Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.402.353
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
Ima toga ohoho pored D'agostina...vrlo brzo ce covjek zasiti i trazi promjenu koja nuzno ne mora bit bolja.Ja da mogu samo bi minja iz gusta!Jer audio hifi mi je ogromna ljubav!

 ima li tu ekipe šta mjenjaju karakter zvuka kupovinom raznih različitih pretpojačala a da za pojačalo koriste uvik isti amp koji je napravljen da bude neutralan(u granicama razuma da nebi bilo da to ne postoji)? ili vam je svima draže all in one rješenje? ili kombinirate i jedno i drugo?

ako imate volje napišite zašto tj kojom logikom se vodite. hvala na info.

Pretpojačalo - 70% kasnijeg karaktera zvuka. To nosi toliko. Nije moja umotvorina, nego puno jačih ljudi iz svih diijelova svijeta, a koji jesu autoriteti na tom polju. Plus i par samograditelja (prof. dr.-i elektrotehnike, da se razumijemo, ne šarlatani) koji su davno objasnili značaj i potrebu kvalitete preampa.

 

Plus - i sam sam se osvjedočio na više primjera uživo, da promjena preampa znači jako jako puno u kasnijem zvuku. Kod lampi u preampu, dosta bitna, čak najbitnija - ECC83 - kraljica lampi (još bolje ako je E83CC - vojni standard).

 

Nemam pre/pow ustroj, nego imtegrirca, ali da imam love - uzeo bih odvojeno, i to vjerojatno neko kvalitetno lampaško pretpojačalo (čak moguće sa DACom), a MOSFET izlaz (kako i sada imam u integrircu).

 

Ovo mi je tiha patnja  https://www.accusticarts.de/en/products/tube-preamp-ii/

http://www.audioreference.co.nz/product/accustic-arts-reference-tube-pre-ii-mk2-fully-balanced-preamp-headphone-amp

 Letimicno pogledao ponudu zvucnika i skoro pa na guzicu,Magico prednjaci u tome!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

mislim da sam spomeni tu, aktivnu biamped open baffle mid/kompresija bas i mislim da je bia vifa dome tweeter s neo magnetom, kombinaciju šta sam ima prije 5-6 godina. teksas instruments chipovi u diy pojacalima i TI opampovi u isto diy skretnicama.

open baffle su mi definitivno najdraža vrsta zvucnika, vjerovatno zato šta mrzim refleksije u prostoriji.

slušalice prastare koss porta pro defnitivno mi osale u najboljem sjecanju, gura sam ih diy pojacalom na dvi baterije od 9v ili tako nešto više se ne sjecam.

a za razglas prastaru rcf event seriju, event 3000 za topove a esw1018 za binove i napaja bi to nekom npr phonic g-h klasom.

za pc sound logitech z120.

za prijenosni onaj veliki jbl.

još nešto :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2020 23:00 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Meni je ovo tiha patnja:
https://www.denonpro.com/index.php/products/view3/dn-700avp

 

To bi baš fino išlo uz aktivne monitore za slušanje glazbe. Cijena je pristojna, oko 700 dolara, a dobiju se pravi +4 dB balansirani izlazi.

 

Šteta što hifi firme ne prodaju ovakve no bullshit uređaje za normalnu cijenu. A da se razumijemo, ovo je napravljeno da traje.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...
 Letimicno pogledao ponudu zvucnika i skoro pa na guzicu,Magico prednjaci u tome!!

Prije nego li odem u fotelju, nisam baš razumio smisao, značenje "ponuda zvučnika"?! Što se misli pod "ponuda zvučnika"? Prema broju raspoloživih modela koje nude na tržište? Ili što? Koji je kriterij ponude, pa Magico prednjači?

 

Ako može objašnjenje... tnx!

 Pardon zaboravih stavit najbitnije "ponudu i cijenu zvucnika"

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

mislim da sam spomeni tu, aktivnu biamped open baffle mid/kompresija bas i mislim da je bia vifa dome tweeter s neo magnetom, kombinaciju šta sam ima prije 5-6 godina. teksas instruments chipovi u diy pojacalima i TI opampovi u isto diy skretnicama.

open baffle su mi definitivno najdraža vrsta zvucnika, vjerovatno zato šta mrzim refleksije u prostoriji.

slušalice prastare koss porta pro defnitivno mi osale u najboljem sjecanju, gura sam ih diy pojacalom na dvi baterije od 9v ili tako nešto više se ne sjecam.

a za razglas prastaru rcf event seriju, event 3000 za topove a esw1018 za binove i napaja bi to nekom npr phonic g-h klasom.

za pc sound logitech z120.

za prijenosni onaj veliki jbl.

još nešto :D

 Mislim da je Tajo ciljao na zvuk kakav preferiras,sto trazis od sistema,kakav zvuk volis..sto ti je bitno..

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...

Meni je ovo tiha patnja:
https://www.denonpro.com/index.php/products/view3/dn-700avp

 

To bi baš fino išlo uz aktivne monitore za slušanje glazbe. Cijena je pristojna, oko 700 dolara, a dobiju se pravi +4 dB balansirani izlazi.

 

Šteta što hifi firme ne prodaju ovakve no bullshit uređaje za normalnu cijenu. A da se razumijemo, ovo je napravljeno da traje.

 Bas gledam,nije neka cifra u pitanju!Inace Denon mi je draga firma,radu vrlo dobre,kvalitetne i cijenom pristupacne komponente!

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Neki dan si se podsmjehivao mom Pioneeru, Network playeru što ne podržava NTFS nego FAT32 za vanjski format, a sada čitam - tvoj mokri san isto tako ne podržava... a profi uređaj... mislim... no comment!

https://www.denonpro.com/index.php/products/view3/dn-700avp

 

Pa ne treba mi to. Trebaju mi HDMI ulazi i izlazi, dekodiranje audia u preampu i slanje na balansirane izlaze.

3/4 opcija ovog uređaja mi je nepotrebno, u stvari, no ovo je najjeftiniji preamp kojeg sam našao a da ima balansirane izlaze i HDMI audio dekodere te video passthrough.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Neš ti Hife......

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
djigibao kaže...

Evo na bug-u nesto novo sto je dosta interesantno (mozda preskupo):

https://www.bug.hr/recenzije/volumio-primo-kvalitetan-hardver-za-mocan-audiosoftver-13847

Masa tih malih, uvjetno rečeno "malih", DACova, svira, zapravo, iznenađujuće dobro, ali svi (velika većina) imaju jednu manu, a to je uvjetovano i cijenom koštanja.

 

Mahom svi imaju neadekvatna napajanja i ispravljače. Vjerujem (čak garantiram) da bi svaki od njih svirao za klasu bolje kad bi imali neke kvalitetne ispravljače/napajanja u kombinaciji sa samim sobom.

 

Ovako, uz "kutija cigareta na žici" velik/mal ispravljač/napajanje kineske proizvodnje, mnogi vlasnici i audiofili neće nikada saznati kako njihov uređaj može raditi i "svirati", jer neće posegnuti na nekim kvalitetnijim načinom opskrbe mu strujom i energijom.

Da se uhvate izrade nekog hand-made napajanja sa pravim trafačima i kvalitetnom filtracijom struje, brzo bi uvidjeli (čuli) kako kinesko priloženo rješenje nema što tražiti u klasi DACa od 500 Eura (u skupljoj pogotovo).

Ali, to se u pravilu ne događa. 99% njih će ostati na dobivenom uz uređaj. Šteta!

 

EDIT

Samo primjer, recimo NorthStar, talijanski DAC iz 2001, ne previše skup (bio 1.200 Eura), ali da se vidi kako ozbiljna firma rješava napajanje strujom interne strukture uređaja... NEMA "cigla na žici" ... tu su pravi trafači, svaka čast.

 

 Dobar je NorthStar.

A nije ni loš ovaj moj DAC/preamp dole sa 47.000 uF.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 7:51 (analogni).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
Ima toga ohoho pored D'agostina...vrlo brzo ce covjek zasiti i trazi promjenu koja nuzno ne mora bit bolja.Ja da mogu samo bi minja iz gusta!Jer audio hifi mi je ogromna ljubav!

 ima li tu ekipe šta mjenjaju karakter zvuka kupovinom raznih različitih pretpojačala a da za pojačalo koriste uvik isti amp koji je napravljen da bude neutralan(u granicama razuma da nebi bilo da to ne postoji)? ili vam je svima draže all in one rješenje? ili kombinirate i jedno i drugo?

ako imate volje napišite zašto tj kojom logikom se vodite. hvala na info.

 Pa ja sam išao tim razmišljanjem. Po grafu i mjerenjima, pojačalo je poprilično linearno i graf je ravan od 20hz do 20khz, baš ono kako ti voliš. 

 

Pretpojačalo sam dugo tražio što i kako, našao što me zanimalo i super sam zadovoljan. Mislim da sad dugo vremena to dvoje neću mijenjat.

 

Imao sam integrirane sve do ove zadnje kombinacije i sad to više ne mijenjam, niti se vraćam na integrirano kad budem mijenjao. Valjda.

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
.

 Mislim da je Tajo ciljao na zvuk kakav preferiras,sto trazis od sistema,kakav zvuk volis..sto ti je bitno..

šta više flat naravno, iako mi odgovara blagi loudness al to pravdam da mi sluh nije flat pa da kompenziram.  cjeli fokus kad nešto slažem mi je kako postic da budu šta više moguce neutralne komponente a ne dodavat komponente da bi mjenjale zvuk i dodavale nekakav karakter, nemoj me krivo svatit ali cim sistem nije neutral to mi ne spada u hifi, ko ni npr cjevi s ogromnom distorzijom.

to izgleda dosta star uređaj, možda zato nema ntfs: "With comprehensive in/out connections and the latest Bluetooth® 4.0 wireless technology, the DN-700AVP is the ideal surround preamp for any commercial audio-video system."

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Neš ti Hife......

TIFIFY

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
.

 Mislim da je Tajo ciljao na zvuk kakav preferiras,sto trazis od sistema,kakav zvuk volis..sto ti je bitno..

šta više flat naravno, iako mi odgovara blagi loudness al to pravdam da mi sluh nije flat pa da kompenziram.  cjeli fokus kad nešto slažem mi je kako postic da budu šta više moguce neutralne komponente a ne dodavat komponente da bi mjenjale zvuk i dodavale nekakav karakter, nemoj me krivo svatit ali cim sistem nije neutral to mi ne spada u hifi, ko ni npr cjevi s ogromnom distorzijom.

to izgleda dosta star uređaj, možda zato nema ntfs: "With comprehensive in/out connections and the latest Bluetooth® 4.0 wireless technology, the DN-700AVP is the ideal surround preamp for any commercial audio-video system."

 Naravno neutralnost je sveti gral hife...ali teško da si ikad cuo lampe u pravom svjetlu da bih mogao procijenit neutralnost ili ne.Ja sam čuo sisteme vrhunske,neutralne koliko mogu biti sa cijevima i tranđama...nema tu neke pameti,zaboravi floskule lampe toplo,tranđe snaga... vrhunska pojačala postoje u jednom i drugom taboru bez obzira na ustroj..a opet sve zvuci različito :D,zato i je ovaj hobi zanimljiv.Osobno sam na strani tranđi čisto iz komoda ,retubing zna bit vrlo skup a imaju i vjek trajanja!

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...


to izgleda dosta star uređaj, možda zato nema ntfs: "With comprehensive in/out connections and the latest Bluetooth® 4.0 wireless technology, the DN-700AVP is the ideal surround preamp for any commercial audio-video system."

Je, star je nekoliko godina, a nema NTFS podršku jer mu to nije primarna namjena. A što se BT4 podrške tiče, mislim da je i dalje dostatna za kućnu upotrebu... smatram ga dovoljnim za casual slušanje, nabrzinu preslušavanje nekog albuma, ili ako nema boljeg... :)

Smijao sam se tajinom media playeru (sory, tajo) jer je to po definiciji media player, koji bi morao imati podršku za datotečne sustave koji su uobičajeni za današnji svijet (i velike diskove), dakle exFAT, NTFS, EXT4, APFS (ili HFS+). Kao da danas kupiš Bluray player koji nema podršku za dual layer medije. S time da njegov uređaj košta podosta više od ovog.

 

Inače, ovo su jako rijetke biljke, pretpojačala sa HDMI ulazima i video passthrough, te balansiranim izlazima. Čovjek bi rekao da ih je lakše za naći, no u stvari nije, a ono što postoji, cjenovno ide u nekakve vode koje nemaju smisla...

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

 Naravno neutralnost je sveti gral hife...ali teško da si ikad cuo lampe u pravom svjetlu da bih mogao procijenit neutralnost ili ne.Ja sam čuo sisteme vrhunske,neutralne koliko mogu biti sa cijevima i tranđama...nema tu neke pameti,zaboravi floskule lampe toplo,tranđe snaga... vrhunska pojačala postoje u jednom i drugom taboru bez obzira na ustroj..a opet sve zvuci različito :D,zato i je ovaj hobi zanimljiv.Osobno sam na strani tranđi čisto iz komoda ,retubing zna bit vrlo skup a imaju i vjek trajanja!

Ja sam od lampi odustao tamo u devedesetima, zbog nekoliko parametara, potrošnja, osjetljivost, trajnost, nepraktičnost - palit pojačalo pola sata (karikiram) prije slušanja glazbe, da bi lampe došle u svoj optimalni mod rada... ma ne baš, hvala. Tendencija pojačanja distorzija kako se troše... nije mi to hifi. Da, imaju svoj šarm i retro štih, no toliko su nepraktične, poput onih golemih magnetofonskih vrpci, da sam jednostavno odustao od njih.

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Da upravu si,i mene to odbija..s vremenom degradacija..pa razne vrste,proizvođaci...previse zamaranja i previse opcija!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kakve degradacije i distorzije pobogu !?

 

Ako je lampaš dobro dimenzioniran pojačavačke cijevi traju i dosta duže od 2 godine u nekoj normalnoj količini slušanja.

 

A za izobličenje (THD) sam već postavio pitanje:

 

Zašto  kvalitetan cjevaš sa čak do 1% THD još uvijek može ljepše zvučati od SS ampa sa 0,0005 % THD? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 9:36 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
analogni kaže...

Neš ti Hife......

TIFIFY

 Dole je izvor s ograničenim opcijama i amp s distorzijom...

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 10:08 (analogni).
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Zanima li nekoga malo povijesti? Evo upravo čitao o MOSFETima, njihovom nastanku, pa ako vas zanima, evo malo povijesnih podataka, s jednom lijepom recenzijom.

 

https://zstereo.co.uk/2019/09/22/hitachi-hma-6500/

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Tako nekako !

 

Trafo je izuzetno važan.

Znam, jer imam uređaje u kojim je to solidno urađeno ( A.Note i Pass cl.).

Posebno je tu dobar japanski Audio Note ( srebro), Lamm i sl.

 

 Pogotovu je to bitno kog lampaških izlaznih trafoa.

Naravno, svi su klasični s limovima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 10:42 (analogni).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Koliko vas ima neki text od konstruktora uređaja koji koristite? Evo ja našao za svoj preamp malo o njemu, od osobe koja ga je konstruirala.

 

"I should have used my wording more cautiously. What we tried to achieve with the P303 was to produce a preamp that was essentially a "straight wire with gain". I borrowed this phrase years ago when Sony used it one of their advertisement and it always stuck with me. The P303 has gain. The input sensitivity of the P303 are as follows:

MC input 100uV
MM input 2.5mV at 100hz
High level input 150mV

The rated output voltage is 1.5V. Using the standard gain formula (gain=20Xlog(output voltage/input voltage) this translates to approximately 84 dB, 55 dB, and 20 dB respectively through various inputs. I apologize for this confusion.

There's four gain blocks in the P303. The first gain stage is the MC amplifier which is a flat gain amplifier with approximately 28 dB of gain. This stage employs 6 (3 upper and 3 lower in parallel) transistors running in push-pull configuration. The second stage is the MM amplifier which compensates for the RIAA equalization and has a gain of approximately 36 dB at 1000hz. This circuit utilizes a 3 stage complementary push pull topology where even the the first stage differential amplifier is operating in push pull mode. The 3rd stage is the line preamplifier which has a gain of 20 dB and utilizes a 2 stage complementary push pull topology. Again a differential amplifier in push pull mode is used in the first stage. A unique volume control is employed in the line preamp whereby there's 2 sets of potentiometer (1 in front of the line preamp and 1 after) to lower residual noise. The 2 sets are ganged together in the volume potentiometer assembly to act in unison. The fourth stage is the push pull buffer amplifier which has no voltage gain but enough current gain to provide low output imipedance to drive any power amplifier.

I've been asked by many audiophiles why you need a preamp. Many audiophiles use a power amplifier with volume control and can feed their high level source directly into the power amplifier. In my opinion, I see no problem with this if the power amplifier has enough gain to attain sufficient volume level and if the output impedance of your source won't degrade the sound quality by directly driving the power amplifier.

Having a preamp provides the following functions:

1. Gain to play back moving coil cartridge.
2. Gain plus proper equalization to play back vinyl using a moving magnet cartridge.
3. Source selection.
4. Line level gain if required plus any attenuation using the volume control.
5. Proper output impedance using the buffer stage to drive any amplifier.

If none of these functions are required, bypassing the preamp is highly recommended.

Essentially a passive preamp has no gain and only attenuation. A passive preamp should introduce the least amount of nonlinearity because there's no gain stage in its path. I hope I didn't confuse you.

With warmest regards,

Tom Ishimoto
Nortrhidge Electronics"

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Sjajno! Lijepo! Zapravo, rijetko se sreće i vidi tako nešto.

 

To je velika rijetkost danas, jer, danas uređaje uglavnom konstruiraju timovi stručnjaka (osim u iznimnim slučajima D'Agostino i slični), a onaj tko "potpisuje" projekt je obično nedostupan i za javnost i za korisnika. Sve ostaje dobro skriveno i maskirano (na žalost). "Mi, firma..." :-)))

 

Japan je posebna priča sa dostupnim ljudima, što je iznimno pohvalno, a EU proizvođači još tu i tamo hoće odgovoriti na kakav mail ili dati kakav podatak nedostupan regularnim putevima, dok oni "preko bare" često čak i ne odgovaraju, pa imaš osjećaj da si kao šutnuto pseto u jarku. Eventualno te kanaliziraju na domaćeg distributera, a onda opet bude "gdje si - tu si" (nije pravilo, ali često bude tako).

 

Kad sam lane tražio neke podatke o jednim zvučnicima, pa pitao proizvođača - prvo ni slova, pa onda na ponovljeni mail (a javio se čak gazda firme) samo šturi opći podaci koji i tako jesu dostupni na netu.

Tek mi je na 3. mail, kad sam i opet spomenuo da mu je očito promaklo konkreto pitanje o "tome i tome", - dao traženi podatak (koji me onda, srećom, udaljio od kupovine, jer mi nije odgovarao).

 

 Aha, našao sam ga na Audiokarma forumu, baš je jedan tip pisao recenziju za Onkyo P-303 i uspoređivao ga sa svojim prerađenim Kenwood 700C preampom, kad odjednom eto ti Tom Ishimoto, bivši konstruktor iz Onkya, da nam kaže par riječi o svom proizvodu. Ludilo, nisam se mogao bolje nadat. Sad čovjek ima servis audio uređaja u Kaliforniji.

 

Odlično mi je ovo "straight wire with gain" za jedno neutralno pretpojačalo. Baš ono kako sam i zamislio to.   

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
volegradele kaže...
Da upravu si,i mene to odbija..s vremenom degradacija..pa razne vrste,proizvođaci...previse zamaranja i previse opcija!

Lampe, prave, skupe čiste lampe kao ustroj (u pravilu i praksi) imaju ljudi koji su nakon dugo godina eksperimenata sa raznim vrstama tranđo/hybrid uređaja stigli na područje kompletnih "lampi". Gotovo je nemoguće od nekog mlađeg od 40+ godina čuti - "imam komplet lampe doma i slušam, wow".

 

To je kao kad oni koji imaju puno love posegnu sa starom Porsche Carrera 911 makinom, iz 60-70-tih - motor pozadi, pogon pozadi, pa se busaju u prsa da je to "biser, ali samo za znalce" (kako i novinari to znaju prekrstiti, tu vozačko-upravljačko-tehnološku caku ne baš podobnu i pogodnu za stabilnost i upravljanje autom), a u tom se "biseru" ginulo samo tako, na žalost.

 

Hybrid klasa spaja i daje najbolje od oba svijeta, to je poznato, ali da čista lampa ima samo svoj "štih", i to je neosporno.

Ipak, osobno ne poznam nikoga da ima u sobi "krajnji domet" Vacuum tube ustroja na bazi - lampa preamp + 2 monobloka lampa (što bi bio ideal). Ne kažem da ih nema oko nas, ima, samo ja osobno ne znam nikoga.

 

U praksi, u pitanju su najčešće Hybrid uređaji ili često samo preamp uređaji na bazi lampa ili neki integrirci (Nightingale, Mastersound i slični, lampa), dok maloprije navedeno - čista lampa svuda (pre + 2 monoblok, sve lampa), zaista ostaje, čini se, "samo za znalce"   i one duubljeg džepa.

 

I to često bude "B" sistem kod takvih ljudi, kao - Ma, imam i jedan tranđa ustroj, a lampe kad se poželim slušati "pravi" zvuk... onda odu u B-sobu i tamo na i "B" i zvučnicima ostvare "pravo" slušanje. Još ako je i cd player lampa, ili DAC lampa... onda je zbilja komplet, ali... ne poznam nikog tavog.

Pa do sad sam slušao među ostalim 3 sistema koji su bili na Full lampama,jedan je najbolji kojeg sam čuo do sad,drugi je drugi najbolji do sad a treći je vise nego dobar!😊

E da upravu si lampe idu sam malo starijim i iskusnijim audiofilima!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Netko me pitao sliku Rondo police što mi je brat imao i prodao, evo sam slučajno naletio na sliku bivšeg sustava na toj polici, netko je sliku upotrijebio za click-bait na youtube videu, kao thumbnail.

 

Ovo je bivša bratova polica, njegov CD player (Simaudio Moon 5.3), njegovo pojačalo (Hitachi HMA 6500) i moje pretpojačalo (Onkyo P-303). Iza se vide njegovi bivši, sad moji Kimber 4PR (ja mislim). Sad je u sustavu Sony TA-E86 umjesto Onkyo-a, sa strane je još i Burson DAC/headamp. Zvučnici Sonus Faber Toy Tower.

Live long and prosper.
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

...evo cijela kolekcija + amp Onkyo M-505 za "samo" 20 000kn...

 

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-ostalo/onkyo-ultimate-high-end-p303-t909-eq-u30-e30-m505-oglas-24339175

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

 Vidio sam to i to je totalna glupost. Al ono, totalna. Sve je to za početak iz 1977. godine i nije refreshano. EQ, tuner i ona komponenta koja dodaje razne ulaze (selektor samo) ne vrijede baš puno, jer nisu komponente koje bi netko baš specifično tražio. Za pojačalo sam čuo da nije dobro, bi-polarci su, nisu mosfeti i grije se puno, a zvuk nije nešto posebno. Jedino pretpojačalo vrijedi nešto para, jer  je stvarno dobro napravljeno i ima vrhunski zvuk, ali cijena po oglasina je oko 3000 kuna, kad ga se nađe.

 

Sve skupa drži malo bolju cijenu samo ako je iznimno dobro očuvano i zato jer je cijeli komplet. Po meni bi sve to skupa stavio maximun 10.000 kuna i onda spustio u dogovoru do 6-7. I to kažem samo ako je sve u kompletu i ako je odlično očuvano. I to je puno.

 

Refresh je obavezan za sve ove uređaje i to košta dobro. Ovo će kupit samo netko tko baš želi ovo imat doma radi izgleda, cijeli komplet, a ni onda neće dat 20k kn.

 

P.S.

 

Ovaj amp je dio ove serije, iako dizajnom odskače. Ovo je prva Onkyo Integra serija, ali to ne piše napred na uređajima. Piše unutra i iza.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 16:02 (Filox).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, imao je Onkyo puno jače stvari.

 

Prava Integra serija dole....

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 17:02 (analogni).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Tko pogodi koji je ono uređaj na slici ? 

 

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice