Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.404.683
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ajd, zvučnici su tvornički deklarirani na 86 dB vrloo stabilne impedancije ( prosjek 7 Ohma).

Možda stavim i slike/review svega.

I ja bijah malo skeptičan, ali to je bio jedan od najboljih zvukova kod mene.

Stvar je u tome da sam ja to probao.......

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 17:52 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

86 dB naravno...ispravio sam...

4 Ohma je donja vrijednost impedancije.

L soba, slusni dio 26 m2 plus 13 blagovaona.

Još jedan kolega tjera točno takve zvučnike sa točno takvim pojačalom. Bez nekih problema.

Pusti papirnate spekse.

Za zalihu snage je bitna kvaliteta napajačke sekcije ( trafo i elkosi), a ne samo izlazni stupanj.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 18:03 (analogni).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
..

 

Svatko ima pravo imat svoj stav i mišljenje, to je normalno, al nemaš pravo pokušavat ljude "prekrstit" govoreći im da krivo razmišljaju, to pravo nemam ni ja, ni nitko drugi..

 slažem se, ali primjeti da napisem da neko krivo razmišlja tek nakon 5 razlicitih postova od isto toliko razlicitih ljudi koji govore da ja krivo razmisljam....

dosta off topica.

5W po kanalu je sigurno dovoljno za near field, nek neko ko ima volje izracuna mislim da i s 86dbw zvucnicima bilo dovoljno.

e sad malo za diy ekipu, ne kupujte nichicon elektrolite na ebay-u, fake su i od sellera s 99%, nije uopce bitno koliko ima posto i kako dobro su zapakirani vjerovatno su svi fake..
nakon samo par tjedana korištenja su mi se napuhali na 22V i maksimalnoj temperaturi okoline od 35 stupnjeva, a navodno su 105C 50V... katastrofa.
na slikama usporedba s doduše nešto večim original nichiconima s mouser.com, i par slika popravljenog pojacala...

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 18:12 (dabar_solta_V2).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Na tim zvučnicima je potjerano više od destetak pojačala.

Neka još i manje potentna.

Sve je stvar prakse.

 

http://www.audiopuls.hr/testovi/zvucnici/vandersteen_2ce.html

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Dobar je Musical Fidelity DAC.

Imao sam nekad 4 njihove komponente ( Tube Buffer, napajanje, preamp, amp), a i sad imam jednu.

 

Svojevremeno sam htio kupit tu stvarčicu čisto iz znatiželje da probam, al novog više nije bilo za kupit, a polovno tada kod nas nisam nalazio na oglasima, na kraju sam čitajući zaključio(možda i pogrešno) da je to samo "farbač zvuka", pa ti treba još jedan interkonekt, pa ne bi bilo loše ni ono njihovo bolje napajanje, na kraju odustao

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kolega dragi, nemoj se loviti za semantiku.

Ja jako dobro znam da amp kontrolira zvucnike.

Kod sebe sam isprobao blizu pedesetak uređaja.

Ti pričaš o uređajima koje nisi vidio, a kamo li čuo.

Mastersound sam mota svoje trafoe.

Nemoj uspoređivati 845 cijev i MOSFET, a da se ne zna ostatak uređaja.

Slušali su ljudi slične zvučnike i s cijevima od 18 W (@Gašo, Thiel cs 2.4, 87 dB , 4 Ohma)

Ne gledati puste specifikacije na papiru, niti mjerenja od Pecotića.

Poznajem ljude ( i pričao sam s njima i o tom ampu: @Ilimzn) koji su najveći autoriteti za dizajn uređaja na ovim prostorima.

I sam imam formalnu naobrazbu iz elektronike.

 

Još jednom; kvalitetu i potentnost ampa definira kvaliteta i predimenzioniranost napajanja, a ne smo izlazni stupanj.

 

Sve je stvar slušne probe.

I osobno sam napomenuo da bi cjevaš možda "zacvilio" na večim glasnoćama. Ali kod mene nije niti toliko glasno svirao.

Slušna proba.

Jednostavno.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 20:00 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
analogni kaže...

Dobar je Musical Fidelity DAC.

Imao sam nekad 4 njihove komponente ( Tube Buffer, napajanje, preamp, amp), a i sad imam jednu.

 

Svojevremeno sam htio kupit tu stvarčicu čisto iz znatiželje da probam, al novog više nije bilo za kupit, a polovno tada kod nas nisam nalazio na oglasima, na kraju sam čitajući zaključio(možda i pogrešno) da je to samo "farbač zvuka", pa ti treba još jedan interkonekt, pa ne bi bilo loše ni ono njihovo bolje napajanje, na kraju odustao

 Može taj Tube Buffer dati malo cijevni štih zvuku.

Mada se ja s tom terminologijom baš i ne slažem, jer sam se uvjerio da vrlo kvalitetna pojačala (cijevna) ne vuku na taj štih, kao niti tranzistorska na svoj.

Druga namjena Buufera je da eventualno prilagodi impedancije dvaju uređaja.

Meni je na Pioneer izlaz to relativno dobro sjelo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.2.2020 20:47 (analogni).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Imam i kontra iskustvo gdje SS integrirano pojačalo ( velike težine) baš nije suvereno kontroliralo moje nekdašnje Bookselfe od 89 dB i 8 Ohms (Seas/Vifa).

Dakle, sve je to stvar probe.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
.

 

Još jednom; kvalitetu i potentnost ampa definira kvaliteta i predimenzioniranost napajanja, a ne smo izlazni stupanj.

 

..

 

 

 naravno, djaba da izlaz moze dat 200W kad napajanje može dat 100W a izlaz u ab klasi je ugrubo 50% iskoristivosti ostane zdravih 50W na izlazu.
tube buffer je dobra stvar ko želi nekad slušat cjevi nekad tranzistore, tranzistorsko pojačalo a pre s selektivnim ulazom tube/solid state i biraš kako ti odgovara, nije tube izlaz ali dobije se zvuk.

sad malo slušni dojmovi da ne buden mjerko, nakon par sati slušanja da se naviknu uši i da se formira ako šta ima u elektrolitu, malo muzike malo govor, original nichiconi spustili ionako nizak šum, pojacalo dobilo neki "mracnjacki" zvuk u odnosu na prije...

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
minarelli kaže...
..

 

Svatko ima pravo imat svoj stav i mišljenje, to je normalno, al nemaš pravo pokušavat ljude "prekrstit" govoreći im da krivo razmišljaju, to pravo nemam ni ja, ni nitko drugi..

 slažem se, ali primjeti da napisem da neko krivo razmišlja tek nakon 5 razlicitih postova od isto toliko razlicitih ljudi koji govore da ja krivo razmisljam....

dosta off topica.

5W po kanalu je sigurno dovoljno za near field, nek neko ko ima volje izracuna mislim da i s 86dbw zvucnicima bilo dovoljno.

e sad malo za diy ekipu, ne kupujte nichicon elektrolite na ebay-u, fake su i od sellera s 99%, nije uopce bitno koliko ima posto i kako dobro su zapakirani vjerovatno su svi fake..
nakon samo par tjedana korištenja su mi se napuhali na 22V i maksimalnoj temperaturi okoline od 35 stupnjeva, a navodno su 105C 50V... katastrofa.
na slikama usporedba s doduše nešto večim original nichiconima s mouser.com, i par slika popravljenog pojacala...

 Pa naravno da se to ne kupuje preko ebaya i da su kinezi odavno shvatili kako prepravit svoje jeftilene u Nichicone. Moraš pronaći neku pouzdanu stranicu, sve to na ebayu ti je najjeftiniji kinez.

 

Probaj ogulit nekog od tih elektrolita, pa ćeš vidit što je ispod te Nichicon naljepnice...

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

A klasa 60 W, MOSFET,  264.000 uF, trafo > 1.000 VA, cca 45 kg.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Kolega dragi, nemoj se loviti za semantiku.

Ja jako dobro znam da amp kontrolira zvucnike.

Kod sebe sam isprobao blizu pedesetak uređaja.

Ti pričaš o uređajima koje nisi vidio, a kamo li čuo.

Mastersound sam mota svoje trafoe.

Nemoj uspoređivati 845 cijev i MOSFET, a da se ne zna ostatak uređaja.

Slušali su ljudi slične zvučnike i s cijevima od 18 W (@Gašo, Thiel cs 2.4, 87 dB , 4 Ohma)

Ne gledati puste specifikacije na papiru, niti mjerenja od Pecotića.

Poznajem ljude ( i pričao sam s njima i o tom ampu: @Ilimzn) koji su najveći autoriteti za dizajn uređaja na ovim prostorima.

I sam imam formalnu naobrazbu iz elektronike.

 

Još jednom; kvalitetu i potentnost ampa definira kvaliteta i predimenzioniranost napajanja, a ne smo izlazni stupanj.

 

Sve je stvar slušne probe.

I osobno sam napomenuo da bi cjevaš možda "zacvilio" na večim glasnoćama. Ali kod mene nije niti toliko glasno svirao.

Slušna proba.

Jednostavno.

 

 

 

 Ma sve je to krasno i ljepo,ali ja ne poznam zvučnike koji ne profitiraju sa snažnijim kvalitetnim pojačalom,jedno je probat kao sto je Gasho učinio a drugo ostavit i koristit kao main amp u sistemu.Zna se na koje zvučnike idu lampe a to sigurno nisu klasike 87/89 dB i još po mogućnosti sa vise drivera!Ako i postoji najmanja mogućnost da mi nešto zacvili crv radi dok novi amp ne proradi!☺️

AUDIOFIL
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

A klasa 60 W, MOSFET,  264.000 uF, trafo > 1.000 VA, cca 45 kg.

 Moćno, jel to DIY ili nešto kupovno?

 

Live long and prosper.
7 godina
offline
Vaš audio kutak

evo jedan razglasni electrovoice stara škola s jedne grupe na fb. vjerovatno g-h klasa..

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

evo jedan razglasni electrovoice stara škola s jedne grupe na fb. vjerovatno g-h klasa..

 Simpatično, uredno posloženo, ali ni sjena onom gore čudu. Znaš da ovde nitko osim tebe ne gleda razglasna pojačala... 

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
niko negleda razglasne blabla

  prestani s ovakvim postovima pls. drugi put zanemari dodatno nepotrebno komentiranje ako ne tražiš da ti na ovakav post odgovorim s detaljima koje češ onda idući post napast koga briga za to....  uostalom kako znaš da niko ne gleda razglasna pojačala, večina pravih tj original audiofila su i muzićari? nemas logike.

bitno je primjetit kako na ovom razglasnom pojačalu elektroliti su povezani s izlaznom jedinicom veoma malom fizickom udaljenosti i veoma niskom impedancom, za razliku od one A klase koja na kondenzatore dovoljne za ubit slona ima spojene neke tanke žićice i 0 lokalnih decoupling kondenzatora, ali bitno je da ste vi tu odlućili šta je bolje na temelju niti slušanja nego na temelju "to je A klasa"...  ne prijatelju ne ide to tako, trebaš prvo poslušat oba pojačala da bi sudi, ne ide preko slika....

a da nebi bilo da je to a klasa pa da napajanje nije bitno, ne ovo ocito nije single ended/single rail nego push pull pa nazalost jako je bitno napajanje... da se razumimo ne govorim da je ta a klasa loša vjerovatno zvuci odlicno ali jednostavno nije dorađena na istom levelu ko ovaj razglasni amp....

razglasi su isto audio, i to nekad više hifi nego pravi hifi, nažalost takva je realnost, pa cak je tu par ljudi spomenilo da zele doma postic koncertni sound, a zanimljivo na koncertima se koriste ni manje ni više nego razglasna pojacala.

evo zanimljiv video ako neko želi naucit neke osnove mjerenja..  ..

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 11:44 (dabar_solta_V2).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
niko negleda razglasne blabla

  prestani s ovakvim postovima pls. drugi put zanemari dodatno nepotrebno komentiranje ako ne tražiš da ti na ovakav post odgovorim s detaljima koje češ onda idući post napast koga briga za to....  uostalom kako znaš da niko ne gleda razglasna pojačala, večina pravih tj original audiofila su i muzićari? nemas logike.

bitno je primjetit kako na ovom razglasnom pojačalu elektroliti su povezani s izlaznom jedinicom veoma malom fizickom udaljenosti i veoma niskom impedancom, za razliku od one A klase koja na kondenzatore dovoljne za ubit slona ima spojene neke tanke žićice i 0 lokalnih decoupling kondenzatora, ali bitno je da ste vi tu odlućili šta je bolje na temelju niti slušanja nego na temelju "to je A klasa"...  ne prijatelju ne ide to tako, trebaš prvo poslušat oba pojačala da bi sudi, ne ide preko slika....

a da nebi bilo da je to a klasa pa da napajanje nije bitno, ne ovo ocito nije single ended/single rail nego push pull pa nazalost jako je bitno napajanje... da se razumimo ne govorim da je ta a klasa loša vjerovatno zvuci odlicno ali jednostavno nije dorađena na istom levelu ko ovaj razglasni amp....

razglasi su isto audio, i to nekad više hifi nego pravi hifi, nažalost takva je realnost, pa cak je tu par ljudi spomenilo da zele doma postic koncertni sound, a zanimljivo na koncertima se koriste ni manje ni više nego razglasna pojacala.

evo zanimljiv video ako neko želi naucit neke osnove mjerenja..  ..

 Nisam te mislio uvrijedi ni omalovažavat, fino sam pohvalio uredni izgled tog pojačala. Ali nisam u krivu kad kažem da samo ti ovdje na forumu gledaš razglase, mi svi ostali gledamo i raspravljamo o kućnim pojačalima.

 

Istina je da nisam slušao ni taj razglas ni ovu A klasa mrcinu, ali razglas je predviđen za razglasne kutije i za otvorene prostore, odnosno velike prostorije. Nije rađen da bude doma, spojen na Sonus Fabere u near field slušaonici. Zato to ljudi ovde ne smatraju baš nekim hifijem za raspravu, jer nismo tonci na koncertima, nego doma u fotelji slušamo svoje male zvučnike. 

 

A one "male" žičice su skroz dovoljne, pa takve su uvijek u svim uređajima.

 

Vidi, razumijem ja što ti govoriš, ima to lijep, čist, jak zvuk, ali da je zvuk tog pojačala TAKO dobar, kao što ti misliš, odnosno, da su razglasna pojačala tako dobra, onda bi već vidjeli negdi nekoga sa dobrim sustavom u kojem je koncertno pojačalo. To nikad nisam vidio, osim u ekipe koja ima razglas, pa radi uštede para taj razglas koristi i doma. 

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Znam dosta muzicara i skoro pa niko nije audiofil,ljubitelji glazbe da ali visoko vjerna reprodukcija niti blizu!

Sto ce mi razglasno pojacalo,to je profi oprema,pa necu doma stavit line ary ..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
analogni kaže...

A klasa 60 W, MOSFET,  264.000 uF, trafo > 1.000 VA, cca 45 kg.

 Moćno, jel to DIY ili nešto kupovno?

 

 

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Hm hm ko je slagao tog Passa?!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Hm hm ko je slagao tog Passa?!

 Pa vjerojatno gospodin Pass??

 

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Slagao @Amigo, ja mu malkice samo pomagao, a @Gašo ga fino doradio i podesio. 

Bolji bio zvučno od Amigovog tvorničkog izlaza 150 W u drito usporedbi. On prešao na cijevi ( Keramika Accuton), pa ga uzeo ja.

 

Evo opisa iz jednog mog Rew:

 

"U originalnoj izvedbi je Aleph 5 dosta manji od ove moje izvedenice, ima manje od 30 kg, dok moj ima i blizu 50 kg ! 
To je pravi "sanduk", dubine 51 cm, širine 45 cm i visine 24 cm, a prednja ploća je debela skoro 1 cm !
Ovako veliko kučište i hladnjaci sa strane, omogučuju izlazu da se ne grije previše (52 oC zimi i 56 oC ljeti), a bogami je i na knap išao u policu, ali ipak ima dovoljno mjesta gore i okolo, za disipaciju topline.
Unutra je ogroman transformator (rađen po narudžbi), zaliven u spec smolu.
U napajačkom sklopu je 8 ogromnih vrhunskih (NOS) Rifa 33000 uf elektrolita (264.000 uf ukupno !!). Svi ostali dijelovi su također vrhunske kvalitete i izvedbe.
Izlazno pojačalo je Dual Mono, full balnsirano. Radi u A klasi i ima 60 W (8 Ohma). Posjeduje vrlo kvalitetne RCA i XLR ulazne konektore, te isto takve WBT zvučničke terminale. A i 4A (spori) osigurač je "audiofilski" 
(s usmjerenjem), a njegovu cijenu bolje da i ne spominjem...."

 

Unutra su probrani i dosta skupi dijelovi, tako da je iznos bio i preko 2.000 €.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 12:40 (analogni).
 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Znači pogodio sam koji je amp(otprilike) 

 

Ko su ti Amigo i Gašo, ne znam za druge al nikad čuo 

 

Btw super amp, zgleda ko da ga je radila tvornica

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Slagao @Amigo, ja mu malkice samo pomagao, a @Gašo ga fino doradio i podesio. 

Bolji bio zvučno od Amigovog tvorničkog izlaza 150 W u drito usporedbi. On prešao na cijevi ( Keramika Accuton), pa ga uzeo ja.

 

Evo opisa iz jednog mog Rew:

 

"U originalnoj izvedbi je Aleph 5 dosta manji od ove moje izvedenice, ima manje od 30 kg, dok moj ima i blizu 50 kg ! 
To je pravi "sanduk", dubine 51 cm, širine 45 cm i visine 24 cm, a prednja ploća je debela skoro 1 cm !
Ovako veliko kučište i hladnjaci sa strane, omogučuju izlazu da se ne grije previše (52 oC zimi i 56 oC ljeti), a bogami je i na knap išao u policu, ali ipak ima dovoljno mjesta gore i okolo, za disipaciju topline.
Unutra je ogroman transformator (rađen po narudžbi), zaliven u spec smolu.
U napajačkom sklopu je 8 ogromnih vrhunskih (NOS) Rifa 33000 uf elektrolita (264.000 uf ukupno !!). Svi ostali dijelovi su također vrhunske kvalitete i izvedbe.
Izlazno pojačalo je Dual Mono, full balnsirano. Radi u A klasi i ima 60 W (8 Ohma). Posjeduje vrlo kvalitetne RCA i XLR ulazne konektore, te isto takve WBT zvučničke terminale. A i 4A (spori) osigurač je "audiofilski" 
(s usmjerenjem), a njegovu cijenu bolje da i ne spominjem...."

 

Unutra su probrani i dosta skupi dijelovi, tako da je iznos bio i preko 2.000 €.

  osigurač je "audiofilski" 

 

Evo triger, sad kad svi polude, osigurač pa audiofilski!   

 

 

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filo,Filo kuko stara...😁👍💪🏻

#analogni
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 13:24 (volegradele).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ekipa sa audiofil.net foruma!
AUDIOFIL
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Znači pogodio sam koji je amp(otprilike) 

 

Ko su ti Amigo i Gašo, ne znam za druge al nikad čuo 

 

Btw super amp, zgleda ko da ga je radila tvornica

Amigo i Gašo su kolege s audiofil.net foruma,a i osobni prijatelji.

Gašo je znalac za refreš i dizajn audio uređaja, velikog teoretskog i praktičnog znanja.

 

A što se tiče "audiofilskog" Ziherunga, nisam ga ja stavio unutra.

 

 

 

 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
minarelli kaže...

Znači pogodio sam koji je amp(otprilike) 

 

Ko su ti Amigo i Gašo, ne znam za druge al nikad čuo 

 

Btw super amp, zgleda ko da ga je radila tvornica

Amigo i Gašo su kolege s audiofil.net foruma,a i osobni prijatelji.

Gašo je znalac za refreš i dizajn audio uređaja, velikog teoretskog i praktičnog znanja.

 

 

 

 Ma dobro di si bio s tim Gašom kad sam ja tražio tko će mi refreshat 2 pojačala, 1 pretpojačalo i gramofon? Sad kad je sve već dogovoreno i sređuje se, sad svi imate refresh poznanike. Krasno.

 

   

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 13:40 (Filox).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, ima ih tamo za refreš; barem tri-četiri.

 

Evo slikice moje jadne skalamerije na Racku od Ruske breza špere, po mom nacrtu (izradio lokalni drvni centar FILO ). Spajano s utorima plus ljepilo pod pritiskom, 36 mm debljine (2x18).

Ispod su Visaton šiljci.

 

Na slikama je i dodatni pribor (podloške, šiljci) kojima sam nedavno (u mkIII verziji) završio (za sada) tu igru.

Tko pogodi čemu služe one kugle i "šalica" ima pivo.

 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Da, ima ih tamo za refreš; barem tri-četiri.

 

Evo slikice moje jadne skalamerije na Racku od Ruske breza špere, po mom nacrtu (izradio lokalni drvni centar FILO ). Spajano s utorima plus ljepilo pod pritiskom, 36 mm debljine (2x18).

Ispod su Visaton šiljci.

 

Na slikama je i dodatni pribor (podloške, šiljci) kojima sam nedavno (u mkIII verziji) završio (za sada) tu igru.

Tko pogodi čemu služe one kugle i "šalica" ima pivo.

 Pa neš ti, čemu služe, težini i stabilizaciji, manje vibracija, uteg koji radi pritisak i time dodatno umrtvi uređaj, odnosno vibracije u uređaju.

Live long and prosper.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice