Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.399.838
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
gocc01 kaže...
Dead kaže...

 Lipše mi to radi Sonus faber. 

 

Gracioso 2.0. Pravo drvo. Piše da su ovi 2.0 napravljeni od 199 komada. Valjda uz to ide i neki sustav za održavanje vlage u zraku 

 Impresivno, sviđalo se kome ili ne sviđalo. 

 A drzimo se one stare "o ukusima se ne raspravlja"

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 Lipše mi to radi Sonus faber. 

 Bome totalno šmekerski

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
Dead kaže...

 Lipše mi to radi Sonus faber. 

 Bome totalno šmekerski

 

 

 A klasicni Talijani..

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.4.2020 16:17 (volegradele).
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

... khm, Sonus Faber, nisam ih mogao smjestiti u sobu, a nemam ni tih para... ali su match sa Briom, tak da jedino mogu plakat...

 

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
...sta se onaj desni zvucnik stisnuo uza zid kao da mu je hladno...🤣
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
tajo1960 kaže...
...

 

...

Da bi čuo ton od 20 Hz (koji ima valnu dužinu od cca 8,5 metara) - treba na toj udaljenosti i sjediti od zvučnika/izvora signala 20 Hz....

 

..

 ukratko - ne

 Naravno da ne !

 

Vidim, rasplele se priče (teoretske večinom) o "malim i velikim" zvučnicima u "malim i velikim" sobama.

Slike i slikice velikih zvučnika u prenatrpanim sobama ne bih komentirao, jer je tu na prvi pogled sve jasno.

Prevelika blizina staklenih površina, razmak od bočnih i stražnjih zidova, radijatori na pola metra iza zvučnika, prenatrpanost i sl.; su samo odraz neimanja adekvatnog prostora za neki sustav, ponekad neznanja ili pak one "ima se , može se", itd...

Iako ponekad fotografije sobe nisu iz kuta koji bi davao pravu sliku o ukupnim dimenzijama sobe.

 

Na temelju isčitavanja specifikacija se ne može nikako decidirano tvrditi kako će neki zvučnik svirati u određenoj sobi.

Dakako, postoje neka "osnovna" pravila glede omjera parametara soba/zvučnik, ali ne moraju uvijek biti kruta, a praksa i slušna proba je jedini i krajnji način verifikacije slušnog dometa neke komponente ili sustava.

 

Glede praktičnih iskustava, niti dva kilometra od mene kolega posjeduje vrhunski sustav (Wilson Audio, Krell izvori/amplifikacija, Transparent ožičenje i sl.).

Navedeno je smješteno u sobu cca 70-90 m".

Dakako da slušno mjesto nije baš na 9 metara od zvućnika, ali nije niti 4/5 m.

 

Na prvom slušanju me zvuk nije baš potpuno "oborio s nogu".

Bilo je impresivno, jer se ipak radi o zvučnicima od blizu 2 metra i 200 kg i vrlo snažnoj amplifikaciji, ali mi je to djelovalo malo "premišićavo" u zvuku.

Vjerojatno nisam niti bio naviknut na takvu prostoriju i sustav, pa je kod drugog slušanja već sve bolje sjelo.

 

Ali zaključno, takav sustav ipak nije moj đir, tako da su mi neki ipak malo drukčiji sustavi (isto iz vrha, čak i sa sličnim dijelom amplifikacije), ali sa npr Sonus F zvučnicima ili A. Note (sve od njih), bolje sjeli.

Prostori su bili manji.

Rekao bih ukratko, imaju više "finoće" u zvuku.

I da, navedeni su imali za izvor gramofon(e)...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 7:18 (analogni).
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Kako je Monitor Audio izbacio novu seriju Gold zvučnika 5gen i Silver zvučnika 6gen, na red dolazi Bronze serija, te su izbacili novu Bronze seriju.

Kod nas je još nema ali su zato drastično pojeftinile Bronze serije i kod nas jer se čeka nova serija.

Tako da tko misli kupovati sada mu je šansa :)

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Kako je Monitor Audio izbacio novu seriju Gold zvučnika 5gen i Silver zvučnika 6gen, na red dolazi Bronze serija, te su izbacili novu Bronze seriju.

Kod nas je još nema ali su zato drastično pojeftinile Bronze serije i kod nas jer se čeka nova serija.

Tako da tko misli kupovati sada mu je šansa :)

 Narucio jucer zadnji par u extreme digitalu, sada cekanje da dodu, ali s obzirom na trenutno stanje sumnjam da ce ovaj tjedan doci...

 

Btw moze li preporuka za neki kvalitetan audio kabel, do nekih 100kn/m? Trebam li uzimati i banane/vilice ili moze i cisto na zicu direkt? Ima li kakvih utjecaja na kvalitetu zvuka da se osjeti?

 

Nesto od ovoga:

 

http://www.dacco.hr/shop/item/supra_classic_2x25_kabel_24178-1808/

 

http://www.dacco.hr/shop/item/furutech_fs-303_21290-1808/

 

https://www.chipoteka.hr/artikl/115728/oehlbach-kabel-speaker-cable-2x25mm2-clear-20m-spool-1m-3002005071

 

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/chord-clearway-m/

 

https://www.ekran-osijek.com/proizvod/chord-c-screen-zvucnicki-kabel-m/

 

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ak ne trebaš puno metara uzmi Chord Clearway, samo nek ti za oba kanala budu iste duljine

 

Uredno spoji golu žicu, nema problema, mada sam ja za banane, jer olakšava preštekavanje

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 9:41 (minarelli).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ja ti imam supru classic sa bronze 2 i radi dobro u paru.Nisam siguran da ti je pametno uzimat Chord sa tim zvucnicima jer bi ti mogao visoke previse naglasit, pogotovo u pocetku dok se ne usviraju malo.U pocetku su meni jako "krecavi" bili, sada je totalno druga prica.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
perkoxcar kaže...

Ja ti imam supru classic sa bronze 2 i radi dobro u paru.Nisam siguran da ti je pametno uzimat Chord sa tim zvucnicima jer bi ti mogao visoke previse naglasit, pogotovo u pocetku dok se ne usviraju malo.U pocetku su meni jako "krecavi" bili, sada je totalno druga prica.

Daj naj me zahebavati, dear jebus.

Najbolje da si upče nije kupil zvučnike, sad nebi imal nikakvih dilema, trilema, itako dalje drugovi, i tako dalje drugovi.

Moj savjet, stavi bilo kakve žice i gotovo.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 10:23 (Uran 11).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Planiram uskoro nabaviti nešto opreme do 10.000kn. Izvor će uglavnom biti online streaming servisi (Spotify, Deezer...) i povratna veza s TV-a za video sadržaj. Stan je otvorenog tipa... Trpezarija i hodnik se nastavljaju na dnevnu sobu. Ali dnevna je otprilike nekih dvadesetak kvadrata.

Razmišljao sam i stereo receiveru i nekim manjim floorstand zvučnicima za ovu kombinaciju.

Za sad imam u planu nešto tipa DENON DRA-800H ili nešto po preporuci...

Zvučnici nešto u stilu Monitor Audio Bronze 5, Q Acoustics 3050, Dali Oberon...

Ako netko ima preporuka ili savjeta za određene kombinacije, otvoren sam za vaša mišljenja. Hvala!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
tajo1960 kaže...
...

 

...

Da bi čuo ton od 20 Hz (koji ima valnu dužinu od cca 8,5 metara) - treba na toj udaljenosti i sjediti od zvučnika/izvora signala 20 Hz....

 

..

 ukratko - ne

 Naravno da ne !

 

Vidim, rasplele se priče (teoretske večinom) o "malim i velikim" zvučnicima u "malim i velikim" sobama.

Slike i slikice velikih zvučnika u prenatrpanim sobama ne bih komentirao, jer je tu na prvi pogled sve jasno.

Prevelika blizina staklenih površina, razmak od bočnih i stražnjih zidova, radijatori na pola metra iza zvučnika, prenatrpanost i sl.; su samo odraz neimanja adekvatnog prostora za neki sustav, ponekad neznanja ili pak one "ima se , može se", itd...

Iako ponekad fotografije sobe nisu iz kuta koji bi davao pravu sliku o ukupnim dimenzijama sobe.

 

Na temelju isčitavanja specifikacija se ne može nikako decidirano tvrditi kako će neki zvučnik svirati u određenoj sobi.

Dakako, postoje neka "osnovna" pravila glede omjera parametara soba/zvučnik, ali ne moraju uvijek biti kruta, a praksa i slušna proba je jedini i krajnji način verifikacije slušnog dometa neke komponente ili sustava.

 

Glede praktičnih iskustava, niti dva kilometra od mene kolega posjeduje vrhunski sustav (Wilson Audio, Krell izvori/amplifikacija, Transparent ožičenje i sl.).

Navedeno je smješteno u sobu cca 70-90 m".

Dakako da slušno mjesto nije baš na 9 metara od zvućnika, ali nije niti 4/5 m.

 

Na prvom slušanju me zvuk nije baš potpuno "oborio s nogu".

Bilo je impresivno, jer se ipak radi o zvučnicima od blizu 2 metra i 200 kg i vrlo snažnoj amplifikaciji, ali mi je to djelovalo malo "premišićavo" u zvuku.

Vjerojatno nisam niti bio naviknut na takvu prostoriju i sustav, pa je kod drugog slušanja već sve bolje sjelo.

 

Ali zaključno, takav sustav ipak nije moj đir, tako da su mi neki ipak malo drukčiji sustavi (isto iz vrha, čak i sa sličnim dijelom amplifikacije), ali sa npr Sonus F zvučnicima ili A. Note (sve od njih), bolje sjeli.

Prostori su bili manji.

Rekao bih ukratko, imaju više "finoće" u zvuku.

I da, navedeni su imali za izvor gramofon(e)...

 

 

 Pa sta uopce moze svirat dobro u prostoru od 80m2,za to trebaju minimalno dva subwoofera...

 

AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

....samo nek ti za oba kanala budu iste duljine

 

 iako priznajem i sam patim od ove bolesti da moraju bit zice u milimetar, to nikako nije potrebno niti bitno...

e sad naleti san na jako zanimljiv softver, od istog tipa sta radi VB cable koji najvise koriste radioamateri za routanje bit perfekt signala nazad u neki program direktno softverski a ne preko vanjskog konvertera.

ima raznih programa a meni trenutno koristi za rutanje audio signala s kompa na laptop(komp>lan>ruter>wifi>lap), koji onda preko obicnog windows miksera se miksa s isto tako obicnim audiom s laptopa pa preko bluetootha zvuk ide na slušalice :D

zvuk je low latency i odlicne kvalitete, evo vam link na stranicu, programi su donationware ali rade bez ikakve greške, a ima svega nemogu virovat da ovo prije nisan naša...

trenutno testiran zvuk na cmc koji striman na komp preko rtl-sdr usb radia s male kucne antene na progdvbt softver s ffdshow codec-om.

uglavnom na toj stranici ima svega, virtualni kabeli, rta, network audio,  virtual mikser, pogledajte.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 13:11 (dabar_solta_V2).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

 Pa sta uopce moze svirat dobro u prostoru od 80m2,za to trebaju minimalno dva subwoofera...

 

 

 

Ma kakva dva...tri suba.....

Opet po običaju nisi detaljno i s razumijevanjem pročitao tekst.

 

Mada je zapravo prostor prije od  cca 70 m2, jer je iza slušnog mjesta (s lijeve strane) izbočeno, izgrađena manja kuhinja/bar, pa taj dio treba naravno oduzeti od ukupnih dimenzija sobe.

 

Prije cca 5 godina kada sam to u 2-3 navrata slušao, bili su OVI zvučnici u sustavu.

A kako lova uopće nije problem, nije teško naslutiti koji su veći zv. u igri...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 13:36 (analogni).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
volegradele kaže...

 Pa sta uopce moze svirat dobro u prostoru od 80m2,za to trebaju minimalno dva subwoofera...

 

 

 

Ma kakva dva...tri suba.....

Opet po običaju nisi detaljno i s razumijevanjem pročitao tekst.

 

Mada je zapravo prostor prije od  cca 70 m2, jer je iza slušnog mjesta (s lijeve strane) izbočeno, izgrađena manja kuhinja/bar, pa taj dio treba naravno oduzeti od ukupnih dimenzija sobe.

 

Prije cca 5 godina kada sam to u 2-3 navrata slušao, bili su OVI zvučnici u sustavu.

A kako lova uopće nije problem, nije teško naslutiti koji su veći zv. u igri...

 

 Da malo te zezam ali nisam daleko od istine,triba ispunit 70m2 bez obzira na to cudi me kako nisi zadovoljan sa zvukom...nezz ja sam slusao manje kod WF i vilica mi jos stoji u njegovoj sobi!!Misli da imas doma ti sad nesto bolje ili bar priblizno tome ne bih se cudio toliko ali...jako daleko smo mi od toga..!

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
minarelli kaže...

....samo nek ti za oba kanala budu iste duljine

 

 iako priznajem i sam patim od ove bolesti da moraju bit zice u milimetar, to nikako nije potrebno niti bitno...

e sad naleti san na jako zanimljiv softver, od istog tipa sta radi VB cable koji najvise koriste radioamateri za routanje bit perfekt signala nazad u neki program direktno softverski a ne preko vanjskog konvertera.

ima raznih programa a meni trenutno koristi za rutanje audio signala s kompa na laptop(komp>lan>ruter>wifi>lap), koji onda preko obicnog windows miksera se miksa s isto tako obicnim audiom s laptopa pa preko bluetootha zvuk ide na slušalice :D

zvuk je low latency i odlicne kvalitete, evo vam link na stranicu, programi su donationware ali rade bez ikakve greške, a ima svega nemogu virovat da ovo prije nisan naša...

trenutno testiran zvuk na cmc koji striman na komp preko rtl-sdr usb radia s male kucne antene na progdvbt softver s ffdshow codec-om.

uglavnom na toj stranici ima svega, virtualni kabeli, rta, network audio,  virtual mikser, pogledajte.

 

Koristio VB Audio ASIO bridge driver da dobijem bit-perfect playback iz Tidala, jer RME DAC ima neke probleme sa driverima i exclusive mode nije radio. Tako da je dobro rjesenje ako DAC driveri nisu na nekoj razini ...

 

Sad trazim neki softverski ASIO driver u kojeg bi mogao ucitat VST pluginove da rade EQ i konvulacijski FIR room correction. Nesto kao HQPlayer al bez da moram platiti 250€:(

~~ sound sommelier ~~
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

 Da malo te zezam ali nisam daleko od istine,triba ispunit 70m2 bez obzira na to cudi me kako nisi zadovoljan sa zvukom...nezz ja sam slusao manje kod WF i vilica mi jos stoji u njegovoj sobi!!Misli da imas doma ti sad nesto bolje ili bar priblizno tome ne bih se cudio toliko ali...jako daleko smo mi od toga..!

 

 

A je¨bga, život je kurva !

 

Da sam zadržao posao koji sam imao i još par okolnosti, vjerojatno bi kod mene bio neki Lumen White, (rabljeni naravno) koji je uvijek bio želja. Znaš kod koga sam ih slušao i tko ih sad ima 1 km od mene.

 

Ipak je Hifa samo hobi i treba biti realan u tome.

 

A prostor u kome se sluša takav sustav sa monoblokovima od 600 W i s takvim zvučnicima i nije prevelik, ako se seutpira tako da je slušni dio malo više u prednjem dijelu sobe, te se onda zvuk slobodno rasprostire iza toga.

Tu prije svega mislim na niži spektar frekvencija i njihovu valnu duljinu koja u tom slučaju nema prepreka.

Znaš za onu "foru" da bi to sve možda najbolje zvučalo na nekoj livadi......

 

U navedenom sustavu je sva elektronika SS ustroja, a meni s godinama malo više šmeka "lampaški" zvuk, mada znamo da su kvalitetna pojačala (i izvori) uvijek kvalitetna, bez obzira na klasu i vrstu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 15:21 (analogni).
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...

sta je ovo forumasi...1300 pregleda a 4 sustava  u postovima..dajte udijelite vaše audio kombinacije šta se čeka ?

 

Pa ja sam svoj stavio, a i još par njih

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Pozdrav, sustav: Denon pma 2500ne pojačalo i dac, zvučnici dali rubicon 6, cd marantz cd6006 i tuner denon tu 1600 dab.
 
7 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Super sistem, pogotovo mi se pojačalo sviđa, jedino ti player malo kaska klasom naspram ostalog

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Pokušat ću se kvalificirati iako nije klasični sustav pojačalo+zvučnici..

JBL Partybox 1000, pokriva sve potrebe, razmišljam o još jednom jer je zvuk jednostavno prekrasan kada se upare.

TV i plejka su spojeni BT na donji JBL Boombox, on je ujedno i prenosiv.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
sseennoonn kaže...

sta je ovo forumasi...1300 pregleda a 4 sustava  u postovima..dajte udijelite vaše audio kombinacije šta se čeka ?

 

Pa ja sam svoj stavio, a i još par njih

 Um....pa ovaj post je jos od pocetka  gdje su ljudi bili sramezljiviji  :) .Neka neka  samo nek objavljuju slike sistema..dapače može i pokoji video

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Koliko ga koristim je oke, probat ću ga coaxom na dac od pojačala spojit, čisto iz znatiželje. Većinom koristim laptop kao izvor.
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Imam RGB rasvjetu u stropu, malo jače svjetli, pa bijeli zidovi lijepo poprime koje god je boje svjetlo...

Što se tiče akustike, nemam zamjerke, otvorim prozor... 😀

Nisam primjetio jeku, ali opet, ne masiram često susjedima živce glasnom glazbom. Bass je nešto slabiji (postoji BASS BOOST opcija), ali visokotonci su mi baš po mjeri.

Vrijedi i za manji zvučnik, slabiji bass od sličnih proizvoda, ali zvuk je na otvorenom, na razumnoj udaljenosti od zvučnika, dosta čist.
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

... malo kulturnog uzdizanja za slusatelje i bas membranice... Mozartova 25. simfonija by Commando (Pete Sandoval)...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
Planiram uskoro nabaviti nešto opreme do 10.000kn. Izvor će uglavnom biti online streaming servisi (Spotify, Deezer...) i povratna veza s TV-a za video sadržaj. Stan je otvorenog tipa... Trpezarija i hodnik se nastavljaju na dnevnu sobu. Ali dnevna je otprilike nekih dvadesetak kvadrata.

Razmišljao sam i stereo receiveru i nekim manjim floorstand zvučnicima za ovu kombinaciju.

Za sad imam u planu nešto tipa DENON DRA-800H ili nešto po preporuci...

Zvučnici nešto u stilu Monitor Audio Bronze 5, Q Acoustics 3050, Dali Oberon...

Ako netko ima preporuka ili savjeta za određene kombinacije, otvoren sam za vaša mišljenja. Hvala!

 

Receiver izbaci iz glave osim ak ne slažeš kućno kino, stereo pojačalo svira puuuno bolje nego višekanalni receiver u dvokanalnom modu

 

Edit: promaknulo mi da gledaš stereo receiver

 

Svejedno, pojačalo je i dalje bolji izbor

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 19:19 (minarelli).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Taj Denon je stereo network reciver, nije visekanalni.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Goran-J kaže...
Pozdrav, sustav: Denon pma 2500ne pojačalo i dac, zvučnici dali rubicon 6, cd marantz cd6006 i tuner denon tu 1600 dab.

 Bravo,odlican amp a vjerujem i zvucnici,nisam slusao nikad Rubicon seriju..zanima me kakav je DAC u ampu,u koju klasu spada,kako zvuci..?

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Eric Prydz kaže...
Pokušat ću se kvalificirati iako nije klasični sustav pojačalo+zvučnici..

JBL Partybox 1000, pokriva sve potrebe, razmišljam o još jednom jer je zvuk jednostavno prekrasan kada se upare.

TV i plejka su spojeni BT na donji JBL Boombox, on je ujedno i prenosiv.

 Zanimljiv nick :-D,jesi ikad bio na Prydza?

AUDIOFIL
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice