Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.651.569
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Bok ekipa,

 

ima netko preporuku za studijske slušalica koje bi se koristile u gamingu?

 

Već godinu dana koristim Logitech G633. Sluške su za svaku pohvalu, od zvuka, dizajna, izdržljivosti ali me njihova težina malo ubija + jeftinija plastika koja je pregasna kod namjestana i minimalnoga micanja slušalica. Nakon par sati igranja, nekada me ušne hrskave znaju boljeti a imam filing da imam par kila tereta na glavi. Iako sam na manje više sve kritike zažmirio zbog savršenoga zvuka, razmišljam ima li smisla prelaziti na nešto drugo...

 

 

Ima netko prijedlog za studijske slušalice u cjenovnom rangu 1000-1400HRK, može i jeftiniji ukoliko je omjer cijene i dobivenoga zadovoljen? Bitno mi je da budu dosta lagane i udobne za nošenje a što se tiče kvalitete zvuka, da budu barem u rangu sa G633.

 

Ps: mikrofon imam neki externi i skroz sam zadovoljan sa njime.

 

Hvala svima.

 

LP

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ako ti je G633 imao dobar zvuk, onda će ti i bilo što drugo imati dobar zvuk jer G633 nema dobar zvuk.

 

Hoćeš slušalice otvorenog ili zatvorenog tipa?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
bastijan21 kaže...

Bok ekipa,

 

ima netko preporuku za studijske slušalica koje bi se koristile u gamingu?

 

Već godinu dana koristim Logitech G633. Sluške su za svaku pohvalu, od zvuka, dizajna, izdržljivosti ali me njihova težina malo ubija + jeftinija plastika koja je pregasna kod namjestana i minimalnoga micanja slušalica. Nakon par sati igranja, nekada me ušne hrskave znaju boljeti a imam filing da imam par kila tereta na glavi. Iako sam na manje više sve kritike zažmirio zbog savršenoga zvuka, razmišljam ima li smisla prelaziti na nešto drugo...

 

 

Ima netko prijedlog za studijske slušalice u cjenovnom rangu 1000-1400HRK, može i jeftiniji ukoliko je omjer cijene i dobivenoga zadovoljen? Bitno mi je da budu dosta lagane i udobne za nošenje a što se tiče kvalitete zvuka, da budu barem u rangu sa G633.

 

Ps: mikrofon imam neki externi i skroz sam zadovoljan sa njime.

 

Hvala svima.

 

LP

 

 

 

 https://www.muziker.hr/superlux-hd-631

https://www.muziker.hr/superlux-hd-668b

https://www.muziker.hr/superlux-hd-330

 

ove zadnje ako imaš neki dac ili pojačalo za slušalice, ako ide direkt na matičnu onda prve ili druge

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 19:21 (forumaš).
9 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

ekipa 2016. godine sam uzeo Kingston HyperX Cloud., na preporuku forumaša, mislim kolega 19x17 da mi je pomogao. Iako se ja ne kužim nešto previše u to, super su bile, jako sam zadovoljan sa zvukom i sa mikrofonom. Jedina je mana što mi je znalo biti vruće pod njima nakon nekog vremena, ali šta ćeš. E sad, danas mi je prestala raditi desna slušalica. Ne znam jel teoretski to može biti do neke postavke, ja sam odmah pomislio da je riknula. Ja njih nisam nešto previše gazio, ovako po nekoj slobodnoj procjeni možda sam ih koristio stotinjak do sto pedeset sati godišnje, što vjerujem da stvarno nije puno, očekivao sam da će one još raditi. Problem je što mi se sad sinčić mota oko kompa i nekad ih dohvati i povuče, nekoliko puta su zveknule po podu, lako moguće da ih je to dotuklo.

 

I sad se lomim šta da radim, razmišljao sam o kupnji ovih novih PS5 slušalica, iako njih koliko vidim ni nema više nigdje, one mogu i na PC, onda bi ih mogao koristiti i za PC i PS5. Ali recimo da se odlučim za nešto drugo, što bi mi mogli preporučiti da je u rangu ovih koje sam već imao? Bolje mi ne trebaju, odnosno skuplje, ili možda ima i jeftinijih a da su isto stvarno dobre?

 

edit: evo resetirao komp, i njih iskopčao pa ukopčao i sad šljakaju obe kao i prije. Jel ima neki razlog zašto se to dogodilo?  

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 21:31 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Daj jednostavno nekome da ti popravi kabele, vjerojatno ti se odspojio.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Daj jednostavno nekome da ti popravi kabele, vjerojatno ti se odspojio.

 

ne znam jesi vidio da sam editirao post, ugasio komp izvadio sluške, i upalio i spojio ih i sve radi super. Jel to mogu očekivati da će se redovito događati, ili se sad samo nešto zbugalo?

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Cansee kaže...
191x7 kaže...

Daj jednostavno nekome da ti popravi kabele, vjerojatno ti se odspojio.

 

ne znam jesi vidio da sam editirao post, ugasio komp izvadio sluške, i upalio i spojio ih i sve radi super. Jel to mogu očekivati da će se redovito događati, ili se sad samo nešto zbugalo?

 Kontakt na konektoru ili kontakt u jedinici za kontrolu glasnoće/mikrofona ili neki problem s zvučnom. Uglavnom, primjetiti ćeš ako nešto bude.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

@Cansee ima jedna katastrofalna mana na tim slušalicama (ja imam Cloud Alpha, pretpostavljam da je isto) , a radi se o kablu koji se uštekava u njih, konretno onaj potenciometar za kontrolu zvuka. 

 

Ja sam već reklamirao, poslali mi drugi i na njemu se isto dešava.

 

Malo kad ga mrdnem prestaje mi raditi prvo desna, onda lijeva, inda ga dobijem na max glasnoči da rade obje, ali verlo mali pomak zna jednu stranu stišat  idealno bi bilo nikad ga ne dirat, al potegne mi se po majici/vesti.

 

Dakle mislio sam da mi je desna krepala. Pa onda lijeva. Imao sam razgovor sa supportom nekoliko dana/tjedana, pokušao utvrditi kvar.  Lupkao po njima, tresao, samo štetu radio, a bilo je do kabla. Kad su poslali novi nekoliko tjedana/mjeseci je radilo dobro, dok se nije razlohao, sad i on zeza.

 

Točno bi uzeo Amazon obični kabel, al koristim često ovaj "klik" za mic stišat  pa se patim.

 

Nadam se da ti pomoglo.

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Vecinu vremena dok igram, vjerojatno je u pozadini upaljen TV, tako da bih prije uzeo zatvorene, cisto zbog izloacije zvuka. Također ako imas sugestiju za otvoreni tip slusalica, svakako reci.

 

Bitan mi je najveci omjer udubnosti, kvalitete zvuka i izdržljivosti ako se može naci u ovom cjenovnom rangu.

 

Iskreno, nisam uopce znao da g633 i nema dobar zvuk, ocito moje mjerilo zvuka i nije nesto najbolje :)

 

 

15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Otvorene slušalice su zahebane - ti čuješ sve izvana, svi čuju što ti slušaš. Kažu da su bolje za muziku jer ne "zatvaraju" zvuk , vjv se radi o dobijanju unutar sluške, ali moram priznat da sam ja sa zatvorenim skroz zadovoljan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
bastijan21 kaže...

Bok ekipa,

 

ima netko preporuku za studijske slušalica koje bi se koristile u gamingu?

 

Već godinu dana koristim Logitech G633. Sluške su za svaku pohvalu, od zvuka, dizajna, izdržljivosti ali me njihova težina malo ubija + jeftinija plastika koja je pregasna kod namjestana i minimalnoga micanja slušalica. Nakon par sati igranja, nekada me ušne hrskave znaju boljeti a imam filing da imam par kila tereta na glavi. Iako sam na manje više sve kritike zažmirio zbog savršenoga zvuka, razmišljam ima li smisla prelaziti na nešto drugo...

 

 

Ima netko prijedlog za studijske slušalice u cjenovnom rangu 1000-1400HRK, može i jeftiniji ukoliko je omjer cijene i dobivenoga zadovoljen? Bitno mi je da budu dosta lagane i udobne za nošenje a što se tiče kvalitete zvuka, da budu barem u rangu sa G633.

 

Ps: mikrofon imam neki externi i skroz sam zadovoljan sa njime.

 

Hvala svima.

 

LP

 

 

 

 kvaliteta zvuka i logitech ne idu u istu recenicu.

poslusaj sto ti kolega 191x7 savjetuje i to je to, profit

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
5 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Nemam neku izolaciju tako da zatvoreni tip, imas prijedlog kakav?

 

TNX

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

ma kakve logitech slusalice. logi periferija moze, slusalice nikako.

edit: tek sad vidim hoces studijske uzmi dt990 pro od BD ili M50X od ath.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 11:20 (bloodborne).
7 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav, trebao bi mi best buy headset do cca 800 kn.

Koristio bih ga uglavnom za gaming, tako da mi je bitno da ne umara nakon par sati nošenja. Također, nosim naočale pa bih volio neki koji ne stvara prevelik pritisak na uši.

Pogledao sam malo što najviše profesionalni CS:GO, PUBG, OW igrači koriste, i većinom se sve svodi na tri headseta: HyperX Cloud II, HyperX Cloud Alpha, Logitech G PRO X.

 

Isplati li se ići na Logitech G PRO X koji je 300 kn skuplji?

Ima li smisla pričekati mjesec dana Black Friday jer mislim da sam znao viđati Cloud II i Cloud Alpha po 500-550 kn, u odnosu na trenutnih 700+ kn?

Koja je uopće razlika između Cloud II i Cloud Alpha?

 

 

 

5 HyperX Cloud II
1 HyperX Cloud Alpha
0 Logitech G PRO X
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
koji je to točno Y splter?
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
forumaš kaže...
koji je to točno Y splter?

 
 
 
    

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
7 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Pa Cloud je dostupan za 400-500 Kn...

 

Cloud II za 600-650

 

Cloud II ti je isto kao ovaj od 400-500 samo što dobiješ i USB zvučnu.

 

Ako se odlučiš na model za XBOX ili PS4 kako bi koristio na PC-u trebat će ti jedan jeftini Y splitter za razdvojiti 4-polni banana jack na 2 3-polna (da se odvoji mikrofon od slušalica).

 Aha, u redu. Nisam znao da su Cloud i Cloud II gotovo identični.

Znači jedina razlika između Cloud PS4 i Cloud II je taj Y adapter kojeg već imam od nekog headseta ako se ne varam, i to što Cloud II ima zvučnu? Jer mi je gotovo 250 kn razlike bilo sumnjivo pa sam njih preskočio.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Snoozly kaže...

 Aha, u redu. Nisam znao da su Cloud i Cloud II gotovo identični.

Znači jedina razlika između Cloud PS4 i Cloud II je taj Y adapter kojeg već imam od nekog headseta ako se ne varam, i to što Cloud II ima zvučnu? Jer mi je gotovo 250 kn razlike bilo sumnjivo pa sam njih preskočio.

Prvo je bio Cloud Pro gaming headset s svom bogatom opremom i u dvije varijante - crna s crvenim i crna s bijelim.

Onda su izbacili Cloud II na kojem su spojili jackove u jedan 4-polni, promijenili dizajn mikrofona (ali ne i kvalitetu zvuka), dodali jeftinjak USB zvučnu i ponudili više varijanti boja.

Nakon toga, stigao je Cloud Core koji je bio Cloud II s minimalnom opremom (najveća razlika - bez USB zvučne i samo jedni earpadsi).

Slijedio je Clour Revolver (žnj). Elitni skupi Cloud s lošijim zvukom.

Onda su dodali Cloud Alpha s tjuniranim zvukom (mala razlika naspram Cloud Pro!) i Cloud Stinger (plastični Cloud Core).

Pa su se pojavile verzije Cloud Core headseta brandirane za XBox ili PS4 nekada u međuvremenu. To su ove varijante po 400-500 Kn.

I onda Cloudf Flight, Cloud Stinger Core, Stinger Wireless, ...

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Imam HyperX Cloud I i svako malo se ekipa zali da mikrofon radi sumove. Znaci pomaknem mikrofon i opet me cuju savrseno bez sumova koji spaljuju mozak.
Te slusalice su debelo best buy i ja sam super zadovoljan dok mikrofon ne radi smetnje i ekipa ne pizdi.

Razmisljam o prelasku na Wireless pa je moje pitanje koje Wiresless slusalice da kupim do recimo 1000 kn ili 130 eura. Sve zivo kupujem na Amazonu i vani tak da me cijene u HR ne zanimaju.

Unaprijed hvala.
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Steelseries arctis 7 2019 edition.
Luc
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Luc989 kaže...
Steelseries arctis 7 2019 edition.

 Citam recenzije na amazonu i jedan lik je imal HyperX te ih usporeduje sa njima. Po njemu HyperX ima bolji sound i puno su glasnije. To moze i ne mora biti tocno ali HyperX ima isto Wireless za manje novaca.

 

Ima jos neka preporuka? 

14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

Ako se odlučiš na model za XBOX ili PS4 kako bi koristio na PC-u trebat će ti jedan jeftini Y splitter za razdvojiti 4-polni banana jack na 2 3-polna (da se odvoji mikrofon od slušalica).

 uzeo xbox verziju, sutra idem u links po spliter. dobre slušalice za 400 kn, ne vidim neku manu. e sad nemam pojma kad ću ih koristiti jer imam više setova a ove uzeo iz znatiželje :D

 

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
NEW_MAN kaže...
Luc989 kaže...
Steelseries arctis 7 2019 edition.

 Citam recenzije na amazonu i jedan lik je imal HyperX te ih usporeduje sa njima. Po njemu HyperX ima bolji sound i puno su glasnije. To moze i ne mora biti tocno ali HyperX ima isto Wireless za manje novaca.

 

Ima jos neka preporuka? 

 HyperX Cloud Flight ili Flight S. Nećeš pogriješiti, a još će ti i isti earpadovi odgovarati ako si uzimao neke bolje za Cloud. Pogledaj Zeosovu recenziju. Ako nisi uzimao bolje padove za Clouda, šta čekaš?! XD

 

To što ti od Clouda mikrofon krči, to ti je možda do zvučne kartice (šta koristiš?) ili do onog potenciometra s kontrolama za glasnoću slušalica i mikrofon.

Uglavnom, mikrofon Clouda (bilo kojegh) je srednja žalost kao i na 99% headseta te ga šije čak i lavalier lapel mikrofon za 1€ s eBaya ili Aliexpressa.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
NEW_MAN kaže...
Luc989 kaže...
Steelseries arctis 7 2019 edition.

 Citam recenzije na amazonu i jedan lik je imal HyperX te ih usporeduje sa njima. Po njemu HyperX ima bolji sound i puno su glasnije. To moze i ne mora biti tocno ali HyperX ima isto Wireless za manje novaca.

 

Ima jos neka preporuka? 

 HyperX Cloud Flight ili Flight S. Nećeš pogriješiti, a još će ti i isti earpadovi odgovarati ako si uzimao neke bolje za Cloud. Pogledaj Zeosovu recenziju. Ako nisi uzimao bolje padove za Clouda, šta čekaš?! XD

 

To što ti od Clouda mikrofon krči, to ti je možda do zvučne kartice (šta koristiš?) ili do onog potenciometra s kontrolama za glasnoću slušalica i mikrofon.

Uglavnom, mikrofon Clouda (bilo kojegh) je srednja žalost kao i na 99% headseta te ga šije čak i lavalier lapel mikrofon za 1€ s eBaya ili Aliexpressa.

Padove za Cloud imam nove jer su se oni prvi oljustili. Kupil sam ih extra i extra spuzvice koje idu na mikrofon tak da imam rezervu. Mislil sam imat slusalice onak zauvijek jer su slusalice nenormalno dobre za te novce.

 Imam neku creativ labsovu zvucnu i cim pomaknem mikrofon vise ne krci. Mislim da je Mikrofon negdi nesto problem sa kontaktom. Ne znam nisam skolovala.

Budem si pogledal te Flight modele. Neki manje childish model jer ove Cloud I su bas kicaste. Kolko su dobre tolko su "ruzne". 

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
NEW_MAN kaže...
Imam HyperX Cloud I i svako malo se ekipa zali da mikrofon radi sumove. Znaci pomaknem mikrofon i opet me cuju savrseno bez sumova koji spaljuju mozak.
Te slusalice su debelo best buy i ja sam super zadovoljan dok mikrofon ne radi smetnje i ekipa ne pizdi.

Razmisljam o prelasku na Wireless pa je moje pitanje koje Wiresless slusalice da kupim do recimo 1000 kn ili 130 eura. Sve zivo kupujem na Amazonu i vani tak da me cijene u HR ne zanimaju.

Unaprijed hvala.

 Ja sam burazu nedavno uzeo Corsair HS70 pro (on je imao hyperx kojima je crkao mic) I odlične su za tu cijenu  s obzirom da su wireless.  Baš sam ih nedavno imao priliku isprobati i meni su dosta bolje od mojih hyperx cloud 2. Cine se kvalitetno izradjene a i normalno izgledaju, nemaju klasicne gejmerske pizdarije po sebi. A da ne govorimo da nema zajebancije sa kablovinjem pa i ja isto razmišljam da prijeđem na bežično. 

 

Ja cekam Black Friday da vidm da li ce se moci naci Sony wh-1000mx3 po dobroj cijeni (trenutno su cca 250 eura)

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 10:52 (geronimo4661).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
geronimo4661 kaže...
NEW_MAN kaže...
Imam HyperX Cloud I i svako malo se ekipa zali da mikrofon radi sumove. Znaci pomaknem mikrofon i opet me cuju savrseno bez sumova koji spaljuju mozak.
Te slusalice su debelo best buy i ja sam super zadovoljan dok mikrofon ne radi smetnje i ekipa ne pizdi.

Razmisljam o prelasku na Wireless pa je moje pitanje koje Wiresless slusalice da kupim do recimo 1000 kn ili 130 eura. Sve zivo kupujem na Amazonu i vani tak da me cijene u HR ne zanimaju.

Unaprijed hvala.

 Ja sam burazu nedavno uzeo Corsair HS70 pro (on je imao hyperx kojima je crkao mic) I odlične su za tu cijenu  s obzirom da su wireless.  Baš sam ih nedavno imao priliku isprobati i meni su dosta bolje od mojih hyperx cloud 2. Cine se kvalitetno izradjene a i normalno izgledaju, nemaju klasicne gejmerske pizdarije po sebi. A da ne govorimo da nema zajebancije sa kablovinjem pa i ja isto razmišljam da prijeđem na bežično. 

 

Ja cekam Black Friday da vidm da li ce se moci naci Sony wh-1000mx3 po dobroj cijeni (trenutno su cca 250 eura)

 Instaliraj Chrome addon Keepa i stavi da ti prati te slusalice na Amazonu. Dobijes mail ili ako slozis Telegram app salju poruke kad padne cijena. Zahvaljujuci Keepa Addonu sam do sad zasparal doslovno stotine eura, mozda i tisuce jer kupujem svaki tjedan. https://keepa.com/

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
NEW_MAN kaže...

Padove za Cloud imam nove jer su se oni prvi oljustili. Kupil sam ih extra i extra spuzvice koje idu na mikrofon tak da imam rezervu. Mislil sam imat slusalice onak zauvijek jer su slusalice nenormalno dobre za te novce.

 Imam neku creativ labsovu zvucnu i cim pomaknem mikrofon vise ne krci. Mislim da je Mikrofon negdi nesto problem sa kontaktom. Ne znam nisam skolovala.

Budem si pogledal te Flight modele. Neki manje childish model jer ove Cloud I su bas kicaste. Kolko su dobre tolko su "ruzne". 

A da jednostavno nabaviš drugi mikrofon? Mislim, Cloud je dobar, ako te zeza njegov mikrofon samo ga iskopčaš i koristiš nešto bolje. Jeftinije nego nove slušalice ili headset.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
NEW_MAN kaže...

Padove za Cloud imam nove jer su se oni prvi oljustili. Kupil sam ih extra i extra spuzvice koje idu na mikrofon tak da imam rezervu. Mislil sam imat slusalice onak zauvijek jer su slusalice nenormalno dobre za te novce.

 Imam neku creativ labsovu zvucnu i cim pomaknem mikrofon vise ne krci. Mislim da je Mikrofon negdi nesto problem sa kontaktom. Ne znam nisam skolovala.

Budem si pogledal te Flight modele. Neki manje childish model jer ove Cloud I su bas kicaste. Kolko su dobre tolko su "ruzne". 

A da jednostavno nabaviš drugi mikrofon? Mislim, Cloud je dobar, ako te zeza njegov mikrofon samo ga iskopčaš i koristiš nešto bolje. Jeftinije nego nove slušalice ili headset.

 Vjerojatno budem tak i napravio, ali bi rado Wireless, pa ono ne znam ni sam kaj ocu.

3 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pozdrav, zna netko nešo o ovim sluškama? Jel to vrijedi 250kn?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice