Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.396.235
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Filox kaže...
Dead kaže...

 Fuck, prekasno. Kupija bi ti ga, ali već sam kupija nešto drugo. Zašto ga prodaješ?

 Nije moj, bratov je, a on je sebi kupio Simaudio Moon 3.5. Na njegovu "sreću", naletio je na Moon u oglasu mjesec dana nakon što je ovoga kupio. North Star je vrhunski, ali Moon je čudo od zvuka, a i dizajna. Ja, naravno, nemam para za ovako skup sport, ali ako ga ne uspije prodat... Skupit će se nešto, ima vremena.

 Koji je to model Simaudia? Ne mogu ga nać.

 Krivo napisao, 5.3, a ne 3.5. 

 

Valjda je to taj model. Vidim da ima i neki Equinox koji isto izgleda, pa nisam najsigurniji koji je model, ali ovako izgleda. Velik, težak, mrcina...

 

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 12:12 (Filox).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
..

 Jedno pitanje. Ako CD player ima optical i coaxial output, a pojačalo optical i coaxial input, što bi preporučio, koje spajanje? Da li za CD 16/44.1 signal koristiti optičku konekciju koja omogućava max 24/96 ili koaksijalnu koja omogućava 24/192? Napomena da su optički kabeli u pravilu skuplji od koaksijalnih.

 ako ti treba izolacija optika ako imaš balansiranu opremu pa ti ne treba izolacija coax.. bar meni je tako "pravilo" ali sto ljudi sto cudi.

minareli- nije problem u nacinu na koji to funkcionira, nego koliko to funkcionira, hifi marketing često zanemaruje skalu na kojoj nešto mjenja zvuk pa (pricam napamet) 5% distorzije s samog zvucnika im izgleda isto bitno ko 0.0001% distorzije sa mrežnog kabela.

isto tako niko ne spori da se zvuk mjenja zbog cable liftera i slicnih gluposti, kvragu moga bi rec i oni kamencici sigurno da mjenjaju zvuk, ali radi se 0.000000000000000000001% ako i toliko.


Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 12:28 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Dead kaže...
..

 Jedno pitanje. Ako CD player ima optical i coaxial output, a pojačalo optical i coaxial input, što bi preporučio, koje spajanje? Da li za CD 16/44.1 signal koristiti optičku konekciju koja omogućava max 24/96 ili koaksijalnu koja omogućava 24/192? Napomena da su optički kabeli u pravilu skuplji od koaksijalnih.

 ako ti treba izolacija optika ako imaš balansiranu opremu pa ti ne treba izolacija coax.. bar meni je tako "pravilo" ali sto ljudi sto cudi.

 Ja sam uvijek gledao optiku kao najbolje izoliran, odnosno neprobojan prijenos podataka. Ne može elektromagnetsko polje utjecat na svjetlo. Znam, i koaksijalni je shilded. Treba isprobat obe konekcije pa usporedit koja je bolja, ali često sam čuo da je koaksial, čak i usb bolji od optike. Bilo je raznih objašnjenja, da optika nema tako dobar timing, nemam pojma više. Može bit i da ovisi od firme do firme, kako je tko izveo neko od izlaza... Isprobat pa odlučit, najbolje.

Live long and prosper.
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Krivo napisao, 5.3, a ne 3.5. 

 

Valjda je to taj model. Vidim da ima i neki Equinox koji isto izgleda, pa nisam najsigurniji koji je model, ali ovako izgleda. Velik, težak, mrcina...

 

Bome dobar komad playera

 

Kakav sistem buraz ima?

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
i optika je elektromagnetska samo na drugoj frekvenciji :D
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
Filox kaže...

 Krivo napisao, 5.3, a ne 3.5. 

 

Valjda je to taj model. Vidim da ima i neki Equinox koji isto izgleda, pa nisam najsigurniji koji je model, ali ovako izgleda. Velik, težak, mrcina...

 

Bome dobar komad playera

 

Kakav sistem buraz ima?

Sim Audio Moon 5.3

Burson DAC/headamp

Sony TA-E86 preamp (refreshed)

Hitachi HMA 6500 power amp 50W (refresed & upgraded, Mundorf, VBT)

Sonus Faber Toy Tower speakers

Viablue SC-6 speaker cable

Rondo polica

Još nema interkonekte, odnosno ima one obične, jeftine, nebitne.

I ima onaj CD player, talijanski North Star Design - Blue Diamond.

Neke skupe Audeze slušalice, magnaplanar.

 

Amplifikacija nam je slična, zvučno su nam preampovi i ampovi identični, nevjerojatno, ali istinito. Ostatak njegovog sustava je stoljeće ispred mene.

Live long and prosper.
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

minareli- nije problem u nacinu na koji to funkcionira, nego koliko to funkcionira, hifi marketing često zanemaruje skalu na kojoj nešto mjenja zvuk pa (pricam napamet) 5% distorzije s samog zvucnika im izgleda isto bitno ko 0.0001% distorzije sa mrežnog kabela.

isto tako niko ne spori da se zvuk mjenja zbog cable liftera i slicnih gluposti, kvragu moga bi rec i oni kamencici sigurno da mjenjaju zvuk, ali radi se 0.000000000000000000001% ako i toliko.

 

Ma ne osporavam ja nikaj ni nikoga, na ovo sam se malo zakačio jer se kužim u metalurgiju, negdje sam čak našao neke nacrte di je netko mjerio te podloške, i nema tu nikakve svemirske tehnologije, al im je cijena svemirska, sad ak netko to hoće platit, njegova stvar

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

minareli- nije problem u nacinu na koji to funkcionira, nego koliko to funkcionira, hifi marketing često zanemaruje skalu na kojoj nešto mjenja zvuk pa (pricam napamet) 5% distorzije s samog zvucnika im izgleda isto bitno ko 0.0001% distorzije sa mrežnog kabela.

isto tako niko ne spori da se zvuk mjenja zbog cable liftera i slicnih gluposti, kvragu moga bi rec i oni kamencici sigurno da mjenjaju zvuk, ali radi se 0.000000000000000000001% ako i toliko.

 

Ma ne osporavam ja nikaj ni nikoga, na ovo sam se malo zakačio jer se kužim u metalurgiju, negdje sam čak našao neke nacrte di je netko mjerio te podloške, i nema tu nikakve svemirske tehnologije, al im je cijena svemirska, sad ak netko to hoće platit, njegova stvar

 Koliko sam ja shvatio, u onom članku o dobrim vibracijama, nisu ono samo podlušci, nego cijela "nožica", šiljak i podložak, a u nožici ima nešto, vidi se prorez i nešto unutra. Mislim da je "to nešto unutra" ono što radi svemirsku stabilizaciju vibracija.

 

Jer svak tko ima iti malo mozga zna da ako je samo podložak u pitanju, da mogu uzet mjere tog podloška i točnu leguru, te sam napravit onda za jako malo para identičan podložak. Ako ima nešto mehanike u svemu tome, onda je to već druga priča i ne možeš sam istokarit doma tek tako. Ti podlošci variraju samo u vrsti materijala, cijena im nikad ne bi trebala bit visoka, a najviše je podiže renomirano ime.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja se uvijek čudim i na neki način divim ljudima koji dožive tako slikovite promijene u sistemu kad nešto  novo nadodaju,npr ove skupe podloške!To su takvi opisi,takve promijene da se covijek zapita pa kako ja to nikad nisam doživio?Ja sam promijenio zvučnike ,znaci najočitiju stavku u sistemu i ne mogu takve opise u zvuku opisat i dozivit.

Ocito još moram uložiti ohoho novca u sistem da mogu i ja uzivat u blagodatima tih promijena,ili ne?🤔

 

AUDIOFIL
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Ja se uvijek čudim i na neki način divim ljudima koji dožive tako slikovite promijene u sistemu kad nešto  novo nadodaju,npr ove skupe podloške!To su takvi opisi,takve promijene da se covijek zapita pa kako ja to nikad nisam doživio?Ja sam promijenio zvučnike ,znaci najočitiju stavku u sistemu i ne mogu takve opise u zvuku opisat i dozivit.

Ocito još moram uložiti ohoho novca u sistem da mogu i ja uzivat u blagodatima tih promijena,ili ne?🤔

 

 Ne znam, stvarno i meni je to pretjerano, ali onda opet, i njemu u članku je bilo čudno i nije razumio zašto tolika razlika. Jednostavno, volio bih to čut i doživit, da se uvjerim. Ovako, mogu jedino bit uvjeren da ima neke male razlike, ali ne tako drastične, jer mi mozak ne dopušta takvo razmišljanje. Nevjerni Toma i tako to... Naravno, za takve stvari treba imat i stvarno dobru opremu, da možeš čut te i takve promjene, jer šta bolja oprema, to precizniji i detaljniji zvuk, a to znači da se i više promjena može primjetit.

 

Ma vjerojatno se ja neću s tim puno zamarat, nego kako budem imao para, tako ću sređivat dio po dio, pa će tako i neki podlošci doć na red, ali nevjerujem baš da ću dat 8000 kuna za jedne. Trebaju prvo doć pravi zvučnici, da ima smisla o tome uopće razmišljat, a ja bi htio Sonuse, a ne bi htio nazad na bookshelfe, a opet ne bi htio ni najjeftinije Sonuse (a to je Toy Tower) i onda dođemo do toga da ću još malo to sve pričekat...

 

Ako ti zvučnici imaju (a vjerojatno imaju) svoje šiljke, onda ti samo trebaju podlošci i to iz više razloga. Prvi razlog za podloške, bilo kakve, je da ne nabušiš cijeli parket. Drugi je zvučne prirode. Najbitnije kod podložaka je meterijal od kojeg su rađeni i svaki materijal donosi svoje karakteristike u zvuk. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 13:05 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 

 5.3?! To je model izašao prije nekih 12 godina. Blue Diamond je nekih 4-5 godina star. Svejedno ipak misliš da mu je taj potez pun pogodak?!

 Točno je i jedno i drugo. North Star je kupio nov, u dućanu, Moona preko ebaya starog 10 godina. Moon je par klasa bolji player, zvuk mu je osjetno bolji, a North Star je super player i on je koštao preko 12k Kuna nov. Zna moj brat šta radi, ako je itko enciklopedija svih recenzija onda je to on. On je dugo i tražio baš Moon, ali ga nije bilo u EU po normalnoj cijeni. NortStar je došao kao alternativa, a onda je iskrsao oglas na ebayu, malo nadmetanja i eto ga s 2 playera. Tako je mogao i usporedbu napravit, 2 dana kasnije je spakirao North Star u kutiju i više ga se nije vadilo, konzerviran je.

 

Moon je nov koštao preko 30.000 kuna, a North Star oko 12, 13. Samo po tome vidiš koja je to razlika u klasi. Duplo je teži Moon isto.

 

E sad, ima i problem kad je nešto 12 godina staro... Ode laser i treba mijenjat transport. Ništa čudno, transport je sranje čak i na ovako skupom playeru, a zanimljivo, isti je i kod NorthStara. Svaki laser crkne nakon nekog vremena, pa se zamijeni, nije ni problem, ni tragedija. Mijenja se s istim, originalnim, naravno.

 

Toliko dobar zvuk ima da niti ne koristi Burson DAC za CD player, nego playerov DAC. A Burson je isto nov, od prije par godina, preko 12k kuna, mala teška mrcina.

 

Nije sve novo automatski bolje, kad ćete to naučit...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 13:17 (Filox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 Ja sam uvijek gledao optiku kao najbolje izoliran, odnosno neprobojan prijenos podataka. Ne može elektromagnetsko polje utjecat na svjetlo. Znam, i koaksijalni je shilded. Treba isprobat obe konekcije pa usporedit koja je bolja, ali često sam čuo da je koaksial, čak i usb bolji od optike. Bilo je raznih objašnjenja, da optika nema tako dobar timing, nemam pojma više. Može bit i da ovisi od firme do firme, kako je tko izveo neko od izlaza... Isprobat pa odlučit, najbolje.

Nije uvijek primjerena usporedba Coax-a i Optike sa USB kabelom, jer je ono prvo S/PDIF protokol, a ovo drugo USB protokol.

I jedan i drugi nisu izričito rađeni za Audio tj. za Computer audio i imaju pun kup nedostataka.

 

Tako npr. USB, primjenjiv na USB asinkronim DAC-evima je sve samo ne potpuni Bit perfect.

Nažalost, to je tu ustrojeno tako da nema niti Resenda podataka niti Error Corection.

 

Niti S/PDIF nema korekciju greške jer je transfer podataka jednosmjeran, onda je tu još i clock preciznost...itd....

 

Da mi je netko prije cca 12 godina rekao da kod USB prijenosa digitalnog audio signala moguće čuti razliku između 2 USB kabela, rekao bih mu da je lud !

Naravno, dok se nisam sam uvjerio.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 13:37 (analogni).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

 Ja sam uvijek gledao optiku kao najbolje izoliran, odnosno neprobojan prijenos podataka. Ne može elektromagnetsko polje utjecat na svjetlo. Znam, i koaksijalni je shilded. Treba isprobat obe konekcije pa usporedit koja je bolja, ali često sam čuo da je koaksial, čak i usb bolji od optike. Bilo je raznih objašnjenja, da optika nema tako dobar timing, nemam pojma više. Može bit i da ovisi od firme do firme, kako je tko izveo neko od izlaza... Isprobat pa odlučit, najbolje.

Nije uvijek primjerena usporedba Coax-a i Optike sa USB kabelom, jer je ono prvo S/PDIF protokol, a ovo drugo USB protokol.

I jedan i drugi nisu izričito rađeni za Audio tj. za Computer audio i imaju pun kup nedostataka.

 

Tako npr. USB, primjenjiv na USB asinkronim DAC-evima je sve samo ne potpuni Bit perfect.

Nažalost, to je tu ustrojeno tako da nema niti Resenda podataka niti Error Corection.

 

Da mi je netko prije cca 12 godina rekao da kod USB prijenosa digitalnog audio signala moguće čuti razliku između 2 USB kabela, rekao bih mu da je lud !

Naravno, dok se nisam sam uvjerio.

 Nemoj zezat, primjetio si razliku kod 2 USB kabela? Može li malo više detalja, nećemo te pravit ludim, ali daj šta si primjetio, kako...

Live long and prosper.
4 godine
offline
Vaš audio kutak

I to veću razliku nego kod poneke usporedbe zvučničkih kabela.

I nažalost,  ista je bila (večinom skoro) to veća što je USB bio bolji (čitaj skuplji).

I veća na negdašnjem jeftinijem DAC-u nego na ovom današnjem (koji koristi prije S/PDIF konverter, tj. prima s njega AES/EBU, pa to na DAC).

 

Usporedio sam min 10-k USB kabela; od onih generičkih, do početnih i srednjih (Audioquest, Cardas...), pa do onih malo skupljih od par K kuna.

Klasika razlike u zvuku; od malo više detalja, boljoj pozornici, srednjetonskom spektru, otvorenosti, transparentnosti...

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 13:47 (analogni).
 
1 3 hvala 1
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

 Ajmo ne, pliiiz... Čovjek je lijepo rekao da čuje i super, ja mu vjerujem. Neka netko tko ne vjeruje sam isproba i uvjeri se.

Live long and prosper.
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Koliko sam ja shvatio, u onom članku o dobrim vibracijama, nisu ono samo podlušci, nego cijela "nožica", šiljak i podložak, a u nožici ima nešto, vidi se prorez i nešto unutra. Mislim da je "to nešto unutra" ono što radi svemirsku stabilizaciju vibracija.

 

Jer svak tko ima iti malo mozga zna da ako je samo podložak u pitanju, da mogu uzet mjere tog podloška i točnu leguru, te sam napravit onda za jako malo para identičan podložak. Ako ima nešto mehanike u svemu tome, onda je to već druga priča i ne možeš sam istokarit doma tek tako. Ti podlošci variraju samo u vrsti materijala, cijena im nikad ne bi trebala bit visoka, a najviše je podiže renomirano ime.

 

Ima samo prošlicane utore za ove "šape", to ti je taj razmak koji ne vidiš kad je nogica posložena

 

A set ovakvih šarafa naplaćuju preko 700kn, čak se javio i distributer u komentarima recenzije i rekao da šarafe na svoju ruku poklanjaju kupcima, jer su preskupi

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Je.....AudioSciensereview je najmjerodavnija......Stereophile je od jučer i goli je kujac....

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 13:59 (analogni).
 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Ja se uvijek čudim i na neki način divim ljudima koji dožive tako slikovite promijene u sistemu kad nešto  novo nadodaju,npr ove skupe podloške!To su takvi opisi,takve promijene da se covijek zapita pa kako ja to nikad nisam doživio?Ja sam promijenio zvučnike ,znaci najočitiju stavku u sistemu i ne mogu takve opise u zvuku opisat i dozivit.

Ocito još moram uložiti ohoho novca u sistem da mogu i ja uzivat u blagodatima tih promijena,ili ne?🤔

 

 

To je i meni fascinantno, čovjek ima sobu i sistem boli glava, Wilsoni su mrak sami po sebi, i onda prosvirali s podloškama ko da je Sveti Petar ušao u njih

 

 

Da se malo nadovežem o ovim slikovitim opisima, pisalo se o tome mimo tog bloga, al i na komentarima, koji su se normalno uredno brisali, na sam spomen takvih stvari, radi se o tome da je lik dobar s puno domaćih distributera i da daje poguranac odnosno reklamu testiranim stvarima s tim napuhanim hvalospjevima, al ponavljam nisam ja to rekao nego sam čuo od drugih

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 14:14 (minarelli).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
volegradele kaže...

Ja se uvijek čudim i na neki način divim ljudima koji dožive tako slikovite promijene u sistemu kad nešto  novo nadodaju,npr ove skupe podloške!To su takvi opisi,takve promijene da se covijek zapita pa kako ja to nikad nisam doživio?Ja sam promijenio zvučnike ,znaci najočitiju stavku u sistemu i ne mogu takve opise u zvuku opisat i dozivit.

Ocito još moram uložiti ohoho novca u sistem da mogu i ja uzivat u blagodatima tih promijena,ili ne?🤔

 

 

To je i meni fascinantno, čovjek ima sobu i sistem boli glava, Wilsoni su mrak sami po sebi, i onda prosvirali s podloškama ko da je Sveti Petar ušao u njih

 Ej, da si čuo kako zvuče ti Wilsoni prije podložaka, sve bi ti bilo jasno. Toliko para, a zvuka nigdi, sranje zvučnici, samo precijenjena marka. Ali s ovim je to to, sad su zvučnici dobri.

 

Ispada da u Wilsonu nemaju pojma da su i šiljci i podlošci dio zvučnika, pa ih ne znaju napravit kako treba.

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Je.....AudioSciensereview je najmjerodavnija......Stereophile je od jučer i goli je kujac....

 Audio Science Review.

 

Ime sve govori. Ima ovde nekih pojedinaca koji bi se idealno uklopili u taj forum i njihova mjerenja.

 

Al, hej, i on je tamo isprobao i nije čuo razliku.

 

Doduše, isprobao je s nekim najjeftinijim "boljim" usb kabelom. Mislim da bi ipak trebalo probat više komada, različitih cijena, većeg raspona cijena, pa onda izjavit čuje li se šta ili ne.

Live long and prosper.
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
minarelli kaže...
volegradele kaže...

Ja se uvijek čudim i na neki način divim ljudima koji dožive tako slikovite promijene u sistemu kad nešto  novo nadodaju,npr ove skupe podloške!To su takvi opisi,takve promijene da se covijek zapita pa kako ja to nikad nisam doživio?Ja sam promijenio zvučnike ,znaci najočitiju stavku u sistemu i ne mogu takve opise u zvuku opisat i dozivit.

Ocito još moram uložiti ohoho novca u sistem da mogu i ja uzivat u blagodatima tih promijena,ili ne?🤔

 

 

To je i meni fascinantno, čovjek ima sobu i sistem boli glava, Wilsoni su mrak sami po sebi, i onda prosvirali s podloškama ko da je Sveti Petar ušao u njih

 Ej, da si čuo kako zvuče ti Wilsoni prije podložaka, sve bi ti bilo jasno. Toliko para, a zvuka nigdi, sranje zvučnici, samo precijenjena marka. Ali s ovim je to to, sad su zvučnici dobri.

 

Ispada da u Wilsonu nemaju pojma da su i šiljci i podlošci dio zvučnika, pa ih ne znaju napravit kako treba.

 

 

Meni osobno možda i najbolji zvuk koji sam čuo, su bili Opera odnosno Unison Malibran zvučnici, ne bi vjerovao bili su postavljeni na kotače kakve imaju oni stolci za komp, koju posluku porati 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

 

Meni osobno možda i najbolji zvuk koji sam čuo, su bili Opera odnosno Unison Malibran zvučnici, ne bi vjerovao bili su postavljeni na kotače kakve imaju oni stolci za komp, koju posluku porati 

 Presmiješno... Misliš ovo na slici? Baš se vide kotačići.

 

A sad zamisli koliko bolji zvuk onda može bit... Šalim se, naravno da bi trebalo to poboljšat zvuk kad se sve postavi na šiljke i podloške, ali čovjek se zapita što rade proizvođači zvučnika? Odnosno, ako kupim pojačalo, skupo i dobro, novo, ima li mi smisla odmah ga otvorit i promijenit mu neke kondezatore, jer imam bolje od ovih što su oni koristili. Bolje konektore stavim. Cardas ožičenje unutra. Svašta se može unaprijedit na najnovijim pojačalima i to skupima. I onda dobijemo pojačalo koje nema više zvuk kako ga je proizvođač zamislio. Možda nama u našem sustavu to zvuči bolje, ali nije rečeno da će u svakom zvučat bolje.

 

Tako i ovi šiljci za zvučnike... Firme koje desetlječima razvijaju zvuk svojih kutija i drivera su sigurno povetile vremena i šiljcima. Promjenom šiljaka mijenjamo originalno zamišljen zvuk tog modela. Možda je proizvođač to zamislio baš s njihovim šiljcima ili u ovom slučaju s uredskim kotačićima i neće dobro zvučat ako stavimo one skupe podloške, umjesto uredskog kotačića.

 

Hahaha... Kotačići. Da mi je vidit kako bi itko micao ove zvučnike da su ispod METALNI ŠILJCI. Pa ti ga netko spusti na nogu. 

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
..šta bolja oprema, to precizniji i detaljniji zvuk, a to znači da se i više promjena može primjetit.
..

 zapravo ne, npr kad spustiš šum ispod razine čujnosti ne dobivaš više ništa, isto tako kad spustiš distorzije ispod granice čujnosti sve manje i manje stvari realnih možeš primjetit, a šta neko čuje radi autosugestije je priča za neku drugu temu koja je usko povezana s cjenom opreme..


..čovjek se zapita što rade proizvođači zvučnika? Odnosno, ako kupim pojačalo, skupo i dobro, novo, ima li mi smisla odmah ga otvorit i promijenit mu neke kondezatore, jer imam bolje od ovih što su oni koristili. Bolje konektore stavim. Cardas ožičenje unutra. Svašta se može unaprijedit na najnovijim pojačalima i to skupima. I onda dobijemo pojačalo koje nema više zvuk kako ga je proizvođač zamislio. Možda nama u našem sustavu to zvuči bolje, ali nije rečeno da će u svakom zvučat bolje.

 

...

 
consumer oprema je najčešće dizajnirana na način šta manje djelova = jeftinija proizvodnja, naravno i šta jeftiniji djelovi jeftinija proizvodnja,ali nikad nije napravljena da radi loše u tim uvjetima, npr neko kupovno pojačalo može imat samo 2x 6800uf 50v za ispravljanje power railova ali budi uvjeren da je za specifiranu snagu i impedancu zvucnika to dovoljno da ne zafali, jedino šta ljudi zanemaruju je impedanca od ispravljačkih kondenzatora do izlaznih jedinica koja je definitivno limitirajuči faktor i stavljanje low esr kondenzatora da su najskuplji na svjetu ne može bitno pomoč lošem pcb layoutu. isto tako najskuplje vanjsko silver ožićenje nemože promjenit činjenicu da je pcb unutra jednostrani pcb koji je tanki bakar s puno jumpera jer je jednostrani pcb, i to je često mjerljivo loše.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 14:38 (dabar_solta_V2).
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Misliš ovo na slici? Baš se vide kotačići.

 

Je, to su te zvijeri

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
Filox kaže...
..šta bolja oprema, to precizniji i detaljniji zvuk, a to znači da se i više promjena može primjetit.
..

 zapravo ne, npr kad spustiš šum ispod razine čujnosti ne dobivaš više ništa, isto tako kad spustiš distorzije ispod granice čujnosti sve manje i manje stvari realnih možeš primjetit, a šta neko čuje radi autosugestije je priča za neku drugu temu koja je usko povezana s cjenom opreme..

 A ne znam baš...Sječam se ja svog zvuka kad sam imao integrirano pojačalo Rotel i B&W 602... Tu bi teško primjetio ikakvu razliku u kabelima i podlošcima, jednostavno nije to ta klasa da se čuju takve razlike. Kad je sve malo mutno i ne precizno, onda se sitnice ne mogu primjetit. Ali na Sonusima s Moon playerom... E to je već druga priča, na takvom sustavu se svaka sitnica već primjećuje, puno, PUNO više je detalja u zvuku, pa ima puno puno više toga što se može promijenit. 

 

Nije sve u šumu i distorziji. Nemam ja ni šuma ni distorzije, nikakve koje možeš čut. Ali ima svakakvih detalja i razlika u boji zvuka i u dinamici. Pa svako malo čujem: Ej, nečeš mi virovat, ali u onom dijelu pisme čujem u pozadini neki instrument kojeg do sad nisam nikad čuo i primjetio. Zato jer je stavio novi kabel, na primjer. Takav detalj s lošom opremom neće nikad izać iz ormara, bez obzira na čudo podložaka, kabela i stabilizatora napona.

 

P.S.

Još smo mi u klasi uređaja gdje se dobro primječuju razlike, nismo otišli baš u tu ezoteriju gdje je sve već savršeno, pa samo malo uređujemo detalje kabelima i šiljcima.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 14:42 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Filox kaže...
minarelli kaže...

 

Meni osobno možda i najbolji zvuk koji sam čuo, su bili Opera odnosno Unison Malibran zvučnici, ne bi vjerovao bili su postavljeni na kotače kakve imaju oni stolci za komp, koju posluku porati 

 Presmiješno... Misliš ovo na slici? Baš se vide kotačići.

Hahaha... Kotačići. Da mi je vidit kako bi itko micao ove zvučnike da su ispod METALNI ŠILJCI. Pa ti ga netko spusti na nogu. 

Ovom bi prodavaču u salonu trebalo zabraniti prodaju ili barem razmještaj elemenata, jer, kad grunu ona 3 sub basa na boku Malibrana, pa zvučnim udarom sruše onaj Tannoy (i kolega djigibao ima takav), pa Tannoy padne na one krasne lampe na pojačalu do sebe... ajme, koja bi to lančana reakcija štete bila  

 

A mogao bi onaj woofer sa strane i Malibrane odvalit s obzirom koliki je.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...
volegradele kaže...

Ja se uvijek čudim i na neki način divim ljudima koji dožive tako slikovite promijene u sistemu kad nešto  novo nadodaju,npr ove skupe podloške!To su takvi opisi,takve promijene da se covijek zapita pa kako ja to nikad nisam doživio?Ja sam promijenio zvučnike ,znaci najočitiju stavku u sistemu i ne mogu takve opise u zvuku opisat i dozivit.

Ocito još moram uložiti ohoho novca u sistem da mogu i ja uzivat u blagodatima tih promijena,ili ne?🤔

 

 

To je i meni fascinantno, čovjek ima sobu i sistem boli glava, Wilsoni su mrak sami po sebi, i onda prosvirali s podloškama ko da je Sveti Petar ušao u njih

 

 

Da se malo nadovežem o ovim slikovitim opisima, pisalo se o tome mimo tog bloga, al i na komentarima, koji su se normalno uredno brisali, na sam spomen takvih stvari, radi se o tome da je lik dobar s puno domaćih distributera i da daje poguranac odnosno reklamu testiranim stvarima s tim napuhanim hvalospjevima, al ponavljam nisam ja to rekao nego sam čuo od drugih

 A slušaj osobno poznajem Nebojša dugi niz godina i bio sam kod njega na slusancu,on je jedan veliki entuzijast i zaljubljenik u hifi sa vrlo dobrim smislom za prenijet svoje dojmove pisanim putem !Jednostavno on to tako doživljava i došao je na jednu zavidnu razinu znanja.Obozavam citat njegove recenzije i vrlo ga cijenim!

AUDIOFIL
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Postoje i kvalitetniji kotačići, malo primjereniji za Hifu....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
...

 Koliko sam ja shvatio, u onom članku o dobrim vibracijama, nisu ono samo podlušci, nego cijela "nožica", šiljak i podložak, a u nožici ima nešto, vidi se prorez i nešto unutra. Mislim da je "to nešto unutra" ono što radi svemirsku stabilizaciju vibracija.

 

Jer svak tko ima iti malo mozga zna da ako je samo podložak u pitanju, da mogu uzet mjere tog podloška i točnu leguru, te sam napravit onda za jako malo para identičan podložak. Ako ima nešto mehanike u svemu tome, onda je to već druga priča i ne možeš sam istokarit doma tek tako. Ti podlošci variraju samo u vrsti materijala, cijena im nikad ne bi trebala bit visoka, a najviše je podiže renomirano ime.

 Kakve veze ima legura sa vibracijama? Ovo na slici je sve cvrsta veza sto znaci prenosi vibracije dalje i koliko meni izgleda sluzi za ukras. Bez obzira koliko vi bili uvjereni  da je to nesto svemirsko to je i dalje komad celika koji se vrlo lako reprodukuje ko ima cime a ne treba nista specijalno...

 

To sto "audiofili" "cuju" razliku izmedju dva kabela napravljene od bakra od rude iz dva razlicita rudnika nema veze sa relanscu... Alo ako vas veseli da kupite komad zeljeza po urnebesnoj cijeni samo naprijed ...

 

Cestitke trgovcu u svakom slucaju ;)

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice