Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.400.405
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Da li bi ovakav dizajn kutije mogao funkcionirati? 

 

Znači razmak recimo 2cm između fronte i bočnih stranica, fronta medijapan 30mm. 

 

Taj razmak da ima funkciju bas reflex portova? Ne nužno 2cm, 10mm, 8mm nebitno, ali da fronta nije u doticaju sa bočnim stranama. 

 

Gledam na youtubeu video nekih Celestion Ditton 66 zvučnika pa mi je izgledalo kao da su otvori sa strane po visini.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 12:31 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Tlocrtno bi izgledalo ovako. 

 

Fronta bi bila fiksirana samo za pod i poklopac zvučnika. Bočne stranice bi bile fiksirane za pod i poklopac te za zadnju stranicu

 

Pretpostavljam da bi bas reflex promjera 100mm bio površinom kao 78x1cm?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ako nisi već izradio nekoliko kutija, onda bih ipak preporučio gotov i provjeren dizajn koji je več ZAživio u praktičnoj uporabi. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 14:38 (analogni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Opet ne kužiš. 

Kad sam rekao "kakav Sony", mislio sam ipak na drukčiji ustroj iznutra, a ne da je Sony loš.

SačuvajBože !

A i Dabar voli iznutrice, pa sam mislio da nešto i prepoznaje.

 

Oni (Sony), su (sa Phil.) "izmislili" CDP i napravili neke od najboljih.

Ti neki nisu ni vidjeli svijeta osim Japana.

A i ampove su napravili "bezvremenske".

O jednom preampu aam nedugk pisao...

Tak da tu nema nikakvog vrludanja....

 

P.S.

Ovaj dole CDP što je bio kratko kod mend je sasvim ok svirao....blago rečeno...

 Sta sasvim OK svirao ,pa to je Gamut CD3 jedan od bolji playera u klasi,miljama od bilo kojeg Pioneera..ne vidim ni jednoig razloga zasto ga nisi kupio osim financijskog!

AUDIOFIL
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Kazah "blago rečeno" ....

.....svirao je odlično !

 

"Nije se saživio sa sadašnjicom ."

 

Vec sam imao C.E.C. i trebao mi je DAC a ne CDP.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 14:55 (analogni).
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Nažalost u ovom programčiću ne mogu u 3D napraviti vertikalne diskove koji bi predstavljali drivere. 

 

Nema horizontalnih otvora, samo dva vertikalna sa strane. Istina, trebalo bi onda biti 2kom 78x0,5cm al to su bezvezne brojke na 100mm cijev dok se ne bi izračunao volumen kutija. Možda bi trebalo biti 2 komada 100x0,7. Količina i promjeri drivera su isključivo radi prikaza.

 

Driveri su u biti spljoštene vešmašine :-) Driveri su u biti spljoštene vešmašine :-)
Pogled iznutra Pogled iznutra
If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vaš audio kutak

gocc01

mozda sam u krivu ali nevjerujem da je na takav načn kako si nacrta postavljen zvucnik, donja jedinica mi izgleda ko passive radiator a ti slotovi sastrana su vjerovatno samo estetske prirode.
možda je slot port bass refleks i to zapravo funkcionira odlicno, pogotovo kad je slot postavljen tako vertikalno jer onda kutija ima prirodno hlađenje i smanjuje se power kompresija, al opet slot ide onda do kraja kutije.

s neke druge strane je open baffle ali ni u tom slucaju nebi driveri bili tako blizu kraja stranice "kutije" i to je dosta zabavan zvucnik i za napravit i za slusat...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Nisam onda dobro prezentirao ili me niste skužili 

 

Zanima me dal bi bass reflex ovakvog tipa funkcionirao? 

 

Evo slike bez drivera jer sam očito sa stavljanjem istih samo napravio pomutnju. Znači takva kutija, jačina i tip drivera su druga priča, samo je bitno da je bas reflex izveden na ovakav način. Unutrašnjost zvučnika također prilagoditi kutiji i driverima. Ovo sam bezveze izokretao samo radi prikaza.

 

Bitno je samo da zvučnik izgleda tako, sa otvorima sa strane. 

 

Možda već postoji nešto takvo?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Nisam onda dobro prezentirao ili me niste skužili 

 

Zanima me dal bi bass reflex ovakvog tipa funkcionirao? 

 

..

 ne kužim šta želiš postić, več postoji slot port, horizontalan ili vertikalan zvucno nema razlike osim boljeg hlađenja kad je vertikalan..

realno dimenzije su bitne, valne duljine na određenoj frekvenciji i to u 3d, ako se znaš koristit matlabom odlicno, ako ne bar bassbox pro program skini. postoji alternativa matlabu šta se koristi u industriji ali 20k dolara za jednu licencu je previše za zajebanciju.


jačina i tip drivera nisu druga priča nego zapravo ista priča, ako ti se radi nešto kreni od osnovnog refleks porta i normalnog zvucnika koji odgovara za ported kutiju.

bandpass možda tek kasnije.

https://www.diyaudio.com/forums/full-range/273363-slot-reflex-port-bass-reflex-enclosure.html

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Kazah "blago rečeno" ....

.....svirao je odlično !

 

"Nije se saživio sa sadašnjicom ."

 

Vec sam imao C.E.C. i trebao mi je DAC a ne CDP.

 Pa sto si ga dovodio doma kad si trazio DAC,a vidim C.E.C je jos tu..vjerujem da je Gamut nedostizan svemu sto si probao pa i taj famozni C.E.C kojeg imas!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 22:03 (volegradele).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kakav nedostižan svemu probanom.......?

To je odličan CDP, ali da je nedostižan kao DAC od jedne BADE, Black Notea, Wadie, Ayona S3 itd.... što je bilo kod mene...teško...

 

Taj Gamut je od jednog kolege....usput u sustavu samo....

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 22:37 (analogni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Kakav nedostižan svemu probanom.......?

To je odličan CDP, ali da je nedostižan kao DAC od jedne BADE, Black Notea, Wadie, Ayona S3 itd.... što je bilo kod mene...teško...

 

Taj Gamut je od jednog kolege....usput u sustavu samo....

 Bratko govorim o tvojim uređajima a ne opcenito,znaci to si samo poslusao..znaci volis slusat pa vratit nazad..nema goreg od toga!

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

...ovo sto gocc01 prica bi bilo ovako nesto...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
...nije dao ton... 😉
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
analogni kaže...

Kakav nedostižan svemu probanom.......?

To je odličan CDP, ali da je nedostižan kao DAC od jedne BADE, Black Notea, Wadie, Ayona S3 itd.... što je bilo kod mene...teško...

 

Taj Gamut je od jednog kolege....usput u sustavu samo....

 Bratko govorim o tvojim uređajima a ne opcenito,znaci to si samo poslusao..znaci volis slusat pa vratit nazad..nema goreg od toga!

 Pa, napisao si post iznad, da je taj Gamut "nedostižan svemu što si probao".

Ali nebitno.

 

Pa i sam znaš da je mnogo tih slušanja uz druženje.

Zašto u 6-7 sati ne bi isprobao neku komponentu, ako je ista i višeg ranga od moje u sustavu i ako za to postoje prilike ?

 

Nije to tako strašno, da poslije ne bih mogao i dalje živjeti sa svojim postoječim komponentama. 

Navikneš se ! 

 

Po tome se onda ne bi smjelo pohoditi Hifi sajmove sa vrhunskim sustavima,  jer kada dođeš doma čeka te nešto drugo.

 

Valjda smo nakon toliko godina prevazišli takve poglede i smatram da ako se ima prilika, nikako nije loše poslušati kvalitetniju komponentu u svom sustavu.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 5:29 (analogni).
10 godina
offline
Vaš audio kutak
If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
volegradele kaže...
analogni kaže...

Kakav nedostižan svemu probanom.......?

To je odličan CDP, ali da je nedostižan kao DAC od jedne BADE, Black Notea, Wadie, Ayona S3 itd.... što je bilo kod mene...teško...

 

Taj Gamut je od jednog kolege....usput u sustavu samo....

 Bratko govorim o tvojim uređajima a ne opcenito,znaci to si samo poslusao..znaci volis slusat pa vratit nazad..nema goreg od toga!

 Pa, napisao si post iznad, da je taj Gamut "nedostižan svemu što si probao".

Ali nebitno.

 

Pa i sam znaš da je mnogo tih slušanja uz druženje.

Zašto u 6-7 sati ne bi isprobao neku komponentu, ako je ista i višeg ranga od moje u sustavu i ako za to postoje prilike ?

 

Nije to tako strašno, da poslije ne bih mogao i dalje živjeti sa svojim postoječim komponentama. 

Navikneš se ! 

 

Po tome se onda ne bi smjelo pohoditi Hifi sajmove sa vrhunskim sustavima,  jer kada dođeš doma čeka te nešto drugo.

 

Valjda smo nakon toliko godina prevazišli takve poglede i smatram da ako se ima prilika, nikako nije loše poslušati kvalitetniju komponentu u svom sustavu.

 

 

 

 

Napisao si da si tražio DAC a ja sam mislio da si uzeo Gamuta na probu....c.e.c imaš već par godina pa sam osta malo zbunjen..par sati nešto slušati je po meni neozbiljno i ne vidim svrhu toga...a sajmovi..rijetko kad mogu ista ozbiljnije poslušat.Ali da ,lipo je vidjet i poslušat neke high End uređaje..bez problema se vratim doma i poslušam svoj sistem,ali kad dopeljam doma neku bolju komponentu od trenutne 99% su šanse da će Ostat..🙈 Evo AQ Diamond X3 ću tek za 10ak dana pocet ozbiljnije slušati i odlučiti jel ostaje,za sad je na dobrom putu!

AUDIOFIL
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Blajnd testovi u koje se "ekipa" kune, traju po seansama 30 sec ili 1/3 min. Pa ti vidi....

Ako ti se neka komponenta ne dopadne u 7 sati slušanja, onda ti se neće niti u 7 dana.

 

Da Diamond AQ srebro se dugo usvirava......m

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 10:19 (analogni).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Pa to sam i napisao, da mi je izgledalo kao da su otvori sa strane pa pomislih dal bi zaista mogli biti 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Kako se rade blind testovi, recimo, 3 različita cd playera?

 Već sam i tu negdje ( ukratko) opisao postupak Blind testa koji smo radili, mislim da s kabelima.

Sa tri CDP-a se ne sjećam da smo radili neki test istovremeno.

 

Blind bi u tom slučaju (ABCX) bio malo složeniji od onog ABX.

Kako je teže nabaviti baš tri istovjetna i kvalitetna IC kabela da bi ih uštekao u tri line ulaza preampa/ integrirca ( i samo mijenjao input na preklopniku), potrebno je preštekavanje.

Naravno ako imaš ABC preklopnik za Blind onda to ne trebaš.

 

Prikaz konekcije i prikaz displeja CDP-a treba biti skriven.

Odabir onog koji svira mora biti slučajan (random progr. određen).

 

Slušna mjesta slušaća bi morala biti oko Sweet Spota, a tu će neki biti uskraćeni.

Treba odrediti test zapise i vrijeme trajanja intervala i jedne seanse.

Iza svakog intervala de zapisivanje dojma u tablice

Ukupni dojam zvuka se kratko pamti.

Na kraju se usporede rezultati...itd....itd..

 

Sigurno tk ne ide kao u linku dole: 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 13:13 (analogni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Blajnd testovi u koje se "ekipa" kune, traju po seansama 30 sec ili 1/3 min. Pa ti vidi....

Ako ti se neka komponenta ne dopadne u 7 sati slušanja, onda ti se neće niti u 7 dana.

 

Da Diamond AQ srebro se dugo usvirava......m

 Koji blajnd testovi,sto će mi to?7 sati slušanja,lol kao prvo ništa ne mogu radit 7 sati,način testiranja ti je vrlo površan,mislio sam da si to odavno prerastao,očito nisi,želja da poslušaš na silu i pokažeš to nešto je ipak malo jača.

AUDIOFIL
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
analogni kaže...
tajo1960 kaže...

Kako se rade blind testovi, recimo, 3 različita cd playera?

 Već sam i tu negdje ( ukratko) opisao postupak Blind testa koji smo radili, mislim da s kabelima.

Sa tri CDP-a se ne sjećam da smo radili neki test istovremeno.

 

Blind bi u tom slučaju (ABCX) bio malo složeniji od onog ABX.

Nisam razumio smisao onog "Mislim da s kabelima"... što to znači? Pa jel' postoji Blind test cd playera, 3 različita komada i bez kabela?

 

Ako možeš naopisati jasno, čitko, da se razumje smisao...

 

Jer, kako inače testirati neke komponente u blind testu, ako ne usporedno? 

 

I, što je to ABC preklopnik za Blind? Samo, sad se nemoj bazirati na to, odgovori mi na gornji dio pitanja, hvala!

 Vi s juga se pravite da malo teže razumijete.....

Testirali smo tri analogna IC-a. 

 

Valjda negdje postoji Blind test 3 CDPa. Postoji sigurno od  HIFI Choice časopisa ( mislim da imam doma stare brojeve).

Ali to me ne zanima. Neš ti "nepristranih" Engleza.....

 

Koga zanima kako se radi Blajnd kerefeka, neka potraži na netu.

 

Evo i link ABX Boxa: 

 

https://avahifi.com/products/abx-switch-comparator

 

Ja nisam fan Blajnda ( nikako !), ali sam mislio da neki od vas znaju više o tome....

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 13:43 (analogni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zasto se uopce prica o blajnd testu meni nije jasno!
I sta to mi s Juga,sto bih ja trebao naglasit da vi iz Međimurja ....aj stavi jos koju sliku uređaja od 7 sati!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
analogni kaže...

Blajnd testovi u koje se "ekipa" kune, traju po seansama 30 sec ili 1/3 min. Pa ti vidi....

Ako ti se neka komponenta ne dopadne u 7 sati slušanja, onda ti se neće niti u 7 dana.

 

Da Diamond AQ srebro se dugo usvirava......m

 Koji blajnd testovi,sto će mi to?7 sati slušanja,lol kao prvo ništa ne mogu radit 7 sati,način testiranja ti je vrlo površan,mislio sam da si to odavno prerastao,očito nisi,želja da poslušaš na silu i pokažeš to nešto je ipak malo jača.

 Što....jel dole tolika južina...? 

 

Slažem sa za Blajnd.

 

Ponavljam (MK III), ne miješati neobavezno, informativno slušanje neke komponente ( uz druženje) s onim višednevnim kod odabira nove komponente u sustavu !!!

 

Npr svaki od nekoliko isprobanih preampa je kod mene boravio min tjedan dana. To sam već puno puta ponovio !

 

Kakvo poBogu slušanje na silu ?

Niti u info slušanju ( uz društvo) ga nema.

Zašto odbiti mogućnost da se ( makar i na jedan dan) posluša neka komponenta u sustavu, ako te ista samo zanima kako zvuči ?

 

Po meni ipak puno bolje nego isčitavati puste specifikacije ili čitati testove po netu ( ponekad i pristrane).

Ili.....? 

 

 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 Vi s juga se pravite da malo teže razumijete.....

Testirali smo tri analogna IC-a. 

 

Valjda negdje postoji Blind test 3 CDPa. Postoji sigurno od  HIFI Choice časopisa ( mislim da imam doma stare brojeve).

Ali to me ne zanima. Neš ti "nepristranih" Engleza.....

 

Koga zanima kako se radi Blajnd kerefeka, neka potraži na netu.

 

Evo i link ABX Boxa: 

 

https://avahifi.com/products/abx-switch-comparator

 

Ja nisam fan Blajnda ( nikako !), ali sam mislio da neki od vas znaju više o tome....

 

 Nemoj tako, ja sam sve razumio odmah, normalno, jednostavno i bez komplikacija. Ne znam kako netko nije ovo mogao razumijeti, ili se samo pravi, da bi malo potpirivao vatru... 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 Vi s juga se pravite da malo teže razumijete.....

Testirali smo tri analogna IC-a. 

 

Valjda negdje postoji Blind test 3 CDPa. Postoji sigurno od  HIFI Choice časopisa ( mislim da imam doma stare brojeve).

Ali to me ne zanima. Neš ti "nepristranih" Engleza.....

 

Koga zanima kako se radi Blajnd kerefeka, neka potraži na netu.

 

Evo i link ABX Boxa: 

 

https://avahifi.com/products/abx-switch-comparator

 

Ja nisam fan Blajnda ( nikako !), ali sam mislio da neki od vas znaju više o tome....

 

 

Tajo, šta ti je s vidom? Ili si baš toliko maliciozan?

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 14:44 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Filox kaže...
analogni kaže...

 Vi s juga se pravite da malo teže razumijete.....

Testirali smo tri analogna IC-a. 

 

Valjda negdje postoji Blind test 3 CDPa. Postoji sigurno od  HIFI Choice časopisa ( mislim da imam doma stare brojeve).

Ali to me ne zanima. Neš ti "nepristranih" Engleza.....

 

Koga zanima kako se radi Blajnd kerefeka, neka potraži na netu.

 

Evo i link ABX Boxa: 

 

https://avahifi.com/products/abx-switch-comparator

 

Ja nisam fan Blajnda ( nikako !), ali sam mislio da neki od vas znaju više o tome....

 

 

Tajo, šta ti je s vidom? Ili si baš toliko maliciozan?

Jbg, ja nisam sa juga, pa nisam ni gledao tekst... 

 

A bilo bi lipo da malo pogledaš, prije napadanja, deranja i vrijeđanja... Malo si pretjerao s načinom pričanja. U biti pun kua, ne malo.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Zasto se uopce prica o blajnd testu meni nije jasno!
I sta to mi s Juga,sto bih ja trebao naglasit da vi iz Međimurja ....aj stavi jos koju sliku uređaja od 7 sati!

 Neš ti splitskog temperamenta ! 

Do sada sam stavio puno slika.

Podosta ih je onih iz "sedam dana do megdana"....

 

I sam si bio davno kod mene na jednodnevnom slušanju tj. još bolje; na druženju. 

Ni ti falo pijače niti jedače....

 

Ajd mi kaži, dal bi onaj Kondo Ongaku, čiju sam sliku stavio ( iz vlastite arhive) želio možda čuti barem na jedan dan u svom sustavu ?

 

Stavim ti ja još slikica.....evo čim porežem vočkice do kraja, stavim slike i blic opis jednog tek refriširanog Vintage ampa.

 

Mislim da bi to večinu zanimalo....ili.... ?

 

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Nista me ne zanima na jedan dan a slike me jos manje zanimaju,to mogu bilo gdje gledat po bespucima interneta!Zanimaju mu me prava iskustva ljudi koji imaju i posjeduju meni zanimljive uređaje,ili su ih ih imali doma na slusanju određeno vrijeme!Slusanje 3 razlicita IC u jednom danu me isto ne zanima jer tu ne znas tko pije a ko placa.Blinde test me ne zanima isto jer nemam potrebe se ikom dokazivat a i relevantnost takvih testova je vrlo upitna.AN Ongaku dalekoo premasuje moj cijelokupni sistem da zaista ne znam sto bih mogao zakljucit nakon toga.Nakon 15ak godina bavljenja audiom ipak sam malo sazrjeo i imam drugciji pristup ,ocito se ne nalazimo na istoj valjnoj duljini i to primjecujem iz posta u post!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.3.2020 15:20 (volegradele).
Moj PC  
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kada u auto magazinu ispituju vozne osobine nekog vozila, mislim da to izričito nazivaju TEST.

Ako netko dofura neku novu komponentu u svoj sustav, da bi je poslušao i dakako usporedio sa svojom komponentom ili s nekom svojom zamišljenom referencom, to je TEST.

 

Slušanje sustava je pak ( za neke i hedonistički) užitak i dakako da ne spada u test.

Ako te pozovem na slušanje sustava ( a koji već i poznaješ), dakako da to nije test. U sustavu nema novih komponenti.

 

Mislim da sam u zadnjim postovima izričito govorio o nekoj novoj komponenti u sustavu koju sam(smo) uspoređivali, testitali ili kako se već kome sviđa naziv.

 

I dakako, uopće nisam dužan davati dodatna objašnjenja "uzrujanim" korisnicima ovog topica, ako mi se to ne da.

 

A je to ! 

 

 
0 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice