Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.400.297
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav ekipa, nije me bilo neko vrijeme, nisam pratio zbog praznika, ali jedan dan je bio vrlo produktivan, vidjet cete dolje u slikama... 

 

Strpo sam svoje xeo20 u kutiju i kod prijatelja na malu slusaonu 

 

Slusali smo malo moje dynaudio aktive, malo ove zvucnike sa slika, jbl L40 i bose 601 i na kraju monitor audio bronze2, pasive su sve bile spojene na Toshiba pretpojacalo i wangine monoblokove...

 

Nije moj prostor i dynaudio nije zvucao kao u mojoj sobi, koja je 16m2,a ova u kojoj smo slusali je cca 26m2, a mozda i vise... Ali dobio sam nekakvu referencu kad smo ih usporedjivali s ostalima... 

Dynaudio definitivno topliji zvucnik, malo podrezani visoki, ali zato zato u srednjem spektru, vokali i sama cistoca vokala, tu je po meni najvise briljiro... 

Jbl na prvu wow, nakon manje od 5 minuta slusanja, naprezanje za usi, za moj ukus preagresivan u visokima, najdetaljniji od svih koji smo slusali, svaki detalj se cuje, ali too much... 

Bose odlican u svemu, malo je smireniji u visokima od jbl-a, ali jos uvijek V zvuk naglasen... 

Oba ova vintage zvucnika su me impresionirali sta mogu, super sviraju, pri tisem slusanju bez loudnessa ih nema nigdje doduse,inzistirao sam da je loudness off i da su ton kontrole na nuli sve, da cujem kako zapravo sviraju  bez farbanja, ali decki me nisu bas previse slusali pa su se igrali s EQ 

Na kraju MA Bronze 2, svirao je bas dobro, najvise se osjetilo da mu fali da ode u dubinu, ali sve u svemu na kraju slusanja zakljucio sam da svi dobro sviraju, nema loseg zvucnika, samo se ukusi razlikuju 

 

Dynaudio na kraju najmanji zvucnik od svih, ali svira kao veliki, od tihog do glasnog slusanja svega ima, nista ne fali, eventualno naspram ostalim mozda mrvicu visokih, ali kad sam se vratio doma i upalio ih u svojoj sobi, to je bilo to 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 13:54 (mali.kresho).
 
6 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Pozdrav ekipa, nije me bilo neko vrijeme, nisam pratio zbog praznika, ali jedan dan je bio vrlo produktivan, vidjet cete dolje u slikama... 

 

Strpo sam svoje xeo20 u kutiju i kod prijatelja na malu slusaonu 

 

Slusali smo malo moje dynaudio aktive, malo ove zvucnike sa slika, jbl L40 i bose 601 i na kraju monitor audio bronze2, pasive su sve bile spojene na Toshiba pretpojacalo i wangine monoblokove...

 

Nije moj prostor i dynaudio nije zvucao kao u mojoj sobi, koja je 16m2,a ova u kojoj smo slusali je cca 26m2, a mozda i vise... Ali dobio sam nekakvu referencu kad smo ih usporedjivali s ostalima... 

Dynaudio definitivno topliji zvucnik, malo podrezani visoki, ali zato zato u srednjem spektru, vokali i sama cistoca vokala, tu je po meni najvise briljiro... 

Jbl na prvu wow, nakon manje od 5 minuta slusanja, naprezanje za usi, za moj ukus preagresivan u visokima, najdetaljniji od svih koji smo slusali, svaki detalj se cuje, ali too much... 

Bose odlican u svemu, malo je smireniji u visokima od jbl-a, ali jos uvijek V zvuk naglasen... 

Oba ova vintage zvucnika su me impresionirali sta mogu, super sviraju, pri tisem slusanju bez loudnessa ih nema nigdje doduse,inzistirao sam da je loudness off i da su ton kontrole na nuli sve, da cujem kako zapravo sviraju  bez farbanja, ali decki me nisu bas previse slusali pa su se igrali s EQ 

Na kraju MA Bronze 2, svirao je bas dobro, najvise se osjetilo da mu fali da ode u dubinu, ali sve u svemu na kraju slusanja zakljucio sam da svi dobro sviraju, nema loseg zvucnika, samo se ukusi razlikuju 

 

Dynaudio na kraju najmanji zvucnik od svih, ali svira kao veliki, od tihog do glasnog slusanja svega ima, nista ne fali, eventualno naspram ostalim mozda mrvicu visokih, ali kad sam se vratio doma i upalio ih u svojoj sobi, to je bilo to 

 

 

 Fino, fino, malo vintage-a, baš kako ja volim.

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Lijep i koristan način da se stekne pravi audio doživljaj što kasnije, kad se obogati i nagomila - preraste u iskustvo. Odlično! Tako treba!

 

Gledam, na podu nema nikakvog tepiha; pločice se sjaje, goli pod?!?! Nje baš sretno rješenje za zvuk...

 

Uff, da, možda će jedan dobar debeli i veliki tepih dosta toga poboljšat. Sad sve ponovno isprobat, ali s tepihom ovaj put.   

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ja sam u prvi dan ove godine krenuo sa slušancem jednog premium Soundbara.

 

https://www.forum.hr/showpost.php?p=83821773&postcount=370

 

Nije Hifa, ali ako netko želi bolji zvuk za HT ( ma koliko dobar Tv imao), a ne želi razvlačiti žnjore, onda niti to nije loše riješenje.

 

Znakovito je da je i u početku uređaj bio kod nas jeftiniji nego vani (tamo je sada 1.600 $). Na akciji je bio kod nas za 7.500 kn, ali je kolega uzeo zadnji primjerak.

Toliko o tome da je vani sve jeftinije....

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 16:26 (analogni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ja sam u prvi dan ove godine krenuo sa slušancem jednog premium Soundbara.

 

https://www.forum.hr/showpost.php?p=83821773&postcount=370

 

Nije Hifa, ali ako netko želi bolji zvuk za HT ( ma koliko dobar Tv imao), a ne želi razvlačiti žnjore, onda niti to nije loše riješenje.

 

Znakovito je da je i u početku uređaj bio kod nas jeftiniji nego vani (tamo je sada 1.600 $). Na akciji je bio kod nas za 7.500 kn, ali je kolega uzeo zadnji primjerak.

Toliko o tome da je vani sve jeftinije....

 

 

Trgovci moraju od neceg zivjeti (marze), ali neke stvari mi nisu jasne koliko je kod nas uglavnom skuplje nego vani.

 

Usporedjivanje cijena na akciji i normalnih je nemoralno. 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Za mene kao kupca takva usporedba nikako nije nemoralna.

Imam pravo kupovati tamo gdje je (naj)jeftinije.

I uz akcijsku cijenu, trgovcima očito ostaje prihvatljiv iznos marže da se riješe zaliha.

 

Mnoge stvari jesu vani jeftinije, ali za neki veći paket ćeš platiti i veliki iznos Shipinga.

 

A baš što se tiće skupljih Hifa uređaja,u našim ćeš dućanima nažicati i dobar popust u direktnom kontaktu

s trgovcem.

Ne znam nikoga tko je neku novu komponentu od npr. 35.000 kn platio po početnoj cijeni istaknutoj u dućanu.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ja sam u prvi dan ove godine krenuo sa slušancem jednog premium Soundbara.

 

https://www.forum.hr/showpost.php?p=83821773&postcount=370

 

Nije Hifa, ali ako netko želi bolji zvuk za HT ( ma koliko dobar Tv imao), a ne želi razvlačiti žnjore, onda niti to nije loše riješenje.

 

Znakovito je da je i u početku uređaj bio kod nas jeftiniji nego vani (tamo je sada 1.600 $). Na akciji je bio kod nas za 7.500 kn, ali je kolega uzeo zadnji primjerak.

Toliko o tome da je vani sve jeftinije....

 

Ma znaš šta, prije cca 2 godine sam slušao soundbar sa subom, Denonov, imao je na sebi i da se mobitel može dockirati itd.

Zujao sam po trgovini, čekao ženku klasika jel, i privuko me kako svira nešto jako fino.

Otišao do mejsta gdje je sviralo, zbilja sam očekivao fini sustav, kad ono soundbar sa subom.

Pitao mogu li spojiti svoj mob, rekao je trgovac ok, provrtio sam malo elektronike, malo jazza i ne da sam ostao ugodno iznenađen nego bi zbilja mogao i živjeti s tim doma.

Cijena je bila oko 5000kn ako se dobro sjećam.

 

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Dead kaže...
amater_2 kaže...

Ljudi treba mi vaš savjet/pomoć.

Izgleda da mi je grom spržio Denon AVR-X1400H i sad ga mogu upaliti, ali nema zvuka i ne šalje sliku na TV.

Grom je zveknija u net i preko neta/max-tv je prešao u AV receiver. 

Da pokušam objasniti kako je bio spojen: MAXTV - Denon - U TV - sve spojeno sa HDMI.

I sad je moje pitanje di ga mogu poslati na servis i dali uopće ima popravka i dali je isplativo popravljati?

 

 Javi se servisu KBZ Electronic, Trnjanska 117, Zagreb, tel. 01 615 0101.

 I prvo pitaj koliko će koštat popravak, jer ako je 1000 kuna (napamet govorim), onda se više isplati gledat neki novi/polovni receiver... Vidim da je ovaj tvoj bio oko 3000 kuna, zadnja cijena u Sonus Arta.

 Hvala ljudi na savjetu.

Ako se ovaj moj ne da popraviti što bi mi preporučili za kupiti? Cijena do cca 4000kn.

Od zvučnika imam Dali Zensor 1 za prednje zvučnike, dali pico za stražnje zvučnike, pico vokal i dali sub E. 

THX

Battlelog: MUDO_HR
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
amater_2 kaže...
Ako se ovaj moj ne da popraviti što bi mi preporučili za kupiti? Cijena do cca 4000kn.

Od zvučnika imam Dali Zensor 1 za prednje zvučnike, dali pico za stražnje zvučnike, pico vokal i dali sub E. 

THX

 evo ti denon avr-x1600h za 3700 kn

https://sonusart.hr/kucno-kino/av-receiveri/denon-avr-x1600h-av-receiver.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 18:53 (agramTango).
3 godine
offline
Vaš audio kutak
  • Što se tiče gornje usporedbe Rotela i Moona. Ako za iste novce biraš Dacciu i nešto renomirano, onda ideš na kvalitet. Rotel je ok za početni sistem i za početak srednjeg razreda no kasnije biraš ipak nešto renomirano tako bih ja bez ikakve dvojbe uzeo Moon. Imavši podosta iskustva s Rotelom, mogu reći da se taj jedan zvučni pečat provlači kroz manje više sve razrede gdje je naglasak na snazi i energiji no ipak skužiš da fali finese i onih najfinih detalja u reprodukciji. No, ako ikako se može treba poslušati obje varijante (navedeno ne vrijedi za Michi seriju koja je bezvremenska i ovo je moje osobno mišljenje za koje nisam plaćen od nijednog zastupnika haha).  
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 23:29 (Just Outlaw).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
mali.kresho kaže...

Pozdrav ekipa, nije me bilo neko vrijeme, nisam pratio zbog praznika, ali jedan dan je bio vrlo produktivan, vidjet cete dolje u slikama... 

 

Strpo sam svoje xeo20 u kutiju i kod prijatelja na malu slusaonu 

 

Slusali smo malo moje dynaudio aktive, malo ove zvucnike sa slika, jbl L40 i bose 601 i na kraju monitor audio bronze2, pasive su sve bile spojene na Toshiba pretpojacalo i wangine monoblokove...

 

Nije moj prostor i dynaudio nije zvucao kao u mojoj sobi, koja je 16m2,a ova u kojoj smo slusali je cca 26m2, a mozda i vise... Ali dobio sam nekakvu referencu kad smo ih usporedjivali s ostalima... 

Dynaudio definitivno topliji zvucnik, malo podrezani visoki, ali zato zato u srednjem spektru, vokali i sama cistoca vokala, tu je po meni najvise briljiro... 

Jbl na prvu wow, nakon manje od 5 minuta slusanja, naprezanje za usi, za moj ukus preagresivan u visokima, najdetaljniji od svih koji smo slusali, svaki detalj se cuje, ali too much... 

Bose odlican u svemu, malo je smireniji u visokima od jbl-a, ali jos uvijek V zvuk naglasen... 

Oba ova vintage zvucnika su me impresionirali sta mogu, super sviraju, pri tisem slusanju bez loudnessa ih nema nigdje doduse,inzistirao sam da je loudness off i da su ton kontrole na nuli sve, da cujem kako zapravo sviraju  bez farbanja, ali decki me nisu bas previse slusali pa su se igrali s EQ 

Na kraju MA Bronze 2, svirao je bas dobro, najvise se osjetilo da mu fali da ode u dubinu, ali sve u svemu na kraju slusanja zakljucio sam da svi dobro sviraju, nema loseg zvucnika, samo se ukusi razlikuju 

 

Dynaudio na kraju najmanji zvucnik od svih, ali svira kao veliki, od tihog do glasnog slusanja svega ima, nista ne fali, eventualno naspram ostalim mozda mrvicu visokih, ali kad sam se vratio doma i upalio ih u svojoj sobi, to je bilo to 

 

 

 Fino, fino, malo vintage-a, baš kako ja volim.

 

 Meni osobno se nikako ne svidja taj vintage, volim minimalizam i da je malo elegantniji zvucnik, ove grdosije ne znam u koji bi dizajn interijera stavio

 

Da se razumijemo svira super, ali bode me u oci dimenzijama i dizajnom, ali opet to sam samo ja

tajo1960 kaže...
mali.kresho kaže...

Pozdrav ekipa, nije me bilo neko vrijeme, nisam pratio zbog praznika, ali jedan dan je bio vrlo produktivan, vidjet cete dolje u slikama... 

Strpo sam svoje xeo20 u kutiju i kod prijatelja na malu slusaonu 

Slusali smo malo moje dynaudio aktive, malo ove zvucnike sa slika, jbl L40 i bose 601 i na kraju monitor audio bronze2, pasive su sve bile spojene na Toshiba pretpojacalo i wangine monoblokove...

Nije moj prostor i dynaudio nije zvucao kao u mojoj sobi, koja je 16m2,a ova u kojoj smo slusali je cca 26m2, a mozda i vise... Ali dobio sam nekakvu referencu kad smo ih usporedjivali s ostalima... 

Dynaudio definitivno topliji zvucnik, malo podrezani visoki, ali zato zato u srednjem spektru, vokali i sama cistoca vokala, tu je po meni najvise briljiro... 

Jbl na prvu wow, nakon manje od 5 minuta slusanja, naprezanje za usi, za moj ukus preagresivan u visokima, najdetaljniji od svih koji smo slusali, svaki detalj se cuje, ali too much... 

Bose odlican u svemu, malo je smireniji u visokima od jbl-a, ali jos uvijek V zvuk naglasen... 

Oba ova vintage zvucnika su me impresionirali sta mogu, super sviraju, pri tisem slusanju bez loudnessa ih nema nigdje doduse,inzistirao sam da je loudness off i da su ton kontrole na nuli sve, da cujem kako zapravo sviraju  bez farbanja, ali decki me nisu bas previse slusali pa su se igrali s EQ 

Na kraju MA Bronze 2, svirao je bas dobro, najvise se osjetilo da mu fali da ode u dubinu, ali sve u svemu na kraju slusanja zakljucio sam da svi dobro sviraju, nema loseg zvucnika, samo se ukusi razlikuju 

Dynaudio na kraju najmanji zvucnik od svih, ali svira kao veliki, od tihog do glasnog slusanja svega ima, nista ne fali, eventualno naspram ostalim mozda mrvicu visokih, ali kad sam se vratio doma i upalio ih u svojoj sobi, to je bilo to 

Lijep i koristan način da se stekne pravi audio doživljaj što kasnije, kad se obogati i nagomila - preraste u iskustvo. Odlično! Tako treba!

 

Gledam, na podu nema nikakvog tepiha; pločice se sjaje, goli pod?!?! Nje baš sretno rješenje za zvuk...

 Moram malo nabit iskustva, poslusat razne opreme i da vidim i cujem svasta nesta...dode mi da sad prodam dynaudie, opet uzmem nesto drugo, dok su oni jos relativno novi da ne gubim puno na cijeni, ali onda bi upao u beskonacnu petlju i potrosio bih para i para samo HIFI

 

Nema tepiha, plocice su gole, kolega ne voli tepihe po boravku, tako da je tako kako je, ja sam potpuno sretan i s ovim sto smo isprobali

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Nemoj prodavati, već sad kako su izašli iz trgovine vrijede 30tak % manje, ako kreneš sa prodajom i kupnjom upast ćeš u loop i potrošiti brdo para.

Mislim da smo svi ovdje jednom bili u tom loopu :)

 
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, zamjena komponente (boljom valjda ?) je put, ne uvijek posut cvijećem....

 

I kolega koji je pitao za Rotel i Moon bi vjerojatno trebao ubaciti u jenadžbu još pokojeg integrirca.

Kad već ide na bitno višu klasu, možda i razmisliti o "pure" integrircu, a DAC uzeti kao zasebnu komponentu.

To se u večini slučajeva pokaže boljom opcijom.

 

Pa onda u izbor (samo za info !) može npr. doči i ovakav amp:

 

https://audiocinema-art.hr/shop/Roksan/roksan-caspian-m2-pojacalo

 

Ili čak i kombinacija pre+ amp Exposure (cjenik iz 2013 g. 8.100 + 9.200 kn):

 

https://www.hifimedia.hr/testovi/pojacala/item/exposure-3010s2

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 12:44 (analogni).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

ma ne želim mijenjati zvučnike s njima sam jako zadovoljan a ionako doma imam još dva para ,ja imam sobu od samo 12-3 kvadrata,a i moon i rotel mi se jednako sviđaju jer imaju display,kad jednom se navikneš na displey svaki analogni izvor zvuka i snage mi više ne paše,a i sama promijena pojačala je u nekoj budućnosti

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 14:38 (blackalbum).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Da, kužim. I ja na svom Marantzu NR1200 često uključim TV da vidim što svira... Praktično nekad. Dobro imati kao dodatnu opciju.
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Ne bih uzeo ni Rotela ni Moona..vec bi maznuo polovnog Krell KAV-300iL za some Eura i ostatak potrosio na kurve i .....made in USA..na stranu zajebancija ovo je vrlo dobro pojacalo za vrlo fini novac!Ako imas novac ne misli se ni sekunde,prodavac je pouzdan i ozbiljan..vjerujem da je i sam uređaj u takvom stanju!Malo mi fali da ga uzmem jer je vrhunska SH prilika za ovakvo nesto!

 

Ovo bi Zoki moga maznut da jos malo utegne Falcone!

 

 

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Ne bih uzeo ni Rotela ni Moona..vec bi maznuo polovnog Krell KAV-300iL za some Eura i ostatak potrosio na kurve i .....made in USA..na stranu zajebancija ovo je vrlo dobro pojacalo za vrlo fini novac!Ako imas novac ne misli se ni sekunde,prodavac je pouzdan i ozbiljan..vjerujem da je i sam uređaj u takvom stanju!Malo mi fali da ga uzmem jer je vrhunska SH prilika za ovakvo nesto!

 

Ovo bi Zoki moga maznut da jos malo utegne Falcone!

 

 

 A nebi ja mog Roksana samo tako odbacio, volim ja njega :)

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
volegradele kaže...

Ne bih uzeo ni Rotela ni Moona..vec bi maznuo polovnog Krell KAV-300iL za some Eura i ostatak potrosio na kurve i .....made in USA..na stranu zajebancija ovo je vrlo dobro pojacalo za vrlo fini novac!Ako imas novac ne misli se ni sekunde,prodavac je pouzdan i ozbiljan..vjerujem da je i sam uređaj u takvom stanju!Malo mi fali da ga uzmem jer je vrhunska SH prilika za ovakvo nesto!

 

Ovo bi Zoki moga maznut da jos malo utegne Falcone!

 

 

 A nebi ja mog Roksana samo tako odbacio, volim ja njega :)

 Ubrzo bih se vezao za Krellca neboj se..jos ako bi Roksana prodao za fine novce..

AUDIOFIL
14 godina
offline
Vaš audio kutak
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Nije isti model, ovaj što si ti Zoki B linkao je stariji model.

10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Mislim da bi on htio da ima Full Range zvučnike u cijelom spektru zvučne slike.

To znači neke samostojeće, trosistemce.

 

https://audiocinema-art.hr/shop/cambridge-audio-axr100-fyne-audio-f302

 Hvala, ovo sam uzeo par dana nakon posta, dodao Marantz Ken Ishiwata CD player iz Free Birda. Slike ću postat kad sve to posložim kak spada i uhvatim vremena, za sad uživam kad stignem u najslađem coveru i najbrutalnijem zvuku poznatom čovjeku, ubijanje na najjače

مرګ ژوبله
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Počela je sezona probavanja "čupavih" komponenti.......

 

http://www.forum.hr/showpost.php?p=83902895&postcount=6927

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
volegradele kaže...
Zoki B kaže...
volegradele kaže...

Ne bih uzeo ni Rotela ni Moona..vec bi maznuo polovnog Krell KAV-300iL za some Eura i ostatak potrosio na kurve i .....made in USA..na stranu zajebancija ovo je vrlo dobro pojacalo za vrlo fini novac!Ako imas novac ne misli se ni sekunde,prodavac je pouzdan i ozbiljan..vjerujem da je i sam uređaj u takvom stanju!Malo mi fali da ga uzmem jer je vrhunska SH prilika za ovakvo nesto!

 

Ovo bi Zoki moga maznut da jos malo utegne Falcone!

 

 

 A nebi ja mog Roksana samo tako odbacio, volim ja njega :)

 Ubrzo bih se vezao za Krellca neboj se..jos ako bi Roksana prodao za fine novce..

 Ne virujen da će mi ovoga iko ikad istirat.

 Zasto ne,pa to je ljepota ovog hobija s vremena na vrijeme promijenit nesto,probat nesto drugcije..mozda se ugodno iznenadis!Malo jaceg Krell..mozda kojeg Passa,Classe,Parasound..starijeg Gryphona mozda...ima tu zlata..

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Malo uživanja u glazbi. Izašao je 2019 remaster😀
 
2 0 hvala 2
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...

Nemoj prodavati, već sad kako su izašli iz trgovine vrijede 30tak % manje, ako kreneš sa prodajom i kupnjom upast ćeš u loop i potrošiti brdo para.

Mislim da smo svi ovdje jednom bili u tom loopu :)

Referiram se na post malog kreše :) i njegovu dilemu - prodati ili ne

Trgovci bi odmah kontrirali i rekli - "Prodaj, prodaj... i dođi kod nas po drugo novo; bitno je da ti trošiš i da se lova okreće"   

A realno - prodaja komada opreme - sa kojom si zadovoljan - ima smisla ako naletiš na nešto zaista povoljno, a bolje od postojećeg (u bilo kojem smislu)... ili - u slučaju da odlučiš svjesno ući u slijedeću, višu kvalitativnu (i skuplju) klasu uređaja.

 

Da se razumijemo, i audio oprema je, kao i sve u životu, rangirana i po kvalitativnim i po kvantitativnim (cjenovnim) razredima. O slušnim klasama ne treba ni govoriti, one se podrazumijevaju.

 

E sad, koliko su uočljive, vidljive (čitaj: čujno zamjetne) razlike između klasa - ostaje vidjeti (čuti) svakom pojedincu ponaosob.

 

A to se radi, upravo na način kako si i sam počeo - direktnim usporedbama na audio sjedeljkama, pohođenjem audio trgovina, salona, sajmova, kojekakvih hifi priredbi... a onda i mijenjanjem postojećih komponenti u vlastitom okruženju.

 

S tim što tu nema pravila. Ako imaš neku komponentu koja dobro radi i zvuči u trgovini, kupovinom iste nije zagarantirano da će ista tako isto kvalitetno zvučati i u tvom prostoru.

Dapače, čak relativno često tako i ne bude. A onda se tek pokreće lavina promjena komponenti  Najbolji su slučajevi kad komponenta zvuči odlično u trgovini, a još bolje kod nas doma. Onda je slušni raj vrlo blizu  

Ako se i odlučiš na promjenu postojećeg - budi spreman na dugotrajno mijenjanje komponenti, jer, "bolest" se vrlo brzo primi za slušno-mentalni aparat kod "hi-fi-ste" i onda, napadajući i oštečujući novčanik i stanje tekućeg računa, traje i traje... a komponenti za promjenu je sve više i više...

 

Dakle - oprezno s promjenom. Valja pametno i bistre glave odvagniti potrebe, mogučnosti, želje i maštu.

Pogotovo u tvom slučaju, gdje sada imaš, u jednom uređaju i zvučnik i pojačalo... mijenjanjem - sumnjam da bi opet išao na aktivne zvučnike. Vjerujem da bi sada raščlanio na komponente - posebno pojačalo, a posebno zvučnici (tu je i ožičenje)...

 

A onda time otvaraš ogromno područje bezdana izbora u oba (oba tri) tabora... pa kad dodaš još i kakav DAC...

 

Bolje da i ne mislim dalje   

 

Ma kakvi, nema sanse da mijenjam dynaudie, to je samo ono neko razmisljanje sbbkbb, cisto iz znatizelje bi svasta nesto isprobavo, treba bit razuman i stat na loptu i uzivat u onom sto imam...stvarno mi pasu ovi zvucnici i bas je ugodno provodit slobodna jutra i vikende slusajuci ih 

 

Nikako nebi isao na odvojeni sustav, jedina pasivna kombinacija koju bi razmatro bi bila buchardt s400 i njihovo pojacalo... 

Aktiva je zakon i ostajem do daljnjega uz aktivu... 

 

Volio bi probat nove kef ls50 wireless MK2, da vidim jel sviraju tako dobro kao sto ih svi hvale, ali ako bi ikad podizo ljestvicu i gledo da skocim jednu stepenicu gore, onda definitivno buchardt a500 aktive, ali nisam siguran da bi dao 3500eurica za njih 

 

Ostajem uz dynaudio xeo 20 i planiram uzivat u njima jos nekoliko godina 

 

Iduca HiFi ulaganja su, xeo hub, gramofoncic, mozda cd player, streamer definitivno i stalci za dynaudie obavezno... 

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...

Nemoj prodavati, već sad kako su izašli iz trgovine vrijede 30tak % manje, ako kreneš sa prodajom i kupnjom upast ćeš u loop i potrošiti brdo para.

Mislim da smo svi ovdje jednom bili u tom loopu :)

Referiram se na post malog kreše :) i njegovu dilemu - prodati ili ne

Trgovci bi odmah kontrirali i rekli - "Prodaj, prodaj... i dođi kod nas po drugo novo; bitno je da ti trošiš i da se lova okreće"   

A realno - prodaja komada opreme - sa kojom si zadovoljan - ima smisla ako naletiš na nešto zaista povoljno, a bolje od postojećeg (u bilo kojem smislu)... ili - u slučaju da odlučiš svjesno ući u slijedeću, višu kvalitativnu (i skuplju) klasu uređaja.

 

Da se razumijemo, i audio oprema je, kao i sve u životu, rangirana i po kvalitativnim i po kvantitativnim (cjenovnim) razredima. O slušnim klasama ne treba ni govoriti, one se podrazumijevaju.

 

E sad, koliko su uočljive, vidljive (čitaj: čujno zamjetne) razlike između klasa - ostaje vidjeti (čuti) svakom pojedincu ponaosob.

 

A to se radi, upravo na način kako si i sam počeo - direktnim usporedbama na audio sjedeljkama, pohođenjem audio trgovina, salona, sajmova, kojekakvih hifi priredbi... a onda i mijenjanjem postojećih komponenti u vlastitom okruženju.

 

S tim što tu nema pravila. Ako imaš neku komponentu koja dobro radi i zvuči u trgovini, kupovinom iste nije zagarantirano da će ista tako isto kvalitetno zvučati i u tvom prostoru.

Dapače, čak relativno često tako i ne bude. A onda se tek pokreće lavina promjena komponenti  Najbolji su slučajevi kad komponenta zvuči odlično u trgovini, a još bolje kod nas doma. Onda je slušni raj vrlo blizu  

Ako se i odlučiš na promjenu postojećeg - budi spreman na dugotrajno mijenjanje komponenti, jer, "bolest" se vrlo brzo primi za slušno-mentalni aparat kod "hi-fi-ste" i onda, napadajući i oštečujući novčanik i stanje tekućeg računa, traje i traje... a komponenti za promjenu je sve više i više...

 

Dakle - oprezno s promjenom. Valja pametno i bistre glave odvagniti potrebe, mogučnosti, želje i maštu.

Pogotovo u tvom slučaju, gdje sada imaš, u jednom uređaju i zvučnik i pojačalo... mijenjanjem - sumnjam da bi opet išao na aktivne zvučnike. Vjerujem da bi sada raščlanio na komponente - posebno pojačalo, a posebno zvučnici (tu je i ožičenje)...

 

A onda time otvaraš ogromno područje bezdana izbora u oba (oba tri) tabora... pa kad dodaš još i kakav DAC...

 

Bolje da i ne mislim dalje   

 

Ma kakvi, nema sanse da mijenjam dynaudie, to je samo ono neko razmisljanje sbbkbb, cisto iz znatizelje bi svasta nesto isprobavo, treba bit razuman i stat na loptu i uzivat u onom sto imam...stvarno mi pasu ovi zvucnici i bas je ugodno provodit slobodna jutra i vikende slusajuci ih 

 

Nikako nebi isao na odvojeni sustav, jedina pasivna kombinacija koju bi razmatro bi bila buchardt s400 i njihovo pojacalo... 

Aktiva je zakon i ostajem do daljnjega uz aktivu... 

 

Volio bi probat nove kef ls50 wireless MK2, da vidim jel sviraju tako dobro kao sto ih svi hvale, ali ako bi ikad podizo ljestvicu i gledo da skocim jednu stepenicu gore, onda definitivno buchardt a500 aktive, ali nisam siguran da bi dao 3500eurica za njih 

 

Ostajem uz dynaudio xeo 20 i planiram uzivat u njima jos nekoliko godina 

 

Iduca HiFi ulaganja su, xeo hub, gramofoncic, mozda cd player, streamer definitivno i stalci za dynaudie obavezno... 

 

Taj  Buchardt s400 se čini vrlo pošten zvučnik. Jedino me odbija od njega to što tek na velikim glasnoćama pokaže sav potencvijal. Meni je opet tiše slušanje jedan od vrlo bitnih parametara.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Goran-J kaže...
Malo uživanja u glazbi. Izašao je 2019 remaster😀

 Ne mogu da nađem taj album da je "master" kvaliteta,samo HIFI?

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Remaster ne znači 'master' kvalitetu na Tidal već samo reizdanje na kojem se nešto radilo drugačije u odnosu na original. Često ne mora biti nužno bolja produkcija. Pogotovo se to odnosi na reizdanja tijekom 'loudness wara'.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
mali.kresho kaže...
tajo1960 kaže...
Zoki B kaže...

Nemoj prodavati, već sad kako su izašli iz trgovine vrijede 30tak % manje, ako kreneš sa prodajom i kupnjom upast ćeš u loop i potrošiti brdo para.

Mislim da smo svi ovdje jednom bili u tom loopu :)

Referiram se na post malog kreše :) i njegovu dilemu - prodati ili ne

Trgovci bi odmah kontrirali i rekli - "Prodaj, prodaj... i dođi kod nas po drugo novo; bitno je da ti trošiš i da se lova okreće"   

A realno - prodaja komada opreme - sa kojom si zadovoljan - ima smisla ako naletiš na nešto zaista povoljno, a bolje od postojećeg (u bilo kojem smislu)... ili - u slučaju da odlučiš svjesno ući u slijedeću, višu kvalitativnu (i skuplju) klasu uređaja.

 

Da se razumijemo, i audio oprema je, kao i sve u životu, rangirana i po kvalitativnim i po kvantitativnim (cjenovnim) razredima. O slušnim klasama ne treba ni govoriti, one se podrazumijevaju.

 

E sad, koliko su uočljive, vidljive (čitaj: čujno zamjetne) razlike između klasa - ostaje vidjeti (čuti) svakom pojedincu ponaosob.

 

A to se radi, upravo na način kako si i sam počeo - direktnim usporedbama na audio sjedeljkama, pohođenjem audio trgovina, salona, sajmova, kojekakvih hifi priredbi... a onda i mijenjanjem postojećih komponenti u vlastitom okruženju.

 

S tim što tu nema pravila. Ako imaš neku komponentu koja dobro radi i zvuči u trgovini, kupovinom iste nije zagarantirano da će ista tako isto kvalitetno zvučati i u tvom prostoru.

Dapače, čak relativno često tako i ne bude. A onda se tek pokreće lavina promjena komponenti  Najbolji su slučajevi kad komponenta zvuči odlično u trgovini, a još bolje kod nas doma. Onda je slušni raj vrlo blizu  

Ako se i odlučiš na promjenu postojećeg - budi spreman na dugotrajno mijenjanje komponenti, jer, "bolest" se vrlo brzo primi za slušno-mentalni aparat kod "hi-fi-ste" i onda, napadajući i oštečujući novčanik i stanje tekućeg računa, traje i traje... a komponenti za promjenu je sve više i više...

 

Dakle - oprezno s promjenom. Valja pametno i bistre glave odvagniti potrebe, mogučnosti, želje i maštu.

Pogotovo u tvom slučaju, gdje sada imaš, u jednom uređaju i zvučnik i pojačalo... mijenjanjem - sumnjam da bi opet išao na aktivne zvučnike. Vjerujem da bi sada raščlanio na komponente - posebno pojačalo, a posebno zvučnici (tu je i ožičenje)...

 

A onda time otvaraš ogromno područje bezdana izbora u oba (oba tri) tabora... pa kad dodaš još i kakav DAC...

 

Bolje da i ne mislim dalje   

 

Ma kakvi, nema sanse da mijenjam dynaudie, to je samo ono neko razmisljanje sbbkbb, cisto iz znatizelje bi svasta nesto isprobavo, treba bit razuman i stat na loptu i uzivat u onom sto imam...stvarno mi pasu ovi zvucnici i bas je ugodno provodit slobodna jutra i vikende slusajuci ih 

 

Nikako nebi isao na odvojeni sustav, jedina pasivna kombinacija koju bi razmatro bi bila buchardt s400 i njihovo pojacalo... 

Aktiva je zakon i ostajem do daljnjega uz aktivu... 

 

Volio bi probat nove kef ls50 wireless MK2, da vidim jel sviraju tako dobro kao sto ih svi hvale, ali ako bi ikad podizo ljestvicu i gledo da skocim jednu stepenicu gore, onda definitivno buchardt a500 aktive, ali nisam siguran da bi dao 3500eurica za njih 

 

Ostajem uz dynaudio xeo 20 i planiram uzivat u njima jos nekoliko godina 

 

Iduca HiFi ulaganja su, xeo hub, gramofoncic, mozda cd player, streamer definitivno i stalci za dynaudie obavezno... 

 

Taj  Buchardt s400 se čini vrlo pošten zvučnik. Jedino me odbija od njega to što tek na velikim glasnoćama pokaže sav potencvijal. Meni je opet tiše slušanje jedan od vrlo bitnih parametara.

 Slažem se, meni je uglavnom na potenciometru na ampu oko "8 sati" dok radimo od doma i jako mi je bitno da svira uredno i na malim glasnoćama.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice