Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.396.214
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
ne kužim ljude koji slušaju tkzv. audiofilsku glazbu,po meni ima više melodije i ljepote u nekom rock ili pop bandu nego u svim tim takozvanim audiofilskim snimkama koji služe jedino za bolju prodaju skupih sistema,nedavno sam bio na zagreb audio video showu i tamo se uglavnom puštala takozvana audiofiilska vrhunski snimljena glazbe,kako ljudi to smeće mogu slušati,ja sam poslušao par tih sistema sa takvom glazbom ,jednostavno bezveze

 S jedne strane znam na što misliš ali moraš to gledat sa druge strane...Npr puno ljudi zeli cuti dire straittse recimo...i onda kada uslihnu te zelje ispada da bi cd od straittsa svirao 5h u danu od npr 10h sajma....Nadalje  reći da je audiofilska glazba smeće a onda navedeš POP?? Ni ja ne slusam pola nekih stvari koji oni tamo puste ali tamo ljudi ne dodju slusat glazbu nego opremu ...glazbu mogu slusati svaki dan opremu ne mogu. Izmedju ostalog sto se tice muzike ja slusam sve pa i pop ALI prije nego li sam krenuo u audio svijet nikad mi na pamet nije palo da poslusam ikoju skladbu klasicne glazbe..a  danas sam odusevljeno slusao dance of the tumblers from snow maiden što da mi je netko rekao prije nekolicinu godina rekao bi mu da je lud.  Ilti ukratko što mi je rasla audio kvaliteta u smislu hardvera..proširio mi se i krug glazbe koja se  sluša

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Svak slusa ono sto mu pase,ali fino je poslusat dobro snimljen materijal,ima toga danas dosta,nije sve sranje za preserans.
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nakon slusanja vecine moderne muzike sta zvuci ko da prolazi kroz limiter i ubijena je skroz poslusa bi radje nesto dobro snimljeno makar mi ne pase vrsta muzike.

nije mi nikako jasno sve ima manje dobro snimljene muzike a sve bolja oprema za snimanje i sve lakse je snimat.


5 godina
offline
Vaš audio kutak

U redu je imat neki demo disk ili kako oni to zovu audiofilski, da se vide određeni specifični momenti, te kako bi sustav prezentirao te momente. Ali to takvo slušanje je kao i kad radite testove mjernim uređajima, u redu je za skužit neke detalje, ali vam ne daje sliku o uživanju u muzici koju inaće slušate. Šta mene briga kako zvuči neki Bach, ako Bacha ne slušam doma i nikad ga neću stavit na gramofon/CD. Kod slušanja sustava svak bi trebao imati svoj CD, odnosno trebalo bi se pustiti bar približnu vrstu muzike koja zanima nekoga, a to su puno češće neki lagani rock, jazz, blues, nego ta "audiofilska" muzika. Uostalom, zar dobar sustav ne bi trebao dobro odsvirat razne vrste glazbe, a ne samo to tuljenje, kako kaže kolega poviše? 

 

Na primjer, ja bi baš volio na jednom sajmu i na pravom skupom sustavu čut kako zvuče Manowar...

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš audio kutak

HI-REZ audio ........Link (od mene)

 

Evo pa si testirajte.....

 

dsf format,aimp player je najlakse skinut za slusat.....

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 12:57 (lmutak).
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
lmutak kaže...

HI-REZ audio ....

Piratluk je zabranjen na forumu.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
lmutak kaže...

HI-REZ audio ....

Piratluk je zabranjen na forumu.

 Besplatno dobiveno,tak da nije piratluk.....,doticna muzika i je neka vrsta dema za promoviranje hi-end opreme (Marantz u ovom slucaju) koje ja posudjujem kolegama na forumu....

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 13:15 (lmutak).
14 godina
offline
Vaš audio kutak

cisto da se potakne rasprava, da li je bolje slusati u *.dsf ili u *.flac formatu? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Moje neko laicko razmisljanje bi bilo...

...ovisi na kojoj aparaturi tj. preko cega.
AKo imas jako dobru i kvalitetnu aparaturu (od A-Ž) onda je nekako logicno da ce .dsf biti kvalitetniji.

Primjera radi jedna pjesma u .flac formatu ima oko 30-50Mb dok u .dsf ima preko 100-150Mb.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 15:15 (djigibao).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Striko2009 kaže...

cisto da se potakne rasprava, da li je bolje slusati u *.dsf ili u *.flac formatu? 

 nema tu rasprave u čemu je bolje. U dsf je spremljena bolja audio kvaliteta glazbe. Glavno je pitanje čuje li se razlika između te glazbe.

Vječno pitanje kao i 320 kbps MP3-a ili 1411 kbps flac-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 15:16 (igy).
14 godina
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

 

...navodno je i ovo jako dobro...

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Da li netko od vas zna ako postoji dodatak (plug-in) za Foobar2000 koji automatski skrola pjesmu koja svira na vrh playliste?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Striko2009 kaže...

cisto da se potakne rasprava, da li je bolje slusati u *.dsf ili u *.flac formatu? 

 samo da napomenem da se zna naci prevara u smislu da je FLAC lose kvalitete itd.  2 albuma u "flacu"  ista a drukcije se cuju ... Ali naravno ima materijala koji je kvalitetan ali da je znalo biti  da se flac konvertira u DSD  i tako se nazove "DSD"om je pa ponekad treba biti na oprezu . Evo primjer ja skinuo album od freddie mercurya  u DSDu i djeluje mi da je neki losi upsample na DSD jer ima jako cudnu distorziju u smislu glazba je tiho a neki subsonicni zvukovi ubijaju membrane 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Striko2009 kaže...

cisto da se potakne rasprava, da li je bolje slusati u *.dsf ili u *.flac formatu? 

Bolje je slušati kvalitetniji mastering nego brinuti je li u dsd ili flac formatu.

Y'all missing the point... audiophiles. Hmpf.

 

I dsd i flac su lossless formati, no dsd, za razliku od pcm-a, ima 'falingu', a to je kvantizacijski šum na visokim frekvencijama, kojeg se gura na više frekvencije, da ne bude u slušnom spektru... (mada, iirc, počinje negdje oko 30 kHz, tako da niti nije bilo potrebe za time). Sa DSDom više frekvencije ga se gura u više frekvencije, tako da je najčešće negdje oko 40-50 kHz. No postavlja se pitanje, what's the point, kad ti je uporabna vrijednost niža od PCMa sličnih karakteristika...? :)
PCM je, imo, više nego dovoljno dobar za bilo kakvu distribuciju, sa lossless kompresijom po izboru, ape, flac, wavpack. Ono što je važno kod audio kvalitete jest mastering, a to je zapravo ujedno i odgovor korisniku 'blackalbum', na sajmovima se ne sluša audiofilska glazba, nego glazba sa kvalitetnim masteringom, visoke dinamike, da se pokaže što sustav može. Jer pojačalu i zvučniku je lako svirati standardnu pop pjesmu, u kojoj nema dinamičkih varijacija većih od 5 dB, no kad je dinamika 15-20 dB, i još pri tom budu nagli skokovi u glasnoći, pojačala koja su loše konstruirana i imaju loša napajanja umiru kad moraju to isporučiti zvučnicima, a pogotovo ako su zvučnici niske osjetljivosti. U jednu ruku, takva glazba na sajmovima je mlataranje falusima :)

Davnih dana, u osamdesetima i početkom devedesetih, pop glazba se masterirala kvalitetno, dinamika je bila visoka, i to je užitak slušati, kad pojačaš, da ti bas bubanj lupa u prsima, snare te strese, bas gitara lijepo brunda, vokal nije jako popeglan i čuješ da osoba zna pjevati i držati notu. Danas je nemoguće naći pop album kvalitetno masteriran, svi su noisewall jer se mastering radi isključivo za radio distribuciju.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Lp

Trebam pomoć moje slusalice hyperx cloud flight nemaju zvuka i mic ne radi ali ih racunalo prepoznaje nakon instaliranja programa s frimware s njihove stranice. 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Krivi thread, idi ovdje: https://www.bug.hr/forum/board/periferija/37.aspx i startaj svoj thread.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
16 godina
offline
Vaš audio kutak - News

Ken Ishiwata nakon 40 godina napusta Marantz...ima ili nema vese sa ovom vjescu Sound United preuzima audio odjel tvrtke Onkyo???...mozda

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vaš audio kutak

Jel ima itko tu cambridge audio azur nekakvo pojacalo da mi udijeli par komentara...ovaj 840 ne svira lose medjutim problem je što  od -75 odakle kreće do -50 se ne moze nazvati slusanjem..kada hocu posteno poslusat glasnije ista mora ic do -30 ..u odredenim trenucima i do skoro 0 (maximuma) Pogotovo ako je DSD u pitanju. I to klikanje kod pojacavanja/smanjivanja..wth

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...

Jel ima itko tu cambridge audio azur nekakvo pojacalo da mi udijeli par komentara...ovaj 840 ne svira lose medjutim problem je što  od -75 odakle kreće do -50 se ne moze nazvati slusanjem..kada hocu posteno poslusat glasnije ista mora ic do -30 ..u odredenim trenucima i do skoro 0 (maximuma) Pogotovo ako je DSD u pitanju. I to klikanje kod pojacavanja/smanjivanja..wth

 

Ne znam kaj je tu tak čudno, sad gledam na Nadu, kreće od -80, tek na -45 se čuje za neko pozadinsko slušanje, na -35 bas dobiva neki smisao, na -25 je za casual slušanje, nikom ne ide na živce a na -20 već žena vrti glavom da stišam malo 

 

Ide do +12. Pioneer receiver je isto bio nikakav od -80 do -30. 

 

Kad slušam da se zguštam onda mi je -12 nekak da udara savršeno. Sve preko toga je forsiranje i postaje bučno iznad -7.

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 18:44 (gocc01).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
digitalna kontrola glasnoce bi trebala bit bar 24bitna da se ne gube bitni bitovi xD

ajmo jedno brzinsko pitanje, sta mislite o keramickim smd kondenzatorima u signalu?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...

Jel ima itko tu cambridge audio azur nekakvo pojacalo da mi udijeli par komentara...ovaj 840 ne svira lose medjutim problem je što  od -75 odakle kreće do -50 se ne moze nazvati slusanjem..kada hocu posteno poslusat glasnije ista mora ic do -30 ..u odredenim trenucima i do skoro 0 (maximuma) Pogotovo ako je DSD u pitanju. I to klikanje kod pojacavanja/smanjivanja..wth

A koja je osjetljivost zvučnika?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Može li mi netko objasniti razliku AV recievera i vulgaris pojačala (naravno osim u broju kanala i slično).

 

Prije nekog vremena sam mislio uzeti nekakav AV reciever + dali zensor 3 za u dnevni boravak, ali mi je kći počela šetat i bacat sa polica sve do čega je stigla. Ista sudbina bi vjerovatno stigla i AV reciever sa regala, tako da je ta priča stavljena na čekanje dok tazmanijski vrag malo ne naraste.

 

Međutim, svako toliko škicnem ponudu i ne znam koja bi mi razlika bila da uzmem nekakav AV reciever ili da uzmem nekakvo stereo pojačalo i spojim TV optikom ili čim već?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

DSD bi imao pravog smisla da je sve u lancu DSD, odnosno da se mixing i mastering radi sa alatima koji nativno rade u DSD a ne konvertiraju PCM, izvrse obradu i onda vrate nazad u DSD na kraju lanca.

Ispravite me ako grijesim ...

 

Ali koliko sa ja (ne)upucen u trenutno stanje opreme za mixanje i obradu, Sony je prodao prava i opremu za nativno DSD snimanje jer je interes za SACD jednostavno premalen, a sve je otkupio tonac/producent koji otvara onaj novi PS Audio studio. Tamo bi trebali poceti izdavati prave DSD snimke, prodavati ih u visokorezulocijsom i red book standardu, sa prikladnom cjenom ovisno o kvaliteti (od cca 10-20$ za CD, do 40-80$ za dsd, kako deda Paul kaze). Takodjer, imati ce dosta drugaciji poslovni model suradnje za glazbenicima, sto bi moglo privuc kvalitetne muzicare i mozda pokrenuti neke promjene na trzistu (glazbenici gotovo nis ne zaradjuju od prodaje CDova ili streamanja, osim onih najvecih)

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tnakir kaže...

Može li mi netko objasniti razliku AV recievera i vulgaris pojačala (naravno osim u broju kanala i slično).

 

Prije nekog vremena sam mislio uzeti nekakav AV reciever + dali zensor 3 za u dnevni boravak, ali mi je kći počela šetat i bacat sa polica sve do čega je stigla. Ista sudbina bi vjerovatno stigla i AV reciever sa regala, tako da je ta priča stavljena na čekanje dok tazmanijski vrag malo ne naraste.

 

Međutim, svako toliko škicnem ponudu i ne znam koja bi mi razlika bila da uzmem nekakav AV reciever ili da uzmem nekakvo stereo pojačalo i spojim TV optikom ili čim već?

 Stereo pojačalo je pojačalo za 2 zvučnika. Nema surrounda. Mogu bit i 4 zvučnika, ali to je samo 2+2, opet stereo zvuk, opet nema surrounda. Primarno za slušanje muzike.

 

Receiver ima tuner uz pojačalo, odnosno radio. AV receiver je za surround, može spojit 2.1, 5.1, 7.1 sustave zvučnika, ovisno o receiveru. Primarno za gledanje filmova u kino ugođaju.

 

Ovo je onako ugrubo, laički.

 

E da, uz pojačalo ti je trošak samo 2 zvučnika, odnosno jedan par. Uz receiver ti je trošak 2 glavna zvučnika, centralni, subwoofer i 2 stražnja (sateliti) ako je 5.1 sustav, ako je 7.1 onda ubaci još 2 zvučnika negdi. Taj dio sa zvučnicima poprilično podiže cijenu sustava.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 12:52 (Filox).
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 Stereo pojačalo je pojačalo za 2 zvučnika. Nema surrounda. Mogu bit i 4 zvučnika, ali to je samo 2+2, opet stereo zvuk, opet nema surrounda. Primarno za slušanje muzike.

 

Receiver ima tuner uz pojačalo, odnosno radio. AV receiver je za surround, može spojit 2.1, 5.1, 7.1 sustave zvučnika, ovisno o receiveru. Primarno za gledanje filmova u kino ugođaju.

 

Ovo je onako ugrubo, laički.

Pardon, mislio sam na integrirano pojačalo (sa tjunerom). Daklem, za slušanje muzike (+ stream sa NASa putem DLNA ili čega već, BT, internet radio) i spajanje na TV, to mogu jedino AV recieveri, ne i integrirana pojačala? 

 

Mislim koristiti samo 2 zvučnika (stereo) jer nemam mjesta za smještaj surrounda.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 12:56 (tnakir).
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tnakir kaže...
Filox kaže...

 Stereo pojačalo je pojačalo za 2 zvučnika. Nema surrounda. Mogu bit i 4 zvučnika, ali to je samo 2+2, opet stereo zvuk, opet nema surrounda. Primarno za slušanje muzike.

 

Receiver ima tuner uz pojačalo, odnosno radio. AV receiver je za surround, može spojit 2.1, 5.1, 7.1 sustave zvučnika, ovisno o receiveru. Primarno za gledanje filmova u kino ugođaju.

 

Ovo je onako ugrubo, laički.

Pardon, mislio sam na integrirano pojačalo (sa tjunerom). Daklem, za slušanje muzike (+ stream sa NASa putem DLNA ili čega već, BT, internet radio) i spajanje na TV, to mogu jedino AV recieveri, ne i integrirana pojačala?

 Integrirano pojačalo s tunerom se oduvijek zvalo receiver.

 

AV receiver je moderna verzija toga, s podrškom za TV, surround i gomilu, gomilu digitalnih dodataka. To je ono što tebi treba. Stereo pojačalo nema tuner, nema ništa pametno, osim par ulaza i izlaz za 2 zvučnika.

 

Muziku možeš slušat s bilo čim, jasno, ali ti želiš AV receiver u ovom slučaju. Radi to normalno i sa 2 zvučnika, ali imaš mogućnost nadogradnje u surround kasnije. 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 12:59 (Filox).
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Mozes spojiti TV na pojačalo, ja to koristim tako.. ili koristeći 3.5mm jack pa onda u pojačalo sa ovakvim kablom -  https://www.startech.com/ca/Cables/Audio-Video/Audio-Cables/3ft-Stereo-Audio-Cable-35mm-Male-to-2x-RCA-Male~MU3MMRCA

 

Ili optickim kabelom u nekakav DAC (nadje se za 50kn) i onda RCA kabelima u pojačalo. 

 

 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Mozes spojiti TV na pojačalo, ja to koristim tako.. ili koristeći 3.5mm jack pa onda u pojačalo sa ovakvim kablom -  https://www.startech.com/ca/Cables/Audio-Video/Audio-Cables/3ft-Stereo-Audio-Cable-35mm-Male-to-2x-RCA-Male~MU3MMRCA

 

Ili optickim kabelom u nekakav DAC (nadje se za 50kn) i onda RCA kabelima u pojačalo. 

 

 

 Može, ne može streamat i koristit svašta šta bi on htio. Receiver za takve želje, ne pojačalo.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ajmo sad malo o poštenoj opremi... :) već neko vrijeme mjerkam ovaj preamp, no pinku mi je overkill, obzirom da imam stereo sustav, ali vrlo bi mi dobro došao audio decoding i video passthrough sa HDMI konektora, da mogu spojiti TV box, media plejer i konzolu il dve. Balansirani izlazi iz preampa su must have. Zna li netko za nešto slično?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice