Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.658.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Izzy kaže...

Imam ti Cloud 2 i Alpha. Alpha ima nešto bolji zvuk, ali nećeš pogriješiti ni sa Cloud 2. Još jedan plus za Alpha je odvojiv kabel. Cloud 2 ima USB zvučnu u paketu, što Alpha nema. Mada ta zvučna nije sada nešto posebno.

 

Što se tiče udobnosti, Cloud 2 mi je nešto udobniji jer dolazi sa 2 vrste jastučića, a Alpha sa samo jednim parom. I ti drugi jastučići (Cloud 2) su meni vrlo udobni, mekani.

 I nijedni od tih jastučića ne valjaju kada jednom probaš Brainwavz HM5 jastučiće. Onda to tek bude udoban headset.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
5 godina
online
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Kad smo kod jastučića, imam možda povezano pitanje.
Imam Arctis Pro Wireless slušalice i bass mi malo slabiji nego bih volio. Jel netko imao isto iskustvo?

Probao sam uključiti DTS efekt s bass boostom u Steelseries aplikaciji i malo je bolja situacija, ali i dalje kao da mi fali jedan spektar dubokih frekvencija. Ne bih to niti skužio da nisam pritisnuo slušalice bliže uhu i onda je puno bolja situacija.

Jel ima još neki način za poboljšati situaciju u tom slučaju ili da jednostavno kupim neke pliće jastučiće pa da je izvor zvuka bliže uhu i to je to?

 

EDIT: Otkriće! Za dobar/bolji bass treba skinuti naočale. S njima jastučići od slušalica ne sjednu dobro oko uha zbog krila(?) naočala. Ok, logično je, ali nisam razmišljao o tome, pa možda nekom noobu poput mene pomogne informacija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 0:50 (Ulysses182).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pa, možeš probati baš kožne jastučiće ili pak angled jastučiće ako imaju za tvoje slušalice.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pozdrav, ima li netko prijedlog nekih bezicnih slusalica sa mikrofonom do 100eura(prednost da se ima kod nas uzet odmah)…
Zvuk i mikrofon je dovoljno da je okej, jer ce se koristiti cisto za casual gaming, ponekad teams zbog posla, ali naglasak na udobnost…
Ako nema nista dobro bezicno onda najbolje ici na Hyperx Cloud2?
Hvala
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav ljudi!

 

Tražim bežične slušalice sa mikrofonom, ali ne znam da li je to tehnički izvedivo, za casual gaming (FPS) preko laptopa te gledanje filmova/serija preko Androd TV-box-a... i za ubuduće kada budem kupovao neki novi smart TV da ih mogu spojiti na njega...

Slušalice bi trebale biti overear i da dobro izoliraju vanjsku buku (promet, susjedovi psi)...

Predpostavljma da to moraju biti nekakave bluetooth slušalice?

Hvala. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2021 12:30 (kule).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdra , zna li itko koji je ovo model slusalica razer ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 11:09 (Kristijan-Kiko).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav , zna li itko koji je ovo model slusalica razer?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Kristijan-Kiko kaže...

Pozdrav , zna li itko koji je ovo model slusalica razer?

 Mislim da je to Razer Electra.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Kupujem Wireless slusalice i ne znam koje uzet.

Razmisljam o 

HyperX Cloud II Wireless

ili

Logitech G PRO Gaming Headset

???

5 HyperX Cloud II Wireless
6 Logitech G PRO Gaming Headset
5 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav,

tražim neki dobar headset do 350kn (max 400 ako se baš isplati), prvenstveno za gaming (par sati tjedno za odmor, ništa pretjerano).

Razlog što pitam ovdje je što nisam baš upućen u headsetove, a zadnja dva su jednostavno nakon nekog vremena postala glasnija na lijevu nego na desnu stranu pa sam općenito odustao od headsetova.

jk
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Kupio sam te sluške, xbox verziju i ovaj adapter

 

Adapter DELOCK, audio jack 2x 3.5mm - 200.300.460 - Links

 

koji koristim kad spajam slušalice u zvučnu. Kad spajam slušalice xbox kotroler onda ih koristim naravno bez adapetra. Super stvar, super kombo za male pare.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 14:05 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pozdrav ljudi, evo da se i ja pridružim onima koje zanima HyperX Cloud II. Jel bolje kupit njih ili Corsair HS60 Pro headset? Znam da se potonjem ne mogu mijenjati jastučići, kolko je to potencijalno problem? Ovo mi je prvi headset pa ne znam kolko će mi se uši zagrijavati, a koristio bi se za igranje i razgovore, dakle i po više sati u komadu. Puno hvala svima na savjetu!
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

 Hvala svima na savjetima, al ipak sam odlučio iskoristit ove popuste, dodat još 100ak kn i uzet Cloud Alpha da se ne mislim sad koje je bolje koje nije jer za Alphu znam da je jako dobar i isplativ headset

I Cloud Alpha i Cloud II se mogu naći za otprilike 550kn sad na popustima kod nas za halloween, black friday i to...

jk
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Da li je netko uzimao s ove stranice zamjenske earpad za HaxperX alpha slušalice

https://www.brainwavzaudio.com/collections/oval-memory-foam-earpds/hyper-x-cloud-alpha

 

Ima te li preporuku koje uzeti earpad za zamjenu jel mi se koža na ovim počela raspadati

BF3:fluffy_inside
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Najbolji padovi. Uzmi velurne jer uz njih imaš poluotvoren zvuk. I sheepskin jer prava koža je prava koža.

Ja sam na Cloud Pro koristio pleather, velour i angled.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
10 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav

Trebao bih preporuku slušalica za gaming i slusanje muzike do 350 kn.

Pozeljno bi bilo da dolaze za mikrofonom ali kvaliteta mikrofona nije toliko bitna.

I najbitnije mi je da su udobne nakon duzeg koristenja

Koliko vidim u tom cijenovnom rangu imam

 

Logitech G432

Logitech G332

Razer Kraken X

HyperX Cloud Stinger Core

Asus TUF Gaming H3

Redragon Zeus 2 H510-1

 

Pa sta uzeti od toga ili nesto drugo

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Trebao bih nove slušalice...duuuugooo ima Coolermaster sirus storm kojima je došao kraj i kupio bih nove...ali bi baš htio da imaju kotačić kao ove, bilo koje marke. Postoji li uopće ovakvo nešto. Coolermaster

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Dal se ove Marshall mode isplate za slusanje podcasta i glazbe u nocnim smjenama uz buku od strojeva? Ili ima nesto drugo za te pare ili manje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Našao sam ove slušalice AOC GH401 i ok izgledaju, ali ne mogu naći nikakve recenzije za njih pa me zanima ima li tko kakva iskustva s njima ili ima kakve druge za preporuku tako do kojih 300 kn?

Ne moraju biti wireless i koristile bi se većinom za igranje.

 

https://eu.aoc.com/en/gaming/products/accessories/gh401

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
greathander kaže...

Našao sam ove slušalice AOC GH401 i ok izgledaju, ali ne mogu naći nikakve recenzije za njih pa me zanima ima li tko kakva iskustva s njima ili ima kakve druge za preporuku tako do kojih 300 kn?

Ne moraju biti wireless i koristile bi se većinom za igranje.

 

https://eu.aoc.com/en/gaming/products/accessories/gh401

 Ako nema recenzija, vjerovatno nisu nesto a pogotovo kad kostaju 300kn, a do 300kn sumnjam da ima nesta dobro i da ce trajat...

 Moja preporuka je da trunku predjes preko budzeta (jer zaista vrijedi) i pricekas Black Friday, ja sam nedavno uzeo Hyperx Cloud Core (i to onaj najnoviji model sa zvucnom) za malo vise od 420kn, kvaliteta i jacina zvuka je jako dobra, kvaliteta izrade je odlicna (ono je valjda metal ili nesto, prosle mi hyperx core ali stariji model pale jedno 100 puta i nikad nista, mislim da su stare vec preko 4 godine i sve radi kao kod prvog dana), dobijes kao sto velim zvucnu sa 7.1 (za slusanje muzike top, za igre 7.1 bas i nije nesto).

16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Acex kaže...

 

Logitech G432

Logitech G332

Razer Kraken X

HyperX Cloud Stinger Core

Asus TUF Gaming H3

Redragon Zeus 2 H510-1 

 Od ovih boldanih, što ti se subjektivno više sviđa/manje košta u trenutku kupovine. Redragon te mislim da nisam imao pod prstima pa ne znam kakve su. Izgledaju jako dobro napravljene, no neću tvrditi na pamet.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
stručnjak kaže...

Trebao bih nove slušalice...duuuugooo ima Coolermaster sirus storm kojima je došao kraj i kupio bih nove...ali bi baš htio da imaju kotačić kao ove, bilo koje marke. Postoji li uopće ovakvo nešto. Coolermaster

 Da li mogu baš slušalice ili mora biti headset i do koliko $?

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

pozdrav ekipo, trebao bi preporuku za wireless headset (ne treba biti sa mic-om) - samo da NIJE logitech

sada imam hyperx cloud 2 gaming i logitech g pro al posto me zivcira vec kabel htio bi neke wireless uzeti pa bi vas zamolio da mi date neku preporuku kaj je trenutno in

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
LeftY_CRO kaže...

pozdrav ekipo, trebao bi preporuku za wireless headset (ne treba biti sa mic-om) - samo da NIJE logitech

sada imam hyperx cloud 2 gaming i logitech g pro al posto me zivcira vec kabel htio bi neke wireless uzeti pa bi vas zamolio da mi date neku preporuku kaj je trenutno in

 Što kažeš na HyperX Cloud 2 wireless? Ili Cloud Flight s?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Nisam znao da postoji i wireless verzija... Zvuci zanumljivo! Ove druge cu isto provjeriti, nadam se da ima kakva akcija povodom BF 😊
uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav,

 

Imam 2x hyperx flight sluse vec nekih cca 2+ godine i u zadnje vrijeme nakon 2-3 sata drzanja na glavi oba uha (pogotovo desno) "reagiraju" (usi su tople i krenu bolit)
Pretpostavljam da je zbog jastucica, koji su se "stanjili", pa sam u potrazi za zamjenskima....

Vidim da vas dosta preporucuje/kupuje brainwavz, pa me zanima koliko ste zadovoljni s njima?

Konkretno nasao sam ove https://www.brainwavzaudio.com/collections/gaming-earpads/products/gaming-earpads-oval

 

Koliko vidim salju iz Kine? koji su jos troskovi na cijenu navedenu na shopu (uzeo bih 2 seta), carina/postarina?

 

Da li postoji bolja alternativa (po mogucnosti u EU)?

Da li imate preporuku gdje nabaviti headband za navedene sluse (oljustio se pa bih ga zamijenio)?


Hvala

 

 

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
simeparanoja kaže...

Pozdrav,

 

Imam 2x hyperx flight sluse vec nekih cca 2+ godine i u zadnje vrijeme nakon 2-3 sata drzanja na glavi oba uha (pogotovo desno) "reagiraju" (usi su tople i krenu bolit)
Pretpostavljam da je zbog jastucica, koji su se "stanjili", pa sam u potrazi za zamjenskima....

Vidim da vas dosta preporucuje/kupuje brainwavz, pa me zanima koliko ste zadovoljni s njima?

Konkretno nasao sam ove https://www.brainwavzaudio.com/collections/gaming-earpads/products/gaming-earpads-oval

 

Koliko vidim salju iz Kine? koji su jos troskovi na cijenu navedenu na shopu (uzeo bih 2 seta), carina/postarina?

 

Da li postoji bolja alternativa (po mogucnosti u EU)?

Da li imate preporuku gdje nabaviti headband za navedene sluse (oljustio se pa bih ga zamijenio)?


Hvala

 

 

uši bi ti trebale biti unutar jastučića, vjerovatno su se stanjili nema druge.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ne trebaju ti ti nepotrebno skupi s "gelom za hlađenje" jer je to marketinški trik. Za cijenu tih kupiš skoro dvoje obične pa si mijenjaš po potrebi.

 

Uzmi najobičnije (HM5) ovalne. Preporučam pleather (proteinska koža) ako želiš zatvoreniji zvuk ili pak (po mom mišljenju i iskustvu bolja opcija) obične od tkanine (velour) s kojima je zvuk otvoreniji i bas manje naglašen.

Ja sam na svom Cloudu koristio velour angled, kožne (umjetna koža) i obične (tkanina tj velour). S angled mi je headset bio premali (Clouda sam morao uvijek držati do kraja izvučenog).

Kada sam si naručivao nisam imao nikakve dodatne troškove, ali to je bilo prije uvođenja nameta 19.50 Kn hrvatske pošte.

 

Što se headbanda tiče, ne naručuj drugi nego samo nabavi headband sleeve s AliExpress ili eBay. Staviš na headband, zatvoriš patentni zatvarač i to je to. Može se i prati.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice