Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.852
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Nije bas nedavno (2005) samo nije dugo nista pisao...prati forum...

 Da, imaš pravo, zapamtio sam ga kad je napisao da englezi rade dobar hifi, nešto audiolab i slične gluposti.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav, gledam kupiti aktivne zvucnike za dnevni, koristili bi mi prvenstveno za muziku, usput za TV. Sto bi mi preporucili za do oko 2ipo tisuce kn? Imate li kakvu preporuku za strani web shop s boljom ponudom? Npr. gdje pogledati ove:

Https://audioengineusa.com/shop/poweredspeakers/a5-plus-classic-speakers/

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Moja preporuka:

Adam T5V oko 2400kn

JBL 305P MKII oko 2000kn


http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Adam Audio T5V sam gledala, ali nemaju Bluetooth.

6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
PSB AM3
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo napokon neki test hife kaj sam nabavio. Nažalost Audiolab ima jedan par terminala pa klikanjem mogu samo na Yamahi momentalno usporediti zvučnike. 

 

Wharfedale Linton

Dynavoice Definition DM-6

 

Audiolab 6000A Play

Yamaha AS-701

 

Chromecast Audio

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
6 0 hvala 2
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo male kolekcije slika od ovog vikenda.. Mijenjanje spidera na 2 komada CL-Audio Hater 255.. Jos se samo cekaju novi vjv karbonski dustcapi.  Sve slike su naopacke nekim cudom...

PSN: Chov1ch
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 18:01 (Encyanix).
Moj PC  
6 1 hvala 2
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Felona kaže...

Pozdrav, gledam kupiti aktivne zvucnike za dnevni, koristili bi mi prvenstveno za muziku, usput za TV. Sto bi mi preporucili za do oko 2ipo tisuce kn? Imate li kakvu preporuku za strani web shop s boljom ponudom? Npr. gdje pogledati ove:

Https://audioengineusa.com/shop/poweredspeakers/a5-plus-classic-speakers/

 

 

 

Uzmi si u obzir da aktivne kutije znaju imat tweeter hiss, neke više neke manje.

Ja imam JBL 305 i super sam zadovoljan s njima, ali dok sam koristio 5m 3.5mm>rca + adapteri s rca na 1/4" trs su se čuli visokotonci, s XLR-om su mi tihi.

Na 5 cm od tweetera pojačani do kraja se čuje ali osim toga nečujno

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Evo napokon neki test hife kaj sam nabavio. Nažalost Audiolab ima jedan par terminala pa klikanjem mogu samo na Yamahi momentalno usporediti zvučnike. 

 

Wharfedale Linton

Dynavoice Definition DM-6

 

Audiolab 6000A Play

Yamaha AS-701

 

Chromecast Audio

 Jako me zanima taj Audiolab 6000A Play, ima li on snage za Lintone?

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zdralovski kaže...
PSB AM3

Ovi su možda još na akciji u Sigma Audio Konceptu za 2399 kuna/par. Bila je i njihova recenzija u Bugu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 22:02 (Mosha).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...
gocc01 kaže...

Evo napokon neki test hife kaj sam nabavio. Nažalost Audiolab ima jedan par terminala pa klikanjem mogu samo na Yamahi momentalno usporediti zvučnike. 

 

Wharfedale Linton

Dynavoice Definition DM-6

 

Audiolab 6000A Play

Yamaha AS-701

 

Chromecast Audio

 Jako me zanima taj Audiolab 6000A Play, ima li on snage za Lintone?

 Iako ga uparuju s Lintonima na prezentacijama, Lintoni ipak trebaju potentnije pojačalo.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
judge9xx kaže...

Pozdrav svima,

pratim ovu temu na forumu i jednom zgodom prije par mjeseci naletio sam na ovdje iznesenu ideju o slaganju audio streamera s raspberry pi single board računalom kao DIY projekta. Poklopilo se baš u trenutku kad sam naručio prvi raspberry pi i ušao u svijet beskonačnih mogućnosti koje to čudo nudi, a da mi uopće nije pala na pamet ideja da ga integriram u HIFI. Evo, registrirao sam se na forum samo da podijelim iskustva nakon što sam završio dva streamera za oba sustava koje imam. Žao mi je što se ne mogu referirati na originalni post koji mi je dao inspiraciju, jednostavno ga više ne mogu pronaći.

 

Uglavnom, krenuo sam s bazom raspberry pi 3b+, ali ubrzo sam shvatio da je raspberry pi 4b jednostavno bolji uređaj za ovakav projekt, mada i 3b+ posluži bez problema. Kao softver koji sve skupa vrti isprobao sam najprije Volumio (https://volumio.org/), a zatim Moode Audio (https://moodeaudio.org/). U konačnici rade manje više isti posao, ali zbog određenih elemenata koji su me beskrajno živcirali s Volumiom, ostao sam na Moode Audiu. I jedno i drugo softversko rješenje dovoljno je zrelo da je instalacija trivijalna i svodi se na instalaciju na SD karticu i praćenje uputa od 5-6 koraka- i ne bi trebala biti problem nekome tko voli tehniku i razumije barem malo softversku stranu. Sve skupa rezultira odličnim softverom koji se vrti na raspberryju i može raditi i 24/7, a pristupa mu se putem web sučelja s bilo kojeg internet preglednika. Osobno najčešće koristim tablet ili mobitel odlaskom na url https://moodeaudio.local. Dalje je sve manje više intuitivno i samo je stvar osobnih preferencija ili ukusa koje sučelje vam više odgovora. S reprodukcijske strane, nisam uočio neku razliku, niti bih se upuštao u raspravu o tome. Streamati možete s lokalne mreže, NAS-a, USB diskova, SD kartice, interneta... Softver podržava valjda sve moguće kontejnere u kojima zvuk može biti spremljen.

 

Dalje, ekipa koja je upoznata s mogućnostima raspberryja zna da postoji mogućnost slaganja 1 ili više add-on kartica kao nadogradnje (nazivaju ih hat). Ja sam odlučio nabaviti hat DAC karticu. U zadnje vrijeme došlo je do pravog buma s pojavom najrazličitijih rješenja. Bez velikih očekivanja, naručio sam s aliexpressa jedan takav hat s ESS 9038q2m čipom. Radilo se o jeftinijem rješenju, ali sposobnom vrtjeti pcm 384/32 i dsd 128. To čudo svira! Zaista sam ostao ugodno iznenađen zvukom i za sekundarni sistem ne trebam ništa više od toga. Ukupni trošak mi je bio oko 100€ za cijeli stroj (raspberry pi 4b + HAT DAC). Sve skupa može poskupjeti ako hoćete fensi custom kućište i primjerice linearno napajanje, ali i tu su cijene zapravo ok, obzirom na to što se dobije.

 

Ako već imate posebni DAC, možete ga povezati putem USB-a s raspberryjem ili kupiti hat s SPDIF izlazima po želji pa spojiti. Kombinacija ko u priči :)

 

Isti takav streamer složio sam i za primarni sustav. Moram reći da je doista impresivno što ta mala jeftina kutija radi. U primarnom sustavu koristio sam DAC ugrađen u Primare SPA-21 ili CA C540v2 CD player. Subjektivni dojam bio je da raspberry s hat DAC-om radi bolji posao od oba uređaja (ali Primare tu radi u drugačijem modu pa je moguće da je zbog toga ukupan dojam bio bolji). Za kraj, odlučio sam kupiti Topping d30pro kao trenutno prilično razvikani best buy DAC i staviti ga u cijelu priču. Povezan je putem USB-a i radi odlično. Očekivano, nešto je mirnijeg zvuka, mrvicu tamnijeg karaktera što odgovara sustavu koji imam pa će na kraju ostati u tom obliku. Usvakom slučaju od teške, lijepo oblikovane kutije očekuješ da svira dobro pa je puno veći vow efekt kad vidiš neuglednu raspberry kutijicu i čuješ kako svira. Neću više o Toppingu jer je ideja bila prezentirati Raspberry pi. Raspberry pi u primarnom sustavu nije više DAC, već samo ima ulogu streamera i transporta i tu se neće ništa promijeniti u doglednoj budućnosti.

 

Sve skupa, jako sam zadovoljan rezultatima ove avanture. Raspberry pi kao streamer najtoplije preporučam svima koji žele streamati. Raspberry pi kao streamer s DAC hatom možda neće moći progutati klasični audiofil, ali vjerujem da bi velikoj većini ljubitelja glazbe s entry level sustavima bio potpuno prihvatljiv. Na kraju, stvarno ne trebaš potrošiti bogatstvo, a dobiti "puno muzike".

Evo, malo sam se raspisao... Ako nekog zanima neki detalj više...

 

Evo i ja sam se prije 3 mjeseca upustio u tu avanturu i super zadovoljan sa moode audio. Koristim rpi4 sa hat karticom i streamam TIDAL preko mconnect , mada mi je buble unp bolji

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Ilija ce biti novi Božo u buducnosti koji posudi uredaj gratis:) Skidam kapu.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Dobar dan.

 

Je li netko slušao sa SoTM SMS-200? Kakva su iskustva i komentari? Kako to uopće najbolje kontrolirati (idealno aplikacija)?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Znaš šta su Englezi? Ne samo u hi fi u nego i usvemu kroz povijest.

 

Druga stvar, nisi vjerovatno čuo ništa drugo nego engleze i od pamtivijeka si bombardiran hi fi choice, what hi fiem , njihovim zvjezicama i ostali plaćenim recenzijama jer englezi jesu svašta ali nisu glupi i itekako znaju kako prodavat svoje poluproizvode i kutije pune zraka.

Naravno ne kažem da im je sve loše ali Dcs košta koliko ono ? jesi ikad usporedio Dcs sa nečim ili si samo gledao recenzije pardon plaćene oglase?

 

B&W, to je pravi primjer uzimanja love za hrpu sranja ali opet taktika im je genijala, prodaju škripave kutije do nivoa recimo 7 e onda kreće kao neki prirodan zvuk pa ona model 8 tj njihov top model (bolje je da ne vidiš elemente skretnice i kako mjeri taj zvučnik) gdje je zvuk ipak najproirodniji ali opet onda i D pa D2 pa D3 ovisno o godinama, za recimo neki normalan solidan zvuk platit ćeš recimo model 805 d3 6000 eura a za tu cifru nožeš svašta kupit vjeruj mi.

 

Kef. firma koj je vlasnik i tvornice kondova pa trpaju u najskuplje reference modele od elktrolita do bipolaraca... imam doma edan reference model ali ipak su pošteniji što se cijene i zvuka tiče od kineskog bowersa.Monitor audio je svoj najbolji zvučnik davno napravio i zove se studio 20se, to ti govorim kao nekadašnji vlasnik dosta modela iz Gold reference i Gold signature serije.

 

Čudno da nisi sponuo Regu koja jedno svoje aktualno pojačalo deklarira sa snagom od 72,5W ili Naim koji su genijalci za prodat još tri dodatna napajanja jer serijsko kao nije dobro...

 

Velim svaka im čast na marketingu i uvaljivanja svega i svačega, tu su bez premca.

 
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...

Znaš šta su Englezi? Ne samo u hi fi u nego i usvemu kroz povijest.

 

Druga stvar, nisi vjerovatno čuo ništa drugo nego engleze i od pamtivijeka si bombardiran hi fi choice, what hi fiem , njihovim zvjezicama i ostali plaćenim recenzijama jer englezi jesu svašta ali nisu glupi i itekako znaju kako prodavat svoje poluproizvode i kutije pune zraka.

Naravno ne kažem da im je sve loše ali Dcs košta koliko ono ? jesi ikad usporedio Dcs sa nečim ili si samo gledao recenzije pardon plaćene oglase?

 

B&W, to je pravi primjer uzimanja love za hrpu sranja ali opet taktika im je genijala, prodaju škripave kutije do nivoa recimo 7 e onda kreće kao neki prirodan zvuk pa ona model 8 tj njihov top model (bolje je da ne vidiš elemente skretnice i kako mjeri taj zvučnik) gdje je zvuk ipak najproirodniji ali opet onda i D pa D2 pa D3 ovisno o godinama, za recimo neki normalan solidan zvuk platit ćeš recimo model 805 d3 6000 eura a za tu cifru nožeš svašta kupit vjeruj mi.

 

Kef. firma koj je vlasnik i tvornice kondova pa trpaju u najskuplje reference modele od elktrolita do bipolaraca... imam doma edan reference model ali ipak su pošteniji što se cijene i zvuka tiče od kineskog bowersa.Monitor audio je svoj najbolji zvučnik davno napravio i zove se studio 20se, to ti govorim kao nekadašnji vlasnik dosta modela iz Gold reference i Gold signature serije.

 

Čudno da nisi sponuo Regu koja jedno svoje aktualno pojačalo deklarira sa snagom od 72,5W ili Naim koji su genijalci za prodat još tri dodatna napajanja jer serijsko kao nije dobro...

 

Velim svaka im čast na marketingu i uvaljivanja svega i svačega, tu su bez premca.

 Aj nemoj se brukati, tek si došao....

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Rekao si da Englezi rade loš hifi, sad se izvlačiš. Nemoj se istrčavat. To je inače problem tzv. audiofila koji misle da su popili mozak ciloga svita.

 Od čega se izvlačim?

Napisao sam ti što mislim i sa čime imam iskustva, ti meni reci svoja iskustva i opremu koju imaš.

Nisam pipio ništa, imao sam masu uređaja i imam svoje mišljenje, ne recitiram tuđa.

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
Sveti Ilija kaže...

Znaš šta su Englezi? Ne samo u hi fi u nego i usvemu kroz povijest.

 

Druga stvar, nisi vjerovatno čuo ništa drugo nego engleze i od pamtivijeka si bombardiran hi fi choice, what hi fiem , njihovim zvjezicama i ostali plaćenim recenzijama jer englezi jesu svašta ali nisu glupi i itekako znaju kako prodavat svoje poluproizvode i kutije pune zraka.

Naravno ne kažem da im je sve loše ali Dcs košta koliko ono ? jesi ikad usporedio Dcs sa nečim ili si samo gledao recenzije pardon plaćene oglase?

 

B&W, to je pravi primjer uzimanja love za hrpu sranja ali opet taktika im je genijala, prodaju škripave kutije do nivoa recimo 7 e onda kreće kao neki prirodan zvuk pa ona model 8 tj njihov top model (bolje je da ne vidiš elemente skretnice i kako mjeri taj zvučnik) gdje je zvuk ipak najproirodniji ali opet onda i D pa D2 pa D3 ovisno o godinama, za recimo neki normalan solidan zvuk platit ćeš recimo model 805 d3 6000 eura a za tu cifru nožeš svašta kupit vjeruj mi.

 

Kef. firma koj je vlasnik i tvornice kondova pa trpaju u najskuplje reference modele od elktrolita do bipolaraca... imam doma edan reference model ali ipak su pošteniji što se cijene i zvuka tiče od kineskog bowersa.Monitor audio je svoj najbolji zvučnik davno napravio i zove se studio 20se, to ti govorim kao nekadašnji vlasnik dosta modela iz Gold reference i Gold signature serije.

 

Čudno da nisi sponuo Regu koja jedno svoje aktualno pojačalo deklarira sa snagom od 72,5W ili Naim koji su genijalci za prodat još tri dodatna napajanja jer serijsko kao nije dobro...

 

Velim svaka im čast na marketingu i uvaljivanja svega i svačega, tu su bez premca.

 Aj nemoj se brukati, tek si došao....

 I onda koliko trebam čekat da budem tvoj rang  ili da se usudim napisat o čemu imam itekako iskustva?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Da rade loše i nekvalitetno i sve im je podređeno zaradi a kvaliteta je na valjda na predzadnjem mjestu, a ako hoćeš bolje to će platit u rangu dobrog rabljenog auta a i to neće bit neka ekstra klasa.

Ništa se ne ograđujem i ne izmišljaj nešto što nit sam rekao niti napisao tj ne pravi se englez.

Otvori skretnicu najskupljeg bowersa ili kefa pa mi reci što si to platio 5 ili 7 tisuća eura ili koliko već, tek valjda u kef blade-u to izgleda kako treba.

Ali ok, ja pišem svoje mišljenje, ti imaš neko drugo, ja sam čuo i posjedovao masu uređaja ti si imao pojačalo za slušalice ne headamp i cd player.

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...
Zoki B kaže...
Sveti Ilija kaže...

Znaš šta su Englezi? Ne samo u hi fi u nego i usvemu kroz povijest.

 

Druga stvar, nisi vjerovatno čuo ništa drugo nego engleze i od pamtivijeka si bombardiran hi fi choice, what hi fiem , njihovim zvjezicama i ostali plaćenim recenzijama jer englezi jesu svašta ali nisu glupi i itekako znaju kako prodavat svoje poluproizvode i kutije pune zraka.

Naravno ne kažem da im je sve loše ali Dcs košta koliko ono ? jesi ikad usporedio Dcs sa nečim ili si samo gledao recenzije pardon plaćene oglase?

 

B&W, to je pravi primjer uzimanja love za hrpu sranja ali opet taktika im je genijala, prodaju škripave kutije do nivoa recimo 7 e onda kreće kao neki prirodan zvuk pa ona model 8 tj njihov top model (bolje je da ne vidiš elemente skretnice i kako mjeri taj zvučnik) gdje je zvuk ipak najproirodniji ali opet onda i D pa D2 pa D3 ovisno o godinama, za recimo neki normalan solidan zvuk platit ćeš recimo model 805 d3 6000 eura a za tu cifru nožeš svašta kupit vjeruj mi.

 

Kef. firma koj je vlasnik i tvornice kondova pa trpaju u najskuplje reference modele od elktrolita do bipolaraca... imam doma edan reference model ali ipak su pošteniji što se cijene i zvuka tiče od kineskog bowersa.Monitor audio je svoj najbolji zvučnik davno napravio i zove se studio 20se, to ti govorim kao nekadašnji vlasnik dosta modela iz Gold reference i Gold signature serije.

 

Čudno da nisi sponuo Regu koja jedno svoje aktualno pojačalo deklarira sa snagom od 72,5W ili Naim koji su genijalci za prodat još tri dodatna napajanja jer serijsko kao nije dobro...

 

Velim svaka im čast na marketingu i uvaljivanja svega i svačega, tu su bez premca.

 Aj nemoj se brukati, tek si došao....

 I onda koliko trebam čekat da budem tvoj rang  ili da se usudim napisat o čemu imam itekako iskustva?

Dosta ljudi čita ali ne komentira ovaj forum, zato sam ti napisao da se prestaneš brukati... Ovdje ima ekipe koja je probala toliko opreme koliko ti u životu nisi vidio, no ti ljudi su prerasli "moj je veći od tvog" rasprave koje pokušavaš potaknuti. Stoga nemoj biti usijana glava i shvati komentar kako treba i prestani se brukati. Šta si došao među bezglave botove koji kupuju stvari samo na temelju ocijene nekog engleskog časopisa? Ajde napiši da prije kupnje treba komad opreme i poslušati, to nikom nije palo na pamet do sada...

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Čitao sam i ja pa nisam pisao ništa, logirao sam se iz jedinog razloga kad sam vido da čovjek piše o jednom refreshu nedavno.


Govoriti nekom da se bruka kome se prvi puta obraćaš i to u dva posta za redom je nekulturno i na taj način se možeš obraćat prijateljima, ženi ili kome već.

Forum je javan i svatko ima pravo na svoje mišljenje, ja sam svoje obrazložio po pojedinim proizvođačima a tu nisam ubacio Musical fidelity i Cambridge kao pojam nekvalitete ti nisi zato shvati komentar kao da ako te nešto zanima o pojedioj komponenti a ja sam imao iskustva slobodno pitaj i prerasti taj "moj je veći od tvog" pokušaj.

Dakle ja nikome ne namećem mišljenje nego sam izrazio svoje.

 

Poslušat nešto nećeš nigdje jer ako ćeš i poslušat to najvjerovatnije neće biti u tvojoj sobi, sa tvojom opremom a ako hoćeš nešto stvarno poslušat to moraš imat doma 5-6 dana jer možda ti se i ne svidi na prvu.

Dakle skoro nemoguća misija tako da u većini slučajeva možemo jedino raspravljati kakvu kvalitetu pojedini proizvođač nudi i odnosi se prema kupcima po onom što i kako ugrađuje u svoje uređaje, kakvom topologijom i koliko to naplaćuje.

 

Kad ti se većina hi end engleskih proizvođača hvali da je ugrađen Alps potenciometar a onda skužiš da je to plavi alps od 10 eura onda ti većina moga napisanog možda postane malo jasnija.

 

Lp

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...

Čitao sam i ja pa nisam pisao ništa, logirao sam se iz jedinog razloga kad sam vido da čovjek piše o jednom refreshu nedavno.


Govoriti nekom da se bruka kome se prvi puta obraćaš i to u dva posta za redom je nekulturno i na taj način se možeš obraćat prijateljima, ženi ili kome već.

Forum je javan i svatko ima pravo na svoje mišljenje, ja sam svoje obrazložio po pojedinim proizvođačima a tu nisam ubacio Musical fidelity i Cambridge kao pojam nekvalitete ti nisi zato shvati komentar kao da ako te nešto zanima o pojedioj komponenti a ja sam imao iskustva slobodno pitaj i prerasti taj "moj je veći od tvog" pokušaj.

Dakle ja nikome ne namećem mišljenje nego sam izrazio svoje.

 

Poslušat nešto nećeš nigdje jer ako ćeš i poslušat to najvjerovatnije neće biti u tvojoj sobi, sa tvojom opremom a ako hoćeš nešto stvarno poslušat to moraš imat doma 5-6 dana jer možda ti se i ne svidi na prvu.

Dakle skoro nemoguća misija tako da u većini slučajeva možemo jedino raspravljati kakvu kvalitetu pojedini proizvođač nudi i odnosi se prema kupcima po onom što i kako ugrađuje u svoje uređaje, kakvom topologijom i koliko to naplaćuje.

 

Kad ti se većina hi end engleskih proizvođača hvali da je ugrađen Alps potenciometar a onda skužiš da je to plavi alps od 10 eura onda ti većina moga napisanog možda postane malo jasnija.

 

Lp

 

Aha, znači u nedostatku konkretnih argumenata prilikom rasprave, pokušavaš se izvući na vrijeđanje na osobnom nivou?

Pošto si izbačen sa audiofil.net foruma čovjek bi pomislio da si već educiran s forumskim raspravama...

Vidiš, spominješ CA kao firmu koja je kao kvalitetna, odnosno nisi ju naveo kao nekvalitetnu, a upravo CA je poznat po tome da se često kvari, što me navodi o upitnom znanju o engleskim komponentama...

 

Siguran si da nigdje ne možeš uzeti komad opreme i imati kod sebe tjedan dana i vratiti uz povrat novca?

 

Možeš li nam napisati što si sve probao od engleske hifi opreme?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Dakle ne spuštam ja ništa na osobni nivo nego upravo ti to radiš, opet ti ponavljam forum je javan i imam pravo na svoje mišljenje dok ti meni opetovano ponavljaš da se brukam i to je tvoj prvi kontakt samnom .

Onda dalje ja napišem da je Cambridge pojam nekvalitete a ti napišeš da sam napisao da je to kvalitetan uređaj, šta da ja sad gubim vrijeme sa tobom kad nisi u stanju pročitat jedostavnu rečenicu.

Moje izbacivanje je itekako povezano sa realnim komentiranjem pojedinih uređaja neovsno da li distributer ima baner na forumu + što se jedan vlasnikov prijatelj osobno žalio nakon što je pisao o srebrnim kablovima kao nečem najobljem što postoji a ja sam mu stavio link di je na jednom portalu isti taj testirao kablove od paladija i proglasio ih vrhunskim iako sam paladij kao vodić je bitno lošiji od srebra i bakra pa sam ga pitao kako to na što se on da ne velim onako "posran" i uvrijeđen išao žaliti svome prijatelju.
Pa ja se sa masu tih ljudi čujem svaki dan i posuđujem uređaje na slušanje kako god me netko pita - čisto da ti i taj argument spuštanja na osobnu razinu razjasnim.

Engleskih uređaja sam imao doma masu, Naim, Rega, Onix, Creek destiny seriju,Arcam, Proac, Castle, Quad, Audiolab, Monitor Audio, Kef kao vlasnik, imao sam i dosta toga što sam posudio pa slušao.

I evo dane ispadne samo kritika Arcam D33 je izvrstan dac, imao sam ga i opet sam ga kupio prije par dana jer daceva imam najmanje u kolekciji, naravno odnio sam ga tu susjedu Ilzimnu i prva rečenica je bila "to nisu oni redilinego netko za njih"

Eto, nadam se da ćemo sad moći razgovarati normalno pa slobodno pitaj za konkretan model.

E još jedna stvar, možeš uzeti na probu kod Darina i ti ljudi gore su vrlo korektni ali oni moraju imat model koji želiš kao demo model, kod drugih ne znam ali to što sam napisao uglavnom sa mislio na rabljenu stvar jer se većina trgovine odvija sa rabljenim stvarima, možeš u stvari i kod Bože ali on mislim to naplaćauje 500 kuna.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 11:35 (Sveti Ilija).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...
Dakle ne spuštam ja ništa na osobni nivo nego upravo ti to radiš, opet ti ponavljam forum je javan i imam pravo na svoje mišljenje dok ti meni opetovano ponavljaš da se brukam i to je tvoj prvi kontakt samnom .

Onda dalje ja napišem da je Cambridge pojam nekvalitete a ti napišeš da sam napisao da je to kvalitetan uređaj, šta da ja sad gubim vrijeme sa tobom kad nisi u stanju pročitat jedostavnu rečenicu.

Moje izbacivanje je itekako povezano sa realnim komentiranjem pojedinih uređaja neovsno da li distributer ima baner na forumu + što se jedan vlasnikov prijatelj osobno žalio nakon što je pisao o srebrnim kablovima kao nečem najobljem što postoji a ja sam mu stavio link di je na jednom portalu isti taj testirao kablove od paladija i proglasio ih vrhunskim iako sam paladij kao vodić je bitno lošiji od srebra i bakra pa sam ga pitao kako to na što se on da ne velim onako "posran" i uvrijeđen išao žaliti svome prijatelju.
Pa ja se sa masu tih ljudi čujem svaki dan i posuđujem uređaje na slušanje kako god me netko pita - čisto da ti i taj argument spuštanja na osobnu razinu razjasnim.

Engleskih uređaja sam imao doma masu, Naim, Rega, Onix, Creek destiny seriju,Arcam, Proac, Castle, Quad, Audiolab, Monitor Audio, Kef kao vlasnik, imao sam i dosta toga što sam posudio pa slušao.

I evo dane ispadne samo kritika Arcam D33 je izvrstan dac, imao sam ga i opet sam ga kupio prije par dana jer daceva imam najmanje u kolekciji, naravno odnio sam ga tu susjedu Ilzimnu i prva rečenica je bila "to nisu oni redilinego netko za njih"

Eto, nadam se da ćemo sad moći razgovarati normalno pa slobodno pitaj za konkretan model.

E još jedna stvar, možeš uzeti na probu kod Darina i ti ljudi gore su vrlo korektni ali oni moraju imat model koji želiš kao demo model, kod drugih ne znam ali to što sam napisao uglavnom sa mislio na rabljenu stvar jer se većina trgovine odvija sa rabljenim stvarima, možeš u stvari i kod Bože ali on mislim to naplaćauje 500 kuna.

Ajde pročitaj ponovno šta si napisao za CA...

 

Vidim da ne shvaćaš neke stvari  pa da ti objasnim, od tvog posta o pljuvanju engleza ništa suvislo niti konstruktivno nitko nije npisao, sve je odgovor na tvoj besmisleni post, a sada pozivaš na normalnu komunikaciju.

 

Da ne pišeš takve gluposti kao u tom postu, komunikacija bi i tekla normalno, no ovako izazivaš reakcije i stvaraš određeno mišljenje o sebi svima koji ovo čitaju, zato sam ti i napisao da se ne brukaš.

 

Smatram da nikome ovdje nije u interesu da se ovako komunicira.

 

Razmisli koliko ekipe ovdje koristi engleske proizvode a ti ih ovako popljuješ...

 

Stoga chill i shvati ovo kao preporuku, ako to ne vidiš, ne mogu ti pomoći.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Sveti Ilija kaže...

 ti si imao pojačalo za slušalice ne headamp i cd player.

 

 

 Ovo ne razumijem što si htio reći. Ali ovakva rasprava nema smisla. Nismo tu da .ebemo jedan drugom mamu. Ajmo malo ulaganit.

 Slažem se, head amp je pojačalo za slušalice.

Mislim nekom kažeš imam monitor audio zvučnike a ne monitor audio speakers :))

 

Opet vezano za onaj prije post, piše na razumljivom hrvatskom nekvalitetna, čovjek kaže da piše nešto drugo i za to dobije palac gore, eto odvjetnik potlačenih engleza mi spočitava da praktičkim vrijeđam ljude sa engleskim pojačalima a sam također piše koliko je CA loš, šta reći.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Vidim sve si bitno shvatio, čestitam ti na predstvljanju na forumu, dobili smo još jednog neprocjenjivog člana, uživaj

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Hvala tebi na srdačnom dočeku.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ono kad počneš pisati odgovor pa zaključiš da nema smisla i sve obrišeš...
 
5 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Cambridge je inače jedna od onih firmi koje su stavljale okrugli oklop na običan trafo da netko pomisli da je toroid unutra.

Spomenuo si meridian, imao sam 559 izlaz, ljepo pojačalo koje sam prodao zbog prekomjernog broja uređaja ali definitivno dobar uređaj, drago mi je da je kod kolege završio.

 

Nisam se ja ništa okomio, ja ti kažem kakva je velika većina njihovih uređaja, slično kao i Rover.

Ti ne moraš prihvatiti moje mišljenje iako i sam imaš slično iskustvo.

Evo za primjer još jedna firma, legendarni quad, model 909 naravno ne razlikuje se skoro ništa od modela 606, 707 i kasnijih nakon njega, da skratim firma dada electronics je već nakon nekoliko godina početka prodaje uvela refresh za isti uređaj. Bravo.

Audiolab koji se dijeli na elgleski i kineski, iskusniji audiofili izbjegavaju ovog drugog, shema je identična ugrađeni dijelovi su bitno lošiji.

Nedavno sam za kolegu nabavio 8300cdq u nizozemskoj, naravno zvuk je da ga bolje ne pališ i i on prvo što je napravio da je povadit sve elektrolite i mjenjat za Nichicon.

Wharfedale Linton + opet slavni audiolab serija 6000, bila prezentacija - ko je to proizveo ili spario treba se ostavit toga posla odmah.

Creek Destiny, najviša Creek serija, velik dio koje sam gledao je pokvaren, standardna bojka - napuhnuti kondovi u napajanju.

Naim- more pocrkavanih displayeva na streamerima, ma možemo do sutra...

 

Možda imaju i neke solidne ideje ali realizacija i kvaliteta ugrađenih dijelova je rang bilo kojeg kineza zato jer uglavnom i dolaze iz kine.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 18:39 (Sveti Ilija).
 
1 2 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Sto onda valja u audio svijetu?

Koji brandovi su kvalitetni i pouzdani?

 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice