Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.404.996
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ne radim nikakav upsample (jos).  Imam takve originalne datoteke.

 

Evo probao sam raditi upsample u Foobaru (DAC ne podrzava upsample).

Koliko sam primijetio da mi jedino skace upotreba procesora, na zvuku bas i ne primijetim.

Ovo je bio experiment od 5 sec.

 

Upsample se moze raditi na PCM-u (vidim razliku na DAC-u), na DSD-u ekran ostaje isti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 17:02 (agramTango).
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ekipa, jel ima tko preporuku za zidne nosace za zensor 3 zvucnike?

I dali postoji neka podloska s nagibom za zvucnik ukoliko on stoji na fiksnoj polici od cca 140cm visine?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Uzeo bi neke koji su bas nosaci da se nemoraju sarafit/busit zvucnici.

Po nasim trgovinama sam nasao ova 3 izbora:

My wall hb 5L

B-tech bt77

Vogles vlb200

 

Obzirom da su zensori dosta velikog volumena, nekako mi ovi my wall izgledaju kao najbolja opcija

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

I da, hvala ti na prijedlozima! :)

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
agramTango kaže...

Konfiguracija zvuka na Win 10 pro da bi se mogla slusati glazba s youtube-a i preko Foobar-a koristeci DAC Topping E30

 

TL:DR;

 

Treba postaviti DS: Topping na Foobar2000 za audio device i Speakers (Topping USB DAC) kod sistemskom zvuka da se moze slusati glazba s Youtube-a i Foobara preko Topping E30 DAC-a

 

Opsirnije:

Male napomene kod konfiguracije zvuka na Windows 10 pro i Foobar2000 za Topping E30. Kako drugacije nego konfliktno.

 

Da bi se podrzao DSD mora se u Foobar-u podesiti ASIO: foo_dsd_asio i onda lijepo prikazuje koji je format pjesme (44, 48, 192 PCM, DSD...)

Ali nastaje problem ako se proba slusati zvuk preko youtube-a jer javlja gresku ako je selektiran DS (Topping E30) kao sistemski zvuk.

I onda moram staviti da mi ide preko realtek-a na zvucnike od laptopa.

Inace se browser rusi zbog zvuka.

 

Da se takva "sranja" potrebno je konfigurirati DS (Topping E30) kod odabira Device-a na Foobar-u.

I onda nemamo lijepi prikaz formata pjesme, ali se moze slusati youtube preko DAC-a.

Ima li razlike u kvaliteti nisam previse obracao paznju, mozda kasnije obratim pa vidim ima li razlike izmedju DS i ASIO zvuka na Foobaru.

 

 

 

Kako sam ja shvatio tj. slozio sebi u glavi tu stvar...

ASIO driveri ne dopustaju da zvuk dolazi od nekog drugog izvora osim onog glavnog da bi se dobio Bit Perfect zvuk tj. bez mogucnosti mijesanja/uplitanja Windowsa u sam Hi-Fi zvuk.

 

Sta zelim reci, ako se slusa mjuza preko Foobara i odabran je vanjski DAC, kada se stavio ASIO ili WASAPI driver onda niti jedan drugi zvuk sa PC-a (bio sistemski ili preko browsera ili nekog drugog playera) ne moze koristiti taj DAC jel jedino Foobar ima izricito pravo da koristi taj DAC i pusta zvuk kroz njega.

 

Cim se Foobar ugasi onda svi ostali dobivaju "normalno" pravo koriscenje mogucnosti tog DAC-a, to nije nikakva komplikacija niti zavrzlama nego je to tako napravljnjen.

 

Ako se zeli imati istovremeno zvuk kroz vise izvora onda u Foobar ne treba odabrati ASIO/WASAPI nego neku drugu opciju.

 

Primjer slike sa mog Foobar-a:

 Ako zelim imati zvuk sa vise izvora da ide preko vanjskog DAC-a onda treba u foobaru staviti ovu opciju DS (plava boja) ako je odbrano ovo oznaceno sa narancastom bojom onda se dobiva Bit Perfect zvuk koji ide samo preko Foobar-a, a ostali izvori ne mogu koristi DAC-

 

Nadam se da sam bio razumljiv 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Nadam se da sam bio razumljiv 

 Sad sam dobio ideju kako se mozda ubacuju slike u Forum.

 

Meni je Foobar2000 uvijek ukljucen. 

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Striko2009 kaže...

Uzeo bi neke koji su bas nosaci da se nemoraju sarafit/busit zvucnici.

Po nasim trgovinama sam nasao ova 3 izbora:

My wall hb 5L

B-tech bt77

Vogles vlb200

 

Obzirom da su zensori dosta velikog volumena, nekako mi ovi my wall izgledaju kao najbolja opcija

 

Vogels VLB200 sam posjedovao, držali zvučnike od linije, doduše prije nekih 18-19-20 godina više ne znam ni sam ali sjećam se da su to odlični i čvrsti zidni stalci, skoro da se se možeš objesit na njih, ne doslovno ali kužiš kaj hoću reć, jedina stvar, to sam zapamtio, zvučnici se stežu šarafima koji bi mogli oštetit kutije pa tu trebaš podložit neke podloške da se šaraf ne ureže u kutije straga, čak i vidiš te šarafe na slikama na stezaljki koja dođe na leđa zvučnika, ne znam kakvi su ovi drugi stalci ali ove pamtim ko jako dobre, kvalitetne i čvrste, uz to da se štelat nagib i lijevo desno

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Vogels nisu skupi, vidim u nasim trgovinama oko 300kn. 

Ali kako je kolega gore spomenuo, pate me ti stezni sarafi. 

Nadao sam se da je to bolje rijeseno, ali ocito tako mora biti.

Cak ni kod ostala 2 nosaca nije rijeseno bez steznih sarafa, pogotovo jer nemaju prednju stranicu tj oslonac ispred da zvucnik ne sklizne kao sto vogels ima...

A kako ce biti na nekih 150-160cm visine, bit ce pod kutem pa me strah proklizivanja... ipak je to 6kg zive vage....

I believe Wi can Fi...
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 23:14 (Striko2009).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

E to je vec bolje, jos se tu da stavit neka guma od par mm i to bi trebalo biti onda ok

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Striko2009 kaže...

E to je vec bolje, jos se tu da stavit neka guma od par mm i to bi trebalo biti onda ok

 

Kakav si sa diy izradom? 

 

Možeš naručiti šperploču bukvu 25mm i tražit da zalijepe dva komada da dobiješ 50mm. Nabaviš dva komada 200x350x50mm i zabušiš na 200mm strani dvije rupe 12mm da idu barem do pola. Isto to na zidu i ubaciš recimo udarne tiple. Kasnije samo navojnu šipku ušarafiš u zid, skratiš na potrebnu duljinu i nabiješ policu na te šipke. Još ak su zensori wallnut, milina. Ofarbaš policu sa orah lakom i imaš original zidnu policu za Zensore. 

 

Može biti 200mm širina jer Zensori ne trebaju toe in.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Striko2009 kaže...

Vogels nisu skupi, vidim u nasim trgovinama oko 300kn. 

Ali kako je kolega gore spomenuo, pate me ti stezni sarafi. 

Nadao sam se da je to bolje rijeseno, ali ocito tako mora biti.

Cak ni kod ostala 2 nosaca nije rijeseno bez steznih sarafa, pogotovo jer nemaju prednju stranicu tj oslonac ispred da zvucnik ne sklizne kao sto vogels ima...

A kako ce biti na nekih 150-160cm visine, bit ce pod kutem pa me strah proklizivanja... ipak je to 6kg zive vage....

 Hmmm kao da imaju zaštitu od vijaka.

 

Ja se ovih podloški sa slike uopće ne sjećam, ubiti 100% sam siguran da ja to nisam dobio jer sam improvizirao svoje podloške, moguće da su kasnijih godina to počeli isporučivat, taj stalak je preko 2 desetljeća na tržištu, to nekaj govori, znači da je dobar, ja sam svog tada platio mislim da 320kn/par

 

Ako zvučnik nije ravan od naprijed ili smeta driver ili neka treća stvar, može se montirat i kontra na bočni zid, tak je bilo kod mene ali onda nema nagiba prema slušatelju odnosno prema dolje

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...
Striko2009 kaže...

E to je vec bolje, jos se tu da stavit neka guma od par mm i to bi trebalo biti onda ok

 

Kakav si sa diy izradom? 

 

Možeš naručiti šperploču bukvu 25mm i tražit da zalijepe dva komada da dobiješ 50mm. Nabaviš dva komada 200x350x50mm i zabušiš na 200mm strani dvije rupe 12mm da idu barem do pola. Isto to na zidu i ubaciš recimo udarne tiple. Kasnije samo navojnu šipku ušarafiš u zid, skratiš na potrebnu duljinu i nabiješ policu na te šipke. Još ak su zensori wallnut, milina. Ofarbaš policu sa orah lakom i imaš original zidnu policu za Zensore. 

 

Može biti 200mm širina jer Zensori ne trebaju toe in.

ma i nisam neki od diy, a niti imam zivaca, volje ni vremena nazalost 

zensori su crni inace. bio je dobar prijedlog od Taje ako se ne varam sa staklenom policom ali ono je bas namjenjeno na Q seriju i mala je povrsina i nosivost da bi prihvatila zensora  

I believe Wi can Fi...
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Striko2009 kaže...

E to je vec bolje, jos se tu da stavit neka guma od par mm i to bi trebalo biti onda ok

Pa mora imati zaštitu, ha ha... pa što mislite, ljudi, da Vogel (a i ostali dobri proizvođači) nije mislio da vi ne želite da vam se šarafi ubuše u zvučnike?

Da, recimo, jedan vlasnik Sonus Faber, Magico ili ne znam kojeg standmount zvučnika, a koji ih želi na zidu, će samo tako pristati da se kutija "buši"? Ma neće... Znaju to i u Vogelu :-)))

 

U toj, tzv. "stegi", mehanizmu koji "zarobi" zvučnik stezanjem baze, naravno da ima sloj materijala/dampinga koji ima zadatak da NE ošteti zvučnik na mehanički način (pogotovo vizualno, grebanjem, bušenjem).

Inače bi isporučivali i 8 komada 2'' čavla i uputu - "De majstore, zakuj to", ha ha.

Pa, ne ide to baš tako 

pa logika nalaze tako, ali nikad neznas sto proizvodjacima padne na pamet 

nekako me strah kod tog mehanizma od vogela da prednja 'kljesta' nece odgovarati posto zensor ima mrezicu preko cijele prednje povrsine. Postoji odmak mrezice od zvucnika, bilo bi dobro da ta prednja kljesta stanu izmedju zvucnicke kutije i mrezice... to bi onda bio posao 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

pa mozda kad budu 'u zraku' i skinem, za sad dok su na polici, mrezice daju svoj maksimum u zastiti od malih prstica... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

jednog je prezivjelo, ali drugi je postao preopasan... tv je uspio 'pokrstit', a sve vise ga zanimaju zvucnici i pojacalo... 

uvodim mjere socijalne distance za gore navedeno 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Vidim da se o foobaru piše malo u zadnjih par postova.

Savjet; kupite njegov daljinac za mob, jako malo košta 10-20kn, a puno je stabilniji od besplatne verzije.

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja baš kupio remote za Windowse za HEOS jučer. Malo bezveze što Marantz ili Denon nisu to sami napravili.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Goran-J kaže...

Vidim da se o foobaru piše malo u zadnjih par postova.

Savjet; kupite njegov daljinac za mob, jako malo košta 10-20kn, a puno je stabilniji od besplatne verzije.

 

 Ja 2 tjedna, minimalno12 sati dnevno koristim free verziju, nijednom nije štucnula, radi apsolutno savršeno, oduševilo me.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Koliko vidim da je pro postao besplatan, pa nema ga razloga ne koristiti ;)

 

UPDATE:
foobar2000 controller PRO is now FREE. Get that one instead and ditch this one.
I'll leave it here for historic reasons.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cav.foobar2000controllerpro

 

I decided to make this version also completely FREE.
If you feel like it, you can still buy me a beer with a donation.
http://tiny.cc/fb2kcdonate

Ad-free version.

Follow the basic installation steps specified here:
http://foobar2000controller.blogspot.com.es/p/how-to-start.html

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Lol.pa zato meni radi imam pro😂

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Najnovije kod spajanja Topping E30 DAC-a s racunalom:

 

Spojio sam DAC preko USB-C -> USB-B kabel i mogu selektirati DSD na foobar-u. 

Svi moji problemi rijeseni. I browser (YT) i Foobar mogu raditi paralelno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 21:14 (agramTango).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Jos jedan programcic za upravljanje playerima

 

https://www.monkeymote.com/home

 

podrzava vise njih ima android app i ios app ....

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Striko2009 kaže...

 

nekako me strah kod tog mehanizma od vogela da prednja 'kljesta' nece odgovarati posto zensor ima mrezicu preko cijele prednje povrsine. Postoji odmak mrezice od zvucnika, bilo bi dobro da ta prednja kljesta stanu izmedju zvucnicke kutije i mrezice... to bi onda bio posao 

 

Pa onda ih staviš ko kak sam ih ja imao, slika 2 posta iznad, jedino velim onda nemaš nagib prema dolje, sad ne znam jel ti to bitno

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
agramTango kaže...

Jos jedan programcic za upravljanje playerima

 

https://www.monkeymote.com/home

 

podrzava vise njih ima android app i ios app ....

 Jednostavno i funkcionalno ali ipak bi mogli napraviti nadogradnju apk za android :)

Omoguciti tamnu temu, bolje posloziti playlist opcije i sve vizualno doraditi.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
agramTango kaže...

Koliko vidim da je pro postao besplatan, pa nema ga razloga ne koristiti ;)

 

UPDATE:
foobar2000 controller PRO is now FREE. Get that one instead and ditch this one.
I'll leave it here for historic reasons.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cav.foobar2000controllerpro

 

I decided to make this version also completely FREE.
If you feel like it, you can still buy me a beer with a donation.
http://tiny.cc/fb2kcdonate

Ad-free version.

Follow the basic installation steps specified here:
http://foobar2000controller.blogspot.com.es/p/how-to-start.html

Ovo nisam znao. Uglavnom, ja sam foobar počeo koristiti 2016. i prvo sam naravno koristio besplatni daljniski.

Sve je bilo super, ali je znao izgubiti vezu laptopom. Onda sam vidio da pro košta jako malo novaca, kupio pro i problemi nestali.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
minarelli kaže...
Striko2009 kaže...

 

nekako me strah kod tog mehanizma od vogela da prednja 'kljesta' nece odgovarati posto zensor ima mrezicu preko cijele prednje povrsine. Postoji odmak mrezice od zvucnika, bilo bi dobro da ta prednja kljesta stanu izmedju zvucnicke kutije i mrezice... to bi onda bio posao 

 

Pa onda ih staviš ko kak sam ih ja imao, slika 2 posta iznad, jedino velim onda nemaš nagib prema dolje, sad ne znam jel ti to bitno

Nagib bi trebao biti bitan, jer, kod slušanja glazbe i zvuka iz zvučnika (ovog tipa) prilićno je bitno i treba poštovati pravilo postavke položaja da je visokotonac (tweeter) u ravnini s ušima slušatelja i koliko toliko usmjeren prema njima.

 

Sada, prema svemu ovome napisanome, nekako se stječe dojam da bi kod kolege bilo bitno da su zvučnici na zidnim nosačima - samo da nisu na podu. Čak imam osjećaj da mu ni visina nosača (od poda) nije toliko bitna i značajna.

 

Sorry kolega striko, ali... sada polako dolazi situacija da prijedlozi padaju u vodu, jer položaj za montažu nosača kutija ne odgovara. Onda kolega minarelli kaže - pa montiraj na boćne zidove. OK, to možeš napraviti, ali samo ako su ti boćni zidovi blizu i imaš tu mogućnost; drugačije ne.

Nećeš montirati nosaće bez nekog reda na boćne zidove, zar ne?

 

Poprilična pat pozicija... kao kod mene, kad dođu ljudi pa me pitaju - A zašto tv ne staviš na zid? A vide da je iza tv-a radijator i veliki prozor (sastavljan od 2 manja), zavjesa... pa kad pitam - A kako i kuda na zid? Nema zida iza... mora biti ovdje gdje je sada (na nekoj polici), onda ljudi samo ponove - Pa ne znam, tu negdje... a nema teorije nikamo ga staviti na zid, jer NEMA zida na koji bi se mogao ušarafiti... 

 

Tako mi i ovo sa zidnim nosačima liči.

 

U funkciji da samo i isključivo zamjene podne stalke - OK, ali, onda bi trebali biti veličine i konstrukcije da je zvučnik opet na mjestu gdje je i sada na podnom nosaču (veličina stalka, odmak od zida, nagib/zakret "toe in" i slično), a ako će zvučnik biti montiran "pod strop" - samo zato da se makne iz dometa "prstića", kako si napisao - onda sva skupa priča oko izbora nosača, nagiba i slično - nema nekakovog velikog smisla.

Tada uzmeš bilo koji zidni nosač, utiplaš ga,  zvučnik gore na njega / u njega i gotovo. Tada ni visina ni nagibi više nisu bitni.

 

Sorry, samo sam malo detaljnije razmislio o tvojoj "položaj" situaciji  

 Da ti budem iskren nisi ni daleko od istine 

Meni da nema malog koji je prohodao, ne bi ni bila sila dizat zvucnike, ali mali je terminator i vec je tv ubio...

Stariji nije imao zelje se petljat oko tv i zvucnika kad je bio manji.

Nazalost zenina vizija i ideja boravka mi je u startu uskratila idealnu stereo poziciju zvucnika tako da oni sad stoje na 1.5 m medjusobne udaljenosti sto nazalot ne pokazuje njihov potencijal. 

Ako bi ih dizao (a sad to moram) onda bi dobio mogucnost lijepe stereo slike i rasirenosti od 3.5m a to je vec nesto sasvim drugo. Naravno da cu paziti da zvucnici imaju nagib i da 'pucaju' prema kaucu koji je udaljen cca 2.8m od zida jer sad konacno imam sanse vidjeti i cuti koliko ti zvucnici vrijede 

Sve vise naginjem na vogels pa cu ih i uzeti, cijena nije velika a dobiti mogu neprocjenjivo vise! 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Striko2009 kaže...

Meni da nema malog koji je prohodao, ne bi ni bila sila dizat zvucnike, ali mali je terminator i vec je tv ubio...

Suosjećam u potpunosti, ja sam svoje Kefiće digao na zid iz istog razloga (dva bombaša). Zgodno je što već imaju pripremljen navoj s donje strane pa se lako fiksira na nosač.

My redemption lies in your demise
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

... kako dodatno zgrnuti pare? napravis remaster... a kad ono remaster zvuci ko da su se deca igrala, 'em ti danasnje inzinjere, samo mjere nista sluha...

A Grand Declaration of War (origigi)

... remaster ...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Striko2009 kaže...
tajo1960 kaže...
minarelli kaže...
Striko2009 kaže...

 

nekako me strah kod tog mehanizma od vogela da prednja 'kljesta' nece odgovarati posto zensor ima mrezicu preko cijele prednje povrsine. Postoji odmak mrezice od zvucnika, bilo bi dobro da ta prednja kljesta stanu izmedju zvucnicke kutije i mrezice... to bi onda bio posao 

 

Pa onda ih staviš ko kak sam ih ja imao, slika 2 posta iznad, jedino velim onda nemaš nagib prema dolje, sad ne znam jel ti to bitno

Nagib bi trebao biti bitan, jer, kod slušanja glazbe i zvuka iz zvučnika (ovog tipa) prilićno je bitno i treba poštovati pravilo postavke položaja da je visokotonac (tweeter) u ravnini s ušima slušatelja i koliko toliko usmjeren prema njima.

 

Sada, prema svemu ovome napisanome, nekako se stječe dojam da bi kod kolege bilo bitno da su zvučnici na zidnim nosačima - samo da nisu na podu. Čak imam osjećaj da mu ni visina nosača (od poda) nije toliko bitna i značajna.

 

Sorry kolega striko, ali... sada polako dolazi situacija da prijedlozi padaju u vodu, jer položaj za montažu nosača kutija ne odgovara. Onda kolega minarelli kaže - pa montiraj na boćne zidove. OK, to možeš napraviti, ali samo ako su ti boćni zidovi blizu i imaš tu mogućnost; drugačije ne.

Nećeš montirati nosaće bez nekog reda na boćne zidove, zar ne?

 

Poprilična pat pozicija... kao kod mene, kad dođu ljudi pa me pitaju - A zašto tv ne staviš na zid? A vide da je iza tv-a radijator i veliki prozor (sastavljan od 2 manja), zavjesa... pa kad pitam - A kako i kuda na zid? Nema zida iza... mora biti ovdje gdje je sada (na nekoj polici), onda ljudi samo ponove - Pa ne znam, tu negdje... a nema teorije nikamo ga staviti na zid, jer NEMA zida na koji bi se mogao ušarafiti... 

 

Tako mi i ovo sa zidnim nosačima liči.

 

U funkciji da samo i isključivo zamjene podne stalke - OK, ali, onda bi trebali biti veličine i konstrukcije da je zvučnik opet na mjestu gdje je i sada na podnom nosaču (veličina stalka, odmak od zida, nagib/zakret "toe in" i slično), a ako će zvučnik biti montiran "pod strop" - samo zato da se makne iz dometa "prstića", kako si napisao - onda sva skupa priča oko izbora nosača, nagiba i slično - nema nekakovog velikog smisla.

Tada uzmeš bilo koji zidni nosač, utiplaš ga,  zvučnik gore na njega / u njega i gotovo. Tada ni visina ni nagibi više nisu bitni.

 

Sorry, samo sam malo detaljnije razmislio o tvojoj "položaj" situaciji  

 Da ti budem iskren nisi ni daleko od istine 

Meni da nema malog koji je prohodao, ne bi ni bila sila dizat zvucnike, ali mali je terminator i vec je tv ubio...

Stariji nije imao zelje se petljat oko tv i zvucnika kad je bio manji.

Nazalost zenina vizija i ideja boravka mi je u startu uskratila idealnu stereo poziciju zvucnika tako da oni sad stoje na 1.5 m medjusobne udaljenosti sto nazalot ne pokazuje njihov potencijal. 

Ako bi ih dizao (a sad to moram) onda bi dobio mogucnost lijepe stereo slike i rasirenosti od 3.5m a to je vec nesto sasvim drugo. Naravno da cu paziti da zvucnici imaju nagib i da 'pucaju' prema kaucu koji je udaljen cca 2.8m od zida jer sad konacno imam sanse vidjeti i cuti koliko ti zvucnici vrijede 

Sve vise naginjem na vogels pa cu ih i uzeti, cijena nije velika a dobiti mogu neprocjenjivo vise! 

Samo pazi, sa 3,5 metra raširenosti, a udaljenosti 2,8 m - imat ćeš efekt kao da si u slušalicama.

 

Rijetki zvučnici podnose položaj velike raširenosti, a bez ispoljavanja tzv. "Stereo rupa" u zvučnoj slici. To obično moraju biti puno veći zvučnici, ali onda se traži i veća udaljenost od njih za slušanje.

Za tvoje Zensore nisam baš siguran da spadaju u tu kategoriju, ali OK, okolnosti ti tako nameću, pa bile "rupe" ili ne - morat ćeš se pomiriti s tim. Mladi vladar prostora je rekao svoje, a sad ti... kako znaš  

 

PS

Pada mi na pamet - da li ti je palo na pamet da kutije staviš u kakav makrame pa o strop, kao što se lončanice cvijeća stavljaju? Sa malo mašte - sve se može :-) 

 

Primjer sa 3 komada... u boćne po zvučnik, a u treći "vladara prostora" kad pretjera sa aktivnostima :-)  pa neka se malo koprca... 

 Hehe ni toga nebi zaustavilo 

Vec  godinu dana planiram kako razmjestiti zvucnike i da ih maknem iz dohvata jer sam imao predosjecaj za ovu situaciju... ako je jednog prezivjelo, tesko da ce i oba 

Jedina mi je sad opcija dignut ih na zid gdje jos ima mjesta i to bi onda bilo na cca 150cm visine i medjusobne udaljenosti 3m, valjda nece stvoriti efekt slusalica ako se dobro usmjere sa nagibom? Ako je vrsak trokuta tj sjecista linija usmjerenja na sredinu kauca, nadam se da ovi koji sjede u devijacijinece patiti od zvuka 'jednog zvucnika'?

Mozda mogu iskoristit nesto na onkyo receiveru za poboljsat zvuk u takvim uvijetima...

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja sam malu izokrenuo naopačke čim je prvi put krenula čačkat po zvučnicima. Nikad više ih nije niti pogledala, niti jedne. Tu i tamo kad bi se približila na manje od 30cm bi opet zagrmio sa kauča i odmaknula se. Danas kad trči u sobu pa skuži da ide prema stalcima odmah skreće s putanje pa makar i pala na pod. 

 

To sam joj objasnio da nikad, ama baš nikad da dira, da ne njuška i da ne gleda. Za visokotonac sam joj rekao da je to oko i da ju gleda kaj radi 

 

Fora je kaj ih danas zaista ignorira tako da mislim da sam problem riješio tim jednim "histeričnim" ispadom i par kasnijih verbalnih upozorenja 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice