Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.598
|
čitano: 2.682.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Nije isti model...kod nas je jeftiniji
https://sigma-audiokoncept.hr/proizvod/nad-c3050/
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zdralovski kaže...
Nije isti model...kod nas je jeftiniji
https://sigma-audiokoncept.hr/proizvod/nad-c3050/

 

 

Bas sam panj, hvala

8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

ovaj u domaceg svercera je "LE" sta pretpostavljam znaci limited edition?

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Da, LE je limitirana serija pojačala a kasnije su izdali običnu. NA LE su stranice furnirane pravim drvetom i tako još neke cake. I količinski je ograničena serija.
Ko može čitati piše dosta o tome u tekstu, o tome jedino i pišu, a manje o zvuku. Kao i uvijek, hehehttps://www.bug.hr/recenzije/nad-c-3050-vuk-u-retro-kozi-41144

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2024 18:07 (Qwerty).
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

treba im dat neku nagradu za marketing, zakamuflirat modernu d klasu u "vintage" kutiju s vu-metrima, jako hrabro i moglo bi zeznit nekoga od stare garde da slucajno posluša/kupi d klasu i da im se svidi prije nego skuze sta je unutra.

edit: opet hypex moduli, cini mi se unutrašnjost izgleda isto/jako slicno ko neki amp koji se tu vec komentira nekad prije?? napajanje i izlazni moduli garant isti, mozda malo drukcije rjesena obrada signala?

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2024 23:19 (dabar_solta_V2).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ekipa moze mala pomoc!
Imam frenda koji je za slasticarnu caffeteriu kupio 4 zvucnika i njih sam spojio na pc-kasu preko eksternog usb DACa,/av reciver,Spotify i sve uredno svira!
E sad problm je nastao kad je bez mog savjetovanja kupio BT zvucnike koje je stavio u bastu jer nema mogucnost zicanog spajanja bez mini građev radova i narusavanja interijera/eksterijera!
Naravno kad je spiojio ta dva zvucnike preko BT PC-kase zvuk je nestao unutra koji je isao preko USB DACa,jer postoji kakva opcija da PC-kasa salje zvuk i na USB DAC i BT zvucnike!?
WIN 11 je OS.
Ako tko ima koju ideju bio bih mu veoma zahvalan!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Ekipa moze mala pomoc!
Imam frenda koji je za slasticarnu caffeteriu kupio 4 zvucnika i njih sam spojio na pc-kasu preko eksternog usb DACa,/av reciver,Spotify i sve uredno svira!
E sad problm je nastao kad je bez mog savjetovanja kupio BT zvucnike koje je stavio u bastu jer nema mogucnost zicanog spajanja bez mini građev radova i narusavanja interijera/eksterijera!
Naravno kad je spiojio ta dva zvucnike preko BT PC-kase zvuk je nestao unutra koji je isao preko USB DACa,jer postoji kakva opcija da PC-kasa salje zvuk i na USB DAC i BT zvucnike!?
WIN 11 je OS.
Ako tko ima koju ideju bio bih mu veoma zahvalan!

 Mislim da Windowsi ne dozvoljavaju output na više uređaja odjednom. Ali vjerojatno je netko nešto iskemijao... Evo početne točke za istraživanje: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/output-audio-on-multiple-devices/bf67c2e8-81e3-49e1-8c96-6282540c1e0b

8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
i da rjesis to nekako ostaje pitanje delaya bluetooth zvuka.
btw postoji odlican software koji mozda moze pomoc a zove se vbcable https://vb-audio.com/Cable/

druga alternativa sta mi pada napamet da mozda radi je odabrat za glavni audio izlaz dac, bluetooth ostavit spojen a ne disabled u sound opcijama, i onda ako dac ima drugi izlaz ili spliter kabelom dovest taj izlaz na line in od maticne kojega u sound recording opcijama stavis na listen to this device i namjestis da listen ide na bluetooth a ne na glavni izlaz, nisam siguran dali ovo radi provjerit cu kasnije.
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Izgubija sam te odavno..😂
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
moderator
online
Re: Vaš audio kutak

Instalirati Voicemeeter i podesiti

 

https://vb-audio.com/Voicemeeter/index.htm

 

Dodati DAC i BT kao hardware izlaze u Vpoicemeeter, a zvul iz aplikacije poslati na Virtual input.

 

Nemam sad vremena detaljnije, google is your friend :)

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Jel ima tko da ima osobnog iskustva sa Reclockerima da napiše malo dojmove i to?

 

Bio bi zahvalan :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.7.2024 12:36 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Neverending story ,ode Luxman, dojde Accuphase i vratile se koncertne glasnoce!Nema labavo u frenda,bio kod mene i odma prodaja i upgrade na Accuphase E5000!Pojacalo je zaista impresivno kako zvukom tako i izgledom!Gura Focale kao bijesni kočijaš kočiju u nekom dobrom starom westernu!Dimamike i snage ima na pretek,puno bolje od Luxmana..e sad je DAC Eversolo postao usko grlo…😂😂
Pomalo jos nije poslusao moj Gold Note 1000evo..bit ce tu svega
Btw slika ni priblizno ne moze predocit pojavu,izgled i velicinu Accuphasea,to je nesto sto samo uzivio mozete u potpunosti dozivit!
AUDIOFIL
Moj PC  
12 0 hvala 2
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Snake Skin


Najljepši završni sloj na kabelima mi je od čistog egipatskog pamuka, bijeli ili neki u boji.
Inače su svi moji DIY kabeli u najmanje 2 sloja pamuka (svaki vod i završni sloj; ukupno).
Takav je i bakreni DIY zvučnički, bijeli pamuk.


Lijepo je to i kvalitetno, ali se na podu skuplja prašina i prljavština na njega (unatoč podmetačima).
Zato sam naručio 10 m Furutech elastični Snake Skin (12-20 mm, 17,50 €).


Kako je rastezljiv, nisam morao skidati konektore već sam ga samo navukao (sa strane bananica), fiksirao dužinu, navukao samoljepljivi crni termo bužir i terminirao.
Cca pola sata posla.

Sada će ga biti dovoljno samo obrisati kada skupi prašinu.

 

Njega ću spojiti na B amplifikaciju (AB klasa, koja manje kuri od sadašnje A klase.


LP svima !

 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo japanskih cijena na malo (u dućanima):

 

Denon pma-A110 - ¥ 393,800 - 2.3k Eur
L-509X - ¥ 913,000 - 5k
L-509Z - ¥ 990,000 - 5.5k
L-507Z - ¥ 693,000 - 4k
E-380 - ¥ 528,000 - 3k
E-4000 - ¥ 693,000 - 4k
E-5000 - ¥ 1,045,000 - 6k
AD-50 (phono board) - ¥ 66,000 0.4k
DAC-60 (dac board) - ¥ 99,000 - 0.5k


Koliko koštaju na veliko... a sad još pogledati cijene u EU....  a što reći....

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Furutech Flux-50 NCF Power Filter

Nisam baš neki pobornik strujnih letvi i sl. sa filterom, ali sam iz znatiželje kupio kopiju (?) gore navedenog flitera.

Doduše, u opisu piše da je porijeklo (Origin) Japan i pitanje je da li je to iz Furukawa firme koja radi original kabele za Furutech.

 

Originali se u EU kreću od 800 € (samo 1 dućan) ali češće idu po 1.000 do 1.100 €.
Ludo !
Ovaj je koštao cca 50 € !

 

Prvo sam ga spojio na DAC Musician Draco (strujni kabel je moj DIY bakar).
Promjene je bilo, možda neki mali boljitak.
Smirenija prezentacija, protočniji srednjetonski spektar i bas sa boljom definicijom.
Mala promjena i čujna uglavnom samo na 1 na 1 usporedbi.

Kada sam to spojio na cijevni preamp (Audio Note M2 Phono) promjena je bila malo veća u istim parametrima, a i vokali su mi zvučali prirodnije.
Naravno, niti tu to nije bilo nebo/zemlja, suptilno uglavnom.
Strujni kabel je ovdje bio originalni Furutech FP-TCS31 s bakrenim Furutech konektorima.

Na izlaznom pojačalu (Pass Aleph 5) je promjena bila slična kao i na DAC-u. Dakle manja nego na preampu.
Očito da to ovisi o kvaliteti napajanja u uređaju.
Ako je ono kvalitetnije i promjena će biti manje zamjetna (uglavnom).
Strujni kabel je ovdje bio Furutech Nanolux 18 OCC sa FI-50 konektorima.

 


Inače, prvih sati je filter zvučao dosta "rezervirano" (usviravanje ?).
Zaključno, ako i "original" daje veći pomak u zvuku, teško da bih izdvojio 1.100 € za tih 30 cm drota s konektorima.

Kad sam već spomenuo da preferiram strujne letve bez fitera, dopada mi se ova nizozemska Ludic letva:

 

https://www.ludic-audio.com/product/asgard-current-pass-through-filter/

Ai ovaj njihovi kabeli su (po recenzijama, rijetkim dodduše) solidni (Aesir i Orpheus).

https://www.ludic-audio.com/product-category/cables/powercords/

 

LP svima !

 

 

 

 

 

 
3 6 hvala 0
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Zanimljivo ako fiilter s aktivnim elementima nema bitan utjecaj na zvuk, a po opisanom bi rekao da je to samo dojam , a ne stvarna promjena, što ond opće itko može očekivati od strujnog kabela bez ikakve aktive, a ljudi za njih daju brdo love.  

Za razliku od zvuka strujni filtar se barem može testirati i usporediti na osciloskopu ulaz i izlaz i koliko je efikasan.  Večina tih filtera je navodno potpuno beskorisna i nisu u stanju isfiltrirati ništa bitno, nisam osobno testirao , ali gledao sam mjerenja. 

 

Zapravo treba vidjeti ima li opće problema sa strujom koje treba rješavatti, a da sam uređaj to ne može odraditi.

Meni je integrirac imao problema s DC offsetom na mreži (trafo je  1kva unutra i tako veliki toroidi su jako osjetljivi na dc offset) , poprilično je jako znao zujati, i s obzirom da se to dešavalo sve češće (vjerojatno zato što ima puno radova u mom gradu i grpa velikih potrošanja koji rade dc offset) , to se prenosilo i na zvuk, tjeralo trafo u zasičenje, ukratko trebalo je to riješiti.  Složio sam sam kvalitetan dc offset filter  i nakon toga trafo nečujan a zvuk prodisao, potpuno tamna i nečujna pozadina koja mi je falila od kad se offset počeo javljati. 

 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma, postoji čujna promjena ( slično kao i kod nekih kvalitetnijih strujnih kabela), ali ne velika.

Večinom je to manje nego kod zvučničkih i kod interkonekata.

 

Strujni filteri su možda povoljnoji za digitalne izvore zvuka i sl. uređaje, dok npr. kod izlaznih pojačala mogu "ubiti" malo dinamike ( ali i ne moraju).

Mislim tu prije svega na pasivne filtere ( strujne letve i sl.).

 

Kondicioneri, a pogotovu regeneratori napona su aktivne komponente i već drugi par rukava.

 

Kako sam stotinjak metara od trafo stanice i nema u naselju većih obrta koji bi "zagadili" struju vjerujem da je to ok.

Iako sam sad mjerio napon i on je "samo" 232 V, za razliku od 238 V prije 40-ak dana.

Valjda klime rade punom parom...

 

Tako da moja razmišljanja idu prema nabavi kvalitetne strujne letva ( jedna takva stara je "odradila" svoje) bez filtera ili sa kombom 4 utičnice sa i 4 bez filtera i sl.

 

Kvalitetna struja je bitna za kvalitetu zvuka u Hifi, više ngo što bi neki hjeli p¾riznati.

 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja ne koristim letvu, doveo sam cijelu fazu do audio opreme i povukao posebne  zice za uticnice, stavio 8 uticnica na zid

 
5 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Poseban vod za Hifi je super !

I ja sam o tome razmišljao, ali odustah.
Srećom, pa je za te dvije utičnice za Hifi (slučajno) druga faza od trošila koji su u kuhinji i blagovaoni.
Ali je unutra klasika 2,5 mm2 puna žica, doduše iz 89 g, kada su Yu bakar/kabeli bili moguće kvalitetniji.

Da radim full posebni vod uzeo bih 5mm2 presjek vodiča.

 

Ovaj tjedan mi stižu dvije rinfuza žice za strujne kabele.
Moram dokupiti Schuko konektore, a i za to sam već odabrao firmu.
Nije Furutech, ali košta isto kao i jedan par koje imam.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Poseban vod za Hifi je super !

I ja sam o tome razmišljao, ali odustah.
Srećom, pa je za te dvije utičnice za Hifi (slučajno) druga faza od trošila koji su u kuhinji i blagovaoni.
Ali je unutra klasika 2,5 mm2 puna žica, doduše iz 89 g, kada su Yu bakar/kabeli bili moguće kvalitetniji.

Da radim full posebni vod uzeo bih 5mm2 presjek vodiča.

 

Ovaj tjedan mi stižu dvije rinfuza žice za strujne kabele.
Moram dokupiti Schuko konektore, a i za to sam već odabrao firmu.
Nije Furutech, ali košta isto kao i jedan par koje imam.

 Kad sam sređivao kuću, ima to već puno godina :)  , povukao sam faze tako da hifi isto nije na fazi na kojoj je kuhinja ili kupaona, tako da hifa ima svoju fazu.  Ali vodovi su standardno 2.5mm2 , nema potreba za više, ovo je daleko više nego što bilo koji hifi uređaj treba. 

Predebeli vodovi imaju i kontra efekt, premali otpor radi manju atenuaciju smetnji na mreži, treba naći balans. 

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

A klasa?

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Jap i ja imam posebnu fazu za HiFu i samo je ona spojena na to!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, unatoč zasebnoj fazi za Hifi, to ne znači da neka dobra strujna letva ili neki strujni kabel neće donijeti mali boljitak u zvuk.

 

Naravno, večiinom manji nego je to s analognim kabelima.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
zar niste stavljali neke skupe osigurace s par milioma manje otpora od obicnih zbog navodnih padova napona a sad nevalja pre debeli mrezni kabel jer nema otpora dovoljno...
izgubi sam se u kontradiktornim informacijama tu.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Tja, ne znam za taj otpor, ali mislim da 1,8  dužine strujnog kabela sa večim presjekom (5,5 mm2) ne bi smjelo imati "preniski" otpor.

 

Vidim dam neki dislajkaju prikaze strujnih kabela (i filtera), moguće i zato jer iste nisu niti isprobali u svom sustavu.

 

Mali su to pomaci u boljoj kvaliteti zvuka (za neke i premali), ali tako to ide u Hifi, mic po mic.

 

Kod nas je npr. slab izbor kvalitetnih strujnih Schuko i IEC konektora.
Dacco ima samo veleprodaju, ali vjerojatno npr. Ronis od njih može naručiti to.
AC Art ima samo Kimber.
Ima nešto IQ iz Zg, ali samo Shuko:

 

https://iqcentar.hr/elektronika/hifi-kablovi-i-adapteri/uticnice-i-utikaci

Glede razlike među schuko utikačima ću biti pametniji kada na istom kabelu usporedim Furutech Schuko sa jednim drugim brendom.

 
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
zar niste stavljali neke skupe osigurace s par milioma manje otpora od obicnih zbog navodnih padova napona a sad nevalja pre debeli mrezni kabel jer nema otpora dovoljno...
izgubi sam se u kontradiktornim informacijama tu.

 Ja sigurno nisam, niti koristim posebne osigurače niti me zanimaju posebni strujni kabeli, koristim stock koji dođe uz uređaj.  

8 godina
offline
Vaš audio kutak

https://www.thomann.de/intl/the_t.racks_power_8.htm

npr ovo mogu preporucit ako treba nešto malo kvalitetnije od letve(trenutno nema na stanju) iz konzuma, peveca ili slicno. uticnice unutra su na debelim šinama, 41e s poštarinom, jedina mana je izolacija tih šina unutra ali s obzirom da je metalno kuciste(uzemljeno) nebi trebalo bit problem, samo imam ocd za takve stvari...

 

https://www.thomann.de/intl/pce_0521_ss_taurus2_plug_eu_b_f_bk.htm

usput ubacite par ovih od 2.15e


nije 600 eura za letvu ili 250 za konektor ko preporuka od kolege prije ali zato letva dolazi s vec spojenim dobrim kabelom a ne IEC input konektorom. btw nemam nikakvu proviziju na navedene proizvode.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.7.2024 15:10 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja ima Audioquest Niagara 1200. Ne mogu rec da cujem neku razliku, odnosno cujem nesto drugacije, al stvari mi zvuce drucije skoro svaki put kada upalim hifu...

Neznam dal ima neke male razlike jer mi treba 5-10min da sve pogasim, prespojim na Lidl letvu, upalim, slusam, pa se ti ajd sjeti kako su neki suptilni detalji zvucali. U blind ABX testu bi se mozda i culo, al zbog psihoakustike, placeba i ostalog, nisam uvjeren da ono sto cujem je stvarna razlika.

Neznam zasto ne prodam taj AQ uostalom, kostao je 1000€, a toliko su dosli i Gik paneli koji su pak donesli oooogromnu promjenu u zvuku. 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
5 0 hvala 2
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Letva koja me zanima košta ispod 200 €.

Schuko Furutech koji sam uzeo košta 93 € (ima i po 56 €).

Strujni kabel u rinfuzi koji sam kupio košta 99 € metar.

 

Dakle , nikakvih 600 i 250 € !!

 

Letva i shuko koji kolega @dabar predlaže su ok.

Ali kao i večinom; koliko para, toliko muzike.

 
0 2 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice