Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.546
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

I ja mislim (iz vlastitih iskustava) da bi tu Onkyo kao "pravi" izdvojeni pramp mogao biti pobjednik.

Dobar preamp je uvijek dobar preamp.

 

No, kao što si i sam rekao; kada dođe, jedino će stvarna proba pokazati pravo stanje stvari.

 

To će svakako biti zadovoljstvo provesti.

A imati takvu kvalitetnu komponentu (pramp) u sustavu (ili pričuvi) nikad nije na odmet...pače.....

 Onkyo će u svakom slučaju morat bit bar povremeno u sustavu, jer mi on ima vrhunske MM i MC phono sekcije, dok Luxman nema uopce phono. 

 

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Mislim i meni je malo glupo pohvalit se sa kupovinom IC kabela samo zato sto je nekoc kostao 1000$ a danas ga dobijes za 1000 kn..nezz koja je smisao toga,nit znas kako ce sjest u sistem nit kako uopce zvuci.Ja osobno za njega nisam nikad cuo!

Npr AQ (Audio Truth)Diamond je kosta nekoc oko 2000$ i danas se ne moze nac ispod 350-400$ za 0.5m..jednostavno ni nakon 20-30 godina cijena dobrog kabela ne pada.

Svi znamo da najvise muljanja ima oko audio kabela..treba bit oprezan i ne kupovat svasta!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 21:02 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Bezveze! Znači taj ima pravo na svoje mišljenje, a tebi ga ne daje?! Taj tebi čak i ne objašnjava da si u zabludi već te uvrijedi. Baš bezveze.

 Dao netko meni za pravo ili ne, ja svoje mišljenje iznesem, pa neka onda i on svoje iznese. Ja se ne vrijeđam tako lako, a ako će netko bit baš grez i psovat, uvijek postoje moderatori i prijave.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Nisam baš dugo na forumu pa jedno početničko pitanje. Šta znači TD?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Mislim i meni je malo glupo pohvalit se sa kupovinom IC kabela samo zato sto je nekoc kostao 1000$ a danas ga dobijes za 1000 kn..nezz koja je smisao toga,nit znas kako ce sjest u sistem nit kako uopce zvuci.Ja osobno za njega nisam nikad cuo!

Npr AQ (Audio Truth)Diamond je kosta nekoc oko 2000$ i danas se ne moze nac ispod 350-400$ za 0.5m..jednostavno ni nakon 20-30 godina cijena dobrog kabela ne pada.

Svi znamo da najvise muljanja ima oko audio kabela..treba bit oprezan i ne kupovat svasta!

 Ja sam čuo za HiDiamond, nisu loši kabeli, rangirani su od 1 do 9 (9 su najskuplji modeli), a ja sam dobio broj 5. Problem s testiranjem kabela je što nemam mogućnost isprobavanja modela. Još sam sad odselio na otok i sad stvarno ne mogu doć do kabela za probu. Puno više od 1000 kuna za kabel nemam i ne bi ni dao, tako da sam jako ograničen kod gledanja novih kabela, mogu gledat samo relativno jeftine kabele. Sad sam bio u prilici kupit kabel puno više klase od one koju inaće mogu priuštiti i mislim da se nisam imao šta mislit, pogotovo uz činjenicu da sam do sada imao najjetniji mogući kabel, koji mi je i prekratak za novi uređaj (0,5m vs. 1m). Čovjek koji mi je prodao DAC mi je poslao ovaj kabel, jer zna što imam i koji DAC ću spajat s njim, pa bar donekle može pretpostavit hoće li odgovarat u sustavu. Ima puno više iskustva u isprobavanju komponenti od mene pa vjerujem u njegovu procjenu. Cijena ovog kabela isto ne pada, ali se meni prodavač smilovao i dao mi ga jeftino. Nisam ovo našao na Njuškalu, ne brini.

 

http://www.hidiamond.eu/eng/index.php?option=com_content&view=article&id=107:cavo-di-segnale-diamond-5&catid=38:prodotti&Itemid=101&lang=en

 

Vidi se da je ovo Made in Italy, text je pun grešaka, ko da je Google prevodio.   

 

http://www.hidiamond.eu/eng/index.php?option=com_content&view=article&id=101&Itemid=258&lang=en

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 21:25 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

Nisam baš dugo na forumu pa jedno početničko pitanje. Šta znači TD?

 TU je valjda Thumbs Up, a TD je Thumbs Down, na naši prevedeno Palac Gore i Palac Dole. PG i PD je znači pravilnije...

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Baš slušam albume od paula wellera na apple musicu,savršenstvo od glazbe
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

I ja sam svoj zvucnicki kabel kupio za 1/3. Zasto se ispricavati jer se zeli proci bolje i jeftinije.

Tako sam imao srece da sam i jeftinije kupio pojacalo i zvucnike

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Solo
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Just Outlaw kaže...

Nisam baš dugo na forumu pa jedno početničko pitanje. Šta znači TD?

 TU je valjda Thumbs Up, a TD je Thumbs Down, na naši prevedeno Palac Gore i Palac Dole. PG i PD je znači pravilnije...

 Logično :). Hvala.

4 godine
online
Vaš audio kutak

Kolega je gore spomenuo Onkyo pretpojačalo, pa sam malo pogledao ponudu kod nas.

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/onkyo-integra-p-3060r-predpojacalo-moguca-zamjena-doplatu-oglas-32539035

 

Malo mi se to čini puno, s obzirom na ponudu drugdje:

 

https://www.hifishark.com/model/onkyo-p-3060-r

 

https://www.hifishark.com/model/onkyo-p-3060

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Kolega je gore spomenuo Onkyo pretpojačalo, pa sam malo pogledao ponudu kod nas.

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/onkyo-integra-p-3060r-predpojacalo-moguca-zamjena-doplatu-oglas-32539035

 

Malo mi se to čini puno, s obzirom na ponudu drugdje:

 

https://www.hifishark.com/model/onkyo-p-3060-r

 

https://www.hifishark.com/model/onkyo-p-3060

 

 

 

 

 Bezveze mi izgleda ovaj model, baš jeftino djeluje. Vjerojatno ima dosta dobar zvuk, ali dizajn... P-303 je umjetničko djelo prema ovome.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Na Njuskalu, ali i ostalim oglasnicima po svijetu, ljudi znaju traziti lude cifre! Samo zato sto su platili cijenu kada je bila najveca, a onda ona pala za 30-50%, oni misle da ce dobiti 70% placenog iznosa!

Pokusao u HR kupiti Chord Mojo, trazili 3000kn, a toliko bio novi sada. Kaze tip, cekat cu da poraste ponovno. Oke, ja ga narucio novog za te novce.

 

Kablovi pogotovo imaju ogromne marze, i prodavaci ih cesto daju na velikim popustima ako kupis ostatak sistema kod njih. Isplati se strpiti malo, i ubost neki popust.

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Onkyo P3890 je ipak jača zvijerka i u rangu sa P303 (ako nekoga zanimaju Onkyo modeli).

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

Onkyo P3890 je ipak jača zvijerka i u rangu sa P303 (ako nekoga zanimaju Onkyo modeli).

 Ooo, a bome i cijena mu je solidna....

 

Live long and prosper.
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Jel bio tko na Multipak zagrijavanju u Pakracu?

 
0 0 hvala 0
4 godine
online
Vaš audio kutak

Možda se javi netko....mada po ovim vručinama putovati......

 

Danas ujutro je malo svježije (od kiše još ništa kod mene), pa sam nakon višednevne pauze upalio Hifi.

Trebao je min 1 h da sve (večinom) sjedne na mjesto i zvuk se upristoji.

 

Tak da smo sused i ja dan započeli s Country glazbom (Nelson, Cash, Kristofferson....) uz Wiskač.....

 
2 0 hvala 0
4 godine
online
Vaš audio kutak

Pa, kod nas se žestica sukne ujutro (nakon dobrog doručka), a po danu pivce ili vince.

Vodu piješ ako puno radiš vani, a poslije toga tek ide pivo ili vino jer navedeno ne gasi žeđ dok delaš.

 

Jučer kolegi posudio RCA jednostruki Coax za sub.

Za prvu silu smo stavili jedan RCA od jednog para srebrnih DIY.

Očekovano, nije s primjetila neka razlika u zvuku Rel T9i suba s drugim Coaxom na Low Level spoju.

Ipak se tu radi o basu, uskom dijelu spektra koji ipak ima manje količine glazbenih parametara nego ostali dio.

 

Na slici su dva Coax kabela.

Plavi je odličan japanski Canare koji sam dobio uz DAC, a onaj drugi je je neki američki profi koji sam "oteo" od jednog trgovca elektroničke opreme.

Canare je naravno malo kvalitetniji zvukom (uspoređivano na DAC-u, CD playeru i BD playeru).

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Probudio se crv u meni zadnjih par dana i uprio sam u kupnju novog pojacala!Pod novog mislim na SH naravno..Pathos Logos je vec poduze u mene a za oko mi je zapeo ni manje ni vise nego punoljetni mladic Mark Levison No383 integrirac!
Jedan mi je utekao,za dan se prodao s drugi je ni manje ni vise nego u Catania Sicilija 😁
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Pa, kod nas se žestica sukne ujutro (nakon dobrog doručka), a po danu pivce ili vince.

Vodu piješ ako puno radiš vani, a poslije toga tek ide pivo ili vino jer navedeno ne gasi žeđ dok delaš.

 

 

Bogme nije ni čudo da ti kabebli zvuče bolje ili gore, probaj jenput trijezan slušati.

Samo se šalim, danas sam dobre volje.:)

I nisi preveč namatal.

 

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
A slusaj Međimurci prvo sebe usviravaju pa onda sve ostalo 😁😂
AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ja sam Zagorec, a antialkoholičar.

Pa sad si ti misli s kim imaš posla.:)

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ma lakse rec nego napravit,nemam povjerenja u Talijane bas…pogotovo sa Sicilije 🤔
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
2 soma eura..najettiniji sljedeci je bio 2.5K eura koji je za dan otisao..dalje 3K eura..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
2 soma eura..najettiniji sljedeci je bio 2.5K eura koji je za dan otisao..dalje 3K eura..

 Vrhunska cijena za to pojačalo.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Je ali i 2003 je proizveden!!🙁
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
online
Vaš audio kutak

Pa, nije to tako strašno staro.

Kod takvih uređaja sa kvalitetnim djelovima vjerojatno još ne treba refreš.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Vjerovatno ne..ali isto bih volio da je malo blize da osobno vidim proizvod!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Vidim da se Denafrips moze kupiti s europskih skladista:  https://www.denafrips.eu/

 

Ima li tko iskustva?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Evo nešto interesantno...

morrisoN
 
1 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice