Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.399.996
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Naravno, kada nema pehara za 1. mjesto !

 

Jedino on otklanja smetajuće šumove....

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

... Ima ih, ali su jako veliki pa ne stanu, oni imaju svoje posebno mjesto...mislim da su bolji za bass...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 17:19 (djigibao).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

U vezi digitalije; jednom za svagda ili...

 

https://darko.audio/2020/02/period-pain/?fbclid=IwAR2MGUBBkXU7Cg2k8qTp_-SIK4VN1p9ivIUoZAtEhxfJQ2k5QvndWp6cdL0

 

 Znalci i "znalci"....teoretičari i praktičari.....PUCAJTE.....

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 20:20 (analogni).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Jebote kao da papigu slusam,prvo procitam na jednom forumu i onda dojdem ode i ponovno isto...ne razumim zasto??

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa nemoj lutati uokolo....

 I isprobaj već jednom dva tri USB kabela da barem znaš o čemu se radi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 0:09 (analogni).
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Proba se bliži kraju nakon više od 4h kod kolege.

Osvrt uskoro....

 

Impresivan sistem, osobno se ne bi bunio s izborom ni jedne komponente, a ovak si i ja nekak zamišljam vrhunski sistem koji bi si složio da mogu, cd, amp i zvučnici, al sve ono baš pošteno, bez transport/dac/pre/power/monoblok hrpe komponenti i 800 kabela za sve to povezat i ogromne namjenske police za sve to posložit

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 8:45 (minarelli).
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Je, na ovom Topicu sve pršti od korisnika ( uključujući i mene) koji imaju strogo namjensku sobu za Hifi.

Tretiranu od @Spužva Boba.

 

Ja sam jednom probao tretirat sobu sa ogromnim plišanim Spužva Bobom, i dosta je pomogao pošto je soba bila malo ječna, al Spužva Bob je morao proć jer je zauzimao puno prostora, pa je s njim otišao i tretman

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
analogni kaže...

Proba se bliži kraju nakon više od 4h kod kolege.

Osvrt uskoro....

 

Impresivan sistem, osobno se ne bi bunio s izborom ni jedne komponente, a ovak si i ja nekak zamišljam vrhunski sistem koji bi si složio da mogu, cd, amp i zvučnici, al sve ono baš pošteno, bez transport/dac/pre/power/monoblok hrpe komponenti i 800 kabela za sve to povezat i ogromne namjenske police za sve to posložit

 Da.

Taj Ayon CD07s je i CD player i DAC i pretpojačalo (ako kupiš izlaz).

Sad imaju u Ayonu i Streamere (kome ne treba CDP), ali su im komponente sve skuplje, doduše i kod drugih je tako.

 

U toj klasici CDP/integrirac/zvučnici trebaš samo jedan interkonekt i zv. kabele.

 

Mi smo u tih 5-6 sati testiranja primarno uspoređivali izvore zvuka i zv. kabele. To smo najduže testirali.

 

Ostalo je bio naknadni dogovor, ali dobrodošao, da gazda vidi gdje još leže lijepe mogučnosti za upgrade (ako se pojavi Djed Mraz odnekud ).

 

Očekivano je da su npr. dobri (i skuplji nažalost) kabeli dobri u večini sustava.

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa i ovaj novi Maestro je više nego duplo skuplji od starog Maestra rev2.0 koji je isto bio dobar amp, slušao sam oba, al ovaj novi je stvarno jedan impresivan integrirac

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, vrlo dobar integrirac, vrlo uvjerljivih gabarita.

 

Možda ga dovučemo do mene da vidimo kako se nosi sa Notač/Maccka kombinacijom.

 

Niti jednog trenutka nije bilo naznaka da bi se amp "oznojio" ili sl.

A i zvučnici su relativno dosta osjetljivi i pogodne impedancije.

 

Važno je da smo locirali prvenstvo upgradea, a to su zvučnički kabeli.

Sve ostalo može čekati....

 

EDIT:

Zaboravih napomenuti da smo za player koristili JRiver.

Kolega kaže da mu je bitno bolji od Foobara.

Ja osobno nikad između nih nisam uočio tako drastičnu razliku.

Ima je, ali je u sferi  malih preferencija.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 10:00 (analogni).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
...

Zaboravih napomdnuri da smo za player koristili JRiver.

Kolega kaže da mu je bitno bolji od Foobara.

Ja osobno nikad između nih nisam uočio tako drastičnu razliku.

Ima je, alj je u sferi  malih preferencija.

 

 

 

 

 ako je procesiranje ugašeno i koristi se isti codec/izvor razlike jednostavno nema....

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma ima male razlike, jer im osnovni softver nije isti.

Nikad ne znas koliko su dodatnog "procesonga" ukljucili u osnovni paket koji ne možes mijenjati.

 

 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo indicije da im softveri nisu isti.

Nedugo sam sa Roon plejera prešao opet na Foobar.

 

Na Roonu mi je npr. preko Jitter Bug Audioquest (sticka) uklučenog na zadnje USB portove (i na 3.0) znalo zapucketati malo tu i tamo. Na prednjim portovima nimalo.

 

Kod Foobara to nije slučaj (na isi USB port, kabel i DAC), barem ne za sada.

Ali to je samo indicija, a ne i tvrdnja.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 12:32 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Malo si se zastranio drugar...

 

Jedno je testiranje komponenti, a drugo je slušanje glazbe.

 

Jedno je druženje i slušanje glazbe i pusta uživancija.

 

A drugo je (polu)"radno" testiranje dviju indikativnih komponenti.

Dakako, namjerno nisam navodio naslove koje smo puštali pri testu (kao što sam to nekad navodio).

 

Ali sam zato vrlo jasno naveo svoje (subjektivne dakako) dojmove o pojedinom uređaju i kabelu.

 

I odtestitirao sam desetke i desetke toga, tako da nemoj....

 

EDIT:

 

I da, kako bi ti npr. da trebaš izabrati pretpojačalo za svoj izlaz, birao komponente ?

 

Samo po specifikacijama i po testovime u revijama ?

 

Ili bi (da imaš uvjete kao ja ) dofurao par njih doma i mirno u sustavu poslušao. Može i dvije nove paralelno.

Tak da malo smanjiti doživljaj....

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 12:38 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
analogni kaže...

Ma ima male razlike, jer im osnovni softver nije isti.

Nikad ne znas koliko su dodatnog "procesonga" ukljucili u osnovni paket koji ne možes mijenjati.

 

 

E, ako ti čuješ razlikuna vašim opskurnim FLAC numerama, a procesiranje isključeno (kako kaže dabar) - ja magarac!

 

Ne govorim o eventualnoj razlici u mikro razlici glasnoće, nego kvalitete reprodukucije. Pa ni mikro razliku glasnoće ne možeš osjetiti, ako je mikro. Ne možeš ju čuti! Pa nemate uši kao radari na slici dolje, nemate sigurno  

 

I sam spadam u audio zaljubljenike i jako volim to područje, ali sory, slušati/čitati ovolike pričice o fantastičnim temama... imam osjećaj kao da si ovdje "stari čiko koji je došao u dječji vrtić djeci pričati pričice", a mi trebamo zabezeknuto, otvorenih usta slušati... i vjerovati!?!?

 

Imam potpun dojam da ti uopće nisi audiofil! Ti si, kao neki lovac na Hertze, decibele, tražitelj tretmana, neki "kao lik koji testira", a glazbu pritom POTPUNO zanemaruješ! Ni jedna jedina riječ o glazbi koju slušaš, o nekom glazbenom djelu, o utiscima na ono što si čuo (skladba, koncert, bilo što)! Ništa!

Ne trebaš se sada "čupati iz dreka" i na brzinu opravdavati kako eto "nisi imao vremena pisati i o glazbi, notama, jer, eto, nisi imao vremena"... malo je kasno za to    skužili smo odavno!

 

Pa to je (slušanje GLAZBE i užitak u njoj) - bit audiofilije, a ne tretmani, DACovi, laptopi, soft playeri, "OGROMNE" razlike između njih.. Moš' mislit, oni "loši" sigurno sviraju pjesme odozada, naopako   .

 

Mislim da si se ti davno pogubio u tome i da veze sa audiofilstvom nemaš. Sorry, to je moje osobno mišljenje i stav nakon svih ovih dana koje si prisutan ovdje na forumu.

 Ja čujem razliku ( i ne samo ja, pa i na ovom Topicu), a ti si onda ono žuto....

 

A najbitnije od svega je da ti (i jos neki) moguće nisi usporedio par takvih softverskih plejera na kvalitetnoj Hifi.

Da jesi, drukčije bi zborio.

 

O ono crno, boldano je skoro pa direktna uvreda svim onim korisnicima Computer Audia koji su svoje originalne naslove izripali u flac ili su na najboljim stranicama (uz plaćanje!) preuzeli originalne flac naslove u 16/44 ili u visoko razlučivim ili BR i DSD naslovima.

 

Mogao si napisati da se navedeno sluša na također opskurnim sustavima da bi ta "biser" misao bila cjelovita.

 

Samo ti imaj dojam da ja nisam audiofil.

Ja se takvim ovdje nisam niti predstavio.

 

Kako imam sigurno punooo više slobodnog vremena od tebe , cijele dane samo testiram komponente....aha...

 

Dakako, dosta sam pisao o naslovima i glazbi koju slušam (Klasika, Jazz, Blues i Rock), ali ne na ovom forumu.

Niti ne smatram to obaveznim ovdje.

 

Uostalom, ti mene uopće ne poznaješ, vjerojatno si mlađi i "neiskusniji" što se tiće Hife i glazbe.

A moguće se i varam, pa smo se negdje i sreli na koncertu Rolling Stonesa u Zagrebu 1976 g.

 

Odrastao sam uz takvu i sličnu glazbu, koristim sve prilike da (danas na lokalnoj razini) pohodim koncerte klasične glazbe.

A i "Barokne večeri" su jako blizu..

Ili odem u Klub gdje deru Jazz.

 

Tako da se malo spusti na zemlju i nemoj "mlatarati" nesuvislim zaključcima naprečac.....

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 13:13 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Evo indicije da im softveri nisu isti.

Nedugo sam sa Roon plejera prešao opet na Foobar.

 

Na Roonu mi je npr. preko Jitter Bug Audioquest (sticka) uklučenog na zadnje USB portove (i na 3.0) znalo zapucketati malo tu i tamo. Na prednjim portovima nimalo.

 

Kod Foobara to nije slučaj (na isi USB port, kabel i DAC), barem ne za sada.

Ali to je samo indicija, a ne i tvrdnja.

 

...i kao takva nema nikakvu vrijednost.

 

Dekodirani FLAC je identičan na svim programima jer takav mora biti, jer specifikacija FLAC dekodera tako zahtijeva.

Ukoliko se radi o identičnim postavkama u windowsima, a u programima je isključen DSP, stream će biti identičan.

To je jednostavno tako.
Ukoliko ti čuješ nekakve razlike, grešku bih potražio u ostatku tvog sustava. Do USB izlaza na matičnoj ploči je identično.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, moguće i da je ista greška i u desetak vrlo kvalitetnih sustava u mom okruženju.....

 

I na onih nekoliko DAC-eva koje sam doma isprobao.....aha...

 

Si isprobao Roon na kvalitetnom ext DACu, ampu i zvučnicima ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 14:11 (analogni).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
..

 

Si isprobao Roon na kvalitefnom ext DACu, ampu i zvučnicima ?

imam osjecaj da ima botova u ovoj temi, nek se ne naljute ako se prepoznaju i nek se ne naljute programeri jer brljam za zabavu..

bot "1"
{
     define "Quality"
               if "i have it" then print = YES
               if "someone else have it" then print = NO
     run = answer generator v1a
               [ if question = ("Hearing difference", "Full of sh*tt", "can not be possible",...)]
               if "Quality" (YES) then print "price from nabava.net" add random string ("pozornica", "otvorilo oči", "bend svira u prostoriji", "sparkle", "imam popust" ...)

               if "Quality" (NO) then print "jesi li ikad isproba kvalitetne ove koje ja imam blabla?"
    repeat until (people left in thread)=0 
}

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 14:03 (dabar_solta_V2).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
analogni kaže...
..

 

Si isprobao Roon na kvalitefnom ext DACu, ampu i zvučnicima ?

imam osjecaj da ima botova u ovoj temi, nek se ne naljute ako se prepoznaju i nek se ne naljute programeri jer brljam za zabavu..

bot "1"
{
     define "Quality"
               if "i have it" then print = YES
               if "someone else have it" then print = NO
     run = answer generator v1a
               [ if question = ("Hearing difference", "Full of sh*tt", "can not be possible",...)]
               if "Quality" (YES) then print "price from nabava.net" add random string ("pozornica", "otvorilo oči", "bend svira u prostoriji", "sparkle", "imam popust" ...)

               if "Quality" (NO) then print "jesi li ikad isproba kvalitetne ove koje ja imam blabla?"
    repeat until (people left in thread)=0 
}

 Neke stvari i sitne razlike se mogu čut tek kod preciznih i kvalitetnih uređaja. Pitanje je normalno i na mjestu, jer se ne mogu sitnice detektirat s lošom opremom.

 

Baš mi je drago da sam se maknuo s ovog foruma, postali ste nenormalni svi skupa. Nedaj bože da netko ima malo bolju opremu, svi odmah na ražanj s njim. Sramite se.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Da, moguće i da je ista greška i u desetak vrlo kvalitetnih sustava u mom okruženju.....

 

I na onih nekoliko DAC-eva koje sam doma isprobao.....aha...

 

Si isprobao Roon na kvalitefnom ext DACu, ampu i zvučnicima ?

Trebam li izmisliti uređaje i prijatelje da bi moje tvrdnje dobile težinu?

 

Rekao sam ti kako stvari stoje. Je li ista greška u 'desetak sustava u tvom okruženju' ili nije, a očito nije, jer se radi o različitim sustavima, ne znam, jer ne znam o kakvim se sustavima radi, a iskreno, niti me ne zanima. Rekao sam činjenicu, koja naspram tvog mišljenja ipak više vrijedi, jer stoji na hiljadama puta dokazanim procesima.

 

Do USB porta, ukoliko nije drkano po sustavu i sve je podešeno kako treba bit, sa isključenim DSPovima, dolazi isti stream, ako treba, i od deset programa.

 

I to je to.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

https://www.audiostream.com/content/media-player-qa-q4-what-makes-one-media-player-sound-different-another

 

https://forum.psaudio.com/t/roon-jriver-media-center-or-other-music-software-which-sounds-better-when-and-why/8596

 

Ja uređaje i prijatelje ne izmišljam, što je do sada dostatno dokumentirano.

 

Ako si informatičar onda ćeš shvatiti da implementacija različitog softvera ne mora dati iste rezultate u istom okruženju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 15:37 (analogni).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
..

 Neke stvari i sitne razlike se mogu čut tek kod preciznih i kvalitetnih uređaja. Pitanje je normalno i na mjestu, jer se ne mogu sitnice detektirat s lošom opremom.

 

Baš mi je drago da sam se maknuo s ovog foruma, postali ste nenormalni svi skupa. Nedaj bože da netko ima malo bolju opremu, svi odmah na ražanj s njim. Sramite se.

nema niko ništa protiv dobre opreme, samo protiv korištenja činjenice posjedovanja dobre opreme ko automatske potvrde za sve šta dotični izvali.

naravno super je imat nekoga s toliko puno iskustva, ali cemu forsirat neke stvari koje su ocito subjektivne?

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Prosro se Tajo opet.......

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Eto, sad  kad smo saznali da je za kvalitetnu Hifu jedino podoban Blu Ray disk sa video audio zapisom koncerta, možda  (možda samo ) možemo dalje raspravljati ipak o bitnijim stvarima u sustavu.

 

Kada ovo pišem i usput slušam svoju skalameriju od Hife, nekako mi jako neugodno što glazbu puštam sa flac zapisa (nativnih), jer sam danas saznao da je flac (i sva prateća Hires slična mu bratija) zapis sa  "opskurnim FLAC numerama".

Ma što god to značilo.

 

Zato sam se u strahu, prije pola sata prebacio na gramofon i ploće.

Je li i ploća opskurna !?

Nekako mi The Köln Koncert Keitha Jarreta zvuči "čudno".....

_________________________________________________

 

Kada sam jučer sve natrag uštekao (s probe u subotu) i uključio sustav, odmah sam primjetio da je lijevi kanal tiši.

Provjerio sam interkonekte i zvučničke kabele, ali nije pomoglo.

Promijenio sam i ulaze u preamp. Isto.

 

Danas sam zamijenio interkonekt preamp/amps rezervnim i sve je bilo ok.

I vratio opet stari interkonekt i onda je (gle čuda !!!) opet sve bilo ok !?

Vjerojatno je u prvom postavljanju Set Up-a negdje bio loš kontakt ili sl.

 

Danas sam pitao jednog prodavatelja za cijenu jednog SH zvučničkog kabela. Pri vrhu klase.

Iznenadila me cijena, kao, novog, kojeg on eto, daje "u pola cijene".

Neću komentirati o kojem se kabelu radi.....ludilo....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 18:17 (analogni).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Svaki put kad letimice pogledam temu vidim analogni  zadnji komentar, mnogo si aktivan dečko.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
...pa nije bas "decko", bit ce blize "nono/deda...
🤣
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
offline
Vaš audio kutak

ajmo jedan slusni test
https://www.szynalski.com/tone-generator/
namjestit na 50 ili 100Hz, square(mali ikon s sinusoidom), ne pre glasno
pustit par minuta bez puno pomicanja glave, moze i na sluse samo ne glasno!

imajte u pripremi neku pjesmu npr na jutubu pauziranu, tako da kad ugasite ovo možete odma pustit...

javite sta se dogodilo :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kako "aktivan" kada sam do mraka skoro, rezao voćke ? 

 

Evo gore "trkeljijada predavanje" MK 4.

 

Živi primjer kada preskočiš terapiju.

 

P.S.

Sam negdje spomenuo da  puštam zapise sa Laptopa ?

 

Ima na tom forumu moderatora ?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.3.2020 19:04 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

ajmo jedan slusni test
https://www.szynalski.com/tone-generator/
namjestit na 50 ili 100Hz, square(mali ikon s sinusoidom), ne pre glasno
pustit par minuta bez puno pomicanja glave, moze i na sluse samo ne glasno!

imajte u pripremi neku pjesmu npr na jutubu pauziranu, tako da kad ugasite ovo možete odma pustit...

javite sta se dogodilo :D

 Ja bi pusto, ali nije Blu Ray, pa se ne računa....

....i nemam mrežni streamer trenutno.....

4 godine
offline
Vaš audio kutak

.....aha......sad ću odmah.....

....nema tu pomoći......

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice