Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.649.445
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
online
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Također bih htio pohvaliti Kingston/HyperX korisničku podršku.

Prije tri tjedna sam uzeo Cloud Alpha na Amazonu, i kad sam ih otvorio jastučići su imali nekakav čudan neugodan miris. Mislio sam da će nakon par dana korištenja miris nestati, ali nije, već je nakon dva tjedna bio možda čak i još gori. Pogledao neke komentare ljudi, i vidio da nisam jedini s tim problemom, tako da sam se javio Kingstonu u utorak, i odmah isti dan su mi poslali nove jastučiće iz Njemačke koji su već danas stigli.

 
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Bok svima!
Klinac bi uzeo Sennheiser HD 559 za gaming. Ima mic. MB je B450M PRO4-F.
Treba li dodatno pojačalo ili komp može tjerati 50 Ohma bez degradacije sounda?

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Bok!

Ima li netko iskustva sa multi-device ili multipoint bluetooth slušalicama, tj s onima koje mogu biti povezane s više uređaja u isto vrijeme? Nije mi najjasnije kako to funkcionira. Da li jednom kad uparim oba uređaja onda ih više ne moram uparivati niti spajati, već samo switcham na slušalicama nekako između 2 uređaja (na tipku ili nekako)?

 

U principu, ono što bih ja htio je da imam jedan set bluetooth slušalica koje ću koristiti za gaming na kompu i za gledanje TV-a. I htio bih da je to što jednostavnije (da ih ne moram uparivati ili connect-ati svaki put s kompom kada želim igrat igre i s TV-om kada želim gledat filmove/serije).

Prvo mi je plan bio kupiti 2 seta slušalica, za svaki uređaj po jedne i onda bih bio siguran da bi se svake spajale samo na svoj uređaj, no onda sam vidio da postoji ova fora s više uređaja odjednom spojenih.

 

Znači ono što me zanima je kako najjednostavnije mogu dobiti to što želim? Mogu li to uopće dobiti, ili moram kupiti 2 seta slušalica? Ako mogu, na što moram gledati kod kupnje takvih slušalica (da li to što želim spada pod neki od onih razno raznih bluetooth profila: A2DP, HSP, HFP...)?

Bio bih i jako zahvalan ako bi netko mogao preporučiti neke takve slušalice koje odgovaraju tim kriterijima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav,

 

Ima li netko prijedlog alternative za: Arctis 3 Bluetooth

Naime, čekam da postanu dostupne već od Black Fridaya, ali mi se čini kako ništa od toga, da su odustali od njih i forsiraju svoj wireless portfelj ili im pogoni ne rade zbog korone...nebitno.

 

Zašto bih baš ove? Zato jer imaju sve što želim.

-Wired headset za gaming na PC-u (4 pola - dosta BT/WiFi sluški ima samo 3 pola, ergo samo zvuk prenose, ne i glas, koliko sam uspio istražiti)

-Bluetooth spajanje za pozive preko Teamsa i sl. dok sam na laptopu na poslu.

-Ne, ne želim 2 slušalice kupovati.

-Budžet u okviru ovih (AC3BT je cca 980kn), ajmo reć 1000-1500kn.

 

Može neki prijedlog što bi drugo mogao razmotriti i da ih IMA na lageru, da su dostupne? Ove Arctis 3 BT nema ni na Amazonu...

 

Tnx!

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Arctis 9.
Dosta bolji model od trojke. A ima dual konekciju. Triple, ako računaš i žicu.
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Dachande kaže...
Arctis 9.
Dosta bolji model od trojke. A ima dual konekciju. Triple, ako računaš i žicu.

 Kad bi se za njega odlučio, link za kupnju gdje si vidio da ih ima na lageru?

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Sorry, nisam to išao gledati. Čisto sam dao preporuku za sluške koje ispunjavaju tvoje uvjete.

Moguće da su rasprodane trenutno, ali bude ih. Probaj čak Direkt na Steelseries stranici. Zapiši da te obavijeste, kad ih dobe
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Što kupiti za spojiti na PS5 na kontroler (imam i HyperX Cloud Flight ali bi i in-ear)

 

Sony

 

ili

 

HyperX

 

ili nesto trece? Nekako više naginjem na Sony, ali da čujem prvo mišljenja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 21:34 (imaticx).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
3 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

U slučaju da se netko odluči za HyperX Cloud 2 sluške i usput je audiofil, možda uvidite da je treble jako visok, dok je bass jako slab. Inače, danas sam ih osobno kupio i zamjenio Logitechove koje sam dosada koristio ali sam primjetio da je low end dosta nizak. Iz tog razloga sam nakon guglanja naišao na fix:

 

 

2. Odaberite HyperX Cloud 2 tijekom instalacije

 

3. Nakon instalacije, napravite reboot kompa

 

4. Nađite installation folder - pokrenite config.exe

 

5. Ovo će startati aplikaciju "config", nakon toga samo obrišite 3 preseta koja su ponuđena klikom na crveni X

 

6. Kliknite na mali notepad gumb i upišite slijedeće: "GraphicEQ: 25 1.8; 40 1.4; 63 1.4; 100 0.6; 160 0; 250 -3; 400 -4.6; 630 -4.6; 1000 -4.6; 1600 -4.6; 2500 -4.2; 4000 -4.6; 6300 -5.8; 10000 -7.8; 16000 -9"  (ofc bez navodnika)

 

7. Kliknite na gumb za gašenje preseta, te nakon toga na paljenje

 

 

Voila! HyperX Cloud 2 sada zvuči onako kako je trebao odmah iz kutije.

Moj PC  
7 0 hvala 6
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav svima,

triba mi neka preporuka za gaming headset da uklonim buku oko sebe. Jer kraj prozora sam, pa čujem i ljude i u stanu također i aute. Pa ako netko može preporučiti sa maksimalnim smanjivanjem buke. Imam airpods i kod njih je brutalan noise reduction. Pa ako postoje iti jedne... može i wireless 

Cijena nebitna!

 

Hvala

abadabadu
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 20:17 (abadabadu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

StelSeries Artic 9 za 1286kn u Futuri ili Razer BlackShark V2 Pro za 1299kn u Linksu? Šta je bolje, i zašto? Kvaliteta zvuka, izrade, trajanje baterije. Ili ima nešto bolje do 1500kn, po mogućnosti s ANC?

5 SteelSeries Artic 9
0 Razer BlackShark V2 Pro
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 11:53 (Hacker002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Hacker002 kaže...

StelSeries Artic 9 za 1286kn u Futuri ili Razer BlackShark V2 Pro za 1299kn u Linksu? Šta je bolje, i zašto? Kvaliteta zvuka, izrade, trajanje baterije. Ili ima nešto bolje do 1500kn, po mogućnosti s ANC?

Stvarno su oba tu negdje. Arctis 9 ima prednost zbog dual konekcije (paralelno s kompom i mobitelom npr.).

 

Ako oćeš ANC, uzmi Sony 1000XM3. Mislim da bi ih trebalo biti za 1500 na akcijama svako malo.

10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Može preporuka nekih jeftinih(500kn max) best buy slušalica za gaming,poželjno s mikrofonom.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
The_K kaže...

Može preporuka nekih jeftinih(500kn max) best buy slušalica za gaming,poželjno s mikrofonom.

 Imaš u Sancti HyperX Cloud PS4 za 400kn, ja imam Xbox verziju koja je identična samo sive boje, zvuk je jako dobar za te novce, jedino što je mikrofon malo tih, sad ne znam jel to do moje zvučne ili do sluša.

 

Uzmi u obzir i Arctis 1 u Instaru (isto 400kn), premda u Sancti zna bit Arctis 3 na popustu za 500kn, jako udobne sluše, a vjerujem i dosta bolje od jedinice.

 

 

Svakako pogledaj reviewe za svaku od njih jer ljudi znaju spominjat i udobnost itd. i mic test, nije svaka glava ista i ne tražimo svi jednako. Ali mislim da nećeš s ijednom od ovih 3 sluša pogriješit.

Say hello to my little friend
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
abadabadu kaže...

Pozdrav svima,

triba mi neka preporuka za gaming headset da uklonim buku oko sebe. Jer kraj prozora sam, pa čujem i ljude i u stanu također i aute. Pa ako netko može preporučiti sa maksimalnim smanjivanjem buke. Imam airpods i kod njih je brutalan noise reduction. Pa ako postoje iti jedne... može i wireless 

Cijena nebitna!

 

Hvala

 Je li može netko preporuku? 

abadabadu
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
abadabadu kaže...
abadabadu kaže...

Pozdrav svima,

triba mi neka preporuka za gaming headset da uklonim buku oko sebe. Jer kraj prozora sam, pa čujem i ljude i u stanu također i aute. Pa ako netko može preporučiti sa maksimalnim smanjivanjem buke. Imam airpods i kod njih je brutalan noise reduction. Pa ako postoje iti jedne... može i wireless 

Cijena nebitna!

 

Hvala

 Je li može netko preporuku? 

 Pogledaj si Sony 1000XM3 koje je kolega iznad spomenuo, vidim na mall.hr da imaju sniženje i još dodatan kupon za 10% popusta pa bi koštale negdje 1500 kn?

Say hello to my little friend
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Krunoo7 kaže...
abadabadu kaže...
abadabadu kaže...

Pozdrav svima,

triba mi neka preporuka za gaming headset da uklonim buku oko sebe. Jer kraj prozora sam, pa čujem i ljude i u stanu također i aute. Pa ako netko može preporučiti sa maksimalnim smanjivanjem buke. Imam airpods i kod njih je brutalan noise reduction. Pa ako postoje iti jedne... može i wireless 

Cijena nebitna!

 

Hvala

 Je li može netko preporuku? 

 Pogledaj si Sony 1000XM3 koje je kolega iznad spomenuo, vidim na mall.hr da imaju sniženje i još dodatan kupon za 10% popusta pa bi koštale negdje 1500 kn?

 Jel za gaming dobar? I jeli bas 100% noise isolatio

abadabadu
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
abadabadu kaže...

 Jel za gaming dobar? I jeli bas 100% noise isolatio

 Ne znam iskreno, to je preskup sport za mene, proguglaj si, imaš masu recenzija za te sluše, pa čak i na BUG-u.

Say hello to my little friend
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ako netko traži wireless gaming headset, izašao je novi video.

Nema baš mnogo modela, ali jako mnogo pričaju o kvaliteti i mogućnostima, pa je dobro za pogledati, čisto za usporedbu da vidite što bi željeli od mogućnosti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Trebam savjet neke "best buy" slušalice (s mikrofonom) do 350kn. Znam da u tom rangu ne mogu očekivati ništa spektakularno, no umro mi mikrofon koji svakodnevno moram koristiti na mojim starima, a trenutno je to price range koji si mogu priuštiti. Znam da za HyperX Cloud kažu da je odličan, no ne znam vrijedi li i ova "budget" verzija Cloud Stinger? Hvala!

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Dugo sam koristio Sennhaiserice i danas sam uzeo Sony WH-1000XM4...dvoumio sam se izmedju tih i Sony 3D pulse.

Koristit cu ih za gaming po noci,gledanje filmova,serija i muziku....nadam se da me nece razocarat.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Slušalice+mikrofon XIAOMI Mi True Wireless EarBuds Basic 2 - Bluetooth - Black

https://www.links.hr/hr/slusalice-used-xiaomi-mi-true-wireless-earbuds-basic-2-in-ear-bezicne-bluetooth-crne-8000001356?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

jel to valja icemu, zeni treba za trenkanje?

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Boris grozni kaže...

Slušalice+mikrofon XIAOMI Mi True Wireless EarBuds Basic 2 - Bluetooth 

jel to valja icemu, zeni treba za trenkanje?

 Navodno su ok, al nisu za gaming.

 

 

Nego, jel netko vidio možda kakave solidne open-back slušalice na nekakvoj akciji negdje, za gaming?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav ljudeki,

 

Kaj velite na Audio-Technica ATH-M50X,Audio-Technica ATH-M50Xbt ili Logitech g pro x wireless?

0 Audio-Technica ATH-M50X
7 Audio-Technica ATH-M50Xbt
0 Logitech g pro x wireless
Im scruffy the janitor
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 7:24 (Teran).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Bok, ponosni sam vlasnik CLOUD II headseta već dosta godina i dalje me služe odlično ali bih htio wireless headset.

 

Izbor je pao na: CLOUD II wireless iz očitih razloga.. Audeze Penrose i na kraju Steelseries Arctis 9.

 

Cloud II wireless mi je provjeren recept, Penrose slovi za jedan od najboljih Headseta općenito, Arctis 9 mi je onak meh, ne sviđa mi se što nema "kožne" navlake..

 

Svaka pomoć je dobro došla

 

tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

A gle, prednost wirless Clouda ti je što ti pašu isti jastučići tj earpadi, pa ako već imaš Brainwavze to ti je odlično.

Razmisli i o HyperX Cloud Flight, to je klasa iznad. 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
10 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Uzeo sam flight S, trebao sam promijenu ako ništa onda barem u dizajnu. 2000kn mi nije puno za Audeze Penrose ali mi je žao toliko potrošiti. Hyperx mi je omiljeni brand tako da ipak ostajem kod njih.

tito vampir! Bog I Hrvati!
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
Boris grozni kaže...

Slušalice+mikrofon XIAOMI Mi True Wireless EarBuds Basic 2 - Bluetooth 

jel to valja icemu, zeni treba za trenkanje?

 Navodno su ok, al nisu za gaming.

 

 

Nego, jel netko vidio možda kakave solidne open-back slušalice na nekakvoj akciji negdje, za gaming?

 nisu baš open, ali Link

3 godine
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
pogledajte si ovaj video

gaming headsets vs headphones
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice