Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.396.368
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
neki diy chipamp 110%
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Tko pogodi koji je ono uređaj na slici ? 

 

 

Rotel Mićo preamp čini mi se 

 

Dosta dobro znam te starudije, a nisam ljubitelj 

 

Sad si dužan nekih 6 pivi, ili nisu 3 pive ko za prošli amp? 

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
djigibao kaže...

Svaka roba ima svog kupca, pa i ovo. Prodat će se, nekome će se svidjeti baš to i kupit će i kasnije s ponosom pokazivati škvadri kako ima vintage uređaje.

 

I oni će se diviti   i svi siti i zadovoljni.

 

Neće prodat tu starudiju vjeruj mi ni za 5X manje novaca, prošla su vremena takvih ovaca

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Nikakav DIY ! 

 

Originalni uređaj.

Ne treba struju ! 

 

Evo,  Minarelli pogodio.

Pasivno Rotel pretpojačalo.

Odlično.

Žao mi što ga nisam zadržao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 19:25 (analogni).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Tu sada dolazimo i do ogromnog značenja (kako sam slušao od autoriteta na tom području) samog transformatora uređaja (za koji mnogi pojma, ali pojma nemaju koliko je značajan u uređaju), jer, slaganje limova jezgre u svrhu dobivanaj pojednih frekvencija kasnije u signalu zvuka nije samo slučajan odabir. Deblji limovi, tanji limovi... postoji pravilo i velika nauka i tajna zanata u tome. To je kažu, poput kovanja japanskog samurajskog mača/sablje. Ne može i ne zna svatko.

 

Kako mi je prije par godina spomenuo jedan stari dr. elektrotehnike, neki je ekspert u Sansui-ju 70-tih godina otkrio najoptimalniji način i poredak debljina ploča, što je kasnije rezultiralo "pogođenim" zvukom.

No, to su tajne zanata i tajne dobrog zvuka kasnije.

 

Aaa zato moje pojačalo ima samo trafo, a ostatak kutije je "vazduh" 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

A što je ovo dole što svijetli ?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

A što je ovo dole što svijetli ?

 

 LEDica? :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Audiofilska ledica

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ti budi tiho!

Preveć si već pivi zaradil !

 

Synergistic Research zvučnički sa napajanjem na struju.

Bio na probi. Srebro.

Dobar i relativno skup, al u SH ok.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 23:03 (analogni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 

Synergistic Research zvučnički sa napajanjem na struju.

 

Kaj?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma dobro, nije "napajanje" u onom  klasičnom smislu, malo sam to  kasno pisao pa mi se ni dalo objasnjavati.

Preko adaptera ide dodatni napon koji "održava" stabilnost signala ili tak nekaj.

Treba njih pitati.

Audioquest to ima s baterijama, a kasnije i oni na baterije.

 

Dole je jedan od mojih AQ kabela na baterije, 72 V ukupno.

 

Na trećoj slici, onaj tanki je moj Sumić, a za debelog nisam siguran dal je Marohei ili nešto drugo. Nije Sumić toliko tanki koliko je ovaj drugi "napumpani" .

 

Pa sam ga morso poduprijeti s nosačima. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 7:55 (analogni).
4 godine
offline
Vaš audio kutak
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
analogni kaže...

 

Synergistic Research zvučnički sa napajanjem na struju.

 

Kaj?

 Očito kabel koji ima i neku aktivnu komponentu, a svaka aktivna komponenta zahtjeva neki napon, pa eto, ovaj ima struju...

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, nema neke RCL elemente, nsgo samo taj "podržavajući" napon.

To je već dugo uhodana stvar.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Pa, nema neke RCL elemente, nsgo samo taj "podržavajući" napon.

To je već dugo uhodana stvar.

 Evo čitam ovo za AQ DBS, znači ovo je žica koja se nalazi van kabela i izolacije, ide uz kabel i služi za uklanjanje vanjskih RF utjecaja. Sad ima i više smisla, bilo mi je čudno da neka dodatna struja bude uvedena u signal, ovo ne dira signal, nego djeluje s vanjske strane. Cool, ako djeluje. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 9:56 (Filox).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
analogni kaže...

Pa, nema neke RCL elemente, nsgo samo taj "podržavajući" napon.

To je već dugo uhodana stvar.

 Evo čitam ovo za AQ DBS, znači ovo je žica koja se nalazi van kabela i izolacije, ide uz kabel i služi za uklanjanje vanjskih RF utjecaja. Sad ima i više smisla, bilo mi je čudno da neka dodatna struja bude uvedena u signal, ovo ne dira signal, nego djeluje s vanjske strane. Cool, ako djeluje. 

 nabijanje shielda kabelom statickim elektricitetom, koji se onda u pojačalu prazni preko izlazne jedinice sigurno nije dobra ideja. googlajte ESD safety!
nisam 100% siguran al 99% je ovo još jedan precjenjen proizvod koji je sam sebi svrha.

molim ekipu šta koriste da bar pokušaju prevest kako, tj proizvođač ne kaže kako ovo radi, jer na onom linku se ne razumi ništa, tj razumno piše šta radi ali ne i kako.

(da prodajem snake oil ovo bi napisa :P hint uređaj je precjenjen tako da je realna cijena 10-20% od one u ducanu)
 meni d klasa same kabele drži na pola napajanja, pa imam na kabelima bias od 25 volti i to mi strašno širi pozornicu i ubija noise bez ovog uređaja statickog elektriciteta.. i razlika je enormna, puno bolja mikrodinamika, šira pozornica, ko da cjeli orkestar svira tu u prostoriji ma milina, testira sam to sto puta pa niko ne može reć da nije tako jer niste probali moju d klasu, ako želite probat možete kupit po punoj cjeni pa ako vam se nesviđa možete mjenjat za nešto drugo iz moje butige ali bit cu toliko dobar da cu vam vratit 80% vrijednosti original uređaja i prodat neki drugi po skoro punoj cjeni, naravno ovaj prvi ce kupit neko drugi opet skoro po punoj cjeni nakon šta prođe interno kriogeničko tretiranje pa se time uklone sve moguče negativne stvari iz istog.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Filox kaže...
analogni kaže...

Pa, nema neke RCL elemente, nsgo samo taj "podržavajući" napon.

To je već dugo uhodana stvar.

 Evo čitam ovo za AQ DBS, znači ovo je žica koja se nalazi van kabela i izolacije, ide uz kabel i služi za uklanjanje vanjskih RF utjecaja. Sad ima i više smisla, bilo mi je čudno da neka dodatna struja bude uvedena u signal, ovo ne dira signal, nego djeluje s vanjske strane. Cool, ako djeluje. 

 nabijanje shielda kabelom statickim elektricitetom, koji se onda u pojačalu prazni preko izlazne jedinice sigurno nije dobra ideja. googlajte ESD safety!
nisam 100% siguran al 99% je ovo još jedan precjenjen proizvod koji je sam sebi svrha.

molim ekipu šta koriste da bar pokušaju prevest kako, tj proizvođač ne kaže kako ovo radi, jer na onom linku se ne razumi ništa, tj razumno piše šta radi ali ne i kako.

(da prodajem snake oil ovo bi napisa :P hint uređaj je precjenjen tako da je realna cijena 10-20% od one u ducanu)
 meni d klasa same kabele drži na pola napajanja, pa imam na kabelima bias od 25 volti i to mi strašno širi pozornicu i ubija noise bez ovog uređaja statickog elektriciteta.. i razlika je enormna, puno bolja mikrodinamika, šira pozornica, ko da cjeli orkestar svira tu u prostoriji ma milina, testira sam to sto puta pa niko ne može reć da nije tako jer niste probali moju d klasu, ako želite probat možete kupit po punoj cjeni pa ako vam se nesviđa možete mjenjat za nešto drugo iz moje butige ali bit cu toliko dobar da cu vam vratit 80% vrijednosti original uređaja i prodat neki drugi po skoro punoj cjeni, naravno ovaj prvi ce kupit neko drugi opet skoro po punoj cjeni nakon šta prođe interno kriogeničko tretiranje pa se time uklone sve moguče negativne stvari iz istog.

 Dobar trgovac bi ti bio. Ide ti laprdanje o proizvodima, sve dobro zvuči i ljudi odu sretni s velikim popustima.

 

Live long and prosper.
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Filox kaže...
analogni kaže...

Pa, nema neke RCL elemente, nsgo samo taj "podržavajući" napon.

To je već dugo uhodana stvar.

 Evo čitam ovo za AQ DBS, znači ovo je žica koja se nalazi van kabela i izolacije, ide uz kabel i služi za uklanjanje vanjskih RF utjecaja. Sad ima i više smisla, bilo mi je čudno da neka dodatna struja bude uvedena u signal, ovo ne dira signal, nego djeluje s vanjske strane. Cool, ako djeluje. 

 nabijanje shielda kabelom statickim elektricitetom, koji se onda u pojačalu prazni preko izlazne jedinice sigurno nije dobra ideja. googlajte ESD safety!
nisam 100% siguran al 99% je ovo još jedan precjenjen proizvod koji je sam sebi svrha.

molim ekipu šta koriste da bar pokušaju prevest kako, tj proizvođač ne kaže kako ovo radi, jer na onom linku se ne razumi ništa, tj razumno piše šta radi ali ne i kako.

(da prodajem snake oil ovo bi napisa :P hint uređaj je precjenjen tako da je realna cijena 10-20% od one u ducanu)
 meni d klasa same kabele drži na pola napajanja, pa imam na kabelima bias od 25 volti i to mi strašno širi pozornicu i ubija noise bez ovog uređaja statickog elektriciteta.. i razlika je enormna, puno bolja mikrodinamika, šira pozornica, ko da cjeli orkestar svira tu u prostoriji ma milina, testira sam to sto puta pa niko ne može reć da nije tako jer niste probali moju d klasu, ako želite probat možete kupit po punoj cjeni pa ako vam se nesviđa možete mjenjat za nešto drugo iz moje butige ali bit cu toliko dobar da cu vam vratit 80% vrijednosti original uređaja i prodat neki drugi po skoro punoj cjeni, naravno ovaj prvi ce kupit neko drugi opet skoro po punoj cjeni nakon šta prođe interno kriogeničko tretiranje pa se time uklone sve moguče negativne stvari iz istog.

 Sad bi mi (ti) trebali učiti možda najvećeg proizvođaća kabela (meni najdražeg) kako da izvede DBS.

Oni kao, nemaju resursa za to.

 

Kako radi ?

 

Hvala na pitanju, radi...radi dobro.

 

Kada se npr. jedna kutijica na AQ interkonektu malo odšarafila (kod probavanja kabela) i baterije si izgubile kontakt, to se čulo na to kanalu kao tiši i manje rezolutan zvuk.

Inače, baterije su unutra one male 12V (A27 ?).

 

Onaj dole zeleni kabel....

 

 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Poznam najmanje 3-4 ljudi koji su imali (čini mi se) AQ Niagara interkonekte sa tim baterija/ledica pica-bocama i... ni jedan više nema taj interkonekt. Svi prodali dalje. Razlog? Sumnjam da je zadovoljnost istim    prije će biti kontra  

 Opet priča ide napamet !

 

Kupili su vjerojatno bolje, a možda i od AQ.

 

Jer svi kabeli od bolje srednje klase Audioquesta pa do kraja game obavezno imaju baterijice.

 

Ali treba probati njihovu gamu kabela.

Pa usporediti npr, s Kubala Sosna ((Emotion, Elation...), pa s Nordostom (Frey, Valhala) pa s Cardas (Clear),sa  sa Sumićima raznim itd..

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 11:02 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Znam da večina korisnika ima probleme s probom kabela i komponenata.

Pogotovu ako se ne kreće u tim krugovima.

 

Ja srećom tih problema nemam i sve one kabele koje sam spomenuo da treba probati, isprobao sam u svom sustavu.

I još njih pride.

 

Ali, veliš da ne pričam za sebe, jer je to malo drukčije ipak.

 

Da, npr u Zg, ako Hifi dućani nemaju Demo kabele ( koje uz polog daju na slušanje) onda audiofili jedan drugome trebaju iste dati na probu.

 

Jebga, ja samo u blizini imam više od 10-ak kolega s kojima to mogu napraviti.

Valjda imaju i nekj drugi bar 2-3 ?

 

Nisam probao, a možda bi i HiFi dućan 500 m od mene dao neki kabel na probu, možda i na povjerenje jer se znamo. 

Ali, ekipa se pomladila u dućanu pa bi i tu bilo problema.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 12:15 (analogni).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Zapravo, osobna je stvar koliko će se netko potruditi da nešto negdje posluša.

Naravno, to ovisi o mogučnostima i o nivou do kojeg je zagrizao u Hifu.

 

Tak da sam ja npr. tražeći preamp za Pass uzeo isti ( i jos k tome i izvor i kabele), strpao tih 50-ak kila u auto ( 100 km) i otišao u Zg u Audio Dream na probe.

 

Tamo sam isprobao 2-3 preampa ( na Harbeth zvučnicima).

I još k tome jedan ( vidi dole sliku) iz Trade in ponude odnio doma na slušanje ( uz polog).

To je cjevaš s bočno polegnutim cijevima.

Vratio sam ga jer mi je jedan kanal sumnjivo zvučao, a inaće je bio vrlo zanimljiv.

 

U drugom sam slučaju iste komponente ( mislim da i preamp) nosio k kolegi audiofilu u Zg  da to probam na Avalon zvučnicima za koje sam bio zainteresiran.

 

Itd....

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 12:36 (analogni).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 

Kada se npr. jedna kutijica na AQ interkonektu malo odšarafila (kod probavanja kabela) i baterije si izgubile kontakt, to se čulo na to kanalu kao tiši i manje rezolutan zvuk.

 

Šta je, sa 24 bita pao na 23 bita? :)

Što mu se točno desilo?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Kako si uporan u izjavama da imaš Pass...

 

Nemaš Pass! To tvoje Pass-a vidjelo nije, sorry, to smo već ranije prošli i utvrdili... nemoj se ponavljati u ukradenoj terminologiji naziva, please!

 

Hajde barem ovdje, od poštovanja prema kolegama nemoj više pisati da imaš Pass.

 

 

 

 Tajo, za gospublaženu, smiri se više oko toga. Utvrdili smo to. Na samom pojačalu, na slici piše Pass Labs Aleph 5 CLONE!!! Šta triba, baš svaki put pisat romane oko toga koje je i kakvo pojačalo? Utvrdili smo i zapamtili smo svi što ima, u redu je, smiri se. Ti si taj koji se ponavlja.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
analogni kaže...

 

Kada se npr. jedna kutijica na AQ interkonektu malo odšarafila (kod probavanja kabela) i baterije si izgubile kontakt, to se čulo na to kanalu kao tiši i manje rezolutan zvuk.

 

Šta je, sa 24 bita pao na 23 bita? :)

Što mu se točno desilo?

 

 

Kakvi bitovi preko analognog interkonekta, pobogu !

 

http://hjp.znanje.hr/index.php?show=search_by_id&id=dlliURg%3D

 

 Pojam "rezolutan" ne onačava  explicite rezoluciju nečega i nema direktne veze sa digitalnom kvalitetom zapisa.

 

 Pospodobi se ! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 13:26 (analogni).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 

 

Kakvi bitovi preko analognog interkonekta, pobogu !

 

http://hjp.znanje.hr/index.php?show=search_by_id&id=dlliURg%3D

 

 Pojam "rezolutan" ne onačava rezoluciju i nema direktne veze sa digitalnom kvalitetom zapisa.

 

 Pospodobi se ! 

 Super, a što bi značilo "pospodobi se"?

 

Live long and prosper.
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
analogni kaže...

Zapravo, osobna je stvar koliko će se netko potruditi da nešto negdje posluša.

Naravno, to ovisi o mogučnostima i o nivou do kojeg je zagrizao u Hifu.

 

Tak da sam ja npr. tražeći preamp za Pass uzeo isti ( i jos k tome i izvor i kabele), strpao tih 50-ak kila u auto ( 100 km) i otišao u Zg u Audio Dream na probe.

 

Tamo sam isprobao 2-3 preampa ( na Harbeth zvučnicima).

I još k tome jedan ( vidi dole sliku) iz Trade in ponude odnio doma na slušanje ( uz polog).

To je cjevaš s bočno polegnutim cijevima.

Vratio sam ga jer mi je jedan kanal sumnjivo zvučao, a inaće je bio vrlo zanimljiv.

 

U drugom sam slučaju iste komponente ( mislim da i preamp) nosio k kolegi audiofilu u Zg  da to probam na Avalon zvučnicima za koje sam bio zainteresiran.

 

Itd....

 

Kako si uporan u izjavama da imaš Pass...

 

Nemaš Pass! To tvoje Pass-a vidjelo nije, sorry, to smo već ranije prošli i utvrdili... nemoj se ponavljati u ukradenoj terminologiji naziva, please!

 

Hajde barem ovdje, od poštovanja prema kolegama nemoj više pisati da imaš Pass.

 

 

 

 Oprostite gospon Tajo.....

 

Nemama pasa, al imam mačku....

.

 

.

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Da, npr u Zg, ako Hifi dućani nemaju Demo kabele ( koje uz polog daju na slušanje) onda audiofili jedan drugome trebaju iste dati na probu.

 

Ja sam u Zagrebu kaj se tiče kablovinja baš u svakom dućanu u kojem sam pitao, dobio kabel na probu uz puni polog, a bilo je dosta dućana u igri, oni koji nisu imali demo, dali su mi zapakirani, odnosno otpakirali su ga, sad već dosta godina nisam kupio nikakav kabel pa ne znam kakvo je trenutno stanje

 

E sad kaj se tiče komponenti i zvučnika, tu je bilo onih koji su davali na probu uz polog, al je bilo više onih koji nisu, npr. pričao mi je jedan trgovac da je jedna mušterija na probi izgrebala pojačalo od par desetaka tisuća kuna i normalno ga vratila, a trgovac tu zakonski nikaj ne može nego mora vratit polog, to mi je sam trgovac rekao, da ne postoji zakonska stavka da zadrži novce i naplati štetu jer bi to bila krađa, bez obzira kaj je mušterija vratila oštećeno(doduše lagano al svejedno oštećeno) jako skupo pojačalo, tak da i oni koji su nekad davali na probu, više ne daju, ima ih još koji daju, al su u velikoj manjini

 

Onda znam da je jedan trgovac uzimao proviziju od svote pologa ako uređaj koji si imao doma na probi vratiš odnosno ne kupiš, mada znam da po zakonu to ne bi smio radit, a isti taj po jednom drugom forumu kuka da je prestao davat uređaje na probu jer ljudi vraćaju uređaje i onda te iste kupuju povoljnije vani ili na njuškalu, a ne shvaća da su ljudi gospodari svojih para, ja znam da mu to ne paše, al ne paše ni ljudima kod nas plaćat nabijene nebulozne marže

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Da. 

Ima podosta varijanti.

 

Najvažnije od svega je da ipak ne kupiš nešto potpuno na slijepo.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 13:36 (analogni).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Nemama pasa, al imam mačku....

 

Jel to audiofilska mačka, kak se slažu klonirani Pass i mačka? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 13:41 (minarelli).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Ne usudim se odgovoriti, jer treba Taju upitati dal se smije rabiti izraz "audiofilska" za kućne ljubimce.  

 

Inače se slažu.

Kad se vrati u sobu, obavezno se prošeće iza zvučnika i nema šanse da poremeti koji zvučnički kabel.

Još samo ponekad, za vrijeme zvuka iz filmova zađe iza zvučnika tražeći izvor.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 13:51 (analogni).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice