Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.466
|
čitano: 1.790.227
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav svima. Poprilicno jeftino, za nase uslove (90 eura), mogu dobiti polovno Logitech Wireless Gaming Headset 930. Imam standardnu integrisanu zvucnu kartu, a koliko znam ove sluske imaju ugradjenu zvucnu. Iskustva, preporuke, savjeti? Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2012 20:39 (pdy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Ithuriel kaže...

Ja imam. Narucujem vec godinama s Ebaya.

Lutrija. Nikada ne znas, i dosta je rizicno..

Mada, gledajuci na taj nacin, znali su me prevaljati i kod "nas" u RH u poznatim brandiranim trgovinama... Jednom sam kupio igru Warcraft 3 sa rabljenim kodovima.. Trgovina ju kupila od zatvorene igraone i samo zapakirala. A kod od same igra imalo pola grada... Kupio da igram na netu, a ono scam... A naplatili cijenu kao da je igra nova novcata..

Pa zatim su me za slusalice od mp3 prevarili u drugoj trgovini. Lijeva crkla, ja dao na servis i nikada nisam dobio niti novac, niti slusalice...

Tako da, svaka kupnja je na neki nacin lutrija. Negdje su sanse niske da ce te prevariti, negdje visoke. Pogledaj im ocjene. Ako uglavnom prodaju fejk, imaju niski reputation kao Ebay trgovci. To je jedini nacin da znas. Ako su prevarili druge, i tebe ce.. :P

 

čitao sam malo ocjene i odličan je prodavač, nitko nije napisao da je predmet kinesko smeće... 

ako naručim, javim kada stigne pa da se zna...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Cimer od lege s faksa je bas neki dan dobio Steelseries Siberia (neck), isto od kineskog prodavaca. Cijena isto negdje oko 300kn, kao i tvoja. Kaze da je super zadovoljan. :)

 

Sretno. 

13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav, trebao bih headset do 100kn, pa eto primam sve savjete;

 

npr Genius HS-G500V,speedlink fellow  il tak nes

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2012 19:23 (sinkee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ja sam do evo jucer koristio Genius HS G500v. Za te novce, neces bolje naci od toga. Stvarno dobar headset u tom rangu. Cvrsta konstrukcija, mekani i udobni jastucici na sluskama, i mikrofon koji dobro izolira i kroz kojega te se dobro cuje, a okolinu pak znatno manje. I sto je najbolje, mic se moze podici da ne bude pred ustima. Nepojmljiv mi je headset koji ima nepokretan mikrofon, pa moras skidati slusalice ako ces jesti, popiti nesto... Ove nemaju taj problem.

I usporedbe radi, mic ako podignes skroz gore, znaci u poziciju koja nije za razgovor, sugovornici te bas nece jasno cuti. Znaci, vec na 20ak cm od usta se znatno slabije cujes, sto je dobro jer znaci da stvarno ne kupi sve moguce sumove iz svih smjerova. Kad ga spustis pred usta, cut ce te se super. Kad je gore, jedva da ces se cuti. 

 

Izolacija na usima je srednje kvalitete, no za te novce, nema bolje. Zapravo, v. dobra je izolacija, jer cak i kad ne slusam nista na njima a imam ih na usima, ne cujem cimericu na dva metra kako prica ako ih ne maknem s uha.

 

I jos jedan veliki plus je to sto imas taj "daljinski", ili kako se vec naziva. Ono sto ti omogucava reguliranje glasnoce i mute funkcije na samom headsetu. Uvijek ti je pri ruci, i uvijek mozes muteati/smanjiti bez da prckas po samim funkcijama u racunalu.

 

Moja preporuka. {#}

 

Jedina mana je ako imas veliku glavu i vece usi. Tada bi te mogao malo pritiskati dok ga ne "razvalis", tj. dok se ne rasiri.

 

Sve u svemu, headset nije smece. Ono za sto je konstruiran, obavlja vrlo dobro, i definitivno vrijedi tog novca.

Kako je netko ranije spomenuo, moze se sa sigurnoscu reci da postoji nekakva granica od cca 200-300 kuna  nakon koje ti dobar dio opreme gubi na omjeru kvalitete s obzirom na investirano:dobiveno. Ovdje za 100kn dobijes u omjeru ulozeno:dobiveno puno vise nego recimo da uzmes jedan Tiamat ili Megalodona po 900-1200kn.

 

Naravno, neka se niti jedan musicofil ne uvrijedi. Ne ulazim u to koliko se isplati ili ne dati odredjenu svotu novca za skupi headset jer je to individualno. Samo impliciram na to da se proscjenom korisniku racunala ne isplati davati novce koje mi zagrizenjaci dajemo. {#} 

14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
pdy kaže...

Pozdrav svima. Poprilicno jeftino, za nase uslove (90 eura), mogu dobiti polovno Logitech Wireless Gaming Headset 930. Imam standardnu integrisanu zvucnu kartu, a koliko znam ove sluske imaju ugradjenu zvucnu. Iskustva, preporuke, savjeti? Hvala!

Ako su ocuvane i imaju jamstvo ja bi ih uzeo ! Inace imam G35 i zadovoljan sam s njima !

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Haf932 kaže...
pdy kaže...

Pozdrav svima. Poprilicno jeftino, za nase uslove (90 eura), mogu dobiti polovno Logitech Wireless Gaming Headset 930. Imam standardnu integrisanu zvucnu kartu, a koliko znam ove sluske imaju ugradjenu zvucnu. Iskustva, preporuke, savjeti? Hvala!

Ako su ocuvane i imaju jamstvo ja bi ih uzeo ! Inace imam G35 i zadovoljan sam s njima !

Prodavac je iz drugog grada, tako da ne znam jesu li ocuvane, a jamstvo nemaju. Hvala

12 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Preporuka slušalica za glazbu uglavnom ? Slušam večinom electro, mash up-ove, Tiesta, Hardwella, i mixeve , tu i tamo neki klasik od Gunsa, Pink Floyda itd...
Nikakav Gaming, a niti Skype. Znači pretežno glazba. U rangu od 400 do 800 kn ! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Asus Xonar DG cirka 250 Kn + Sennheiser HD 205 cirka 400 Kn ili Sennheiser HD 419.

Same slušalice na integriranoj zvučnoj su ti loša solucija za slušanje glazbe.

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pogledaj " moj PC " {#}, uglavnom imam laptop, tako ta bi trebala neka zasebna zvučna kartica preko USB-a ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Phantom_RI kaže...

Pogledaj " moj PC " {#}, uglavnom imam laptop, tako ta bi trebala neka zasebna zvučna kartica preko USB-a ?

Da bude ironično prije preporuke sam i gledao tvoj PC i previdio ono "Laptop".

 

I da, treba ti dobra USB zvučna kartica. Najbolje što sam pronašao od cijenom prihvatljivih USB zvučnih kod nas trenutno je:

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=5885 no pretpostavljam da ti je ona preskupa...

 

Stoga neku od ovih:

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=13734 (Creative Labs X-Fi Go Pro)

ili

http://www.feniks-kompjutori.hr/index.php?module=proizvodi_opsirnije&id=118237&kateg=F312 (Creative Xmod USB).

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

kako sam imao kolokvije prošli tjedan, i još sutra imam zadnji, sutra kad dođem doma napišev review za SS 7H, nisam mogao prije napisat dojmove i osvrnut se na njih zbog ispita, a rekao sam da budem, tako da sutra ga napišem i stavim na forum review

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ja ne!!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

steelseries 5h v2 je praktički njesra.

danas sam fino otišao u links nakon par dana korištenja, i zamjenio ih za plantronics gamecom 780.

sve šta mogu reći je VAU. (da,onaj vau ko kad dijete uđe u turbo limač i da ,takvo zadovoljstvo {#})

preodlične slušalice,mogučnosti koje ima,udobnost ,a o jačini vam ne želim pričati jer to je STRAVA kako su jake.

prezadovoljan sam i svakome definitivno preporučam do cca 500-600 kn nek se ne premišlja jer su garant BEST BUY! (naravno ovdje pričamo samo za slušalice koje su samo za desktop ili laptop)

 

Battlelog CRO_ZeNGe
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 23:33 (ZeNGe_CRO-mt).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pa ajd onda reci zbog cega su tako jake? Ali da to nije zbog bolje zvucne s jačim izlazom i manje impedancije samih slusalica.
Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
Pa ajd onda reci zbog cega su tako jake? Ali da to nije zbog bolje zvucne s jačim izlazom i manje impedancije samih slusalica.

a cijenovno su iste??? prelol

nema uopće dileme koje su bolje.

plantronics

btw u svemu ,od jačine,mogučnosti,udobnosti do mikrofona i izgleda, u biti sve kaj treba imat pravi headset ovaj ima,dok stelseries nema i ja neznam tko je te sluške proglasio pro gameing, pro šit prije.

Battlelog CRO_ZeNGe
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 23:35 (ZeNGe_CRO-mt).
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Jel može najbolje slušalice do 80 kn???

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

ej ljudi ako može brzi odgovor - kupujem neki jeftini headset, evo tu trgovina u susjednoj ulici ima Speedlink Fellow. Ja bi to već uzeo s police i gotovo da nisam čuo dosta hvale o Speedlink Medusama (stereo). Da si jednostavno uzmem taj Fellow ili je 50-ak kuna skuplja Medusa toliko bolja da je moram tražit.

 

Nemam visoke prohtjeve; nemam čak ni pravu zvučnu karticu {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2012 15:14 (Sunshin).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Fellow je ok, Ares je bolji a Medusa Nx naj od tih troje. Thebe je los.
Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Dajte preporuku slusalica za muziku i tu i tamo gaming do 200kn....moze i malo vise ak se isplati dat vise....al ne previse jer se nema para :)) hvala
Werdum Combat Team
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
KrpaZG kaže...
Dajte preporuku slusalica za muziku i tu i tamo gaming do 200kn....moze i malo vise ak se isplati dat vise....al ne previse jer se nema para :)) hvala

Potraži Philips modele. Ili Sennheiser HD 201 ako možeš.

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

evo danas odvrtio od kojih 15 do 19 h bf3 sa SS7H, jučer vrtio muziku

sve što mogu reći je, bolje od siberie, ne samo zbog toga jer su novije, već je tu cijelokupni dojam o njima i njihovoj kvaliteti

odmah da napomenem testove slušalica sam radio na zvučnoj kartici od steelseriesa

 

neću sada pisati sa čim sve dolaze, specifikacije i slično, to sve se može vidjet na youtubu, ovdje dajem samo svoje mišljenje o njima, a i slika možete pronaći malo more na netu

što se tiće izgleda i ergonomije, izgled je ništa posebno, standardne slušalice sa uobičajenim izgledom, matt boja pa nisu magnet za prste i slično, lako za održavanje. Ergonomski slušalice su vrlo udobne, imao sam ih 4 sata na glavi i dok se uživi u igranje, nisam imao osječaj da su mi  na glavi, lagane, udobne, jednostavno podesive, sve u svemu na ova dva segmenta jako dobro

ono što sam primjetio za razliku od siberie, je to, da zvučnici su pokretljivi i nisu fiksni kao kod siberie, i time slušalice bolje pokrivaju, ujednačenije i bolje same uši, sjedaju oko školjke uha i ne rade pritisak na njega samog i nisu neudobne nakon nekog vremena

izolacija zvuka na njima radi fenomenalno, ovo stvarno ne pretjerujem, izolacija je boli glava. Imam na njima kožne jastuke i dok sam danas igrao sa frendom, nisam čuo sam svoj glas tokom igranja, a ni telefon koji je pola metra od mene

slušalice imaju 50mm drivere za svako uho, zvuk je jasan, čist, visoki i niski tonovi su jasno izraženi, bass je možda malo slabiji nego u odnosu na siberiu, ali meni ne smeta, jer dok stavim postavku za bass na zvučnoj slušalice u igrama funkcioniraju jako dobro, a u kombinaciji sa SS zvučnom i virtualnim 7.1 zvukom, igranje je poseban gušt

u bf3 točno se može čuti gdje tko puca, kako na učitavanju mape avion leti oko vas, posebno dok na serveru helikopter vam preleti iznad glave u bilo kojem smjeru, jednostavno za u*rat se od gušta

provrtio sam na njima više tipova muzike, od metala, rocka, techna, dubstepa, trancea, post rocka i u svim tipovima slušalice su dale malo drugačiju sliku zvuka u odnosu na siberiu, moglo je to i bolje što se tiće preslušavanja glazbe i slično, to je razumljivo jer su slušalice prvenstveno orijentirane na zvukove koji dolaze iz igri, a na tom segmentu jednostavno sjaje

raspoznavanje situacije sa njima u kombinaciji sa zvučnom i pozicioniranje zvuka rade savršeno, ultimativni test bude dok ću jednom u pola noći upalit dead space 2 i zaigrat, to će biti potpuno druga igra od one koju sam igrao na 2.1 šrot zvučnicima

 

u konačnici, jako sam zadovoljan sa proizvodom, definitivno daju jednu odličnu atmosferu i drugačiji doživljaj gaminga, s obzirom da su slušalice kvalitetne, daju se rastaviti za lakši transport i imaju pleteni kabel, mikrofon je naravno kao i na ostalim modelima, cijena je ajde, prihvatljiva, ja sam svoje uzeo za 600 kn + 35 za dostavu, naručio utorak u 15:30, srijeda u 11:45 stigle iz grubišnog polja u lovran

sve u svemu, odlične slušalice, možda za muziku malo slabije, ali za gaming u kombinaciji sa njihovom zvučnom su apsolutni  pogodak, Ithuriel nećeš pozalit što se tiće kupnje, još dok ti dođe zvučna uživat ćeš u jednom od boljih gaming headseta danas

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ja ne!!!!
Moj PC  
5 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Uopce ne sumnjam. ^^

Ja cu svoje dojmove napisati kad budu potpuni, a to je kad stigne ta zvucna. :)

Jedino mi je malo bed sto sam ih platio 730kn s dostavom od ZG do OS, te jos dodatnih 99kn sam izdvojio za USB zvucnu od 7h modela. Mogao sam proci s 25kn za tu zvucnu da sam uzeo od 5h v2, no posto nije isti model (iako je tehnicki isti).. Jednostavno bi mi "bolo" u oci. {#} 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Ithuriel kaže...

Uopce ne sumnjam. ^^

Ja cu svoje dojmove napisati kad budu potpuni, a to je kad stigne ta zvucna. :)

Jedino mi je malo bed sto sam ih platio 730kn s dostavom od ZG do OS, te jos dodatnih 99kn sam izdvojio za USB zvucnu od 7h modela. Mogao sam proci s 25kn za tu zvucnu da sam uzeo od 5h v2, no posto nije isti model (iako je tehnicki isti).. Jednostavno bi mi "bolo" u oci. {#} 

vjeruj mi da se ta zvučna isplati svake hebene kune, jer za male pare dobiješ jako dobru stvar koju možeš koristit bilo gdje i bilo kad

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ja ne!!!!
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Jeli se može zasebno kupit zvučna od 7h modela

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
bruno03 kaže...

Jeli se može zasebno kupit zvučna od 7h modela

Može, na eBayu i slično. Kod nas u HR nema nigdje.

No svakako je bolje taj headset upariti s poštenom zvučnom karticom, barem Asus Xonar DG.

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
bruno03 kaže...

Jeli se može zasebno kupit zvučna od 7h modela

Može, na eBayu i slično. Kod nas u HR nema nigdje.

No svakako je bolje taj headset upariti s poštenom zvučnom karticom, barem Asus Xonar DG.

Skup je Xonar.. {#} Ja sam isto razmatrao tu opciju, no trenutno nemam 500kn za zvucnu, pa je to na cekanju do Bozica. No svakako se isplati, jer je to prakticki rjesenje za vise godina. Pogotovo nama koji koristimo vise od jednog racunala za gaming, a svi imaju crappy soundcard. 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Ithuriel kaže...

Skup je Xonar.. {#} Ja sam isto razmatrao tu opciju, no trenutno nemam 500kn za zvucnu, pa je to na cekanju do Bozica. No svakako se isplati, jer je to prakticki rjesenje za vise godina. Pogotovo nama koji koristimo vise od jednog racunala za gaming, a svi imaju crappy soundcard. 

Pa i nije baš tako skup. Xonar DG je 220-300 Kn, uglavnom oko 240-250 u večini trgovina.

USB zvučne su za laptope i prenosivost (npr ideš na lan na kojeg ne nosiš svoj komp), al na primarnom gaming kompu treba dobra zvučna.

Twitter @191x7 za pomoc oko racunala i preporuke hardvera...
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav, mozete li mi preporuciti najbolje slusalice do 200kn(ili do 250kn s ukljucenom dostavom). Vecinom bi ih koristio za slusanje muzike, nekad i za gaming. Nije vazno imaju li mikrofon ili ne. Mozete dati i linkove s njuskala ili ebaya, vazno mi je samo da su nove zapakirane. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2012 21:11 (mustang995).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice