Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.403.212
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
sminigo kaže...
analogni kaže...

Tko što ili koga ne razumije....?  

 Šta si ti poteza kabele po stadionima šta se tiće ozvučenja ? Pa si rekao jednom Morrisonu, Freddiyu da im kabel nije dovoljno usviran ??? Daj molim te ne serite svi zajedno... OK kupite opremu, hvalite se sa njom, ali to proseravanje nije normalno, niti ukusno... Evo ti jedan sound 

, ima li ovde išta neusvirano ? Dobri stari INXS ?

 ...promasio si ceo fudbal...

 

Ne mozes stavit u istu recenicu usporedbu svirke na stadionu i slusanje mjuze u kucnim uvjetima...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Mislim da niti ja u gornjem Osvrtu o interkonektima, a niti nitko poslije nije spominjao nikakvo usviravanje kabela.

 

Samo osobni slušni dojam (subjektivni, naravno) upliva kabela na zvuk sustava.

 

Dakako da u profesionali ima mnogo manje "natezanja" oko zvuka kabela za spajanje glazbala, mikrofona i sl. na pripadajuće uređaje.

Tamo je prije svega cilj da se zadovolje standardi za izdržljivošću i pouzdanošću, a onda i za čim manjim smetnjama i izobličenjima...

Zato se koriste uglavnom balansirane veze.

Naravno i cijene  su puno primjerenije i nema velikih pretjerivanja kao u Hifi.

 

Dakle, nitko nikoga ne sili ili nagovara da mora isprobavati kabele u svom sustavu.

A ako to uradi i podijeli svoja iskustva na ovakvim Forumima, još bolje.

Bez obzira da li je ili nije čuo neke razlike u zvuku.

 Nekad davno sam napisao osvrt mog brata kad je konačno pokupovao nekoliko IC kabela, novi zvučnički i nekoliko strujnih. I ja i brat smo svjesni da svaka komponenta radi neku razliku u zvuku, više ili manje primjetnu, a kabeli su jedna od komponenti sustava. Međutim, kad je isprobao i radio testove, nije se baš pokazala neka drastična razlika, najviše u IC je primjetio, jer je mijenjao kineze s normalnim kabelima od oko 200E, pa je tu i bilo smisla da se primjete razlike. Zvučnički je imao Kimber 8 neki (sad je taj u mene), a zamijenio ga je s Viablu, debel ko moja ruka i tu kaže da je jedva primjetio neku razliku. Kod strujnih nije primjetio nikakvu razliku. Ni on ni ja sad ne tvrdimo da ne treba mijenjat kabele, nego je zaključak da su Kimber zvučnički dosta dobri bili u startu, pa nije bilo velike primjetne razlike, a za strujne nije primjetio nikakvu razliku jer jednostavno nema toliko dobar sustav da to primjeti, ili prostoriju. IC su činili primjetnu razliku jer očito ima razlike od jeftinog kineza i 200E Viablu. Napomena, svi kabeli su od 100E do 200E (osim zvučničkog, oko 600E) novi koštali, znači nije kupovao visoke i preskupe klase kabela, možda bi neki skuplji kabeli pokazali veću razliku, ali onda dolazi u pitanje isplativost tog ulaganja s obzirom na dobiveno.

 

Sustav na kojem je testirao je: Sonus Faber ToyTower, Hitachi HMA 6500 refreshan i modificiran (Mundorf, VBT...), Sony TA-E86 originalan i Symaudio Moon player.

 

----------------------------------------------

 

Sad jedna digresija, pretpojačalo Sony TA-E86 je iz 1977 godine. Brat mi ima 2 komada, jedan je za rezervu. Oba preampa su išla u jednog poznatog i dobrog audiofila koji se bavi refreshom, konstruiranjem i sklapanjem komponenti, ima svakakvih DIY uradaka i sve je to vrhunsko. U svakom slučaju, zna što radi i radi to jako dugo. Oba Sony-a je detaljno pregledao i vratio nazad bez da je išta mijenjao. Kaže da su uređaji u savršenom stanju, nikad dirani, originalni i da on jednostavno nema šta mijenjat na njima. Nakon 44 godine.

 

----------------------------------------------

 

A sad još jedna digresija. Meni konačno stiže Luxman DA-200 DAC-headamp-preamp za par dana. Na putu je...   

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 22:41 (Filox).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Jebga, kabeli spajaju komponente i kao takvi su nužni.

A koje i kakve će netko odabrati, ovisi o kvaliteti sustava, preferencijama i budgetu.

Svatko ima vlastiti izbor.....

 

Kod Vintage opreme se može dogoditi da pojedina ne treba refresch, što ovisi o kvaliteti dijelova, eksploataciji i vrsti uređaja.

Pretpojačala nemaju takove zahtjeve za isporukom snage i utroškom energije kao integrirana i pojačala snage, pa im trajnost dijelova može biti dužeg vijeka.

Stručne procjene i izmjere su tu jedino relevantne.

 

Baš zbog stručnosti sam s kolegom odvezao njegova dva izlazna pojačala (Musical Fidelity X-P200) koji mu služe kao monoblokovi, k meštru da ih malo premjeri i podesi struju mirovanja, da budu iste na oba monobloka i sl.

 

U Bridge modu (kao monoblokovi) svaki isporučuje 250 W, što nije neki problem (ionako je 100 ili više wati samo u rijetkim pikovima), ali može biti problem u disipaciji topline.

Zbog toga smo promijenili ovakav dole smještaj komopnenti (dole preamp, a na njega dva monobloka):

 

Jednostavno smo gornji monoblok stavili sa strane i sada se on grije manje, nego kada se sa donjeg širila toplina na njega.

Navedeno je bilo i na preporuku majstora.

 

A i Rel T9i sub smo sada spojili dručačije.

High Level spajanje (ono je kod Bridge moda dva izlaza malo problematičnije) smo zamijenili sa spojem na Low Level suba.

To je bilo moguće jer svaki izlaz ima i Line Out (pametno), i onda sa L ili R činča to sa jednostrukim RCA kabelom spajaš na Low Leve suba

Kompletnu amplifikaiju onda odradi sub i ne "zamaraš" s time monoblokove....

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Kužim da je na takvom setupu lakše spojiti rel preko low lvl inputa, ali ovo da sa neutrik konektorom "zamara" monoblokove ne drži vodu, no valda si zato i stavio navodnike.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

 

Kada smo probali High Level spojiti kao u gornjem videu (samo s jednog monobloka spajaš, crna je slobodna), javio se naravno brum.

Trebalo bi crnu žicu spojiti na masu preampa, a s time se nismo zamarali dalje...

 

 

 

http://files.d-tools.com/Visualizations/Approved/REL/Documents/REL_Britannia%20B1_Manual1.pdf

 

Tu gore u uputama je na str. 14 nacrtana shema spajanja monoblokova na High Level Rel suba.

To još nismo probali  (crnu spojiti na masu prampa, jer ako je spojiš na jedan od minis polova monobloka, onda to nije dobro u Bridge modu....."krivi" teret i sl....)

 

https://www.richersounds.com/media/pdf/REL-TI-BLK_REL_Serie_Ti_Manual.pdf

 

A i tu gore ima raznih shema spajanja....

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 11:31 (analogni).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Vaš audio kutak

Steta sto nema datum pocetka slusanja.....oprema sluzi svrsi.

To Each His Own.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 15:45 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
lmutak kaže...

Steta sto nema datum pocetka slusanja.....oprema sluzi svrsi.

 

Imas aktivno replay gain procesiranje, hifi bogovi su jako razocarani!

~~ sound sommelier ~~
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...
lmutak kaže...

Steta sto nema datum pocetka slusanja.....oprema sluzi svrsi.

 

Imas aktivno replay gain procesiranje, hifi bogovi su jako razocarani!

 Ne znam ni sta je to, ali znam da to ne želim u svom sustavu. Ja sam bogobojazan čovjek i ne želim uvrijediti Hifi bogove. Ljudi, pazite se tih vrađbina, đava nikad ne spava, samo Pure-Direct bogovi priznaju.

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

@AF139 

Evo ponovo:

 Ajde nam lipo ti sad predoči koju opremu imaš doma i koja si iskustva imao kad si uspoređivao svoje kabele sa srebrnim.

 Vidiš, to su neke čudne stvari, nikad ne dobijemo odgovor na ovakva (skroz normalna) pitanja, ali zato netko uvijek naljepi TD. Zar nije normalno napisat osvrt na nešto kao što sam ja napisao par postova poviše, uz napomenu na kakvom sustavu je odrađen test, a ne kucat TD na normalno i pristojno pitanje?

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
hudo kaže...
lmutak kaže...

Steta sto nema datum pocetka slusanja.....oprema sluzi svrsi.

 

Imas aktivno replay gain procesiranje, hifi bogovi su jako razocarani!

 Ne znam ni sta je to, ali znam da to ne želim u svom sustavu. Ja sam bogobojazan čovjek i ne želim uvrijediti Hifi bogove. Ljudi, pazite se tih vrađbina, đava nikad ne spava, samo Pure-Direct bogovi priznaju.

 

 

Replay Gain je alat koji sluzi da bi sve stvari na albumu bile iste glasnoce tj. istog volumena kako ga covjek cuje.

Znamo da su dinamicni albumi snimani da su neke pjesme tise, a neke su glasnije (ova novija produkcija sve napici na ful) i onda ovaj alat sve to liverila na istu glasnocu tako da ne moras pojacavat-smanjivat svaku stvar.

 

Osobno mi je korisno kada slusam vise albuma istovremeno koji nisu na "istom zvucnom nivou" pa da ne moram za svaku stvar dirat volumen ali onda namjestim te postavke ovako kao na slici:

 BTW: evo i link na stranicu i sta je to Replay Gain - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Evo vam opet.

Slušao sam na svoje uši i na svoje zvučnike.

Nek vas ne brine što ja imam doma, dosta je dobro da čujem što nitko od vas nije čuo.

Ovaj B sam ja i samo ja sam čuo razliku u kvaliteti snimke i odabrao bolju.

 

Sad će se netko opet ići plakat Miri, hahaha!

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 21:01 (Uran 11).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

 

Replay Gain je alat koji sluzi da bi sve stvari na albumu bile iste glasnoce tj. istog volumena kako ga covjek cuje.

Znamo da su dinamicni albumi snimani da su neke pjesme tise, a neke su glasnije (ova novija produkcija sve napici na ful) i onda ovaj alat sve to liverila na istu glasnocu tako da ne moras pojacavat-smanjivat svaku stvar.

 

Osobno mi je korisno kada slusam vise albuma istovremeno koji nisu na "istom zvucnom nivou" pa da ne moram za svaku stvar dirat volumen ali onda namjestim te postavke ovako kao na slici:

 BTW: evo i link na stranicu i sta je to Replay Gain - KLIK

 Pretpostavoi sam, nešto kao i normalize, ali ja sam tu malo čudan i volim gasit sve što na bilo kakav način mijenja zvuk, bilo ton, boju ili glasnoću. Ako je netko zamislio da je određena pjesma određene glasnoće, onda tako treba bit, jer je tako zamišljeno i ja volim da mi se tako reproducira. Čudni su putevi audiofilski, znam...

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...

Evo vam opet.

Slušao sam na svoje uši i na svoje zvučnike.

Nek vas ne brine što ja imam doma, dosta je dobro da čujem što nitko od vas nije čuo.

Ovaj B sam ja i samo ja sam čuo razliku u kvaliteti snimke i odabrao bolju.

 

 

 

 

 Osim tebe, nisam vidio da su drugi uopće testirali. Ja neću namjerno jer čekam svoj pravi punokrvni DAC, pa smatram da je za sada besmisleno s ovim Creative Labsom to radit. Ako ti nije teško, sjeti me sljedeći tjedan, pa ću javit moje uši. Iskreno, zanimaju me rezultati.

 

P.S.

Stvarno ne razumijem zašto je ljudima teško, odnosno zašto ne žele napisat sustav, pa kakav je da je. Neće se nitko smijat, samo nas zanima. Evo, mene osobno zanima što imaš doma i na čemu si slušao. Zašto? Zato jer sam znatiželjan i volim znat kakve sve sustave ljudi troše doma. Ništa loše ne mislim.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 21:01 (Filox).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Jasam to već napisao, a to što ti ne pratiš temu kak spada nije moja briga.

Traži po stranicama pa ćeš naći.

 

Kak nisu testirali, 4 su napisali ISTO a 3 da je A track bolje kvalitete.(dabrov test).

A ovo na pitchforku ili gdje god, su testirali ali ih je sram bilo staviti rezultate ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 21:14 (Uran 11).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...

Jasam to već napisao, a to što ti ne pratiš temu kak spada nije moja briga.

Traži po stranicama pa ćeš naći.

 

Kak nisu testirali, 4 su napisali ISTO a 3 da je A track bolje kvalitete.(dabrov test).

A ovo na pitchforku ili gdje god, su testirali ali ih je sram bilo staviti rezultate ovdje.

 A je, istina, mislio sam da su neki novi testovi bili u pitanju, ovo je ono odavno. OK, nema panike, evo čim Luxman dođe, ja napišem svoje rezultate.

 

Pratim temu, samo ne mogu se sjetit svih sustava ovako iz glave, pa zato pitam. 

Live long and prosper.
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ok.

Imam Neki Sony reciever, kao pojačalo.

Technics SLQ-202 gramofon

Nagaoka MP110 zvučnica

Schiit Mani preamp.

Schiit Loki tone control

Technics PG390 Cd player 

Technics TR4074 Mark2 kazetofon

Magnat Monitor Supreme 802 zvučnici

Ne posjedujem DAC.

No name kablove iz Preisa.

 

Evo pa se malo smijte.

Sve to vrijedi kao jedni Zokijevi kablovi od 8000 kuna, naravno dva puta usviravani, s kojima je još dobro prošao.

 

Naravno muzika koju imam na pločama vrijedi puno više od samog sustava, ali ja i dalje kupujem ploče.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...

Ok.

Imam Neki Sony reciever, kao pojačalo.

Technics SLQ-202 gramofon

Nagaoka MP110 zvučnica

Schiit Mani preamp.

Schiit Loki tone control

Technics PG390 Cd player 

Technics TR4074 Mark2 kazetofon

Magnat Monitor Supreme 802 zvučnici

Ne posjedujem DAC.

No name kablove iz Preisa.

 

Evo pa se malo smijte.

Sve to vrijedi kao jedni Zokijevi kablovi od 8000 kuna, naravno dva puta usviravani, s kojima je još dobro prošao.

 

Naravno muzika koju imam na pločama vrijedi puno više od samog sustava, ali ja i dalje kupujem ploče.

 Šta se tko ima smijat, svak kupuje ono što želi i što mu odgovara. Vidiš, imamo istu zvučnicu.

 

Na tvoj sustav bi ti jedni Zokijevi kabeli bili potpuno besmisleni. Na neki drugi sustav imaju možda smisla. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 21:34 (Filox).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...

Ok.

Imam Neki Sony reciever, kao pojačalo.

Technics SLQ-202 gramofon

Nagaoka MP110 zvučnica

Schiit Mani preamp.

Schiit Loki tone control

Technics PG390 Cd player 

Technics TR4074 Mark2 kazetofon

Magnat Monitor Supreme 802 zvučnici

Ne posjedujem DAC.

No name kablove iz Preisa.

 

Evo pa se malo smijte.

Sve to vrijedi kao jedni Zokijevi kablovi od 8000 kuna, naravno dva puta usviravani, s kojima je još dobro prošao.

 

Naravno muzika koju imam na pločama vrijedi puno više od samog sustava, ali ja i dalje kupujem ploče.

 Što bi se itko smijao? Bitno je da tvoj sistem tebi dobro zvuči i tebe ispunjava. Na svakom ponaosob je koliko će daleko ići u poboljašavanju i izvlačenju maksimuma.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Nadam se da će ovaj treći toplinski val biti kraći od dva prethodna, je ne možeš niti Hifu normalno slušati.

 

Zato i čekam da malo osvježi krajem tjedna, kako bi na zamolbu kolege isprobali jedan moj uređaj u njegovom sustavu.

 

U međuvremenu je evidentno da se i u Makedoniji (namjerno ne pišem Sjevernoj) također proizvode kvaliettna pojačala i zvučnici.

 

https://6moons.com/audioreviews2/teoharov/1.html

 

https://teoharov.mk/3365/

 

Za utjehu, kod nas će ubuduće biti lakše doći do Bugatti Rimac pila......

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Jedno je gustat i uzivat u svom sustavu a drugo je ismijavat druge sto su potrosili koju kunu vise …ne razumijem potrebu ruganja…
AUDIOFIL
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Preko njihove stranice u iz Engleske.

- https://www.schiit.co.uk/

 

Prije se nije plačala carina, a sad neznam.

 

Baš gledam i Loki i Mani su " Out of stock".

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 16:03 (Uran 11).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Svi se čudite što je rekao - evo vam pa se smijte. Problem je što je ova tema otišla u jedan privatni circle-jerk nekolicine članova foruma s vidljivom tendencijom elitizma, što odbija većinu članova od sudjelovanja, uključujući i mene. I tako je tema koja se zove "Vaš audio kutak" otišla daaaleko od izvorne ideje - da podijelimo vlastita iskustva, pitanja, želje i ako ništa drugo, pozdrave. Popratim temu tu i tamo, kad mi se baš da, i uvijek isto u krug - zlato, srebro, usviravanje kablova itd... Svakako ima mjesta i takvim raspravama (hifa je ipak i psiha, nek se ljudi ispušu), ali bilo bi bolje kada bi postojala tema za takve stvari, a ne da ovdje imamo 350 stranica prepucavanja oko istih stvari koje si ljudi jedni drugima ionako ne mogu dokazati...

Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Lijepo si to rekao, malo prije sam pisao odgovor @volegradeli na njegov post s "ruganjem" "ismijavanjem" itd. s jako sličnim mišljenjem, ali sam odustao.

Meni je poliranje kabela s dijamantnom prašinom prelilo čašu, ali nek samo poliraju.

Hvala.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, "poliraju" proizvođači kabela a ne forumaši.......

I neki k tome još i kriogeniziraju i termički obrađuju kabele....njihova stvar....

 

Naša pak je stvar koliko od toga ćemo "popušiti" i da li / ili koliko stvarno odvojiti love za takve "egzote".

 

Mislim da ovdje ipak iima više osvrta o komponentama, nego o kabelima.

 

I tamo ima debelog pretjerivanja u cijenama.

U velikoj večini se plaća ime...Brand i sl.

 

Ali nije tako samo u ovom segmentu industrije.....

 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma, nema tu nikakve tendencije "elitizma".

 

Oni koji teže k tome se ne javljaju na ovakvim (čak ni na spec. audiofilskim) forumima.

 

Ako se tu misli na one koji posjedujiu skupe, bezkompromisne sustave, oni se večinom ne exponiraju na net-u.

Druže se u zatvorenijim grupama i uglavnom ne žele da se piše o njihovim sustavima javno.

 

Druga stvar je što "obični" ljudi naš hobi gledaju malo sa čuđenjem.

Poglavito kada pričamo o tome što sve utječe na zvuk.

 

Ali tako bi isto i mi sa čuđenjem gledali sportske ribolovce kada pričaju o važnosti izbora i imanja seta rola, štapova, najlona, podizaća....i sl.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixidar kaže...

Svi se čudite što je rekao - evo vam pa se smijte. Problem je što je ova tema otišla u jedan privatni circle-jerk nekolicine članova foruma s vidljivom tendencijom elitizma, što odbija većinu članova od sudjelovanja, uključujući i mene. I tako je tema koja se zove "Vaš audio kutak" otišla daaaleko od izvorne ideje - da podijelimo vlastita iskustva, pitanja, želje i ako ništa drugo, pozdrave. Popratim temu tu i tamo, kad mi se baš da, i uvijek isto u krug - zlato, srebro, usviravanje kablova itd... Svakako ima mjesta i takvim raspravama (hifa je ipak i psiha, nek se ljudi ispušu), ali bilo bi bolje kada bi postojala tema za takve stvari, a ne da ovdje imamo 350 stranica prepucavanja oko istih stvari koje si ljudi jedni drugima ionako ne mogu dokazati...

Ja u toliko stranica ovog threada nigdje nisam vidio post "imaš loš sustav koji je smeće" ili slično, to nigdje nitko nije napisao.

Nesebičnih savjeta kako poboljšati sustav je dano x puta, bazirano na osobnim iskustvima što je vjerujem ipak dosta ljud pomoglo i to uglavnom od strane "elitista".

 

Ovdje se konstantno vode rasprave o tome da određene osobe traže dokaze tipa "ajde ti meni objasni šta si dobio s boljim kabelom" i slično.

Zašto bi npr ja ili itko drugi morao nekome nešto objasniti, zašto te osobe smatraju da im mi koji uložimo više svojih novaca u nešto trebamo išta objašnjavati?

Konstantno dolaze neki ljudi koji pokušavaju provocirati i dizati tenzije bez ikakvog razloga.

Meni su takve osobe nebitne i ignoriram ih, ako sam ja u nešto uložio i zadovoljan sam i to me čini sretnim, to je to, šta će netko drugi reći mi je nebitno, to je MOJA stvar i MOJI novci koje sam potrošio i nema smisla mene ili nekog drugog sprdati ovdje i konstantno podbadati.

 

Kada smo kod kablovinja, na žalost potreban je zbilja bolji sustav da bi se tu čula neka razlika, na žalost ali tako je, ni ja nisam vjerovao u to no s vremenom kako sam upgradeao svoj sustav sam sam se uvjerio u to, nisu to enormne razlike ali su čujne itekako (analogni kablovi).

 

Ima sustava od 5000,00 kn koji rade jako lijepo, npr Dali Zensor 3 i Marantz PM6006, imao sam to i to radi jako lijepo, daleko iznad te love koliko košta i za takav sustav ne trebaju neki skupi kabeli, jako lijepo svira tako kako je s osnovnim kabelima i to je to, u takvom sustavu skuplji kabeli ne donose ništa jer to sustav ne može pokazati.

 

Vezano za elitizam, ne slažem se, netko će uzeti dac za 1000kn i pohvaliti se ovdje i vjerojatno će dobit upit kakvi su mu dojmovi, kako mu je sjeo u sustav itd, i to je sasvim ok.

Netko će uzeti dac od 2000eura i više, i neke osobe će postaviti isto pitanje dok će drugi krenuti standardno, 2000eura za dac, ma šta ti čuješ tu razliku, bacaš pare, ajde ti meni dokaži da je bolje itd.

 

Koji je razlog tome?

 

Morate shvatiti da ima raznih grupa gdje ekipa uzima komponente koje su i po 200 000kn i koje mi, kako ovdje nazivaš "elitisti" samo možemo gledati, no nikad nitko od nas nije postavio pitanje takvim ljudima da im dokažu nešto te se spdali s takvim ljudima itd.

S druge strane ovdje ekipa ako si potrošio 10 000eura za cijeli sustav odmah si kreten koji baca pare itd da se ne ponavljam opet.

 

Ponavljam, koji je razlog tome?

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ni meni to nije jasno..🤔🤷‍♂️
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixidar kaže...

Svi se čudite što je rekao - evo vam pa se smijte. Problem je što je ova tema otišla u jedan privatni circle-jerk nekolicine članova foruma s vidljivom tendencijom elitizma, što odbija većinu članova od sudjelovanja, uključujući i mene. I tako je tema koja se zove "Vaš audio kutak" otišla daaaleko od izvorne ideje - da podijelimo vlastita iskustva, pitanja, želje i ako ništa drugo, pozdrave. Popratim temu tu i tamo, kad mi se baš da, i uvijek isto u krug - zlato, srebro, usviravanje kablova itd... Svakako ima mjesta i takvim raspravama (hifa je ipak i psiha, nek se ljudi ispušu), ali bilo bi bolje kada bi postojala tema za takve stvari, a ne da ovdje imamo 350 stranica prepucavanja oko istih stvari koje si ljudi jedni drugima ionako ne mogu dokazati...

Drago mi je što nisam jedini koji je ovo primjetio.

Izuzetno penzionerska, tribalistička i spočitavalačka vibra.

Čime ne mislim na godine, već na pristup hobiju.

Ovo je ko utjelovljenje svih stereotipa koji postoje o audiofilima na jednom mjestu.

 

Ak ne čuješ razliku u kablu nemaš dovoljno kvalitetan sustav.

Što će ti uopće bolji zvučnici za tu buku?

DSP/EQ=Laž

 

Ak je to ono što čini zajednicu hifi hobista u RH zaista ne mogu reć da se nalazim u tome - iskreno nit se trebam.

 

BTW

je u Močvari sad u subotu. Baš fina ljetna psihodelija.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Pixidar kaže...

Svi se čudite što je rekao - evo vam pa se smijte. Problem je što je ova tema otišla u jedan privatni circle-jerk nekolicine članova foruma s vidljivom tendencijom elitizma, što odbija većinu članova od sudjelovanja, uključujući i mene. I tako je tema koja se zove "Vaš audio kutak" otišla daaaleko od izvorne ideje - da podijelimo vlastita iskustva, pitanja, želje i ako ništa drugo, pozdrave. Popratim temu tu i tamo, kad mi se baš da, i uvijek isto u krug - zlato, srebro, usviravanje kablova itd... Svakako ima mjesta i takvim raspravama (hifa je ipak i psiha, nek se ljudi ispušu), ali bilo bi bolje kada bi postojala tema za takve stvari, a ne da ovdje imamo 350 stranica prepucavanja oko istih stvari koje si ljudi jedni drugima ionako ne mogu dokazati...

 Nije mi jasno na temelju čega ovako razmišljaš. 

Eto, osobni dojam, koji vjerujem dijele i drugi. Nije uopće problem koliko što košta (svi znamo da je samo nebo granica i svakome svoje u skladu sa željama i mogućnostima, s time nemam problema...); ali rasprava poprimi snowball efekt uvijek u smjeru bolje, jače, skuplje, i na kraju ode u krajnosti koje su većini (opet, osobni dojam, možda griješim) u najmanju ruku nezanimljive i izvan interesne sfere. Kažem, čisto u vidu želje da ovdje doista i predstavljamo svoje sustave i imamo neke konstruktivne rasprave, a ne tipa "slušao sam kod jednog lika kablove od xy HRK, e buraaz". Takve rasprave bih radije čitao u nekoj drugoj temi, ako poželim... 

 

Zoki B kaže... 

Ovdje se konstantno vode rasprave o tome da određene osobe traže dokaze tipa "ajde ti meni objasni šta si dobio s boljim kabelom" i slično.

Zašto bi npr ja ili itko drugi morao nekome nešto objasniti, zašto te osobe smatraju da im mi koji uložimo više svojih novaca u nešto trebamo išta objašnjavati?

Konstantno dolaze neki ljudi koji pokušavaju provocirati i dizati tenzije bez ikakvog razloga.

 

Ima sustava od 5000,00 kn koji rade jako lijepo, npr Dali Zensor 3 i Marantz PM6006, imao sam to i to radi jako lijepo, daleko iznad te love koliko košta i za takav sustav ne trebaju neki skupi kabeli, jako lijepo svira tako kako je s osnovnim kabelima i to je to, u takvom sustavu skuplji kabeli ne donose ništa jer to sustav ne može pokazati.

 

Vezano za elitizam, ne slažem se, netko će uzeti dac za 1000kn i pohvaliti se ovdje i vjerojatno će dobit upit kakvi su mu dojmovi, kako mu je sjeo u sustav itd, i to je sasvim ok.

Netko će uzeti dac od 2000eura i više, i neke osobe će postaviti isto pitanje dok će drugi krenuti standardno, 2000eura za dac, ma šta ti čuješ tu razliku, bacaš pare, ajde ti meni dokaži da je bolje itd.

 

Koji je razlog tome?

Upravo je ovo i najveći problem teme, jer dođe do toga da se nađe netko iziritiran i krenu takve, kao što i sam kažeš, besmislene rasprave - i nije da ih nedostaje. Upravo bih više volio čuti ovakva iskusta iz tvog primjera - Zensor 3 i PM6006 i slično. Neka bude i 10x skuplje, dapače, samo da sve skupa ima smisla, a ne "na mom DAC-u čujem razliku kad slušam glazbu s SSD-a umjesto HDD-a", come on... Pa naravno da će se netko zakačiti na tako nešto i - evo, polijećemo!

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 9:46 (Pixidar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pixidar kaže...
Dead kaže...
Pixidar kaže...

Svi se čudite što je rekao - evo vam pa se smijte. Problem je što je ova tema otišla u jedan privatni circle-jerk nekolicine članova foruma s vidljivom tendencijom elitizma, što odbija većinu članova od sudjelovanja, uključujući i mene. I tako je tema koja se zove "Vaš audio kutak" otišla daaaleko od izvorne ideje - da podijelimo vlastita iskustva, pitanja, želje i ako ništa drugo, pozdrave. Popratim temu tu i tamo, kad mi se baš da, i uvijek isto u krug - zlato, srebro, usviravanje kablova itd... Svakako ima mjesta i takvim raspravama (hifa je ipak i psiha, nek se ljudi ispušu), ali bilo bi bolje kada bi postojala tema za takve stvari, a ne da ovdje imamo 350 stranica prepucavanja oko istih stvari koje si ljudi jedni drugima ionako ne mogu dokazati...

 Nije mi jasno na temelju čega ovako razmišljaš. 

Eto, osobni dojam, koji vjerujem dijele i drugi. Nije uopće problem koliko što košta (svi znamo da je samo nebo granica i svakome svoje u skladu sa željama i mogućnostima, s time nemam problema...); ali rasprava poprimi snowball efekt uvijek u smjeru bolje, jače, skuplje, i na kraju ode u krajnosti koje su većini (opet, osobni dojam, možda griješim) u najmanju ruku nezanimljive i izvan interesne sfere. Kažem, čisto u vidu želje da ovdje doista i predstavljamo svoje sustave i imamo neke konstruktivne rasprave, a ne tipa "slušao sam kod jednog lika kablove od xy HRK, e buraaz". Takve rasprave bih radije čitao u nekoj drugoj temi, ako poželim... 

 

Zoki B kaže... 

Ovdje se konstantno vode rasprave o tome da određene osobe traže dokaze tipa "ajde ti meni objasni šta si dobio s boljim kabelom" i slično.

Zašto bi npr ja ili itko drugi morao nekome nešto objasniti, zašto te osobe smatraju da im mi koji uložimo više svojih novaca u nešto trebamo išta objašnjavati?

Konstantno dolaze neki ljudi koji pokušavaju provocirati i dizati tenzije bez ikakvog razloga.

 

Ima sustava od 5000,00 kn koji rade jako lijepo, npr Dali Zensor 3 i Marantz PM6006, imao sam to i to radi jako lijepo, daleko iznad te love koliko košta i za takav sustav ne trebaju neki skupi kabeli, jako lijepo svira tako kako je s osnovnim kabelima i to je to, u takvom sustavu skuplji kabeli ne donose ništa jer to sustav ne može pokazati.

 

Vezano za elitizam, ne slažem se, netko će uzeti dac za 1000kn i pohvaliti se ovdje i vjerojatno će dobit upit kakvi su mu dojmovi, kako mu je sjeo u sustav itd, i to je sasvim ok.

Netko će uzeti dac od 2000eura i više, i neke osobe će postaviti isto pitanje dok će drugi krenuti standardno, 2000eura za dac, ma šta ti čuješ tu razliku, bacaš pare, ajde ti meni dokaži da je bolje itd.

 

Koji je razlog tome?

Upravo je ovo i najveći problem teme, jer dođe do toga da se nađe netko iziritiran i krenu takve, kao što i sam kažeš, besmislene rasprave - i nije da ih nedostaje. Upravo bih više volio čuti ovakva iskusta iz tvog primjera - Zensor 3 i PM6006 i slično. Neka bude i 10x skuplje, dapače, samo da sve skupa ima smisla, a ne "na mom DAC-u čujem razliku kad slušam glazbu s SSD-a umjesto HDD-a", come on... Pa naravno da će se netko zakačiti na tako nešto i - evo, polijećemo!

 

Ok, mene zanima samo jedna stvar.

Ako ja npr potrošim 100 000kn na dac, pojačalo, zvučnike i kabele, i kažem da su mi bolji npr ovi kabeli od 10 000kn od onih drugog proizvođaća od 8000kn, govorim primjere samo.

 

Zašto je netko s tim iritiran, koji je razlog tome?

 

Pa nekolicina nas ovdje i je da razmjenjuju iskustva i samim tim pomognemo jedni drugima a ne nikakvo pre*eravanje i slično, samim tim pomognemo i nekome tko ovo sve čita.

Niti se imamo tu s čim pre*eravati niti je to namjera, ima sustava po par miliona kn stoga nikome to nije namjera niti se ima s čim pre*eravati..

Namjera je da se dijele iskustva i da se međusobno pomaže, nije li?

 

Mene, ponavljam, zanima zašto to nekog iritira?

 

Ako  netko napiše dao sam za rca kabel 100 000kn i super mi je legao u sustav, ja ću mu čestitati.

Neću krenuti napadati kao što neki ovdje to rade, ako čovjeka veseli neka uživa.

 

Pa ajde otvoreno razgovaramo, koji je razlog tom napadanju i konstantnom traženju dokaza za ovo ili ono, zašto su ljudi irititani?

Neka netko napiše konkretan odgovor, no već vidim daljnje pokušaje trollanja koji su vrlo vrlo loši.

 

Kao što sam rekao na žalost kada uložiš u sustav neke malo veće novce onda počinje polako sve dolaziti do izražaja, na žalost i kabeli koji nisu jeftini.

 

Da malo napišem svoje mišljenje:

 

NE vjerujem u digitalne kabele, probao sam sam, ništa nisam dobio, nisu malo koštali - ovo nije dobar savjet za nekoga tko razmišlja o tome?

Vjerujem u analogne kabele, probao sam, potroišio para i znam o čemu pričam - ovo nije dobar savjet za nekoga tko razmišlja o tome?

Analogni kabeli NIKAD ne donose ništa u sustav, uvjek uzimaju, s cijenom je i bolja tehnologija izrade i samim ti manje oduzimaju - ovo nije dobar savjet za nekoga tko razmišlja o tome?

DAC, napajan preko kompa usb, optika, koaks ili preko net playera optika, koaks meni je isti zvuk, ja ne čujem razlike - ovo nije dobar savjet za nekoga tko razmišlja o tome?

No ako netko napiše da čuje, sve 5, ja ne čujem ali se ne sprdam s ekipom koja čuje.

Ovo s hdd i ssd i o brzinama snimanja diskova neću niti komentirati, misli mda zaista nema smisla.

 

Molim odgovor od "iritirane" ekipe da napišu šta ih toliko smeta, ako ja trošim svoje novce, ako sam ja čuo ili nisam razliku, ako sam ja u konačnici zadovoljan, ne trolam nego me zanima zašto to nekog smeta.

 

 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice