Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.209.333
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
HowYesN0 kaže...

koje od ova dva:

Presonus Eris 3.5 ili Edifier R1280Ts.

 

https://www.nabava.net/wishlist/public/UF7s13Jhf9

 

i kakav je ovaj komplet sa T5 subwoofer za edifier?

 

 Ako već misliš dati 2000kn onda dodaj još 300kn i uzmi ovo.

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-s350db/

8 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

ne mislim sa tim wooferom uzimati. to je ipak više nego što mi treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
HowYesN0 kaže...

koje od ova dva:

Presonus Eris 3.5 ili Edifier R1280Ts.

 

https://www.nabava.net/wishlist/public/UF7s13Jhf9

 

i kakav je ovaj komplet sa T5 subwoofer za edifier?

 

 

 

usporedba s Edifier

 

Presonus Eris 3.5 se cini ko banger, jos covjek prica kako je jedini minus ako se spoje direktno na komp i da je bolje spojit preko nekog usb uređaja, a ja imam USB audio DAC. 

Bilo bi zgodno da jos neko da misljenje

 

 

Hrvatska
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

U trgovini ekran-osijek.com imate 10 % na sve što nije na akciji s kodom BFRIDAY (vjerojatno je sutra zadnji dan). Na dijelu za naplatu vam se prikaže obračunati popust, a dostava je besplatna za sve narudžbe preko 500 kn.

 

Vidim da ste navodili Edifier R1850DB pa on s tim popustom ispadne oko 1440 kn.

Moj PC  
4 0 hvala 2
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Molim preporuku nekih manjih zvučnika koje bi kupio sinu za korištenje s laptopom.

Da li ići na bluetooth zvučnike? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
do koje cijene?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
djigibao kaže...
do koje cijene?

 A nemam pojma. Klinac 12 godina, samo igrice ga zanimaju. računao sam nešto cca 400-500kn. 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 9:03 (djigibao).
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Teško da će to kod njega proći. Preveliki i "predrveni".

Da su u pitanju normalni zvučnici za normalno dijete () ja bi mu odavno uvalio neke od svojih monitora.

Problem je u tome što bi on nešto OVAKO.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

BlueMax

 

Ako nije problem priključivanje na struju, onda pretp. da bi Edifier G2000 (750 kn) mogao biti zanimljiv, ali malo izlazi iz budžeta (na amazonu je nekih 50-100 kn jeftiniji s dostavom).

Ili Creative Gigaworks T20 (od 550 kn; Svijet medija 590 kn) koji ima plavo osvjetljenje gumba ako će pomoći. :)

 

Ili nešto vjerojatno manje kvalitetno s gaming tematikom.

TRUST GXT606 (od 170 kn) - ima touch ON/OFF upravljanje osvjetljenjem; 12 W

TRUST GXT610 (od 190 kn) - 20 W

TRUST GXT608 (od 340 kn) - 36 W

 

Nisam stručnjak i ne znam kakvi su zvučnici, ali čisto ovako informativno od onoga što sam vidio da se nudi i da ima nešto veću snagu od onih jeftinih 5 W i sl.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
BlueMax kaže...

Teško da će to kod njega proći. Preveliki i "predrveni".

Da su u pitanju normalni zvučnici za normalno dijete () ja bi mu odavno uvalio neke od svojih monitora.

Problem je u tome što bi on nešto OVAKO.

 Objasni ti klincu prvo što su to zvučnici i kvalitetan zvuk... I objasni mu da ako bude puštao cajke da će eksplodirati

12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
lllnuclearlll kaže...

 Objasni ti klincu prvo što su to zvučnici i kvalitetan zvuk... I objasni mu da ako bude puštao cajke da će eksplodirati

 Bogu fala, nije na mater po tom pitanju. Kad se vozimo inzistira na Otvorenom ili "Ožeži" playlisti a tu ima svega od Zeppelina do Megadetha.

Problem je i što mu je radni stol dosta uzak pa nekakve kutije koje bi dale zaista dobar zvuk fizički ne stanu. Imam ja doma Monitor Audio Bx5, Adam F5, M-audio AV30 i neke pasivne zvučnike ali njemu to ne paše. Što se kvalitete zvuka tiče, čuo je Logitech Z207 i njemu je to super i zvukom i dimenzijama, ali vidio je da neki youtuber ima nešto slično i sad bi on to. Od svega što sam ja do sad našao njemu se sviđaju jedino JBL Quantum ali ja ne dam 1300kn za to gofno.

Rađe 270kn za OVAKVO nešto.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
BlueMax kaže...
lllnuclearlll kaže...

 Objasni ti klincu prvo što su to zvučnici i kvalitetan zvuk... I objasni mu da ako bude puštao cajke da će eksplodirati

 Bogu fala, nije na mater po tom pitanju. Kad se vozimo inzistira na Otvorenom ili "Ožeži" playlisti a tu ima svega od Zeppelina do Megadetha.

Problem je i što mu je radni stol dosta uzak pa nekakve kutije koje bi dale zaista dobar zvuk fizički ne stanu. Imam ja doma Monitor Audio Bx5, Adam F5, M-audio AV30 i neke pasivne zvučnike ali njemu to ne paše. Što se kvalitete zvuka tiče, čuo je Logitech Z207 i njemu je to super i zvukom i dimenzijama, ali vidio je da neki youtuber ima nešto slično i sad bi on to. Od svega što sam ja do sad našao njemu se sviđaju jedino JBL Quantum ali ja ne dam 1300kn za to gofno.

Rađe 270kn za OVAKVO nešto.

Wau, doma imas super monitore, al steta sto jos ne kuzi. Mozda kasnije shvati, sto je logitech g207.

 

P.s. imao sam JBL quantum Duo par mjeseci, oni nisu gofno vec vrlo dobri i zanimljivi malci.

Imali su samo jedan problem, povremeni nezeljeni stand-by. Napominjem da sam ih bas nevoljko vratio. Probao sam ih preko USBa i 3.5jack na DAC.

 

Moram posebno pohvalit surround i zabavan ne naporan mali bass. :D

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 19:58 (metallic).
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Ovisi što tražiš od zvučnika. Meni nije bitno da su Bluetooth, da su mali i da svijetle pa za 1300 kn ipak biram nešto drugo. Prihvaćam da mali ima svoje kriterije, samo ne dam toliko novca. 500kn plafon.
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Narucio sam https://www.mediastore.hr/aktivni-monitori/3889-presonus-eris-e35.html

Ali nedugo nakon sam procito da u velikom broju slucajeva ovi zvucnici krepaju odmah nakon isteka garancije ili prije(amazon je pun takvih reviewa), pa sam dosta ljut na sebe da nisam bolje istražio i razocaran, ali sad što je tu je. Jer zvucnik bi trebo potrajat, ovaj encore koji imam je kupljen rabljen i imam ga vec 15 godina, tek sad krepo a silovao sam ga, stvar se tresla van svojih mogucnosti na max volume i bass. Sve sam promjenio vec 5-10x i više ali zvucnike nikad,  jedva cekam da cujem kakva je razlika.

 

Inace Encore jako mocan za malu sobu, ima podesiv bass i treble. Dalo se to podesit i uživat u glazbi, bilo bass ili flat.  Pokušat cu ga popravit iz nostalgije, prekidac za paljenje/gasenje zeza i satelit kutija ne radi vecinom zadnjih mjesec dana, gotovo sigurno do napajanja problem. Mozda koji kondic zamjenit ili cak samo taj prekidac, optimista sam.

 

+Slika+je+s+weba+nemam+sad+priliku+uslikat +Slika+je+s+weba+nemam+sad+priliku+uslikat
Hrvatska
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 0:17 (Bubabug).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
BlueMax kaže...
Ovisi što tražiš od zvučnika. Meni nije bitno da su Bluetooth, da su mali i da svijetle pa za 1300 kn ipak biram nešto drugo. Prihvaćam da mali ima svoje kriterije, samo ne dam toliko novca. 500kn plafon.

Pa jasno, neces ih platit 1300kn. Samo da znas oni prvo imaju zvuk, odlicni za gaming, a tek onda izgled i bluetooth.

 

Kuzim da ti ne pasu, al nema puno dobrih malih okolo a da nisu preskupi, dok nisam imao mista, oni su me spasili.

 

P.s. meni je lose kad kazemo da su neki zvucnici skupi za 1000kn, al imamo svi sluse od bar 100€. Nezz

 

Edit: aj protegni se jos 250kn za Bozic i uzmi mu ovaj sto je kiwi potegao! : g2000 edifier

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.12.2021 8:21 (metallic).
3 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav,

 

Pitao sam prije par dana za 5.1 zvucnike pa mi je rečeno da to nije bas dobro za prostor od 10m2. Ugl, sto mi preporucate za gledanje filmova do max 2000kn? Moze 2.1, 3.1, 5.1....kj god. Sto mogu najkvalitetnije dobiti po toj cijeni? Vjerujem da vi tu bolje znate jer ja se bas ne snalazim. Samo hocu bolji zvuk.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ja bi ovako nesto uzeo kad su samo filmovi, ak moze i muzika naravno.

 

Ima i bluetooth... -soundbars/p/hts350

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
gekarlt kaže...

Pozdrav,

 

Pitao sam prije par dana za 5.1 zvucnike pa mi je rečeno da to nije bas dobro za prostor od 10m2. Ugl, sto mi preporucate za gledanje filmova do max 2000kn? Moze 2.1, 3.1, 5.1....kj god. Sto mogu najkvalitetnije dobiti po toj cijeni? Vjerujem da vi tu bolje znate jer ja se bas ne snalazim. Samo hocu bolji zvuk.

 

Hvala!

 https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r1280ts-t5sub/

15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Alpa Chino kaže...

 

Kod nas sto je dostupno, "ozbiljniji" sistemi krecu sa Edifier 1280 serijom. Ja sam narucio one A2+ ali iskreno sumljam da imaju bolji zvuk nego edifier. Definitivno originalna cijena A2+ ulazi u daleko jacu kategoriju Kali LP-6, KRK ROKIT 5 i recimo JBL LSR305P MKII i po mome se daleko ne isplate. No vise cu moci reci kad ih i isprobam.

 

Oni koji ne traze aktivno i imaju pojacalo, od 1500kn (rabljeno) se vec otvara razred pasivnih zvucnika koji daleko nadsviraju sve male aktivce. No tu se onda javlja problem kvalitete pojacala, rasporeda zvucnika (dobar stari trokut, kao i dizanje sa stola i odmak od zida).

 

Tko god hoce zamijeniti Logitech plastikanere definitivno treba krenuti od 1280 pa onda gledati dalje ako se moze smjestiti nesto vece. Ja na zalost nisam mogao pa sam zavrsio na A2+, zvucnicima po kojima sam s gustom srao jer originalna cijena im je u rangu DALI, ELAC, KEF i drugim proizvodacima sa 120mm+ (5"+) zvucnicima.

 Alpa Chino jesu li stigli zvučnici, neki prvi dojmovi?

Bratu su stigli u srijedu i on je oduševljen, zadovoljan je sa basom, samo što on nije imao priliku iskusiti kvalitetne zvučnike prije.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
markoal kaže...
Alpa Chino kaže...

 

Kod nas sto je dostupno, "ozbiljniji" sistemi krecu sa Edifier 1280 serijom. Ja sam narucio one A2+ ali iskreno sumljam da imaju bolji zvuk nego edifier. Definitivno originalna cijena A2+ ulazi u daleko jacu kategoriju Kali LP-6, KRK ROKIT 5 i recimo JBL LSR305P MKII i po mome se daleko ne isplate. No vise cu moci reci kad ih i isprobam.

 

Oni koji ne traze aktivno i imaju pojacalo, od 1500kn (rabljeno) se vec otvara razred pasivnih zvucnika koji daleko nadsviraju sve male aktivce. No tu se onda javlja problem kvalitete pojacala, rasporeda zvucnika (dobar stari trokut, kao i dizanje sa stola i odmak od zida).

 

Tko god hoce zamijeniti Logitech plastikanere definitivno treba krenuti od 1280 pa onda gledati dalje ako se moze smjestiti nesto vece. Ja na zalost nisam mogao pa sam zavrsio na A2+, zvucnicima po kojima sam s gustom srao jer originalna cijena im je u rangu DALI, ELAC, KEF i drugim proizvodacima sa 120mm+ (5"+) zvucnicima.

 Alpa Chino jesu li stigli zvučnici, neki prvi dojmovi?

Bratu su stigli u srijedu i on je oduševljen, zadovoljan je sa basom, samo što on nije imao priliku iskusiti kvalitetne zvučnike prije.

Je, stigli su zvucnici, i mene su ugodno iznenadili. Evo "kratak" osvrt/review. Zvucnici su pravo malo remek-djelo. I po zvuku i po izgledu. Odlicno izgledaju, zavrsna obrada im je odlicna, pruzaju dojam kvalitete odmah kad ih uzmete u ruku. Pravi su mali ukras na stolu ako vam je to bitno. Mogu glasno svirati i definitivno bi na slijepo prevarili nekog da su to puno veci zvucnici. 

 

Sto se tice zvuka, imaju sve korektno odradeno i koliko ja cujem jedino su limitirani svojom velicinom. Zvucna slika im nije toliko siroka, sto je opet limita drivera koji su ~2cm i ~7cm (0.75"+ 2.75") ali im je balans savrsen. Imao sam nedavno kod sebe male dvosistemce (2.5+10cm) koji su imali savrsene visoke, no toliko mutne srednje da sam jedva razumio govor kod gledanja serije/filma. Zato me brinulo koliko uopce se moze izvuci iz kompaktne kutije poput ove. Pise da im treba oko 50 sati usviravanja, ja nisam ni blizu tome, ali vec mogu tvrditi da je nemoguce izvuci bolji zvuk iz kutija te velicine. Glavni nedostatak im je bas, ali ja sam sretan da nisu ni pokusavali balansirati za bas jer bi izgubili kvalitetu zvuka dok na basu ne bi nista profitirali. Jer iz 2.75" drivera se niski tonovi ne mogu izvuci. Dobili bi tupo lupanje na razini jeftinih plasticnih zvucnika.

 

Ja sam kroz godine imao vrh sto su PC zvucnici nudili (megaworkse, z5500) i iako je 5.1 sistem obicno druge namjene, 2.0 dio bilo kojeg PC sistema slicne velicine se ne moze usporediti sa A2+. Doduse nisam cuo nista novije od logitecha no ne mislim da su nesto bitnije popravili zvuk. Jedino vrijedno spomena od zvucnika sire dostupnosti sto nisam imao u svojem vlasnistvu su edifier. Cuo sam ih par puta, ali bi ih sada rado imao u A-B testu. Ako se dobro sjecam Edifier ima neki svoj DSP koji favorizira visoke i naglasava bas (V-shaped). I 1280 je nesto veca kutija pa je malo zaokruzeniji zvucnik posebice za danas popularan EDM/pop. 1700 i 1850 nisam cuo, no mogu biti samo bolji.

 

I tu bi ja smjestio A2+. U rang izmedu R1280DBs pa do R1700DBs/R1855DB. Iste cijene gledajuci samo na zvuk mislim da A2+ ima prednost ako ne slusate bass-heavy muziku, dok recimo 1280 mozda malu prednost za nekakav EDM. Iako moje iskustvo sa 4" driverima i basom nije sjajno i generalno ih ne uzimam kao nekakav bass prijedlog. Pune cijene A2+ tesko da se isplate ako samo gledate na zvuk. To su odlicni zvucnici ali cijenom od skoro 2300kn otvaraju toliko mogucih kombinacija od kojih neke mogu dati puno zaokruzeniji zvuk. Ako se gleda cijela kombinacija (izgled, velicina, zvuk) ja bi tada rekao da cak i pune cijene ti zvucnici su dobar odabir. Ne sjajan odabir, ali ako imate viska para, ograniceni ste prostorom i ciljate na neki izgled, onda nisu ni los. Posebice ako imate subwoofer kojeg mozete spojiti na njih. Sad kako su na popustu i slicne cijene kao i R1280DBs mislim da su veoma dobar odabir.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.12.2021 22:54 (Alpa Chino).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ima ovdje test sa mjerenjima tih A2+

Bass-a nema poslije 100Hz, a od 300-100Hz je uzdignuto.

 Na istoj toj stranici imate zaskinut DSP (EQ) korekciju da dobijete malo "bolji" zvuk pa moze isprobati.

Tj. evo vam ga i tu (koristite Equalizer APO):

 

Filter Settings file

Dated: July 7th, 2015 10:46:37 PM

Notes: NoAudiophile.com Audioengine A2+ Correction

Filter 1: ON PK Fc 180 Hz Gain -6.0 dB Q 1.00
Filter 2: ON PK Fc 1,073 Hz Gain 2.5 dB Q 1.45
Filter 3: ON PK Fc 1,590 Hz Gain -1.5 dB Q 2.00
Filter 4: ON PK Fc 2,731 Hz Gain -5.6 dB Q 1.33
Filter 5: ON PK Fc 3,781 Hz Gain 4.5 dB Q 1.00
Filter 5: ON PK Fc 4,763 Hz Gain -1.2 dB Q 6.00
Filter 6: ON PK Fc 7,686 Hz Gain -2.5 dB Q 2.00
Filter 7: ON PK Fc 14,221 Hz Gain -3.9 dB Q 1.00
Filter 8: ON PK Fc 24 Hz Gain -15.0 dB Q 2.00
Filter 9: ON PK Fc 32 Hz Gain -15.0 dB Q 3.00
Filter 10: ON PK Fc 39 Hz Gain -10.0 dB Q 4.00
Filter 11: ON PK Fc 75 Hz Gain 5.0 dB Q 2.00
Filter 12: ON PK Fc 110 Hz Gain -2.2 dB Q 3.00

 

____________________________________________________________________________________

 

EDIT:

Za cca 2000kn ima za kupit ovi mali biseri (ako vam trebaju mali zvucnici) koji stvarno iznenađuju zvukom i bass-om koji izlazi iz njih - iLoud Micro Monitor

Vidi se po mjerenjima... 

 

...ali i usporedbom zvuka VS npr. A2+ (poslusajte na slusalicama)

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2021 10:41 (djigibao).
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

U usporedbi sa iLoud meni se A2+ i dalje vise svida. Ja uvijek gledam vokale pa krenem slusati "Dream A Dream". A2+ ima prednost i kod "New Orleans Jazz" i mozda malo kod "Man on fire". Gubi kod "Dirty swamp Jack" i definitivno gubi kod "Deep-a". Ali ako hocete da Deep i Dirty Swamp Jack dobro zvuce onda uzmete 1280 i ustedite pare.

 

 

Inace sto se tice mjerenja, pratim Audio Science Review vec godinama i postujem ono sto Amir radi. Kolicina zvucnika koji se danas nalaze na trzistu i nemogucnost da ih sve isprobate dovela je do matematike kao odlucujuceg faktora. Koliko god postujem fiziku kvalitetne proizvodnje zvuka sami zvucnici nisu nikada bili "jedni su bolji od drugih". Na taj nacin proizvodaci jednom kad nadju balans kakav im se svida nikada vise ne bi mijenjali dizajn. A vidimo da iz serije u seriju mijenjaju velicinu kutije, bass-port lokaciju, drivere unapređuju i slicno. Sama "posebnost" zvucnika kod mjerenja, osim ako nije defekt, je glavni razlog zasto biramo odredenog proizvodaca ili odredeni zvucnik posebice ako je ta posebnost dio zvucnog potpisa nekog proizvodaca.

 

Drugi, meni vazniji razlog je da mjerenje podrazumijeva optimalne uvijete za zvucnike. Tretirana soba odredene velicine, bookshelf zvucnici dignuti sa poda i odmaknuti od zida uz optimalnu kolicinu snage kroz pojacalo. Ja osobno nikad necu raditi sobu samo za slusanje. Ja osobno trebam zvucnike za nearfield, ja trebam zvucnike za na stol i apsolutno necu raditi naikakve vece zahvate ukoliko im takav polozaj ne pase. Osim mozda mali stolni stalak da ih dignem sa stola. :D

 

Jedino cega sam ja potpisnik je da se u odredenom cjenovnom razredu moze javiti best-buy. Kad se hocete odmaknuti od plasticnjaka prvi korak vam moze biti Edifier R1280T, cak su se i Amiru svidali uz njemu obavezni EQ. Kod nas su od 850kn, vani znaju biti ispod 100 dolara. Sad su kod nas samo Ts verzija sa subwoofer izlazom koju bi i ja osobno uzeo naspram samo T. To je 900kn zvucnik. Do cijene A2+ nabavite subwoofer i imate daleko bolji bas komplet za iste pare kao A2+ pune cijene. Edifier ima svoj komplet, ne znam jedino kako im sub zvuci. A2+ na snizenju i subwoofer na njih bi takodjer bila odlicna kombinacija pogotovo ako ciljate na izgled i velicinu A2+.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.12.2021 17:30 (Alpa Chino).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ja sam baš imao veliku dvojbu, uzeo sam i ja A2+. Uglavnom imam Logitech Z506 koje koristim nekoliko godina (iako sam većinom bio na slušalicama) i sad su mi spojeni na TV, Edifier S2000MKIII koje koristim mjesec dana, spojeni su mi na PC, i sad Audioengine A2+ koje sam zbog veličine planirao koristiti na PC-u, a Edifier prebaciti na TV.

Odluka je pala nakon što sam petak bio na Logitechovima. Otišao sam u u Ronisa, poslušao A2+, skužio sam da fali malo bassa ali dok se pojača ima dovoljno tonova da mi je taj nedostatak bio ok.

 

Jučer i danas sam ih malo testirao, ali moram priznat da mi bass fali. Uglavnom u kratkim crticama moji dojmovi (od nekoga bez previše audio iskustva):

 

Logitech Z506 vs A2+:

- Možda je malo smiješno uspoređivati, jer su logitech jeftiniji i 5.1 zvučnici za gaming, ali evo

- Logitech za moje uši imaju bolji bass, tj. osjeti se, ipak ima lagano podrhtavanje, iako mi ne djeluje balansirano (nakon iskustva sa Edifierom) 

- Mid i visoki se ne mogu usporediti, na logitechu se čuje kao da sam sve zvučnike stavio u veću plastičnu kutiju pa zvuk koji dođe do mojih ušiju je nekako mutan, ne direktan, zatvoren, neznam kako opisati

- A2+ na stolu izgledaju puno ljepše, mogu ih spojiti direkt preko USB-a i lako ih je smjestiti i pozicionirati jer nisu veliki i samo su 2

 

Edifier S2000MKIII vs A2+

- I ovo je možda smješno uspoređivati jer se radi o zvučnicima totalno različitih veličina i cjenovnog ranga

- Bas na edifieru mi je nešto što do sad nisam iskusio, iako sam u sobici od 10ak kvadrata i nisam previše pojačavao. Tipa svako zatvaranje vrata, lupanje u filmu osjetiš nekako kao da se stvarno događa jer se osjeti baš taj niski bas popraćen ostalim tonovima

- Visoki mi je teško procijeniti jer A2+ ima jako dobar visoki, djeluje mi slično, ali morao bih ih usporediti jedno pored drugog u isto vrijeme 

- A2+ mi na stolu zauzima daleko manje mjesta, ljepši su mi od Edifierovih (uglavnom zbog veličine)

 

Uzeo sam i stalak za A2+ (i produženo jamstvo, just in case) i stvarno super izgledaju. Za glazbu koju ja slušam (svašta pomalo :D ) na većini pjesama mi baš zafali taj mali bass, a možda bi se i navikao.

Planirao sam iduće godine mijenjati monitore i opremu bi mi Edifier mogao stvoriti problem na stolu i zbog toga sam ih uzeo sad dok su na popustu.

 

Ali sad baš imam dvojbu, ne znam što mi se najviše isplati.

- Prva opcija je (ako se može) da ih za sad vratim nazad i koristim S2000 dok ne nađem nešto drugo.

- Druga opcija je da nađem neki subwoofer, volio bi da ima nešto jeftino i ne veliko da malo produbi zvuk, ali opet da ne iziđe skupo kao S2000. Probao sam Logitechove spojiti na njih, i stvarno se dobije taj dodatni bass, ali nije baš toliko dobar, te problem je što moram imati spojen jedan zvučnik da bi subwoofer uopće funkcionirao

- Treća opcija vratiti i uzeti neki kombo pojačalo i pasivne zvučnike, koliko sam vidio njih ima raznih veličina.

 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ja sam nedavno uzeo dva Adam Audio T5V studijska monitora i malo je reći da sam oduševljen.

Mislio sam da ću kasnije dodati sub u sistem, ali sad mislim da uopšte nema potrebe.

Zvuk je stvarno odličan i teško da za 2000-2500 KN ima nešto bolje.

 

https://www.adam-audio.com/en/t-series/t5v/

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
markoal kaže...

Ja sam baš imao veliku dvojbu, uzeo sam i ja A2+. Uglavnom imam Logitech Z506 koje koristim nekoliko godina (iako sam većinom bio na slušalicama) i sad su mi spojeni na TV, Edifier S2000MKIII koje koristim mjesec dana, spojeni su mi na PC, i sad Audioengine A2+ koje sam zbog veličine planirao koristiti na PC-u, a Edifier prebaciti na TV.

Odluka je pala nakon što sam petak bio na Logitechovima. Otišao sam u u Ronisa, poslušao A2+, skužio sam da fali malo bassa ali dok se pojača ima dovoljno tonova da mi je taj nedostatak bio ok.

 

Jučer i danas sam ih malo testirao, ali moram priznat da mi bass fali. Uglavnom u kratkim crticama moji dojmovi (od nekoga bez previše audio iskustva):

 

Logitech Z506 vs A2+:

- Možda je malo smiješno uspoređivati, jer su logitech jeftiniji i 5.1 zvučnici za gaming, ali evo

- Logitech za moje uši imaju bolji bass, tj. osjeti se, ipak ima lagano podrhtavanje, iako mi ne djeluje balansirano (nakon iskustva sa Edifierom) 

- Mid i visoki se ne mogu usporediti, na logitechu se čuje kao da sam sve zvučnike stavio u veću plastičnu kutiju pa zvuk koji dođe do mojih ušiju je nekako mutan, ne direktan, zatvoren, neznam kako opisati

- A2+ na stolu izgledaju puno ljepše, mogu ih spojiti direkt preko USB-a i lako ih je smjestiti i pozicionirati jer nisu veliki i samo su 2

 

Edifier S2000MKIII vs A2+

- I ovo je možda smješno uspoređivati jer se radi o zvučnicima totalno različitih veličina i cjenovnog ranga

- Bas na edifieru mi je nešto što do sad nisam iskusio, iako sam u sobici od 10ak kvadrata i nisam previše pojačavao. Tipa svako zatvaranje vrata, lupanje u filmu osjetiš nekako kao da se stvarno događa jer se osjeti baš taj niski bas popraćen ostalim tonovima

- Visoki mi je teško procijeniti jer A2+ ima jako dobar visoki, djeluje mi slično, ali morao bih ih usporediti jedno pored drugog u isto vrijeme 

- A2+ mi na stolu zauzima daleko manje mjesta, ljepši su mi od Edifierovih (uglavnom zbog veličine)

 

Uzeo sam i stalak za A2+ (i produženo jamstvo, just in case) i stvarno super izgledaju. Za glazbu koju ja slušam (svašta pomalo :D ) na većini pjesama mi baš zafali taj mali bass, a možda bi se i navikao.

Planirao sam iduće godine mijenjati monitore i opremu bi mi Edifier mogao stvoriti problem na stolu i zbog toga sam ih uzeo sad dok su na popustu.

 

Ali sad baš imam dvojbu, ne znam što mi se najviše isplati.

- Prva opcija je (ako se može) da ih za sad vratim nazad i koristim S2000 dok ne nađem nešto drugo.

- Druga opcija je da nađem neki subwoofer, volio bi da ima nešto jeftino i ne veliko da malo produbi zvuk, ali opet da ne iziđe skupo kao S2000. Probao sam Logitechove spojiti na njih, i stvarno se dobije taj dodatni bass, ali nije baš toliko dobar, te problem je što moram imati spojen jedan zvučnik da bi subwoofer uopće funkcionirao

- Treća opcija vratiti i uzeti neki kombo pojačalo i pasivne zvučnike, koliko sam vidio njih ima raznih veličina.

 

ks ks!

 

imaš ovaj sub u player.hr ili muziker: PM-SUBmini2

 

Koliko sam vidio, to je bomba uz a2+.

 

 

Survivor - eye of the tiger
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Alpa Chino kaže...
markoal kaže...
Alpa Chino kaže...

 

Kod nas sto je dostupno, "ozbiljniji" sistemi krecu sa Edifier 1280 serijom. Ja sam narucio one A2+ ali iskreno sumljam da imaju bolji zvuk nego edifier. Definitivno originalna cijena A2+ ulazi u daleko jacu kategoriju Kali LP-6, KRK ROKIT 5 i recimo JBL LSR305P MKII i po mome se daleko ne isplate. No vise cu moci reci kad ih i isprobam.

 

Oni koji ne traze aktivno i imaju pojacalo, od 1500kn (rabljeno) se vec otvara razred pasivnih zvucnika koji daleko nadsviraju sve male aktivce. No tu se onda javlja problem kvalitete pojacala, rasporeda zvucnika (dobar stari trokut, kao i dizanje sa stola i odmak od zida).

 

Tko god hoce zamijeniti Logitech plastikanere definitivno treba krenuti od 1280 pa onda gledati dalje ako se moze smjestiti nesto vece. Ja na zalost nisam mogao pa sam zavrsio na A2+, zvucnicima po kojima sam s gustom srao jer originalna cijena im je u rangu DALI, ELAC, KEF i drugim proizvodacima sa 120mm+ (5"+) zvucnicima.

 Alpa Chino jesu li stigli zvučnici, neki prvi dojmovi?

Bratu su stigli u srijedu i on je oduševljen, zadovoljan je sa basom, samo što on nije imao priliku iskusiti kvalitetne zvučnike prije.

Je, stigli su zvucnici, i mene su ugodno iznenadili. Evo "kratak" osvrt/review. Zvucnici su pravo malo remek-djelo. I po zvuku i po izgledu. Odlicno izgledaju, zavrsna obrada im je odlicna, pruzaju dojam kvalitete odmah kad ih uzmete u ruku. Pravi su mali ukras na stolu ako vam je to bitno. Mogu glasno svirati i definitivno bi na slijepo prevarili nekog da su to puno veci zvucnici. 

 

Sto se tice zvuka, imaju sve korektno odradeno i koliko ja cujem jedino su limitirani svojom velicinom. Zvucna slika im nije toliko siroka, sto je opet limita drivera koji su ~2cm i ~7cm (0.75"+ 2.75") ali im je balans savrsen. Imao sam nedavno kod sebe male dvosistemce (2.5+10cm) koji su imali savrsene visoke, no toliko mutne srednje da sam jedva razumio govor kod gledanja serije/filma. Zato me brinulo koliko uopce se moze izvuci iz kompaktne kutije poput ove. Pise da im treba oko 50 sati usviravanja, ja nisam ni blizu tome, ali vec mogu tvrditi da je nemoguce izvuci bolji zvuk iz kutija te velicine. Glavni nedostatak im je bas, ali ja sam sretan da nisu ni pokusavali balansirati za bas jer bi izgubili kvalitetu zvuka dok na basu ne bi nista profitirali. Jer iz 2.75" drivera se niski tonovi ne mogu izvuci. Dobili bi tupo lupanje na razini jeftinih plasticnih zvucnika.

 

Ja sam kroz godine imao vrh sto su PC zvucnici nudili (megaworkse, z5500) i iako je 5.1 sistem obicno druge namjene, 2.0 dio bilo kojeg PC sistema slicne velicine se ne moze usporediti sa A2+. Doduse nisam cuo nista novije od logitecha no ne mislim da su nesto bitnije popravili zvuk. Jedino vrijedno spomena od zvucnika sire dostupnosti sto nisam imao u svojem vlasnistvu su edifier. Cuo sam ih par puta, ali bi ih sada rado imao u A-B testu. Ako se dobro sjecam Edifier ima neki svoj DSP koji favorizira visoke i naglasava bas (V-shaped). I 1280 je nesto veca kutija pa je malo zaokruzeniji zvucnik posebice za danas popularan EDM/pop. 1700 i 1850 nisam cuo, no mogu biti samo bolji.

 

I tu bi ja smjestio A2+. U rang izmedu R1280DBs pa do R1700DBs/R1855DB. Iste cijene gledajuci samo na zvuk mislim da A2+ ima prednost ako ne slusate bass-heavy muziku, dok recimo 1280 mozda malu prednost za nekakav EDM. Iako moje iskustvo sa 4" driverima i basom nije sjajno i generalno ih ne uzimam kao nekakav bass prijedlog. Pune cijene A2+ tesko da se isplate ako samo gledate na zvuk. To su odlicni zvucnici ali cijenom od skoro 2300kn otvaraju toliko mogucih kombinacija od kojih neke mogu dati puno zaokruzeniji zvuk. Ako se gleda cijela kombinacija (izgled, velicina, zvuk) ja bi tada rekao da cak i pune cijene ti zvucnici su dobar odabir. Ne sjajan odabir, ali ako imate viska para, ograniceni ste prostorom i ciljate na neki izgled, onda nisu ni los. Posebice ako imate subwoofer kojeg mozete spojiti na njih. Sad kako su na popustu i slicne cijene kao i R1280DBs mislim da su veoma dobar odabir.

 Ja te A2+ dalje od R1280Dbs nebi uopce trpao u isti koš doslovno po ničemu, po meni je to precijenjeni proizvod, spajati sub na to mi takoder nema smisla jer si dosao do cijene gdje si u startu mogao uzeti sistem od 3 klase iznad.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Boris grozni kaže...

 Ja te A2+ dalje od R1280Dbs nebi uopce trpao u isti koš doslovno po ničemu, po meni je to precijenjeni proizvod, spajati sub na to mi takoder nema smisla jer si dosao do cijene gdje si u startu mogao uzeti sistem od 3 klase iznad.

Ne kuzim sto hoces time reci? Da se A2+ ne isplati u odnosu na 1280? Ili da jedan od ta dva sistema ima bolji zvuk? Jer sad kad su na snizenju A2+ su slicne cijene kao i R1280DBs. Glavno pod-pitanje u samoj usporedbi je bilo koji sistem za tih 1300kn. Najvazniji pristup samom razmisljanju je nearfield/desktop smjestaj zvucnika. Zvucnici koji se mozda moraju ubaciti izmedu recimo 3 monitora. Zvucnici koje mozda moras smjestiti ispod glavnog monitora. Koje kada smjestis kraj glavnog monitora da ne zauzmu previse prostora za drugi monitor do njega. Ili ako imas prostora na stolu da idu lijevo i desno pokraj cijelog setupa.

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Bubabug kaže...

Narucio sam https://www.mediastore.hr/aktivni-monitori/3889-presonus-eris-e35.html

Ali nedugo nakon sam procito da u velikom broju slucajeva ovi zvucnici krepaju odmah nakon isteka garancije ili prije(amazon je pun takvih reviewa), pa sam dosta ljut na sebe da nisam bolje istražio i razocaran, ali sad što je tu je. 

 

 

Moj Presonus 4.5 se veselo vrti svaki dan od 6.3.2017 i da crkne tog više ne bi uzeo. Sad bi uzeo takvog, ali sa bluetoothom :D

3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Alpa Chino kaže...
Boris grozni kaže...

 Ja te A2+ dalje od R1280Dbs nebi uopce trpao u isti koš doslovno po ničemu, po meni je to precijenjeni proizvod, spajati sub na to mi takoder nema smisla jer si dosao do cijene gdje si u startu mogao uzeti sistem od 3 klase iznad.

Ne kuzim sto hoces time reci? Da se A2+ ne isplati u odnosu na 1280? Ili da jedan od ta dva sistema ima bolji zvuk? Jer sad kad su na snizenju A2+ su slicne cijene kao i R1280DBs. Glavno pod-pitanje u samoj usporedbi je bilo koji sistem za tih 1300kn. Najvazniji pristup samom razmisljanju je nearfield/desktop smjestaj zvucnika. Zvucnici koji se mozda moraju ubaciti izmedu recimo 3 monitora. Zvucnici koje mozda moras smjestiti ispod glavnog monitora. Koje kada smjestis kraj glavnog monitora da ne zauzmu previse prostora za drugi monitor do njega. Ili ako imas prostora na stolu da idu lijevo i desno pokraj cijelog setupa.

 Napisao sam sve dalje od r1280, bilo kakvo drugo glorificiranje je mlacenje prazne slame.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice