Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.178.596
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Jel probao netko G604 Lightspeed (izasao prije par mjeseci)? Svidja mi se sto ima hrpu tipki na palcu, ali mi se ne svidja sto ide obicna baterija u njega, a ne puni se na USB. Bojim se da mu ta baterija daje dodatnu tezinu, jer volim da je mis sto laksi (igram FPS i TPS uglavnom, pod TPS ne mislim samo na shootere nego igre tipa AC).

 

I ako ste ga probali, kakve su mu te tipke na palcu, jel ih lako razlikovati? Iako mislim da mi to nebi bio problem jer vec skoro 10 godina imam G500 koji ima 3 dosta male tipke koje su k tome i dosta blizu, ali ih razlikujem bez poblema.

 

Vec dugo vremena sam mislio da ce mi G502 biti novi mis (jos prije dok je bio zicani, a kad je izasao Lightspeed sam mislio njega uzeti), ali sam prije par dana vidio G604 Lightspeed i on me pomalo zainteresirao.

 

E da, kljucno mi je da ima sto vise tipki i fast scroll, zato ne razmisljam o npr G903 (samo dvije extra tipke) ni o modelima G6xx prije G604 (nemaju fast scroll).

 

Inace necu jos neko vrijeme kupovati misa, sigurno ne prije nego cu moci otici u ducan i isprobati ih, al pitam ak netko ima iskustva, da podijeli.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
macgyver kaže...

Jel probao netko G604 Lightspeed (izasao prije par mjeseci)? Svidja mi se sto ima hrpu tipki na palcu, ali mi se ne svidja sto ide obicna baterija u njega, a ne puni se na USB. Bojim se da mu ta baterija daje dodatnu tezinu, jer volim da je mis sto laksi (igram FPS i TPS uglavnom, pod TPS ne mislim samo na shootere nego igre tipa AC).

....

 imam G602 koji ima isti dizajn tipki. Meni osobno su tipke super i točno pogađam onu koja mi treba u igri ili u radu u nekom programu.

Problem koji vidim u netu je da ih ljudi slučajno pritisnu palcem kad dižu miš od podloge. Meni se ne događa, ali sam jako blizu toga, tak da kužim.

 

Pošto je G604 noviji, pretpostavljam da je ovaj problem bar malo ispravljen.

 

G604 je 10g lakši od mog, tak da bi to meni bilo plus, ali tebi ovisi o tome kakav si miš do sada imao.

 

EDIT: Ako uzmeš G604, obavezno javi dojmove!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 14:51 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
macgyver kaže...

Jel probao netko G604 Lightspeed (izasao prije par mjeseci)? Svidja mi se sto ima hrpu tipki na palcu, ali mi se ne svidja sto ide obicna baterija u njega, a ne puni se na USB. Bojim se da mu ta baterija daje dodatnu tezinu, jer volim da je mis sto laksi (igram FPS i TPS uglavnom, pod TPS ne mislim samo na shootere nego igre tipa AC).

 

I ako ste ga probali, kakve su mu te tipke na palcu, jel ih lako razlikovati? Iako mislim da mi to nebi bio problem jer vec skoro 10 godina imam G500 koji ima 3 dosta male tipke koje su k tome i dosta blizu, ali ih razlikujem bez poblema.

 

Vec dugo vremena sam mislio da ce mi G502 biti novi mis (jos prije dok je bio zicani, a kad je izasao Lightspeed sam mislio njega uzeti), ali sam prije par dana vidio G604 Lightspeed i on me pomalo zainteresirao.

 

E da, kljucno mi je da ima sto vise tipki i fast scroll, zato ne razmisljam o npr G903 (samo dvije extra tipke) ni o modelima G6xx prije G604 (nemaju fast scroll).

 

Inace necu jos neko vrijeme kupovati misa, sigurno ne prije nego cu moci otici u ducan i isprobati ih, al pitam ak netko ima iskustva, da podijeli.

 G903 moze imati 4 dodatne tipke odjednom,ja ga imam i prezadovoljan sam misem

4 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav ekipa,

 

trenutno sam u potrazi za novim glodavcem, moj g500 me polako ali sigurno izdaje...

prelistao sam temu i nasao sam dva favorita, ili mozda me preporuku nesto nesto uzmem.

prema svim specifikacijama uzeo bi si g403, međutim naletio sam na g102, koji je duplo jeftiniji i čini mi se manji od g403.

ruka mi je 21x11

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Oba misa fantasticna, g102 ako si neki claw/fingertip grip a g403 ako si palm grip i ne smeta ti ergonomicniji dizajn. Imam oba i s oba sam prezadovoljan

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
d4rkd3atH kaže...
macgyver kaže...

Jel probao netko G604 Lightspeed (izasao prije par mjeseci)? Svidja mi se sto ima hrpu tipki na palcu, ali mi se ne svidja sto ide obicna baterija u njega, a ne puni se na USB. Bojim se da mu ta baterija daje dodatnu tezinu, jer volim da je mis sto laksi (igram FPS i TPS uglavnom, pod TPS ne mislim samo na shootere nego igre tipa AC).

 

I ako ste ga probali, kakve su mu te tipke na palcu, jel ih lako razlikovati? Iako mislim da mi to nebi bio problem jer vec skoro 10 godina imam G500 koji ima 3 dosta male tipke koje su k tome i dosta blizu, ali ih razlikujem bez poblema.

 

Vec dugo vremena sam mislio da ce mi G502 biti novi mis (jos prije dok je bio zicani, a kad je izasao Lightspeed sam mislio njega uzeti), ali sam prije par dana vidio G604 Lightspeed i on me pomalo zainteresirao.

 

E da, kljucno mi je da ima sto vise tipki i fast scroll, zato ne razmisljam o npr G903 (samo dvije extra tipke) ni o modelima G6xx prije G604 (nemaju fast scroll).

 

Inace necu jos neko vrijeme kupovati misa, sigurno ne prije nego cu moci otici u ducan i isprobati ih, al pitam ak netko ima iskustva, da podijeli.

 G903 moze imati 4 dodatne tipke odjednom,ja ga imam i prezadovoljan sam misem

 Znam, al mislim da bi mi druge dvije tipke (desne) bilo dosta nespretno koristiti. Morao bih malim prstom ili prstenjakom

12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Mogu potvrditi.

Imao sam G900. I desne bočne tipke se ne mogu normalno koristiti.

I poslije G700 su nedostajale tipke :(

I tako sam ga prodao, a po svemu ostalom je bio najbolji miš koji sam ikada koristio...

 

Edit: uzeo sam G602 i zadovoljan sam, ali je net pun problema s tim mišem, double klik, crknu tipke, problem s konekcijom...

Tako da već sad pratim akcije na G604 na Amazonu.

 

 

I čekam ako će se pojaviti kakav nasljednik G700s, lakši i s recimo punjenjem preko podloge.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 11:27 (CyberDemonVZ).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
CyberDemonVZ kaže...

Mogu potvrditi.

Imao sam G900. I desne bočne tipke se ne mogu normalno koristiti.

I poslije G700 su nedostajale tipke :(

I tako sam ga prodao, a po svemu ostalom je bio najbolji miš koji sam ikada koristio...

 

Edit: uzeo sam G602 i zadovoljan sam, ali je net pun problema s tim mišem, double klik, crknu tipke, problem s konekcijom...

Tako da već sad pratim akcije na G604 na Amazonu.

 

 

I čekam ako će se pojaviti kakav nasljednik G700s, lakši i s recimo punjenjem preko podloge.

 Pa G502 je najsličniji G700 po featureima. Ima i bežična verzija.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Nije lagan, ima manje tipki, ne puni se preko podloge...  Čekam te feature, ako će se uopće pojaviti na nekom modelu.

Dobar mi je i G602 za sad :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
CyberDemonVZ kaže...

Nije lagan, ima manje tipki, ne puni se preko podloge...  Čekam te feature, ako će se uopće pojaviti na nekom modelu.

Dobar mi je i G602 za sad :)

 Pa G700 ima 150 grama lol, ali da, kužim te, nema baš miševa koji su u isto vrijeme lagani, imaju puno tipki i bežični. Ako ti je dovoljno par bočnih tipki imaš viper ultimate i g pro wireless ali to vjerojatno znaš.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

pao je g403, u mallu za 380 kn, znam da moze moze jeftinije ali ne mogu cekati akcije.

iduci tjedan bi ga trebao dobiti.

pozdrav!

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Kupio sam, na preporuku, jeftini A4tech V7M Bloody miš za 20e. Oduševljen sam kao casual gamer. Odlično leži u ruci, tipke su veoma dobre kao i software koji dodje uz njega. Dobar za igranje FPS i za snipe. Preporuka od mene.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Za koju kunu vise ide g102 (ili g203, isti mis) koji je neusporedivo bolji. Ali bas ono, 5 klasa iznad.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Kod nas je g102 40e. to je već duplo skuplje :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
E jbg onda, nemate srece, kod nas se zna naci za 170 kn i toliko bi i trebao kostati.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Imaš za 170,00kn u edigital :)

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Blazebum kaže...
Kupio sam, na preporuku, jeftini A4tech V7M Bloody miš za 20e. Oduševljen sam kao casual gamer. Odlično leži u ruci, tipke su veoma dobre kao i software koji dodje uz njega. Dobar za igranje FPS i za snipe. Preporuka od mene.

 Ok su, no to su misevi koji pocinju polagano bit blacklistani na turnirima i u igrama zbog svojeg softwarea.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
hahhaajaads kaže...
Blazebum kaže...
Kupio sam, na preporuku, jeftini A4tech V7M Bloody miš za 20e. Oduševljen sam kao casual gamer. Odlično leži u ruci, tipke su veoma dobre kao i software koji dodje uz njega. Dobar za igranje FPS i za snipe. Preporuka od mene.

 Ok su, no to su misevi koji pocinju polagano bit blacklistani na turnirima i u igrama zbog svojeg softwarea.

 Zašto, koje mogućnosti su problematične? Znam da se općenito zabranjuju softweri, ili je nešto specifično?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Imaju jako dobre macro mogućnosti.

Zapravo, banovi su već počeli u igri Rust :( Pogledaj na Googlu: A4tech Rust

 

Samo, nije mi jasno kako se onda dozvoljava Logitech. Pa tamo se u milisekundu može podešavati macro...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Jakovp kaže...

 Zašto, koje mogućnosti su problematične? Znam da se općenito zabranjuju softweri, ili je nešto specifično?

 Problematicno je sto mis ima "plug&play" macro, znaci ak igras pubg/rust i sl. igre gdje trebas vuc mis lijevo/desno/gore/dole kod tog misa ne moras, on sam centrira i puca u jednu tocku a na tebi je samo da pratis tog lika i to je to. U Rustu su tipa bloody misevi zabranjeni, tj. ak imas ukopcan taj mis u komp on te automatski izbaci sa server iz Rusta no naravno sljedeci dan je odma dosao bypass i sve zeznuo, isto tako mislim da su banani od strane ESEAe.

 

CyberDemonVZ Ak sam dobro cuo, bloody program je undetected od strane anticheata od igara tak da mozes koristit bez da se moras brinut dal ces dobit ban, dok je kod Logitecha detected i mozes dobit ban u roku od par minuta ali moze i potrajat po tjedan dana bez da se ista desi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 14:34 (hahhaajaads).
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav svima, može neka preporuka miša do cca. 250 kuna.

Bitno mi je da ima RGB i minimalno 2 bočne tipke, ako ima još koju, veliki plus.

Ima more toga, ne znam što valja.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Mister RomantiQ kaže...

Pozdrav svima, može neka preporuka miša do cca. 250 kuna.

Bitno mi je da ima RGB i minimalno 2 bočne tipke, ako ima još koju, veliki plus.

Ima more toga, ne znam što valja.

 

 Namjena? (fps, mmo, uredski rad) Veličina ruke? Tip gripa?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 11:47 (Jakovp).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
hahhaajaads kaže...
Blazebum kaže...
Kupio sam, na preporuku, jeftini A4tech V7M Bloody miš za 20e. Oduševljen sam kao casual gamer. Odlično leži u ruci, tipke su veoma dobre kao i software koji dodje uz njega. Dobar za igranje FPS i za snipe. Preporuka od mene.

 Ok su, no to su misevi koji pocinju polagano bit blacklistani na turnirima i u igrama zbog svojeg softwarea.

 

Nije to do miša nego do software. Ima neka 4 cora, 2 su free, a 2 plaćaš 10$ mislim. E ta da koja plaćaš imaju u sebi taj headshoot mod.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2020 12:10 (Blazebum).
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Bok, trebao bi jedan savjet. Kupio sam Logitech G603. Stavio USB receiver u laptop, nikakav driver nije instalirao. Miš sam nakon pola sata muke uspio upariti sa USB-om i sad je situacija slijedeća:

 

- windows device manager ga prepoznaje kao "HID compliant mouse", znači generički miš

- Logitech G Hub ga vidi kao G603

 

Nije mi jasno zašto USB stick nije instalirao nikakav odgovarajući driver... Ima tko kakvu ideju?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Sve ok.

Windowsi ga vide kao HID miša i ne treba im drugačiji driver.

Ako želiš nešto napredno, onda snimiš njegov softver koji instalira svoje drivere.

 

Nego, nije mi jasno zašto su bili problemi s uparivanjem. Do sad sam valjda slagao preko deset njihovih miševa, svi rade out of the box.

 

Nema veze, bitno da radi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 19:38 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
CyberDemonVZ kaže...

Sve ok.

Windowsi ga vide kao HID miša i ne treba im drugačiji driver.

Ako želiš nešto napredno, onda snimiš njegov softver koji instalira dvije drivere.

 

Nego, nije mi jasno zašto su bili problemi s uparivanjem. Do sad sam valjda slagao preko deset njihovih miševa, svi rade out of the box.

 

Nema veze, bitno da radi.

 Thx! Greška je bila moja, slijedio sam upute bez razmišljanja, a upute kažu da se drži gumb sa donje strane miša 3 sekunde. Kasnije sam tek skužio da ga to baci u mod za bluetooth uparivanje. Za lightspeed je bio dovoljan jedan kratak pritisak (to nigdje ne piše).

13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav ekipa! Može preporuka za miša za posao (programiranje), gejmanje nula bodova. Oko 1k je budžet.

 

Logitech MX Master 3 mi se čini ok.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Imam Fireglidera, ali je nažalost počeo otkazivati. Zamjena otprilike takvog dizajna do cca 300kn?
Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
INCOGNITO99 kaže...
Imam Fireglidera, ali je nažalost počeo otkazivati. Zamjena otprilike takvog dizajna do cca 300kn?

 Logitech G203. Nešto manji, drastično lakši, ali i ogroman skok u senzoru i mogućnostima - igrati ćeš duplo bolje (nakon kratkog privikavanja).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
191x7 kaže...
INCOGNITO99 kaže...
Imam Fireglidera, ali je nažalost počeo otkazivati. Zamjena otprilike takvog dizajna do cca 300kn?

 Logitech G203. Nešto manji, drastično lakši, ali i ogroman skok u senzoru i mogućnostima - igrati ćeš duplo bolje (nakon kratkog privikavanja).

 Jel mu možemo još par alternativa? Na poslu sam i ne pada mi na pamet sličan oblik, a ne stignem tražiti. No bojim se da će mu G203 iako odličan biti ergonomski nepraktičan. Fireglieder je bio ogroman mišonja i dosta drukčijeg oblika.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice