Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.213.709
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ja sam upravo narucil R1280DB za TV u manjem dnevnom boravaku, za pc su dobri i stari logitech Z3.

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
elvis again kaže...

Ja sam upravo narucil R1280DB za TV u manjem dnevnom boravaku, za pc su dobri i stari logitech Z3.

Uzeo sam na kraju edifiere 1280db umjesto troduplo skupljeg sounbara. 

 

Mozda ce ti za pc u manjoj sobi cak biti i previse... 

 

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
14 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
elvis again kaže...
elvis again kaže...

Ja sam upravo narucil R1280DB za TV u manjem dnevnom boravaku, za pc su dobri i stari logitech Z3.

Uzeo sam na kraju edifiere 1280db umjesto troduplo skupljeg sounbara. 

 

Mozda ce ti za pc u manjoj sobi cak biti i previse... 

 

 

Baš sam neki dan uzeo (skoro) iste zvučnike za PC - R1280DBs (razlikuju se ako se ne varam samo u postojanju izlaza za subwoofer kod mojih). Jesu možda jaki za <80cm udaljenosti, ali nije da se žalim. A i glasnoća se ionako neće držati ni blizu max.

 

Ukupna kvaliteta zvuka nije baš vrhunska, ali za tu vrijednost je dosta dobra. Bass je itekako prisutan i jači je nego što sam očekivao, ali naravno ne može postići tu dubinu kao wooferi ili veći zvučnici, što je i očekivano s obzirom na dimenzije.

 

Anyway, prešao sam na ove zvučnike nakon Logitech z2300 (preteča Z623, otprilike su isti po jačini i kvaliteti kao Z623), i digli su mi dosta kvalitetu zvuka. Izgubio sam samo na jačini basa jer Logitech zvučnici su 2.1 (vs 2.0 Edifier R1280DBs) i imaju ogroman woofer, ali to je i jedan od razloga zašto sam ih promjenio - naime iako sam ga smanjio do kraja, bass se javljao i kad treba i kad ne treba, što je bilo malo iritantno.

16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Nikad nisam previše držal do Logi zvučnika, a jezuš bljuvotine koja šminkerska fejkara od visokotonaca.

 

https://www.amazon.com/Logitech-Z333-2-1-Speakers-Easy-access/dp/B0151K2AB0

 

To je stariji model, lansiran još 2014 godine ali eto večina ljudi od početka vjerojatno nije imala poima kaj su zapravo kupili.

 

 

Moj stari Kreativac(pravi visokotonci)još je živ, točnije trenutno spava ali kad ga malo probudim i dalje normalno radi.

 

https://www.tomshardware.com/reviews/2,898-5.html

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Posmatrač kaže...

$2000 LOL

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
lllnuclearlll kaže...
Posmatrač kaže...

$2000 LOL

Z5500 to je stari model, i novih več odavno nema=svaka budala može na Amazonu stavit cijenu kak mu paše.

 

https://www.cnet.com/reviews/logitech-z-5500-review/

 

Današnja Logitech ponuda zvučnika, 2.1 sistem slabo ili loše dizajnirano ništa od toga mi ne zapinje za oko.

 

https://www.logitech.com/en-roeu/products/speakers.html

 

Moš kupit i novi Creative Inspire T3000 za 200$, ebay klasika ali to je još ok cijena za poklonike odličnog dizajna.Inače kao novi koštali su 350kn, a dalje je sve stvar ponude i potražnje kaj drugo.

 

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313&_nkw=Creative+Inspire+T3000&_sacat=0

 

Kad pogledaš današnji Creative, nema više ništa od dobri 2.1 zvučnika koje realno moš kupit kao nove modele.Ja tu nemam kaj izabrati, kad bi eto danas namjeraval kupovat dobre 2.1 zvučnike za komp.Dakle ili 2.0 modeli ili šipak od mix svaštarije, u ponudi više nema ništa slično kao stari odličan i vrlo atraktivan model.

 

https://en.creative.com/p/speakers?filters=2463

 

https://uk.creative.com/p/speakers?filters=295

 

Creative stranice su zbrka, vidim da je netko ranije spomenul CREATIVE SBS E2500.Ali tog modela više nema u ponudi, a ima samo ovaj svjetleči nakaradni zeleni model za ljubitelje bještavila.

 

https://neutrinomobile.hr/creative-labs-bluetooth-zvucnici-2-1-sbs-e2500.html

 

https://uk.creative.com/p/speakers/creative-sbs-e2900

 

CREATIVE SBS E2500 stoji na stranici, ali kad ideš na view all speakers taj model je nestao pojela ga magla.

 

https://uk.creative.com/p/speakers/creative-sbs-e2500

 

https://uk.creative.com/p/speakers

 

Hm to je prilično loše, sateliti na žutome izgledaju kao igračke fučkaj ga sad.Tipičan jeftin prosječan dizajn, kako satelita tak i subwofera sa tom prednjom plastičnom maskom.

 

 

Creative SBS E2900, tko voli samo nek izvoli na svjetleču i gloosy 2.1 zvučničku nakaradu.

 

 

 

 

 

Genius je druga priča, oni i danas nude jedan dobar klasično dizajniran 2.1 sistem SW-HF2.1 1700 II.

 

https://us.geniusnet.com/speakers/

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 15:24 (rambox).
5 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
lllnuclearlll kaže...
Posmatrač kaže...

$2000 LOL

 

rambox kaže...
lllnuclearlll kaže...
Posmatrač kaže...

$2000 LOL

Z5500 to je stari model, i novih več odavno nema=svaka budala može na Amazonu stavit cijenu kak mu paše.

 

https://www.cnet.com/reviews/logitech-z-5500-review/

 

...

 Ma link je na model a ne na cijenu. Cijena je tragikomicna ;)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Ljudi moze molim savjet - ne znma jesma li napravio gresku.
Platios am neki dan u linksu prek weba zvucnike Logitech Z625.

Ne znam jesma li napravioo gresku sto nisma umjeto toga uzeo Sonus Eris 3,5.
Nisma iz ZG i nisam cuo ni jedne ni druge, samo sam slusao dosta recenzija.

STvar je u tome da mi ne trebaju za gaming niti za filmove, nego za muziku, to manje pop a vise sve ostalo. VOlim cist zvuk i tako, dosad sam imao prastare 2.1 Boston Acoustics zvucnike i bili su mi tak dobri, naviko sma se na blji mallo zvuk, nista specijalno, al ono mogu i dobro postelati. Medjuti zbilja su stari i zdosli su se.

Nadam se da LOgiteh nece imati slabije visoke is rednje tonove, nadam se da nece biti manje "tocni od ovih" i da zvuk nije previse umjetan i rjentiran na gaming i filmove.
Sa Sonus Eris 3,5 mislim d ane bi imao tih problema.

Ima li tko iskustva ili da je co oba zvucnika - znam da u ZG ima trgovina gdje se to moze. Ja nazaost inisam iz ZG i nemma bas vremena za sopping duzi. ALi uz dobru informaciju poizdanu stignem se jos predomisliti a otkazati ove i uzeti Sonus Eris.

PS: Jedino kod sonus eris, bilo bi super da su ona dva diala stavili narprijed, za podesavanje visokih i niskih tonova, ovo iza s nekakvim cudnim dialicima je bas saka u oko. Kod ovih starih zvucnika sam se isto naviko , da imam na jednom knobu barme taj bass za smanjivati itd. i da mi je pri ruci. LOgitechoci to isto imaju, zat ne volim ni modele s onim velikim knobom bzicnim , jer moras prvo stisnut il dugo stisnut da bi uso u postavku basa itd.
A prednst im je s druge strane bluetooh, z amalo brze zabave i varijabilnosti, kad je iksljucen komp da s mobitela nest pustim i tak. A mogu ih ponijeti i na put ako bi slucajno kud iso a ne zelim se odreci boljeg zvuka :) LOgitech sve zajedno je 8-9 kila
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 2:51 (goranbo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Za glazbu vise smisla imaju presonus eris 3.5 ili 4.5 te edifieri 1280dbs.

S tim da erisi imaju malo vise "ravniji" zvuk nalik na studio monitorima dok 1280-tka ima malo vise "umjetno obogacen zvuk".

Logitech sa Z625 kao i sa vecinom svojih zvucnika je dao prednost basu dok je zapostavio srednje i visoke tonove.

 

usporedbe:

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Da dobio sma Z625 subotu uvecer i vec probao razne presete za krekcije ali eto ne znam, (nisma mao js vremena da sve spojim pa da usporedim sa starim boston zvučnicima) al ukratko ne bi trosio rijeci ne mogu podnijet njihov zvuk. Morao bi ih konstantno podešavati sto se tice EQ uz krajnej upitne rezultate. 

 

Za edifieri 1280dbs nisma jos cuo i nisma nista citao o njima

 

Trenutno se predomisjam izmedju Presonus Eris 3,5, Eris 4,5 i  Iloud micro, vjerojatno znate na koje mislim. (u audiopro za 1700kn, malo cak skuplji i od eris 4,5 )

 

Ovi posljednji su isto studijsi montori dosta hvaljeni, medjutim ne znam s obzrom da mozda imaju jako usmjeren zvuk kakav ce zvuk biti u cijeloj prostorij, iako vciom slusam za stolom Prednost im je sto su jako mali

 

 

Za Eris 4.5 nisma siguran, da l je moj tol premali za njih u smislu da sma cito u jednoj recenziji da ih je covjek morao malo udaljiti u dnos na WEris 3,5, da bi dobio pravi zvuk (sweat spot) - jer meni su zvucnici na stolud osta blizu od mene, znaci trokut sa stranicama 60-70cm, ako nesto ne promienim (od ekrana sam 80cm), a zvucnici malko ispred i tak moguce je nest promijenit a ima tri maja ekrana  tak )

 

Tak da evo zo sad ne znam opet sam u dvojbi, koje mi je najbolje uzet od te tri opcije, vecinom slusam za stolom ali volio bih da se i u cijeloj prostoriji dobro čuju. 

 

Koji od tih zvučnika su trajniji, ako bi ih se slusalo dosta glasno nekad itd?

 

 

 

16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Za erise sam negdje procitao da vole prdnut nakone nekog veremena.

Edifieri 1280dbs ili Mackie CR4-X bi također bili kandidati...

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Ja sam uzeo Presonus 4.5 jer sam procitao da Mackie rikava :D tak da sve je to isti.. btw meni su jedan blizu jedan pored u ormaru nikakvih problema, fenomenalan zvuk. Za 3.5 mi se nije dojmio bas pa odabrao 4.5
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Što se tiče kvalitete i dugotrajnosti osobno imam ESI aktiv 05 od 2015 god i rade odlično kao i prvog dana.

 

Bass je 5"

30W za bass

30W za visoke

 

Cijena 1500kn (za par)

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

buduci da imam logitech 7.1 ne onaj thx nego obican i razocaran sam kvalitetom zvuka. Jest da je to jako i grmi ali plasticno zvuci, bas je neprirodan, visokih tonova niti nema.. katastrofa

Pa razmisljam bi li sa nekim edfier 128 dobio bolju kvalitetu zvuka ili da skupim jos para pa da uzmem neki KEF

Bitna mi kvaliteta, da je prirodan bas i da se ravnomjerno cuje sa viskom tonovima, jacina mi ne igra ulogu buduci se radi o stanu u zgradi....

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
simsis kaže...
Ja sam uzeo Presonus 4.5 jer sam procitao da Mackie rikava :D tak da sve je to isti.. btw meni su jedan blizu jedan pored u ormaru nikakvih problema, fenomenalan zvuk. Za 3.5 mi se nije dojmio bas pa odabrao 4.5

  Nisma ja govorio o tome koliko su zvucici blizu jedan drugo nego meni bi bili na stolu, ne znam jesam li je prepblizu njima (60-70cm) za dobar zvuk - zbgog toge se nećkam. JEr am u jednoj recenziji citao da ih je covjek morao udaljiti par incha dalje od Eris 3.5 (dalje od sebe na stolu), da bi dobio "serrt spot", da bi bio una pravom mjestu za najkvalitetiji zvuk

 

Il da uzmem te male iloud sto su isto studijski monitori- . OOduse nisam nikad mao te neke studijske moitore valjda ce mi zvuk biti dobar. (Ako nisma spomenuo, dosad sam slusao na prastarim Boston Acoustics 2.1 szvucnicima :) I onak bas mi je zao sto ej subvufer rikno, a i nekaj je pocelo krcati to bi se dalo poprviti ali subufer, pa mi se ne isplati... itoisto su jako zgodni, mali, ko vanemaljci izgledaju sateliti Padali su mi na pod i svašta, to je prek 20 god staro dobio na poklon polovno... I nda kupim ove logitech inemrem vjrovat olko je to losioje za glazbu :o )

16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

@sks78: Edifieri sigurno imaju bolje srednje i visoke tonove i cisci zvuk. Naravno ovisi i na koje točno edifiere mislis. R1280DBS su ipak nekakav low end dok su S1000/2000 neka zlatna sredina.

Naravno nemoraju to biti edifieri moze se ici i na skuplje marke poput Aundioengine A2+ ili Klipsch R41-PM...

 

@goranbo: Moje misljenje je da ipak te neke sitnice u razmaku zvucnika od 20-30cm nemaju toliko utjecaja kao nrp veci driveri (3.5 vs 4.5) ako mozes definitivno odi na 4.5 verziju.

 

Savijet za obojicu: Ako mozete obiđite trgovine sa zvučnicima i malo poslušate razlicite modele npr Ronis, Sonus art, Boje zvuka itd...

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2022 6:19 (elvis again).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
goranbo kaže...
simsis kaže...
Ja sam uzeo Presonus 4.5 jer sam procitao da Mackie rikava :D tak da sve je to isti.. btw meni su jedan blizu jedan pored u ormaru nikakvih problema, fenomenalan zvuk. Za 3.5 mi se nije dojmio bas pa odabrao 4.5

  Nisma ja govorio o tome koliko su zvucici blizu jedan drugo nego meni bi bili na stolu, ne znam jesam li je prepblizu njima (60-70cm) za dobar zvuk - zbgog toge se nećkam. JEr am u jednoj recenziji citao da ih je covjek morao udaljiti par incha dalje od Eris 3.5 (dalje od sebe na stolu), da bi dobio "serrt spot", da bi bio una pravom mjestu za najkvalitetiji zvuk

 

Il da uzmem te male iloud sto su isto studijski monitori- . OOduse nisam nikad mao te neke studijske moitore valjda ce mi zvuk biti dobar. (Ako nisma spomenuo, dosad sam slusao na prastarim Boston Acoustics 2.1 szvucnicima :) I onak bas mi je zao sto ej subvufer rikno, a i nekaj je pocelo krcati to bi se dalo poprviti ali subufer, pa mi se ne isplati... itoisto su jako zgodni, mali, ko vanemaljci izgledaju sateliti Padali su mi na pod i svašta, to je prek 20 god staro dobio na poklon polovno... I nda kupim ove logitech inemrem vjrovat olko je to losioje za glazbu :o )

Daj ti baci tu sliku stola da vidimo sto uopće stane.

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Stol je Ikein Trotten 120x70 na podizanje, preporučujem. Da desni nije na polici stao bi na stol ali onda bi lampu morao nac bez postolja da se zakaci na stol.

 

Nemojte gledat zid, mijenjao sam stolariju pa sad na proljeće treba zidove srediti 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2022 12:56 (simsis).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
simsis kaže...
Ja sam uzeo Presonus 4.5 jer sam procitao da Mackie rikava :D tak da sve je to isti.. btw meni su jedan blizu jedan pored u ormaru nikakvih problema, fenomenalan zvuk. Za 3.5 mi se nije dojmio bas pa odabrao 4.5

 

simsis kaže...

Stol je Ikein Trotten 120x70 na podizanje, preporučujem. Da desni nije na polici stao bi na stol ali onda bi lampu morao nac bez postolja da se zakaci na stol.

 

Nemojte gledat zid, mijenjao sam stolariju pa sad na proljeće treba zidove srediti 

 

Ovo je tebi fenomenalan zvuk????

 Blago tebi...

 

Ovo je bas steta i tuzno za gledat (barem meni).

Ovo se treba i mora bolje poslozit da bi se dobio koliko toliko dobar zvuk ali ovako postavljen nije ni F od fenomenalnog zvuka, sorry NHF

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Oooh, soorry, nisam znao da smo na hifi forumu. Tuzno ti je sto je meni ovo dobro? Zanimljivo...
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Moj sto je krš krševa teski kaos :D al slikat cu ga evo sad u originalnom stanju (al ono znam i ja sam sta stane, mogu ja povisit ekrane malo pa tutnut ispod Erise 4,5 vodoravno, npr u uglove - mog i nadostupat stol nije problem al sjedim malo preblizu nekad jer imam i s cima problema imam 44god kratkovidnost se vc pocela smanivat totalnos anje nest vidim s  naocalama nest bolje vidim bez naocala, i na kraju se sma naginjem prema monitorima - ocu rec presiroko zvucnici bi blili da ih stavim na sam rub stola jer sjedim preblizu

Velim udaljenosti su trenutno 60-70cm - i znam sad malo preusko sve stoji al jbg to je sad privremeno (i vidite ove Bostončiće kak su slatki bas mi ih je zao) - desni je bez nogara ispali negdje, lijevi s nogarom ko malo android izgleda

 

U biti bi meni dobro dosla i dva nosača zvučnka da ih stavim malo iznad ekrana pa blago prema sebi doolje mozda, al ne da mis e sad jos i na t trosit mislim dat na zvucnike sad 1700, a kad sam vec u trgovini kupiti i neke slusalice za 400kn

 

 

Zato se samo bojim dal se sa Eris 4.5 moze nastelati sweetspot u trokutu od samo 70cm.

 

Nisu ovi LOgitech ni tak stranso osi al nemrem se sad odviknut tj naviknut na losije, znma kak neke pjesme zvuce i tak dalje. 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Opa, i kod tebe guzva, naslutio sam situaciju vas dvoje kolega.

 

Bez okolisanja, ja bi u toj situaciji stavio : creative-labs-bezicni-soundbar-2-1

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
simsis kaže...

Stol je Ikein Trotten 120x70 na podizanje, preporučujem. Da desni nije na polici stao bi na stol ali onda bi lampu morao nac bez postolja da se zakaci na stol.

 

Nemojte gledat zid, mijenjao sam stolariju pa sad na proljeće treba zidove srediti 

!! Pardon na duplom postu!!

 

Kod tebe je zrela situacija za nosac monitora(npr. Arctic Z1). Onaj laptop/tablet u sredinu, a oba zvucnika na stol.

 

Link: .arctic.de/en/Z1-Basic

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

 Kod tebe je zrela situacija za nosac monitora(npr. Arctic Z1). Onaj laptop/tablet u sredinu, a oba zvucnika na stol.

 

Link: .arctic.de/en/Z1-Basic

 

 Imam takav sa Malla, čak ima veću bazu dolje koliko vidim, bio je na starom stolu. Sad kad sam uzeo novi podesivi htio sam ponovo usporediti sa klasičnim nosačem. Boljka one ruke je što se nagne, a ako životinjski stegneš onda počeš uništavati stol, pogotovo ove Ikeine kartonske. Kasnije sam dodao onaj Ikein bookholder ispod baze te ruke da ima veću površinu pritiska na stol i naslonio donji dio monitora na gornji dio B al šugavo izgleda. Zgodno kod ruke je što možeš rihtati udaljenost monitora i dolje ne zauzima mjesta, ali mislim da je to odlična stvar tek kod dva monitora da ima balans. Ovaj desno monitor mi je tu slučajno, inače nema ništa pa je vidljiv desni zvučnik, iako je nešto niže. 15,6", akonetko ima laptop pa se pita kako bi izgledalo..

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Opa, i kod tebe guzva, naslutio sam situaciju vas dvoje kolega.

 

Bez okolisanja, ja bi u toj situaciji stavio : creative-labs-bezicni-soundbar-2-1

 

A zašto da ne odem na presonus erix ili iloud micro koje sam naumio? 

 

Misli, stat ce mi ispod ekrana, samo ne znam velim (ponavljam vec 3 post), dal ce mi eris 4.5 biti malo preblizu

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pa jer ne vidim mista za ikakav normalan razmjestaj zvucnika, eventualno neki sateliti mali.

 

Zato sam preporucio soundbar. Jer zvuk nije isti kad tako polozis zvucnik, krivi nagib ne salje zvuk prema usima...

Survivor - eye of the tiger
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Pa jer ne vidim mista za ikakav normalan razmjestaj zvucnika, eventualno neki sateliti mali.

 

Zato sam preporucio soundbar. Jer zvuk nije isti kad tako polozis zvucnik, krivi nagib ne salje zvuk prema usima...

 

Ne znam mozda se prekomplicirano ja izrazavam, ili ne razumijem sta mi ti tocn govoris (pa mozes pojasnit eventualno)

 

 

Ali kao sto sam vec rekao, mogu ekrane podiguti i vodoravno uglaviti ispod njih sve do Eris 4.5. Nisu oni toliko siroki Nije problem malo povisiti ekrane tako i tako su sad mal prenisko (ako se uspravim)

 

Dakle stanu ispod monitora al opet me zanima ako slucajno tko ima eris 4,.5 na stolu za iskustva, ili iloud imicro.

 

A zanima me i koji od nih imaju onako manje zamoran zvuk. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
elvis again kaže...

@sks78: Edifieri sigurno imaju bolje srednje i visoke tonove i cisci zvuk. Naravno ovisi i na koje točno edifiere mislis. R1280DBS su ipak nekakav low end dok su S1000/2000 neka zlatna sredina.

Naravno nemoraju to biti edifieri moze se ici i na skuplje marke poput Aundioengine A2+ ili Klipsch R41-PM...

 

@goranbo: Moje misljenje je da ipak te neke sitnice u razmaku zvucnika od 20-30cm nemaju toliko utjecaja kao nrp veci driveri (3.5 vs 4.5) ako mozes definitivno odi na 4.5 verziju.

 

Savijet za obojicu: Ako mozete obiđite trgovine sa zvučnicima i malo poslušate razlicite modele npr Ronis, Sonus art, Boje zvuka itd...

 

E hvala na savjetima. Ma nemam vise vremena trositi na istrazivanje putem interneta, a koliko sam skuzio Presonus Eris 4.5 (a i 3.5) te iloud micro su jedni od best buyeva. 

 

Ne zivim u ZG pa nisma u mogucnosti ih poslusati uzivo.

 

Tako da sam sad samo u dvojbi izmedju Eris 4.5 i iloud micro u stvari. Oba imaju super recenzije i tako, i mozda neke sitne prednosti i mane nisma siguran. Mozda su iloud micro ipak bolji, em su puno manji, a ove ostale karakteristike, ne znam, misim da su iste. Oba kostaju 1700kn , cca, ne bih isao dalje od toga 8a prvo nisma htio ici dalje od cca 1000 :D jbg ) 

Koliko sam skuzio to su prakticki profesionalnis studijski "monitori " pa ce valjda biti i meni dobri -iako, nisma sad htio pricu komplicirati a svojm zvucnom karticom, koja je integrirana i losa - i nemam pojma koliko to ima utjecaja. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
elvis again kaže...

Za glazbu vise smisla imaju presonus eris 3.5 ili 4.5 te edifieri 1280dbs.

S tim da erisi imaju malo vise "ravniji" zvuk nalik na studio monitorima dok 1280-tka ima malo vise "umjetno obogacen zvuk".

Logitech sa Z625 kao i sa vecinom svojih zvucnika je dao prednost basu dok je zapostavio srednje i visoke tonove.

 

usporedbe:

 Mozes preporucit nesto u stilu ovih eris ?

Njihov zvuk mi najvise odgovara ali kad kazes da oce rikavat s vremenom.... mozda nesto kvalitetnije ali takvog zvuka, da nije monitor s preravnim zvukom ali opet da ima tu cistocu

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice