Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.396.266
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

ovaj forum je smece, opet html problemi...

drugi link šta sam ti posla se bavi transformatorima audio signala i tu je dobro ako je recimo ko u postu tom svedski ludahl a ne neki kineski.

drugo pitanje koje nikako da mi odgovoriš je bilo zašto je bolje zaobič navodno loš opamp koji služi za dobit single ended signal i krivo spojit se opremu na pola bal. signala?

naravno može se spojit ali zahtjeva diy kabel koji nema smisla i jednostavno nije ispravno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2019 17:39 (dabar_solta_V2).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

ovaj forum je smece, opet html problemi...

drugi link šta sam ti posla se bavi transformatorima audio signala i tu je dobro ako je recimo ko u postu tom svedski ludahl a ne neki kineski.

drugo pitanje koje nikako da mi odgovoriš je bilo zašto je bolje zaobič navodno loš opamp koji služi za dobit single ended signal i krivo spojit se opremu na pola bal. signala?

naravno može se spojit ali zahtjeva diy kabel koji nema smisla i jednostavno nije ispravno.

 pa meni se čini da je logično zaobić nešto što je loše, pa čak i sa pol signala ("pol" vjerojatno ne misliš u smislu frek. spektra?).

 

al nije stvar u tome - vidim da bi se ti prepirao al ja sam napisao preporuku kolegi koji ima taj DAC, koju on ili netko drugi može prihvatit, ili ne mora. Čak sam i napisao "možeš", a sve  temeljem onog  što sam probao, nakon što sam došao do tih informacija ovako preko foruma ili blogova. Znam i čovjeka kojem je jedan meštar (konsttruktor, zapravo) napravio jedan takav prijelazni kabel kao rješenje za njegov problem. 

 

ako ti misliš da tako nešto nema smisla - što se mene tiče ok, al stvarno se ne mislim nadmudrivat s tobom. mislim da je i više nego dovoljno što sam ti napisao nekoliko dodatnih postova - u kojem smo pomalo izbacivali i izmjenu op-ampova, i trafo, i moju balansiranu vezu  - iako je sve pisalo i u prvom

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
goddard kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

ovaj forum je smece, opet html problemi...

drugi link šta sam ti posla se bavi transformatorima audio signala i tu je dobro ako je recimo ko u postu tom svedski ludahl a ne neki kineski.

drugo pitanje koje nikako da mi odgovoriš je bilo zašto je bolje zaobič navodno loš opamp koji služi za dobit single ended signal i krivo spojit se opremu na pola bal. signala?

naravno može se spojit ali zahtjeva diy kabel koji nema smisla i jednostavno nije ispravno.

 pa meni se čini da je logično zaobić nešto što je loše, pa čak i sa pol signala ("pol" vjerojatno ne misliš u smislu frek. spektra?).

 

al nije stvar u tome - vidim da bi se ti prepirao al ja sam napisao preporuku kolegi koji ima taj DAC, koju on ili netko drugi može prihvatit, ili ne mora. Čak sam i napisao "možeš", a sve  temeljem onog  što sam probao, nakon što sam došao do tih informacija ovako preko foruma ili blogova. Znam i čovjeka kojem je jedan meštar (konsttruktor, zapravo) napravio jedan takav prijelazni kabel kao rješenje za njegov problem. 

 

ako ti misliš da tako nešto nema smisla - što se mene tiče ok, al stvarno se ne mislim nadmudrivat s tobom. mislim da je i više nego dovoljno što sam ti napisao nekoliko dodatnih postova - u kojem smo pomalo izbacivali i izmjenu op-ampova, i trafo, i moju balansiranu vezu  - iako je sve pisalo i u prvom

 goddard, ima nešto u tome što pišeš, čovjek mi je dao konektore(adaptere) i rekao da koristim balansirani izlaz, da bolje radi, on je tako godinama koristio.

Slika je dole adatera što mi je dao.

Vezano za trafo, savjetuješ da mi netko napravi kvalitetniji da zaobiđem ovaj stock (napajanje), ima li gotovih rješenja za kupiti?

Čim me mamurluk prođe budem testirao :)

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

nesto si krivo svatia nema nikakvog prepiranja jednostavno pišem preporuku kolegi da ne sluša preporuke koje nemaju smisla, i ako ima normalnu opremu nek koristi chincheve a ako ga zanimaju benefiti balansiranog signala nek nabavi pojačalo s balansiranim ulazima jer ovo je apsurd..

to šta neki konektor/adapter postoji to ne znači da valja iako može radit zavisno o puno drugih stvari, možda taj dac i nema zapravo balansirane izlaze al nevjerujem...

pogledaj samo ebay i šta se sve prodaje. a i taj konektor za razliku od onog s linka najvjerovatnije samo invertirani izlaz spaja skupa s gnd pa iako može radit nema smisla takav konektor koristit pogotovo kad imaš propisno izveden se izlaz odma do....

kvragu zavisi od toga kako je izveden izlaz možeš spržit opampove na xlr izlazu!


15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Kako sam i ja kupio DAC iz druge ruke, zajedno sa zamjenskim napajanjem tj. trafom, rekao bih da se u principu sve svodi na kvalitetno motani trafo nabavljen od pravih majstora - kolko se sjećam čovjek mi je spominjao da je ovaj moj od Kolareka iz Varaždina, a poznata je još i tvrtka Odeon iz Rijeke kao isporučitelj kvalitetnih trafoa.

Možeš naravno kupit i gotovu stvar sa ebaya, al mislim da će te to doć skuplje. Ovaj moj je u običnoj limenoj kutiji, a ako i ima kakve dodatne filtraže vjerojatno je očerupana sa originalnog napajanja.

Dabre:
Što se tiče XLR na RCA kabela\adaptera, ako je prethodni vlasnik DACa slušao tako godinama, rekao bih da je ipak stvar sigurna.
U krajnjoj liniji nek nazove još jednom prodavača pa nek ga decidirano pita za svaki slučaj. Hoće li kolega onda što dobiti s time, čut ćemo od njega.

Al moja prva preporuka je ipak da koristi coax ulaz sa nekog servera, barem sa wasapi layera ako već ne posebni audio OS.
I da ostavi dosta prostora oko uređaja, jer se prilično grije - da, DAC je izveden u balansiranoj arhitekturi sa dva Wolfson čipa.
Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dac je balansiran naravno ali kakvi su izlazi jesu li pravi balansirani tako da se inverting izlaz može jednostavno premostit na gnd ili se radi o 2 "faze" pa bi trebalo inverting izlaz ostavit u "zraku", iako je i jedno i drugo nepotrebno kompliciranje jer postoje normalni izlazi doslovno milimetar do..

2 dac čipa su vjerovatnije svaki za svoj kanal, ne radi balansirane "arhitekture" lol ..
4 godine
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

@bloodborne jesu li to jvc spx-3 zvučnici? ima sam par komada isto nasljedia od starog i nikad neču prežalit šta san ih izgoria u mlađim danima...
ako su ti slabi na srednjima zamjeni bipolar elco u skretnici mislim da je 4.7uF s modernim mkp iste vrijednosti i deri još sto godina odlični su ti zvučnici.

 
 Yes, ne sjecam se kad je to stari kupio davnih godina, ja imam tj on ima 2 komada on je pospajao dosta toga sa svojim linijama, tv-om.
 i da budem iskren nekad ne znam da li mi je ugodnije gledati film, slusati muziku ili da mogu oboje istovremeno.
 Hvala ti na savjetu svakako cu probati :P

13 godina
offline
Vaš audio kutak

Šteta što ne piše od kojeg dana mjeri vrijeme......

 

Evo jedna od mene:

 

YELLO-- Planet Dada-- (Flamboyant).

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 13:02 (lmutak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

.... dakle NAD CD playa je prdnuo u vjetar.... ako itko zna koji Sonyev model vrijedan trazenja.... naime imao sam Sonya 15 godina (prodan ispravan), a NAD tek 5 .... pa bi opet Sonya neki jaci model... anyone....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Nekako sumnjam da se baš zapravo smiješ u trenutku rikavanja NAD cdp-a. Iskreno, nije smiješno nego žalosno, ali OK, tvoj izraz tuge, valjda.

Od Sony cd pogona/playera, Esprit klasa je jedino što vrijedi razmatrati kao ozbiljnije, a uzevši u obzir da baš Sony i tražiš. Imao sam davno 33ES i to je bio stroj!!!

Škicnuh na njuškalo i vidim da se jedan 303 ES nudi (nije moj i nemam veze s tim, samo čitam), ali, ponavljam, po mom sudu - jedino Esprit klasa; drugo ne.

 

Možda polovnjak iz država EU? 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=sony+cd+player+esprit&_sacat=0

 

Nađe se OK modela po razumnoj cijeni.

 

 ... pa je smijesno u odnosu na 15 godina sonya.... ali nije ni smjesno ni zalosno, sasvim je svejedno, krepala je STVAR stvarno nije neki big deal... nisam uopce bio sentimentalno vezan za istu, sluzila je svrsi i to je sve.... hvala za preporuke , dakle esprit, ok....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ovaj, a zašto u 2019. godini kupovati CD Player, kad postoje streamer uređaji visoke klase koji nude i komociju i dobar zvuk?

Osobno sam davno prešao na file-based playere, ne bih se vratio na CD Player nizašto, potpuno je besmisleno.

Neki mali NUC sa SSD diskovima, kojima je pala cijena, DAC, te Daphile 'audiofilska' distribucija (svoje mišljenje o dotičnom zadržavam za sebe) nude puno višu komociju.
Za hardcore audiofile koji vole gledati brand name komponentu, mislim da se ti uređaji zovu 'network audio player'. Ne moraš ustajati da promijeniš album.

Ili sam složiš neku miniITX mašinu, dobru zvučnu karticu, i guštaš. Daljinski za te self-made servere košta 10 dolara :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...

Ovaj, a zašto u 2019. godini kupovati CD Player, kad postoje streamer uređaji visoke klase koji nude i komociju i dobar zvuk?

Osobno sam davno prešao na file-based playere, ne bih se vratio na CD Player nizašto, potpuno je besmisleno.

Neki mali NUC sa SSD diskovima, kojima je pala cijena, DAC, te Daphile 'audiofilska' distribucija (svoje mišljenje o dotičnom zadržavam za sebe) nude puno višu komociju.
Za hardcore audiofile koji vole gledati brand name komponentu, mislim da se ti uređaji zovu 'network audio player'. Ne moraš ustajati da promijeniš album.

Ili sam složiš neku miniITX mašinu, dobru zvučnu karticu, i guštaš. Daljinski za te self-made servere košta 10 dolara :)

 Zamisli da netko tko ima više od 30 godina već koje desetljeće skuplja original CDove... Možda netko želi pravu originalnu snimku, da bude njegovo fizičko vlasništvo, legalno i spremljeno na polici. Eto...

Live long and prosper.
10 godina
online
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...

Ovaj, a zašto u 2019. godini kupovati CD Player, kad postoje streamer uređaji visoke klase koji nude i komociju i dobar zvuk?

Osobno sam davno prešao na file-based playere, ne bih se vratio na CD Player nizašto, potpuno je besmisleno.

Neki mali NUC sa SSD diskovima, kojima je pala cijena, DAC, te Daphile 'audiofilska' distribucija (svoje mišljenje o dotičnom zadržavam za sebe) nude puno višu komociju.
Za hardcore audiofile koji vole gledati brand name komponentu, mislim da se ti uređaji zovu 'network audio player'. Ne moraš ustajati da promijeniš album.

Ili sam složiš neku miniITX mašinu, dobru zvučnu karticu, i guštaš. Daljinski za te self-made servere košta 10 dolara :)

 Ni streamer ne košta puno više.

 

 

RPi zero w uboden u HDMI AVR-a radi ko sat(triba mi zbog multirooma,a ne želim Yamahi iskrcat kamion para za taku pizdariju),

mislim da je na Pimoroniu košta z više...

10 godina
online
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Zamisli da netko tko ima više od 30 godina već koje desetljeće skuplja original CDove... Možda netko želi pravu originalnu snimku, da bude njegovo fizičko vlasništvo, legalno i spremljeno na polici. Eto...

 Pa ono iman kolekciju LP-a, a uopće nemam gramofon. To je više onako ženi da se zabavlja(više ka dekoracija), neki skupljaju i salvete jeli...

10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Zamisli da netko tko ima više od 30 godina već koje desetljeće skuplja original CDove... Možda netko želi pravu originalnu snimku, da bude njegovo fizičko vlasništvo, legalno i spremljeno na polici. Eto...

 .... 350 CD-a originalnih, koje bi valjda trebao dat u dobrotvorne svrhe pa kupit network player (koji rofl imam).... a mozda da prodam gramofon i poklonim i ovih stotinjak ploca - sve zbog digitalizacije?.... nece ici dok ne crknem....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Zamisli da netko tko ima više od 30 godina već koje desetljeće skuplja original CDove... Možda netko želi pravu originalnu snimku, da bude njegovo fizičko vlasništvo, legalno i spremljeno na polici. Eto...

...vidi dolje.

Tallahassee kaže...

 .... 350 CD-a originalnih, koje bi valjda trebao dat u dobrotvorne svrhe pa kupit network player (koji rofl imam).... a mozda da prodam gramofon i poklonim i ovih stotinjak ploca - sve zbog digitalizacije?.... nece ici dok ne crknem....

No, i? U čemu je točno problem? Kupuj CDove i dalje, pa nitko ti ne brani.

 

Ljubitelji vinila su ionako malo ludi by my book, ali to je samo moje mišljenje... :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
 Ne moraš ustajati da promijeniš album.

 

 .... khm, .....

 

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

kupuj i dalje cd-ove, ripaj ih svih da budu 100% ako je moguče i imaš ih legalno u flacu na networku i di god oces bit-perfect i imaš sve blagodati koje ti 2019 godina pruža...

a ako se radi da mora bit cd player onda jednostavno ne shvacam forsiranje cdplayera, nemoj samo rec da vise volis da optika čita digital podatke radi boljeg zvuka ili tako nešto jer to je odma u rangu ljubitelja vinila koji ne priznaju ništa drugo šta kolega spominje i ne nije samo njegovo mišljenje xD

 

btw ploče se jedno dvadeset godina rade s digi PCM izvora xD tako da digitalizacija te pojela svejedno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 22:25 (dabar_solta_V2).
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

.... NE RIPAM....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vaš audio kutak

Bogme je terror :P

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tallahassee kaže...

.... dakle NAD CD playa je prdnuo u vjetar.... ako itko zna koji Sonyev model vrijedan trazenja.... naime imao sam Sonya 15 godina (prodan ispravan), a NAD tek 5 .... pa bi opet Sonya neki jaci model... anyone....

 

Sony (nažalost) već dosta dugo ne proizvodi CD playere. Obzirom na to što možeš kupiti za neke normalnije novce, ja bih ti prije savjetovao da pokušaš saznati koliko bi te došao popravak NAD-a, jer su dosta velike šanse

da je riječ o nečemu banalnom i potrošnom tipa laser.

Kad sam sređivao svoj player, došlo me je oko 500 kuna komplet, a moj je dosta zeznut za servis zbog netipične izvedbe ladice. Mislim da neki tipični laseri, koje taj NAD gotovo sigurno ima, koštaju tipa 200 tinjak kuna. Ako ti netko

pošteno sredi player, trajat će ti gotovo isto kao da si sad išao kupovat neki novi, a ako kupiš stari, može se dogodit da će i njemu brzo trebat servis. 

 

Btw. ZokiB- jesi probao one XLR adaptere za CA Dac?

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.6.2019 12:56 (goddard).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
goddard kaže...
Tallahassee kaže...

.... dakle NAD CD playa je prdnuo u vjetar.... ako itko zna koji Sonyev model vrijedan trazenja.... naime imao sam Sonya 15 godina (prodan ispravan), a NAD tek 5 .... pa bi opet Sonya neki jaci model... anyone....

 

Sony (nažalost) već dosta dugo ne proizvodi CD playere. Obzirom na to što možeš kupiti za neke normalnije novce, ja bih ti prije savjetovao da pokušaš saznati koliko bi te došao popravak NAD-a, jer su dosta velike šanse

da je riječ o nečemu banalnom i potrošnom tipa laser.

Kad sam sređivao svoj player, došlo me je oko 500 kuna komplet, a moj je dosta zeznut za servis zbog netipične izvedbe ladice. Mislim da neki tipični laseri, koje taj NAD gotovo sigurno ima, koštaju tipa 200 tinjak kuna. Ako ti netko

pošteno sredi player, trajat će ti gotovo isto kao da si sad išao kupovat neki novi, a ako kupiš stari, može se dogodit da će i njemu brzo trebat servis. 

 

Btw. Goc - jesi probao one XLR adaptere za CA Dac?

 

Zanimljivo koliko često laseri crkavaju, odnosno potroše se. Ako servisirate CD player, pitajte postoji li kvalitetniji laser za taj vaš model, pa malo nadogradite uređaj i dobijete puno dugotrajniji laser.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 

Zanimljivo koliko često laseri crkavaju, odnosno potroše se. Ako servisirate CD player, pitajte postoji li kvalitetniji laser za taj vaš model, pa malo nadogradite uređaj i dobijete puno dugotrajniji laser.

 

Pa gle, moj player je milenijalac  tak da je izdržao prvih 16-17 godina s prvim laserom, stavljen je isti pa će valjda još tolko gurat....posebno jer ga u zadnje vrijeme puno manje trošim  nego kad je bio

glavni izvor u sustavu (dosta vremena i jedini, zapravo)

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

kupuj i dalje cd-ove, ripaj ih svih da budu 100% ako je moguče i imaš ih legalno u flacu na networku i di god oces bit-perfect i imaš sve blagodati koje ti 2019 godina pruža...

a ako se radi da mora bit cd player onda jednostavno ne shvacam forsiranje cdplayera, nemoj samo rec da vise volis da optika čita digital podatke radi boljeg zvuka ili tako nešto jer to je odma u rangu ljubitelja vinila koji ne priznaju ništa drugo šta kolega spominje i ne nije samo njegovo mišljenje xD

 

btw ploče se jedno dvadeset godina rade s digi PCM izvora xD tako da digitalizacija te pojela svejedno.

 Neznam jesi ikad slušao kvalitetan CD pleyer,da bih zamijenio tako nešto trebaš složit vrlo dobru dac player/stremer kombinaciju koja nije jeftina.Onda tu dolazimo do raznih foobar,daphile ... programa koji imaju miljun postavki i svaki nosi svoj zvučni pecat.Tako vrhunski digitalni audio je sve sam ne jednostavan.Vrhunski CDp je daleko jednostavniji za koristit i 16/44 zapis je još uvijek dovoljno dobar i kvalitetan od mora kvazi high-rez formata.

 

Btw ja sam prodao zadnji cdp prije 6-7 godina sigurno ako ne i vise,nisam imao veliku kolekciju orginal cdp,većinom CD ripovi tako da sam bezbolno napravio tranziciju na dig/komp audio,ali volio bih imat jedan kvalitetan CDp kao npr Gamut CD3,Classe CDp 102,Meridian g08.20...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AUDIOFIL
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...

 

btw ploče se jedno dvadeset godina rade s digi PCM izvora xD tako da digitalizacija te pojela svejedno.

Kaj 20 godina, vinil cutteri imaju AD/DA konverziju još tamo od kraja sedamdesetih :) samo kaj se o tome ne priča. Uvjereni su da slušaju ful analogno :)
I dan danas se koriste... mada, obzirom da se sve radi digitalno, taj korak se može preskočiti dodatnim postupcima u postmasteringu.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
...tnx goddard.... rjesen NAD, ociscen i radi ali ide u vixu na starog Rotela.... ubo sam Sonya CDP XE500 za 250 kuna..... vrlo koristan AMS kotacic :) vratio me u stare nade..... tnx jos jednom.....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 

Koliko postova u smislu Zašto kupovati cd player, od koleginog pitanja za savjet i preporuku za cd player... ne mogu vjerovati!!!

Kolega je pitao za preporuku za cd player koji ŽELI i HOĆE kupiti, što je opravdano, jer želi i hoće imati cd player, a svekolika javnost ovdje je svu svoju energiju preusmjerila na promašenu temu i pitanje A što će ti cd player u 2019. godini, ripovi, stremanje itd.

 

Možda da odgovorim tim svim "znanja željnima" koje zanima što će mu cd player u 2019. godini. Vjerojatno je razlog isti kao i u 2018., a čak možda i u 2017. godini... čak se usuđujem tvrditi i u još ranijim godinama - da sluša svoju cd zbirku koju (očito) ima i voli (i imati i slušati, a i nadalje kompletirati, jer to je ČVRSTI NOSAČ ZVUKA, uz vinil ploču).

 

Je li sada jasnije svima koji se pitaju gore navedeno pitanje?

 

Očito, mnogi, jako mnogi ovdje nikada nisu čuli neki cd player visoke klase u odlično postavljenom setupu i prostoru. Jednostavno nisu! OK, nije to za zamjeriti, nisu imali prilike.

Ista je stvar i sa nekim klasik gramofonom visoke klase sa nekom odličnom ručicom, MC zvučnicom, pojačalom, zvučnicima... Nisu! I pojma nemaju, ali pojma nemaju, kako to odlično radi i zvuči! Tvrdim da pojma nemaju! Ali, prvi su sa prijedlozima za srtreamnig, ripanje, digitalizaciju, FLAC, Mp3, WAV i ne znam koji digi format. Čemu to? 

 

Čovjek je pitao za cd player. Je li cd player zbilja totalna nepoznanica većini prisutnih ovdje? Svi ste zbilja toliko "streamnig" generacija, samo hdd-ovi, stikovi, mem kartice? Jadno i žalosno! O cd playeru zbilja tako malo znate, da nitko nije našao za shodno preporučiti neki model? Opet kažem - jadno i žalosno!

 

I osobno imam Rotel cd player 1570, i da mi se dogodi da ispusti dušu, bez imalo dvojbe bih tražio novi cd player. I opet! Naravno!

 Pa ti si mu fino preporučio Sony Esprit seriju, zar ne? To je dobra preporuka.

 

Kako sam glup, pa ovo je za nevirovat!

 

Imam doma i prodajem: https://www.northstar.it/cd-blue-diamond/

 

Cijena je oko 10.000 kuna, moram brata pitat točno. Kupljen je nov u Zagrebu, radio je mjesec dana, onda je kupljen Symaudio Moon, pa je ovaj zapakiran i spremljen. Stanje mint, 10/10, radio taman dovoljno da se uvjerimo da je vrhunski cd player.

 

Ili je bio Saphire model...

 

Provjerim sve kad dođem doma.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

 

btw ploče se jedno dvadeset godina rade s digi PCM izvora xD tako da digitalizacija te pojela svejedno.

Kaj 20 godina, vinil cutteri imaju AD/DA konverziju još tamo od kraja sedamdesetih :) samo kaj se o tome ne priča. Uvjereni su da slušaju ful analogno :)
I dan danas se koriste... mada, obzirom da se sve radi digitalno, taj korak se može preskočiti dodatnim postupcima u postmasteringu.

 Istina, ali to ne umanjuje kvalitetu zvuka jednog vrhunskog gramofona.

 

Nego, zamisli, možda netko ima i starih ploča, još iz vremena analogije. Kao što još uvijek ima starih analognih master tapeova za reel-to-reel magnetofone, što se smatra daleko najboljim izvorom zvuka koji se može pronaći na svijetu.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

 

 

Ista je stvar i sa nekim klasik gramofonom visoke klase sa nekom odličnom ručicom, MC zvučnicom, pojačalom, zvučnicima... Nisu! I pojma nemaju, ali pojma nemaju, kako to odlično radi i zvuči! Tvrdim da pojma nemaju! Ali, prvi su sa prijedlozima za srtreamnig, ripanje, digitalizaciju, FLAC, Mp3, WAV i ne znam koji digi format. Čemu to? 

 

Joj, daj ne trabunjaj. Kaj si ti zamislil, da nitko nikad osim tebe i još dvojice-trojice u threadu nije imal ili slušal dobre, kvalitetne komponente? Kakav ego!
Problem u cijeloj priči je to kaj tehnologija, na vašu žalost, nije stala u devedesetima, nego je napredovala kroz sve ove godine - DAC koji je prije 30 godina zauzimal prostor dlana danas stane u jedan žohar veličine palca skup sa izlazom, sa boljim tehničkim karakteristikama, i to je ČINJENICA. Ne moje mišljenje, nego ČINJENICA.
Na gramofon neću niti trošiti riječi, 80 dB S/N, wow i flutter, LF rumble, svaka zvučnica daje svoju signaturu (to jest, ako gledamo finalno, ekvilizaciju), RIAA filter koji nije na svim uređajima podešen na 0.1 dB kroz cijeli spektar... pucketanje, trošenje tijekom reprodukcije koje dovodi do pada frekventnog odziva, a svi prokleti audiofili čuju do barem 30 kHz, kao ona curica u filmu 'Žabica i kit'...
Radije slušam kvalitetno masteriran CD nego to isto na vinilu. Sori, dok slušam glazbu, želim slušati glazbu, a ne medij.

 

Tallahassee kaže...
...tnx goddard.... rjesen NAD, ociscen i radi ali ide u vixu na starog Rotela.... ubo sam Sonya CDP XE500 za 250 kuna..... vrlo koristan AMS kotacic :) vratio me u stare nade..... tnx jos jednom.....

 

Fino, nek si ga popravio, i nek te služi... XE 500 sam imao, prodao sam ga (to je bilo jako davno) i kupio XE700. To je opako dobar stroj. Probaj ga pribaviti. Čišćenje leće je piece of cake, obzirom da s ladicom izlazi cijeli mehanizam... :)
Također, ako ti bude prilike, probaj Pioneer modele, traži one kojima se disk stavlja naopako, imali su tanjur poput gramofona, leća je dolazila sa gornje strane. To su isto bili dobri playeri. Stabilnost rotacije je garantirana, mada nisam svjestan kad je uopće bila problem...
Što se onih skupih tiče, nećeš puno profitirati od njih :) osim proizvođači na tebi. Razlike mogu biti mjerljive, no to ne znači da se čuju.

 

Filox kaže...

 Istina, ali to ne umanjuje kvalitetu zvuka jednog vrhunskog gramofona.

 

Nego, zamisli, možda netko ima i starih ploča, još iz vremena analogije. Kao što još uvijek ima starih analognih master tapeova za reel-to-reel magnetofone, što se smatra daleko najboljim izvorom zvuka koji se može pronaći na svijetu.

...no niti im ne pomaže, realno, obzirom da su vinili šit medij.
R2R? Da, ako ne postoji ništa modernije. No obzirom na godište, primjećujem da ih se ubrzano transferira i radi remastering... :) neće niti oni vječno.
A tko to smatra najboljim izvorom zvuka?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
..... slusanje mjuze sa harda ili neceg whatever natrpanog je kao slusanje radija, a to cesto radim u autu.... doma zelim omot u rukama, zelim cijelu pricu koja je dio muzike koju slusam..... no razumijem mladju generaciju zeljnu konfora, iako ovdje iz te populacije ima poprilican broj umisljenih terorista.....
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice