Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.539
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

...evo malo dobre mjuze/produkcije/vocala prije spavanja...

 

 

 Odlican glazba i jos bolja snimka ,prava milina za slusat..nasao dva albuma na Tidalu ali snimka miljama od ove!!Steta!

AUDIOFIL
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

lol cura ima isti glas ko ona iz jinxa

sta se tice filinga u autu mi zvucnici daju odlican filing, ali to ne znaci da su dobri zvucnici to cak moze primjetit i jako star program za mjerenje lol grafovi prilozeni :D

16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ne stajem na niciju stranu ali mislim da se tu radi o malom nesporazumu kada se prica o mjerenjima, pa bih probao to malo rasjasnit.

Ako sam u krivu slobodno me ispravite.

 

Vecina ovdje prica o mjerenju koje je napravila firma nekog zvucnika/pojacala/DAC-a...i prilozila grafove.

Međutim, ta firma je ta mjerenja izvrsila u za to predviđenim sobama (akusticki neutralnim/gluhim sobama) ili na 1m od zvucnika (ako se radi o zvucniku).

E sad gdje dolazi do konflikta, ta ista mjerenja koja je dao proizvođac nisu mjerenja koja su obavljena kod vas u vasoj sobi i u na vasoj slusnoj poziciji i sa vasom aparaturom, tako da vi nemate ta ista mjerenja koja je proizvođac izmjerio.

Kod vas u cijelu zvucnu sliku koju vi cujete kada slusate mjuzu dolazi zvuk cijele sobe i svih dobrih/losih strana te sobe + u igru ulaze ostale komponente kroz koje prolazi zvuk dok ne dođe do zvucnika.

 

Osobno mislim da je Hi-Fi imati sto vjerniji - ravniji zvuk po cijelom zvucnom spektru (od 20-20 000Hz) kada se pusti test ton (obicno Pink/White noise), mozda sam u krivu.

 

Znaci, ako vi imate neki super zvucnik i super pojacalo koje po svim mjerenjima od proizvođaca ili recenzijama sa neta ima odlicne specifikacije i onda taj isti zvucnik i pojacalo stavite kod sebe doma u svoju akusticki ne tretiranu sobu i izmjerite zvucni spektar uz pomoc kalibriranog mikrofona i programa za to (npr. REW) i dobijete graf kao na slici dole onda to nije taj zvuk koji bi trebao biti.

 Na slici ima nekoliko oznacenih "vrhova i dolina" koja nisu u balansu sa ostatkom ostalog spektra i takav zvuk nece biti jako dobar.

Ali kada znate da vam nesto ne stima onda to isto mozete pokusati popraviti, da li uz pomoc nekih sobnih tretmana ili pomocu EQ ili neceg treceg.

Ima osoba kojima vjerojatno ne treba nikakav instrument za mjerenje vec sve to mogu "saznati" samo slusajuci onda je to odlicno ali isto tako ima osoba koje nemaju tu "sposobnost" pa im onda takva mjerenja mogu pomoci.

 

Nakon sto se uspije nesto od toga popraviti (da li uz pomoc EQ, tretmana sobe, okretanja zvucnika, stavljanja na daske...) onda bi se trebao dobiti sto ravniji-preciziji zvuk koji bi ponovnim mjerenjem izgledao kao na slici dole.

 Znaci, tu se radi samo o tome kakav zvuk u vasoj sobi/slusaonici dolazi do vas, a to nije onaj zvuk koji je proizvođac/recenzent izmjerio kod sebe.

 

Ista stvar je i ono sto je netko prije spomenuo da mu je zvucnik u salonu zvucio super u jednoj prostoriji, a poslije u drugoj je bio katastrofa, pa nije se zvucnik promijenio nego se promijenila prostorija i zvuk u toj prostoriji sa tim zvucnikom nije bio dobar - e sad, da se islo mjerit sta ne valja to ne bi bilo lose.

 

Naravno da sva ova mjerenja nisu najglavnija i da zadnju rijec daje osoba koja slusa kod sebe doma i kako mu to pase ali se uz pomoc ovih mjerenja sto sam napisao gore moze dobiti vjerojatno jos bolji zvuk, to bi trebala presuditi osoba kod koje bi se radila KALIBRACIJA zvuka.

 

Ovo je samo neko moje misljenje koje nije ni blizu strucnog ili audiofilskog jer sam tek poceo sa upoznavanjem svega ovoga pomalo ali bi htio da se "razgovor" u ovoj temi na forumu obavlja u sto je moguce normalnijoj komunikaciji bez vrijeđanja bilo koga.

Mislim da svatko moze nesto nauciti od nekoga.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
2 0 hvala 1
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Vidim, iz ekipe "mjernih" krenulo uvjeravanje da mi neki nemamo pojma u prostornoj akustici i da ništa ne mjerimo.

 

Pa i nije baš tako.

 

Nedavno sam dao slike svoje sobe, kada sam experimentirao sa pokušajem da još bolje sredim akustiku.

U jednom tenutku je u njoj bilo 6 bas "debeli tuljac" trapova i 3-4 panela. 

Trapovi su bili od akustičke tvrde mineralne vune u roli, omotane oko šupljih valjaka, isto zapunjeno drukčijom vunom, a paneli od još tvrđe vune.

 

Kada sam s time experimentirao posudio sam kvalitetan SPL metar, a u igri su bili i promgrami na PC- u i mjerni mikrofon.

Dakle, mjerilo se.

 

Inače, takve probe i probe smještaja hife na tri zida u sobi se baš ne mogu izvoditi ako nisi sam svoj gazda. 

Dakle, duži niz godina nije bilo WAF faktora ni u mislima ! 

A pravi  profi izveden Accu tretman pak košta puno....

 

Dakako, nakon svakog uzimanja podataka iz programa, slijedi proba istog u prostoru i tek slušna proba potvrđuje dal je nešto bolje.

Uglavnom dosta zajebancije s time i ne može se baš raditi u većem obiteljskom okruženju.

Uho/mozak je ipak nešto drugo.

 

Btw. Kad htjedoh dati  neku sliku, primjetio sam da sam slučajno na :D disku obrisao svu Hifi arhivu iz tri godine !!!.

I isto npravio i u "smeću" ( a drugima savjetujem da to ostave jedno vrijeme) 

 

Dugoo već nisam vraćao izbrisane slike i nadam se da ću moći vratiti te izbrisane mape.....??!!

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 16:24 (analogni).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Ne stajem na niciju stranu ali mislim da se tu radi o malom nesporazumu kada se prica o mjerenjima, pa bih probao to malo rasjasnit.

Ako sam u krivu slobodno me ispravite.

 

Vecina ovdje prica o mjerenju koje je napravila firma nekog zvucnika/pojacala/DAC-a...i prilozila grafove.

Međutim, ta firma je ta mjerenja izvrsila u za to predviđenim sobama (akusticki neutralnim/gluhim sobama) ili na 1m od zvucnika (ako se radi o zvucniku).

E sad gdje dolazi do konflikta, ta ista mjerenja koja je dao proizvođac nisu mjerenja koja su obavljena kod vas u vasoj sobi i u na vasoj slusnoj poziciji i sa vasom aparaturom, tako da vi nemate ta ista mjerenja koja je proizvođac izmjerio.

Kod vas u cijelu zvucnu sliku koju vi cujete kada slusate mjuzu dolazi zvuk cijele sobe i svih dobrih/losih strana te sobe + u igru ulaze ostale komponente kroz koje prolazi zvuk dok ne dođe do zvucnika.

 

Osobno mislim da je Hi-Fi imati sto vjerniji - ravniji zvuk po cijelom zvucnom spektru (od 20-20 000Hz) kada se pusti test ton (obicno Pink/White noise), mozda sam u krivu.

 

Znaci, ako vi imate neki super zvucnik i super pojacalo koje po svim mjerenjima od proizvođaca ili recenzijama sa neta ima odlicne specifikacije i onda taj isti zvucnik i pojacalo stavite kod sebe doma u svoju akusticki ne tretiranu sobu i izmjerite zvucni spektar uz pomoc kalibriranog mikrofona i programa za to (npr. REW) i dobijete graf kao na slici dole onda to nije taj zvuk koji bi trebao biti.

 Na slici ima nekoliko oznacenih "vrhova i dolina" koja nisu u balansu sa ostatkom ostalog spektra i takav zvuk nece biti jako dobar.

Ali kada znate da vam nesto ne stima onda to isto mozete pokusati popraviti, da li uz pomoc nekih sobnih tretmana ili pomocu EQ ili neceg treceg.

Ima osoba kojima vjerojatno ne treba nikakav instrument za mjerenje vec sve to mogu "saznati" samo slusajuci onda je to odlicno ali isto tako ima osoba koje nemaju tu "sposobnost" pa im onda takva mjerenja mogu pomoci.

 

Nakon sto se uspije nesto od toga popraviti (da li uz pomoc EQ, tretmana sobe, okretanja zvucnika, stavljanja na daske...) onda bi se trebao dobiti sto ravniji-preciziji zvuk koji bi ponovnim mjerenjem izgledao kao na slici dole.

 Znaci, tu se radi samo o tome kakav zvuk u vasoj sobi/slusaonici dolazi do vas, a to nije onaj zvuk koji je proizvođac/recenzent izmjerio kod sebe.

 

Ista stvar je i ono sto je netko prije spomenuo da mu je zvucnik u salonu zvucio super u jednoj prostoriji, a poslije u drugoj je bio katastrofa, pa nije se zvucnik promijenio nego se promijenila prostorija i zvuk u toj prostoriji sa tim zvucnikom nije bio dobar - e sad, da se islo mjerit sta ne valja to ne bi bilo lose.

 

Naravno da sva ova mjerenja nisu najglavnija i da zadnju rijec daje osoba koja slusa kod sebe doma i kako mu to pase ali se uz pomoc ovih mjerenja sto sam napisao gore moze dobiti vjerojatno jos bolji zvuk, to bi trebala presuditi osoba kod koje bi se radila KALIBRACIJA zvuka.

 

Ovo je samo neko moje misljenje koje nije ni blizu strucnog ili audiofilskog jer sam tek poceo sa upoznavanjem svega ovoga pomalo ali bi htio da se "razgovor" u ovoj temi na forumu obavlja u sto je moguce normalnijoj komunikaciji bez vrijeđanja bilo koga.

Mislim da svatko moze nesto nauciti od nekoga.

Sve što si rekao ovdje stoji.

 

No ekipa govori da slušanje određene komponente nije mjerodavno nego treba mjeriti, da su mjerenja referenca.

Znači ono što čuješ nije mjerodavno nego treba mjeriti jer je uho nije savršeno itd.

 

Zato sam im i dao primjer gotovih mjerenja, određenih komponenti i kablova sa određenim zvučnicima u određenoj tretiranoj prostoriji, da pročitaju što to mogu zaključiti iz mjerenja.

Što su zaključili vidimo i sami.

 

Kada složiš sustav doma i želiš srediti prostoriju naravno da mjerenja mogu pomoći, no ovjde se ne govori o tome.

 

Ovdje se govori o tome, ponavljam, da se oprema treba uzimati na temelju mjerenja jer je to referenca.

 

I to govore ljudi koji očito nemau iskustva s entry lvl HiFi opremom a kamoli nečim boljim.

 

Da ne govorim kako sva pojačalo po njima isto zvuče, kablovi, dacovi itd

 

I da, nedostaje normalne komunikacije, to je također istina, no kad ti netko bez ikakvog iskustva spominje da ti njemu objasniš kakve su to razlike, što ti točno tu možeš čuti, traži od tebe da pravdaš svoje izjave kako si nešto doživio.

 

Npr doneseš amp doma, pa kažeš detaljniji je, šira zvučna slika itd i onda krenu posprdni komentari, jer svi ampovi su isti, nema razlike osim u snazi i tako dalje da ne ponavljam nekoliko puta ovdje sve rečeno.

 

Jer oni sebe smatraju referencom.

 

Zato jedan i ima aktivne zvučnike, drugi nikad nije napisao šta ima, znamo šta to znači, treći krpa auto zvučnike u garaži i uspoređuje razglase sa hifi opremom.

 

No bez obzira na sve oni su referenca i za kablove i ostalo.

 

O tom se ovdje radi.

 

Mi smo svi debili, pardon, tukci, koji trošimo pare jer je to sve više manje isto i može se izmjeriti.

 

 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Vidim, iz ekipe "mjernih" krenulo uvjeravanje da mi neki nemamo pojma u prostornoj akustici i da ništa ne mjerimo.

 

Pa i nije baš tako.

 

Nedavno sam dao slike svoje sobe, kada sam experimentirao sa pokušajem da još bolje sredim akustiku.

U jednom tenutku je u njoj bilo 6 bas "debeli tuljac" trapova i 3-4 panela. 

Trapovi su bili od akustičke tvrde mineralne vune u roli, omotane oko šupljih valjaka, isto zapunjeno drukčijom vunom, a paneli od još tvrđe vune.

 

Kada sam s time experimentirao posudio sam kvalitetan SPL metar, a u igri su bili i promgrami na PC- u i mjerni mikrofon.

Dakle, mjerilo se.

 

Inače, takve probe i probe smještaja hife na tri zida u sobi se baš ne mogu izvoditi ako nisi sam svoj gazda. 

Dakle, duži niz godina nije bilo WAF faktora ni u mislima ! 

A pravi  profi izveden Accu tretman pak košta puno....

 

Dakako, nakon svakog uzimanja podataka iz programa, slijedi proba istog u prostoru i tek slušna proba potvrđuje dal je nešto bolje.

Uho/mozak je ipak nešto drugo.

 

Btw. Kad htjedoh dati  neku sliku, primjetio sam da sam slučajno na :D disku obrisao svu Hifi arhivu iz tri godine !!!.

I isto npravio i u "smeću" ( a drugima savjetujemfmda to ostave jedno vrijeme) 

 

Dugoo već nisam vraćao izbrisane slike i nadam se da ću moći vratiti te izbrisane mape.....??!!

 

Najbolja iskustva imam sa get data back, i nakon formatiranja diska vrati gotovo sve podatke.

Prije godinu dana sam ih dosta testirao, no ovaj se pokazao najboljim.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
tajo1960 kaže...
..

... pa kuda bismo mi stigli bez tebe i tvojih "grafomana"   bojim se i pomisliti 

cemu nepotrebni komentari, primjeti da nijedan grafoman nije reka ništa protiv slušanja, dapače slušanje je poanta audia i tu se svi slažu, ali mjerenje ko koristan alat je dokazano više puta(za razliku od ičijeg sluha tu), to šta se tu skupilo par ljudi šta prakticki omalovazavaju cjelu pro audio industriju na osnovu svojeg navodno zlatnog sluha kojeg se nesmi mjerit i u kojeg se mora vjerovat na rječ je neki drugi problem kojem nije tu tema.

nemoj me krivo svatit ali svi grafomani su prvo bili slušaoci,  putem su izgubili ego i dosta živaca a dobili mržnju prema marketingu u audiofilskoj industriji pa automatski prema svakome ko taj marketing pokušava prenit dalje na silu i bez dokaza.

 Koju pro industriju,o cemu se ovdje prica o hifi hobyu ili nesto drugo,sto je ovaj audio kutak.O kome marketingu ti pricas,uzmem komponentu ,donesem doma poslusam ako valja ostaje ako ne ide nazad...di je tu marketing?Kakve dokaze trazis ja jos ne mogu dokucit?

AUDIOFIL
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...par zanimljivih slika...

 

Jel netko imao ovako nesto (mozda Zoki dok je pustao , NHF)

 

Ovaj zvucnik se prodaje povoljno, ali bi ga trebalo poslusat (izmjerit prije)...

 

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 16:35 (djigibao).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

...par zanimljivih slika...

 

Jel netko imao ovako nesto (mozda Zoki dok je pustao , NHF)

 

Ovaj zvucnik se prodaje povoljno, ali bi ga trebalo poslusat (izmjerit prije)...

 

 

 A nema ljutnje, jesam stara klada :)

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Poslastica s jednog foruma.

Od čovjeka koji se kuži u Hifu, ali i informatiku.

 

"Mijenjao sam ehernet kabel kroz koji ide signal.

To je veza između servera i dac-a.

 

Po dedicated Roon (raat) protokolu. I... razlike u zvučnoj slici su ne samo primjetne nego dramatične.

 

Spajani su samo "stock" kabeli. Udaljenosti su minimalne, 0.5, 1, 2m. Kimpani i tvornički terminirani, cat 5, cat 5e, cat6, cat7.

Shieldani i bez shielda.

Različitih kvalitetnijih industrijskih proizvođača.

 

Sigurno više od 15 komada. Nema dva ista.

 

Uprkos što se to ne može čuti po teoriji.

 

Ethernet je po definiciji galvanski odvojen, a protokol je lossless.

 

edit: typo "lossless" "

 
0 3 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

vidiš pošto je ovo tehnicki forum ja ti imam pravo napisat da kenjas s ovakvim stvarima da se ethernet kabel čuje.

to šta če večina na ovaj post odgovorit da kako znan kad nemam dobar "sistem" za to testirat je vaš problem.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

lol cura ima isti glas ko ona iz jinxa

sta se tice filinga u autu mi zvucnici daju odlican filing, ali to ne znaci da su dobri zvucnici to cak moze primjetit i jako star program za mjerenje lol grafovi prilozeni :D

 Nisu tebi zvucnici u autu losi nego su u autu najgori moguci uvjeti za zvucnike!I sto si izmjerio s tim grafom,daj prevedi?

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Ne stajem na niciju stranu ali mislim da se tu radi o malom nesporazumu kada se prica o mjerenjima, pa bih probao to malo rasjasnit.

Ako sam u krivu slobodno me ispravite.

 

Vecina ovdje prica o mjerenju koje je napravila firma nekog zvucnika/pojacala/DAC-a...i prilozila grafove.

Međutim, ta firma je ta mjerenja izvrsila u za to predviđenim sobama (akusticki neutralnim/gluhim sobama) ili na 1m od zvucnika (ako se radi o zvucniku).

E sad gdje dolazi do konflikta, ta ista mjerenja koja je dao proizvođac nisu mjerenja koja su obavljena kod vas u vasoj sobi i u na vasoj slusnoj poziciji i sa vasom aparaturom, tako da vi nemate ta ista mjerenja koja je proizvođac izmjerio.

Kod vas u cijelu zvucnu sliku koju vi cujete kada slusate mjuzu dolazi zvuk cijele sobe i svih dobrih/losih strana te sobe + u igru ulaze ostale komponente kroz koje prolazi zvuk dok ne dođe do zvucnika.

 

Osobno mislim da je Hi-Fi imati sto vjerniji - ravniji zvuk po cijelom zvucnom spektru (od 20-20 000Hz) kada se pusti test ton (obicno Pink/White noise), mozda sam u krivu.

 

Znaci, ako vi imate neki super zvucnik i super pojacalo koje po svim mjerenjima od proizvođaca ili recenzijama sa neta ima odlicne specifikacije i onda taj isti zvucnik i pojacalo stavite kod sebe doma u svoju akusticki ne tretiranu sobu i izmjerite zvucni spektar uz pomoc kalibriranog mikrofona i programa za to (npr. REW) i dobijete graf kao na slici dole onda to nije taj zvuk koji bi trebao biti.

 Na slici ima nekoliko oznacenih "vrhova i dolina" koja nisu u balansu sa ostatkom ostalog spektra i takav zvuk nece biti jako dobar.

Ali kada znate da vam nesto ne stima onda to isto mozete pokusati popraviti, da li uz pomoc nekih sobnih tretmana ili pomocu EQ ili neceg treceg.

Ima osoba kojima vjerojatno ne treba nikakav instrument za mjerenje vec sve to mogu "saznati" samo slusajuci onda je to odlicno ali isto tako ima osoba koje nemaju tu "sposobnost" pa im onda takva mjerenja mogu pomoci.

 

Nakon sto se uspije nesto od toga popraviti (da li uz pomoc EQ, tretmana sobe, okretanja zvucnika, stavljanja na daske...) onda bi se trebao dobiti sto ravniji-preciziji zvuk koji bi ponovnim mjerenjem izgledao kao na slici dole.

 Znaci, tu se radi samo o tome kakav zvuk u vasoj sobi/slusaonici dolazi do vas, a to nije onaj zvuk koji je proizvođac/recenzent izmjerio kod sebe.

 

Ista stvar je i ono sto je netko prije spomenuo da mu je zvucnik u salonu zvucio super u jednoj prostoriji, a poslije u drugoj je bio katastrofa, pa nije se zvucnik promijenio nego se promijenila prostorija i zvuk u toj prostoriji sa tim zvucnikom nije bio dobar - e sad, da se islo mjerit sta ne valja to ne bi bilo lose.

 

Naravno da sva ova mjerenja nisu najglavnija i da zadnju rijec daje osoba koja slusa kod sebe doma i kako mu to pase ali se uz pomoc ovih mjerenja sto sam napisao gore moze dobiti vjerojatno jos bolji zvuk, to bi trebala presuditi osoba kod koje bi se radila KALIBRACIJA zvuka.

 

Ovo je samo neko moje misljenje koje nije ni blizu strucnog ili audiofilskog jer sam tek poceo sa upoznavanjem svega ovoga pomalo ali bi htio da se "razgovor" u ovoj temi na forumu obavlja u sto je moguce normalnijoj komunikaciji bez vrijeđanja bilo koga.

Mislim da svatko moze nesto nauciti od nekoga.

 Sve 5 ali ta gore krivulja se moze "umirit" sa bilo kojim zvucnikom,bio on 5 ili 50 000 kn,ta krivulja ne govori kako sistem zvuci nego kako reagira sa prostorijom,o tome se radi!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Vidim, iz ekipe "mjernih" krenulo uvjeravanje da mi neki nemamo pojma u prostornoj akustici i da ništa ne mjerimo.

 

Pa i nije baš tako.

 

Nedavno sam dao slike svoje sobe, kada sam experimentirao sa pokušajem da još bolje sredim akustiku.

U jednom tenutku je u njoj bilo 6 bas "debeli tuljac" trapova i 3-4 panela. 

Trapovi su bili od akustičke tvrde mineralne vune u roli, omotane oko šupljih valjaka, isto zapunjeno drukčijom vunom, a paneli od još tvrđe vune.

 

Kada sam s time experimentirao posudio sam kvalitetan SPL metar, a u igri su bili i promgrami na PC- u i mjerni mikrofon.

Dakle, mjerilo se.

 

Inače, takve probe i probe smještaja hife na tri zida u sobi se baš ne mogu izvoditi ako nisi sam svoj gazda. 

Dakle, duži niz godina nije bilo WAF faktora ni u mislima ! 

A pravi  profi izveden Accu tretman pak košta puno....

 

Dakako, nakon svakog uzimanja podataka iz programa, slijedi proba istog u prostoru i tek slušna proba potvrđuje dal je nešto bolje.

Uglavnom dosta zajebancije s time i ne može se baš raditi u većem obiteljskom okruženju.

Uho/mozak je ipak nešto drugo.

 

Btw. Kad htjedoh dati  neku sliku, primjetio sam da sam slučajno na :D disku obrisao svu Hifi arhivu iz tri godine !!!.

I isto npravio i u "smeću" ( a drugima savjetujem da to ostave jedno vrijeme) 

 

Dugoo već nisam vraćao izbrisane slike i nadam se da ću moći vratiti te izbrisane mape.....??!!

 

 Mislim da domena tapet/slika razmjestaj pokucstva i polozaj zvucnika je u nasoj domeni a i onda je upitno sto smo napravili,nista bez pravog strucnjaka i njegovih mjerenja..ruku na srce nije to bas samo tako!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Poslastica s jednog foruma.

Od čovjeka koji se kuži u Hifu, ali i informatiku.

 

"Mijenjao sam ehernet kabel kroz koji ide signal.

To je veza između servera i dac-a.

 

Po dedicated Roon (raat) protokolu. I... razlike u zvučnoj slici su ne samo primjetne nego dramatične.

 

Spajani su samo "stock" kabeli. Udaljenosti su minimalne, 0.5, 1, 2m. Kimpani i tvornički terminirani, cat 5, cat 5e, cat6, cat7.

Shieldani i bez shielda.

Različitih kvalitetnijih industrijskih proizvođača.

 

Sigurno više od 15 komada. Nema dva ista.

 

Uprkos što se to ne može čuti po teoriji.

 

Ethernet je po definiciji galvanski odvojen, a protokol je lossless.

 

edit: typo "lossless" "

 To je i meni glupost,takav nacin konekcije imam vec 10ak godina ..sto bih i audiofilski router trebao nabavit,poardon proizvest jer nisam siguran da postoji!

AUDIOFIL
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Znaš dobro o kojem se kolegi radi.

Zašto bi on lagao ?

S kojim razlogom ?

 

I sam kaže da po teoriji to ne bi trebalo biti.

A čuje se.

 

On je probao, mi nismo.

 

 

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Znaš dobro o kojem se kolegi radi.

Zašto bi on lagao ?

S kojim razlogom ?

 

I sam kaže da po teoriji to ne bi trebalo biti.

A čuje se.

 

On je probao, mi nismo.

 

 

 Ne zelim uopce u ovaj teritorij zalazit,neka cuje....Da i molio bih te opet da ne dovodis onaj forum ode..ima odi dosta materijala i bez toga!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 19:21 (volegradele).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Poslastica s jednog foruma.

Od čovjeka koji se kuži u Hifu, ali i informatiku.

 

"Mijenjao sam ehernet kabel kroz koji ide signal.

To je veza između servera i dac-a.

 

Po dedicated Roon (raat) protokolu. I... razlike u zvučnoj slici su ne samo primjetne nego dramatične.

 

Spajani su samo "stock" kabeli. Udaljenosti su minimalne, 0.5, 1, 2m. Kimpani i tvornički terminirani, cat 5, cat 5e, cat6, cat7.

Shieldani i bez shielda.

Različitih kvalitetnijih industrijskih proizvođača.

 

Sigurno više od 15 komada. Nema dva ista.

 

Uprkos što se to ne može čuti po teoriji.

 

Ethernet je po definiciji galvanski odvojen, a protokol je lossless.

 

edit: typo "lossless" "

 Lossless digitalni signal nije isti na pocetku i kraju kabela???????????? Svakim postom se sve vise sramotis... Ti ono elektrotehniku zavrsio?

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Znaš dobro o kojem se kolegi radi.

Zašto bi on lagao ?

S kojim razlogom ?

 

I sam kaže da po teoriji to ne bi trebalo biti.

A čuje se.

 

On je probao, mi nismo.

 

 

 Dzordz Konstanca kaze da laz nije laz ako ti vjerujes da je istina.....;)

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Nisam ja autor te tvrdnje i te probe!

 

Ja sam samo citirao.....

I napisah lijepo "Poslastica"......tako da se nemoj dizati na zadnje noge uzalud....

 

A muhe se na lijepak love....

 

Ili pak je to tako strašna "provokacija !?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 19:34 (analogni).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Nisam ja autor te tvrdnje i te probe !

 

Napisah lijepo "Poslastica"......tako da se nemoj dizati na zadnje noge uzalud....

 

Ali čemu s tobom kad ti sve čuješ/ne čuješ na svojim PC zvučnicima...

 Ja ne cujem apsolutno nista i nigdje jer sam ocigledno i glup i glup ;)

Stalno te pitam i molim da me naucis a ti  nastavljas izvlaciti sve apsurdnije tvrdnje i nikad nicim nisi demantovao nista osim kako ti cujes-- Eto i taj lik ma ko on bio kaze nesto i ti odmah to prihvatas kao prirodni zakon jer zasto bi zaboga lagao iako tvrdnja nema uporiste ni u cemu osim u majke mi cujem....

 

Eto prosvijetli nas kako digitalni signal koji se prenosi "lossless" protokolom moze biti drugaciji na pocetku i kraju kabela... ja sam glupi mjeritelj pa mi objasni.... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 19:34 (Posmatrač).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ja ništa ne znam o tome.....

....pitaj njega...

....ja sam samo citirao  napisao: poslastica, ali sam je očito zaboravio

staviti u navodnike.....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ja ništa ne znam o tome.....

....pitaj njega...

....ja sam samo citirao  napisao: poslastica, ali sam je očito zaboravio

staviti u navodnike.....

 Ali uredno vjerujes da je istina. Eto ti kao elektrotehnicar objasni tu "poslasticu"....

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Gdje sam to napisao ?

 

Ja ću vjerovati samo ako osobno isprobam i čujem !

 

Ti očito ne shvaćaš da je to bila navlakuša, posebice upućena "određenima" ovdje.

Trebam ti crtati...

 

EDIT:

Kolega Volegradele je odmah shvatio cilj posta....

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 19:44 (analogni).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Gdje sam to napisao ?

 

Ti očito na shvaćaš da je to bila navlakuša, posebice upućena "određenima" ovdje.

Trebam ti crtati...

 Opa to je neki zaokret od tebe ;)

Otisao na tavan nasao knjige iz srednje skole pa malo ponovio?

neka neka.... Svaka cast ;)

 

Mada nisam znao da postoji lossless protokol... Mislio sam da su svi takvi....

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Tako je !

I ne samo sa tavana, nego i iz podruma !

 

Evo, upravo u ruci držim knjigu "Impulsna i digitalna elektronika", ali kako je dosta stara Ethernet žnjore se baš ne spominju....

 

Sutra idem na ispovijed i promijenit ću vjeru.

 

Nema više vjerovanja da PC-i u audiu ili ne daj Bože digitalni kabeli zvuče različito.

Svi digitalni transporti su isti !

 

Analogni kabeli su prodavanje magle. Nek je dosta debel i riješio si problem (može i žica od vješalice).

 

Rackovi, baze podloške i šiljci su priča za malu djecu.

 

Možda nekog utjecaja ima soba, zvučnici i pojačala...možda...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
....

 Sve 5 ali ta gore krivulja se moze "umirit" sa bilo kojim zvucnikom,bio on 5 ili 50 000 kn,ta krivulja ne govori kako sistem zvuci nego kako reagira sa prostorijom,o tome se radi!

 e tu si u krivu, tocno govori kako se zvucnik ponaša, u prostoriji ili u gluhoj komori zavisi do naćina testiranja, i ne nemožeš popravit bilo kakvu krivulju, možeš malo ali nema šanse od lošeg zvucnika napravit dobar!

btw naša slucajno sliku maloprije vezano za onu mašinu, ajmo da vas vidim ko je od vas kad je bia mlađi bia ovoliko lud, nakon šta je proba kako zvucnik u mašini udara napravi ovako ogromnu kutiju xD

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
....

 Sve 5 ali ta gore krivulja se moze "umirit" sa bilo kojim zvucnikom,bio on 5 ili 50 000 kn,ta krivulja ne govori kako sistem zvuci nego kako reagira sa prostorijom,o tome se radi!

 e tu si u krivu, tocno govori kako se zvucnik ponaša, u prostoriji ili u gluhoj komori zavisi do naćina testiranja, i ne nemožeš popravit bilo kakvu krivulju, možeš malo ali nema šanse od lošeg zvucnika napravit dobar!

btw naša slucajno sliku maloprije vezano za onu mašinu, ajmo da vas vidim ko je od vas kad je bia mlađi bia ovoliko lud, nakon šta je proba kako zvucnik u mašini udara napravi ovako ogromnu kutiju xD

 Kako ne DSP ce popeglat sve sto treba i dobijes solidnu krivulju,pa postoje vec takvi uređaji bas za auto i vrlo dobro djeluju..a sad kako to zapravo zvuci to je drugi par postola,jedan organski instrument tu dolazi na svoje..pogodi koji!?

U zadnje vrijeme se pocima i u klasicnom hifi pojavljivat room correction aplikacije integrirane u sama pojacala koja uveliko pomazu oko sinergije zvucnika sa prostorijom!

Evo jednog koje bih volio udomit!!

 

https://www.crutchfield.com/S-c3oBUouVSWA/p_973STRSL/Anthem-STR-Integrated-Amplifier-Silver.html

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 20:39 (volegradele).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

ma koristan je dsp dosta, ako ne za ništa za aktivnu skretnicu koju moš namještat do detalja, ali ima ljudi šta očekuju da od zvucnika s npr 8" bas jedinicom mogu dspom postic da svira sub bas ko na duplom w 24" razglasnom binu ali a-a

mali savjet ako radite korekcije na dsp uvik šta više smanjujte pikove a šta manje dizat rupe.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2020 20:44 (dabar_solta_V2).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

ma koristan je dsp dosta, ako ne za ništa za aktivnu skretnicu koju moš namještat do detalja, ali ima ljudi šta očekuju da od zvucnika s npr 8" bas jedinicom mogu dspom postic da svira sub bas ko na duplom w 24" razglasnom binu ali a-a

mali savjet ako radite korekcije na dsp uvik šta više smanjujte pikove a šta manje dizat rupe.

 Klasa optimist!

AUDIOFIL
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice