Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.404.718
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Mene je iziritirao jedan sisavac koji je dobio sve moguće dobronamjerne savjete na temelju njegovih upita i na kraju se to pretvorilo u ponižavanje, dociranje ka da je Nobelovac, a sam je tražio savjet. Pa koji si qrc tražio savjet ako si nas na kraju izlitao za te savjete? Neodgojeni pikavac.

 Taj fenomen je odavno poznat i takvi likovi su poznati kao Askhole. Traže savjet, a u biti samo traže potvrdu onog što su već naumili i tako svim trate vrijeme.

 
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Uran 11 kaže...

Preko njihove stranice u iz Engleske.

- https://www.schiit.co.uk/

 

Prije se nije plačala carina, a sad neznam.

 

Baš gledam i Loki i Mani su " Out of stock".

 Danas bi platio carinu. Ja sam Asgarda nabavio preko ProAudio Italia i bilo je povoljnije neko preko njihove europske središnjice u Nizozemskoj.

 

Meni pred cca 2mj dosao isto Asgard 3 MB iz USA, turbo brzo u roku od 4-5 dana, i zacudo mi nisu okinuli nikakav porez na carini (irskoj)!

 

Fora amp, DAC bi mogao biti bolji, ali vrlo ugodan za slusanje.

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Meni je vrlo ugodan za slušanje također i poslužio mi je za točno ono što mi je trebalo. Trebao mi je solidni headamp i DAC gdje ću utaknuti isključivo laptop radi Audirvane tako da mi nije problem što ima samo usb ulaz. Što tebi nedostaje kod DAC-a?

 

Mrvu je mutnjikav, fali detalja i brzine u odnosu na neke druge.

Multibit modul koji stavljaju u Asgard je jedan od ranijih modela, npr Bifrost MB DAC zvuci dosta bolje (i skuplji je naravno 2x).

Ali kao sto rekoh, generalno ugodan pa me te sitnice puno ne zabrinjavaju, A3 MB je bas uzivancija za slusat usprkos manama:) Doduse, mozda bi taj zvucni podpis pasao nekim Sennheiser modelima koji su obicno dosta otvorenije i ostrije od mojih Audeze LCD2.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 15:03 (hudo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Takodjer, odlicna funkcija pojacala koji rade sa dosta struje u A klasi! Kava uvijek mlaka :)

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Je, dobitna kombinacija.

 

Vani je 36 °C, a u sobi ti hajca sanduk od preko 40 kg sa svojih 52,2 °C !

 

Moraš biti žešči mazohist za slušat hifu u takvim uvjetima.......

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 9:36 (analogni).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
[tl;dr;]

 

Pa ajde otvoreno razgovaramo, koji je razlog tom napadanju i konstantnom traženju dokaza za ovo ili ono, zašto su ljudi irititani?

Neka netko napiše konkretan odgovor, no već vidim daljnje pokušaje trollanja koji su vrlo vrlo loši.

 

[tl:dr;]

 

Molim odgovor od "iritirane" ekipe da napišu šta ih toliko smeta, ako ja trošim svoje novce, ako sam ja čuo ili nisam razliku, ako sam ja u konačnici zadovoljan, ne trolam nego me zanima zašto to nekog smeta.

 

 

 

Audio freakovi = flat earth zagovaratelji. Tu ti je odgovor na sva pitanja. Trolanje? Pa vas nekoliko imate privatiziranu temu za trolanje. Tema bi se trebala zvati "Vaši audio LSD tripovi".

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ima izreka... Put your money where your mouth is. Većina ekipe ne priča napamet već iz nekog svog iskustva. Audio nije baš neka misterija. Uglavnom se ovakve teme često vrte u krug... I uglavnom se uvijek pojave padobranci koji su protiv nečega čim se spomenu neki ozbiljniji iznosi. Analogije s drugim hobijima neću iznositi jer se već x puta navodila usporedba. Meni isto kao Zokiju i drugima nisu jasni motivi ovakvih komentara. Ako želiš pričati o nečemu konkretnom a ne samo laprdati da bi se laprdalo, svatko je dobrodošao. U suprotnom, kandidat za ignore.
 
4 1 hvala 2
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ne znam na koje se tu audio freakove ovdje misli ?

 

Na one koji su objavili neki osvrt (subjektivni dakako) o zvuku neke audio komponente ?

Ili na one koji su zvukovno usporedili dva audio kabela ?

Kome to more naštetiti....zasmetati.....?

 

 

 

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudibitek kaže...
Zoki B kaže...
[tl;dr;]

 

Pa ajde otvoreno razgovaramo, koji je razlog tom napadanju i konstantnom traženju dokaza za ovo ili ono, zašto su ljudi irititani?

Neka netko napiše konkretan odgovor, no već vidim daljnje pokušaje trollanja koji su vrlo vrlo loši.

 

[tl:dr;]

 

Molim odgovor od "iritirane" ekipe da napišu šta ih toliko smeta, ako ja trošim svoje novce, ako sam ja čuo ili nisam razliku, ako sam ja u konačnici zadovoljan, ne trolam nego me zanima zašto to nekog smeta.

 

 

 

Audio freakovi = flat earth zagovaratelji. Tu ti je odgovor na sva pitanja. Trolanje? Pa vas nekoliko imate privatiziranu temu za trolanje. Tema bi se trebala zvati "Vaši audio LSD tripovi".

 Možeš li kulturno razgovarati i napisati nešto smisleno i konkretno ili ti je ovo limit?

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo, tko ne želi čitati osvrte "audio freakova" ovdje, može prelistati Hifimediu (ako već nije) :

 

https://www.hifimedia.hr/wp-content/uploads/2021/04/hifimedia-112-2021-PDF-izdanje.pdf

 

https://www.hifimedia.hr/category/prethodni-brojevi

 

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudibitek kaže...
Zoki B kaže...
[tl;dr;]

 

Pa ajde otvoreno razgovaramo, koji je razlog tom napadanju i konstantnom traženju dokaza za ovo ili ono, zašto su ljudi irititani?

Neka netko napiše konkretan odgovor, no već vidim daljnje pokušaje trollanja koji su vrlo vrlo loši.

 

[tl:dr;]

 

Molim odgovor od "iritirane" ekipe da napišu šta ih toliko smeta, ako ja trošim svoje novce, ako sam ja čuo ili nisam razliku, ako sam ja u konačnici zadovoljan, ne trolam nego me zanima zašto to nekog smeta.

 

 

 

Audio freakovi = flat earth zagovaratelji. Tu ti je odgovor na sva pitanja. Trolanje? Pa vas nekoliko imate privatiziranu temu za trolanje. Tema bi se trebala zvati "Vaši audio LSD tripovi".

 Znaci mi smo teoreticari zavjera koji negiraju sve dokaze i tupe svoje? Super konstatacija.

 

Bas se pitam jesam li i ja onda snobist i elitist jer sam upravo kupio DAC i interkonekt za 8000 + 1000 kuna? To je kao poprilicno puno para ljudima koji se ne bave hifijem i sad ja ispadam neki elitist radi toga, a nije nikome palo na pamet da ja mjesecima štedim pare za taj uredjaj, ne izlazim vanka, iskoristim bonus za godisnji odmor, sve da bi mogao sebi priustit nesto sto me zanima. Eto, takvi veliki elitist i snobist, baš.

 

Ja bi volio kad bi više ljudi ovde pisalo svoja iskustva, ali ispada da ljudi misle da cemo se ovde smijat njihovim sustavima, samo zato jer mi imamo nešto skuplje. Krivo razmišljate svi koji tako mislite. Imate nekolicinu ljudi ovde koji imaju puno iskustva s jeftinim i skupim komponentama, a vintage i s novim komponentama, s diy i refreshanim uredjajima, dijelimo savjete i raspravljamo o svemu, a onda ovako neki trolerčina uleti i proglasi nas flat eartherima. Bravo, baš super, glavno da smo čuli savjete i iskustva te iste osobe.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Nego, da ja nastavim pisat svoje elitisticke stavove vrijedne jednog teoreticara zavjere.

 

Jucer mi je konacno dosao Luxman DA-200. Koristim ga kao DAC (optika) i preamp. Spojen je u struju s francuskim Esprit strujnim kabelom i u pojačalo s talijanskim HiDiamond interkonektom.

 

Nisam radio usporedne testove, zaboli me neka stvar za to, samo sam promijenio najjeftiniji Audioquest IC s ovim HiDiamond, pasivni preamp i CreativeLabs vanjsku zvucnu zamijenio s Luxmanom i miran sam.

 

Onako na prvu i nije neka drastična, brutalna razlika, ali se osjeti. Malo više basa, topliji i prirodniji srednji, glas i klavir se primjete finije, prirodnije. Isto tako primjetim da mi vise nema šumova od kompjutera, jer je do sada sve išlo preko USBa, pa je prolazilo svašta od kompjutera do zvučnika. To je sad 100% sve eliminirano radi optike. Zbog prelaska s pasivnog preampa, sad ima vise dinamike i opcenito je zvuk malo precizniji. 

 

Ja sam zadovoljan, sad sam taj dio priče završio i ne moram se više mislit o tome.

 

Sad moram jos odredit izvor zvuka i sve vise naginjem da kupim mjesecnu pretplatu na Tidal ili za koji ste me servis nagovarali da je isplativo, bolje nego kupovat CDove?

 

Haugh, elitist je rekao.

Live long and prosper.
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Super !

 

Glavno da si ti zadovoljan i da ima napretka u zvuku.

Jer ga očito ima podosta uz one poboljšane parametre koje si nabrojio, a to je takoreči sve ono bitno što čini

zvuk kvalitetnijim.

 

Dakako, da je to večinom bilo i očekivano jer je stavljen uređaj iz bitno kvalitetnijeg razreda i iz etablirane firme.

 

A upgrade s boljim analognim interkonektom je isto primjeren zahvat.; bolji DAC, bolja žnjora.....

....nema tu ama baš ništa nelogičnog i freakovskog....baš ništa......

 
2 0 hvala 1
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kolega, ne moraš se previše time zamarati, jer nije vrijedno truda.

 

Na ovom Forumu su takvi upadi još donekle i sporadični, kakvi su znali biti na ostalim forumima (dok se to nije "počistilo").

Ipak su takvi ovdje u manjini i brzo su prepoznati.

 

Zato treba i dalje stavljati ovdje svoja vlastita iskustva i čujne dojmove glede novih uređaja u sustavu i sl.

Meni nema ljepšeg kada neki kolega dobavi novi uređaj i onda to svoje zadovoljstvo podijeli s nama ovdje.

 

ili neka rasprava o nekim komponentama (pa i kabelima), a da se uvažavaju tuđa iskustva i dojmovi.

Bilo bi čudno da se svi u svemu slažemo i imamo istovjetno mišljenje, naravno uz uljuđenu komunikaciju.

 

To je bit Foruma.

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

Nego, da ja nastavim pisat svoje elitisticke stavove vrijedne jednog teoreticara zavjere.

 

Jucer mi je konacno dosao Luxman DA-200. Koristim ga kao DAC (optika) i preamp. Spojen je u struju s francuskim Esprit strujnim kabelom i u pojačalo s talijanskim HiDiamond interkonektom.

 

Nisam radio usporedne testove, zaboli me neka stvar za to, samo sam promijenio najjeftiniji Audioquest IC s ovim HiDiamond, pasivni preamp i CreativeLabs vanjsku zvucnu zamijenio s Luxmanom i miran sam.

 

Onako na prvu i nije neka drastična, brutalna razlika, ali se osjeti. Malo više basa, topliji i prirodniji srednji, glas i klavir se primjete finije, prirodnije. Isto tako primjetim da mi vise nema šumova od kompjutera, jer je do sada sve išlo preko USBa, pa je prolazilo svašta od kompjutera do zvučnika. To je sad 100% sve eliminirano radi optike. Zbog prelaska s pasivnog preampa, sad ima vise dinamike i opcenito je zvuk malo precizniji. 

 

Ja sam zadovoljan, sad sam taj dio priče završio i ne moram se više mislit o tome.

 

Sad moram jos odredit izvor zvuka i sve vise naginjem da kupim mjesecnu pretplatu na Tidal ili za koji ste me servis nagovarali da je isplativo, bolje nego kupovat CDove?

 

Haugh, elitist je rekao.

 Jesi mu isprobao headphone sekciju?

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mislim da ljudima najviše smetaju tvrdnje ,kabel mi se usvirao nakon par tjedana,s vremenom mi se zvučnoj polje otvorilo kako su se kabeli usvirali,kupio sam zvučnike od 30 000 kn i sad ću zvuk tih zvučnika uobličiti kabelima od 10 000 kn,kao da tom zvučniku od 30 000 kn stvarno treba kabel od 10000 kn da bi se tobož zvuk uobličio,neprihvačanje različitog mišljenja itd p.s i ja testiram apple music,spotify i tidal preko chromecast audija i tidal mi je najgori ne toliko po zvuku nego po samom korisničkom iskustvu
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 20:14 (blackalbum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
mislim da ljudima najviše smetaju tvrdnje ,kabel mi se usvirao nakon par tjedana,s vremenom mi se zvučnoj polje otvorilo kako su se kabeli usvirali,kupio sam zvučnike od 30 000 kn i sad ću zvuk tih zvučnika uobličiti kabelima od 10 000 kn,kao da tom zvučniku od 30 000 kn stvarno treba kabel od 10000 kn da bi se tobož zvuk uobličio,neprihvačanje različitog mišljenja itd p.s i ja testiram apple music,spotify i tidal preko chromecast audija i tidal mi je najgori ne toliko po zvuku nego po samom korisničkom iskustvu

 Razumljivo mi je da ezoterične sheme ljudima smetaju i budu totalno nerazumljive, odnosno glupe. Ja osobno nisam takve stvari primjetio kod slušanja, ali vjerujem ljudima koji kažu da jesu, jer sam do sada ipak skupio neko iskustvo i to iskustvo me naučilo da postoje stvari koje se čuju, ali ih brojevi ne mogu prikazati. Možda je glavni razlog što ja osobno nisam nikad primjetio razliku u zvuku nakon usviravnja taj što sam ja sve kupovao polovno. Sve osim zvučnice, koju još nisam ni isprobao, pa tako ni usvirao. S obzirom da je to zvučnica od gramofona, a ne samo kabel, tu dolazi do stvarnog usviravanja i nadam se da vjeruješ kako se mogu usvirati komponente s mehaničkim pokretnim djelovima, poput zvučnika i zvučnica...

 

Da ja imam para za kupit zvučnike od 30.000 kn, onda bi sigurno kupio i kvalitetan zvučnički kabel za njih. Sigurno ne bi potrošio 10.000 kuna, ali 3-4000 na primjer ne zvuči puno, za nekoga tko može izdvojit 30k za zvučnike. Bitno je da je kvalitetan kabel, ne sama cijena. Kvalitetni kabeli ipak koštaju malo više od 100 kuna i ne kupuju se u Chipoteke. 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Je, dobitna kombinacija.

 

Vani je 36 °C, a u sobi ti hajca sanduk od preko 40 kg sa svojih 52,2 °C !

 

Moraš biti žešči mazohist za slušat hifu u takvim uvjetima.......

 

 

 

 

 Vidiš, ja baš imam problem doma s ovim. Jedini izvor zvuk mi je Hitachi pojačalo. Ili ću grijat sobu s tim (a grije je) ili ću slušat zvuk s televizije. Loše televizije. Uz to još mi kompjuter rudari bitcine 24 sata dnevno... Totalni zajeb. Al zato sad bar imam Luxmana, pa i on malo još grije.    

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ja ostavljam Hifu za malo svježija vremena.

Nadam se da za drugi tjedan, kada ćemo konačno i isprobati jednu moju komponentu u koleginom sustavu.

 

Za to vrijeme samo kupanje i rijetko bicikliranje ujutro, kada još nije žega.

Tako se već polako spremam da i danas sa kolegom napravim rutu od 60-80 km.

Najkasnije da krenemo u 8h, pa kud stignemo.

Makar nas opere i kiša kao pred 3 tjedna.....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
Filox kaže...

Nego, da ja nastavim pisat svoje elitisticke stavove vrijedne jednog teoreticara zavjere.

 

Jucer mi je konacno dosao Luxman DA-200. Koristim ga kao DAC (optika) i preamp. Spojen je u struju s francuskim Esprit strujnim kabelom i u pojačalo s talijanskim HiDiamond interkonektom.

 

Nisam radio usporedne testove, zaboli me neka stvar za to, samo sam promijenio najjeftiniji Audioquest IC s ovim HiDiamond, pasivni preamp i CreativeLabs vanjsku zvucnu zamijenio s Luxmanom i miran sam.

 

Onako na prvu i nije neka drastična, brutalna razlika, ali se osjeti. Malo više basa, topliji i prirodniji srednji, glas i klavir se primjete finije, prirodnije. Isto tako primjetim da mi vise nema šumova od kompjutera, jer je do sada sve išlo preko USBa, pa je prolazilo svašta od kompjutera do zvučnika. To je sad 100% sve eliminirano radi optike. Zbog prelaska s pasivnog preampa, sad ima vise dinamike i opcenito je zvuk malo precizniji. 

 

Ja sam zadovoljan, sad sam taj dio priče završio i ne moram se više mislit o tome.

 

Sad moram jos odredit izvor zvuka i sve vise naginjem da kupim mjesecnu pretplatu na Tidal ili za koji ste me servis nagovarali da je isplativo, bolje nego kupovat CDove?

 

Haugh, elitist je rekao.

 Jesi mu isprobao headphone sekciju?

 Nisam jos, nemam primjerene slusalice za testirat, morat cu ga odnijeti bratu, pa da on istestira, on ima dobre slusalice.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Vaš audio kutak

I evo, ja postao vlasnik HiDiamond 5 interkonekt kabela od 500 funti. Niti imam 500£ za kabel, niti bi dao toliko para, pa pojacalo sam manje platio, ali mi se ponudio polovni za 1000 kuna i to sam odmah pristao. Tako se kupuju skuplje stvari iz visih klasa. Trazi, trazi, pa nadji polovno i jeftinije. 

 

Kakav je kabel? Nemam pojma, al je sigurno bolji od AQ od 400 kuna, novi ili od kineza od 20 kuna. Uopce se necu zamarat radit cijeli dan usporedne testove, ovo je kvalitetan kabel i kao takav ce ostat u sustavu. Amen.

Live long and prosper.
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...
Filox kaže...

I evo, ja postao vlasnik HiDiamond 5 interkonekt kabela od 500 funti. Niti imam 500£ za kabel, niti bi dao toliko para, pa pojacalo sam manje platio, ali mi se ponudio polovni za 1000 kuna i to sam odmah pristao. Tako se kupuju skuplje stvari iz visih klasa. Trazi, trazi, pa nadji polovno i jeftinije. 

 

Kakav je kabel? Nemam pojma, al je sigurno bolji od AQ od 400 kuna, novi ili od kineza od 20 kuna. Uopce se necu zamarat radit cijeli dan usporedne testove, ovo je kvalitetan kabel i kao takav ce ostat u sustavu. Amen.

Nisi se ni moral pohvaliti, pogotovo ak ne misliš testirati i to napraviti blind test.

Nije bolji od ovog od 400 kuna pa ni onog od 20 kuna, samo je skuplji.

A ti samo uživaj u zabludi.

Aha, sad ti se više neda testirati, kao kaj će to tebi, da se slučajno nebi osramotio.

Licemjer.

 

 Ok, kad tako mislis. Tebi sam rekao da cu napravit onaj test snimke, ne sjecam se da sam rekao da cu satima mijenjat kabele, te testirat kineza s nekim od nekoliko tisuca kuna. Prvo radim previse da bi navecer gubio vrijeme na to, drugo mene to ne zanima, ja vjerujem u kvalitetu kabela i uvjeren sam u bolji zvuk. 1000 kuna mi nije puno para, pa me ne svrbi ta stavka.

 

Promijenio sam 3 kompunente u jednom danu, tesko cu sad radit blind test kabela, kad mi cijeli sustav zvuci dtugacije od onoga na sto sam navikao.

 

Nisam licemjer, nego svi mi imamo neku svoju filozofiju oko svojih hobija.

 

Zasto se ne bih pohvalio? Moji prvi kvalitetni kabeli u sustavu, naravno da cu se pohvalit.

Live long and prosper.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...
Filox kaže...

I evo, ja postao vlasnik HiDiamond 5 interkonekt kabela od 500 funti. Niti imam 500£ za kabel, niti bi dao toliko para, pa pojacalo sam manje platio, ali mi se ponudio polovni za 1000 kuna i to sam odmah pristao. Tako se kupuju skuplje stvari iz visih klasa. Trazi, trazi, pa nadji polovno i jeftinije. 

 

Kakav je kabel? Nemam pojma, al je sigurno bolji od AQ od 400 kuna, novi ili od kineza od 20 kuna. Uopce se necu zamarat radit cijeli dan usporedne testove, ovo je kvalitetan kabel i kao takav ce ostat u sustavu. Amen.

Nisi se ni moral pohvaliti, pogotovo ak ne misliš testirati i to napraviti blind test.

Nije bolji od ovog od 400 kuna pa ni onog od 20 kuna, samo je skuplji.

A ti samo uživaj u zabludi.

Aha, sad ti se više neda testirati, kao kaj će to tebi, da se slučajno nebi osramotio.

Licemjer.

 

 Pusti covjeka da uziva (taman i da je u zabludi) u novoj kupovini.

Niti su tvoji novci niti je tvoj sustav niti tvoja glava.

Ako ce netko za svoje zadovoljstvo i mir u glavi platit XXX novaca sta te boli neka stvar.

Ne moraš na svaku objavu o kebelu (ili drugoj kompomenti) skakat i srat i mislit da si u pravu.

Zadrži svoje misljenje za sebe ako nemas pametnije za pisat.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...

Nisi se ni moral pohvaliti, pogotovo ak ne misliš testirati i to napraviti blind test.

Nije bolji od ovog od 400 kuna pa ni onog od 20 kuna, samo je skuplji.

A ti samo uživaj u zabludi.

Aha, sad ti se više neda testirati, kao kaj će to tebi, da se slučajno nebi osramotio.

Licemjer.

 

Zanimljiva je gornja teorija o testovima i načinu testiranja.

 

Kolega vlasnik novog kabela je u kasnijem postu naglasio da mu je sada zvuk kompletnog sustava promjenom komponenti (DAC, kabel...) bolji i da se nije zamarao pojedinačnim testovima komponenti.

Dakako, ako je sveukupni pomak postignut, ništa ga ne obavezuje da pojedinačno testira jer se ionako sluša zvuk sustava kao cjeline.

 

A i da mu se dalo testirati kabel, ne bi mu za to bio dovoljan samo Blind test.

Blind test se sastoji od slušanja kratkotrajnih sekvenci komponente A, pa komponenta B (a da slušatelj ne zna koja svira). Uprošćeno.

Na taj način se utvrdi da li postoji čujna razlika u zvuku, ali se ne ostvari i krajnja spoznaja kopmletne razlike u parametrima zvuka A i B komponete (kabela).

Za to treba novu komponentu ostaviti u sustavu par dana, preslušati sve žanrove, na svim glasnoćama i na svim eventualnim režimima rada....pa opet vratiti staru komponentu...i to ponavljati ako treba....

 

A glede onog drugog "žutila" (da kabel od 500 £ radi isto kao i onaj za 20 kn) ne bi skoro niti trebalo komentirati.

Mjereno, ti se kabeli sigurno razlikuju u RCL parametrima (otpor, kapacitet, induktivitet), kvaliteti materijala vodića, kvaliteti dialektrika, kvaliteti konektora i geometriji upleta.

Ako to nije dovoljno, onda su deseci tisuća korisnika boljih (i skupljih nažalost) kabela u žešćoj zabludi.

 

I da, kupnja boljeg kabela za manje o četvrtine cijene novoga, od provjerenog Branda se ne propušta samtak, pa pohvale kolegi @Filoxu za dobar ulov....

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 16:13 (analogni).
 
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Kakvo je ovo pitanje? Pa tek sam kupio DAC prvenstveno, headamp je u priči slučajno, jer je takva komponenta. Slušalice koštaju, bar nekoliko tisuća kuna, a sad sam se iscjedio s DACom. Usput, nisam ni naviknut na slušanje na slušalice, pa se puno ne zamaram s tim. Jednog dana, bar se neću morat mislit o headampu. Nek se nađe... :)
Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 16:41 (Filox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja se ne zamaram s misljenjima o kabelima kao što ima Uran11. Ni prvi ni zadnji koji smatra da su kabeli sami marketing. Kao što vidite, ja ne stavljam TD na takve osvrte, čovjek ima pravo na svoje mišljenje, a ja ne želim otjerati ni te i takve pojedince, pa bi zamolio i vas da s manje entuzijazma objašnjavate ljudima da su u zabludi. Shvatit svoju pogrešku može samo ako se sam bude zamarao i testirao kabele, te ako uspije primjetit neku razliku. Ja sam to sve odavno prošao i sad se više ne zamaram s tim, čak ni ne testiram ako je ovako drastična razlika u kvaliteti između 2 kabela koja mijenjam. Ne vidim smisao testiranja, jedan kabel je obično smeće i kupljen je samo privremeno, dok ne kupim neki normalni, a sad sam kupio neki normalni. Uran11, nemoj da te obeshrabre drugi ljudi, samo ti iznosi svoje mišljenje.
Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
@analogni
Ja stvarno ne vidim smisao testiranja vanjske zvučne od 100eura protiv Luxman DACa od 2000 eura. To samo ludjak može cijeli dan skakati i mijenjat uređaje da se uvjeri da je 5.5 kilograma težak Luxman bolji od 20 grama teške usb kutijice.

Ista stvar s AQ najjeftinijm modelom na trzištu protiv više srednje klase HiDiamond kabela.

Ista stvar s pasivnim DIY i aktivnim Luxmanom. Tu znam da cu dobit na dinamici, jer jako dobro poznajem taj DIY uradak i njegove nedostatke.

Ja bi radije slušao svoj novi sustav, nego cijeli dan skakao i uspoređivao neusporedive komponente, ma koliko god to nekome bilo čudno.
Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 17:04 (Filox).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, nisam ja nigdje napisao da bi ti morao testirati novi kabel ili novi DAC višekratnim dnevnim testovima.

Samo sam napomenuo kako bi to npr. mogao napraviti.

 

A ti si jednokratnom zamjenom i DAC-a i kabela utvrdio nepobitni pomak u zvuku i za tebe je tu priči kraj.

I to je sasvim u redu; i s praktične i s validne strane.

 

A ostali koji "ne vjeruju" u takve razlike bi morali napisati vlastita iskustva; da su testirali i nisu primjetili razliku.

I sve pet.

 

A isprazna teoretiziranja ionako ne piju vodu u Hifi.....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Pa, nisam ja nigdje napisao da bi ti morao testirati novi kabel ili novi DAC višekratnim dnevnim testovima.

Samo sam napomenuo kako bi to npr. mogao napraviti.

 

A ti si jednokratnom zamjenom i DAC-a i kabela utvrdio nepobitni pomak u zvuku i za tebe je tu priči kraj.

I to je sasvim u redu; i s praktične i s validne strane.

 

A ostali koji "ne vjeruju" u takve razlike bi morali napisati vlastita iskustva; da su testirali i nisu primjetili razliku.

I sve pet.

 

A isprazna teoretiziranja ionako ne piju vodu u Hifi.....

 Da, ja ne mogu tvrdit što je od 3 komponente (DAC, preamp i interkonekt za amp i preamp) napravilo kakav i koliki pomak, al čujem da sve 3 skupa jesu napravile solidan pomak, iako možda ne toliki koliki se mogao očekivati. Sad mi je prostorija ostala kao jedini problem.

 

Ono što ću dugo i detaljno testirat je kad mi jednog dana dođe nazad sređeni Onkyo preamp, pa da vidimo jel bolji 44 godine star Onkyo ili 3 godine star Luxman. To ima smisla testirat i uspoređivat i tu me baš zanimaju razlike. Ja navijam za stari Onkyo. Napravit ću anketu kad to bude, pa da vidimo kako tko diše.

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

I ja mislim (iz vlastitih iskustava) da bi tu Onkyo kao "pravi" izdvojeni pramp mogao biti pobjednik.

Dobar preamp je uvijek dobar preamp.

 

No, kao što si i sam rekao; kada dođe, jedino će stvarna proba pokazati pravo stanje stvari.

 

To će svakako biti zadovoljstvo provesti.

A imati takvu kvalitetnu komponentu (pramp) u sustavu (ili pričuvi) nikad nije na odmet...pače.....

 
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice