Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.403.317
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...
volegradele kaže...
analogni kaže...

Ništa nisi komentirao onaj setup (izvor/amp) za one Opere poput tvojih ?

 

 Nisam pobornik lampi,ovo malo u preampu sto imam je i previse!

 Onda će ti se više dopasti njegov sadašnji setup od SS integrirca.

Nisam ga još poslušao, pa neću napamet.

Wadia mu kao DAC ostaje u sustavu.

 Trenutno ovo doma sto imam svira toliko dobro da sam jos malo u ekstazi,drzi me onaj pocetnicki duh kad nesto novo u sistem dojde,Opere su se bas razmavale..napokon klasika zadivljujuce dobro zvuci!!Uz jednu napomenu da evo vec 2-3 mjeseca eksperimentiram sa subwooferom..nema nazad vise..opet sam se zarazio!

AUDIOFIL
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
analogni kaže...
volegradele kaže...
analogni kaže...

Ništa nisi komentirao onaj setup (izvor/amp) za one Opere poput tvojih ?

 

 Nisam pobornik lampi,ovo malo u preampu sto imam je i previse!

 Onda će ti se više dopasti njegov sadašnji setup od SS integrirca.

Nisam ga još poslušao, pa neću napamet.

Wadia mu kao DAC ostaje u sustavu.

 Trenutno ovo doma sto imam svira toliko dobro da sam jos malo u ekstazi,drzi me onaj pocetnicki duh kad nesto novo u sistem dojde,Opere su se bas razmavale..napokon klasika zadivljujuce dobro zvuci!!Uz jednu napomenu da evo vec 2-3 mjeseca eksperimentiram sa subwooferom..nema nazad vise..opet sam se zarazio!

Misliš, integracija suba u stereo Hifu ?

Da, to nije baš tako lako postići.

I ja sam to radio još sa Mission subom iz HT-a i kasnije nakratko s njihovom jačom šesticom na svojim Bookshelfima.

Pa na A.Epilog Zumma sa pasivnim, baš za njih rađenim.

Pa još neki.....

Najviše mi se dopao i najbolje se dao naštelati kolegin Rel Ti9.

On ima stvarno dobro procesuiranje za High Level Neutrik spoj.

Možda bi tu pomogao neki aktivni DSP, a to ( za sub) nisam probao.

 

Zapravo sam ga večinom koristio samo za HT, jer nisam neki bassofil.

Bolje definiran bass , nego da ti ponegdje "krivo uleti" na nekim naslovima. Ma koliko "dobro" odredio reznu frekv. i glasnoću, zna to ponekad "zaplivati" malo.

 

Ali u svakom slučaju, treba isprobati. Jedno je to sve "na papitu" a drugo je to u stvarnosti tvoje sobe i sustava.

 

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Da,znaci tolko sam slusao muziku preko foobara ,ali slusa se tu jos i youtube,gledaju filmovi ,serije,igraju igre.....

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 19:50 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
volegradele kaže...
analogni kaže...
volegradele kaže...
analogni kaže...

Ništa nisi komentirao onaj setup (izvor/amp) za one Opere poput tvojih ?

 

 Nisam pobornik lampi,ovo malo u preampu sto imam je i previse!

 Onda će ti se više dopasti njegov sadašnji setup od SS integrirca.

Nisam ga još poslušao, pa neću napamet.

Wadia mu kao DAC ostaje u sustavu.

 Trenutno ovo doma sto imam svira toliko dobro da sam jos malo u ekstazi,drzi me onaj pocetnicki duh kad nesto novo u sistem dojde,Opere su se bas razmavale..napokon klasika zadivljujuce dobro zvuci!!Uz jednu napomenu da evo vec 2-3 mjeseca eksperimentiram sa subwooferom..nema nazad vise..opet sam se zarazio!

 Ali pored onakvih zvučnika što će ti sub? Zar ti fali dubine?

 

tajo1960 kaže...
volegradele kaže...

 Trenutno ovo doma sto imam svira toliko dobro da sam jos malo u ekstazi,drzi me onaj pocetnicki duh kad nesto novo u sistem dojde,Opere su se bas razmavale..napokon klasika zadivljujuce dobro zvuci!!Uz jednu napomenu da evo vec 2-3 mjeseca eksperimentiram sa subwooferom..nema nazad vise..opet sam se zarazio!

Amerikanci već godinama guraju praksu korištenja i subwoofera u sistemima, pa se sve više iz stereo 2.0 orijentiraju na 2.1 sistem, a to se vidi iz elektronike (ampova) koja se sve više javlja u izvedbama 2.0 + izlaz za sub. Nije to bez vraga, a druga je činjenica da se jako malo kutija nađe u nekom "normalnom" gabaritnom i cjenovnom segmentu (podnih, cjenovnog ranga 20-40k kn), a koje idu niže od 32 - 30 - 28Hz. I to na +-3db mjereno. To je teško naći, doista teško (a da je smisleno i čemu kvalitetno).

 

Jer, veća soba, ako je dobro dampirana, lako podnese 30-ak Hz, pa i niže, a to kod većine današnjih floorstand kutija - uglavnom izostane. Rezovi su im na oko 38-35 Hz na +-3dB, a to je ipak "plitak" bas, rekao tko god - što god! Tu subwoofer može fino "uskočiti", popuniti doljnju prazninu čujnog spektra, a u nedostatku samog osnovnog para kutija da to isto proizvedu (jer, tehnološki nisu tako pravljene).

 

Bas frekvencije i tako nemaju neko specijalno usmjerenje, nego se "kuglasto" šire po sobi od izvora, pa je zato to relativno lak posao "ubaciti subwoofer" u sistem, a bez nekog velikog narušavanja osnovnog sterea.

 

Kako neke osnove izgradnje kutija danas, a tako i prije, kažu, da bi imao iole ozbiljniji "druk" dubokog basa, kutija bi trebala, po pravilima zanata, imati (za 25m kvadrata sobu i više, dužine 5,5 m i više) bas drive od 8-10''. Čest slučaj da se stavlja bas promjera 220 mm je taman to. I to još i u paru, po kutiji.

 

Ako se pogleda, danas se neki proizvođači mahom vraćaju na velike driveove/membrane, ali i na sve dublje frekvencije emitiranja iz zvučnika. Većina još ipak ne, jer - uvjeti stanovanja i kvadrature soba većine stanovnika uvjetuju pravila "manjih i srednjih soba" (a njih se ipak najviše proda).

 Imam relativno puno iskustva sa subwooferima,dosta sam ih do sad promijenio i na kraju sam sve prodao i iskljucivo slusao bez njega.Trenutne Opere su velike,dosta veca litraza od predhodnih i kompresijskog ustroja sa vrlo jasno definiranim niskotonskim podrucjem.Neznam koliko vas je imalo prilike posjedovat zvucnik kompresijskog ustroja,oni imaju dosta utegnut i eksplozivan bas,neznam kako da se drugcije izrazim.To je fenomenalno kod vecine snimki,ali ponekad mu zafali malo volumena i tu subwoofer ljepo zna nadogradit taj aspekt.Inace dodavanje subwoofera bez obzira na namjestenu rez frekvenciju popunjava cijelokupnu zvucnu sliku i zaokruzuje je kao jednu cijelinu niski/srednji/visoki.Inace woofer je namjesten na skoro najnize postavke i tako rec ne osjeti se vecinu vremena u sistemu.Opere vrlo fino odrađuju vecinu posal sub je tu samo da zaokruzi tu cijelinu!Inace najbolje bi bilo imat dva,ali nazalost nemam mjesta.

Jednostavno kad znam da je tu non stop me kopka kako bi bilo..i zato evo eksperimentiram..problem dolazi da ne moze radit  na istim postavkama za neke snimke pa moram napravit laganu korekciju u volumene,doslovno milimetarski potezi.Inace vjerujem da Opere mogu odradit do 30Hz bez problema i puno bolje od basreflex ustroja!

Evo dole slika postavki suba 95% vremena!Ko zna mozda ga se opet rijesim na sveopce zadovoljstvo!

 

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Nije loše probati.

Ali ko što rekoh, teško je to "bešavno" namjestiti.

Svaka soba i sustav su drugačiji pa nema krutih pravila.

Teoretiziranje "o dubinama i širinama" nema puno smisla i nema gotovih savjeta.

Zato samo naprijed, ako te to veseli. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 21:48 (analogni).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

 30Hz?! Malo tko može i čuti. Moji Sonus faber Liuto floorstanderi su 40Hz-25kHz, a Dynaudio Excite X18 44Hz-23kHz i više su nego dovoljni, meni! Osjetim pod i utrobu mi kako vibriraju i teško da ću ikad tražit nešto bolje, i niže. Rasnim zvučnicima ne trebaju nikakvi subwooferi. Ako trebaju onda to nisu rasni zvučnici. Nije sve u basu. Bez njega se ne može, ali nije sve u njemu.

 Potpisujem ( skoro sve) !

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
.......problem dolazi da ne moze radit  na istim postavkama za neke snimke pa moram napravit laganu korekciju u volumene,doslovno milimetarski potezi.Inace vjerujem da Opere mogu odradit do 30Hz bez problema i puno bolje od basreflex ustroja!

Evo dole slika postavki suba 95% vremena!Ko zna mozda ga se opet rijesim na sveopce zadovoljstvo!

 

 prvi problem s subom je faza, nekad jednostavno 0/180 switch nije dovoljan, drugi problem je šta za room eq na sub frekvencijama treba jeben eq s puno bandova u jako kratkom frekvencijskom rasponu i s jako visokim q faktorom, a to onda radi dodatne probleme s fazama...

ili all in one solucija koja je tvornicki namjestena ili neki dsp/xo može i razglasni ako je balansirana oprema padaju na pamet ko rješenje.  probaj sve postavke na sub na nula i nekakav dsp, nek ti neko posudi ako ima garant ce ti se svidit rezultat.

kompresija ima sporij pad prema dole, pa u odnosu na refleks ima bolje ujednačenu glasnoču na svim frekvencijama koje svira al nema onih par dodatnih decibela od porta.. cek koja je baza s tim operama gledam slike po netu imaju reflex iza?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 22:48 (dabar_solta_V2).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Nemaju,nezz i ja sam negdi cita da imaju i vidija na slikama.
Btw imao sam Infinity Cascade sub koji je ima R.A.B.O.S system korekcije,mikrofon,tabela..fino sam to bio podesio i onda prodao!
Uglavnom igram se malo pogotovo otkad korona vlada
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Jel netko koristio ovu igračkicu ili nešto slično? 

 

Sviđa mi se na pojačalu bluetooth opcija ali me ograničava pri odabiru istih tako da gledam ovaj receiver. Ima aptxHD (najvažnije), dva komada slušalica istovremeno se mogu spojit, više izvora itd..

 

https://www.aliexpress.com/item/32935113670.html 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 6:09 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Momci skinite dok je link on, gasit će frend link:

 

https://www45.zippyshare.com/v/rK0r9CmZ/file.html

 

najnoviji progressive uradak, mix, inače već sam pisao lik je genijalac i svakako iako ne slušate ovakvu vrstu glazbe nije loše provući kroz sustave, mogli bi se iznenaditi.

 
1 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Momci skinite dok je link on, gasit će frend link:

 

https://www45.zippyshare.com/v/rK0r9CmZ/file.html

 

najnoviji progressive uradak, mix, inače već sam pisao lik je genijalac i svakako iako ne slušate ovakvu vrstu glazbe nije loše provući kroz sustave, mogli bi se iznenaditi.

 Rijetko slušam ovakav tip glazbe, ali ovo je impresivno. 

 To je frend s kojim sam često svirao kada sam se bavio deejayingom, on je ostao u tim vodama.

Inače je teški brutalac, od odabira glazbe do umiksavanja pjesama jednu u drugu, tehnički savršen:)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ne prodaje, imam ja dosta njegovih mixeva, od Vocal housea, NuDisca, Deep housea, Progressive, svega, već sam tu stavljao di se može skinuti.

 

https://mixupload.com/DjOvca

 

imaš ovdje nešto od mixeva,

 

pozz

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Kako netko može prodati dj set sastavljen od tuđih autorskih pjesama?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ekipa, za surround satelitske zvučnike i centar zvučnik da li trebam posebne filtere za izvuć duboki bass na satelite i dijalog na centar ili je to automatski napravljeno kroz 5.1 dekoder da šalje dijalog na centar  i akciju na satelitske zvučnike?

Radim diy kućno kino tj 6 pojačala za sve izlaze.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ivic55 kaže...

Ekipa, za surround satelitske zvučnike i centar zvučnik da li trebam posebne filtere za izvuć duboki bass na satelite i dijalog na centar ili je to automatski napravljeno kroz 5.1 dekoder da šalje dijalog na centar  i akciju na satelitske zvučnike?

Radim diy kućno kino tj 6 pojačala za sve izlaze.

 

"Dubok bas" ti nede na satelite. Čak neide ni na prednje zvučnike niti na centralni. Rezom na 80-150Hz ide na subwoofer. Ako imaš 5.1 izvor, dekoder odrađuje sve i šalje na zvučnike te razdvaja subwoofer od ostalih signala. Na tebi je samo da odrediš donju  granicu frekvencije koju želiš slat na zvučnike. Ili gornju koju želiš slat na subwoofer, nezz spaljen sam danas..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Paćenik sam za bass pa sam htio stavit filter za satelite ali ako ne treba onda neću.

A za subwoofer isto mi ne treba filter jer nešto sam čitao da digitalno reže frekvenciju iznad 120Hz?

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Kako netko može prodati dj set sastavljen od tuđih autorskih pjesama?

 Tako da kupi recimo sa traxsourcea mp3 pjesme i samim tim kupljeno ima na raspolaganju.

Ja recimo nisam htio ovim ZAMP lihvarima dati niti kune za licencu, da bi tamo Petar Grašo imao mirovinu od toga itd.

Ja sam svirao na pločama, to je original i imao sam sve kupljene mp3ce i za svaku posjedovao račun.

I kada je dolazila inspekcija, pregledala je i nikada nisam imao problema.

Govorimo o mp3cama u vrijednosti preko 3000$ cca 1200-1300 pjesama.

Inače su po 2$ pjesme u mp3 320, no ako su promo onda su po 4$.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 15:28 (Zoki B).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Jel netko koristio ovu igračkicu ili nešto slično? 

 

Sviđa mi se na pojačalu bluetooth opcija ali me ograničava pri odabiru istih tako da gledam ovaj receiver. Ima aptxHD (najvažnije), dva komada slušalica istovremeno se mogu spojit, više izvora itd..

 

https://www.aliexpress.com/item/32935113670.html 

 Prijatelju sam kupio nesto slicno od Logitecha,i super radi za ovako Tv ili youtube sastrane slusat!

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Ne prodaje, imam ja dosta njegovih mixeva, od Vocal housea, NuDisca, Deep housea, Progressive, svega, već sam tu stavljao di se može skinuti.

 

https://mixupload.com/DjOvca

 

imaš ovdje nešto od mixeva,

 

pozz

 

 Znas sta me JAKO interesira?

Od svih mogucih umjetnickih DJ imena, zasto (o zasto) je izabrao bas ovo (Dj Ovca!)?  

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Momci skinite dok je link on, gasit će frend link:

 

https://www45.zippyshare.com/v/rK0r9CmZ/file.html

 

najnoviji progressive uradak, mix, inače već sam pisao lik je genijalac i svakako iako ne slušate ovakvu vrstu glazbe nije loše provući kroz sustave, mogli bi se iznenaditi.

 Top mjuza,slusam na desktop Logitech 2.1 zvucnicima!

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Zoki B kaže...

Ne prodaje, imam ja dosta njegovih mixeva, od Vocal housea, NuDisca, Deep housea, Progressive, svega, već sam tu stavljao di se može skinuti.

 

https://mixupload.com/DjOvca

 

imaš ovdje nešto od mixeva,

 

pozz

 

 Znas sta me JAKO interesira?

Od svih mogucih umjetnickih DJ imena, zasto (o zasto) je izabrao bas ovo (Dj Ovca!)?  

 Ovanin je prezime, pa od tud valda :D

10 godina
offline
Vaš audio kutak

Ako radi nije glupo 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
3 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
ako san dobro svati kombinacija pasivne i aktivne kutije? tj spoji se pojacalo na zvucnike ko da su pasivci plus napajanje za ugrađena pojačala za bas koja uzimaju signal s high level inputa?

jako jako jako loša solucija ako je tako.


evo malo i zabave za ove sta popravljaju :D
https://allthatsinteresting.com/engineer-accidentally-takes-lsd
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
ako san dobro svati kombinacija pasivne i aktivne kutije? tj spoji se pojacalo na zvucnike ko da su pasivci plus napajanje za ugrađena pojačala za bas koja uzimaju signal s high level inputa?

jako jako jako loša solucija ako je tako.


evo malo i zabave za ove sta popravljaju :D
https://allthatsinteresting.com/engineer-accidentally-takes-lsd

 

 Besplatno popravljam sve sintisajzere iz 60-ih godina.

Live long and prosper.
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Vjerojatno sve one nagrade i priznanja (na slici dolje), kao i izbori za zvučnik godine ili slično (koje su dobili tokom godina svuda po svijetu) ne vrijede ništa... sve je to "jako jako jako loše"...   

 

Ovo dole ovak sitno zgleda ko hrpa naljepnica sa voća 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
..

Ali, "znalački" sud i ocjena ...

 

Vjerojatno sve one nagrade i priznanja (na slici dolje), kao i izbori za zvučnik godine ili slično (koje su dobili tokom godina svuda po svijetu) ne vrijede ništa... sve je to "jako jako jako loše"...   

 apsolutno je nebitno icije znanje, ko ni nagrade i priznanja.  pravi se da sam neko ko ne razumi apsolutno ništa o audiu pa mi probaj objasnit ko malom djetetu, bez djećjih dobacivanja,  kako je bolje uzimat high level input s izlaza power ampa za ulaz u drugi amp, od propisno izvedene aktive? pa nije ovo car audio iz 80tih!
kako to da cjela industrija koja radi normalne aktivne zvucnike raznih vrsta i karakteristika i boljih i gorih, osim tog jednog zvucnika je u krivu? objasni malo.

naravno da je loše i nepotrebna komplikacija samo da se nebi iz price izbacili skupocjena pojacala, ovo je vrh marketinga prodaju aktivni zvucnik BEZ POJACALA! i to je pokupilo sve nagrade? a daj ajde malo pocmi kriticki razmisljat!

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
tajo1960 kaže...
..

Ali, "znalački" sud i ocjena ...

 

Vjerojatno sve one nagrade i priznanja (na slici dolje), kao i izbori za zvučnik godine ili slično (koje su dobili tokom godina svuda po svijetu) ne vrijede ništa... sve je to "jako jako jako loše"...   

 apsolutno je nebitno icije znanje, ko ni nagrade i priznanja. pravi se da sam neko ko ne razumi apsolutno ništa o audiu pa mi probaj objasnit ko malom djetetu, bez djećjih dobacivanja,  kako je bolje uzimat high level input s izlaza power ampa za ulaz u drugi amp, od propisno izvedene aktive? pa nije ovo car audio iz 80tih!
kako to da cjela industrija koja radi normalne aktivne zvucnike raznih vrsta i karakteristika i boljih i gorih, osim tog jednog zvucnika je u krivu? objasni malo.

naravno da je loše i nepotrebna komplikacija samo da se nebi iz price izbacili skupocjena pojacala, ovo je vrh marketinga prodaju aktivni zvucnik BEZ POJACALA! i to je pokupilo sve nagrade? a daj ajde malo pocmi kriticki razmisljat!

 A čemu da se pravi, pa sve si ovdje već dokazao?

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
tajo1960 kaže...
..

Ali, "znalački" sud i ocjena ...

 

Vjerojatno sve one nagrade i priznanja (na slici dolje), kao i izbori za zvučnik godine ili slično (koje su dobili tokom godina svuda po svijetu) ne vrijede ništa... sve je to "jako jako jako loše"...   

 apsolutno je nebitno icije znanje, ko ni nagrade i priznanja.  pravi se da sam neko ko ne razumi apsolutno ništa o audiu pa mi probaj objasnit ko malom djetetu, bez djećjih dobacivanja,  kako je bolje uzimat high level input s izlaza power ampa za ulaz u drugi amp, od propisno izvedene aktive? pa nije ovo car audio iz 80tih!
kako to da cjela industrija koja radi normalne aktivne zvucnike raznih vrsta i karakteristika i boljih i gorih, osim tog jednog zvucnika je u krivu? objasni malo.

naravno da je loše i nepotrebna komplikacija samo da se nebi iz price izbacili skupocjena pojacala, ovo je vrh marketinga prodaju aktivni zvucnik BEZ POJACALA! i to je pokupilo sve nagrade? a daj ajde malo pocmi kriticki razmisljat!

 Hoće li ti ovo možda pomoći u određivanju načina rada zvučnika?

 

Po ovoj slici, nije dovod signala tako kako si ti shvatio, niti onako kako ti Tajo nije pojasnio. Ima dedicated line in za subwoofer, strujni kabel i normalne zvučničke +- konektore.

 

Po ovome kako sam ja to shvatio, aktivni dio je samo sub, odnosno smao sub ima malo D klasa pojačalo za sebe, ostalo je pasivni zvučnik sa skretnicom, te zahtjeva klasično, vanjsko pojačalo. Nije to marketinški trik, nego normalni zvučnik koji NIJE aktivan, pa treba pojačalo. Samo su zaključili da subwoofer sekciju žele odvojit skroz od ostatka zvučnika i tome su dodjelili pojačalo. Sve super pametnoo smišljeno. Zamisli ovo kao 2 subwoofera i 2 mid/tweeter zvučnika na njima. Subovi su aktivni, mid/tweet nisu. Jednostavno.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 13:59 (Filox).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Imaš adresu firmi, ako te išta podrobmno interesira, a bez da prosipaš pamet ovdje - obrati se direkrttno GoldenEar tvrtki, ili Def. Tech. ili sličnima, pa njihove inženjere pitaj kroz web kontakt... bez da sereš ovdje u svom stilu (Ja, dabar, najpametniji"). Eto, možda ti to nije palo na pamet... sada znaš kako ćeš do odgovra, iz prve ruke. Od proizvođača. Dobro?

 A sad pogledaj kako se normalno komunicira s ljudima i kako je normalno došao do odgovora od nekoga tko prvi put čuje za ove zvučnike. Koliko si texta ispisao, mogao si mu 5 puta pojasnit ovo.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
..

 Hoće li ti ovo možda pomoći u određivanju načina rada zvučnika?

 

Po ovoj slici, nije dovod signala tako kako si ti shvatio, niti onako kako ti Tajo nije pojasnio. Ima dedicated line in za subwoofer, strujni kabel i normalne zvučničke +- konektore.

e to je informacija a ne pricat napamet! nije mi moga pojasnit kad ocito ni sam ne kuzi o cemu se radi.

 ono nema nikakve logike, ovako je samo aktivni sub stavljen u istu kutiju ko main, moram priznat isto mi nema pretjerane logike al bar je izvedeno na normalan nacin sta se spajanja tice.

edit: btw di su admini, ovo je vec 10 ti put da prijavim dva ista lika koji razgovaraju ko pubertetlije i nikome ništa, smjesan forum je ovo posta!

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.3.2020 14:12 (dabar_solta_V2).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice