Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša izdvojena tema

poruka: 6.051
|
čitano: 1.176.748
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
crazy_luđak kaže...

Ima li tko iskustva s ergonomskim misevima?

 

Upao mi je u oko Logitech MX Vertical Advanced Ergonomic, ima li ga tko ili neki drugi ergonomski/vertikalni?

 

 imam ja jeftikanera s GearBesta, nekih 12$ me koštao...

 

https://www.gearbest.com/mice-keyboards/pp_009759248398.html?wid=1433363

 

uzeo sam ga ženi, jer se žalila da ju boli zglob, ali nije ga htjela uzti (na posoa, neće privatne stvari tamo nositi)... bio bi neiskorišten da nisam slomio metakarpalnu kost i imao desnu ruku u longeti, pa sam ga ja uzeo na posao....

 

i mogu reći da mi je bilo puno lakše raditi s njime...a kad sam skinuo longetu, vratio sam se na Logi M705, ali je žena uzela vertikalca i zadovoljna je, ne boli ju zglob nakon 8h rada...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Preporuka za najbolji gaming miš do 300 kn. Velicina ruke medium.

 

Zasad sam vidia Hyperx Pulsefire core, Steelseries 110. 

 

Jedini uvjet je da nije prešaren s rgb. 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
G102 ili g203, rgb ugasis.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Trazim novi mis.

Godinama koristim G502 proteus. Imam ih 3.

Ali to je brick i ne valja za FPS igre. Koristim claw i nekag fingertip na njemu. Al mis nije bas udoban i leti na sve strane u FPS igrama. Baljda najgori mis za FPS igre xD. Super za vise manje sve ostalo.

 

Nema bas neki flexy kabel pa zato razmisljam o wireless. Ali cuo sam da su sad izmislili neke ultra lagane flexy kable.

Ima li neke zamjetne razlike izmedu cable vs no cable?

 

Inace, ovaj G502 drzim sa thumb i ring finger, claw grip. Mali prst mi je sa strane na podlozi. Nije mi ga udobno drzati sa malim prstom. Mislim da sam prije miseve drzao i malim prstom. Al to je bilo prije vise od 5 godina...

 

G Wireless Pro i Viper Ultimate mi je preskup.

Trenutno si razmisljam izmedu g305 i Razer Viper.

Gledao sam rocket ninja jump i listao prema mjerama, ali svejedno mi se cini da biram na slijepo.

DeathAdder V2 isto izgleda ok.

 

Ruka mi je 9cm siroka il malko vise, a duga koji 18cm il malko manje.

 

Kako vi odaberete miseve boga mu? :P

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2020 16:05 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
tigerija kaže...

 

Kako vi odaberete miseve boga mu? :P

 

 

 Uzmem manje zlo

Meni g502 odgovara. Ja ga drzim malim prstom, ne koristim nikada claw i dobar mi je za fps igre (nisam pro niti tezim tome, jel'te). Tezina me niti malo ne muci (doduse nisam stavio utege u njega). Neki kazu da im je bolje sa laksim misem. U to ulaziti necu.

Najbolje ti otici negdje i isprobati, te uzeti manje zlo

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2020 16:10 (SamoPitam3).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Imas ruku kao i ja, g502 i deathadder su ti preveliki. Za claw bi ti bio naj glorious O-, iako novi viper mini isto obecava, ja cu najvjerojatnije njega uzet ili procekati CM MM720, pa vidjeti ako bude bolji.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Probaj negdje g305, manji mis, lagan a senzor ne možeš razlikovati od zicnog. Od zicnog je g203 dobra opcija

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Ima netko Deathaddera v2? Zanima me na poleđini button profile i ledica iznad njega. Dali se ledici može mijenjati boja ovisnosti o profilu ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Pozdrav, razmišljam o investiciji o logitechu g402 + podloga za isti g240 od logitecha. Koliko je kvalitetan miš i podloga u kombinaciji? Trenutno imam Razer Megasoma podlogu i MX518 koji su stari skoro pa sad 10 godina. Oboje funkcioniraju, ali mislim da je vrijeme za uložit, a za 399,00Kn nije neka lova po mom mišljenju. I koliko su slični g402 i MX518 ili su to dva različita oblika? Ako netko ima subjektivno i objektivno misljenje volio bi rado čut. 

 

Hvala i lijep pozdrav.

Još jednu pa idemo ili dve pa ostajemo
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Jel valjaju što ovi naši Frendly Fire proizvodi? Nekek mi se miš čini ok.

 

https://www.hcl.hr/vijest/friendly-fire-oprema-sada-jos-bolja-necete-vjerovati-jos-jeftinija-152710/

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Filip720 kaže...

Pozdrav, razmišljam o investiciji o logitechu g402 + podloga za isti g240 od logitecha. Koliko je kvalitetan miš i podloga u kombinaciji? Trenutno imam Razer Megasoma podlogu i MX518 koji su stari skoro pa sad 10 godina. Oboje funkcioniraju, ali mislim da je vrijeme za uložit, a za 399,00Kn nije neka lova po mom mišljenju. I koliko su slični g402 i MX518 ili su to dva različita oblika? Ako netko ima subjektivno i objektivno misljenje volio bi rado čut. 

 

Hvala i lijep pozdrav.

 Meni osobno se g402 ne sviđa. Sto se tice senzora tu je super ali meni ne odgovara raspored tipki. Ima onu sniper tipku koja samo smeta i zbog nje back i fw tipke nisu po meni dobro pozicionirane. G403 mi je puno bolji, od manjih miseva bih predložio g203/g305 jos. Za mx518 ne znam, nisam koristio ga. Sto se tice podloge, to ti je ona izuzetno tanka podloga, nije losa, mis dobro klizi ali osobno sam fan debljih podloga a iskreno cu ti reći dosad svaka gaming podloga mi je bila dobra, od jeftine 90cm siroke s ebaya za 60kn preko ss qck, neke roccat, modecom pa sve do g240 i nekoliko razer razer podloga

10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Azmo kaže...

Jel valjaju što ovi naši Frendly Fire proizvodi? Nekek mi se miš čini ok.

 

https://www.hcl.hr/vijest/friendly-fire-oprema-sada-jos-bolja-necete-vjerovati-jos-jeftinija-152710/

 nisu ni tak jeftini, a opremu im prave kinezi naravno

 

najsmješnije od svega mi je to što su im tipkovnice sa hr layoutom na našem tržištu skuplje nego one sa njemačkim layoutom

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Pozz. Šaljem u zaborav moj gigabyte m6900. Služio me je više od 10godina. Srednji klik mu je počeo otkazivati.
Da li mi možete preporučiti neki gejming mis do 40ak eura.
Za sada razmišljam o A4tech bloody V7m, hyperx pulsfire, bloody A90
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Blazebum kaže...
Pozz. Šaljem u zaborav moj gigabyte m6900. Služio me je više od 10godina. Srednji klik mu je počeo otkazivati.
Da li mi možete preporučiti neki gejming mis do 40ak eura.
Za sada razmišljam o A4tech bloody V7m, hyperx pulsfire, bloody A90

 G203 uz navedene, fantastičan mis. Hyperx je dobar a ova dva nisam imao prilike probati

12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Bok ekipa, nakon što mi je moj, 8 godina stari Logitech G400, počeo pokazivati znakove crkavanja, trebao bi preporuku za bežični gamerski miš do 500 kn. Najviše sam gledao Logitech G305 i G604 zbog odličnog senzora (navodno nema razlike u odnosu na žični miš, a to mi je bitno jer igram preko GeForce Now servisa pa da ne nadodajem na već postojeću latenciju). Ono zbog čega sam se počeo predomišljati je to da se većina ljudi žalila da su klikovi na oba miša jako glasni. 

 

Pošto se igram po noći u dnevnoj sobi i ne želim izluđivati ženu luđačkim kliktanjem, ima li neka relativno tiša alternativa? Da li su klikovi na ova 2 stvarno toliko glasni? Logitech ima i nekakvu silent seriju miševa, ali senzor je bezveze u odnosu na ove.

 

Što se tiče ergonomije, imam veće ruke i prakticiram claw grip.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2020 8:47 (greysaint0).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
greysaint0 kaže...

Bok ekipa, nakon što mi je moj, 8 godina stari Logitech G400, počeo pokazivati znakove crkavanja, trebao bi preporuku za bežični gamerski miš do 500 kn. Najviše sam gledao Logitech G305 i G604 zbog odličnog senzora (navodno nema razlike u odnosu na žični miš, a to mi je bitno jer igram preko GeForce Now servisa pa da ne nadodajem na već postojeću latenciju). Ono zbog čega sam se počeo predomišljati je to da se većina ljudi žalila da su klikovi na oba miša jako glasni. 

 

Pošto se igram po noći u dnevnoj sobi i ne želim izluđivati ženu luđačkim kliktanjem, ima li neka relativno tiša alternativa? Da li su klikovi na ova 2 stvarno toliko glasni? Logitech ima i nekakvu silent seriju miševa, ali senzor je bezveze u odnosu na ove.

 

Što se tiče ergonomije, imam veće ruke i prakticiram claw grip.

Mogu preporuciti G305, G603 i Basilisk X HyperSpeed, imam ih svo troje i svi su odlicni

 

G603 - baterije traju pola godine, najtezi je od svih i najvislji, meni osobno to i najvise odgovara za moju ruku i palm grip, pa njega i najvise koristim

 

G305 - najmanji i najlaksi, baterija traje oko 10 dana, najbolji od ova tri za claw grip, meni ne odgovara za palm grip, nekako mi je premali, pa ga koristim kao prijenosni

 

Basilisk X HyperSpeed - ovaj je neki mix ovih gore navedenih, i ergonomski i po mogucnostima baterije, najugodniji je za palm grip, baterija traje oko 2 tjedna+

 

sva tri su u igranju odlicni, i nemam nikakvih problema niti sa jednim niti vidim/osjetim ikakve razlike, senzori su im svima top

 

G604 nisam koristio do sada

 

nazalost trenutno ne mozes otici do ducana da probas svaki kako ti pase u ruku, ali po ovome sto si rekao, meni se cini da ce ti za claw najbolje odgovarati G305, pa onda basilisk

 

G603 po mome misljenju nije dobar za claw nacin koristenja, pretezak je i bude ti previse opterecivao prste i zglobove

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
7 godina
protjeran
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Iskreno, G400(s) su svi naslijednici MX500/510/518,

po obliku i funkcionalnosti.

 

Kad je meni odapeo prataro MX518, kupio sam oblikom najslicniji G403 i nije mi nikako pasao.

Takodje sam probao G502 Hero, on mi je bio jos gori, ergonomski uzas.

 

Tako a sam najsretniji otkad je u 2019. prestavljen novi G MX518. Kupio sam odmah u Saturnu 2 komada,

oba isprobao, jedan spakirao u ormar, a drugi koristim. Nikad se ne zna do kad ce ih biti. Sigurno je sigurno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

Sori, napravio sam 2 greške u postu, da se ispravim:

 

- Gledao sam G305 i G603 (ne 604)

- imam više nekakav hibridni grip (claw, ali pošto je miš relativno velik, dlan mi lagano dodiruje miš (ne cijelom površinom)

 

Pa ako može update-ani feedback :)

 

I da, jesu stvarno glasni klikovi kako se priča? Kao što je rekao jedan forumaš iznad ne mogu trenutno do niti jednog dućana da provjerim...

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
greysaint0 kaže...

Sori, napravio sam 2 greške u postu, da se ispravim:

 

- Gledao sam G305 i G603 (ne 604)

- imam više nekakav hibridni grip (claw, ali pošto je miš relativno velik, dlan mi lagano dodiruje miš (ne cijelom površinom)

 

Pa ako može update-ani feedback :)

 

I da, jesu stvarno glasni klikovi kako se priča? Kao što je rekao jedan forumaš iznad ne mogu trenutno do niti jednog dućana da provjerim...

 G305 je jako mali miš, svakako ne za tvoju ruku. Uzmi u obzir razer viper.

 

Ili pogledaj ovaj vodič:

 

https://www.rocketjumpninja.com/mouse-search

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Imam g305 i malo jesu glasniji klikovi. Dal su pre glasni bi morao sam isprobati.
Inače miš je odličan u svakom pogledu. I da, kolega je napisao ,malo je manji ...
12 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Aigor kaže...
Imam g305 i malo jesu glasniji klikovi. Dal su pre glasni bi morao sam isprobati.
Inače miš je odličan u svakom pogledu. I da, kolega je napisao ,malo je manji ...

 Thx. Odlučio sam se ipak za G603, baš zbog dimenzija. Vrlo je sličan mom starom G400.

8 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Ovisi za sto ti treba, za fps je bolji ovaj drugi ali rade kupi g203 ili g102, to je isti mis samo jeftiniji.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
AngeL_FreaK kaže...

Jel ima netko iskustva s ovim mišem?

https://www.mall.hr/misevi-i-tipkovnice/logitech-g502-se-gaming-mis-hero-rgb-usb

 

Imaš i popust ako upišeš kod.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
AngeL_FreaK kaže...

 pazi, na mall.hr-u je nedostupan.

 

inace za taj mis ne treba dodavat komentare, imas ih i u ovoj temi, a i ostatku interneta brdo review-a i komentara, legendaran mis s kojim ne mozes fulat (osim ako ti ne odgovara u ruci, a i tezina)

Anything that can be connected, will be connected.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi

Možeš itekako fulati ako misliš igrati fpsove koji su imalo brži, taj miš je cigla i samo za palm grip.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

zato sam i napisao "ako mu odgovara u ruci i tezina"...

Anything that can be connected, will be connected.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

G102 za 170kn. Naručeno danas - mislim da za tu lovu nema boljega trenutno :)

 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog mi
Baldric kaže...

G102 za 170kn. Naručeno danas - mislim da za tu lovu nema boljega trenutno :)

 Nema, super miš za fps (i više) i super cijena!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice