Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.402.536
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Just Outlaw kaže...

 Naravno, no šta ostaje za manji prostor? Imao sam u prošlom stanu sličnu situaciju, skoro 15m2, neosjetljive monitore i snažno pojačalo i bilo je dobro, dapače. 

Drago mi je da je bilo dobro! Odlično za tebe!

 

Ali, ako su izbor jedino mali, 84 dB Sonusi i neka gromada od ampa - onda je izbor doista skučen, ogranićen :)

 

Pa ima valjda i drugih, malo drugačije ustrojenih sistema i komponenti. Ne ulazim sada u nabrajanje kombinacija modela i firmi niti mi to pada na pamet, samo, da postoje i neka drugačija rješenja koja ne podrazumijevaju odlaske u ekstremne "vode" audio svijeta - postoje.

 

Napisao sam svoje viđenje malih Sonusa koji su planski uplivali u vode kategorije "ispod 1.000 Eura".

To je kategorija u kojoj je svuda u svijetu najviša zarada (malo uloženo, veliki dobitak). Pogledaj i sam na slikama - bočni rub prednje ploče - obična višeslojna šperploča...  I onda govorimo o "Sonus Faber" zvučnicima??? Da napravim "smijeh" ili "podsmjeh"? Što misliš?

 

Da je to vješto razrađeno i isplanirano od marketing stručnjaka SF-a - ne treba ni sumnjati.

Ali, i da će imati "nevjerojatan" pohod sa "velikim zvučnim dometima", a sa običnim, svakodnevnim pojačalima kakva 95% ljudi koristi - isto ne treba sumnjati. Kakav će biti pravi, audio efekt tog pohoda - znamo svi ovdje koji imalo razumijemo što audio-hi-fi hobi podrazumijeva.

 

Da ponovim? Ili da pročitaš što je autor one recenzije napisao? Neće svirati kako treba sa običnim pojačalima. Neće sigurno!

 

A 95%+ ljudi se neće upuštati u kupovine novih snažnih pojačala (bilo koje klase)... neće sigurno, a samo da bi im Sonusi od šperploče po 840 Eura svirali poput "pravih" Sonusa. Ja prvi ne bih.

Ti ako bi - tvoj izbor :)

 Kad god krenemo ti i ja u neki razgovor meni se čini da se apsolutno krivo razumijemo :). Naravno da ima drukčijih riješenja, za svakoga tko što voli. Šta znači 95% ljudi  i svakodnevna pojačala? Valjda ne govorimo o početnom konzumnom rangu. Zašto bi netko tko već nešto ima kupovao novo pojačalo zbog ovih zvučnika? Nema potrebe za dramom. Tko želi, pogledat će i poslušati ove zvučnike, tko ne, neće i to je to.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Možda da okreneš filozofiju i koncepciju kupnje, pa da kažeš - kupiti kvalitetne zvučnike adekvatne svom prostoru, pa onda tražiti odgovarajuće pojačalo za njih  :)  Ne bi bilo loše, ha?

 

Zvučnici su karika koja u konačnici svira, daje zvuk i trebali bi biti najkvalitetniji (samo ne od kvalitetne šperploče) i ne sa malim membranama koje se moraju raspasti da napune sobu zvukom, jer su male :)  i nemaju dovoljan potisak zraka  :)

 To je super kad imaš stabilan i siguran prostor. Ako se seljakaš 4 puta u zadnjih 10 godina, kao ja, onda bi to bio najgori mogući put za financijsku situaciju. Sve komponente se mogu postavit u veću ili manju sobu, ali veliki zvučnici baš i ne mogu bilo gdje stat, tako da sam ja u stvari jako sretan što sad imam relativno male zvučnike, a ne neke montrume. Ni ovo nemam gdje stavit. Ali, nema veze, bitno da se slaže, prostor će doć, a onda ću samo zvučnike morat promijenit, sve drugo će bit složeno i u sinergiji. Već skoro je. Lagano.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Ima podosta malih zvučnika koji traže snagu pa je jedina logika da im nađemo prikladno pojačalo. Mali zvučnici odgovaraju manjim prostorima, a jaka pojačala odgovaraju svim prostorima jer, vidjeli smo, moraju biti sposobna da napoje i male zvučnike gladne snage.

 Iz ove priče ja izvlačim zaključak da jednostavno uvijek treba uzimat jaka i moćna pojačala, a te male igračke ispod 100W ne kupovat. Tako se ne može pogriješit.

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 13:45 (Filox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 

Napisao sam svoje viđenje malih Sonusa koji su planski uplivali u vode kategorije "ispod 1.000 Eura".

To je kategorija u kojoj je svuda u svijetu najviša zarada (malo uloženo, veliki dobitak). Pogledaj i sam na slikama - bočni rub prednje ploče - obična višeslojna šperploča...  I onda govorimo o "Sonus Faber" zvučnicima??? Da napravim "smijeh" ili "podsmjeh"? Što misliš?

 

 Ja ne bih smo tako deklarirao neku šperploču kao "obična višeslojna šperploča.." jer je ona (pogotovo Ruska Breza špera) dosta kvalitetnija (i dosta skuplja) opcija od bilo kojeg MDF-a (mediapan).

Moj Rack je od 2 x18 = 36 mm prešom ljepljene Breza ruske špere)..

 

Druga je stvar što kod spomenutog SF-a ta špera izvana (iznutra se ne vidi) ne izgleda lijepo kao što bi neko puno drvo izgledalo (s manje šara)....

 

Mnogi vrhunski Brandovi ju koriste za kabinete (Lumen White,  Ayon, neki Magico itd...).

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 14:28 (analogni).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Kad malo pogledam prednju ploču onih 840 € vrijednih Sonusa - imam dojam da je samo nalijepljena na prednjicu kabineta.

Pogotovo još da mi netko sada ide pričati o ruskoj brezi kao božanskom drvetu... a tamo lijepo vidljivo da je ono - višeslojna šprerploča. Zapravo, čemu uopće i trošiti riječi na Sonus Faber proizvod koji je tako cjenovno klasno ispao kakav je, da je proizviđač svjesno utrpao bočni brid prednjes stranice da se vidi da je šprerploča, jer bi svako dodatno "zatvaranje" iste - samo poskupilo trošak izrade i onda to više ne bi bio SF po 840 Eura par.

 

Ne ulazim u tehničke detalje šprerploče, ali, prednja ploča koja se čini nakalamljena - i jest, čini se nalijepljena na prednjicu, rekao ti sada što god. Zato i jest ono SF po 840 Eura.

Proizvod adekvatan uloženom, uloženo adekvatno proizvodu. Nema tu puno filozofije.

 Pa da, kad usporediš ove Sonuse sa starim Concerto, onda se odmah vidi zašto je Concerto duplo skuplji bio. Samo koža i debelo puno drvo su vidljivi.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
analogni kaže...
tajo1960 kaže...

 

Napisao sam svoje viđenje malih Sonusa koji su planski uplivali u vode kategorije "ispod 1.000 Eura".

To je kategorija u kojoj je svuda u svijetu najviša zarada (malo uloženo, veliki dobitak). Pogledaj i sam na slikama - bočni rub prednje ploče - obična višeslojna šperploča...  I onda govorimo o "Sonus Faber" zvučnicima??? Da napravim "smijeh" ili "podsmjeh"? Što misliš?

 

 Ja ne bih smo tako deklarirao neku šperploču kao "obična višeslojna šperploča.." jer je ona (pogotovo Ruska Breza špera) punoo kvalitetnija (i dosta skuplja) opcija od bilo kojeg MDF-a (mediapan).

Moj Rack je od 2 x18 = 36 mm prešom ljepljene Breza ruske špere)..

 

Mnogi vrhunski Brandovi ju koriste za kabinete (Lumen White,  Ayon, neki Magico itd...).

Kolega, ruska breza je sasvim obično rusko drvo, koje je prepuna Rusija po svojim tajgama, šumama, brezicima i kojom Rusi lože peći i griju se. Ničim Bogom dana niti posebno uzgajana na "Mjesecu ili mjesečini dok zbor djevica od 17 godina anđeoskog glasa pjeva za vrijeme svoje mjesečnice"... daj, spusti se na zemlju, osvijesti se. O čemu pričamo?!?! Pogotovo ne trebamo sada pričati o tvom racku... nepotrebno.

To što je danas "dosta skuplja"... do jučer je bio samo obično drvo za loženje ruskim seljacima, ako ćemo iskreno, Sad je odjednom jako skupo... uh!

 

To što je nekome palo na pamet da malo eksponira rusku brezu... a, svaka čast na patentu i na efikasnosti. Malo marketinga čuda stvara kod ljudi, to svi znamo.

 

Što sad... odjednom ni jedno drvo za rack ne valja, nego samo ruska breza? Ha ha... I opet - o čemu pričamo? Sutra ćemo "samo pijesak iz posebna 22 kvadrata Sahare" trebati za puniti stalke za zvučnike, jer "baš iz tih 22 kvadrata Sahare je najbolji i samo taj valja", ostalo ne... ... Pa mislim...  :)))

 

Kad malo pogledam prednju ploču onih 840 € vrijednih Sonusa - imam dojam da je samo nalijepljena na prednjicu kabineta.

Pogotovo još da mi netko sada ide pričati o ruskoj brezi kao božanskom drvetu... a tamo lijepo vidljivo da je ono - višeslojna šprerploča. Zapravo, čemu uopće i trošiti riječi na Sonus Faber proizvod koji je tako cjenovno klasno ispao kakav je, da je proizviđač svjesno utrpao bočni brid prednjes stranice da se vidi da je šprerploča, jer bi svako dodatno "zatvaranje" iste - samo poskupilo trošak izrade i onda to više ne bi bio SF po 840 Eura par.

 

Ne ulazim u tehničke detalje šprerploče, ali, prednja ploča koja se čini nakalamljena - i jest, čini se nalijepljena na prednjicu, rekao ti sada što god. Zato i jest ono SF po 840 Eura.

Proizvod adekvatan uloženom, uloženo adekvatno proizvodu. Nema tu puno filozofije.

 ".....ruska breza je sasvim obično rusko drvo, koje je prepuna Rusija po svojim tajgama, šumama, brezicima i kojom Rusi lože peći i griju se..."

 

Da se baš Rusi brezom samo griju,....ne bih rekao......

 

Radi o tome da je to višeslojna specijalna šperploča ( sa puno tankih slojeva).

Uspoređivana i sa takvom od npr bukovine, daje bolja akustička svojstva.

 

Jesi li kad čuo i vidio za one tzv. građevinske blažujke od spec. šperploče , za šalanje (oplatu betoniranja) ?

 

Moj je podrum rađen s njima. Namažu se iznutra s trošenim uljem  da se lako odvoje i šibaj Miško s betonom.

Niti jedan drugi (sličan, od drva) materijal nije toliko izdržljiv, dugotrajan, elastičan (a čvrst) kao ta špera.

 

https://echosaudio.net/product/kyara/

 

"cabinet constructed from custom made, variable density, multiple tonewoods based, instrument-grade plywood. acoustically superior to synthetic, metal and most solid wood enclosures due to a superior, balanced resonance-spectrum and a natural, psycho-acoustically benign sonic signature."

 

 

 

 

Tak da nebumo napamet pripovedali.......

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Just Outlaw kaže...

 Kad god krenemo ti i ja u neki razgovor meni se čini da se apsolutno krivo razumijemo :). Naravno da ima drukčijih riješenja, za svakoga tko što voli. Šta znači 95% ljudi  i svakodnevna pojačala? Valjda ne govorimo o početnom konzumnom rangu. Zašto bi netko tko već nešto ima kupovao novo pojačalo zbog ovih zvučnika? Nema potrebe za dramom. Tko želi, pogledat će i poslušati ove zvučnike, tko ne, neće i to je to.

Ti i ja baš nismo razgovarali, osim što si me nedavno popljuvao da ja kao gledam sve s visoka i imam neki stav znam-ne znate.

Krivo mišljenje o meni.

 

Ali da imam realan stav, bez puno mazanja očiju, a pogotovo ušiju - o da, to imam.

 

I, ne prodaje mi se baš roba "muda pod bubrege" tako često. Moram biti dobrano pospan da ne vidim gluparije koje današnja industrija gura, a pogotovo što današnji bajni pametni recenzenti nastoje (uz potpore proizvođača) poturiti pod "ma to vam je super, najbolje"... Daleko sam od toga.

Stojim s obje noge čvrsto na zemlji i imam svoja 2 zdrava i oka i uha (i mozak mi još OK radi, barem mislim da radi), pa ne nasjedam na gluparije i čudne filozofije koje danas imamo oko sebe.

 

Ono o 95% ljudi s pojačalima... mali broj ljudi ide u pravi audio doživljaj, nazovimo ga hi-fi tipa (High fidelity). Većina su u audio domeni - svira? Svira! Svira lijepo? Svira! Kupujem! I da, točno, to je početni konzumerizam audio opreme.

 

To je 95%+ korisnika i kolega danas. Onih manje od 5%... trebam li pisati o njima? Ne, suvišno je.

 

Kratki odgovor na tvoje pitanje unutar posta "Zašto bi netko tko već nešto ima kupovao novo pojačalo zbog ovih zvučnika? Nema potrebe za dramom." 

:-))) Nema potrebe za dramom, ali ima potrebe za snagom pojačala.

Pa zato što sa "običnim" pojačalom koje ima (pod pretpostavkom da ima) - neće izvuči zvuk kakav treba iz onih Sonusa. To je napisao i autor recenzije a i ja ponavljam... samo ne znam koliko puta trebam to ponoviti ili koliko ti puta trebaš pročitati mišljenje i realan stav i postulat da se sa nekim svakodnevnim pojačalom ne može "igrati" sa navedenim Sonusima. Kraj priče.

 Tajo, moraš se dogovorit sam sa sobom slažeš li se s autorom članka ili ne. Nevjerojatno :). Od linka na recneziju zvučnika početne klase se došlo do toga da tebi netko nešto uvaljuje. Ima tih pojačala itekako, spoji na D klasu istog cijenovcnog ranga pa onda lamentiraj. Do tada teško može biti kraj priče. Može početak :). 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Ne izvrči i ne okreči temu. Nitko ne govori da se Rusi SAMO griju ruskom brezom. Ne vuci temu na svoj rack ili kuću / oplatu u njoj; nepotrebno.

 

Da, znam što je blažujka... nekad su se radile u mjestu Blažuj u BiH, ali od bosanskog drveta, a ne ruskog (sigurno ne) i zato su se popularno i zvale "blažujke"; imam doma komad... ponavljam - znam što je. Gradio sam 2 kuće pa znam.

 

Ali, za razgovor o blažujkama ćemo se trebati preseliti na forum-grupu "Gradnja kuće", pa tamo nastaviti razgovor. Ovdje zaista nema mjesta tome. Osim ako si se malo izgubio u vremenu i prostoru (iza ručka i čaše vina)...  

Nitko ne izvrče temu, niti se gubi....dodatni primjeri uporabe (svekolike) šperploče (dakako da ne samo one od ruske/baltičke Breza špere) su dati samo da se vidi široka paleta uparabe i kvalitete iste.

 

Jedini povod mog (dobronamjernog), dodatnog posta s opisom uporabe šperploče u Hifi je bila ova pomalo "podcjenjivačka" rečenica:

 

"....bočni rub prednje ploče - obična višeslojna šperploča."

 

I ništa više...niti ništa manje.......

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Kad malo pogledam prednju ploču onih 840 € vrijednih Sonusa - imam dojam da je samo nalijepljena na prednjicu kabineta.

Pogotovo još da mi netko sada ide pričati o ruskoj brezi kao božanskom drvetu... a tamo lijepo vidljivo da je ono - višeslojna šprerploča. Zapravo, čemu uopće i trošiti riječi na Sonus Faber proizvod koji je tako cjenovno klasno ispao kakav je, da je proizviđač svjesno utrpao bočni brid prednjes stranice da se vidi da je šprerploča, jer bi svako dodatno "zatvaranje" iste - samo poskupilo trošak izrade i onda to više ne bi bio SF po 840 Eura par.

 

Ne ulazim u tehničke detalje šprerploče, ali, prednja ploča koja se čini nakalamljena - i jest, čini se nalijepljena na prednjicu, rekao ti sada što god. Zato i jest ono SF po 840 Eura.

Proizvod adekvatan uloženom, uloženo adekvatno proizvodu. Nema tu puno filozofije.

 

Ja bi se samo referirao na ovu krtiku prednje ploće...

Da li onda ove "druge" dvije boje isto "ne valjaju" ili...?

 Cijela Lumina kolekcija je rađena isto tj. samostojeci i ovi manji  + centralni

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Eto....možemo dalje....ali ne o SF prednjoj ploči....

 

Upravo (prije 40-ak min) cijepljen s Pfizerom...prva doza...

 

Cjepiva protiv Hifi ovisnosti nisu imali.....jedino su mi još dodali protiv bjesnoće.....

 

Kod nas je to vrhunski organizirano.

 

Dvorana MESAP-a (sajma). Naručen u 17 h. Došao u 16:51 i odmah zvali unutra. Dezinfekcija ruku, prvi upis, mjerenje temperature, drugi upis, špric u lijevu ruku....

U 17.01 sam već bio gotov. Rekli, kao, sednite si tu 15 min...odsjedio 5-6 min i s jednom mladom brinetom lagano do auta......

 

Jebga, naša "platforma" za CEP nije koštala 4,5 milja kunića (samo 40.000, a i to je puno) i radi bez greške (nije iz Cvjeečare).

Tak da bi Beroš i sljedba mogli doći malo na poduku.....

 

Hifa već svira naveliko opet.....a Breza špera Rack se ne piga.......

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 17:47 (analogni).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Eto....možemo dalje....ali ne o SF prednjoj ploči....

 

Upravo (prije 40-ak min) cijepljen s Pfizerom...prva doza...

 

Cjepiva protiv Hifi ovisnosti nisu imali.....jedino su mi još dodali protiv bjesnoće.....

 

Kod nas je to vrhunski organizirano.

 

Dvorana MESAP-a (sajma). Naručen u 17 h. Došao u 16:51 i odmah zvali unutra. Dezinfekcija ruku, prvi upis, mjerenje temperature, drugi upis, špric u lijevu ruku....

U 17.01 sam već bio gotov. Rekli, kao, sednite si tu 15 min...odsjedio 5-6 min i s jednom mladom brinetom lagano do auta......

 

Jebga, naša "platforma" za CEP nije koštala 4,5 milja kunića (samo 40.000, a i to je puno) i radi bez greške (nije iz Cvjeečare).

Tak da bi Beroš i sljedba mogli doći malo na poduku.....

 

Hifa već svira naveliko opet.....a Breza špera Rack se ne piga.......

 

I mene je Pfizeriralo prije 5 dana, evo za sad sve super. Sutra mi stiže Luxman DAC, sve ide savršeno, samo šta zovu kišu za vikend. Glupa kiša, kako ću janjca ispeć za prvi maja?

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma, složi neku improviziranu nadstrešnicu vani, bliže kući, otvori vrata i prozore sobe s Hifom i nagari mjuzu.

 

Janjac će biti bolje "usviran" i bolje reš pečen......

 

Nadam se da će mesina biti naša domaća (ne tamo neki uvozni galofak).......

 

A glede novog DAC-a, očekujemo detaljniji osvrt ovdje.....uvijek "gladni i žedni" novih informacija.....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ma, složi neku improviziranu nadstrešnicu vani, bliže kući, otvori vrata i prozore sobe s Hifom i nagari mjuzu.

 

Janjac će biti bolje "usviran" i bolje reš pečen......

 

Nadam se da će mesina biti naša domaća (ne tamo neki uvozni galofak).......

 

A glede novog DAC-a, očekujemo detaljniji osvrt ovdje.....uvijek "gladni i žedni" novih informacija.....

 A gospu blaženu, kakvi uvozni janjci, ja s Brača. Samo bračka mlada janjetina, ništa drugo.

 

DAC će se prvo za vikend slušat u mom sustavu, onda ću ga odnijet bratu u njegov sustv 10 dana da imamo s čim usporedit razlike, pa ćemo onda tek imat puniju sliku. Napominjem da još nemam odgovarajuće kabele, pa će test bit OK, ali ne i potpun. Ne možeš dobit punu sliku uređaja s kineskim kabelima.

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma, čuti ćete razliku i s tim "kineskim" kabelima.

 

Poslije lako doradiš tu priču s boljim interkonektom, zvučničkim...a i pokoji USB možžeš isprobati (ponekad znaju biti razlike,  upravo zbog nesavršenosti USB protokola i sl.).

 

Da, bitna je kvaliteta zvuka izvora, jer ako se tu nešto "uneredi" nema kasnije nekog popravka.....

 

Za janjetinu nisam ni sumLJao da će biti izvorna, domaća....malo sam zezal.....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Možda da okreneš filozofiju i koncepciju kupnje, pa da kažeš - kupiti kvalitetne zvučnike adekvatne svom prostoru, pa onda tražiti odgovarajuće pojačalo za njih  :)  Ne bi bilo loše, ha?

 

Zvučnici su karika koja u konačnici svira, daje zvuk i trebali bi biti najkvalitetniji (samo ne od kvalitetne šperploče) i ne sa malim membranama koje se moraju raspasti da napune sobu zvukom, jer su male :)  i nemaju dovoljan potisak zraka  :)

 Da se nadovežem na ovo i napišem kratki osvrt o načinu na koji ja kupujem opremu. Mislim da idem jednim specifičnim i drugačijim putem kupovine od velike većine, ali za mene funkcionira.

 

Ja sam prvo pustio brata da istraži i pokupuje puste uređaje, promijeni ih i tako sam s njim preslušao svašta i došao do raznih zaključaka, bez da sam kune potrošio na kupovinu i kasnije prodavao. Nakon njegovih pokušaja s raznim pojačalima (Primare, Magnum, GatoAudio...) došli smo do Hitachia i tu smo obojica stali, to nam je odgovaralo po zvuku i obojica smo odlučili uzet Hitachije. Što se nas tiće, pun pogodak, jeftino, robusno, jednostavno, a super zvuk. Igrom slučaja smo naletjeli na pretpojačala Onkyo P-303 i Sony TA-E86 i to je bila najbolja kupovina do sada obojici. Kupili to na preporuku, na slijepo i oduševljeni smo obojica s kupovinom. Cijelo to vrijeme sam imao bratove stare zvučnike Mission 773. Zvučnike stvarno nisam mislio mijenjat, niti sam imao para, kad jedan dan vidim Sonus Faber Concerto i kaže mi čovjek da će mi ih sa stalcima dat za 1000 Eura, može na rate, mogu ih odmah uzet sa sobom. I tako sam postao vlasnik Sonusa, nenadano skroz, bez para, na prepad. Ukazala se prilika, posudilo se pare, uzelo se zvučnike i kroz par mjeseci sam to otplatio. Slično sad i s DACom... Samo sam usputno gledao DACove, malo pričao, kad odjednom naletim na ponudu za Luxmana i kaže čovjek da nije panika, može i na rate, kroz 2, 3 mjeseca, a neka ga odmah pokupim. I tako ja opet, bez para, nenadano, skroz slučajno i na prepad postanem vlasnik Luxmana. Bez testiranja u mom sustavu, bez natezanja oko kupnje, bez skupljenih para, zovi posuđuj, smisli nešto.

 

Čisto sumnjam da ima puno ljudi koji kupuju ovako na prepad, bez skupljenih para, bez slušanja, samo po opisu i na preporuku... Za sad meni odlično funkcionira, ništa nisam imao potrebu vratiti ili mijenjat, sa svim sam zadovoljan.

 

Kako se vi odlučujete za novu komponentu u vašem sustavu?

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
I sto smo zakljucili onda sto stavit u malu slusaonu..vrhunske monitore i kvalitetno pojacalo sa dosta snage ili ....
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
I sto smo zakljucili onda sto stavit u malu slusaonu..vrhunske monitore i kvalitetno pojacalo sa dosta snage ili ....

 Šta god možeš bolje sebi priuštit.      

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ja osobno ne idem baš na "prepad"....

 

Kako imam čovjeka koji dobavlja SH opremu (dosta od nje čak još i u garantnom roku).

Tako da sam dosta toga preslušao u svom sustavu...a kolikoooo toga je promaklo za slušanje, jer jednostavno nije bilo vremena...komponenta ide dalje....

 

I onda kada kolega ima nešto meni zanimljivo, dovuće se to k meni na slušanje (ne samo na par sati) i ako mi se dopadne i imam para (mogu i ja na rate) onda to uzmem....

 

A pare više nisu problem....para nema......

 

Tako da se kod tih probavanja treba malo odmaknuti od onih "pustih" specifikacija nekih usporedivih komponenti i ako ima imalo naznake dobrog potencijala, praksa sve pokaže.

 

Naravno, neću baš pokušati isprobavati 300B SE cijevno pojačalo od 8-12 wati na zvučnicma od 86 dB u sobi od 40 -ak m2....

Mada jesam isprobao takav cijevni izlaz (davno još), ali na zvuljama od 91 dB i stabilne impedancije...i bio je vrlo dobar i "zavodljiv" zvuk.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
I sto smo zakljucili onda sto stavit u malu slusaonu..vrhunske monitore i kvalitetno pojacalo sa dosta snage ili ....

S tom jednom rečenicom si sve rekao.

 

Ako tako napraviš, neće biti puno nedoumica i glavobolje...pače...neće biti nimalo......

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Znači, brat je opitna osoba; pa lijepo... po principu "hajde ti prvi..."  

 

Imao si i imaš sreće u odabiru komponenti.

Ako si zadovoljan zvukom i sve ti radi kako misliš da bi trebalo raditi i ako nemaš zamjerki na zvuk iz komponenti - onda si na odličnom putu da ovako i nastaviš dalje. Brati je velika pomoć (ovo sada kažem bez zezanja), što treba cijeniti i biti zahvalan (vjerujem da i je tako kod tebe).

 

Za prve 2 komponente sam se odlučio davno (1981.). Gramofon Technics SL-D2 je bio pobjednik neke velike američke audio priredbe/sajma, zvučnica Shure V15 Type IV isto tako (u kategoriji zvučnica)... sve je to prenosila "Galaksija" (ex-yu časopis popularno znanstvene naklade), pročitao, kupio, a izabrao i pojačalo Technics SU-Z22 tadašnji model... uzeo Wharfedale Laser 100 zvučnike... 

Tako je krenulo (to tada imao Toscu 20 i magnetofon Sonet B3). Došao tuner Technics, kasnije Marantz cass... poslije se nizalo po sistemu - jedno prodaš - drugo kupiš...

 

Jedino danas, unazad 5-6 godina promijenio 5 pari podnih kutija radi nesinergije sa amplifikacijom, ali i radi traženja "Svetog grala" za svoju sobu    Mukotrpno!

 Da nije bilo bratovog kupovanja i isprobavanja, ja bi i dalje bio uvjeren da je Vincent CD player od 4.500 kuna apsolutni vrh i da je glupo kupovat išta skuplje od toga, jer je to CD player, nema smisla. Ufff, kako me Symaudio Moon razuvjerio sa 3 puta većom cijenom za polovni player... Odabir pojačala i pretpojačala definitivno dugujem njegovom istraživanju, a ne mom.

 

Sonus Faber Concerto sam malo i poslušao, a kako mi brat ima ToyTower, otprilike sam znao u kakvom smjeru Sonusi vode. S Concertom nije bilo previše premišljanja, samo mi je lova bila problem. I bez slušanja zvučnika sam znao da će bit bolji od Missiona, jer to zdrava logika nalaže. Isto kao i sad za DAC. Nemam nikakav DAC, a za Luxmana se ne trebam puno mislit i preslušavat, to je vrhunski uređaj super zvuka. Opet, jedino je lova problem, ali jednom kad nađem način da to zaobiđem kao problem, onda je sve super. Imam sreće, pa mi nalete dobri uređaji za OK lovu i eto, povoljni uvjeti otplate, da tako kažem. Više budem nagovoren na kupnju, nego što sam došao s tom namjerom.

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Da, to sa "biti inagovoren na kupnju" zna biti jako gadna stvar.

2013. sam otišao u Metro po 1 kg Vanilin šećera, a vratio se sa Samsung LCD tv-om 42''... jbg, nagovorili me...  ... OK, kupio sam i vanilin šećer, ipak ... 

 

Ti ideš odličnim stazama audiofilstva; dobre si komponente upario, imaš dobru podlogu (preamp/power amp); sada stiže i odličan DAC, kutije su fine... samo nedostaje kvalitetne mjuze za slušanje i vremena da se to sve sluša. Ako još i to upariš - eto te na naslovnicama časpoisa... 

 Zaboravio sam spomenut i gramofon, ali to je jedna posebna priča. Tu ću morat sam isprobavat razne zvučnice, jer to ne ide kao Luxman DAC ili Sonus Faber zvučnici... Tu ima posla i već znam da mi treba neka svjetlija i skuplja zvučnica. Prokleti gramofoni i njihove komplikacije.   

 

Tajo, primjeti da su mi sve više komponenti na sebi ima Made In Japan... Sad kad je ovako i DAC prošao, dalje više neću ni gledat ništa od elektronike, ako nema Made In Japan na sebi. Eto, tako sam si još više suzio izbor komponenti.

 

Isad ću konačno moć gledat zadnju komponentu, kabele. Ništa skupo, ništa pretjerano, ali neće bit kinezi iz chipoteke na ovim komponentama. I onda skupljanje muzike, izrada novog PC-a, 2 diska u RAID, osigurat audio bazu od gubitka podataka... Ima posla.

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ovaj tjedan mi izmaklo OVO za slušanac (kod kolege)....jebga došao kasnije navečer i drugi dan odmah otišao naručitelju.....

 

Izlazni amp iz 2002 g. (70 kg žive vage), naravno u mint stanju...a i cijena je bila dosta povoljna...previsoka za mene jer bih morao trošiti veći dio ušteđevine (za crne dane)....

 

Veli drugi kolega (koji ga je navečer uspio poslušati) da ima hebenu kontrolu....razumljivo....bezkompromisno napravljen uređaj...

....tako da sad i dalje mogu samo "sliniti....

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ovaj tjedan mi izmaklo OVO za slušanac (kod kolege)....jebga došao kasnije navečer i drugi dan odmah otišao naručitelju.....

 

Izlazni amp iz 2002 g. (70 kg žive vage), naravno u mint stanju...a i cijena je bila dosta povoljna...previsoka za mene jer bih morao trošiti veći dio ušteđevine (za crne dane)....

 

Veli drugi kolega (koji ga je navečer uspio poslušati) da ima hebenu kontrolu....razumljivo....bezkompromisno napravljen uređaj...

....tako da sad i dalje mogu samo "sliniti....

 Šteta što to nisi uspio poslušat. Baš je impersivan stroj.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Kad dođeš do sklapanja PC-a za mjuzu - javi mi se.

I odmah da ti kažem da od 2 diska u RAID polu nećeš nita profitirati. Apsolutno ništa.

 

Ako su u strpingu - riskiraš, da, ako ti jedan krepa - gubiš podatke i na drugom (to valjda znaš, ne?).

Ako su u mirroringu - nepotrebno da se i drugi vrti u NASu, jer je nepotrebno. 

Radije svirati sve sa jednog većeg, direktno iili iz kompa, laptopa, HDD docka, vanjskog kućišta, nebitno, a imati isti takav negdje dalje, na sigurnom, odštekan, sa backupom kompletnog digital materijala, pa u slučaju "ne daj Bože..." prvog, aktivnog ... dalje se zna, zar ne? To smatram da je najbolja varijanta.

 Da, u biti imaš pravo, sigurnije je imat backup na drugom mjestu, u drugom kompu. Nisam ni mislio na striping, nego mirroring, ali odvojeni backup je bolja solucija, da. 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

 Ok, nešto sam fulao onda :)

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Filox kaže...

 Da, u biti imaš pravo, sigurnije je imat backup na drugom mjestu, u drugom kompu. Nisam ni mislio na striping, nego mirroring, ali odvojeni backup je bolja solucija, da. 

Ne u drugom kompu... backup se drži u ladici stola, regalu, vitrini... NE prištekan igdje.

To je pravi backup. To treba biti disk koji NIJE u pogonu igdje, nego se samo povremeno prišteka na PC i osvježe podaci, nadomjeste novim, zamijene itd (i poslije opet odšteka i spremi u ladicu).

 

Gle, osobno, FLAC, DSD, WAV i svoje .bin/ISO cd preslike sviram sa 6 TB diska koji je u hdd docku uz laptop (via USB 3.0). Backup je 8 metara dalje, u drugoj sobi, spava, odštekan, veze nema s ovim... ono što se kaže, za ne daj Bože...

Držati backup u drugom kompu je nesigurno; vrlo nesigurno i to se ne radi. Bude slučajno neki udar struje i odu ti svi podaci u svim kompovima koje imaš uključene u struju (doživio sam to doma na svojoj koži i ne govorim napamet).

Razmisli prije nego kreneš u taj pothvat.

Ovo je najsigurnija opcija za držanje podataka i zaštitu od gubitka istih: https://www.mall.hr/nas-uredjaji/synology-ds920-nas-posluzitelj-za-4-diska

Svi podaci su samo na njemu, + cloud backup.

Prednost je što si stalno u sync-u (ne možeš izgubiti podatke i ne moraš nositi disk u ladicu), podaci su zastićeni od gubitka ako se njemu što dogodi (cloud backup), postoji hot-swap disk, možes podacima pristupati putem kućnog LANa i preko interneta...

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

A što kažu, kolika je trajnost tvrdog diska CD formata ?

Mislim da večina originala iz polovice 80-ih jš uvijek svira...ili...?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma, malo nespretno napisah...CD medij (na CD-u, kao disku), album na CD-u....kako hoćeš.....

 

Btw, ono sa HDD-om i zaštitom je ok...a kako spomnješ HDD od 6 TB sa kojeg sviraš...e to bogami treba napuniti, taman i da je veliki dio u Hiresu.....

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 17:09 (analogni).
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice