Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.418.812
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Ne znam jel prava tema, al da pitam.. 

Imam Z333, rade normalno na PC-u, projektoru itd. Ali kada ih spojim na mobitel, na mobitelu se na par sekundi pokaže ikona slušalica (da je 3.5mm spojen) i onda nestane i zvuk se ne reproducira preko zvučnika. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Beži od tud dok si još živ!!!!:)

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 neznam dali je ko ovde upoznat s Asahi Kasei(Microdevices) firmom, izbacuju pod brandom velvet sound chipove za audio sample rate konvertere razne dac adc i svašta, upravo nedavno su izbacili dac chip s ogromnim teoretskim sn koji bi treba bit i više nego dovoljan za 24 bita.
radi se o 153db sn AK4191
a naj jaca stvar je da je sn samo jedna od dobrih stvari navedenog chipa, tj cip je brutala.

a naj smjesnija stvar iz datasheeta :) "suitable for playback of high resolution audio sources that are becoming widespread in Network Audio and USBDACs
Audio systems. In"

analogni kaže...
.....

 

Nemoj se ljutiti, ali niti ti nisi čuo kvalitetnu ( ne mora biti; vrhunsku) gramofonsku integraciju.

 

....

Stvarnost oko nas je analogna, dragi kolega. 

...

 

 nemoj se ljutit al nisi ti cuo kvalitetan dac :D

a koliko si siguran za ovo da je stvarnost analogna?

 

evo odlican video o snake oil firmama


 Moguće da je taj čip "brutala".

 

https://www.analog.com/media/en/technical-documentation/obsolete-data-sheets/AD1865.pdf

 

Ovaj gore iz linka vjerojatno nije brutala....ali ga negdje rastura...pogodi gdje...

 

Kad bi za neki externi DAC (ili integrirani) bio dovoljan samo kvalitetan čip, mahom bi svi oni vrhunski zvučali.

Jerbo su čipovai relativno jeftini.

 

Kolega Dabar; zašto to nije tako ??

 

Naravno da nisam čuo kvalitetan DAC !

 

Čekam da čujem dCS (u kompletu, sa 4 komponente, onaj najjači) i onaj zadni Notač br. 5.

Sve ono prije se ne računa...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 20:11 (analogni).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dv14 kaže...

Ne znam jel prava tema, al da pitam.. 

Imam Z333, rade normalno na PC-u, projektoru itd. Ali kada ih spojim na mobitel, na mobitelu se na par sekundi pokaže ikona slušalica (da je 3.5mm spojen) i onda nestane i zvuk se ne reproducira preko zvučnika. 

 https://www.logitech.com/assets/52567/3/z333-multimedia-speakers-setup-guide.pdf

 

Da, upute su šture glede eventualnih problema.

 

A je li prije preko mobitela to radilo ok ?

 

Možda se netko javi tko ima takve zvučnike ili slične.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 20:32 (analogni).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 neznam dali je ko ovde upoznat s Asahi Kasei(Microdevices) firmom, izbacuju pod brandom velvet sound chipove za audio sample rate konvertere razne dac adc i svašta, upravo nedavno su izbacili dac chip s ogromnim teoretskim sn koji bi treba bit i više nego dovoljan za 24 bita.
radi se o 153db sn AK4191
a naj jaca stvar je da je sn samo jedna od dobrih stvari navedenog chipa, tj cip je brutala.

a naj smjesnija stvar iz datasheeta :) "suitable for playback of high resolution audio sources that are becoming widespread in Network Audio and USBDACs
Audio systems. In"

 

 

nemoj se ljutit al nisi ti cuo kvalitetan dac :D

a koliko si siguran za ovo da je stvarnost analogna?

Na papiru su super, no moramo vidjeti implementacije. Mislim, kad radiš obradu zvuka u 24 bita, radiš matematičku preciznost svih 144 dB. No kad to pokušaš reproducirati, ne ide više od 120 dB van.

Problem je amplifikacija, ne sam DAC, kad sam spomenuo DAC, mislio sam na kompletan uređaj, ne samo na čip :)

Znaš li koliko košta po komadu? :) šteta što nisu još dostupni... 'I just got in-touch with AKM about these new chips & they are not targeted for MP until Q2 2021, dam.'

 

Što se analognog tiče, vidim da ne odgovara na direktna pitanja, voli pričati o sebi i svojim ajmo reć prijateljima, no nije u stanju održati diskusiju. Bojim se da od njega ne bumo nikad dobili odgovore na konkretna pitanja, jer kad bi ih počeo davati, kristaliziralo bi se njegovo nepoznavanje materije kroz korištenje pompoznih izraza. Nije prvi takav 'audiofil' sa kojim se susrećem, niti je prva takva osoba - radim u okruženju prepunom pompoznih galamdžija. Vidim da je bubnuo gomilu gluposti i oko vinila i oko USB kablova - na žalost, drži se informacija koje daju ljudi poput njega, također galamdžije, i ne zna razlikovati žito od kukolja, korisnu informaciju od lažne.

 

Analogni, hoćeš li konačno početi odgovarati na pitanja, ili ćeš i dalje biti narcisoidan?

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

 

 

@Father_D

Na koja bih ja to pitanja tebi morao još odgovoriti ?

Stvarno ne znam koja ?

Je li ovo školica ? Moja je volja što ću i kako ću.

Mislim da si dobio sve odgovore.

Preskočio si nešto u čitanju ?

 

A vidim da o gramofonima ( kao i opčenito o Hifi) premalo znaš iz prakse,  pa od tuda takve nebuloze.

Hifa se implementira  u praksi, imanjem sustava i slušanjem, a ne u teoretskim trkeljanjima.

Prava Hifa nisu PC aktivni zvučnuci.

Na spec audiofilskim forumima bi se sprdali od tvojih izjava.

 

Mislio sam da će ovdje biti normalne rasprave, bez ad homine napada.

Sve prepuno frustracija i nervoze. 

 

Večinu svojih razmišljanja crpim iz prakse  i iskustva te dokumentiram to.

Znam da neke to iritira i kada to naglasim, onda idu ovakve gore objede. 

 

Dođoh ovdje podijeliti iskustva, bez ikakve zle namjere.

Oni koji me znaju s drugih foruma znaju da ne započinjem prvi sa zlonamjernim provokacijama.

Upozorili su me na neka ponašanja ovdje, ali toga ima i drugdje.

 

A sada bi mogli konstruktivno dalje.....nadam se .....

 Koja pitanja Miki...?

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 22:16 (analogni).
 
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Novi Kuzma Stabi za 10000?! Ili sam krivo shvatio? I ti kažeš da može još povoljnije. A di to?

 Pitaj Father_D....on je stručnjak za vinil.....

Ispričavam se ( pa i njemu)..... šala....nisam izdržao.

 

Izgleda da nisi sve polovio.

Kolega Volegradele je rekao da dobar setup grema npr košta 10.k€

Ja sam rekao da moguće može jeftinije.

A taj Stabi nije kompletan gramofon.

Fali ručka, ožićenje, zvučnica.......

 
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Digitalija vs Vinil je čisto subjektivni izbor. S čisto tehničke strane signal s cd-a je nadmoćan signalu s vinila. Ali nije sve u tome i meni to ne predstavlja ništa. Imam npr. Animals od Pink Floyda i na vinilu i na cd-u i meni je ugodniji zvuk s vinila. Nekako mi je topliji, muzikalniji... dok mi je s cd-a oštriji što može biti i zamorno. Normalno, ovo su moji dojmovi. Sto ljudi sto čudi.

 Potpisujem !

Pa to im i ja govorim, ali s malo više detalja i složenije.

 

Evo (samo za Dabra i Father_D) ponovo ukratko:

 

Gramofon nije u svim segmentuma toliko inferioran CD-u.

Naravno da je kvalitetan setup grema skup.

Svatko bira sebi što mu paše. 

Ali onda nek priča iz prakse a ne iz net mudrolija.

I tu je priči kraj.

 

Father je spomenuo gore i USB kabele.

(Da ne linkam ponovo i ovdje Gašine i llzimove misli o implementaciji USB i SPDIF protokola, zbog čega se onda i digitalni kabeli čuju.)

Nije ih probao (kvalitetne)  na kvalitetnim ext DAC-evima i takvom ostatku Hife pa priča napamet.

A i da nije čuo na tome razliku, ja bih to poštivao.

Ne bih ga napadao.

To je razlika između nas.

 

A ja čujem razliku, a "nevjernici" nek pjevaju borbene..

...nisam im dužan polagati račune.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 23:03 (analogni).
 
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Kvalitetan setup gramofona mora biti skup?! Koliko je to “skup”? Ja za nekih 16k kn imam vrlo vrlo zadovoljavajuć setup. Da li je to skupo? Ispada da je to bagatela i da je zbog toga loš.

Nije to bagatela....nikako.

Misliš li na cjelokupni sustav ?

Ponavljam, kolega je rekao 10 k€, ali to je vrhunski gramofon.

Cijena je neki pokazatelj, ali nije uvijek mjerilo svega.

 

Slaganje sustava nije pusto nabacivanje cijenom prikladnih

(budgetu) komponenti.

A njegov nivo ovisi o osobnim preferencijama.

 

Bilo bi nezahvalno da sad ja ( ili neki puno iskusniji sa grem setupom) kažem da je npr 1.000 € dovoljno za prosječan relativno kvalitetan grem setup. Tu mislim samo na grem i phono pre (bez ampa i zvulja).

Po mom mišljnju jeste. Napose u SH.

 

Da, ona cijena za "goli" Stabi je povoljna i fer (ako je sve ok s robom).

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 23:08 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Nadam se da se ovo neće shvatiti kao neko "popovanje" i "soljenje" pameti, ali bi (zaintreresirani naravno) trebali negdje pogledati/poslušati vrhunski sustav s gramofonom.

U kućnim uvjetima naravno.

 

Kada uđeš u takav prostor, osupne  te slika velikih stalaža sa stotinama ploča (ukupno valjda u tisućama !?).

Amplifikacija (u ovom slučaju) izričito cijevna.

Tri gramofona na postoljima Rackova (jedan mislim sa dvije ručke).

Čovjek te posjedne u Sweet Spot i pita te za glazbenu želju.

Meni je naravno, prvenstveno želja čuti klasiku na takvoj mašineriji:

- Imate li Beethoven, klavierkonzert Nr.5 opus 73 ? -pitam

- Naravno, skoro sva relevantna izdanja. Koje ? -pita Gazda

- Neko od Rubinsteina...

- Može, samo da odem po duplikat.....

- Duplikat....kakav duplikat !!??

- Pa sva meni najdraža izdanja imam u dva primjerka, zbog čuvanja, habanja i sl. -kaže Gazda

- Aha....- skrušeno klimnem s glavom.

 

I sad (ako je baš potrebno) slijedi pranje navedene ploče na spec. uređaju za to.

Izbor gramofona, pazljivo stavljanje na tanjur i još jedan zadnji (već utjelovljeni) potez četkom, zlu ne trebalo.

Nježno uzeta ručica, stavljeno iznad početka vinil zapisa i spuštena mala polugica (sačuvaj me Bože automatike ovdje !).

I prepustiš se lagano prekrasnoj glazbi u izvedbi veličanstvenog Rubinsteina.......

..........nezamjenjivo !

Sustav je u posjedu jednog našeg zastupnika audio opreme (privatna kuća). Ostalo naravno, neću navoditi.

 

I naravno da sam taj dan od Gazde kupio 10 komada ploča, mahom klasike i nešto Jazza.

Rabljeno, ali u kojem stanju Miki....

 

Naravno, ovaj dole yubito info je samo bijedni surogat one vinil izvedbe...

 

 

Mojih 5 lipa !

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 23:58 (analogni).
 
1 2 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Mislim na sustav gramofon-tonska ručka-zvučnica-phono preamp-kabel

 Vrloooo dobro !

Sasvim dovoljno za kvalitetno slušanje !

Pače !

 

Mnogiii bi bili zadovoljni da im je čitav sustav u tom rangu.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Koji je to gramofon ?

 

Clearaudio ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 8:40 (analogni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Da,jedan od boljih entry level (za Clearaudio)gramofona koji nije jeftin ali vrlo vrlo dobar ulazak u malo ozbiljniji analogni dio hifia!
Vjerujem da vecina ovih "digitalaca"ne mogu ni pojmit koji dobar zvuk ovaj gramofon daje!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 9:12 (volegradele).
Moj PC  
1 1 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma mogu oni .....!

U digitalnoj domeni se sve može...

....stupaš u ritmu; jedan...nula...nula...jedan....

....

Da, Concept model neki vjerojatno.

Upadaju u oko po lijepo zaobljenoj bazi.

Odlična mašina u svojoj klasi, a klasa je već podosta respektabilna.

 

Ne vidim jasno koji je ono Phono preamp...?

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Dobro, OK. Znači, želja je da se pričaju laži, bez ikakvih dokaza. Good for all of you.

Ugodan dan :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Osobno nikad ne mislim imat gramofon iz dva razloga, prvi je to da nemam nikakvu kolekciju ploča, a drugi je to da gramofon i ploče traže dosta pažnje i vremena oko svega toga, štelanje, čišćenje, pranje..., cd-i su mi puno komotniji

 

Ali, jedni od najbolje zvučećih sistema koje sam imao prilike čut su bili bazirani na gramofonu, i to je jedan jako dobar zvuk sa posebnim šmekom kojeg ni jedan player nemre dat, barem ja do sada to nisam čuo

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pa da gramofon je kao malo dijete,puno brige oko njega a i cijena ploca neide u korist!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja isto nisam za gramofone, previše košta, previše troškova održavanja, ploče isto koštaju itd.

Nije mi ni praktično, može svirati koliko god hoće bolje(govorim o skupim inačicama) kad mi je to sve tlaka.

 

Ne živim za HiFi, uglavnom mi radi sa strane dok nešto radim jer radim po cijele dane, još da mjenjam ploču svakih 5 minuta....

 

It's a no no for me.

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...

Dobro, OK. Znači, želja je da se pričaju laži, bez ikakvih dokaza. Good for all of you.

Ugodan dan :)

 nemoj ic ca odavde, s jednin linkom i kratkim postom si mi ustedi puno zivaca, novaca i vremena. a usput san nauci neke stvari, fala!

cp s diyaudio linka "Ah, so this is a regression back to AK4497's DAC section. No wonder it can't reach the same numbers as AK4499. Seems like a pointless exercise. It's also amusing to see people argue that the digital filter section and modulator is some kind of bottleneck when the factory measured difference between the two parts clearly demonstrates that the less ideal section of the DAC is the converter itself. Pay more, get less? "

fascinantno mi je do kojeg levela(proivodnja čipova) se proširia ovaj audiophool bs,  al kako ide ona dok ima ovaca...

gradele - cek koliko kosta ovaj navodno entry level gramofon i zašto je taj gramofon entry level? hvala na info

4 godine
offline
Vaš audio kutak

@Tajo,

Kupi gram....prvom prilikom...

 

Ploče ćeš već nekako...ima dobrih izvora i za solidne rabljene.

 

 

Naravno, da nas starije veže nostalgija za gramofonom.

Mene osobno još tamo od 74-te kada sam imao prvi solidan Dual grem (i pride amplifikaciju i zvučnike).

Nakon završetka osamdesetih sam imao stanku u Hifi (kuća i sl.).

 

I zato sam (ioako sam pratio materiju) bio jakoooo razočaran (sredinom 2000-ih) novokupljenom HT skalamerijom, naivno miseći da će ti "hvaljeni" AV receiveri svirati dobro u stereo  modu.

Možda sam bio nostalgičan prema nekdašnjem zvuku.....

 

Ali prije nego sam kupio to K. Kino (ajd, za filmove super), kolega koji je dilao sa Vintage uređajima mi je dovlačio na probu Stereo Vintage receivere  (i male bookshelfe), da si malo obnovim materiju.

Onaj novi novcati AVR Onkyo (neka bolje srednja klasa), nije tome bio ni do koljena, ali kako nisam radio direktnu usporedbu prije kupnje, sam sam si kriv.

Isprobao sam ja to u dućanu (i na dva tri font zv.), ali onak na brzinu.

 

Tako da su vrlo brzo pristigla prava stereo pojačala i zasebni zvučnici za stereo.

 

BTW i neki stariji AV receiveri koje sam kasnije probao (dovlačio mi ih na provjeru u moj HT sustav kolega RTV serviser) su bolje zvučali u stereo modu od novih.

Mislim da je bila caka u tome da se kod tih starijih ostatala Surround amplifikacija gradila oko već postojećeg, solidnog stereo pojačala. Tak nekak valjda.

 

Danas je sve to stisnuto u D klasu, plus nepregledni kup digitalnih điđamiđa koje si međusobno "smetaju". Važno je da ima pun kup "vrlo potrebnih" mogučnosti i opcija, a za zvuk ćemo već nekak....

 

Ajd, malo me zanijelo u prošlost...

 

Nije ni meni gramofon neki komfor, ali ga eto i upravo sada slušam.

Klasiku, klavirske koncete....uz violinske, to najviše volim...

 

 EDIT:

Tako da  mi ovo citirano (isključvi "pobornik" teorije digitalije @F_D) nije baš jasno:

 

"...želja je da se pričaju laži, bez ikakvih dokaza."

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 12:15 (analogni).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

I zato sam (ioako sam pratio materiju) bio jakoooo razočaran (sredinom 2000-ih) novokupljenom HT skalamerijom, naivno miseći da će ti "hvaljeni" AV receiveri svirati dobro u stereo  modu.

 

Eh, sad si me podsjetio, isto u to vrijeme(dvehiljadeikusur godina), ja sa 16 ili 17 godina ne sjećam se više točno, odlučio zbog nezadovoljstva zvukom moje pa skoro nove Sony "hifi" linije kupit nekakve entry level komponente, prvo uletio u Technics u Ilici i veli prodavač, nemamo više stereo pojačala, stereo je mrtav, sad na scenu stupaju 5.1 receiveri koji su nadmoćni po svemu, kupi to kupi to, al ja reko - ne denes, i nije mu prošla ta spika kod mene tada golobradog da mi to uvali, fino se okrenuo i pravac u Audio Art i kupio Yamahu ax-396 i cdx-396, nekakav najjeftiniji Ixos interkonekt i Monster zvučničke kabele od 20kn po metru, to je bilo spojeno na kineske Senate samostojeće zvučnike s 20cm midbasom koje je tada prodavala već jako dugo bivša Val akustika, uglavnom to je bio moj prvi stereo sistem

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Meni je jedna od najdražih trgovina bila Audio Tim u Heinzelovoj, tamo su uvjek bili susretljivi i zbilja su se potrudili oko kupaca.

Od kad njih nema, nema ni Kanadskog Energya kod nas, a bili su fini budget zvučnici.

Sjećam se kada sam uzeo Energy pro 4.5 zvučnike, spojene na harman amp hk640 te hd730 cd player, ostalo bilo mit kablovinje.

Te male 13najstice (bas srednjetonci) su tako dobro punile 16 kvadrata basom da smo svi popadali na dupe.

Dolazilo je gro ljudi kod mene to čuti i svi su bili oduševljeni.

 

Općenito mi je to nekako bila "domaća" trgovina, mogao si zbilja svašta poslušati, probati itd.

 

Danas su dosta krući po trgovinama, maltene oš neš...

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma, sve su to laži........

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

...sad na scenu stupaju 5.1 receiveri koji su nadmoćni po svemu...

 nažalost 5.1 sisteme je pojela pohlepa proizvođača, 90% ih dolazi s trafom koji je debelo poddimenzioniran, ultra jeftine komponente (jer ih mora bit ko za 3 stereo pojačala!), katastrofa opcenita ali dosta uredno i promišljeno složeno da bi se moglo popravljat.

složite doma 5.1 sistem od npr aktivnih zvucnika plus par aktivnih baseva i spojite to na pravi procesor ili najbolje na dobru 5.1 pc zvucnu karticu (ali treba se kužit u dsp dosta da se ne pretjera a cesto original softver bude namjerno namješten s previše procesiranja).
ima sam prilike probat davno (kad je 1080p br bilo top) diy kucno kino s creative xfi usb 5.1 zvucnom i pc ko centrom, i par chipampova s nekim custom zvucnicima i to je bilo gust samo takav gledat 5.1 filmove.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Da,jedan od boljih entry level (za Clearaudio)gramofona koji nije jeftin ali vrlo vrlo dobar ulazak u malo ozbiljniji analogni dio hifia!
Vjerujem da vecina ovih "digitalaca"ne mogu ni pojmit koji dobar zvuk ovaj gramofon daje!

 Znaci Dabar za ovaj gore post daje TD iz samo njemu poznatih razloga,daj jel mozes malo obrazlozit tvoje neslaganje?

dabar_solta_V2 kaže...
Father_Dougal kaže...

Dobro, OK. Znači, želja je da se pričaju laži, bez ikakvih dokaza. Good for all of you.

Ugodan dan :)

 nemoj ic ca odavde, s jednin linkom i kratkim postom si mi ustedi puno zivaca, novaca i vremena. a usput san nauci neke stvari, fala!

cp s diyaudio linka "Ah, so this is a regression back to AK4497's DAC section. No wonder it can't reach the same numbers as AK4499. Seems like a pointless exercise. It's also amusing to see people argue that the digital filter section and modulator is some kind of bottleneck when the factory measured difference between the two parts clearly demonstrates that the less ideal section of the DAC is the converter itself. Pay more, get less? "

fascinantno mi je do kojeg levela(proivodnja čipova) se proširia ovaj audiophool bs,  al kako ide ona dok ima ovaca...

gradele - cek koliko kosta ovaj navodno entry level gramofon i zašto je taj gramofon entry level? hvala na info

 Gramofon kosta dosta ali govorim o ponudi Clearaudio gramofona,to je njihov pocetni i najjeftiniji model u ponudi!

AUDIOFIL
4 godine
offline
Vaš audio kutak

No, dobro.

Ja sam shvatio da Dabar misli na sliku, naravno.

Sigurno zna što znači 1080p (i "i") a što znači 5.1 zvuk.

Ne bi ga onda opisivao.

 

I dakako se slažem snjime (a vjerojatno i s večinom ovdje) kako je taj "trend" za što više speksa i krcatosti kod AV receivera podosta degradirao stereo zvuk.

Ne samo radi sve manjih trafoa i šparanja na kvaliteti djelova.

 

Na malom prostoru je smješteno puno sklopova (večinom digitalije) koji naravno, interferiraju međusobno, a i prema anlaogim djelovima.

Zbog štednje, nema kvalitetnog izvođenja "oklopa" zaštite od toga i kvalitete u napajanju.

Puno je tu raznih procesuirannja, pun kup raznoraznih vrsta ulaznih i izlaznih konekcija...

...uglavnom, suluda gužva.

 

I onda ti još to smjeste u 10 kg (čak i manje težine) pa ti vidi.

Da nisu pojačala u D kalsi, to bi se i uz ventilatore brzo skurilo.

Ali tak je to danas.

I to zapravo niti ne spada u "čistu" Hifu, več u HT, s opcijom "Pure" Stereo moda...aha...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 17:23 (analogni).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

... davno (kad je 1080p br bilo top)..

 znaci u doba kad se nije moglo nac 4k video materijal nigdi, jer se toga sjecam da sam gleda 1080p br na tome, a neznam koji tocno datum je bi niti imam slike za provjerit niti je zapravo bitno, ali ka po običaju svi se uvate najmanje bitne informacije od svih jer eto treba dokazat da sam malo retardiran pa mješam sliku i zvuk jer meni je to sve isto?

-gradele naravno da sam ti da td jer si napisa da je entry level gramofon pa mi je odma pa napamet rizov trubadur koji mislim da nema šta radit u istoj klasi s gore navedenim gramofonom.
tako si napisa post ispada da covik nema sta trazit s tim gramofonom za ozbiljno slusanje i da je neki entry level cisto ok za poslušat stare ploče jasmina stavrosa ali ništa ozbiljnije a zapravo je gramofon jako kvalitetan i ne precjenjen( naravno po audio standardima, meni je to iskreno vec bit too much)...

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 17:32 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Vaš audio kutak

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=15090&PN=1&title=software-playeri-zvune-razlike

 

Zanimljiva (različita) mišljenja o tome da li ima ili nema razlike u zvuku software playera.

I ako ima, zašto je tome tako.

 

Uglavnom, nema jednoznačnog i nekog "znanstavenog" odgovora i sve je na uhu i preferencijama

konzumenata Hife tj Computer Audia, da odluče sami.

 

Po meni, to naspram interakcije soba/izvor/amplifikacija/zvučnici i nije stvar od neizostavne važnosti jer su razlike (ako postoje) male i ne mijenjaju suštinu karaktera zvuka sustava.

 

Ali, kako i jeste to u Hifi, zašto ne bi uzeo ono što najbolje svira, kad već imaš na raspolaganju.

 

 

 

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
tajo1960 kaže...

... davno (kad je 1080p br bilo top)..

 znaci u doba kad se nije moglo nac 4k video materijal nigdi, jer se toga sjecam da sam gleda 1080p br na tome, a neznam koji tocno datum je bi niti imam slike za provjerit niti je zapravo bitno, ali ka po običaju svi se uvate najmanje bitne informacije od svih jer eto treba dokazat da sam malo retardiran pa mješam sliku i zvuk jer meni je to sve isto?

-gradele naravno da sam ti da td jer si napisa da je entry level gramofon pa mi je odma pa napamet rizov trubadur koji mislim da nema šta radit u istoj klasi s gore navedenim gramofonom.
tako si napisa post ispada da covik nema sta trazit s tim gramofonom za ozbiljno slusanje i da je neki entry level cisto ok za poslušat stare ploče jasmina stavrosa ali ništa ozbiljnije a zapravo je gramofon jako kvalitetan i ne precjenjen( naravno po audio standardima, meni je to iskreno vec bit too much)...

 Je slazem se preskupo,ali mislim da za taj novac boljeg nema,u tome lezi zec,ja i sam imam gramofon ali 3 puta jeftiniji,eno ga skuplja prasinu koliko ga slusam,sto mislis zasto je tako?

 

btw nabasao na neke stare slike!Imam dojam da je stara serija Opera imala bolju zavrsnu obradu od trenutne!Sad vidjeh AQ Columbia sa famoznim DBS,moram priznat da nije neka znjora..zamjenio sam je sa DIY XLR..koju prodajem BTW ako koga zainteresira nek se javi!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
tajo1960 kaže...

... davno (kad je 1080p br bilo top)..

 znaci u doba kad se nije moglo nac 4k video materijal nigdi, jer se toga sjecam da sam gleda 1080p br na tome, a neznam koji tocno datum je bi niti imam slike za provjerit niti je zapravo bitno, ali ka po običaju svi se uvate najmanje bitne informacije od svih jer eto treba dokazat da sam malo retardiran pa mješam sliku i zvuk jer meni je to sve isto?

-gradele naravno da sam ti da td jer si napisa da je entry level gramofon pa mi je odma pa napamet rizov trubadur koji mislim da nema šta radit u istoj klasi s gore navedenim gramofonom.
tako si napisa post ispada da covik nema sta trazit s tim gramofonom za ozbiljno slusanje i da je neki entry level cisto ok za poslušat stare ploče jasmina stavrosa ali ništa ozbiljnije a zapravo je gramofon jako kvalitetan i ne precjenjen( naravno po audio standardima, meni je to iskreno vec bit too much)...

 Je slazem se preskupo,ali mislim da za taj novac boljeg nema,u tome lezi zec,ja i sam imam gramofon ali 3 puta jeftiniji,eno ga skuplja prasinu koliko ga slusam,sto mislis zasto je tako?

 

btw nabasao na neke stare slike!Imam dojam da je stara serija Opera imala bolju zavrsnu obradu od trenutne!Sad vidjeh AQ Columbia sa famoznim DBS,moram priznat da nije neka znjora..zamjenio sam je sa DIY XLR..koju prodajem BTW ako koga zainteresira nek se javi!

To je onaj eksplozivni NAD?

 Je,je jedne ljetne veceri oko 00 00 je bilo kabum i isparavanje kondezatora do plafona!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice