Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.152
|
čitano: 2.421.160
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo da se malo apdejtam :) 

 

Kao sto vidite ta komoda je takva kakva je, razmisljao jesam o stalcima ali sta je, desno bi bio u totalnom kutu, lijevo odmah do vrata, onda za sub nemam mjesta nikako, eventualno lijevo dalje od zvucnika, ali nemam provucene kanalice tako da nista od toga, morate razmisljati i o prakticnosti i estetici, a da stalke stavljam ispred komode to je onda tek saka na oko... Kasnije mozda tu komodu izbacit pa uzeti neku drugu malo vislju, tako da ubijem dvije muhe jednim udarcem...

 

Sto se suba tice, njemu prema uputama sam pratio smjernice, pise u manualu ako je u kombi sa bookshelfima onda da se stavlja negdje izmedju 100 i 150 hz, a volume sam stavio tocno na pola pa je onda resiver sam iskalibriro kompletni sustav... Iako sam ja nakon kalibracije sve vratio na default, i jer mi je nekako tako zvuk najotvoreniji, a sub u pure direct modu u kojem slusam muziku ne radi, nastiman je tako da rade samo prednja dva stereo....

 

Samo evo da se konzultiram malo sa iskusnjarama, kada slusam mjuzu desni zvucnik mi je nekako prstaviji sa zvukom kako da kazem, kod elektronske glazbe je sve u sredini, ali kod recimo nekih flac snimki i mjuze koja je radjena zasebno sa svakim instrumentom cujem u desnom zvucniku visokotonac mrvicu izrazenije, cinele na bubnjevima onako bas prscu, dok u lijevom cijem opet izrazenije neke perkusije, a vokali i sve ostalo su u savrsenoj sredini...pa sad ne znam jel to do mjuze, mozda zbog toga sto je zvucnik desni blize zidu i radijatoru pa je zato sve vise naglasenije, mozda zato sto cujem mrvu losije na lijevo uho nego na desno, ili mozda nesto deseto...prvo sam pomislio da je mozda jedan zvucnik imo gresku, ali sam ih zamijenio, kablove isto i sve je jednako kao i prije, tako da dobro je da je sa zvucnicima sve okej :)

 

Btw rasirio sam ih sad do kraja regala i malo ih okrenuo prema unutra i osjeti se mala razlika...

 

Pozdrav ekipi, sve najbolje povodom blagdana :) 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nemoj testirat to s stereo stvarima, pogotovo live snimkama, isprži cd s stvarima spustenim u mono ili kako vec koristis pa ces vidit o cemu se radi, ali moze bit i refleksija od radijatora ali može bit i da se odlemia jedan otpor na L padu u skretnici od visokoga, pazi da ga ne izgoris u tom slucaju!
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Uspjeh si "suziti" izbor zvučnika za poslušati, samo preko reviewa, youtube videa te razgovaranja sa korisnicima na face grupama.

Razgovarao sam s 50tak ljudi čak su mi i slali zvučne zapise itd, potrudio sam se i ljudi su bili susretljivi i to iznenađujuće susretljivi:)

Radim od doma pa imam vremena.

 

Monitor Audio gold 100 5g - nisam siguran da će mi sjesti no posušat ću ih svakako
Monitor Audio silver 300 - jedini samostojeći i moram ih poslušati nakon toliko hvalospjeva i od korisnika i od testera

 

Dali Rubicon 2 - vjerojatno ili oni ili Kef R3
Kef R3 - stadnmounter koji kopa do 38Hz

 

Dali i Kef su mi zapali za oko, te više naginjem na njihovu stranu, pogotovo što imam malu sobu (16kvadrata).

 

U grupama na faceu sam postavljao dosta pitanja i javljala se ekipa masovno i komentirala, ovih 50tak što sam spomenuo sam dosta s njima chatao inače se more ljudi javilo.

Za MA Gold 100 5g su rekli da su podosta svijetli i da mi to možda neće pasati.

Za MA Silver 300 su isto komentirali da znaju biti svijetli no da su fantastični zvučnici.

 

Za KEF i Dali nisam dobio niti jedan odgovor da je nešto loše ili klimavo, svi su aposlutno oduševljeni što su ih uzeli s tim da za KEF govore da imaju bas kao samsotojeći zvučnici.

 

Tako da kad ovo prođe, uzimam 2 dana godišneg i idem lagano slušati da vidim šta i kako:)

 

No kad će ovo proći.... :)

 

Dodatno masa ljudi hvali buchardt s400 zvučnike no kod nas ih nema za kupiti, no jako, jako puno ih hvale i to sami korisnici.

 

 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Jesi gledal kaj za ove Revel M105?

 

Kad sam u Emmezeti kupio Zensor 7, imali su na polici i  izložbene Rubicone 2, malo nešto odozgo ogrebani, ništa strašno, za 8500kn..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Jesi gledal kaj za ove Revel M105?

 

Kad sam u Emmezeti kupio Zensor 7, imali su na polici i  izložbene Rubicone 2, malo nešto odozgo ogrebani, ništa strašno, za 8500kn..

 Ne bi Revel, al ovo za Rubicone je bila top cijena onda😁

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Evo da se malo apdejtam :) 

 

Kao sto vidite ta komoda je takva kakva je, razmisljao jesam o stalcima ali sta je, desno bi bio u totalnom kutu, lijevo odmah do vrata, onda za sub nemam mjesta nikako, eventualno lijevo dalje od zvucnika, ali nemam provucene kanalice tako da nista od toga, morate razmisljati i o prakticnosti i estetici, a da stalke stavljam ispred komode to je onda tek saka na oko... Kasnije mozda tu komodu izbacit pa uzeti neku drugu malo vislju, tako da ubijem dvije muhe jednim udarcem...

 

Mozda bi mogao ovako nesto stavit, mislim da bi dosta pomoglo, a i mogao bi dignut zvucnike kojih 20cm...

https://www.njuskalo.hr/studijska-oprema/isoacoustic-antivibracijski-podlosci-iso-l8r130-oglas-27719780

 

Info na stranici proizvoda - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Uspjeh si "suziti" izbor zvučnika za poslušati, samo preko reviewa, youtube videa te razgovaranja sa korisnicima na face grupama.

Razgovarao sam s 50tak ljudi čak su mi i slali zvučne zapise itd, potrudio sam se i ljudi su bili susretljivi i to iznenađujuće susretljivi:)

Radim od doma pa imam vremena.

 

Monitor Audio gold 100 5g - nisam siguran da će mi sjesti no posušat ću ih svakako
Monitor Audio silver 300 - jedini samostojeći i moram ih poslušati nakon toliko hvalospjeva i od korisnika i od testera

 

Dali Rubicon 2 - vjerojatno ili oni ili Kef R3
Kef R3 - stadnmounter koji kopa do 38Hz

 

Dali i Kef su mi zapali za oko, te više naginjem na njihovu stranu, pogotovo što imam malu sobu (16kvadrata).

 

U grupama na faceu sam postavljao dosta pitanja i javljala se ekipa masovno i komentirala, ovih 50tak što sam spomenuo sam dosta s njima chatao inače se more ljudi javilo.

Za MA Gold 100 5g su rekli da su podosta svijetli i da mi to možda neće pasati.

Za MA Silver 300 su isto komentirali da znaju biti svijetli no da su fantastični zvučnici.

 

Za KEF i Dali nisam dobio niti jedan odgovor da je nešto loše ili klimavo, svi su aposlutno oduševljeni što su ih uzeli s tim da za KEF govore da imaju bas kao samsotojeći zvučnici.

 

Tako da kad ovo prođe, uzimam 2 dana godišneg i idem lagano slušati da vidim šta i kako:)

 

No kad će ovo proći.... :)

 

Dodatno masa ljudi hvali buchardt s400 zvučnike no kod nas ih nema za kupiti, no jako, jako puno ih hvale i to sami korisnici.

 

 

 

 

 

 

 

Baci oko/uho i na

 

- ATC scm11

- Dynaudio Evoke 10

- Quad Z1

- Audium Comp 3

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
Zoki B kaže...

Uspjeh si "suziti" izbor zvučnika za poslušati, samo preko reviewa, youtube videa te razgovaranja sa korisnicima na face grupama.

Razgovarao sam s 50tak ljudi čak su mi i slali zvučne zapise itd, potrudio sam se i ljudi su bili susretljivi i to iznenađujuće susretljivi:)

Radim od doma pa imam vremena.

 

Monitor Audio gold 100 5g - nisam siguran da će mi sjesti no posušat ću ih svakako
Monitor Audio silver 300 - jedini samostojeći i moram ih poslušati nakon toliko hvalospjeva i od korisnika i od testera

 

Dali Rubicon 2 - vjerojatno ili oni ili Kef R3
Kef R3 - stadnmounter koji kopa do 38Hz

 

Dali i Kef su mi zapali za oko, te više naginjem na njihovu stranu, pogotovo što imam malu sobu (16kvadrata).

 

U grupama na faceu sam postavljao dosta pitanja i javljala se ekipa masovno i komentirala, ovih 50tak što sam spomenuo sam dosta s njima chatao inače se more ljudi javilo.

Za MA Gold 100 5g su rekli da su podosta svijetli i da mi to možda neće pasati.

Za MA Silver 300 su isto komentirali da znaju biti svijetli no da su fantastični zvučnici.

 

Za KEF i Dali nisam dobio niti jedan odgovor da je nešto loše ili klimavo, svi su aposlutno oduševljeni što su ih uzeli s tim da za KEF govore da imaju bas kao samsotojeći zvučnici.

 

Tako da kad ovo prođe, uzimam 2 dana godišneg i idem lagano slušati da vidim šta i kako:)

 

No kad će ovo proći.... :)

 

Dodatno masa ljudi hvali buchardt s400 zvučnike no kod nas ih nema za kupiti, no jako, jako puno ih hvale i to sami korisnici.

 

 

 

 

 

 

 

Baci oko/uho i na

 

- ATC scm11

- Dynaudio Evoke 10

- Quad Z1

- Audium Comp 3

 Hvala na savjetu ali jedino što me uz ono što sam naveo je ovo:

 

https://audiodream.hr/proizvod/pmc-twenty5-22/

 

No ne želim toliko para dati, sad strpit se pa možda padne cijena na black friday to bi bilo odlično, no pitanje je da li će im uopće skidati cijenu.

Isto je pitanje mogu li se toliko strpiti, da budem iskren :)

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Mislio sam da ti je budžet oko 10kkn pa sam zato stavio navedene, al ovaj PMC je mrak

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2020 9:32 (minarelli).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Mislio sam da ti je budžet oko 10kkn pa sam zato stavio navedene, al ovaj PMC je mrak

 Ma sve 5 sve jasno, hvala na preporuci :)

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Wharfedale Linton Heritage

 

Oni su mi no.1 na listi za tu cifru, mislim da su kod nas na nekoj akciji jeftiniji nego vani, možda sitno skuplji..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Wharfedale Linton Heritage

 

Oni su mi no.1 na listi za tu cifru, mislim da su kod nas na nekoj akciji jeftiniji nego vani, možda sitno skuplji..

 

Fora mi izgledaju, pogotovo driveri od modernih materijala u "starinskoj" kutiji

 

Mada gledam kod zastupnika(ak uopće više i je zastupnik) ih ni nema u cjeniku

10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Audionovum, 9634kn sa stalcima akcija, 8000kn samo zvučnici, 3000kn samo stalci.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

A onda je to novi zastupnik, nije više onaj-koji-kenja-da-bi-ljudi-samo-proizvode-na-popustu

 

Za takav zvučnik moraš uzet pripadajući mu stalak, to je standard

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

A onda je to novi zastupnik, nije više onaj-koji-kenja-da-bi-ljudi-samo-proizvode-na-popustu

 

Za takav zvučnik moraš uzet pripadajući mu stalak, to je standard

 Za svaki bookshelf je preporucljivo,tako da u konacnici i nisu bas povoljniji od standmounta!

AUDIOFIL
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma ja sam mislio baš na ovakav specifičan stalak kakav ima Linton, moraš uzet baš njegov jer ovi ajmo reć standardni ne pašu ni po visini ni po širini

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...
gocc01 kaže...

Jesi gledal kaj za ove Revel M105?

 

Kad sam u Emmezeti kupio Zensor 7, imali su na polici i  izložbene Rubicone 2, malo nešto odozgo ogrebani, ništa strašno, za 8500kn..

 Ne bi Revel, al ovo za Rubicone je bila top cijena onda😁

 Kolega, opet ću bit dosadan. Za 14-ak tisuća kn ovo . 

 Ma zašto bi bio dosadan :)

Prekrasan je zvučnik no treba imati na umu da je soba samo 16 kvadrata, no isplati se poslušati svakako.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

...

 

Nova serija TI DACa je unutra  http://www.ti.com/product/PCM5242

.

 nova serija iz 2014te lol
a s obzirom na integriran clock,"no dc blocking capacitors requred"i "integrated negative charge pump" , ugrađen minidsp core, a minijaturno smd QFN pakiranje mi vristi u facu da se radi o namjeni za ugradit u mobitele tablete etc di je bitno koliko mista zauzima solucija, i jednostrano napajanje i sve nabrojeno. iako u datasheetu pod aplikacija piše i hifi smartphone i av receiver i slicno tu naravno uvik piše sve di se može koristit prakticno, ne znaci da je to osnovna namjena, mislim da se radi o cipu primarno napravljenom za mobilno trziste tako da je vjerovatno ok cip po zvuku ali vjerovatno nije nista specijalno.


Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

E jeb... decki sad ste me totalno zhe...

 

Poceo sam gledati danas neka stereo pojacala, pa de vidi uz to sve neki dac da mogu spojiti preko usb-a, bluetootha, optike...pa tu prici nije kraj, poceo sam i bacati nacrte za neku malo vislju komodu itd itd, i onda stavim troskovnik i vidim da mi fali nekih 10k kn :D

 

Cak bi i ostavio av reciver, neka tu sluzi za multimediju i kucno kino, a ovaj setup za glazbu, buduci da zvucnici imaju bi wire spajanje...

 

I sta sad??? :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...
..

 

Cak bi i ostavio av reciver, neka tu sluzi za multimediju i kucno kino, a ovaj setup za glazbu, buduci da zvucnici imaju bi wire spajanje...

 

...

 
ne želiš imat dva razlićita pojačala spojena na isti zvucnik, nikako.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

E jeb... decki sad ste me totalno zhe...

 

Poceo sam gledati danas neka stereo pojacala, pa de vidi uz to sve neki dac da mogu spojiti preko usb-a, bluetootha, optike...pa tu prici nije kraj, poceo sam i bacati nacrte za neku malo vislju komodu itd itd, i onda stavim troskovnik i vidim da mi fali nekih 10k kn :D

 

Cak bi i ostavio av reciver, neka tu sluzi za multimediju i kucno kino, a ovaj setup za glazbu, buduci da zvucnici imaju bi wire spajanje...

 

I sta sad??? :)

 Ma dobar stereo bez problema nadomjesti surround sustav. Meni nikad doma nije zatrebalo još 4 zvučnika oko mene, a uvijek mi je osječaj kao da sam u kinu, raspalim, grmi sve, sise i eksplozije... Kakav surround, to ti je tek trošak. Centar, pa sateliti, pa kabeli, pa čuda... Bolje to uloži u pravo pojačalo i DAC, ista ti stvar ispadne s parama. AV receiver prodaj na kraju i dobar si. Stalci zadnji, kad središ sebi komodu ili šta već.

 

Bi-wire je nešto skroz drugo, nego to kako si ga ti zamislio. Nije predviđeno 2 pojačala na jedne zvučnike, tako ćeš uništit pojačala i zvučnike. Ignoriraj to, ne zanima te to sad, to ti je doslovno zadnja rupa na svirali.

 

P.S.

Da, ona Yamaha nije loša, ima DAC, ima snage, fino izgleda. Cijena je malo viša nego sam mislio, ali ako je uređaj kvalitetno napravljen, onda je OK. Ako dobro vidim, Yamaha ima i subwoofer izlaz? Znači, sve što ti treba za dugo, dugo godina uživanja.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2020 14:47 (Filox).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
...ili uzme 803 sa svim mreznim mogucnostima danasnjice za nešto manje para....

https://www.nabava.net/receiveri/yamaha-r-n803d-receiver-cijena-crni-srebrni-59985891
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Razmišljam u sličnom smjeru i ja sam svoj izbor suzio na Marantz NR1200. Bio je još konkurent Denon DRA-800H ali WAF je presudio. :) Inače, ovi stereo receivieri su mi praktični jer imaju i HDMI. U principu, osim ta dva modela možda još Onkyo ima nešto u ponudi s HDMI ulazima. Sad još samo razmišljam koje zvučnike upariti s Marantzom... 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Neznam jesam na pravom mistu al svakako cu pitat. 

Dakle zanima me do nekog iznosa cca 2000kn preporuka mini linije/bt zvucnik/zvucnici. Ne trazim neke velike robusne stvari vec nesto sto je i oku prihvatljivo. U slucaju bluetooth zvucnika gledao sam npr kombinacija jamo ds5 mi se cini fino sa dva zvucnika, u slucaju da je jedan ima dosta opcija od marshalla, harman kardon, bose i slicno nekako san se pogubija u tome.

Dodatni plus je ako nesto od toga ima ugraden fm radio/internet radio ali nije uvjet.

Dakle pretezno spajanje bt preko mobitela, koristim android.

Kupnja gotovinom, bilo koji hrv. shop ili vanka mi igra ulogu. 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
Dead kaže...
Zoki B kaže...
gocc01 kaže...

Jesi gledal kaj za ove Revel M105?

 

Kad sam u Emmezeti kupio Zensor 7, imali su na polici i  izložbene Rubicone 2, malo nešto odozgo ogrebani, ništa strašno, za 8500kn..

 Ne bi Revel, al ovo za Rubicone je bila top cijena onda😁

 Kolega, opet ću bit dosadan. Za 14-ak tisuća kn ovo . 

 Ma zašto bi bio dosadan :)

Prekrasan je zvučnik no treba imati na umu da je soba samo 16 kvadrata, no isplati se poslušati svakako.

 

 Slusao sam manji model vrlo dobar zvucnik!Samo ih daju u razlicitim varijantama samim time i cijena ide gore i ne govorim o finishu..

AUDIOFIL
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Postovi poput ovih su odlični da ekipa napokon nauči skratiti post na onaj na koji se referira da se zna o čemu se priča 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Malo sam ipak razmisljao, prespavao i odlucio jos sacekati... nema mi smisla opet brzat sa odlukama, mislim da ne radi uopce lose ovaj denon av reciver, ada bi u istom cjenovnom rangu s nekim stereo pojacalom vrlo malu razliku dobio, a bio bi jako ogranicen, jer ipak trebam na to sve spojiti tv,ps4,komp, treba mi internet radio, jednostavno mi je sve u jednom uredjaju...a za to sve mi se reciver pokazao kao najbolja opcija, a i iskreno ne znam kako to sve da spojim na jedan stereo amp, koji ima jedan opticki ulaz i brdo analognih rca ulaza od kojih bi jedino cd player iskoristio...a jos sada trebam uzeti novi veci tv, novi komp tako da dodatnih troskova imam jos more :)

 

Btw, yamaha kakva god bila, ne dolazi u obzir, jer jednostavno mi se ne svidja njihov zvuk, previse visok i prstav i koji god uredjaj njihov da sam ikad sluso, nikad mi nije sjeo...vec kad bi nesto uzimao, onda bi to bio marantz ili cambridge audio, nesto u tom stilu, buduci da preferiram topliji zvuk koji malo naginje na low :)

 

Mislim da ce mi iduca investicija biti cd player, jer sam sam sebi rekao da moram od dana danasnjeg barem jedan cd mjesecno uzeti i sloziti si nekakvu mini kolekciju, pa ako imate tu nekakav savjet :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Malo sam ipak razmisljao, prespavao i odlucio jos sacekati... nema mi smisla opet brzat sa odlukama, mislim da ne radi uopce lose ovaj denon av reciver, ada bi u istom cjenovnom rangu s nekim stereo pojacalom vrlo malu razliku dobio, a bio bi jako ogranicen, jer ipak trebam na to sve spojiti tv,ps4,komp, treba mi internet radio, jednostavno mi je sve u jednom uredjaju...a za to sve mi se reciver pokazao kao najbolja opcija, a i iskreno ne znam kako to sve da spojim na jedan stereo amp, koji ima jedan opticki ulaz i brdo analognih rca ulaza od kojih bi jedino cd player iskoristio...a jos sada trebam uzeti novi veci tv, novi komp tako da dodatnih troskova imam jos more :)

 

Btw, yamaha kakva god bila, ne dolazi u obzir, jer jednostavno mi se ne svidja njihov zvuk, previse visok i prstav i koji god uredjaj njihov da sam ikad sluso, nikad mi nije sjeo...vec kad bi nesto uzimao, onda bi to bio marantz ili cambridge audio, nesto u tom stilu, buduci da preferiram topliji zvuk koji malo naginje na low :)

 

Mislim da ce mi iduca investicija biti cd player, jer sam sam sebi rekao da moram od dana danasnjeg barem jedan cd mjesecno uzeti i sloziti si nekakvu mini kolekciju, pa ako imate tu nekakav savjet :)

 

Vidi za Nad, C338, C368. Ja sam sa Tannoyima isprobavao Yamahu AS801 i točno kaj si napisao, kreštavi presvijetli zvuk. Jako dobro se čulo sa Yamahom RN602, skroz drugačiji sklop a najbolje sa Nad C368. MA su svijetliji kao Tannoy tako da izbjegavaj Cambridge Audio. Probaj neki Onkyo 9130 ili 9150, čak 9010.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
mali.kresho kaže...

Malo sam ipak razmisljao, prespavao i odlucio jos sacekati... nema mi smisla opet brzat sa odlukama, mislim da ne radi uopce lose ovaj denon av reciver, ada bi u istom cjenovnom rangu s nekim stereo pojacalom vrlo malu razliku dobio, a bio bi jako ogranicen, jer ipak trebam na to sve spojiti tv,ps4,komp, treba mi internet radio, jednostavno mi je sve u jednom uredjaju...a za to sve mi se reciver pokazao kao najbolja opcija, a i iskreno ne znam kako to sve da spojim na jedan stereo amp, koji ima jedan opticki ulaz i brdo analognih rca ulaza od kojih bi jedino cd player iskoristio...a jos sada trebam uzeti novi veci tv, novi komp tako da dodatnih troskova imam jos more :)

 

Btw, yamaha kakva god bila, ne dolazi u obzir, jer jednostavno mi se ne svidja njihov zvuk, previse visok i prstav i koji god uredjaj njihov da sam ikad sluso, nikad mi nije sjeo...vec kad bi nesto uzimao, onda bi to bio marantz ili cambridge audio, nesto u tom stilu, buduci da preferiram topliji zvuk koji malo naginje na low :)

 

Mislim da ce mi iduca investicija biti cd player, jer sam sam sebi rekao da moram od dana danasnjeg barem jedan cd mjesecno uzeti i sloziti si nekakvu mini kolekciju, pa ako imate tu nekakav savjet :)

OK, ništa ne sugeriram, samo pišem tekst slijedno mišljenju kolega kako je stereo pojačalo (zvučno) bolje od AV receivera slične snage. Yamaha mi je i tako "pala na pamet", a stvar je zaista osobne preferencije kome se kakav karakter zvuka sviđa. Svatko bira prema svom uhu, staro je pravilo, pa tako i ti.

Ono što si do sada čuo Yamahu, možda je bilo i sa neodgovarajućim zvučnicima... tko zna. Za razliku od tebe, znam ljude koji imaju iskustvo da je baš Cambridge Audio previše svijetal u zvuku i da naginje gornjim segmentima čujnog spektra... ti pišeš obrnutoo... eto, 100 ljudi... znaš kako se kaže.

 ..100 zena 200 sisa..go figure

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

El netko imao prilike poslušati Dali Opticon 6?

Dobio sam toliko dobru cijenu za par novih da mi počinje biti vrlo, vrlo teško odbiti :)

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice