Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.114
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Ako se u Hifu želi integrirati neki sub, onda je REL jedan od boljih izbora.

Provjereno u praksi.

 Bogme nisam čuo za njih, bum bacil oko!

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
analogni kaže...

Ako se u Hifu želi integrirati neki sub, onda je REL jedan od boljih izbora.

Provjereno u praksi.

 Bogme nisam čuo za njih, bum bacil oko!

 Evo mojeg starijeg osvrta na taj REL sub (danas je u savim drugom sustavu; samo stereo, pre/amp kombo i drugi zvučnici):

 

http://www.forum.hr/showpost.php?p=52662087&postcount=3014

 

Evo i stare fotke (proban na Bookshelfima na drugoj slici):

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 23:13 (analogni).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
agramTango kaže...
Preskoči elipson zvučnike. Već sam pisao o njima

 Nema smisla forsat samostojeći, jednostavno mi ne funkcioniraju u prostoru.

Poslušat ću KEF LS50 meta + Bluesound Powernode + kef sub 8b u Sigmi.

Zaista bi mi bilo drago da sve to zvuči koliko košta jer mi je estetika fantastična. 

 Baja ja mislim da ti sam zapravo ne znas sto zelis, nemoj se ljutit...

 

Taj powernode ti nije ni priblizno dovoljan za te kefove (obrati pozornost na osjetljivost zvucnika), a ako ces vec uzimas ls50, onda idi na aktivnu verziju...ja ti mogu jos preporuciti svoj aktivni setup, Dynaudio xeo 20, kosta manje od 2000 eura, ide sa niskima do 40hz i bas fino bruja...

Ono sto ti trazis je full range bookshelf, a takav zvuk mozes dobiti recimo jedino kod buchardta, aktivna verzija a500 koja sa hubom kosta 3750 eura, ili pasivni s400 koji kosta 1800 eura, za koje ti treba pojacalo malo jace...

A sub joooj tu ces se posteno izj.... dok ga postavis u perfektnu poziciju, koja ti sigurno nece bit tamo gdje tebi najljepse izgleda, a onda ces na kraju dobit boomanje basa, a to mozes i s bookshelfom, samo ga prisloni uza zid i eto ti krkanja basa...

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Slažem se.

Koliko god je onaj REL kvalitetan, ipak se kod kasnijeg slušanja (više naslova) primjetilo da ga je teško sasvim "bešavno" povezati u Hifi sustavu.

Još malo teže je bilo sa samostojećim trosistemcima.

Tako da mu je osnovna namjena bila za gledanje filmova.

 

Tako da kolega prije svega mora odabrati dobar Bookshelf zvučnik.

Da li će to biti pasivna verzija (plus pojačalo) ovisi o tome da li danas/sutra želi neki upgrade neke komponente.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

Slažem se.

Koliko god je onaj REL kvalitetan, ipak se kod kasnijeg slušanja (više naslova) primjetilo da ga je teško sasvim "bešavno" povezati u Hifi sustavu.

Još malo teže je bilo sa samostojećim trosistemcima.

Tako da mu je osnovna namjena bila za gledanje filmova.

 

Tako da kolega prije svega mora odabrati dobar Bookshelf zvučnik.

Da li će to biti pasivna verzija (plus pojačalo) ovisi o tome da li danas/sutra želi neki upgrade neke komponente.

Hoce pasivni ili aktivni sustav, na njemu ostaje da razmisli sta mu je bolje i sto zeli, i na kraju krajeva mora odlucit koji mu je budjet...

 

Ako zeli full range, kod bookshelfa tesko, osim ako se zeli protegnuti pa uzeti nesto od buchardta...

 

Bas gledam te buchardte u zadnje vrijeme, i aktivne i pasivne, jesu skupi ali su i svugdje nahvaljeni, aktivni sa hubom bi bili moj neki future upgrade, iz onakog malca, da naprave takav zvuk koji ide doslovno u sve frekvencije...ali su skupi za pop....

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Hoce pasivni ili aktivni sustav, na njemu ostaje da razmisli sta mu je bolje i sto zeli, i na kraju krajeva mora odlucit koji mu je budjet...

 

 Ovo je prilično bitna stavka za sve nas. :) Ako te 'boli' nakon kupovine hife, onda to nema smisla previše, kao uostalom i za bilo koji drugi 'hobi'. Ali svašta se može složiti za razumne novce.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

 Baja ja mislim da ti sam zapravo ne znas sto zelis, nemoj se ljutit...

 

Taj powernode ti nije ni priblizno dovoljan za te kefove (obrati pozornost na osjetljivost zvucnika), a ako ces vec uzimas ls50, onda idi na aktivnu verziju...ja ti mogu jos preporuciti svoj aktivni setup, Dynaudio xeo 20, kosta manje od 2000 eura, ide sa niskima do 40hz i bas fino bruja...

Ono sto ti trazis je full range bookshelf, a takav zvuk mozes dobiti recimo jedino kod buchardta, aktivna verzija a500 koja sa hubom kosta 3750 eura, ili pasivni s400 koji kosta 1800 eura, za koje ti treba pojacalo malo jace...

A sub joooj tu ces se posteno izj.... dok ga postavis u perfektnu poziciju, koja ti sigurno nece bit tamo gdje tebi najljepse izgleda, a onda ces na kraju dobit boomanje basa, a to mozes i s bookshelfom, samo ga prisloni uza zid i eto ti krkanja basa...

 Ne pratim razvoj zvučnika niti sam ih puno imao u životu, ali znam kakav zvuk želim, a to je dinamičan, živ i mesnat. Imam prastare Logijeve Z-5500 i kvalitetne in ear sluške te želim nešto što će zvučati bolje od toga. 

Iskreno mi je potpuno svejedno što piše na kutiji te kakav je setup. Mislio sam da je tehnogija dovoljno dogurala da se iz bookshelfa može dobit full range, ispada da se ne može, pa ok, imao sub do sad, dodam ga opet. 

Bio sam par puta na too loud festu i glazba koju su tamo puštali je bila smeće, tj nije se uopće mogao dobit dojam jel taj sustav nešto vrijedi. Uglavnom nekakav lagani jazz il nešto što možeš čut dok se voziš u dizalu pa zato eto odem sam na audiciju i čujem jel mi se nešto sviđa.

Hoću da kad mi soba drma kad pustim industrial techno, da mogu ćut potezanje bas gitare u tehničkom death metalu, da me prođu trnci kad netko vrišti u blacku, ali uz separaciju svih instrumenata.

 

Zvučnike koje si spomenuo vidim u sonus artu, no piše da trenutno nisu raspoloživi. Mogu im puknut upit dal imaju možda izložbeni model za čut.

Neću čitat nikakve specificikacije već ću otić u show room i poslušati ono što je u mojoj interesnoj sferi. Ako zvuči beživotno, daleko, mutno i dosadno, nije to za mene. 

13 godina
offline
Vaš audio kutak

Iz sonusa kažu da nemaju DYNAUDIO XEO 20 za prodati niti čuti, eventualno naruđba uz prethodnu uplatu što mi nema smisla.

Ništ, ajmo dalje

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
mali.kresho kaže...

 Baja ja mislim da ti sam zapravo ne znas sto zelis, nemoj se ljutit...

 

Taj powernode ti nije ni priblizno dovoljan za te kefove (obrati pozornost na osjetljivost zvucnika), a ako ces vec uzimas ls50, onda idi na aktivnu verziju...ja ti mogu jos preporuciti svoj aktivni setup, Dynaudio xeo 20, kosta manje od 2000 eura, ide sa niskima do 40hz i bas fino bruja...

Ono sto ti trazis je full range bookshelf, a takav zvuk mozes dobiti recimo jedino kod buchardta, aktivna verzija a500 koja sa hubom kosta 3750 eura, ili pasivni s400 koji kosta 1800 eura, za koje ti treba pojacalo malo jace...

A sub joooj tu ces se posteno izj.... dok ga postavis u perfektnu poziciju, koja ti sigurno nece bit tamo gdje tebi najljepse izgleda, a onda ces na kraju dobit boomanje basa, a to mozes i s bookshelfom, samo ga prisloni uza zid i eto ti krkanja basa...

 Ne pratim razvoj zvučnika niti sam ih puno imao u životu, ali znam kakav zvuk želim, a to je dinamičan, živ i mesnat. Imam prastare Logijeve Z-5500 i kvalitetne in ear sluške te želim nešto što će zvučati bolje od toga. 

Iskreno mi je potpuno svejedno što piše na kutiji te kakav je setup. Mislio sam da je tehnogija dovoljno dogurala da se iz bookshelfa može dobit full range, ispada da se ne može, pa ok, imao sub do sad, dodam ga opet. 

Bio sam par puta na too loud festu i glazba koju su tamo puštali je bila smeće, tj nije se uopće mogao dobit dojam jel taj sustav nešto vrijedi. Uglavnom nekakav lagani jazz il nešto što možeš čut dok se voziš u dizalu pa zato eto odem sam na audiciju i čujem jel mi se nešto sviđa.

Hoću da kad mi soba drma kad pustim industrial techno, da mogu ćut potezanje bas gitare u tehničkom death metalu, da me prođu trnci kad netko vrišti u blacku, ali uz separaciju svih instrumenata.

 

Zvučnike koje si spomenuo vidim u sonus artu, no piše da trenutno nisu raspoloživi. Mogu im puknut upit dal imaju možda izložbeni model za čut.

Neću čitat nikakve specificikacije već ću otić u show room i poslušati ono što je u mojoj interesnoj sferi. Ako zvuči beživotno, daleko, mutno i dosadno, nije to za mene. 

Iz bookshelfa nemreš dobiti full range, iz standmountera možeš, moji Falconi idu nisko do 30Hz stoga...

 

FALCON ACOUSTICS R.A.M STUDIO 20
Drive Units - 2-way vented: 170mm (6”) Polypropylene Cone bass unit Custom 25mm ( 1”) soft dome tweeter
Freq. response - 30Hz-35kHz
Impedance - 8 ohms
Sensitivity - 88dB/2.83V/m
Power handling - 15-150W
Connector - 4mm Custom-Designed nickel-plated binding posts
Dimensions (HxWxD)- 430 x 231 x 266mm (+12mm for grille and binding posts)
Finish - Wrapped natural Black Leathe Exchangeable side panels in real wood veneer. Walnut, High Gloss White, High Gloss Black, Burr Walnut
Weight - 13kg each, 28 kgs per pair shipping weight.

 

Čovjek mi radi novu skretnicu za zvučnike i bili su na mjerenju, mid/bas driver ide nešto ispod 40Hz a bas reflex port nešto ispod 30Hz, na izlazu je nešto ispod 30Hz stoga, može se izvući iz standmountera full range.

 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
mali.kresho kaže...

 Baja ja mislim da ti sam zapravo ne znas sto zelis, nemoj se ljutit...

 

Taj powernode ti nije ni priblizno dovoljan za te kefove (obrati pozornost na osjetljivost zvucnika), a ako ces vec uzimas ls50, onda idi na aktivnu verziju...ja ti mogu jos preporuciti svoj aktivni setup, Dynaudio xeo 20, kosta manje od 2000 eura, ide sa niskima do 40hz i bas fino bruja...

Ono sto ti trazis je full range bookshelf, a takav zvuk mozes dobiti recimo jedino kod buchardta, aktivna verzija a500 koja sa hubom kosta 3750 eura, ili pasivni s400 koji kosta 1800 eura, za koje ti treba pojacalo malo jace...

A sub joooj tu ces se posteno izj.... dok ga postavis u perfektnu poziciju, koja ti sigurno nece bit tamo gdje tebi najljepse izgleda, a onda ces na kraju dobit boomanje basa, a to mozes i s bookshelfom, samo ga prisloni uza zid i eto ti krkanja basa...

 Ne pratim razvoj zvučnika niti sam ih puno imao u životu, ali znam kakav zvuk želim, a to je dinamičan, živ i mesnat. Imam prastare Logijeve Z-5500 i kvalitetne in ear sluške te želim nešto što će zvučati bolje od toga. 

Iskreno mi je potpuno svejedno što piše na kutiji te kakav je setup. Mislio sam da je tehnogija dovoljno dogurala da se iz bookshelfa može dobit full range, ispada da se ne može, pa ok, imao sub do sad, dodam ga opet. 

Bio sam par puta na too loud festu i glazba koju su tamo puštali je bila smeće, tj nije se uopće mogao dobit dojam jel taj sustav nešto vrijedi. Uglavnom nekakav lagani jazz il nešto što možeš čut dok se voziš u dizalu pa zato eto odem sam na audiciju i čujem jel mi se nešto sviđa.

Hoću da kad mi soba drma kad pustim industrial techno, da mogu ćut potezanje bas gitare u tehničkom death metalu, da me prođu trnci kad netko vrišti u blacku, ali uz separaciju svih instrumenata.

 

Zvučnike koje si spomenuo vidim u sonus artu, no piše da trenutno nisu raspoloživi. Mogu im puknut upit dal imaju možda izložbeni model za čut.

Neću čitat nikakve specificikacije već ću otić u show room i poslušati ono što je u mojoj interesnoj sferi. Ako zvuči beživotno, daleko, mutno i dosadno, nije to za mene. 

 Mozes dobiti full range, ali je pitanje kolko si spreman izdvojiti novaca, evo ti buchardt a500, bookshelf koji ide full range ali kosta 3750 eura s hubom...pa sad ti vidi...mozes probat sa s300/s400 pasivnim koji idu dosta nisko, gotovo full range, ali ako ces uzet pojavalo buchardt family, onda ce te kostat isto toliko ko aktive, naravno mozes i jeftinije proc, ali pitanje je kako ce koje pojacalo radit s tim zvucnicima...

 

A bookshelf sa subom i nekim pojacalom, a zelis ziv dinamican zvuk i ziv, onda uzmes recimo neko pojcalo sa sub izlazom, uzmes zivahne zvucnike ko klipsch rp600+neki sub i eto ti svega...

Iako samo za industrial techno i death metal, mislim da najbolje da uzmes neki entry level sustav i to je to...

 

Mislim za samo tu vrstu mjuze ti ne treba nesto puno vise, neka me isprave tajo,zoki i decki, ali sve vise od nekog pocetnickog hifi setupa je samo overkill, za tu mjuzu govorim, pogotovo sto si rekao da ti je jazz i slicno smece, a ta mjuza izvlaci najbolje iz setupa...

tajo1960 kaže...
mali.kresho kaže...

Hoce pasivni ili aktivni sustav, na njemu ostaje da razmisli sta mu je bolje i sto zeli, i na kraju krajeva mora odlucit koji mu je budjet...

Ako zeli full range, kod bookshelfa tesko, osim ako se zeli protegnuti pa uzeti nesto od buchardta...

Bas gledam te buchardte u zadnje vrijeme, i aktivne i pasivne, jesu skupi ali su i svugdje nahvaljeni, aktivni sa hubom bi bili moj neki future upgrade, iz onakog malca, da naprave takav zvuk koji ide doslovno u sve frekvencije...ali su skupi za pop....

Zgodno je kod malog Buchardt A500 aktivca  https://www.buchardtaudio.com/products/a500-white  primijetiti rez frekvencije (Crossover Point:  150 hz / 2800 hz).

2800 i nije neobićno, ali 150 je, pomalo ekstra prema dolje čak i za mnogo veće floorstand kutije. Ne vidi se baš često tako niski rez za bass jedinicu. Obično ide od 200-250, čak 300+ Hz... Ovo ga čini zbilja posebnim 

Za veće aktivne floorstande (A700) je još interesantnije.

 

Komparacije radi, evo par linkova za vidjeti:

https://www.monitoraudio.com/en/product-ranges/platinum-ii/platinum-pl300-ii/

https://www.canton.de/en/products/reference-k/reference-3-k

https://www.wharfedale.co.uk/elysian4/

https://international.kef.com/products/reference-5-floorstanding-speaker

A i sam podatak "Warranty: 10 years on speaker, 2 years on electronics" - u pravilu - elektronika se kvari više nego mehanika, a na nju se baš nisu isprsili sa barem 3-5 godina jamstva  

Kabinet vjerojatno neće puknuti sam od sebe u jamstvu, ali elektronika se hoće pokvariti, prije (nisam zloguk, ali obično tako bude). U malcu A500 su ampovi 3x150W zatvoreni u relativno mali kabinet, bez ventilacije (kutija je sealed tipa...)

No, kako god, firma je ekstra, po onom što nude i tvrde da je tako... Tko voli... kako ono ide dalje? 

Bas ram neki dan zato govorio vezano za aktive, kolko mogu napravit puno vise da kutija izvuce vise nego pasivna verzija, pogotovo sto tehnologija napreduje, pa ce tako i aktivni sustav moc vise napredovat nego pasivna verzija...

 

Ali dobro lako za to, mislim da su ti A500 i A700 sustavi,nesto sto je npravilo najveci skok u hifiu zadnjih 10 godina, pogotovo buchardt kao firma, bespla shipping, 30 dana free za isprobat i ako ti se ne svide vracas ih o njihovom trosku, stvarno stavljaju kupca u prvi plan, a jos kad pogledam te master tuninge sto mozes raditi, znaci doslovno sve mozes s njima...

MewCore kaže...

Iz sonusa kažu da nemaju DYNAUDIO XEO 20 za prodati niti čuti, eventualno naruđba uz prethodnu uplatu što mi nema smisla.

Ništ, ajmo dalje

 Ako si iz slavonije ili imas volje doci, pozivam te da ih poslusas Na moju srecu,tvoju nesrecu, ja sam uzeo zadnji par koji je bio u Hr na lageru

 

I daj nam molim te sad reci neki budjet koji si spreman izdvojit??

Zoki B kaže...
MewCore kaže...
mali.kresho kaže...

 Baja ja mislim da ti sam zapravo ne znas sto zelis, nemoj se ljutit...

 

Taj powernode ti nije ni priblizno dovoljan za te kefove (obrati pozornost na osjetljivost zvucnika), a ako ces vec uzimas ls50, onda idi na aktivnu verziju...ja ti mogu jos preporuciti svoj aktivni setup, Dynaudio xeo 20, kosta manje od 2000 eura, ide sa niskima do 40hz i bas fino bruja...

Ono sto ti trazis je full range bookshelf, a takav zvuk mozes dobiti recimo jedino kod buchardta, aktivna verzija a500 koja sa hubom kosta 3750 eura, ili pasivni s400 koji kosta 1800 eura, za koje ti treba pojacalo malo jace...

A sub joooj tu ces se posteno izj.... dok ga postavis u perfektnu poziciju, koja ti sigurno nece bit tamo gdje tebi najljepse izgleda, a onda ces na kraju dobit boomanje basa, a to mozes i s bookshelfom, samo ga prisloni uza zid i eto ti krkanja basa...

 Ne pratim razvoj zvučnika niti sam ih puno imao u životu, ali znam kakav zvuk želim, a to je dinamičan, živ i mesnat. Imam prastare Logijeve Z-5500 i kvalitetne in ear sluške te želim nešto što će zvučati bolje od toga. 

Iskreno mi je potpuno svejedno što piše na kutiji te kakav je setup. Mislio sam da je tehnogija dovoljno dogurala da se iz bookshelfa može dobit full range, ispada da se ne može, pa ok, imao sub do sad, dodam ga opet. 

Bio sam par puta na too loud festu i glazba koju su tamo puštali je bila smeće, tj nije se uopće mogao dobit dojam jel taj sustav nešto vrijedi. Uglavnom nekakav lagani jazz il nešto što možeš čut dok se voziš u dizalu pa zato eto odem sam na audiciju i čujem jel mi se nešto sviđa.

Hoću da kad mi soba drma kad pustim industrial techno, da mogu ćut potezanje bas gitare u tehničkom death metalu, da me prođu trnci kad netko vrišti u blacku, ali uz separaciju svih instrumenata.

 

Zvučnike koje si spomenuo vidim u sonus artu, no piše da trenutno nisu raspoloživi. Mogu im puknut upit dal imaju možda izložbeni model za čut.

Neću čitat nikakve specificikacije već ću otić u show room i poslušati ono što je u mojoj interesnoj sferi. Ako zvuči beživotno, daleko, mutno i dosadno, nije to za mene. 

Iz bookshelfa nemreš dobiti full range, iz standmountera možeš, moji Falconi idu nisko do 30Hz stoga...

 

FALCON ACOUSTICS R.A.M STUDIO 20
Drive Units - 2-way vented: 170mm (6”) Polypropylene Cone bass unit Custom 25mm ( 1”) soft dome tweeter
Freq. response - 30Hz-35kHz
Impedance - 8 ohms
Sensitivity - 88dB/2.83V/m
Power handling - 15-150W
Connector - 4mm Custom-Designed nickel-plated binding posts
Dimensions (HxWxD)- 430 x 231 x 266mm (+12mm for grille and binding posts)
Finish - Wrapped natural Black Leathe Exchangeable side panels in real wood veneer. Walnut, High Gloss White, High Gloss Black, Burr Walnut
Weight - 13kg each, 28 kgs per pair shipping weight.

 

Čovjek mi radi novu skretnicu za zvučnike i bili su na mjerenju, mid/bas driver ide nešto ispod 40Hz a bas reflex port nešto ispod 30Hz, na izlazu je nešto ispod 30Hz stoga, može se izvući iz standmountera full range.

 

 Samo zoky, falconi kostaju skoro duplo od nekog njegovog budjeta... A tvoji falconi vec spadaju u neku klasu omanjih ormara

 

e btw de mi reci kako s garancijom, buduci da si ih prepravljo?

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

 Mozes dobiti full range, ali je pitanje kolko si spreman izdvojiti novaca, evo ti buchardt a500, bookshelf koji ide full range ali kosta 3750 eura s hubom...pa sad ti vidi...mozes probat sa s300/s400 pasivnim koji idu dosta nisko, gotovo full range, ali ako ces uzet pojavalo buchardt family, onda ce te kostat isto toliko ko aktive, naravno mozes i jeftinije proc, ali pitanje je kako ce koje pojacalo radit s tim zvucnicima...

 

A bookshelf sa subom i nekim pojacalom, a zelis ziv dinamican zvuk i ziv, onda uzmes recimo neko pojcalo sa sub izlazom, uzmes zivahne zvucnike ko klipsch rp600+neki sub i eto ti svega...

Iako samo za industrial techno i death metal, mislim da najbolje da uzmes neki entry level sustav i to je to...

 

Mislim za samo tu vrstu mjuze ti ne treba nesto puno vise, neka me isprave tajo,zoki i decki, ali sve vise od nekog pocetnickog hifi setupa je samo overkill, za tu mjuzu govorim, pogotovo sto si rekao da ti je jazz i slicno smece, a ta mjuza izvlaci najbolje iz setupa...

 

 Za psihodeliju osim dodatnog woofera stvarno ne trebaju neki super zvučnici. Znam, jer i ja tresem psihodeliju. Trance, ne rock psihodeliju. Metal je ipak druga priča. Metal nije tako jednostavna muzika za sustav, kao što je elektronika, puno je dinamike i detalja, iako to onome tko ne sluša sve zvuči ko jedna bezvezna distorzija.

 

Ja imam Sonus Faber Concerto i baš sam im nedavno dodao sub, Mission M6AS koji svira od 27 Hz. Stvar funkcionira fenomenalno, iako ima malo posla dok se to sve uštima da dobro radi skupa. Iskreno, sad kad vidim kako to radi, sad bi ja kvalitetniji sub, koji svira još niže frekvencije, a ima precizniji i bolji zvuk. Vjerojatno neki Sonus Faber malo skuplji... Malo puno skuplji.   

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

Kolega dragi, ali ti sada više ne slušaš zamišljeni i izvedeni zvuk Sonu Faber Concerto zvučnika. Ti si "udrobio" u tu kašu nešto što konstruktor Fabera nije imao na umu kad ih je stvarao i sada, ljutio se ili ne, nemaš više zvuk samo Fabera.

 

Dapače, sada imaš mix zvukova 2 različite firme, 2 ustroja, sa 3 točke izvora u sobi iz 3 zvučnika... Ako je to što sada imaš ono što tebe baca u ekstazu - OK, neka ti bude, ali onda - to si mogao izvesti sa maltene bilo kojim zvučnicima bilo kojeg proizvođača, a ne stremiti baš "legendarnom Sonus Faberu" (i očekivati sve ono što si o njima znao), a onda mu nakalemiti Mission subwoofer.

 

Razmisli malo o svemu tome   

 Znam ja to sve i dobro kažeš, ali ne držim upaljen sub za svaku priliku. Isto tako, sub je namješten na 28-45Hz ili na 28-35Hz, ovisi o muzici/potrebi. Nije da se baš puno miješa u zvuk Sonusa, prije da samo puni onaj početni dio, koji Sonus ili uopće ne svira ili svira tiho i slabašno.

 

Za filmove i psytrance, woofer je savršeno rješenje. Za Jazz s gramofona je nepotreban. Sve ima svoje Tajo.

 

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

 Mozes dobiti full range, ali je pitanje kolko si spreman izdvojiti novaca, evo ti buchardt a500, bookshelf koji ide full range ali kosta 3750 eura s hubom...pa sad ti vidi...mozes probat sa s300/s400 pasivnim koji idu dosta nisko, gotovo full range, ali ako ces uzet pojavalo buchardt family, onda ce te kostat isto toliko ko aktive, naravno mozes i jeftinije proc, ali pitanje je kako ce koje pojacalo radit s tim zvucnicima...

 

A bookshelf sa subom i nekim pojacalom, a zelis ziv dinamican zvuk i ziv, onda uzmes recimo neko pojcalo sa sub izlazom, uzmes zivahne zvucnike ko klipsch rp600+neki sub i eto ti svega...

Iako samo za industrial techno i death metal, mislim da najbolje da uzmes neki entry level sustav i to je to...

 

Mislim za samo tu vrstu mjuze ti ne treba nesto puno vise, neka me isprave tajo,zoki i decki, ali sve vise od nekog pocetnickog hifi setupa je samo overkill, za tu mjuzu govorim, pogotovo sto si rekao da ti je jazz i slicno smece, a ta mjuza izvlaci najbolje iz setupa...

 Ako si iz slavonije ili imas volje doci, pozivam te da ih poslusas Na moju srecu,tvoju nesrecu, ja sam uzeo zadnji par koji je bio u Hr na lageru

 

I daj nam molim te sad reci neki budjet koji si spreman izdvojit??

 Da ne prepisujem evo shota zanrova iz moje glazbene kolekcije. 

Unutar death metala imaš kompletni frekvencijski raspon i obično se sustav raspadne kad se to pušta. Tad reproducira duplu bas pedalu koja udara par stotina BMPa po sub i bas frekvama, bas gitaru koja pokriva mid bas i treba se poprilično potruditi da se uopče čuje, ritam električnu gitaru na kojoj bi se trebalo čut čg čg čganje žica te vodeću koja grize distorzijom. Uz to je nerijetko preklapanje vrištavog vokala koji se preklapa po rasponu sa činelama i dubokog režanja. Na Z5500 to uglavnom zvuči kao grmljavina i krkljavina jer se jednostavno pogube. Na slušalicama sa druge strane mogu u zraku pokazat da bi unutar imaginarne zvučne pozornice jedan gitarist trebao biti na jednoj strani, drugi na drugoj možda bliže ili dalje od centra nego ovaj prvi, kako je vokal drito u centru, a svaki udarac bubnja bi se mogao individualno izolirati i praktički se osjeti kako ovaj udara po membrani. 

Sa druge strane industrial techno će otkrit bilo kakvo škripanje po sobi otkrit može li sub proizvodit frekve koje se više osjete no što se čuju.

 

Bio bi sretan da mogu izdvojit 10 soma, a ako bi čuo nešt što bi me oborilo sa nogu izdvojil bi 20. Samostojeći ne dolaze u obzir, al bookshelfi pasivni, aktivni, u kombi sa subom il ne - može.

Velim budem kod dobrih ljudi iz sigme sutra malo poslušal kaj imaju u showroomu, kefe bi htjel čut da vidim jel HYPE stvaran il je to samo za dizalo muziku. Tnx na ponudi za čut zvučnike, evo da si u Zg bi te rado posjetio i donio koju pivicu da zahvalim. 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa sad (uz Sonuse) nek šibne u drugi kut neki REl ili SVS sub...i nek dere.....

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 11:49 (analogni).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...
MewCore kaže...
mali.kresho kaže...

 Baja ja mislim da ti sam zapravo ne znas sto zelis, nemoj se ljutit...

 

Taj powernode ti nije ni priblizno dovoljan za te kefove (obrati pozornost na osjetljivost zvucnika), a ako ces vec uzimas ls50, onda idi na aktivnu verziju...ja ti mogu jos preporuciti svoj aktivni setup, Dynaudio xeo 20, kosta manje od 2000 eura, ide sa niskima do 40hz i bas fino bruja...

Ono sto ti trazis je full range bookshelf, a takav zvuk mozes dobiti recimo jedino kod buchardta, aktivna verzija a500 koja sa hubom kosta 3750 eura, ili pasivni s400 koji kosta 1800 eura, za koje ti treba pojacalo malo jace...

A sub joooj tu ces se posteno izj.... dok ga postavis u perfektnu poziciju, koja ti sigurno nece bit tamo gdje tebi najljepse izgleda, a onda ces na kraju dobit boomanje basa, a to mozes i s bookshelfom, samo ga prisloni uza zid i eto ti krkanja basa...

 Ne pratim razvoj zvučnika niti sam ih puno imao u životu, ali znam kakav zvuk želim, a to je dinamičan, živ i mesnat. Imam prastare Logijeve Z-5500 i kvalitetne in ear sluške te želim nešto što će zvučati bolje od toga. 

Iskreno mi je potpuno svejedno što piše na kutiji te kakav je setup. Mislio sam da je tehnogija dovoljno dogurala da se iz bookshelfa može dobit full range, ispada da se ne može, pa ok, imao sub do sad, dodam ga opet. 

Bio sam par puta na too loud festu i glazba koju su tamo puštali je bila smeće, tj nije se uopće mogao dobit dojam jel taj sustav nešto vrijedi. Uglavnom nekakav lagani jazz il nešto što možeš čut dok se voziš u dizalu pa zato eto odem sam na audiciju i čujem jel mi se nešto sviđa.

Hoću da kad mi soba drma kad pustim industrial techno, da mogu ćut potezanje bas gitare u tehničkom death metalu, da me prođu trnci kad netko vrišti u blacku, ali uz separaciju svih instrumenata.

 

Zvučnike koje si spomenuo vidim u sonus artu, no piše da trenutno nisu raspoloživi. Mogu im puknut upit dal imaju možda izložbeni model za čut.

Neću čitat nikakve specificikacije već ću otić u show room i poslušati ono što je u mojoj interesnoj sferi. Ako zvuči beživotno, daleko, mutno i dosadno, nije to za mene. 

 Mozes dobiti full range, ali je pitanje kolko si spreman izdvojiti novaca, evo ti buchardt a500, bookshelf koji ide full range ali kosta 3750 eura s hubom...pa sad ti vidi...mozes probat sa s300/s400 pasivnim koji idu dosta nisko, gotovo full range, ali ako ces uzet pojavalo buchardt family, onda ce te kostat isto toliko ko aktive, naravno mozes i jeftinije proc, ali pitanje je kako ce koje pojacalo radit s tim zvucnicima...

 

A bookshelf sa subom i nekim pojacalom, a zelis ziv dinamican zvuk i ziv, onda uzmes recimo neko pojcalo sa sub izlazom, uzmes zivahne zvucnike ko klipsch rp600+neki sub i eto ti svega...

Iako samo za industrial techno i death metal, mislim da najbolje da uzmes neki entry level sustav i to je to...

 

Mislim za samo tu vrstu mjuze ti ne treba nesto puno vise, neka me isprave tajo,zoki i decki, ali sve vise od nekog pocetnickog hifi setupa je samo overkill, za tu mjuzu govorim, pogotovo sto si rekao da ti je jazz i slicno smece, a ta mjuza izvlaci najbolje iz setupa...

tajo1960 kaže...
mali.kresho kaže...

Hoce pasivni ili aktivni sustav, na njemu ostaje da razmisli sta mu je bolje i sto zeli, i na kraju krajeva mora odlucit koji mu je budjet...

Ako zeli full range, kod bookshelfa tesko, osim ako se zeli protegnuti pa uzeti nesto od buchardta...

Bas gledam te buchardte u zadnje vrijeme, i aktivne i pasivne, jesu skupi ali su i svugdje nahvaljeni, aktivni sa hubom bi bili moj neki future upgrade, iz onakog malca, da naprave takav zvuk koji ide doslovno u sve frekvencije...ali su skupi za pop....

Zgodno je kod malog Buchardt A500 aktivca  https://www.buchardtaudio.com/products/a500-white  primijetiti rez frekvencije (Crossover Point:  150 hz / 2800 hz).

2800 i nije neobićno, ali 150 je, pomalo ekstra prema dolje čak i za mnogo veće floorstand kutije. Ne vidi se baš često tako niski rez za bass jedinicu. Obično ide od 200-250, čak 300+ Hz... Ovo ga čini zbilja posebnim 

Za veće aktivne floorstande (A700) je još interesantnije.

 

Komparacije radi, evo par linkova za vidjeti:

https://www.monitoraudio.com/en/product-ranges/platinum-ii/platinum-pl300-ii/

https://www.canton.de/en/products/reference-k/reference-3-k

https://www.wharfedale.co.uk/elysian4/

https://international.kef.com/products/reference-5-floorstanding-speaker

A i sam podatak "Warranty: 10 years on speaker, 2 years on electronics" - u pravilu - elektronika se kvari više nego mehanika, a na nju se baš nisu isprsili sa barem 3-5 godina jamstva  

Kabinet vjerojatno neće puknuti sam od sebe u jamstvu, ali elektronika se hoće pokvariti, prije (nisam zloguk, ali obično tako bude). U malcu A500 su ampovi 3x150W zatvoreni u relativno mali kabinet, bez ventilacije (kutija je sealed tipa...)

No, kako god, firma je ekstra, po onom što nude i tvrde da je tako... Tko voli... kako ono ide dalje? 

Bas ram neki dan zato govorio vezano za aktive, kolko mogu napravit puno vise da kutija izvuce vise nego pasivna verzija, pogotovo sto tehnologija napreduje, pa ce tako i aktivni sustav moc vise napredovat nego pasivna verzija...

 

Ali dobro lako za to, mislim da su ti A500 i A700 sustavi,nesto sto je npravilo najveci skok u hifiu zadnjih 10 godina, pogotovo buchardt kao firma, bespla shipping, 30 dana free za isprobat i ako ti se ne svide vracas ih o njihovom trosku, stvarno stavljaju kupca u prvi plan, a jos kad pogledam te master tuninge sto mozes raditi, znaci doslovno sve mozes s njima...

MewCore kaže...

Iz sonusa kažu da nemaju DYNAUDIO XEO 20 za prodati niti čuti, eventualno naruđba uz prethodnu uplatu što mi nema smisla.

Ništ, ajmo dalje

 Ako si iz slavonije ili imas volje doci, pozivam te da ih poslusas Na moju srecu,tvoju nesrecu, ja sam uzeo zadnji par koji je bio u Hr na lageru

 

I daj nam molim te sad reci neki budjet koji si spreman izdvojit??

Zoki B kaže...
MewCore kaže...
mali.kresho kaže...

 Baja ja mislim da ti sam zapravo ne znas sto zelis, nemoj se ljutit...

 

Taj powernode ti nije ni priblizno dovoljan za te kefove (obrati pozornost na osjetljivost zvucnika), a ako ces vec uzimas ls50, onda idi na aktivnu verziju...ja ti mogu jos preporuciti svoj aktivni setup, Dynaudio xeo 20, kosta manje od 2000 eura, ide sa niskima do 40hz i bas fino bruja...

Ono sto ti trazis je full range bookshelf, a takav zvuk mozes dobiti recimo jedino kod buchardta, aktivna verzija a500 koja sa hubom kosta 3750 eura, ili pasivni s400 koji kosta 1800 eura, za koje ti treba pojacalo malo jace...

A sub joooj tu ces se posteno izj.... dok ga postavis u perfektnu poziciju, koja ti sigurno nece bit tamo gdje tebi najljepse izgleda, a onda ces na kraju dobit boomanje basa, a to mozes i s bookshelfom, samo ga prisloni uza zid i eto ti krkanja basa...

 Ne pratim razvoj zvučnika niti sam ih puno imao u životu, ali znam kakav zvuk želim, a to je dinamičan, živ i mesnat. Imam prastare Logijeve Z-5500 i kvalitetne in ear sluške te želim nešto što će zvučati bolje od toga. 

Iskreno mi je potpuno svejedno što piše na kutiji te kakav je setup. Mislio sam da je tehnogija dovoljno dogurala da se iz bookshelfa može dobit full range, ispada da se ne može, pa ok, imao sub do sad, dodam ga opet. 

Bio sam par puta na too loud festu i glazba koju su tamo puštali je bila smeće, tj nije se uopće mogao dobit dojam jel taj sustav nešto vrijedi. Uglavnom nekakav lagani jazz il nešto što možeš čut dok se voziš u dizalu pa zato eto odem sam na audiciju i čujem jel mi se nešto sviđa.

Hoću da kad mi soba drma kad pustim industrial techno, da mogu ćut potezanje bas gitare u tehničkom death metalu, da me prođu trnci kad netko vrišti u blacku, ali uz separaciju svih instrumenata.

 

Zvučnike koje si spomenuo vidim u sonus artu, no piše da trenutno nisu raspoloživi. Mogu im puknut upit dal imaju možda izložbeni model za čut.

Neću čitat nikakve specificikacije već ću otić u show room i poslušati ono što je u mojoj interesnoj sferi. Ako zvuči beživotno, daleko, mutno i dosadno, nije to za mene. 

Iz bookshelfa nemreš dobiti full range, iz standmountera možeš, moji Falconi idu nisko do 30Hz stoga...

 

FALCON ACOUSTICS R.A.M STUDIO 20
Drive Units - 2-way vented: 170mm (6”) Polypropylene Cone bass unit Custom 25mm ( 1”) soft dome tweeter
Freq. response - 30Hz-35kHz
Impedance - 8 ohms
Sensitivity - 88dB/2.83V/m
Power handling - 15-150W
Connector - 4mm Custom-Designed nickel-plated binding posts
Dimensions (HxWxD)- 430 x 231 x 266mm (+12mm for grille and binding posts)
Finish - Wrapped natural Black Leathe Exchangeable side panels in real wood veneer. Walnut, High Gloss White, High Gloss Black, Burr Walnut
Weight - 13kg each, 28 kgs per pair shipping weight.

 

Čovjek mi radi novu skretnicu za zvučnike i bili su na mjerenju, mid/bas driver ide nešto ispod 40Hz a bas reflex port nešto ispod 30Hz, na izlazu je nešto ispod 30Hz stoga, može se izvući iz standmountera full range.

 

 Samo zoky, falconi kostaju skoro duplo od nekog njegovog budjeta... A tvoji falconi vec spadaju u neku klasu omanjih ormara

 

e btw de mi reci kako s garancijom, buduci da si ih prepravljo?

Ostaje originalna skretnica netaknuta, radi se nova tako da nema problema sa jamstvom.

Čak sam kontaktirao Falcon oko toga, oni su čak predložili i neku manju modifikaciju na postojećoj, no nisam htio u tom smjeru, radi se potpuno nova skretnica koja će biti tweekana kako spada i radi se od jako kvalitetnih komponenti.

Falcon je gušio visokotonac, cca 3-4db, toliko je smanjen u odnosu na flat response, kada se to digne bit će ok jer je meni malo falilo informacija u gornjem registru, no Falcon je htio napraviti tamniji zvučnik.

Kada je izvršeno mjerenje sa mikrofonom, drivera i bas reflex porta onda je majstor uspoređivao i sam je rekao da je dosta gušen visokotonac, nakon toga je na dsp digao za tih 3-4db visokotonac i to je sve prodisalo hebački, pao sam na dupe.

Rekao je da je to simulirano, kada se složi skretnica bit će još bolje :)

Dobro je da se inače bavi zvučnicima i uglavnom sa skretnicama i tweekanjem istih, rekao je i sam da je skretnicu složiti sat-dva vremena ali ispitivanja koji kombo paše najbolje traje preko 10 sati overall.

Uglavnom kada se završi javim rezultat.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
john142 kaže...
MewCore kaže...
agramTango kaže...
Preskoči elipson zvučnike. Već sam pisao o njima

 Nema smisla forsat samostojeći, jednostavno mi ne funkcioniraju u prostoru.

Poslušat ću KEF LS50 meta + Bluesound Powernode + kef sub 8b u Sigmi.

Zaista bi mi bilo drago da sve to zvuči koliko košta jer mi je estetika fantastična. 

 Kako nesto moze biti sub ako ide od 34Hz na vise?! Ne znam je li smijesno ili tuzno?

 

 U prostoru koje veličine si slušao KEFov Kube 8b da ti nije bio dovoljan?

 Nije bitna velicina prostorije nego frekv. opseg koji sub pokriva. Ne moras slusati glasno, samo da udara, da dozivis niske frekv.

tajo1960 kaže...
john142 kaže...  -   Kako nesto moze biti sub ako ide od 34Hz na vise?! Ne znam je li smijesno ili tuzno?
MewCore kaže...
agramTango kaže...
Preskoči elipson zvučnike. Već sam pisao o njima

 Nema smisla forsat samostojeći, jednostavno mi ne funkcioniraju u prostoru.

Poslušat ću KEF LS50 meta + Bluesound Powernode + kef sub 8b u Sigmi.

Zaista bi mi bilo drago da sve to zvuči koliko košta jer mi je estetika fantastična. 

Ukoliko me pamćenje ne vara (davno sam to čitao), pojam subwoofer se proteže nekako vezano za onu magićnu granicu freq. spektra koji je urezan na (barem nekadašnjoj) vinil ploči (40 Hz - ccs 18,5 kHz), a sve ispod toga odsvirano na posebnim bas zvučnicima se uzimalo kao sub frekvencija.

OK, prava sub frekva bi bila ispod praga čujnosti ljudskog sluha (kažu 20 Hz) - dakle frekvencije 18, 17, 15, 12 Hz... ali, nekako je ostalo pravilo da se u industriji glazbenih uređaja pod "sub" misli na sve što radi ispod 40 Hz. Stoga i ovih 34 ima nekog smisla (iako nema, prizajem i sam).

 Sve jasno :)

Ne mogu sub shvatiti kao dobar ako ne ide od barem 24Hz. Velika vecina danasnjih je daleko od dobrih, samo ime i marketing.

 

Kada vec pricamo o sub, evo nova igracka Kef KC62, zivi bili pa vidjeli kako to radi posto se hvale sa velikim zvukom (od 11Hz...) iz male kutijice :)

MewCore kaže...
tajo1960 kaže...
john142 kaže...  -   Kako nesto moze biti sub ako ide od 34Hz na vise?! Ne znam je li smijesno ili tuzno?
MewCore kaže...
agramTango kaže...
Preskoči elipson zvučnike. Već sam pisao o njima

 Nema smisla forsat samostojeći, jednostavno mi ne funkcioniraju u prostoru.

Poslušat ću KEF LS50 meta + Bluesound Powernode + kef sub 8b u Sigmi.

Zaista bi mi bilo drago da sve to zvuči koliko košta jer mi je estetika fantastična. 

Ukoliko me pamćenje ne vara (davno sam to čitao), pojam subwoofer se proteže nekako vezano za onu magićnu granicu freq. spektra koji je urezan na (barem nekadašnjoj) vinil ploči (40 Hz - ccs 18,5 kHz), a sve ispod toga odsvirano na posebnim bas zvučnicima se uzimalo kao sub frekvencija.

OK, prava sub frekva bi bila ispod praga čujnosti ljudskog sluha (kažu 20 Hz) - dakle frekvencije 18, 17, 15, 12 Hz... ali, nekako je ostalo pravilo da se u industriji glazbenih uređaja pod "sub" misli na sve što radi ispod 40 Hz. Stoga i ovih 34 ima nekog smisla (iako nema, prizajem i sam).

Imam dva seta 15 godina starih Logitechovih Z5500 zvučnika koji dolaze sa subom koji kreće na nekih 33Hz (ispod toga se drastično stiša i ide cutoff).

Neću govorit o prodornosti i intenzitetu količine zraka koji gura, no susjeda koja me prozvala na sastanku stanara je imala što za reći, a prije nje i policija koja me podsjetila kad se pred jutro slušao psytrance u kome eto, prevladavaju isključivo dublji tonovi. Bit će da se čulo kak se veli.

Radi toga i još mnogih životnih okolnosti sam prešao na slušalice i one koje trenutno koristim imaju čujnih 15 Hz tako da mi je tu nekakva referenca usporedbe. 

Ako se uspostavi da 8b nije dovoljan postoji 10b koji ide od 24Hz. Ako nije ni taj ima 12b koji ide od 22Hz. Hm pa ak nije ni taj ima KF92 koji košta negdje dvadeset soma i kreće od 11Hz. Ko voli nek izovili, al isto tako ko zna, možda su ti KEFovi precijenjeni i potpuno imaju drugačiji profil zvuka od onog koji preferiram pa kajgod.

Ali ono što je najbitnije je nešto čuti, imati iskustvo, moći usporediti sa nećim te u konačnici reći uh super je to i onda kupiti pa odvalit ziku na koje nam srce zaigra.

Nekak mi je dojam da večina ljudi koja ovdje piše nije u životu čula to što hvali/kudi već flaksaju na recke i onda izvlače nekakve paralele.

 Logitech mogu ozbiljno shvatiti samo u domeni miseva i tipkovnica a u pogledu zvucnika nisu vrijedni spomena :)

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Logitech :)
 
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
Samostojeći ne dolaze u obzir, al bookshelfi pasivni, aktivni, u kombi sa subom il ne - može.

 

Zasto samostojeci ne?

Soba ti je 6x4m mislim da si napisao, tocno?

Mislis bookshelfe stavljat na neku policu/ormar ili na neke stalke?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
MewCore kaže...
Samostojeći ne dolaze u obzir, al bookshelfi pasivni, aktivni, u kombi sa subom il ne - može.

 

Zasto samostojeci ne?

Soba ti je 6x4m mislim da si napisao, tocno?

Mislis bookshelfe stavljat na neku policu/ormar ili na neke stalke?

 Imam sofu koja bi svojom visinom pokrila bar pola jednog samostojećeg ispred potencijalne pozicije.

Da, vrlo vjerojatno će na stalke.

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
john142 kaže...

 Logitech mogu ozbiljno shvatiti samo u domeni miseva i tipkovnica a u pogledu zvucnika nisu vrijedni spomena :)

Pošteno, meni su se toliko dopali da sam kupio dva seta i za tih 2,5k kn koliko sam platio po setu me služe nekih 15 godina.

 

Sad kad si konstatirao da nisu vrijedni spomena, nećeš ispasti elitistički audio snob jer ćeš mi napisati sljedeće:

kakav bookshelf stereo ili stereo + sub (aktivni, pasivni fakat svejedno, sam da je energično, živo, dinamično, mesnato - nikakav analitički tanki laid back zvuk, već da se čovjek želi ustat i reć jebemu miša idem čagat na ovo, al opet nije tolko grubo da te zamara pri preslušavanju kompletnih albuma) mogu dobiti unutar buđeta koji je 5 do 10 puta veći od cijene Logitech Z-5500 sustava?

Evo spreman sam odmah poslat upit jel imaju to u kakvom showroomu, ak je ono što želim - kupim. 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
mali.kresho kaže...

 Mozes dobiti full range, ali je pitanje kolko si spreman izdvojiti novaca, evo ti buchardt a500, bookshelf koji ide full range ali kosta 3750 eura s hubom...pa sad ti vidi...mozes probat sa s300/s400 pasivnim koji idu dosta nisko, gotovo full range, ali ako ces uzet pojavalo buchardt family, onda ce te kostat isto toliko ko aktive, naravno mozes i jeftinije proc, ali pitanje je kako ce koje pojacalo radit s tim zvucnicima...

 

A bookshelf sa subom i nekim pojacalom, a zelis ziv dinamican zvuk i ziv, onda uzmes recimo neko pojcalo sa sub izlazom, uzmes zivahne zvucnike ko klipsch rp600+neki sub i eto ti svega...

Iako samo za industrial techno i death metal, mislim da najbolje da uzmes neki entry level sustav i to je to...

 

Mislim za samo tu vrstu mjuze ti ne treba nesto puno vise, neka me isprave tajo,zoki i decki, ali sve vise od nekog pocetnickog hifi setupa je samo overkill, za tu mjuzu govorim, pogotovo sto si rekao da ti je jazz i slicno smece, a ta mjuza izvlaci najbolje iz setupa...

 Ako si iz slavonije ili imas volje doci, pozivam te da ih poslusas Na moju srecu,tvoju nesrecu, ja sam uzeo zadnji par koji je bio u Hr na lageru

 

I daj nam molim te sad reci neki budjet koji si spreman izdvojit??

 Da ne prepisujem evo shota zanrova iz moje glazbene kolekcije. 

Unutar death metala imaš kompletni frekvencijski raspon i obično se sustav raspadne kad se to pušta. Tad reproducira duplu bas pedalu koja udara par stotina BMPa po sub i bas frekvama, bas gitaru koja pokriva mid bas i treba se poprilično potruditi da se uopče čuje, ritam električnu gitaru na kojoj bi se trebalo čut čg čg čganje žica te vodeću koja grize distorzijom. Uz to je nerijetko preklapanje vrištavog vokala koji se preklapa po rasponu sa činelama i dubokog režanja. Na Z5500 to uglavnom zvuči kao grmljavina i krkljavina jer se jednostavno pogube. Na slušalicama sa druge strane mogu u zraku pokazat da bi unutar imaginarne zvučne pozornice jedan gitarist trebao biti na jednoj strani, drugi na drugoj možda bliže ili dalje od centra nego ovaj prvi, kako je vokal drito u centru, a svaki udarac bubnja bi se mogao individualno izolirati i praktički se osjeti kako ovaj udara po membrani. 

Sa druge strane industrial techno će otkrit bilo kakvo škripanje po sobi otkrit može li sub proizvodit frekve koje se više osjete no što se čuju.

 

Bio bi sretan da mogu izdvojit 10 soma, a ako bi čuo nešt što bi me oborilo sa nogu izdvojil bi 20. Samostojeći ne dolaze u obzir, al bookshelfi pasivni, aktivni, u kombi sa subom il ne - može.

Velim budem kod dobrih ljudi iz sigme sutra malo poslušal kaj imaju u showroomu, kefe bi htjel čut da vidim jel HYPE stvaran il je to samo za dizalo muziku. Tnx na ponudi za čut zvučnike, evo da si u Zg bi te rado posjetio i donio koju pivicu da zahvalim. 

 Evo onda jedan pasivni sustav koji mozes u zg poslusat, svakako bih ga osobno razmotrio da sam na tvom mjestu:

 

Bookshelf koji su svi nahvalili, bas ono sto ti trazis, ziv dinamican:

 

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/klipsch-rp-600m/

 

Jedno solidno pojacalo sa dacom,sub izlazom:

 

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/yamaha-a-s701/

 

I klipsch sub da upotpuni setup istog proizvodjaca:

 

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/klipsch-r-100sw/

 

Ili ova pojacala sa streamerom recimo:

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/yamaha-wxa-50/

 

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/yamaha-r-n602/

 

ovo sve mozes poslusati na jednom mjestu pa ti je vrlo zgodno da sve u istim uvjetima isprobas...

 

ili recimo kompletno aktivni sustav:

 

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/klipsch-the-fives/

 

plus sub

 

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/klipsch-r-100sw/

 

https://www.bojezvuka.hr/proizvod/klipsch-r-120f/

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
john142 kaže...

 Logitech mogu ozbiljno shvatiti samo u domeni miseva i tipkovnica a u pogledu zvucnika nisu vrijedni spomena :)

Pošteno, meni su se toliko dopali da sam kupio dva seta i za tih 2,5k kn koliko sam platio po setu me služe nekih 15 godina.

 

Sad kad si konstatirao da nisu vrijedni spomena, nećeš ispasti elitistički audio snob jer ćeš mi napisati sljedeće:

kakav bookshelf stereo ili stereo + sub (aktivni, pasivni fakat svejedno, sam da je energično, živo, dinamično, mesnato - nikakav analitički tanki laid back zvuk, već da se čovjek želi ustat i reć jebemu miša idem čagat na ovo, al opet nije tolko grubo da te zamara pri preslušavanju kompletnih albuma) mogu dobiti unutar buđeta koji je 5 do 10 puta veći od cijene Logitech Z-5500 sustava?

Evo spreman sam odmah poslat upit jel imaju to u kakvom showroomu, ak je ono što želim - kupim. 

 Ne razumijem baš ovo o snobovima, ali nebitno. Ja ću ti reć da si sigurno za 2.500,00 kuna moga nać bolje zvučnike. Edifier na primjer. Bez pojačala i bez woofera, uvjeren sam da bi bio bolji zvuk. Za 5.000,00 kuna si već mogao ozbiljne stvari kupit i to bi ti isto trajalo 15+ godina. Pobogu, moje pojačalo je staro 40 godina i još uvijek radi bez problema, nikad refreshano ni je išta popravljano. 15 godina nije tako puno vremena kad su kvalitetne stvari u pitanju.

 

Ako gledaš polovne stvari za 2.500 - 5.000 kuna se čuda mogu pronaći, ozbiljne audio marke, ne PC zvučnici.

 

Eto, valjda nisam ispao elitistički snob, niti sam ti preporučio išta skuplje od onoga što si ti potrošio.

 

 

P.S.

Moji Mission 773 imaju baš takav zvuk kakav si opsao, brz, precizan, s dovoljno bassa, dinamičan (svileni visokotonac, 2 male bass jedinice za brz odaziv) - ja ih platio 2.000,00 kuna. Prodam ti ih za 1.800,00. Pojačalo za 3.000,00 možeš polovno pronač svakava čuda, a dalo bi se solidno i novo kupit za te pare. Sve smo i dalje unutar buđeta od 5.000,00 kuna, koliko su koštala 2 seta Logitecha. 

 

Čisto kao primjer raznih kupovina, a da nisu PC zvučnici, te da je buđen nizak i prihvatljiv.

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 14:13 (Filox).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Kresho, to su odlični prijedlozi za ono što MewCore traži. Baš sam mislio preporučiti nešto u stilu "američki" sound. :)
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

 Lupio upit bojama za fives u kombi sa 120f subom jer mi se čini kao maksimalno minimalno rješenje. Tnx

13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Ne razumijem baš ovo o snobovima, ali nebitno. Ja ću ti reć da si sigurno za 2.500,00 kuna moga nać bolje zvučnike. Edifier na primjer. Bez pojačala i bez woofera, uvjeren sam da bi bio bolji zvuk. Za 5.000,00 kuna si već mogao ozbiljne stvari kupit i to bi ti isto trajalo 15+ godina. Pobogu, moje pojačalo je staro 40 godina i još uvijek radi bez problema, nikad refreshano ni je išta popravljano. 15 godina nije tako puno vremena kad su kvalitetne stvari u pitanju.

 

Ako gledaš polovne stvari za 2.500 - 5.000 kuna se čuda mogu pronaći, ozbiljne audio marke, ne PC zvučnici.

 

Eto, valjda nisam ispao elitistički snob, niti sam ti preporučio išta skuplje od onoga što si ti potrošio.

 

 

P.S.

Moji Mission 773 imaju baš takav zvuk kakav si opsao, brz, precizan, s dovoljno bassa, dinamičan (svileni visokotonac, 2 male bass jedinice za brz odaziv) - ja ih platio 2.000,00 kuna. Prodam ti ih za 1.800,00. Pojačalo za 3.000,00 možeš polovno pronač svakava čuda, a dalo bi se solidno i novo kupit za te pare. Sve smo i dalje unutar buđeta od 5.000,00 kuna, koliko su koštala 2 seta Logitecha. 

 

Čisto kao primjer raznih kupovina, a da nisu PC zvučnici, te da je buđen nizak i prihvatljiv.

 

 Čuo sam edifier s2000mkiii i s3000pro, oba su izuzetno direkcionalna što nema smisla za dnevnu sobu i više imaju vibru desktop zvučnika. Čim sam se ustao i malo pomaknuo zvuk im se raspao, a isto tako se osjeti da uz njih treba sub. 

Hvala što si mi ponudio svoje floorstanding zvučnike iako sam napisao da mi ne dolaze u obzir radi prostora.

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

 Čuo sam edifier s2000mkiii i s3000pro, oba su izuzetno direkcionalna što nema smisla za dnevnu sobu i više imaju vibru desktop zvučnika. Čim sam se ustao i malo pomaknuo zvuk im se raspao, a isto tako se osjeti da uz njih treba sub. 

Hvala što si mi ponudio svoje floorstanding zvučnike iako sam napisao da mi ne dolaze u obzir radi prostora.

 No hard feelings, samo sam htio dat primjere jeftinih, a OK sustava.

 

Evo piva od mene.

 

Live long and prosper.
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...

 Lupio upit bojama za fives u kombi sa 120f subom jer mi se čini kao maksimalno minimalno rješenje. Tnx

Ako bi isao poslusati to, kad si vec tamo, onda poslusaj obje verzije, aktivne fivese+sub i poslusaj rp600m s yamahom+sub, dobit ces bolji dojam...cak bi u ovom slucaju dao prednost pasivnom sustavu...

 

Pogledaj jos mozda ovo, cini mi se kao dobra komba:

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-reference-br6-2-par-2/

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-unifi-ub52-par/

 

plus njihova pojacala baz za te linije:

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-wifi-amplifier-ds-a101-g/

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-element-amp/

 

plus njihov sub:

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-s10/

 

Plus ovih pojacala je sto imaju dsp sa korekcijom sobe, aplikaciju za svasta nesto, jos ako gledas ovaj sa streamerom, rijesio si se svih muka

5 godina
offline
Vaš audio kutak

Sad kad smo već kod ovih tema, sjetio se ja još nečega, pa da pitam ako je tko zainteresiram.

 

Imam doma Rotel RA-931 MKII integrirano pojačalo i te Mission 773 zvučnike. Na zvučnicima je mijenjana guma od bas membrana, u Dobrog Zvuka prije 5-6 godina. Stoje mi i pojačalo i zvučnici bezveze i nemam gdje s njima, pa ako nekome treba jeftin sustav za vikendicu, možemo se lako dogovorit. Eto, zvučnici za 1800, pojačalo za 1000... Valjda je to OK. Radi sve dobro, naravno. Iako, za ove zvučnike bi preporučio malo jače, a i kvalitetnije pojačalo. Koliko para, toliko muzike, doslovno ovaj put.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...
MewCore kaže...

 Lupio upit bojama za fives u kombi sa 120f subom jer mi se čini kao maksimalno minimalno rješenje. Tnx

Ako bi isao poslusati to, kad si vec tamo, onda poslusaj obje verzije, aktivne fivese+sub i poslusaj rp600m s yamahom+sub, dobit ces bolji dojam...cak bi u ovom slucaju dao prednost pasivnom sustavu...

 

Pogledaj jos mozda ovo, cini mi se kao dobra komba:

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-reference-br6-2-par-2/

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-unifi-ub52-par/

 

plus njihova pojacala baz za te linije:

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-wifi-amplifier-ds-a101-g/

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-element-amp/

 

plus njihov sub:

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-s10/

 

Plus ovih pojacala je sto imaju dsp sa korekcijom sobe, aplikaciju za svasta nesto, jos ako gledas ovaj sa streamerom, rijesio si se svih muka

 Ovi iz boja zvuka su rasprodali sve Klipsch, nemaju ništa ni za čuti. Vele bit će sigurno do kraja veljaće, a krajem proše godine prodali sve. Sam tri mjeseca da se obnovi inventar veliš.

Baš je bijeda ta naša audio ponuda. Kao ima hrpat toga za kupit al kad pošalješ upit ispada da nema ništa.

 

Pogledao malo za te fives i bar po opisima se spominje točno ono što bi htio od zvuka i u kombi sa subom bili nekih 10 soma što mi je apsolutno prihvatljivo. 

Razmislit ću o ELACu. 

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
MewCore kaže...
mali.kresho kaže...
MewCore kaže...

 Lupio upit bojama za fives u kombi sa 120f subom jer mi se čini kao maksimalno minimalno rješenje. Tnx

Ako bi isao poslusati to, kad si vec tamo, onda poslusaj obje verzije, aktivne fivese+sub i poslusaj rp600m s yamahom+sub, dobit ces bolji dojam...cak bi u ovom slucaju dao prednost pasivnom sustavu...

 

Pogledaj jos mozda ovo, cini mi se kao dobra komba:

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-reference-br6-2-par-2/

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-unifi-ub52-par/

 

plus njihova pojacala baz za te linije:

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-wifi-amplifier-ds-a101-g/

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-element-amp/

 

plus njihov sub:

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/elac-debut-s10/

 

Plus ovih pojacala je sto imaju dsp sa korekcijom sobe, aplikaciju za svasta nesto, jos ako gledas ovaj sa streamerom, rijesio si se svih muka

 Ovi iz boja zvuka su rasprodali sve Klipsch, nemaju ništa ni za čuti. Vele bit će sigurno do kraja veljaće, a krajem proše godine prodali sve. Sam tri mjeseca da se obnovi inventar veliš.

Baš je bijeda ta naša audio ponuda. Kao ima hrpat toga za kupit al kad pošalješ upit ispada da nema ništa.

 

Pogledao malo za te fives i bar po opisima se spominje točno ono što bi htio od zvuka i u kombi sa subom bili nekih 10 soma što mi je apsolutno prihvatljivo. 

Razmislit ću o ELACu. 

 Imas na darko audio sluzbenoj stranici, bas recenziju od fivesa... Mozda ti pomogne, a i na yt sam gledao par videa

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice