Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.207.198
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
djigibao kaže...
Ovo sto sam ti stavio je sve sa BT jer si to trazio, zar ne?

 Nisam jos odlucio, iznenadila me ponuda :)

16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav.. Jedan dio muzike sam riješio.. Sad sam u potrazi za zvučnicima isključivo za komp (flac muzika), gledam da mi stanu uz monitor:) Imam neke favorite, a vi recite svoje mišljenje..
2.0 sistem, Bose Companion 20 i Creative labs Gigaworks T40 Series II..

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 12:57 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
zvonac kaže...

Pozdrav.. Jedan dio muzike sam riješio.. Sad sam u potrazi za zvučnicima isključivo za komp (flac muzika), gledam da mi stanu uz monitor:) Imam neke favorite, a vi recite svoje mišljenje..
2.0 sistem, Bose Companion 20 i Creative labs Gigaworks T40 Series II..

 Za dva soma kuna kupis edifier r2000db koji su jedno 16 klasa iznad gore nabrojanih,(ta plastika ne vrijedi 500kn) Odlicno zvuce kad su tiho pojacani, navecer se okrecem jer cujem zvukove iz njih doslovno iza sebe, kad ih nalozis u 40m2 koliki mi je boravak zvuce fantasticno! Takoder slusam flac i Andrea Boccelli zvuci da ti se usi rastope!

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Boris grozni kaže...
zvonac kaže...

Pozdrav.. Jedan dio muzike sam riješio.. Sad sam u potrazi za zvučnicima isključivo za komp (flac muzika), gledam da mi stanu uz monitor:) Imam neke favorite, a vi recite svoje mišljenje..
2.0 sistem, Bose Companion 20 i Creative labs Gigaworks T40 Series II..

 Za dva soma kuna kupis edifier r2000db koji su jedno 16 klasa iznad gore nabrojanih,(ta plastika ne vrijedi 500kn) Odlicno zvuce kad su tiho pojacani, navecer se okrecem jer cujem zvukove iz njih doslovno iza sebe, kad ih nalozis u 40m2 koliki mi je boravak zvuce fantasticno! Takoder slusam flac i Andrea Boccelli zvuci da ti se usi rastope!

 Malo su poveći.. Jel ima manjih a moćnih zvučnika?

3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
zvonac kaže...
Boris grozni kaže...
zvonac kaže...

Pozdrav.. Jedan dio muzike sam riješio.. Sad sam u potrazi za zvučnicima isključivo za komp (flac muzika), gledam da mi stanu uz monitor:) Imam neke favorite, a vi recite svoje mišljenje..
2.0 sistem, Bose Companion 20 i Creative labs Gigaworks T40 Series II..

 Za dva soma kuna kupis edifier r2000db koji su jedno 16 klasa iznad gore nabrojanih,(ta plastika ne vrijedi 500kn) Odlicno zvuce kad su tiho pojacani, navecer se okrecem jer cujem zvukove iz njih doslovno iza sebe, kad ih nalozis u 40m2 koliki mi je boravak zvuce fantasticno! Takoder slusam flac i Andrea Boccelli zvuci da ti se usi rastope!

 Malo su poveći.. Jel ima manjih a moćnih zvučnika?

 Od Edifiera imas hrpetinu modela, prolistaj zadnjih par stranica! Vjerovatno nemozes fulati s niti jednima, ostaje ti stvar izgleda, velicine, snage.

16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Audioengine A2+ mi se čine kao pun pogodak, mali, sa odličnim zvukom, a znaju biti i glasni, jedino što im nije jača strana bas područje, al to je očekivano.. Ono što mi se sviđa, dimenzije zvučnika.. Uglavnom, recenzije vele da ti zvučnici sviraju odlično..

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 15:50 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
zvonac kaže...

Audioengine A2+ mi se čine kao pun pogodak, mali, sa odličnim zvukom, a znaju biti i glasni, jedino što im nije jača strana bas područje, al to je očekivano.. Ono što mi se sviđa, dimenzije zvučnika.. Uglavnom, recenzije vele da ti zvučnici sviraju odlično..

 Sve je to vise manje slicno sto se tice kvalitete zvuka no opet 2300kn za te igračkice? za duplo manje love(i vise, 800 vs 2300kn/lol) imas odlicne Edifier R1280T o kojima je vec napisana cijela povijest!

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 16:26 (Boris grozni).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Covjek je do sada imao Adam F5 pa mislim da ga ti mali Edifier nece bas uveselit...a mozda se i varam...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika


Ljudi, koji su po vama bolji?
Ima i HD3 model, al on je skuplji 1000kn od A2+ a tolko nisu bolji..

@Boris, da, cijena je veca, al vjerujem da to opravdavaju performansama, iz tih malih kutijica ide poveliki zvuk:)

 

Sumnjam da odredjeni zvucnici mogu adame nadmasit, pa onda trazim neki model najblize adamima:)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 19:15 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
zvonac kaže...


Ljudi, koji su po vama bolji?
Ima i HD3 model, al on je skuplji 1000kn od A2+ a tolko nisu bolji..

@Boris, da, cijena je veca, al vjerujem da to opravdavaju performansama, iz tih malih kutijica ide poveliki zvuk:)

 

Sumnjam da odredjeni zvucnici mogu adame nadmasit, pa onda trazim neki model najblize adamima:)

 

 svi nabrojani od edifiera su kudikamo jaci(ako te to brine) i bolji u mnogocemu ostalome, svaka recenzija o tome govori, vjerujem da si citao! Nevidim smisao kupovine  tih a2+ osim ako zelis bas njih radi izgleda i radi nicega drugoga!

djigibao pa sam je trazio nekaj manje!

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 19:54 (Boris grozni).
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Poslusao audioengine a2+, iznenadjen skroz, zvuk je odlican, nevjerojatno, iz one male kutije izlazi veliki zvuk. Usput cuo i ,hd3, jos bolji zvuk, stvarno nemam rijeci, to puknut do monitora i puna saka brade..

 

Jos me zanima Kef Egg, recenzije ih hvale na sve strane, odlicni zvucnici, pa ak negdje nadjem u ducanu, bas cu ih poslusat..

 

Da se vratim na audioengine a2+ i hd3, mana im je bas, s obzirom na driver, ne moze se ocekivat boom boom sound, ali, prisutan je i ok se cuje.. Sto jest da jest, zvuk je

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 22:27 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
zvonac kaže...

Poslusao audioengine a2+, iznenadjen skroz, zvuk je odlican, nevjerojatno, iz one male kutije izlazi veliki zvuk. Usput cuo i ,hd3, jos bolji zvuk, stvarno nemam rijeci, to puknut do monitora i puna saka brade..

 

Jos me zanima Kef Egg, recenzije ih hvale na sve strane, odlicni zvucnici, pa ak negdje nadjem u ducanu, bas cu ih poslusat..

 

Da se vratim na audioengine a2+ i hd3, mana im je bas, s obzirom na driver, ne moze se ocekivat boom boom sound, ali, prisutan je i ok se cuje.. Sto jest da jest, zvuk je

Hvala na info, nego koliko bi rekao da su precjenjeni?

Daj neki poznatiji zvucnik kao najslicniji njima po svemu kao referencu ako mozes?

 

Lp

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

To su valjda ovi AUDIOENGINE A2BT

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Hvala na info, nego koliko bi rekao da su precjenjeni?

Daj neki poznatiji zvucnik kao najslicniji njima po svemu kao referencu ako mozes?

 

Lp

 

Hm, recimo A2+ i HD3 slično zvuče, potonji možda ima više basa, al definitivno ne vrijedi soma kn razlike, osobno mišljenje, za te novce se ipak kupi, Kanto YU4 ili PBS AM3, potonji je sad na akciji za 2500kn..

 

Danas poslušao Kanto YU4, fino se čuje, al imam osjećaj, ko da je tu negdje sa AE 2+, mada je YU4 veći od A2+ po dimenzijama, pa čak i od HD3..

 

Sutra idem slušat, PBS AM3, pa ćemo vidit..

https://www.psbspeakers.com/product/alpha-am3-compact-powered-speakers/

 

izgleda da ću odustat od tih malih (AE A2+, HD3) kutijica, sve je to super, al za sobu od 16m2, a da popuni zvuk, sumnjam da bi odrađivali posao kak spada, a ne bih htio poslije požaliti, nije da patim za basom, al volim da je ipak prisutan i da skladno popuni zvučnu sliku, a sumnjam baš da AE2+-HD3 mogu odrađivat to..

Plan je bubnut zvučnike na police, razmak između njih, cca 3.5m i pribit ih do zida 

 

Jedni wifi zvučnici su me impresionirali, brutala, Kef LSX, auu, kak to svira Fenomenalan zvuk iz tih kompaktnih kutija izlazi, e to je to!

Nakon LSXa, dajte mi savjete koji bi im parirali u pogledu kvalitete zvuka, a i cijenovno da se nalaze ispod njih, doduše LSX je sad na dobrom popustu..

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.10.2021 21:34 (zvonac).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hej kolega, lipi quest si poceo i dobro ga risavas.! Sretno ;)

 

Da dodam pomoc koliko mogu. Cuo sam nedavno PSB am3, koji su perfektnih dimenzija.

 

Am3, dakle bez nosaca koji ih usmjerava prema uhu slusaoca teski promasaj. Tolika razlika zvuka sa polozaja police ili stola, da je to bilo meni strasno.

Davno nisam cuo mocniji ali tako "mracan" zvucnik sa stola. Mislim da je cijena na akciji jedina ispravna, a da je audioengine od 100€ do 1000kn precjenjen.

 

P.s.molim te pitaj ekipu do kad je am3 na akciji jer sam ga i sam zamalo uzeo.

 

P.s.s. bjezi od lsx, citam previse kompromisa za taj iznos. Cak mi se cini da su Airpulse a80 na akciji bolja kupnja al nazalost bez probe jer neki trgovci lose suradjuju s kupcima nazalost.

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Hej kolega, lipi quest si poceo i dobro ga risavas.! Sretno ;)

 

Da dodam pomoc koliko mogu. Cuo sam nedavno PSB am3, koji su perfektnih dimenzija.

 

Am3, dakle bez nosaca koji ih usmjerava prema uhu slusaoca teski promasaj. Tolika razlika zvuka sa polozaja police ili stola, da je to bilo meni strasno.

Davno nisam cuo mocniji ali tako "mracan" zvucnik sa stola. Mislim da je cijena na akciji jedina ispravna, a da je audioengine od 100€ do 1000kn precjenjen.

 

P.s.molim te pitaj ekipu do kad je am3 na akciji jer sam ga i sam zamalo uzeo.

 

P.s.s. bjezi od lsx, citam previse kompromisa za taj iznos. Cak mi se cini da su Airpulse a80 na akciji bolja kupnja al nazalost bez probe jer neki trgovci lose suradjuju s kupcima nazalost.

 Tnx.. Cim se vise informiram, sve manje znam:D 

Trebam zamjenu za Adame, a kupovat tek tolko da svira i s kompromisima mi nije opcija, znam kak to zavrsi na kraju..

 

Pa za LSX sam cuo samo hvalospjeve.. Koji je tocno problem s njima? 

Sad si me razocarao za AM3:) 

 

Airpulse a80, jel ima uopce kod nas negdje?

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

A gle, sori, but jebiga. Kako sebi, tako tebi :D.

 

Lsx su po meni hvalospjevi po sluzbenim/financiranim recenzijama 100%.

Mene vise zanima iskustvo kriticnih/realnih vlasnika koji progovore o tome.

 

Pratio sam amazon, youtube i forume. Lsx je barem kompromitiran, ako ista.

 

A 80 nisam vidio kod nas, iako sam 2 put pokusao doc do slusaone. Javi ako uspijes.

 

Psb am3 sam ti samo htio dat "heads up", i dalje odlicni na polici, prava cijena i dizajn kutija i zvuka.

Al golo na desku, sam ostao negativno iznenadjen.

Probaj se uzdic iznad njih kao da sjedis pa javi dojam.

 

Ili sam mozda oglusio/poludio...

 

P.s. fostex-pm-0.4-c-

 

baci oko, ovo sam nasao kao zanimljivost a i best buy.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2021 8:40 (metallic).
2 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2021 8:46 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Cuo sam se s njima jucer u vezi toga. Nema ih nigdi na stanju. Ako ima neko info za drugdje nek javi.

 

Zadnja info do kraja godine na lageru u E.U....

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
zvonac kaže...
metallic kaže...

Hvala na info, nego koliko bi rekao da su precjenjeni?

Daj neki poznatiji zvucnik kao najslicniji njima po svemu kao referencu ako mozes?

 

Lp

 

Hm, recimo A2+ i HD3 slično zvuče, potonji možda ima više basa, al definitivno ne vrijedi soma kn razlike, osobno mišljenje, za te novce se ipak kupi, Kanto YU4 ili PBS AM3, potonji je sad na akciji za 2500kn..

 

Danas poslušao Kanto YU4, fino se čuje, al imam osjećaj, ko da je tu negdje sa AE 2+, mada je YU4 veći od A2+ po dimenzijama, pa čak i od HD3..

 

Sutra idem slušat, PBS AM3, pa ćemo vidit..

https://www.psbspeakers.com/product/alpha-am3-compact-powered-speakers/

 

izgleda da ću odustat od tih malih (AE A2+, HD3) kutijica, sve je to super, al za sobu od 16m2, a da popuni zvuk, sumnjam da bi odrađivali posao kak spada, a ne bih htio poslije požaliti, nije da patim za basom, al volim da je ipak prisutan i da skladno popuni zvučnu sliku, a sumnjam baš da AE2+-HD3 mogu odrađivat to..

Plan je bubnut zvučnike na police, razmak između njih, cca 3.5m i pribit ih do zida 

 

Jedni wifi zvučnici su me impresionirali, brutala, Kef LSX, auu, kak to svira Fenomenalan zvuk iz tih kompaktnih kutija izlazi, e to je to!

Nakon LSXa, dajte mi savjete koji bi im parirali u pogledu kvalitete zvuka, a i cijenovno da se nalaze ispod njih, doduše LSX je sad na dobrom popustu..

 

Zasto ne Edifier R1850DB?

Po ovom videu dole (cisto radi usporedbe) nisu losiji u usporedbi sa puno skupljim KEF-om.

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
djigibao kaže...
zvonac kaže...
metallic kaže...

Hvala na info, nego koliko bi rekao da su precjenjeni?

Daj neki poznatiji zvucnik kao najslicniji njima po svemu kao referencu ako mozes?

 

Lp

 

Hm, recimo A2+ i HD3 slično zvuče, potonji možda ima više basa, al definitivno ne vrijedi soma kn razlike, osobno mišljenje, za te novce se ipak kupi, Kanto YU4 ili PBS AM3, potonji je sad na akciji za 2500kn..

 

Danas poslušao Kanto YU4, fino se čuje, al imam osjećaj, ko da je tu negdje sa AE 2+, mada je YU4 veći od A2+ po dimenzijama, pa čak i od HD3..

 

Sutra idem slušat, PBS AM3, pa ćemo vidit..

https://www.psbspeakers.com/product/alpha-am3-compact-powered-speakers/

 

izgleda da ću odustat od tih malih (AE A2+, HD3) kutijica, sve je to super, al za sobu od 16m2, a da popuni zvuk, sumnjam da bi odrađivali posao kak spada, a ne bih htio poslije požaliti, nije da patim za basom, al volim da je ipak prisutan i da skladno popuni zvučnu sliku, a sumnjam baš da AE2+-HD3 mogu odrađivat to..

Plan je bubnut zvučnike na police, razmak između njih, cca 3.5m i pribit ih do zida 

 

Jedni wifi zvučnici su me impresionirali, brutala, Kef LSX, auu, kak to svira Fenomenalan zvuk iz tih kompaktnih kutija izlazi, e to je to!

Nakon LSXa, dajte mi savjete koji bi im parirali u pogledu kvalitete zvuka, a i cijenovno da se nalaze ispod njih, doduše LSX je sad na dobrom popustu..

 

Zasto ne Edifier R1850DB?

Po ovom videu dole (cisto radi usporedbe) nisu losiji u usporedbi sa puno skupljim KEF-om.

 

 

 

Woow, tnx.. Bas cu se zaletit do ducana! Bum pogledal i skuplje modele od Edifiera..

 

Na koju foru ovaj tri put jeftiniji moze parirat LSXu.. Otici cu u ducan i bas pogledat tj poslusat taj edifier kojeg hvale na sva zvona..

 

 

3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
zvonac kaže...
djigibao kaže...
zvonac kaže...
metallic kaže...

Hvala na info, nego koliko bi rekao da su precjenjeni?

Daj neki poznatiji zvucnik kao najslicniji njima po svemu kao referencu ako mozes?

 

Lp

 

Hm, recimo A2+ i HD3 slično zvuče, potonji možda ima više basa, al definitivno ne vrijedi soma kn razlike, osobno mišljenje, za te novce se ipak kupi, Kanto YU4 ili PBS AM3, potonji je sad na akciji za 2500kn..

 

Danas poslušao Kanto YU4, fino se čuje, al imam osjećaj, ko da je tu negdje sa AE 2+, mada je YU4 veći od A2+ po dimenzijama, pa čak i od HD3..

 

Sutra idem slušat, PBS AM3, pa ćemo vidit..

https://www.psbspeakers.com/product/alpha-am3-compact-powered-speakers/

 

izgleda da ću odustat od tih malih (AE A2+, HD3) kutijica, sve je to super, al za sobu od 16m2, a da popuni zvuk, sumnjam da bi odrađivali posao kak spada, a ne bih htio poslije požaliti, nije da patim za basom, al volim da je ipak prisutan i da skladno popuni zvučnu sliku, a sumnjam baš da AE2+-HD3 mogu odrađivat to..

Plan je bubnut zvučnike na police, razmak između njih, cca 3.5m i pribit ih do zida 

 

Jedni wifi zvučnici su me impresionirali, brutala, Kef LSX, auu, kak to svira Fenomenalan zvuk iz tih kompaktnih kutija izlazi, e to je to!

Nakon LSXa, dajte mi savjete koji bi im parirali u pogledu kvalitete zvuka, a i cijenovno da se nalaze ispod njih, doduše LSX je sad na dobrom popustu..

 

Zasto ne Edifier R1850DB?

Po ovom videu dole (cisto radi usporedbe) nisu losiji u usporedbi sa puno skupljim KEF-om.

 

 

 

Woow, tnx.. Bas cu se zaletit do ducana! Bum pogledal i skuplje modele od Edifiera..

 

Na koju foru ovaj tri put jeftiniji moze parirat LSXu.. Otici cu u ducan i bas pogledat tj poslusat taj edifier kojeg hvale na sva zvona..

 

 

 Znaci na kraju si ipak shvatio da je to sve neisplativo kad usporedis s bilo kojim Edifier setom, dosovno po pitanju svega.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Boris grozni kaže...

 

 Znaci na kraju si ipak shvatio da je to sve neisplativo kad usporedis s bilo kojim Edifier setom, dosovno po pitanju svega.

Čak i ne, a sad ću ti reć zakaj... Danas slušao tri modela.

Ovo je redoslijed ak gledamo kvalitetu zvuka..

 

  • Airpulse A100
  • S2000MKIII
  • R2000DB

 

R2000DB, detalja ne manjka, woofer je malo "na knap" al opet ovisi koji se žanr pušta, za te novce, pun pogodak..

 

S2000MKIII, e ovo je već malo bolje, basa ima ko u priči, i zvuk je puniji..

A100 se bolje zvuči od ovog dvojca, basa čak ima i dost, viskoki nisu "napadni" a za ugodno slušanje ili srednje jakim glasnoćama pa i čak ak ga se nafrlji, taman.. 

Pogodi koji se najljepše čuje, A100 Doduše, imam osjećaj da nije baš značajna razlika u zvuku između A100 i S2000MKIII, ali, to je sad za dodatnu analizu, tak da tu postoje greške u dojmu koji sam čuo, a uzmi u obzir da sam laik po tom pitanju..Naravno A100 je praktički perjanica ponude, hajend model izdvojen iz grupe ovih "forumskih običnih zvučnika"

Šala mala.. 

 

Ne mogu sad neke dubinske analize pisat, pošto sam jako kratko slušao sva tri modela, po 10tak.min. Nisam baš imao puno vremena, a još sam mislio poslušat S3000Pro, al umjesto njega sam radije A100 slušao..

A100 najlijepši zvučnik od svih modela a i S2000MKIII je oku ugodan, ovi ostali su, meh..

 

 

Neki kratki rezime, samo ću reć jedno, bar ono što mi je ostalo iz brzinskog (5 min.) slušanja KEFa LSX prije par dana, LSX ima najbolju zvučnu sliku tj veeeliki soundstage koji daje detaljnu zvučnu sliku kroz praktički cijeli spektar (niski, srednji, visoki)  kao i bas koji je odlično ukomponiran, osobno, sub čak nit nije potreban..

 

Od svih zvučnika koje sam do sad poslušao, LSX definitivno ostavlja najupečatljivi dojam i to ono, fenomenalno! Ne znam što je Kef napravio na tom modelu, al mogu reći

 

Drugi tjedan idem opet poslušat Kef LSX i PBS AM3, pa ću vidit malo detaljnije taj LSX..

Da nisam LSX slušao, A100 bi definitivno bio pobjednik i sve bi bilo puno lakše

 

Još nekaj razmatram za slušanje, Audioengine A5+, oni mali rasturaju A2+ HD3, a od ovog A5+ očekujem daleko bolji zvuk..

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2021 21:00 (zvonac).
3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

R2000DB prvo sam ih poslusao kod prijatelju u nekakvih 25m2 doslovno polupraznoj s stolovima to je tamo zvucalo ocajno da sam se zapitao koji je ovo k, no onda sam ih donio doma na svoj desk i zvuk je procvijetao u 40m2 da sam svrsavao, ocigledno kod tak malih/slabih zvucnika prostorija igra ogromnu ulogu

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Boris grozni kaže...

R2000DB prvo sam ih poslusao kod prijatelju u nekakvih 25m2 doslovno polupraznoj s stolovima to je tamo zvucalo ocajno da sam se zapitao koji je ovo k, no onda sam ih donio doma na svoj desk i zvuk je procvijetao u 40m2 da sam svrsavao, ocigledno kod tak malih/slabih zvucnika prostorija igra ogromnu ulogu

 Slažem se.. Zvuk je zvučao ok, ma mislim, to mi je čoek i sam rekel, prevelika je ono prostorija za nekakvo slušanje a ima cca 60tak+m2, kod mene bi to vjerojatno sasvim drukčije a i bolje zvučalo..

 

Ček, ti imaš R2000DB?

 

 

 

Nek me se krivo ne shvati, oni Adami su me razmazili i sad sve ispod tog mi je, nezadovoljavajuće, zato tražim nešto što će ostavit odličan zvukovni dojam, zasad je to samo LSX, a pogledat ću još neke kandidate, zvučnika je more na tržištu, teško je to popratit a opet, tu se i radi o osobnim dojmovima, pa se i to treba uzet u obzir, nekome će određeni zvučnik bit odličan, a drugome pak neće bit tolko odličan.. 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ima li sto novog kolega?!

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ima. Pao je lsx, ko pokošen

 

Što reć, jednostavno se razlika osjeti u zvuku i to dosta, a još dok se usviraju, to će svirat ko violina..

 

Za sada, tolko

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2021 13:05 (zvonac).
Moj PC  
4 0 hvala 2
2 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
djigibao kaže... je sad

 

Zasto ne Edifier R1850DB?

Po ovom videu dole (cisto radi usporedbe) nisu losiji u usporedbi sa puno skupljim KEF-om.

 

 Odlični su to zvučnici za te novce ali ja preferiram kod aktivnih da imaju ulaze za TR ili XLR ulaze. 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
zvonac kaže...

Ima. Pao je lsx, ko pokošen

 

Što reć, jednostavno se razlika osjeti u zvuku i to dosta, a još dok se usviraju, to će svirat ko violina..

 

Za sada, tolko

Iipo, ajde neka. ;)

 

P.s. baci komentar na pSB am3 ako si poslusao ponovo?

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...
zvonac kaže...

Ima. Pao je lsx, ko pokošen

 

Što reć, jednostavno se razlika osjeti u zvuku i to dosta, a još dok se usviraju, to će svirat ko violina..

 

Za sada, tolko

Iipo, ajde neka. ;)

 

P.s. baci komentar na pSB am3 ako si poslusao ponovo?

 Jesam, slusao sam ih, da nisam prije njih Lsx poslusao, rekao bih da su am3 ok zvucnici. Za te novce su dobra kupnja, pricam o am3.

Nisam ih dugo poslusao, al vec u startu se osjetila znacajna razlika u pogledu kvalitete zvuka u usporedbi sa Kefom, tak da sam odmah odustao od daljnjeg slusanja am3 modela, s obzirom da mi je prioritet bio iskljucivo kvaliteta zvuka, tu je onda bilo sve jasno tko je pobjednik, naravno, spomenuti dvojac nije za usporedbu, ako pricamo o zvuku..

 

Ako pricamo o cijeni, onda je tu am3 pobjednik.

Izgleda da tu ona vrijedi, kolko para, tolko muzike

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice