Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.401.258
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
3 godine
offline
Vaš audio kutak

I normalno, nemam tv između zvučnika 

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

I ja sam isprobao unakrsno spajanje Jumpera na svojim zučnicima.
Nisam čuo neku bitniju razliku.
Tu je (kao) "pokrivena" cjelina skretnice, ali vrag bi ga znal...

 
1 0 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Po nekakvoj logici ne bi ni trebalo biti razlike kad ih bridgevi spajaju.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma, ima neke male razlike, al ne velike.
Možda mi je taj unakrni način i dosta slušno prihhvatljiv.

 

Ali općenito, zamjena Jumpera "boljima" i način njihvog spajanja, polučuje puno manje razlika u zvuku nego zamjena zvučničkih kabela (boljima, naravno).

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Master Mariner kaže...

Po nekakvoj logici ne bi ni trebalo biti razlike kad ih bridgevi spajaju.

 Iskreno, nisam čuo nikakvu razliku. Možda sam nagluh . Jednostavno sam pustio tako. Umorio sam se od kemijanja sa kabelima. To je kod mene ad acta.

4 godine
offline
Retubing 6SN7GT cijevi u Audio Note M2 Phono pre

Vrijeme je vani idealno za poigrati se s nečime u toploj sobi.

 

Odlučih zato skinuti poklopac na svom cijevnom preampu (i ne stavljati ga natrag do daljnjega).
Da ne duljim, unutra je bila ruska NOS Meltz cijev (na slici sam njoj krivo napiso Brimar, obrisao sam to-i ona je bila u igri za nabavu).
Stavio sam američku NOS CBS.

 

Obje cijevi su dobre.
Meltz je malo otvorenija, "žeščeg" i rezonantnijeg zvuka, a CB je malo smirenija i sa možda boljom kontrolom basa. Barem je moj dojam takav.

RCA je po kvaliteti zvuka blizu njih, a i G.Electronic nija loša...pače.
Malo ću ih opet preslušati.
Za sada svira CBS U.S.A.

 

Najbolja bi dakako bila NOS Marconi, ali se onim najboljima cijene kreću i preko 1.000 € za komad !

 

Lopate za snijeg su spremne !

LP svima !

 
8 0 hvala 1
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ubio malo dosadu pa naručio dva Audio Grade 5x20mm osigrača koji idu unutar neke HiFi komponente (najčešće amplifikacije).

 

Testiranjem u DAC-u i u cijevnom preampu su uočeni pomaci u zvuku.
Poglavito u bojoj definiciji basa, otvorenosti zvuka i boljoj protočnosti istog. Kod preampa je moguće i ukupni zvuk malo "veći" (pozornica).

 

Dakako, nisu to promjene nebo/zemlja, male su, ali su čujne.

 

 

https://www.mcru.co.uk/audiophile-fuses-what/?v=fd4c638da5f8

 

LP svima !

 
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
uh, koliko kostaju ti specijalni osiguraci?

ima li neka teorija koji problem rjesavaju?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ovi nisu skupi. 59,50 € za dva komada.
Sada sam naručio duplo skuplji HiFi Tuning (njemački).
Imaš i osigurač po 4.000 € !!!
Totalno ludilo !!!!!

 

Pa imaš gore dva linka, koji doduše samo donekle objašnjavaju problematiku.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
vidi sam nesto kvantno pa pitam pojasnjenje ako moze. zapravo me isto zanima koji problem vama rjesavaju?

necemo se lagat 50e za osigurac je preskupo, jeste li mozda rastavljali neki za vidit sta je tocno unutra drukcije od normalnog osiguraca?
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 9:58 (dabar_solta_V2).
2 godine
online
Re: Vaš audio kutak

Audio oprema je oduvijek prvenstveno dobro rješavala problem viška novaca, za ostale se ne bih usudio da ne bih izazvao gnjev nativnih stanovnika teme.

Btw jel' ima tko što reći na onaj moj post iznad ili je audio kartica prejeftina da bi se uopće osvrtali na taj post.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tko ce rastavljat 50eur osigurac, jesi lud? Aa ti bi krao poslovnu ideju..
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Ima jedna dobra stara ( mislim kineska ) poslovica koje se držim dobrih 40-tak godina. Ide ovako:                  Luđak koji poznaje svoju ludost relativno je mudar, no luđak koji misli da je mudar zaista je llud.

Poantu izvucite sasmi.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
24 bitna, tesko da ce bit losa da je i behringer, ipak je to pro audio segment di je tesko da ce nesto bit lose ili namjerno krivo napravljeno.

proguglaj koji je cipset unutra pa nadji datasheet od istog.

proguglaj kakvi su preampovi.
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
notloB kaže...

Audio oprema je oduvijek prvenstveno dobro rješavala problem viška novaca, za ostale se ne bih usudio da ne bih izazvao gnjev nativnih stanovnika teme.

Btw jel' ima tko što reći na onaj moj post iznad ili je audio kartica prejeftina da bi se uopće osvrtali na taj post.

 

Iskreno, mislim da će ti rijetko tko imati pojma o tome što je dobro za oakvu stvar koja koliko vidim služi za snimanje?

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
vidi sam nesto kvantno pa pitam pojasnjenje ako moze. zapravo me isto zanima koji problem vama rjesavaju?

necemo se lagat 50e za osigurac je preskupo, jeste li mozda rastavljali neki za vidit sta je tocno unutra drukcije od normalnog osiguraca?

Pa, baš da rastavljam osigurač koji košta 50€, ne bu išlo ?
A što bih i time dobio ?


Da vidim kakva je unutra smjesa za korekciju temperature (u običnima je pijesak).
Skuplji su i kriogenizirani.
Niti su im od kvalitetnog bakra ili srebra (oboje je skoro jednako dobro).
Kontaktne kapice su im valjda od kvalitetne legure bakra, pozlačene ili posrebrene.

Ima tu dole u inku kratki opis (prevedeno):

 

https://www-hifi--zubehoer-shop.translate.goog/en/hifi-tuning-us-supreme-3-feinsicherung-a-20703.htm?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hr&_x_tr_hl=hr&_x_tr_pto=sc

 

 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...

Ima jedna dobra stara ( mislim kineska ) poslovica koje se držim dobrih 40-tak godina. Ide ovako:                  Luđak koji poznaje svoju ludost relativno je mudar, no luđak koji misli da je mudar zaista je llud.

Poantu izvucite sasmi.

Dobra je poslovica.
Ali u HiFi baš i ne drži vodu, jer je audifilija ludost, sama po sebi !

Jesi li isprobao neki Audio Grade osigurač ?
Možeš posuditi ili sl. pa isprobati neki u svom sustavu.
Naravno, ako to želiš !

 

U ovom hobiju je krajnje mjerodavan jedino slušni test za validnost promjene/kvalitete zvuka.
Mjerenja i teorije razne dolaze prije toga (kod konstrukcije, proizvodnje, kontrole i servisiranja uređaja).

 

 

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Ponešto čitajući o takvim osiguračima ne mogu biti ništa drugo nego sumnjičav i držati ih za snake oil. Jednostavno mi nije jasno čime oni mogu pridonijeti poboljšanju zvuka.
3 godine
offline
Vaš audio kutak

analogni/olif

bez ljutnje ali ne zanimaju me te voodoo điđe-miđe. Držim se svetog trojstva u hifi-u : pojačalo-zvučnici-soba. Inače smatram da imam podosta kvalitetnu hifi opremu pa bi po toj logici trebao nešto i čuti od tih " modnih dodataka " ali uglavnom nije tako. Međutim, ne čujemo svi isto i svako troši svoj novac na svoj način.Evo jedne slike dok slušam Karunesh na B sistemu : NuPrime Ida 8 - ATC SCM 11 preko bluetootha 

 
4 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

@Master Mariner,
Isprobaj, poslušaj, pa se sam uvjeri ima li ili nema boljitka !

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 11:42 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Usviravanje drugi dan u tijeku, jos jedan dan pa ide na glavni sustav pa da cujem konacno taj zrak izmedju instrumenata, a i poneki dodatni detalj i iskricu tamo gore:) 

 

Btw na kupovinu me ponukao review od Thomas&Stereo, preporuka gledanja (

), izgleda kako tocno sto trazim za svoje zvucnike. Ako time dobijem mrvu vise detalja i zraka, to je to, nema dalje, rjesio sam zadnji "problem" zvucnika:) 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Vaš audio kutak
To bi dobro doslo na Lintone...ali da fali i na Q...hmmm...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
2 godine
online
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...
notloB kaže...

Audio oprema je oduvijek prvenstveno dobro rješavala problem viška novaca, za ostale se ne bih usudio da ne bih izazvao gnjev nativnih stanovnika teme.

Btw jel' ima tko što reći na onaj moj post iznad ili je audio kartica prejeftina da bi se uopće osvrtali na taj post.

 

Iskreno, mislim da će ti rijetko tko imati pojma o tome što je dobro za oakvu stvar koja koliko vidim služi za snimanje?

 Je, za snimanje s mikrofona prvenstveno, vjerojatno i jedino to, kondenzatorski mic. onaj s fantomskim napajanjem, live moguće, okušao bih se na youbito ukoliko skupim hrabrosti, više kao trening samopouzdanja, sramežljiv sam i grozim se javnih nastupa... nisam još odlučio koji mic., nešto neskupo za početak.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
To bi dobro doslo na Lintone...ali da fali i na Q...hmmm...

 

Lintoni su u biti bili i malo grublji gore, iako QA ima vise detalja, ali je i mrvu roll off, plus moja tretirana soba...

Kako Thomas kaze, idealni za smooth sounding zvucnike. 

Al vjerojatno bi dobro pasalo i na Lintone, da. U biti skoro na sve osim B&W i Focal hehe 

 

Par mjeseci sam imao ScanSonic MB2.5B koji imaju slican ribonski (doduse ne AMT) visokotonac, i jako mi se dopalo kada cujem zrak i prostor oko izvodjaca. Plus, ovaj Aperion ima fino podesavanje parametara (crossover i atenuacija), pa mogu kompenzirati blagi nedostatak visokih zbog moje tretirane sobe. Kao sub, samo za visoke:)  

~~ sound sommelier ~~
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
notloB kaže...
nhooydz kaže...
notloB kaže...

Audio oprema je oduvijek prvenstveno dobro rješavala problem viška novaca, za ostale se ne bih usudio da ne bih izazvao gnjev nativnih stanovnika teme.

Btw jel' ima tko što reći na onaj moj post iznad ili je audio kartica prejeftina da bi se uopće osvrtali na taj post.

 

Iskreno, mislim da će ti rijetko tko imati pojma o tome što je dobro za oakvu stvar koja koliko vidim služi za snimanje?

 Je, za snimanje s mikrofona prvenstveno, vjerojatno i jedino to, kondenzatorski mic. onaj s fantomskim napajanjem, live moguće, okušao bih se na youbito ukoliko skupim hrabrosti, više kao trening samopouzdanja, sramežljiv sam i grozim se javnih nastupa... nisam još odlučio koji mic., nešto neskupo za početak.

 

 

Iskreno kolega ja bih ti savjetovao da probaš to riješiti sa manje novaca, ukoliko ti je trening samopouzdanja glavna misao vodilja. :)

 

Ali ako si pogledao par reviewova i našao nešto što ljudi preporučuju.. kupi jbg, uvijek mozes prodat kasnije, pogotovo te jeftinije stvari. sretno

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ako je za tu namjenu zašto ne uzet all in one, npr https://www.thomann.de/gb/the_t.bone_sc_420_usb_silver_desktop_set.htm

t-bone mislim da je njihova firma pa su stvari malo jeftinije ali ok, imam njihov multicore i par 15" midbas drivera i stvarno je kvaliteta neproporcionalna cjeni. vidi se na sitnicama nekima da znaju malo štedit ali zapravo bitne stvari su im ok.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Gdje je granica u audiofiliji..nju postavlja svak za sebe ocito..ali mislim stvarno..od dosade(jer drugo mi ne pada na pamet) mijenjat osigurace u pojacalu je jebena krajnost..pa sto ne promijenimo cijelo ozicenje unutar kad smo vec dignuli poklopac,to bih sigurno donijelo promijene!
Kad jedna licna od milimetra utegne bas i otvori zvucnu sliku..sto ce kompletno ozicenje napravit!
Zasto svaka promijena u sistemu mora bit nabolje..vrlo rijetko sam cuo da se situacija pogorsala kad se u sistem stavio bolji kabel(citaj skuplji)..
AUDIOFIL
Moj PC  
9 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
farabuto kaže...

analogni/olif

bez ljutnje ali ne zanimaju me te voodoo điđe-miđe. Držim se svetog trojstva u hifi-u : pojačalo-zvučnici-soba. Inače smatram da imam podosta kvalitetnu hifi opremu pa bi po toj logici trebao nešto i čuti od tih " modnih dodataka " ali uglavnom nije tako. Međutim, ne čujemo svi isto i svako troši svoj novac na svoj način.Evo jedne slike dok slušam Karunesh na B sistemu : NuPrime Ida 8 - ATC SCM 11 preko bluetootha 

 Ili ti qerče imat dug rep ili ti zmija izlazi iz zida...

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Gdje je granica u audiofiliji..nju postavlja svak za sebe ocito..ali mislim stvarno..od dosade(jer drugo mi ne pada na pamet) mijenjat osigurace u pojacalu je jebena krajnost..pa sto ne promijenimo cijelo ozicenje unutar kad smo vec dignuli poklopac,to bih sigurno donijelo promijene!
Kad jedna licna od milimetra utegne bas i otvori zvucnu sliku..sto ce kompletno ozicenje napravit!
Zasto svaka promijena u sistemu mora bit nabolje..vrlo rijetko sam cuo da se situacija pogorsala kad se u sistem stavio bolji kabel(citaj skuplji)..

Pa ti dobro znaš da ne možeš nešto napamet tvrditi u HiFi, za ono što nisi probao !


Osigurač je sa svojih 20 mm žice, usko grlo dotoka struje u napajačku sekciju audio uređaja.
Stvaraju se u kratkom vremenu velike temperaturne razlike zbog promjena struja koje povuče urađaj.

Zato je bitan materijal žice.
Isto tako je bitan materijal koji kompenzira to naglo dizanje temperture.
U običnom osigzuraču je to neka vrsta finog pijeska, a u ovima Audio Grade još kvalitetnija smjesa.
Također je bitno tijelo osigurača, a ovdje je to kvalitetna keramika, naspram lošijeg stakla.

Materijal kontaknih kapica je također bitan, a i to da su presvučene srebrom ili zlatom.

Za neke manje padove napona (zbog malog promjera i kvalitete žice) ne bih nagađao da se čuju.

 

Zaključno, probaj (posudi ili sl.) pa se sam uvjeri !

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Gdje je granica u audiofiliji..nju postavlja svak za sebe ocito..ali mislim stvarno..od dosade(jer drugo mi ne pada na pamet) mijenjat osigurace u pojacalu je jebena krajnost..pa sto ne promijenimo cijelo ozicenje unutar kad smo vec dignuli poklopac,to bih sigurno donijelo promijene!
Kad jedna licna od milimetra utegne bas i otvori zvucnu sliku..sto ce kompletno ozicenje napravit!
Zasto svaka promijena u sistemu mora bit nabolje..vrlo rijetko sam cuo da se situacija pogorsala kad se u sistem stavio bolji kabel(citaj skuplji)..

 tocno to, gledam baš par stranica prije slike onog tube preampa i gledam žice unutra svakakve i raštrkane, pa flat kabel ko IDE kabel za signale na potenciometre odma ispod visokog napona i mislin se možda sam u krivu ali nema šanse da nema neki problem s šumom ili s crosstalkom ili bar brumom ali radi mira u temi prešutim, to se ne čuje a sad se čuje osigurać drugi, nema mi smisla, sry ako sam u krivu..


Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice