Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.404.883
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Da. 

Ima podosta varijanti.

 

Najvažnije od svega je da ipak ne kupiš nešto potpuno na slijepo.

 

 Moje prvo (novo) pojačalo Rotel 940 MKII je bilo kupljeno bez probe. Pročitali smo dosta recenzija, na više mjesta je proglašeno Best-Buy pojačalom za tu cijenu (oko 2500 kuna), otišli, kupili i godinama bili više nego zadovoljni. 

 

Onda opet, kupili smo 3 polovna pojačala snage i 2 pretpojačala, stara, vintage, sve bez probavanja, bez testiranja. Neki uređaji iz Njemačke, neki iz Hrvatske, Ebay, Njuškalo... Opet, ništa nismo pogriješili, sve je super i još uvijek nam svira. E da, i gramofon od istog lika di sam i pretpojačalo uzeo, Njuškalo, Rijeka, isto bez probavanja. Brat je 2 skupa (oko 10-15k kn) playera uzeo bez probavanja, jedan novi, jedan polovni, iz Njemačke, ebay. Ono najgore i najriskantnije.

 

Skoro sve smo ja i brat kupovali bez probavanja, na slijepo, vjerujući recenzijama i poznanicima koji imaju puno više iskustva od nas. Kod svega smo prošli odlično, ništa nije bilo vraćeno, osim novog GatoAudio pojačala. Jedna greška u bar desetak kupovina. Istraživanjem, ispitivanjem, čitanjem recenzija se masu toga može doznat. Super je kad možete isprobat uređaje, ali evo, ako ne možete, onda treba puno čitat i uspoređivat recenzije. I naravno, treba imat sreće, ja sam očito imao sreće.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 13:58 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
analogni kaže...

Nemama pasa, al imam mačku....

 

Jel to audiofilska mačka, kak se slažu klonirani Pass i mačka? 

 Lako za audiofilsku mačku, nego jel i mačka klonirana? Jer idu klon Pass i klon Mačk, ako ćemo gledat sinergiju.

Live long and prosper.
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 I naravno, treba imat sreće, ja sam očito imao sreće.

 Ili jednostavno nemaš audofilsko uho, pa ti sve paše.:)

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...
Filox kaže...

 I naravno, treba imat sreće, ja sam očito imao sreće.

 Ili jednostavno nemaš audofilsko uho, pa ti sve paše.:)

 Da, možeš i tako to gledat.

 

Ali ne. Iznenadio bi se na kraju koliko toga smo uspili isprobat i čut, u drugih ljudi, po dućanima, svašta. Probelm je što nikad nismo imali gdje isprobat onaj uređaj koji je nas zanimao, specifično. Znam već razliku između dobrog i lošeg zvuka. Bilo je i drugih ljudi koji su se znali i smijat kad vide player polovni od 2k Eura spojen na prastaro pojačalo od 1500 kn. Onda čuju kako to zvuči, pa se ne smiju više, nego se pitaju zašto su oni doma potrošili desetke tisuća kuna... Pravi ljudi su mi preporučavali i preporuke su bile vrhunske.

 

Evo nedavno je to jeftino pojačalo išlo na refresh i upgrade. Čovjek je bio malo začuđen zašto nešto tako bezvezno idemo sređivat i trošit pare, ali je promijenio mišljenje kad ga je spojio i poslušao. Onda je pohvalio muzikalnost pojačala i ostao ugodno iznenađen. Meni dosta.

 

Jednom prilikom su moj brat i njegov prijatelj (koji radi DIY mono blokove) bili na ne znam kojem sajmu gdje je bio izložen neki sustav od 250.000 kuna. Poslušali su i u prvih 2 minute su se obojica nasmijali, odmahnuli rukom shvatili da doma imaju bolje. I uz smijeh su otišli dalje, cijeli sretni i zadovoljni, jer to je u usporedbi s njihovim sustavima, zvučalo loše. Žao mi je što ne znam koji sustav je bio u pitanju.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 14:16 (Filox).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
minarelli kaže...
analogni kaže...

Nemama pasa, al imam mačku....

 

Jel to audiofilska mačka, kak se slažu klonirani Pass i mačka? 

 Lako za audiofilsku mačku, nego jel i mačka klonirana? Jer idu klon Pass i klon Mačk, ako ćemo gledat sinergiju.

 Ja sam kloniran.....

I to po Feler uzorku.....

 

Kažu ljudi da sam nekad bio sasvim "normalan" (kad sam imao stanku od Hife)....ali me onda uzelo......

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 14:20 (analogni).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

E moj Tajo! 

Pojma ti nemaš ! 

 

Dao je Pass legalno originalnu shemu i još k tome se original može raskopati i pogledati.

Postoje specijalizirane teme u DIY forumima samo za Pass klon uratke.

 

https://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/297892-aleph-5-clone-issue.html

 

Dakle trazistori su originalni, a sve ostalo je min klasa više odoriginala po kvaliteti.

Dakle, moglo se i to kopirati ( original) ali se išlo na bolje.

 

Dao sam opis dijelova ( ukratko) a dal ti poznajes te Firme je drugi par rukava.

Samo jedan elkos NOS Rifa 33.000 uF košta i do150 $ komad a ima ih 8 unutra.

 

Trafo je ručno motan po narudžbi....itd...itd...

 

Direktno je uspoređen moj uradak s originalom, sa originalom  Pass x150.5, sa DIY od Dioklecijana i DIY uradci su bili zvučno boljiod oba originalna Pass-a

Da nisu ne bi original Pass X150.5 otišao na bubanj i bio zamijenjen mojim.

 

Znaš li zašto se prestao proizvoditi orignal Aleph 5 ?

 

A to što ti trkeljaš ( DA, jedini od svih na DIY i audiofilskim forumima) i iznosiš svoje frustracije je tvoj problem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 17:35 (analogni).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ko je sad pak Dioklecijan, ti se tu razbacuješ nekim imenima i nickovima ko da su celebritiyi pa bi mi pod normalno morali znat ko su dotični 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Tajo čovjeće opali nešto ! 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 

 Pojam "rezolutan" ne onačava  explicite rezoluciju nečega i nema direktne veze sa digitalnom kvalitetom zapisa.

 

OK, a sad molim te objasni kako je to zvuk izgubio odlučnost. Nije mu se dalo više? Pitao je svećenika za savjet? Što je bilo?

Nisi odgovorio na konkretno pitanje, i nije ti prvi put.

Nemreš ovdje banane prodavat, za to imaš dedicirane audiofilske forume. Molim te da odgovoriš na direktno postavljeno pitanje.

I please, objasni koji je to aspekt zvuka koji se definira kao odlučnost. U njegovim realnim svojstvima, frekvencijom i valnom duljinom.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ovaj vikend se spremam na slušanje kod kolege, koji ima dvije bitne nove komponente u sustavu (amp i zvučnike).

Zamolio me da donesem svoj DAC/preamp, uz to naravno idu i analogni interkonekti (možda i zvučnički), a naglasak je bio da uzmem digitalne kabele (USB, Coax, AES/EBU).

 

Više nemam tako kvalitetne Coaxe kao nekad, jer mi je Coax veza BDP/DAC sekundarna (naspram PC/USB/DAC).

Da se malo podsjetim kako je to kod mene usporedno radilo pronašao sam dole dati copy/paste mog blic osvrta.

 

Napomena: Tko ne vjeruje (a nije probao) da digitalni kabeli čine razliku u zvuku, neka slobodno zaobiđe taj osvrt !

 

Dakako, ne moram ponavljati da su svi opisni dojmovi osobne (subjektivne) naravi.

 

 

"Digitalni kabeli - AES/EBU, Coax ,USB - proba/osvrt

Malo sam prčkao pu kutiji s kabelima i pronašao neke koji leže duže vrijeme ondje.
Odlučih sve digitalne koji sam našao usporediti, na svom izvoru:
 (PC Lenovo , SPDIF Converter Musical Fidelity V-Link 192 i C.E.C DX 71 MK2 DAC)

USB A na B kabel (veza PC / SPDIF konverter):
O USB kabelima sam već pisao; da smo uspoređivali; "No name" kabele,
Belkin Gold. Audioquest Forest, Cardas Clear i Audioquest Cooffe,
Sumić Overture, Sumić Black Hole, Sumić Reference.....
Na raznim DAC-evima su ti kabeli radili razliku u zvuku
i to onim redosljedom (nabolje), kako su gore i nabrojani.

Sada imam u sustavu Sumić Black Hole USB, vrlo kvalitetan (cijenu neću komentirati)
Od ostalih, ostao mi je samo još neki , kao najbolji; "No Name",
pa je njihova današnja usporedba pokazala očitu čujnu razliku u kvaliteti (sl 1.)
Sumić daje bitno više detalja, puno je jasniji zvuk,
nekako je sve to"finije" , vokali su prirodniji i kao da se makne neka mala koperna sa zvučnika.
Stage je naglašeniji.
Ali razlika više nije tako velika kao što je bila npr. s istim Sumićem na Micromega MyDac-u.
Vjerojatno i zbog toga jer je sada između PC-a i DAC-a i SPDIF konverter....

AES/EBU kabel ( prva vrsta veze; SPDIF konverter - DAC)
Prvi kabel koji sam ja nekad izradio (za prvu silu),
nije ni vrijedno puno spominjati, jer je zvučna slika bila oštra,
zatvorena, bez neke širine i dubine.

Drugi kabel je bio Mogami 3173 110 Ohm,
sa Neutrik konektorima koji je dao bitno jasniji zvuk,
s manje oštrine i s boljom dubinom pozornice.

Treći je bio srebrni DIY (by Amigo), s još boljim Neutrik konektorima
s kojim je sve gore navedeno bilo još bolje.
Dakle bez oštrine (a l otvorenije !), s još više detalja
i s pozoornicom boljom i u širinu i u dubinu i boljom mikrodinamikom.
Svi su na drugoj slici.

Coaxialni kabel (druga vrsta veze; SPDIF konverter - DAC)

Napomena: SPDIF konverter ima i AES/EBU i Coax izlaz na DAC,
pa oba mogu biti istovremeno uštekana, za usporedbu (preklapa se ulaz na DAC-u).

Prvi je bio neki moj dosta stari (zlatni) RCA High Performance kabel,
koji je bio dosta lošiji od AES/EBU veze i u detaljima i u jasnoći i otvorenosti zvuka,
te u kvaliteti vokala i pravilnosti timbra npr. klavira,

Drugi je bio plavi, japanski Canare 303 kabel,
koji je imao više detalja, dinamike i bio je malo "uglađeniji" i bolji u srednjima od onog prije.
Ali je opet bio lošiji u tim detaljima od AES/EBU srebrnog kabela.

Treći Coax je bio zapravo jednostruka izvedenica od Audio Note Lexus interkonekta (1.200 kn) i kao takav je više za nuždu, jer kao, nije izvorno 75 Ohmski, ali to naravno ne osporava probu.
Dolazi sa originalnim Audio Note RCA konektorima.


Taj A. Note je bio još bolji u gornjim parametrima zvuka,
bolje ukupno izbalansiran, i s više detalja. Nije prevelika razlika, al se čuje..
Ali je opet bio malkice lošiji od srebrnog AES/EBU, s manje finoće i detalja,
te manje ukupne veličine pozornice i s manje mikro i makro dinamike.

Optičku vezu nisam uspoređivao jer se ista malo rijeđe koristi
 u Computer audiu (PC - (SPDIF konverter) - DAC).
A ona je kod mene sekundarna: iz TV-a u DAC i nije dio Hife već HT-a.
Prijašnje usporedbe su pokazale da je večinom Optika za audio malkice lošija od Coaxa...više zbog implementacije TOS Linka......

Kao što sam već i prije napominjao (ne samo ja..),
postoji razlika u kvaliteti viševrsnih digitalnih veza (AES/EBU, Coax, Optika).
AES/EBU je (kao balansirana veza) bolja od SPDIF veze...
A postoji i mala razlika u istovrsnim vezama (npr. Coax vs Coax itd.)
kada se koriste kvalitetniji kabeli, ali ne baš uvijek,
ne jako velika i ne ista na svm uređajima.

Također postoji i razlika u kvaliteti zvuka USB kabela.
Tu još više to zavisi o sinergiji uređaja, kvaliteti istih,
ustroju veze (npr. sa ili bez SPDIF konvertera..) itd...

Ništa to gore nije čudno, kada se zna,
da niti USB Protokol (Real Time play,
nema Full Corecction, nema Resend......ima Jitter i smetnje....),
a niti SPDIF Protokol nisu baš na optimali,
a kamo li savršenstvu za prijenos digitalije....

Sustav (ukratko):
Izvori navedeni gore..
Preamp Audio Note M2 Phono, Izlaz Pass Aleph 5 Clone
Zvučnci Vandersteen 2 CE Signature
Kabeli Zvučnički i Jumperi srebrni Sumić, Interkonekti svi srebrni (Marohei..),
Strujni Kabeli moji DIY....."

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 19:51 (analogni).
 
1 2 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
analogni kaže...

 

 Pojam "rezolutan" ne onačava  explicite rezoluciju nečega i nema direktne veze sa digitalnom kvalitetom zapisa.

 

OK, a sad molim te objasni kako je to zvuk izgubio odlučnost. Nije mu se dalo više? Pitao je svećenika za savjet? Što je bilo?

Nisi odgovorio na konkretno pitanje, i nije ti prvi put.

Nemreš ovdje banane prodavat, za to imaš dedicirane audiofilske forume. Molim te da odgovoriš na direktno postavljeno pitanje.

I please, objasni koji je to aspekt zvuka koji se definira kao odlučnost. U njegovim realnim svojstvima, frekvencijom i valnom duljinom.

 Sunčeko moje "semantičko" !

 

Mogu ja ovdje svoje slušne dojmove (subjektivne, naravno) opisati riječima koje želim.

 

A ti po želji pjevaj borbene.....

 

A "rezolutan" u linkanoj enciklopediji znači i "energičan", a zvuk kao, ne može biti energičan....aha....

 

A ako ne razumiješ, pogledaj u srpski Veliki rečnik ("postojan, čvrst")...

to bar ceo svet razume.....

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
analogni kaže...

 

 Pojam "rezolutan" ne onačava  explicite rezoluciju nečega i nema direktne veze sa digitalnom kvalitetom zapisa.

 

OK, a sad molim te objasni kako je to zvuk izgubio odlučnost. Nije mu se dalo više? Pitao je svećenika za savjet? Što je bilo?

Nisi odgovorio na konkretno pitanje, i nije ti prvi put.

Nemreš ovdje banane prodavat, za to imaš dedicirane audiofilske forume. Molim te da odgovoriš na direktno postavljeno pitanje.

I please, objasni koji je to aspekt zvuka koji se definira kao odlučnost. U njegovim realnim svojstvima, frekvencijom i valnom duljinom.

 Nema tu objašnjenja, to je sleng tkz. audiofila (frustriranih) kad se sastanu pa padaju u nesvijest tko je smislio veću nepostojecu razliku tamo nekog kabla/komponente izmišljene cijene, da isti uvale drugoj ovci ili se uzdignu iznad druge ovce, crne.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

"Energija zvuka", "Zvučna energija " nisu nikakva audiofilska izmišljotina ( sinonim rezolutnost) su parametri zvuka koji se spominju npr i na FERU (kod akustičkih) mjerenja.

 

"Energy decay Curve"

 

 

https://www.fer.unizg.hr/_download/repository/[ZIR_2017-18]__08_-_Elektroakusticka_mjerenja_upravljana_racunalom.pdf

 

 Ponoviti gradivo.

Postoje objektivni i subjektivni parametri zvuka.

Naravno; i glazbe, jer u konačnici mi na HIFI sustavu slušamo glazbu.

 

https://element.hr/artikli/file/1605/informacije-i-komunikacije/12376

 

Ne postoji nikakav instrument ( pa niti skup istih) na svijetu, koji će umjesto tebe  decidirano odrediti, koji i kakav zvuk iz Hife mora biti da bi ti se dopao.

Točka.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 21:06 (analogni).
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...
Father_Dougal kaže...
analogni kaže...

 

 Pojam "rezolutan" ne onačava  explicite rezoluciju nečega i nema direktne veze sa digitalnom kvalitetom zapisa.

 

OK, a sad molim te objasni kako je to zvuk izgubio odlučnost. Nije mu se dalo više? Pitao je svećenika za savjet? Što je bilo?

Nisi odgovorio na konkretno pitanje, i nije ti prvi put.

Nemreš ovdje banane prodavat, za to imaš dedicirane audiofilske forume. Molim te da odgovoriš na direktno postavljeno pitanje.

I please, objasni koji je to aspekt zvuka koji se definira kao odlučnost. U njegovim realnim svojstvima, frekvencijom i valnom duljinom.

 Nema tu objašnjenja, to je sleng tkz. audiofila (frustriranih) kad se sastanu pa padaju u nesvijest tko je smislio veću nepostojecu razliku tamo nekog kabla/komponente izmišljene cijene, da isti uvale drugoj ovci ili se uzdignu iznad druge ovce, crne.

 Ajde ti budi dobar bik, nađi neku junicu i šetaj po livadi i tamo prosipaj svoje bedastoće,  ovdje te već svi kuže...

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Kak misliš, jesam se tebi direktno/indirektno obratio? 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bik kaže...

Kak misliš, jesam se tebi direktno/indirektno obratio? 

 Nisi direktno al nas sve trpaš u isti koš, i prićaš gluposti,  čini mi se da bi ti pasao čist zrak na livadi.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Stampedo !? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vaš audio kutak

jel triba kome "tretirat" kabele visokim naponom

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Stampedo !? 

 Sinkopa je jaka ovdje na forumu, samo da ne zna šta je napisao par postova iznad je već zabrinjavajuće, citiram:

 

" Nema tu objašnjenja, to je sleng tkz. audiofila (frustriranih) kad se sastanu pa padaju u nesvijest tko je smislio veću nepostojecu razliku tamo nekog kabla/komponente izmišljene cijene, da isti uvale drugoj ovci ili se uzdignu iznad druge ovce, crne."

 

I onda je iznenađen kada netko reagira na to što je napisao, sav u čudu.

 

Smješno.

15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

"Energija zvuka", "Zvučna energija " nisu nikakva audiofilska izmišljotina ( sinonim rezolutnost) su parametri zvuka koji se spominju npr i na FERU (kod akustičkih) mjerenja.

 

"Energy decay Curve"

 

 

https://www.fer.unizg.hr/_download/repository/[ZIR_2017-18]__08_-_Elektroakusticka_mjerenja_upravljana_racunalom.pdf

 

 Ponoviti gradivo.

Postoje objektivni i subjektivni parametri zvuka.

Naravno; i glazbe, jer u konačnici mi na HIFI sustavu slušamo glazbu.

 

https://element.hr/artikli/file/1605/informacije-i-komunikacije/12376

 

Ne postoji nikakav instrument ( pa niti skup istih) na svijetu, koji će umjesto tebe odrdditi koji i kakav zvuk iz Hife mora biti da bi ti se dopao.

Točka.

 

 

Baš sam išao proučiti pojmove koje navodiš pogotovo jer si spomenio FER... pa bih te pitao sada; zašto izmišljaš te nebuloze?

 

Pojmovi kao Energija zvuka (pojam koji fizikalno opisuje širenje zvučnog vala.., to je nesto magično?) i Energy decay Curve ETC (metoda mjerenja refleksije impulsnog zvučnog vala u prostoru.. koja se može koristiti u tretiranju prostora!?) nemaju apsolutno nikakve veze sa audiofilskim bullshitom koji se tu iznosi tipa "odlučan" "postojan"... zvuk iz nekog kabla/sustava.

 

Molim te nemoj se pozivati na Fer ili ekipu koja se bavi elektroakustikom da ne bi dotični još čuli.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 21:38 (bik).
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

https://element.hr/artikli/file/1605/informacije-i-komunikacije/12376

 

Ne postoji nikakav instrument ( pa niti skup istih) na svijetu, koji će umjesto tebe  decidirano odrediti, koji i kakav zvuk iz Hife mora biti da bi ti se dopao.

Točka.

 

 

 ... po zadnjem grafu ja bi trebao odavno biti gluh i mrtav... umjesto slusaca nitko i nista nece odrediti , ali postoji isntrument i skup instrumenata koji se dopadaju, prema osobnom ukusu... hifa daje ili ne daje zvuk koji ce se tebi dopasti, koji ocekujes, koji prizeljkujes - potpuno subjektivno... mozda basa fali, a mozda mi bas pase... pa onda za mjerenja uzmi sve sljedece varijable u obzir ...

 

dopada

 

 

 

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 Sinkopa je jaka ovdje na forumu, samo da ne zna šta je napisao par postova iznad je već zabrinjavajuće, citiram:

 

" Nema tu objašnjenja, to je sleng tkz. audiofila (frustriranih) kad se sastanu pa padaju u nesvijest tko je smislio veću nepostojecu razliku tamo nekog kabla/komponente izmišljene cijene, da isti uvale drugoj ovci ili se uzdignu iznad druge ovce, crne."

 

I onda je iznenađen kada netko reagira na to što je napisao, sav u čudu.

 

Smješno.

 Još ne kužim tvoje postove, koliko sam skontao uvijek se nađeš uvijeđen kad netko u lošem kontekstu spomene "audiofile" pa se brže_prije javljaš?!  To znaci da ti sebe smatras audiofilom (frustriran) ili normalan? Jer sam ja napisao frustrirani audiofil.

Kako si došao do te titule?; netko ti dodjelio, sam sebi dodjelio, kupnjom pojačala od 7999kn si automatski postao audiofil.? ne kužim još i taj pokušaj vrijeđanja, nitko nije proizvao tvoj post pa te molim da ne dižes nos bezveze.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 22:26 (bik).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Miki, nisi pratio gradivo !

 

Dakako da se tadi o "energiji zvučnog vala" kao što si citirao.

 

 Tako da se ona smanji kada iz jednog interkonekta ( R ili L) nedostaje baterijsko napajanje.  (AQ Jaguar).

Kad nekom uređaju uskratiš "napajanje" onda mu se energija...što ono...?

 I to se čuje  kao manja "rezolutnost", kao što sam ja slučajno opisao.

Mogao sam samo napisat i da se čulo lošije i opet isto.

 

Moram li i dalje crtati ili ce neki i dalje opčiti i svršavati na subjektivne ( a kakvi bi i bili uopće) opise zvuka..

 

A  i boli me cuc kako će si to netko protumačiti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 21:57 (analogni).
 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Vaš audio kutak

dajte ljudi stanite sa svađama, ovaj analogni ocito je isproba doma više od jednog hifi pojačala od 7999kn svaki vrag koji postoji od diy i od kupovnih proizvoda koliko se dalo vidit po slikama šta je posta, ali naravno da isprobat neki uređaj nije jednako razumit kako radi taj uređaj pa covik karikira na nacin koji mu najbolje odgovara. meni to ne smeta osim onda kad se ti polu izmišljeni termini počmu gurat pod nos ko da su u SI sustavu, a nisu i to s dobrim razlogom.

ali i dalje cekam objasnjenje kako taj uređaj radi...

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 21:54 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kako radi.....Koji uređaj ?

Misliš li na kabele s baterijama i "na struju?

 

Pa ja kao korisnk to uopće ne moram znati....!!!!

To je za "Mernike" i znatiželjne...

 

Kupim, spojim i slušam mjuzu.

 

Guglaj....ako te zanima

 

..https://audiokarma.org/forums/index.php?threads/audioquest-dbs-speaker-cables.509133/

 

https://forum.audiogon.com/discussions/audioquest-dbs-field

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 22:09 (analogni).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Miki, nisi pratio gradivo !

 

Dakako da se tadi o "energiji zvučnog vala" kao što si citirao.

 

 Tako da se ona smanji kada iz jednog interkonekta ( R ili L) nedostaje baterijsko napajanje.  (AQ Jaguar).

Kad nekom uređaju uskratiš "napajanje" onda mu se energija...što ono...?

 I to se čuje  kao manja "rezolutnost", kao što sam ja slučajno opisao.

Mogao sam samo napisat i da se čulo lošije i opet isto.

 

Moram li i dalje crtati ili ce neki i dalje opčiti i svršavati na subjektivne ( a kakvi bi i bili uopće) opise zvuka..

 

A  i boli me cuc kako će si to netko protumačiti.

 

 WTF? 

Sad vidim da nema smisla rasprava jer se sve više ukopavaš nakon prošlog posta (kao "s FERA" :)) a konto sam došao jedan razuman "audiofil" na forum, kad ono još jedan ezoterik.

Jel znaš da zvučni val kreče IZ zvučnika a ne iz interkonekta na koji ti je tvoj snake oil prodavač spojio baterije i prodao spiku za malu djecu?! nisi znao? , ok. Intekonektom se krece nešto drugo.

Ok ak te boli, to je bilo sve od mene za danas.

 

 

dabar_solta :

Onaj post je za Zokija.

Neka je on probao 10000 uređaja ali pretjerivanje je pretjerivanje.., mislim da je to skontala i ekipa iz suprotnog tabora.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 22:31 (bik).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Dobro da si mi ti objasnio da zvučni val kreće od zvučnika !

 

Jer ja to još od 1974/75 na svojem prvom skromnom Hifi sustavu do danas nisam skužio.

 

A da na taj zvučni val može malo (u konačnici naravno) utjecati analogni interkonekt (i bez i sa DBS baterijskim dodatkom) možda ti niti danas ne znaš.

 

Svaki kabel je ujedno i RCL komponenta, svojevrsni "Ekvilajzer".

 

A kako RCL komponenta može utjecati na signal (zvuk u konačnici), uči se u trećem/četvrtom razredu elektrotehničke (El. Mreže, elektronika)

 

 

Zadatak kabela je da čim manje "uneredi" signal od točke A do točke B.

 

Vidim da je i kolega Father_D shvatio, a samo ti nisi o čemu se radi.

 

Po treći put:

 

Dakle, kod opisa slučaja kada se na (R ili L) dijelu voda AQ interkonuekta slučajno odpoji DBS napajanje napisao sam:

 

"to se čulo na tom kanalu kao tiši i manje rezolutan zvuk"

 

I vi iz toga napravili cijelu dramu....

 

Jesi li uopće ikad uživo vidio kabele sa DBS sustavom !!???

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 22:48 (analogni).
 
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Kako radi.....Koji uređaj ?

...

 

Guglaj....ako te zanima

 

.

 guglam i citam te tvoje linkove i nema nigdi objašnjenja osim tvrdnje da daje bias napon na žici u izolatoru.
napon u odnosu na šta? smješan uređaj ako cemo realno. ljudi ne kupujte pls.

-bik, govorim za analognog da je proba puno uređaja, nemam tabora, niti je sve šta rečem točno, ali ovo s napajanjem na dielektriku kabela je 99.999999% bull s.it nek se analogni ne uvrjedi al mislim da cuje sta zeli cut.


4 godine
offline
Vaš audio kutak

Dabar, daj shvati čovjeće da sam isprobao dosada min 10-ak Audioquest kabela.

Večina je bila sa DBS sustavom baterija.

Iz više game.

 

I ne jednom se dogodilo ( i na zvučničkom) da se baterijska kutijica odšarafi ili ima loš kontakt ili baterija krepa (vrlo rijetko zadnje).

I to se onda jasno čuje, prije svega kao tiši zvuk iz tog kanala.

Disbalans....

 

I nemoj pisati takve stvari da su to nebuloze i da ljudi ne kupuju, jer bi te na ozbiljnom forumu krivo gledali.

To je patentirano od strane AQ i to tako radi.

 

Sumić (koji podosta kopira AQ) to ne smije stavljati zbog patenta.

Ionako su mu kabeli (svi su do sada srebrni) solidni.

 

A da ne moraju biti srebrni da bi odlično zvučali, dokaz su npr. Kubala Sosna Kabeli (Emotion,Elation) koje sam također kod sebe isprobao.

Rade više nego odličnoi bez DBS-a...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 23:05 (analogni).
 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Ko je sad pak Dioklecijan, ti se tu razbacuješ nekim imenima i nickovima ko da su celebritiyi pa bi mi pod normalno morali znat ko su dotični 

 Dioklecijan je poznati DIYer iz Splita koji je specijaliziran za izradu DIY Pass pojacala i radi svoje gramofone,naravno  servisira hifi komponente kad uhvati vremena!Njegova diy Pass pojacala se smatraju najboljim u HR,napravio je neke preinake i neka svoja rjesenja i pojacala zaista vrlo dobro zvuce!Prije je aktivno sudjelovao u zlatnom  dobu audiofil.net foruma!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 23:12 (volegradele).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice