Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.209.796
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav!

Ima li netko možda ove zvučnike? - klik

Jedni od rijetkih su 2.1 sa garancijom od 3 godine pa su me zato zainteresirali ili ima neki 2.1 koji su bolji u cijenivnom rangu do 700kn? Zahvaljujem!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Bježi od toga, da su 300kn bi bili ok, ovako nisu. 

 

Koliko para je budget? 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Napisao sam bio 700kn. U medjuvremenu su mi poceli raditi nazad ovi koje imam doma, no svakako, za svaki slucaj mogu imat neku preporuku kad prdne ovo sto imam, a imsm Genius SW2.1 3000 Gaming i relativno sam zadovoljan sa ovim subwooferom, a tada kad sam kupio sam platio nekih 600kn.

Kovačić
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Meni je otiso jedan kanal kvragu na Z2300...

Promjenio sam kabel od kontrolera do izvora zvuka i testirao drugi zvucnik na tom kanalu i 100% je nesto do aktivne elektronike...

 

Otvorio sam sub di je pojacalo no vizualno je sve okey... Sad si mislim da bi samo preko 3.5mm splittera nakacio jos neke aktivne zvucnike pa upario sa Z2300 sub-om...

 

Jel imao tko slican problem ?

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav društvo.. Imam aktivne zvučnike Adam F5 spojene na komp, činč-3.5mm, s vremenom dok se sami isključe znaju se nakon par sati upalit (sami od sebe, bez nekog razloga, dok komp ne koristim) pa glasno krče, al onak, dosta, pa ih iza na prekidač stavim na off..

 

Jel imao ko od vas taj problem i kak ste to riješili? Obične kablove koristim vrijednosti cca 50tak kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 13:08 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

imam logy Z333, i obzirom da je na njima moguće spajanje preko 3.5MM i RCA, je li to znači da ja mogu spojiti PC i PS4 istovremeno?

konkretno pitanje, mogu li zvučnici raditi a da ne odspajam PC u trenutku kada igram PS4?

hvala i sorry ak' je offtopic!

Do it for the people who want to see you fail!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
tajo1960 kaže...

Prekontroliraj taj 3,5mm konektor i kabel, da li ima dovoljnu čvrstinu "sjedanja" u konektore, a i sam kabel.

 

U biti se grozim tih 3,5mm kabelića (to je užas od spoja, užas) i konektorčića... unutra su žičice debljine vlasi kose, pa moguće pucanje bilo koje, pa neki "fantomski" spoj koji izazove kakav električni impuls u Adamima... sve je moguće.

 

Kreni od kabela i konektora.

 Kolko vidim sve je na svom mjestu, jednostavno nakon par sati, zvučnik ničim uzazvan počinje krčit..

 

Jel imaš neku preporuku za neki kvalitetniji 3.5mm-činč kabel?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ne razumijem se baš u zvučnike pa ću onako laički. :)

 

Molim preporuku zvučnika ali onih koji nemaju posebnu kutiju, bas jelte, nego onak 2 zvučnika al da su dobri. To je valjda onaj 2.0 sustav?

 

Trenutno imam neke CREATIVE 2.1 i živcira me ta kutija pod nogama. A i velika je.

 

Tak da bi sad normalne zvučnike al da imaju bas ak može i na nisu neki šrot. :)  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Najvažniju stavku si zaboravio. Cijena? :)
Ukoliko želiš nešto jeftinije onda Genius HF1250b koji su cca 350kn. Ja ih imam, i nemam potrebe za boljim jer većinu vremena koristim slušalice ali kada ih upalim i pojačam ne budem razočaran.
Sljedeće što bih gledao su možda neki Edifieri za cca 800kn. Ne znam postoji li nešto u cjenovnom rangu od ~500kn.

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
steve90 kaže...

Najvažniju stavku si zaboravio. Cijena? :)
Ukoliko želiš nešto jeftinije onda Genius HF1250b koji su cca 350kn. Ja ih imam, i nemam potrebe za boljim jer većinu vremena koristim slušalice ali kada ih upalim i pojačam ne budem razočaran.
Sljedeće što bih gledao su možda neki Edifieri za cca 800kn. Ne znam postoji li nešto u cjenovnom rangu od ~500kn.

Nisam zaboravio ali ne znam što da kažem za cijenu.

 

A recimo do 1000 kuna al ak su STVARNO dobri. Ovo za 350 se čini ok al jel valjaju?

 

Jel se mogu mjeriti zvučnici kakve sam zamislio s ovima koji imaju odvojen bas? Ili su ti bolji?

15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

A 'gle.. Meni valjaju za ono koliko mi trebaju. Ovisi opet što slušaš. Možda samo filmove gledaš?
Ako si bass-head onda ti možda neće biti dobri pogotovo ako dolaziš sa 2.1 sustava koji prema meni imaju prenaglašen bas ali netko upravo to preferira. Možda je taj 2.1 koji si imao bio toliko jadan (ja ga nisam nikad čuo/vidio u živo pa ne mogu reći) da će ti ovo biti odlično. Previše je to subjektivno, tako da ćeš morati sam odlučiti.
Rekao bih da do 500kn nećeš naći ništa bolje od tih Geniusa, a zvučnici od 1000kn "moraju" bolje zvučati od ovih za 350kn. Jedino što bih ja na tvom mjestu htio poslušati zvučnike prije kupnje ako ću već za njih izdvojiti 1000kn jer za mene to nije malo novaca. 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Azmo kaže...
steve90 kaže...

Najvažniju stavku si zaboravio. Cijena? :)
Ukoliko želiš nešto jeftinije onda Genius HF1250b koji su cca 350kn. Ja ih imam, i nemam potrebe za boljim jer većinu vremena koristim slušalice ali kada ih upalim i pojačam ne budem razočaran.
Sljedeće što bih gledao su možda neki Edifieri za cca 800kn. Ne znam postoji li nešto u cjenovnom rangu od ~500kn.

Nisam zaboravio ali ne znam što da kažem za cijenu.

 

A recimo do 1000 kuna al ak su STVARNO dobri. Ovo za 350 se čini ok al jel valjaju?

 

Jel se mogu mjeriti zvučnici kakve sam zamislio s ovima koji imaju odvojen bas? Ili su ti bolji?

 

Recimo sa Edifier R1280DB (1090kn) trebao bi biti zadovoljan.

Imas i Bluetooth pa ih mozes koristiti i bez PC-a.

 

Frekvencijski odziv: 55Hz-20KHz

SNR: ≥85dBA

Izlazna snaga: R/L: 21W+21W RMS

Načini ulaza: Bluetooth/3.5mm AUX/Optical/Coaxial

Bas: 116 mm

Visokotonac: 13 mm, svilena kupola

Daljinski: Da

Dimenzija: 196 × 145 × 234 mm

Težina: 5.6 kg

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Hvala na savjetima.

 

Vidim da svi navijate za Edifier zvučnike. Što su zbilja tako dobri?

 

Nekako mi više liče da su za liniju ili televizor neko za komp.

 

Jesu ovi možda bolji?

https://www.adm.hr/product.asp?product=creative-labs-gigaworks-t40-ii-51mf1615aa000&code=076.900.038

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2020 12:43 (Azmo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Azmo kaže...

Hvala na savjetima.

 

Vidim da svi navijate za Edifier zvučnike. Što su zbilja tako dobri?

 

Nekako mi više liče da su za liniju ili televizor neko za komp.

 

Jesu ovi možda bolji?

https://www.adm.hr/product.asp?product=creative-labs-gigaworks-t40-ii-51mf1615aa000&code=076.900.038

 Edifier r1280 je najbolje kaj možeš naći za te novce .

3 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Aigor kaže...
Azmo kaže...

Hvala na savjetima.

 

Vidim da svi navijate za Edifier zvučnike. Što su zbilja tako dobri?

 

Nekako mi više liče da su za liniju ili televizor neko za komp.

 

Jesu ovi možda bolji?

https://www.adm.hr/product.asp?product=creative-labs-gigaworks-t40-ii-51mf1615aa000&code=076.900.038

 Edifier r1280 je najbolje kaj možeš naći za te novce .

 Puno jaci i kvalitetniji zvucnici, ovi creativovi su ti nesto u rangu onih Genius za 350kn nevrijede niti 500kn ako mene pitas a ne 1000+

10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

OK zaintrigirali su me ovi Edifier R1280DB. Vidim da ih se može samo online naručiti odnosno nema ih ni u jednom drugom dućanu u ZG. Točno?

 

I treba li mi posebno pojačalo za njih ili ih mogu samo upiknut u zvučnu od kompjutera?

 

To što nema poseban subwoofer nije problem? Stvarno me živcira ta kutija. Jel to potrebno?

 

E da nisam naveo. koristio bi ih za glazbu, filmove gejmanje, dakle sve! :)

 

Imam i spojenu gitaru na komp pa ako je to isto faktor...

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2020 11:55 (Azmo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav ljudi, imam jedan veliki problem,

 

znaci jucer sam slucajno ištekao zvučnike iz PC-a bez da sam ih prethodno isključio s prekidačem i spojio sam slušalice...... ( zvučnici su Edifier R1000T4)

i sad mi low mid i high (znaci bas i visokotonci) rade 70% slabije...

Kad idem u windowsu mjenjat glasnocu zvuka onaj "beep" normalno zvuči, ko da su zvučnici uredu al na youtubeu il na music folderu na pcu slabije rade zvučnici...

Ako ko zna u čem bi bio problem neka kaze

Hvala i lp

 

 

EDIT: Riješeno, restart kompa.....

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 17:03 (hardrock).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ne tražim baš PC zvučnike već sam monitor pretvorio u TV i trebam neke obične zvučnike koji ne strše izgledom ili mini soundbar za ne velike novce. Može neka preporuka?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Što bi bilo bolje za TV, soundbar ili zvučnici? Uzeo sam one Edifier R1280DB za komp pa razmišljamo njima i za TV ali mi se nekako bolji čini soundbar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Da uzmem onda iste ove zvučnike za telku?

 

Može preporuka soundbara u tom cijenovnom rangu čisto da vidim što se nudi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Postoji li neki adapter, spliter, nesto u sto mogu spojiti zvucnike i headset u isto vrijeme i da onda jednom tipkom prebacujem sto cu koristiti? Ne da mi se stalno ukopcat slusalice iza, iskopcat pa ukopcat zvucnike itd. Nisam nikad to vidio pa evo pitam ovdje ako netko zna da predlozi.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Vjerojatno je bilo predloženo ovako nešto.

 

Ima i kod nas za malo više para, ali se barem ne mora čekati 2-3 mjeseca.

 

Uglavnom, ovo će u Windowsima biti poseban 'Sound device', pa samo klikneš na zvučnik u taskbar-u i promijeniš output device na koji želiš.

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Tražim neke kvalitetne monitore za postaviti na radni stol kod laptopa. Moraju biti obavezno crne mat boje da se uklope u ostatak opreme na stolu. Po mogućnosti, ako već moraju imati lampicu, da bude zelene boje ili bijele. Cijena do nekih 2 soma kuna.

Ne zanimaju me 2.1 sustavi. Imam Bose Companion 5 kod TVa u dnevnom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 20:57 (MatijaZG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
MatijaZG kaže...

Tražim neke kvalitetne monitore za postaviti na radni stol kod laptopa. Moraju biti obavezno crne mat boje da se uklope u ostatak opreme na stolu. Po mogućnosti, ako već moraju imati lampicu, da bude zelene boje ili bijele. Cijena do nekih 2 soma kuna.

Ne zanimaju me 2.1 sustavi. Imam Bose Companion 5 kod TVa u dnevnom.

 Ovo je super do 2k kn.

https://www.wifimedia.eu/nl/edifier-r2000db-set.html

 

Ili nešto jeftinije 

https://www.wifimedia.eu/nl/edifier-r1855db.html

 

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
MatijaZG kaže...

Tražim neke kvalitetne monitore za postaviti na radni stol kod laptopa. Moraju biti obavezno crne mat boje da se uklope u ostatak opreme na stolu. Po mogućnosti, ako već moraju imati lampicu, da bude zelene boje ili bijele. Cijena do nekih 2 soma kuna.

Ne zanimaju me 2.1 sustavi. Imam Bose Companion 5 kod TVa u dnevnom.

 Sam ću si odgovoriti. M Audio BX5 ili BX8. Volio bi ih negdje poslušati da vidim trebaju li mi BX8 ili mi BX5 budu dovoljni, iako razlika u cijeni nije drastična a od viška glava ne boli.

Mislio sam da su u međuvremenu izašli neki novi modeli ali i dalje su ovi očito bestbuy.

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

 Taman sam sebi odgovorio haha. Uglavnom, M Audio BX8 ili ove R2000db koje si ti naveo? Estetski su mi M Audio draži.

6 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
MatijaZG kaže...

 Taman sam sebi odgovorio haha. Uglavnom, M Audio BX8 ili ove R2000db koje si ti naveo? Estetski su mi M Audio draži.

 Iskreno M audio nisam slušao, ali Edifiere jesam ( imao sam dva modela i sad imam treći ), i svaki je za svoje cijenovni rang bio vrh što se tiče zvuka. Tako da moj glas za Edije :)

14 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Što znači 'dvostruki analogni ulazi' za ove zvučnike?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Molim da mi još objasnite neke nedoumice.

 

Zašto se još danas proizvode zvučnici koji koriste RCA analogne ulaze? Jel imaju neku prednost u odnosu na dobro znani 3.5mm jack?

 

Koja je primjena dvostrukog analognog ulaza? Da u isto vrijeme zvučnik producira zvuk sa dva različita izvora?

 

Znači, uz ove zvučnike morat ću kupiti ovo da bi ih spojio na PC?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
avantgard kaže...

Znači, uz ove zvučnike morat ću kupiti ovo da bi ih spojio na PC?

 Mislim da dobijas sve potrebne kablove za spajanje u paketu sa zvucnicima.

 

The Edifier R1000T4 comes with a a 3.5mm to dual RCA cable, RCA to RCA cable and also a speaker connecting cable.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice