Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.788
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
Filox kaže...
analogni kaže...

Da....i ond to u Japanu ponekad i ovako izgleda......

 

 

  

 Majko mila, ova druga slika, brutala. Koja su ovo pojačala ispod stola, pola tone svako?

Stvarno ne mogu dokučiti koji su to ogromni monoblokovi !?

 

Očito meni (i večini) neki izvan kalsične Krelovine, Levinsona, Clasea, darTZelea, Treshold; Pass, D"Agostino, Boulder...itd...

 

Dosadno,mi pa i ja tražim, Esoteric nije, Jeff Rowland nije, Moon nije, AVM nije, T+A nije.. Ajmo ko prvi nađe osvaja TU 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Nečitki je natpis, a i nije mi nešto pozat Logo....možda je neki DIY...!?

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Ti Lintoni su mi baš privlačni :). Jel tko slušao  PMC GB1i ili OB1i?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ti PMC-i su se prije 10-ak godina redovno pojavljivali na Sajmu, pa sam ih tamo i slušao.

Dobri zvučnici s močnim basom (OB1, za svoju veličinu).

Nekad davno su mi bili i u sferi interesa za kupnju.....

 

U kućnim uvjetima (2013-te ?) kod sebe sam slušao samo njihove Bookselfe

 

Mislim da su to bili PMC DB1, koji su se pokazali također dobrima, Transparentan zvuk, dobro definiran bas za malu kutiju i dosta moćan zvuk za jedan Bookself.

 

I prateća amplifikacija nije bila za odbaciti, tako da su se malci mogli dobro razmahati i u ovećem prostoru.

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ima negdje kod nas za kupiti Speaker jumpera, da maknem pločicu koaj je došla sa zvučnicima koja se nalazi između donjih i gornjih terminala?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Možeš to i sam izraditi tako da kupiš 1 m zv. kabela u rinfuzi i 8 komada bananica ili vilica (ili kombinaciju istih 4+4, što je u večini slučajeva praktično za način spajanja).

 

OVI  su definitivno preskupi !.

 

Nema baš neke ponude u SH:

 

https://www.njuskalo.hr/audio-ostalo/kimber-4tc-bi-wire-jumperi-oglas-27869537

 

Naravno, ima toga na amzonu, ali kad računaš i poštarinu....

 

https://www.amazon.com/speaker-jumper-cables/s?k=speaker+jumper+cables

 

Naravno, imaš razne načine spajanja u Bi-wirw modu (dolazni kabel na niskotonski ili visikotonski dio, pa dalje Jumper i sl.:

 

https://www.nordost.com/downloads/NorseJumperinstructions.pdf

 

Ja sam probao i unakrsno:

 

A večinom sa koristio način da dolazni kabel ide na niskotonski dio:

 

Evo i jednih improviziranih (uz moje Sumić srebrne):

 

 
 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.5.2021 8:34 (analogni).
 
3 0 hvala 1
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Zoki cestitam na prinovi, nadam se da ce te bolje sluziti nego prosli, na oko su prekrasni, na uho vjerujem i bolji nego na oko

 

 

 
2 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Ima negdje kod nas za kupiti Speaker jumpera, da maknem pločicu koaj je došla sa zvučnicima koja se nalazi između donjih i gornjih terminala?

 Ovo je moje ako te zanima:

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-ostalo/van-den-hul-premosnice-oglas-33485689

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-ostalo/marohei-premosnice-oglas-33485651

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ee...jegba...tko mi kriv kad ne koristim hrvatski (premosnice) i tražim na Njuški pod "Jumperi"......

 

Ok je ponuda i samo treba odabrati koja mu konekcija bolje paše ( vilice bi morale svuda pasatai, ako su standardne širine).

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Podjelio bi jedno iskustvo od prije cca mjesec dana u x trgovini slušajući x zvučnike.

S ovim želim skrenuti pozornost na to da slušanje nekog komada opreme u trgovini nije gotovo nikakva referenca i da se svakako treba poslušati doma ako se ikako može, sve ostalo je lutrija.

Naći će te ok trgovce koji će učiniti sve što mogu da vam prodaju, ali slušanje doma u svom prostoru sa svojom opremom je u biti jednio ispravno.

Nekad će te naletiti na loše trgovce kao što sam ja naletio ovaj put.

 

Nazvao trgovinu, pitao da platim i poslušam makar na par sati kod mene, trgovac se složio.

Našli se u prostoru gdje mi je spojio zvučnike u prostor gdje piju kavu, čak ne niti u slušaonu, kao nema potrebe sada tamo spajati sve, ima tu posla.

Reko ok.

Zvučnici su demo, prodaju se u pola cijene već godinu dana.

Standmountere je lik spojio na neki amp i puštao muziku preko mobitela tidal.

Prostor je skoro 40 kvadrata, masu prevelik za zvučnike.

Pustio muziku i počeo kako je brz bas.

Koji bas, basa nema no ok.

Reko ne zvuči mi to baš kako spada.

Ma to je Tidal znate, oni su sada prešli skroz u MQA i nema pjesme koja nije više MQA a ovo nije dac koji podržava pa zato loše zvuči.

Tlaka je spojiti neko drugo pojačalo ili dac.

Ok.

Onda sam pitao par pjesama da pusti, bilo je okretanje očima blago no pustio je.

Basa nema što sam mu rekao.

 

Zvučnici su demo i otvoreni već duže vrijeme.

 

Reko sam mu kako smo pričali na telefon da ću platiti i da ih trebam doma poslušati jer je i prostor drugačiji a i oprema, s tim ste se složili bili.

Pusio neku muziku i rekao ajde poslušajte još malo.

Basa nema, srednji i visoki pršte od jeke, zvučnik se raspao u ogromnom prostoru.

Vraća se nakon 10 minuta i, kako vam se sviđaju.

Reko nikako, ubio ih je prostor, sve krešti, nema nikakvog tretiranja u ovoj prostoriji bas je npostojeći, pojela ih je prostorija.

Onda možda nije ovaj zvučnik za vaše uho i počeo pričati kako je to fantastičan zvučnik koji treba znati cijeniti itd.

 

Onda sam ja počeo pričati.

Čim smo se sreli ste me odmjerili od glave do pete i vidjevši da sam u trenirci složili neko svoje mišljenje očito.

Kada sam se ispričao što sam vas ujutro angažirao (10 sati ujutro) bezobrazno i posprdno ste komentirali, da to je problem sa svima vama koji ne živite u Zg.

Sve što ste za Tidal rekli nije istina

Ne želite mi zvučnik spojiti u sobu za slušanje jer vam se neda.

Hvalite zvučnik koji nije namjenjen za ovakav prostor a u ovom prostoru ne radi nikako.

Došao sam ovdje da skolpimo prodaju, nisam došao ništa fektati od vas, znate ako bi zaključili prodaju dobili bi novce za zvučnike.

 

Onda je rekao kako se njemu to neda gubiti vrijeme ako bi ja vratio.

A imate kupca, vidim da već godinu dana stoji kao demo u pola cijene?

Želite li vi prodati zvučnik ili ne.

 

Pa da je tu puna cijena i novi zapakirani zvučnik od 16000kn, a ne 8000 jer je demo onda bi vam dao na slušanje pa da odaberete.

Pitao sam ga ukoliko bi ja vratio novi zvučnik koji sam otpakirao, da li bi onda imao 2 para demo zvučnika ili bi ga zapakirao nazad i prodavao kao novi?

Lik se zblesao i otišao van zapaliti, ja sam čekao.

Vratio se i rekao da mu ne odgovara da uzmem demo zvučnik doma iako sam mu rekao da ih slika i ako bude ijedne crtice koja nije bila da ću platiti zvučnike.

Rekao sam mu i da je na telefon rekao da je to moguće, no sada je promjenio priču.

Gledao me ko tele, shvatio sam da obojica gubimo vrijeme i ponudio sam mu 100kn za kavu kao kompenzaciju što sam ga inkomodirao.

Nije htio uzeti.

Pozdravi sam se s njim i krenuo van, na to me zaustavio i rekao "kao što vidite imam ja i drugih zvučnika ovdje"

Rekao sam mu da me ne zanimaju drugi zvučnici u njegovoj trgovini i otišao.

 

Te trgovine za mene više nema, našao sam se s vlasnikom trgovine a ne djelatnikom.

 

Najgore od svega je to što bi taj zvučnik kod mene vjerojatno i ok radio jer je puno manji prostor, no eto prodaja se nije ostvarila zbog lošeg vlasnika trgovine.

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 8:54 (Zoki B).
 
9 0 hvala 4
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 

Najgore od svega je to što bi taj zvučnik kod mene vjerojatno i ok radio jer je puno manji prostor, no eto prodaja se nije ostvarila zbog lošeg vlasnika trgovine.

 Koji dučan?

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Zoki B kaže...

 

Najgore od svega je to što bi taj zvučnik kod mene vjerojatno i ok radio jer je puno manji prostor, no eto prodaja se nije ostvarila zbog lošeg vlasnika trgovine.

 Koji dučan?

 Namjerno sam stavio X ne mislim nekome uiništavati biznis iako je to zaslužio, moguće je problem bio što sam u trenirci došao ne znam, da sam znao obukao bi odjelo kad idem razgovarati o tako ozbiljnim stvarima i ja sam naučio školu :)

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Je....ako si u trenirci ...je mislil da si neki "Vandravec" (tak se veli kod nas za lutalicu ...bez posla)..... svašta....

 

I onda bi oni prodavali Hifu.....teške...teške.....

 

Najvažnije je da si ti upiknuo prava zvulje i da uživaš......nagarii h malo ..nek driveri skakuću......

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...

 

Najgore od svega je to što bi taj zvučnik kod mene vjerojatno i ok radio jer je puno manji prostor, no eto prodaja se nije ostvarila zbog lošeg vlasnika trgovine.

 Koji dučan?

 Namjerno sam stavio X ne mislim nekome uiništavati biznis iako je to zaslužio, moguće je problem bio što sam u trenirci došao ne znam, da sam znao obukao bi odjelo kad idem razgovarati o tako ozbiljnim stvarima i ja sam naučio školu :)

Malograđanštvina će ih koštati mušterija, a u konačnici i same trgovine. Vani se nudi besplatno isprobavanje opreme u svom prostoru do mjesec dana bez ikakve obveze, a ovdje kad pokažeš konkretnu želju i interes za nečim te praktički moliš trgovca da ti to omoguči tretira te se kao čudaka koji ih oće pokrasti. 

Ostavio bi desetke tisuća kuna u raznim dučanima da kod nas postoji opcija isprobavanja u vlastitom domu. Al evo ekipi draže da im to stoji na 50% popusta i još gore sude te po odječi.

Nosim jeftinu odječu i nemam ništa brandirano jer me naprosto nije briga, a imam u đepu in ear sluške koje sa dapom i kabelom koštaju pet soma kuna. I sad kaj treba mahat time da ti netko oće pokazat zvučnike...baš bijeda. 

10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...

 

Najgore od svega je to što bi taj zvučnik kod mene vjerojatno i ok radio jer je puno manji prostor, no eto prodaja se nije ostvarila zbog lošeg vlasnika trgovine.

 Koji dučan?

 Namjerno sam stavio X ne mislim nekome uiništavati biznis iako je to zaslužio, moguće je problem bio što sam u trenirci došao ne znam, da sam znao obukao bi odjelo kad idem razgovarati o tako ozbiljnim stvarima i ja sam naučio školu :)

Malograđanštvina će ih koštati mušterija, a u konačnici i same trgovine. Vani se nudi besplatno isprobavanje opreme u svom prostoru do mjesec dana bez ikakve obveze, a ovdje kad pokažeš konkretnu želju i interes za nečim te praktički moliš trgovca da ti to omoguči tretira te se kao čudaka koji ih oće pokrasti. 

Ostavio bi desetke tisuća kuna u raznim dučanima da kod nas postoji opcija isprobavanja u vlastitom domu. Al evo ekipi draže da im to stoji na 50% popusta i još gore sude te po odječi.

Nosim jeftinu odječu i nemam ništa brandirano jer me naprosto nije briga, a imam u đepu in ear sluške koje sa dapom i kabelom koštaju pet soma kuna. I sad kaj treba mahat time da ti netko oće pokazat zvučnike...baš bijeda. 

 

Postoji u Ronisu, ok nisam probao na mjesec dana, niti na tjedan čak al sam platio punu cijenu za demo Yamahu A-S801 na jednu večer pa drugi dan za Yamahu R-N602. 

 

Sad planiram uzeti Opticon 2 i Opticon 2 MK2 na probu al ću platit za oba para odmah da ih direktno usporedim. Naravno, ako će se u Ronisu složiti sa time i da imaju demo. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa ono, čemu demo primjerci uređaja ako ne za takve prilike? Barem u ovim vremenima bi trebali biti susretljiviji, a ne ponašat se kao da prodaja ide samo tako.

 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...

 

Najgore od svega je to što bi taj zvučnik kod mene vjerojatno i ok radio jer je puno manji prostor, no eto prodaja se nije ostvarila zbog lošeg vlasnika trgovine.

 Koji dučan?

 Namjerno sam stavio X ne mislim nekome uiništavati biznis iako je to zaslužio, moguće je problem bio što sam u trenirci došao ne znam, da sam znao obukao bi odjelo kad idem razgovarati o tako ozbiljnim stvarima i ja sam naučio školu :)

Malograđanštvina će ih koštati mušterija, a u konačnici i same trgovine. Vani se nudi besplatno isprobavanje opreme u svom prostoru do mjesec dana bez ikakve obveze, a ovdje kad pokažeš konkretnu želju i interes za nečim te praktički moliš trgovca da ti to omoguči tretira te se kao čudaka koji ih oće pokrasti. 

Ostavio bi desetke tisuća kuna u raznim dučanima da kod nas postoji opcija isprobavanja u vlastitom domu. Al evo ekipi draže da im to stoji na 50% popusta i još gore sude te po odječi.

Nosim jeftinu odječu i nemam ništa brandirano jer me naprosto nije briga, a imam u đepu in ear sluške koje sa dapom i kabelom koštaju pet soma kuna. I sad kaj treba mahat time da ti netko oće pokazat zvučnike...baš bijeda. 

 

Postoji u Ronisu, ok nisam probao na mjesec dana, niti na tjedan čak al sam platio punu cijenu za demo Yamahu A-S801 na jednu večer pa drugi dan za Yamahu R-N602. 

 

Sad planiram uzeti Opticon 2 i Opticon 2 MK2 na probu al ću platit za oba para odmah da ih direktno usporedim. Naravno, ako će se u Ronisu složiti sa time i da imaju demo. 

A ne traže neku dodatnu naknadu za slušanje opreme doma (neki traže..?.) ?

 

Znači, ako nisi zadovoljan, vratiš to i oni ti vrate sve pare ?

10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
gocc01 kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...
MewCore kaže...
Zoki B kaže...

 

Najgore od svega je to što bi taj zvučnik kod mene vjerojatno i ok radio jer je puno manji prostor, no eto prodaja se nije ostvarila zbog lošeg vlasnika trgovine.

 Koji dučan?

 Namjerno sam stavio X ne mislim nekome uiništavati biznis iako je to zaslužio, moguće je problem bio što sam u trenirci došao ne znam, da sam znao obukao bi odjelo kad idem razgovarati o tako ozbiljnim stvarima i ja sam naučio školu :)

Malograđanštvina će ih koštati mušterija, a u konačnici i same trgovine. Vani se nudi besplatno isprobavanje opreme u svom prostoru do mjesec dana bez ikakve obveze, a ovdje kad pokažeš konkretnu želju i interes za nečim te praktički moliš trgovca da ti to omoguči tretira te se kao čudaka koji ih oće pokrasti. 

Ostavio bi desetke tisuća kuna u raznim dučanima da kod nas postoji opcija isprobavanja u vlastitom domu. Al evo ekipi draže da im to stoji na 50% popusta i još gore sude te po odječi.

Nosim jeftinu odječu i nemam ništa brandirano jer me naprosto nije briga, a imam u đepu in ear sluške koje sa dapom i kabelom koštaju pet soma kuna. I sad kaj treba mahat time da ti netko oće pokazat zvučnike...baš bijeda. 

 

Postoji u Ronisu, ok nisam probao na mjesec dana, niti na tjedan čak al sam platio punu cijenu za demo Yamahu A-S801 na jednu večer pa drugi dan za Yamahu R-N602. 

 

Sad planiram uzeti Opticon 2 i Opticon 2 MK2 na probu al ću platit za oba para odmah da ih direktno usporedim. Naravno, ako će se u Ronisu složiti sa time i da imaju demo. 

A ne traže neku dodatnu naknadu za slušanje opreme doma (neki traže..?.) ?

 

Znači, ako nisi zadovoljan, vratiš to i oni ti vrate sve pare ?

 

Ja sam prvo vukao svoje Tannoye kod njih pa slušao dva sata naizmjence AS801, RN602 i Nad C368. Onda sam taj dan doma uzeo AS801 jer su na dosta foruma nahvalili kombinaciju. Drugi dan sam vratio AS801, vratili su mi 7600kn i uzeo RN602 za 4600kn i za par sati ga vratio nazad. Na kraju sam izvana naručio Nad. U Ronis sam se samo vratio kupit AQ coax i 3,5mm/2RCA sa kojima sam slušao tamo. Nisu ništa tražili.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

 

Ja sam prvo vukao svoje Tannoye kod njih pa slušao dva sata naizmjence AS801, RN602 i Nad C368. Onda sam taj dan doma uzeo AS801 jer su na dosta foruma nahvalili kombinaciju. Drugi dan sam vratio AS801, vratili su mi 7600kn i uzeo RN602 za 4600kn i za par sati ga vratio nazad. Na kraju sam izvana naručio Nad. U Ronis sam se samo vratio kupit AQ coax i 3,5mm/2RCA sa kojima sam slušao tamo. Nisu ništa tražili.

 Tako mi se pohvalio vlasnik jednog dućana sportske opreme.

Dođu majka i sin u dućan i isprobavaju opremu, i na kraju pred njim kažu da će naručiti online.

I pita ih on za koliko novaca, i na kraju ispalo za isto kao i u dućanu. On WTF.

 

Koliko vidim da Ronis prodaje i Nad pojačala, znači usluga od Ronisa, zarada online prodavaču.

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Nad je u Ronisu koštao 7500kn a iz DE sam ga naručio za 710€ sa dostavom preko mobile.de, sad sam pogledao 689€ Nad i dostava je bila cca 20-30€. Naši i njihove marže su nešto prestrašno al ajde moglo bi bit gore pa da živimo u Australiji.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Da. Nekad su razlike u cijenama dosta velike. Prošle godine naručio QED kabele iz Engleske i s dostavom su bili jeftiniji nekih tridesetak posto u odnosu na cijene kod nas. I još originalna terminacija sa airlock bananama za razliku od ponude što je bila kod nas.
4 godine
offline
Roon vs Foobar...MK xn....

Kako mi tu i tamo na email đođe i neka poruka od Roon Labs (za JRiver češće) odlučih jučer opet skinuti Trial verziju tog software playera.

 

Uspoređivao sam ga već dosta puta sa Foobarom (JRiver je sličan cuc ko i Foobar), pa ajde da vidim kakve su sada razlike u  novim vezijama oba playera.

Imao sam i nagradnu licencu od Roon-a (2 mjeseca, dobio na poklon AQ Jitterbug, pa je išlo uz to).

 

Kakve su razlike ...?

 

Pa iste kao i prije !

 

Roon zvuči malo detaljnije, sa večim "tijelom" kalvira i boljim Klangom i Sustainom.

Sve je malo smirenije i nema naglašavanja krajeva spektra.

Bas je također bolje definicije.

Nije to drastično, ali je dosrta čujno.

 

Ukratko, Roon točnije (prirodnije) prezentira zvučni zapis, vjerojatno bliže onom kako ga ze tonac zamislio prilikom snimanja.

 

Dakako, Roon si na PC-u sve podredi svom plejanju, pa tako troši dosta više RAM-a kod reprodukcije od Foobara (ili JRivera).

CPU potrošnja nije toliko različita.

Najbolje se to vidi kada kod plejanja(nakon nekog vremena) otvaraš neki pretraživač... treba pričekati 10-ak sekundi, a to inaće ide za 1-3 sec.

 

Drugi je par rukava što za taj Roon (za LifeTime Licencu) treba izvojiti dosta love, pa tko voli nek izvoli.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Koristio Roon godinu i pol, i to je kao prvo i glavno upravitelj online i offline biblioteka muzike, i tu mu nema premca. Takodjer, multi room funkcionalnost, te mogucnost imanja bridge/edge uredjaja (RPi, NUC...) nema niti jedan drugi softver koliko je meni poznato.

Koristio kratko Audirvana, to mi je kao light verzija Roona, a Foobar je naravno samo dobar player offline zapisa.

Kod Roona je super mogucnost integracije HQPlayera i upotrebe vrlo naprednih i jako kvalitetnih upsampling algoritama (npr Chord MScaler to radi hardverski ali za ~5000$)

 

Sto se tice razlike u zvuku ako se koristi bit perfect playback, ja ju stvarno nisam cuo. Ne kazem da je nema, samo da ju ja ne cujem.

Teoretski kuzim kako npr digitalni, strujni i ostali kablovi utjecu, ali mi nikad nije bilo jasno kako jedan softverski player moze utjecat posto je njegov posao da nepromjenjen zapis predaju zvucnom driveru (asio/wasapi), i kako se onda moze cut razlika? Ali to je jos jedna od onih stvari koju cu mozda cuti jednog dana, i naravno necu nikome reci da nesto krivo cuju ako i cuju razliku u playeru:) Samo pokusavam razumijeti teoretski sta se tu ima desiti (slicno nisam kuzio kako USB kabel moze utjecat dokle nisam vise naucio kako radi USB protokol i sta se sve desava u prijenosu signala).

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

A čuj, ne znam dal Roon u svojim programima koristi nešto (uvjetno samo) slično kao kao što su npr. algoritmi kod implementacije DAC-a.

Ne znam.....

 

Znam da sam čitao negdje na njihovom Forumu da Roon u računalu sve posloži (anulira nepotrebna "smetala", ako sam dobro shvatio..?) kako bi samo plejanje imalo što manje negativnih utjecaja unutar PC-a.

A znamo da takvih smetnji po signal  u nekom PC-u (ili drugovrsnom Transportu) ima puno, počevši od napajanja pa na dalje.

 

I da , kod USB protokola je plejanje sve, samo ne baš sasvim "ćisti Bit Perfect".

Nema tu resenda i Error Correction jer se sve odvija u realnom vremenu (kod USB-DAC-a).

 

No, mi se  kako krajnji korisnici Hife niti ne trebamo previše zamarati sa stručnim objašnjenjima nekih razlika u zvuku.

Mi slušne razlike evaluiramo slušanjem, a ne ulaskom u stručne rasprave i mjerenjima.

 

Svi moji kolege čuji razliku u zvuku Foobara vs Jrivera npr. a pogotovu oba naspram Roon-a.

I vs Linux-ovih playera isto, ali to je i drugi OS, dakako.

 

Daleko je pomalo digitalija od savršenstva i jednoznačnosti kvalitete, počevši u razlikama kvalitete plejanja glede vrste Transporta, korištenja različitih protokola prijenosa (USB, SPDIF, AES/EBU), pa i raznih sw plejera (i OS-a) i u konačnici raznih kabela različitih vrsta( Coax, Optika, USB), pa i istovrsnih (Coax vs Coax npr.)....nažalost....

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2021 23:44 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

A čuj, ne znam dal Roon u svojim programima koristi nešto (uvjetno samo) slično kao kao što su npr. algoritmi kod implementacije DAC-a.

Ne znam.....

 

Znam da sam čitao negdje na njihovom Forumu da Roon u računalu sve posloži (anulira nepotrebna "smetala", ako sam dobro shvatio..?) kako bi samo plejanje imalo što manje negativnih utjecaja unutar PC-a.

A znamo da takvih smetnji po signal  u nekom PC-u (ili drugovrsnom Transportu) ima puno, počevši od napajanja pa na dalje.

 

I da , kod USB protokola je plejanje sve, samo ne baš sasvim "ćisti Bit Perfect".

Nema tu resenda i Error Correction jer se sve odvija u realnom vremenu (kod USB-DAC-a).

 

 

Roon, kao ni Foobar ne rade nikakvu obradu, osim ako se to eksplicitno ne ukljuci (DSP, EQ, Gain, ...). Downloadaju stream sa interneta ili LANa, te ga predaju zvucnom driveru, to je to. Moguce su razne postavke buffera, ali niti to ne mjenja originalni zapis, nego samo pomaze da se paketu salju u DAC bez prekida i odgovarajucom brzinom. Testiranjem buffera ja nisam primjetio nikakve promjene, osim kada je premalen/prevelik jednostavno ne radi, dolazi do velike distorzije i zastajkivanja.

Mozda je razlika jer master albuma nije isti? Mozda se usporedjuje remsaster sa originalom jer Tidal cesto zna ne navesti pravu godinu izdanja. 

 

Ovo sto se tice internih harverskih "smetala" je donekle tocno, ali opet van kontrole playera. Player nemoze iskljuciti pol chipova u kompjuteru koji mi mogli svojom interferencijom poslati RFI smece USB kabelom u DAC, za to treba sastaviti poseban kompjuter sa galvanskim izolacijama, odvojenim napajanjima, ili jednostavno sa sto manje elemenata. PC je transport, i rekao bi da samo hardverske komponente utjecu na zvuk, ne softverske. 

 

To je sve samo teorija, ne kazem da mozda stvarno nema razlike, al jos nisam nasao neko dobro (tehnicko) objasnjenje zasto i kako bi to bilo uopce moguce.

~~ sound sommelier ~~
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, dal Roon osim što dobro posloži glazbene foldere, radi i još nešto (glede "smetala"), ne bih znao kazati, ali nama to i nije bitno....dobar je, al mnogo skup...mnogo....

 

Npr. meni je dosta manja razlika u kvaliteti USB- kabela, kada je sada ispred DAC-a SPDIF konverter (galvansko odvajanje).

 

Ima nekih zasebnih softwera koji nešto kao "prilagode" u OS-u i PC-u da bi audio reprodukcija bila bolja:

 

https://www.fidelizer-audio.com/

 

Isprobao sam to još davno i njie da je nešto bitno bilo bolje.

Možda su nešto nadogradili i poboljšali, trebalo bi isprobati, ne košta ništa....

 

Više vjerujem u bolje zvučnike , amplifikaciju i bolji izvor, pa čak i u "digitalne" kabele.......

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 11:56 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ako software playeri zvuče drugačije, nešto nije u redu s jednim ili drugim. Zadatak je dovesti bitperfect zapis do DAC-a. Možemo pričati o UI, mogućnostima softvera ali ako pričamo o SQ razlikama između playera, opet dolazimo do toga da se ne razumije put zapisa u lancu. Ukratko, snake oil.
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
Ako software playeri zvuče drugačije, nešto nije u redu s jednim ili drugim. Zadatak je dovesti bitperfect zapis do DAC-a. Možemo pričati o UI, mogućnostima softvera ali ako pričamo o SQ razlikama između playera, opet dolazimo do toga da se ne razumije put zapisa u lancu. Ukratko, snake oil.

 A nikome nije palo na pamet da možda proizvođač programa ne napravi program savršeno, nego su nešto izostavili ili pogriješili, namjerno ili slučajno, pa odatle i razlike u zvuku. Tko nama garantira da je svaki program napisan savršeno i da šalje signal u bit-perfect modu? Ukratko, ako se primjete razlike, onda nije snake oil, nego netko nije dobro napravio program.

 

Ako su svi programi savršeno napravljeni i rade identično, zašto se onda zamarate s raznim programima, zašto ne koristite dobri stari Winamp s ASIO plug-inom? Kao ja, na primjer...

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Sil kaže...
Ako software playeri zvuče drugačije, nešto nije u redu s jednim ili drugim. Zadatak je dovesti bitperfect zapis do DAC-a. Možemo pričati o UI, mogućnostima softvera ali ako pričamo o SQ razlikama između playera, opet dolazimo do toga da se ne razumije put zapisa u lancu. Ukratko, snake oil.

 A nikome nije palo na pamet da možda proizvođač programa ne napravi program savršeno, nego su nešto izostavili ili pogriješili, namjerno ili slučajno, pa odatle i razlike u zvuku. Tko nama garantira da je svaki program napisan savršeno i da šalje signal u bit-perfect modu? Ukratko, ako se primjete razlike, onda nije snake oil, nego netko nije dobro napravio program.

 

Ako su svi programi savršeno napravljeni i rade identično, zašto se onda zamarate s raznim programima, zašto ne koristite dobri stari Winamp s ASIO plug-inom? Kao ja, na primjer...

Kad se rade softveri, pisu se testovi, tisuce njih. To je i poanta bit perfect playbacka, i softverski je lako testirati za takve "greske".

Vecina koristi standardni flac dekoder, tako da interno svi koriste iste biblioteke za odkapiravanje (kao npr nitko ne pise svoj un-zip ili mp3 dekoder, koriste se gotove stvari koje su jako dobro testirane i podrzane), i onda imaju svoj custom kod za slanje toga u asio/wasapi buffer. Vrlo jednostavan i procesorski nezahtjevan posao.

Bugovi koje softveri imaju su vise oko UI i integracija, vrlo tesko do nemoguce da nekako iznutra promjene bit perfect zapis, to bi se odkrilo vrlo brzo i odstranilo.

Softver je vrlo egzaktna "znanost", dokle hardver u hifi/dac kontekstu i nije zbog raznog EM utjecaja i zracenja.

 

~~ sound sommelier ~~
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice