Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.651.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
NEW_MAN kaže...
Imam HyperX Cloud I i svako malo se ekipa zali da mikrofon radi sumove. Znaci pomaknem mikrofon i opet me cuju savrseno bez sumova koji spaljuju mozak.
Te slusalice su debelo best buy i ja sam super zadovoljan dok mikrofon ne radi smetnje i ekipa ne pizdi.

Razmisljam o prelasku na Wireless pa je moje pitanje koje Wiresless slusalice da kupim do recimo 1000 kn ili 130 eura. Sve zivo kupujem na Amazonu i vani tak da me cijene u HR ne zanimaju.

Unaprijed hvala.

 Sennheiser GSP370

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
bloodborne kaže...
NEW_MAN kaže...
Imam HyperX Cloud I i svako malo se ekipa zali da mikrofon radi sumove. Znaci pomaknem mikrofon i opet me cuju savrseno bez sumova koji spaljuju mozak.
Te slusalice su debelo best buy i ja sam super zadovoljan dok mikrofon ne radi smetnje i ekipa ne pizdi.

Razmisljam o prelasku na Wireless pa je moje pitanje koje Wiresless slusalice da kupim do recimo 1000 kn ili 130 eura. Sve zivo kupujem na Amazonu i vani tak da me cijene u HR ne zanimaju.

Unaprijed hvala.

 Sennheiser GSP370

 Covjek trazi slusalice do 1000 kn a ti mu onda preporucis one od 1400.

4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
geronimo4661 kaže...
bloodborne kaže...
NEW_MAN kaže...
Imam HyperX Cloud I i svako malo se ekipa zali da mikrofon radi sumove. Znaci pomaknem mikrofon i opet me cuju savrseno bez sumova koji spaljuju mozak.
Te slusalice su debelo best buy i ja sam super zadovoljan dok mikrofon ne radi smetnje i ekipa ne pizdi.

Razmisljam o prelasku na Wireless pa je moje pitanje koje Wiresless slusalice da kupim do recimo 1000 kn ili 130 eura. Sve zivo kupujem na Amazonu i vani tak da me cijene u HR ne zanimaju.

Unaprijed hvala.

 Sennheiser GSP370

 Covjek trazi slusalice do 1000 kn a ti mu onda preporucis one od 1400.

 rekao je da ga ne zanima hrv ducani. ne znam da li zivi u hrv ili njemackoj ali ima se moze se.
 ima ih po 1200kn, preporucio bi mu te famozne hyperX al jedino sta vidim po tim slusalicama je da su cisti promasaj.
 cudim se da ih ekipa tu i dalje preporucuje i kupuje. ugl ako covjek ima 1000kn za slusalice ima i 1200-300.

 pitanje je samo da li ce dati ili kupiti te žnj gamerske kao hyperx i onda ih baciti za god, dvije. tu je razlika.

 ima i jeftinijih od sennheisera i ath, ali izrazio je zelju za wireless jeftinije nejde.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 13:34 (bloodborne).
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Mene zanimaju HyperX Cloud Flight slušalice. Kad su me počele zanimat, bile su oko 800kn, ljetos su bile u Conrad oko 475kn reparirane.

Sad gledam, Conrad su 875 reparirane, a Links najjeftiniji ima nove 950kn.

 

Dakle, ima li štogod jednako kvalitetno, da bi čovjek bio podjednako zadovoljan, a da su bliže 500kn-100€? CCa te vrijednosti, možda do 800kn?

 

Naime gledao sam i SteelSeries Arctics 7, koje su vani jeftinije od Cloud Flight, kod nas su preko 1000kn.

 

Ne želim RGB slušalice, kvaliteta zvuka > udobnost >>>>>>> ostalo. Naravno, negdje i kvalitetu izrade ubacit.

 

Hvala

 

EDIT: bloodborne aj si malo pročitaj o HyperX i što su kupili i odakle te "Cloud" serije prije nego komentišraš. Nisu žblj žlj slušalice sigurno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 13:34 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

jedino kaj ja kolega citam o tim slusalicama je da nakon godinu, dvije nesto pode po zlu.
ponajvise famozni mikrofon. vidio ih kod frenda, probao i preskocio.

znas kak se kaze tko voli neka izvoli, 100 ljudi isto toliko cudi.
za mene kostaju previse za ono sto nude. ( odnosno koliko traju ).

ja ih ne smatram kvalitetnima, a zvuk je solidan. ako ih netko
smatra best buy-om ja sa time mogu zivjeti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 13:42 (bloodborne).
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
bloodborne kaže...

jedino kaj ja kolega citam o tim slusalicama je da nakon godinu, dvije nesto pode po zlu.
ponajvise famozni mikrofon. vidio ih kod frenda, probao i preskocio.

znas kak se kaze tko voli neka izvoli, 100 ljudi isto toliko cudi.
za mene kostaju previse za ono sto nude. ( odnosno koliko traju ).

ja ih ne smatram kvalitetnima, a zvuk je solidan. ako ih netko
smatra best buy-om ja sa time mogu zivjeti.

Oni imaju odlican support, i ako kazes da ti je prozujao mikrofon (sto je meni), zatrazis novi i dobijes ga besplatno (jedino trebas cekat tjedan dana dok dodje).

Slusalice bar sto se tice zvuka su dobre, kvaliteta izrade im je vrhunska i nema sanse da puknu ako ih slucajno povuces sa sobom (pale su mi jedno 100 puta). Ja svoje Cloud Core imam vec 3.5 godine, sa brainwavz jasucicima jos imam i bolji zvuk nego prvi dan kad sam ih kupio sa onim stock.

15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ja ih imam sigurno 2 godine i rade super. Ono što je na njima problematično, a to sam pisao, je potenciometar za kontrolu glasnoće zvuka na kabelu i to su mi već slali drugi i ne radi ni taj. Da mi ne paše "mute" gumbić na kabelu imat, odavno bih to odfikario.

Da se lako zamijenit bilo kojim drugim kabelom, a kod "cloud Flight" recimo ni to ne igra jer je wireless.

Inače, svakodnevno radim webexima i jedno ti mogu potvrdit, od svih slušalica koje sa kolegama imam, mene se navodno najbolje čuje.

Skype, Skype for Business, Cisco webex,Teams, Zoom, sve sam isprobao ove godine i sa svime radim svakodnevno i rade besprijekorno.

 

To su moje privatne.

 

Sad sam dobio Jabra Evolve 75 službene, i mogu reć, iako svjestan da su office slušalice, a ne music, da mi za glazbu rade puno lošije, zvuk mi je isto na mojim cloud Alpha bolje, a microfon je jednako kvalitetan. To je moj feedback, a ti uzmi kako želiš.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
bloodborne kaže...
geronimo4661 kaže...
bloodborne kaže...
NEW_MAN kaže...
Imam HyperX Cloud I i svako malo se ekipa zali da mikrofon radi sumove. Znaci pomaknem mikrofon i opet me cuju savrseno bez sumova koji spaljuju mozak.
Te slusalice su debelo best buy i ja sam super zadovoljan dok mikrofon ne radi smetnje i ekipa ne pizdi.

Razmisljam o prelasku na Wireless pa je moje pitanje koje Wiresless slusalice da kupim do recimo 1000 kn ili 130 eura. Sve zivo kupujem na Amazonu i vani tak da me cijene u HR ne zanimaju.

Unaprijed hvala.

 Sennheiser GSP370

 Covjek trazi slusalice do 1000 kn a ti mu onda preporucis one od 1400.

 rekao je da ga ne zanima hrv ducani. ne znam da li zivi u hrv ili njemackoj ali ima se moze se.
 ima ih po 1200kn, preporucio bi mu te famozne hyperX al jedino sta vidim po tim slusalicama je da su cisti promasaj.
 cudim se da ih ekipa tu i dalje preporucuje i kupuje. ugl ako covjek ima 1000kn za slusalice ima i 1200-300.

  Čovjek je stavio budget 130 eura-1000 kuna a koliko vidim Sennheiser je na Amazonu minimalno 170. 

 

Ono što ti ne kužiš je da nije bitno da li netko ima više novaca nego što je naveo budget, nego je bitno koliko je netko spreman izdvojiti, a on je očito postavio budget. Bitna razlika. 

 

 

 

 

15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ma i ja nekad kažem pare, pa ako netko da malo skuplje i obrazloži...

Nismo na proračunu, nije donešen krajem 2019. i sad nema više sredstava. Slobodno je kolega predložio, pa ako paše, OK, ako ne, dat će valjda i netko drugi prijedlog, pa će se OP odlučit za nešto od toga.

 

Meni je problem reć proračun za kupnju kad nešto tražim, kad nije ograničen bankovnim računom, već zdravim razumom. Stoga često prihvatim i skuplju opciju, a mislim da bloodborne upravo na to i računa. teško da je netko sličan, ograničen na 1000kn, tih 1000kn uklesao u kamen.

Slažem se jedino da je 170€ znatno iznad.

Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
geronimo4661 kaže...
bloodborne kaže...
geronimo4661 kaže...
bloodborne kaže...
NEW_MAN kaže...
Imam HyperX Cloud I i svako malo se ekipa zali da mikrofon radi sumove. Znaci pomaknem mikrofon i opet me cuju savrseno bez sumova koji spaljuju mozak.
Te slusalice su debelo best buy i ja sam super zadovoljan dok mikrofon ne radi smetnje i ekipa ne pizdi.

Razmisljam o prelasku na Wireless pa je moje pitanje koje Wiresless slusalice da kupim do recimo 1000 kn ili 130 eura. Sve zivo kupujem na Amazonu i vani tak da me cijene u HR ne zanimaju.

Unaprijed hvala.

 Sennheiser GSP370

 Covjek trazi slusalice do 1000 kn a ti mu onda preporucis one od 1400.

 rekao je da ga ne zanima hrv ducani. ne znam da li zivi u hrv ili njemackoj ali ima se moze se.
 ima ih po 1200kn, preporucio bi mu te famozne hyperX al jedino sta vidim po tim slusalicama je da su cisti promasaj.
 cudim se da ih ekipa tu i dalje preporucuje i kupuje. ugl ako covjek ima 1000kn za slusalice ima i 1200-300.

  Čovjek je stavio budget 130 eura-1000 kuna a koliko vidim Sennheiser je na Amazonu minimalno 170. 

 

Ono što ti ne kužiš je da nije bitno da li netko ima više novaca nego što je naveo budget, nego je bitno koliko je netko spreman izdvojiti, a on je očito postavio budget. Bitna razlika. 

 

 

 

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pozz ljudi, trebao bih gaming headset, nekakav best buy za 550kn max, eventualno 600 al ni kune vise 🤣, hvala
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Nakon što sam detaljnije proučio malo forum, skužio sam da nisam naveo uopće što želim.

Slušačice bih koristio isključivo za gaming (trenutno na ps4, ali kroz godinu dana bih se prebacio na PC pa bi ih i tamo koristio). Bitno mi je bolje čuti protivnike gdje se nalaze pa pretpostavljam da mi je potreban 7.1 surround sistem, ali me zanima kako to ostvarit na PS4.

 

Cjenovni rang izmedju 500-600kn. Gledao sam malo HS60 pro kakve vam se cine? Takodjer bih volio kad bi mikrofon mogao maknut kad ga ne koristim  ali nije glavni uvijet.

 

Hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 17:59 (jozefzrmanja).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

A da si malo proučio temu, ponajviše zadnjih nekoliko stranica, skužio bi da se stalno preporuča HyperX Cloud. Ajde, pročitaj.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 22:50 (jozefzrmanja).
10 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Molim preporuku BEŽIČNIH slušalicas mikorfonom, po mogućnosti over ear, do cca 800 kuna.

 

Trebam ih moći spojiti na PC, TV i uskoro stižuću plejku 5.

 

Vidio sam da postoje bluetooth i WIFI. Koje su bolje? Ovih bluetooth ima puno više u izboru.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 14:52 (Azmo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav, molim ako netko ima link za HyperX Cloud 1 slušalice jer ne mogu nikako naći. Hvala unaprijed. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
jakax kaže...

Pozdrav, molim ako netko ima link za HyperX Cloud 1 slušalice jer ne mogu nikako naći. Hvala unaprijed. 

Nemaš. Imaš one za PS4 i Xbox što su kao Cloud Core, imaš Cloud II i Cloud Alpha te bežične.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Tako je, ne griješiš.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
3 godine
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pozdrav svima, tražim slušalice za PS4 (poklon dečku), njuškam ovdje od jučer i zaključila sam da većina vas navija za HyperX.

Molim vas da mi pomognete s odabirom, pošto se ja u ovo ni malo ne razumijem, koje od ovih odabrati?
https://www.sancta-domenica.hr/catalogsearch/result/?q=hyperx+cloud

Hvala unaprijed. :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
3 godine
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Veliko hvala 🙃

14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Posjedujem slušalice za gaming, no na žicu su. Trebao bi neke bilo kakve samo za predavanja i komunikaciju a da su wireless. Dakle što manje para a da nisu šrot da prestanu raditi na brzinu. Jel postoji neki best buy da ovako pada na prvu na pamet ili da tražim neke najjeftinije od poznatog proizvođača? Dakle kvaliteta zvuka manje bitna, nisu za gaming ni glazbu, nego bitno da mikrofon funkcionira i da ne puknu nakon 2 tjedna. Hvala :)

 

Edit: našao sam ovo

Behringer HC 2000BNC

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2020 22:13 (nul-3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

 Pozz ekipa može neka preporuka za slušalice do 600 kn za playstation 5. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Planiram uzeti cloud alpha headset pa bi trebao preporuku za neku solidnu zvučnu karticu mora biti vanjska ne više od 400kn i da je plug and play(ili minimalno podešavanje postavka za solidan zvuk).

:)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Luka21 kaže...

Planiram uzeti cloud alpha headset pa bi trebao preporuku za neku solidnu zvučnu karticu mora biti vanjska ne više od 400kn i da je plug and play(ili minimalno podešavanje postavka za solidan zvuk).

 protegni se još malo do ove

 

https://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-asus-xonar-u7-mkii/134304?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
forumaš kaže...
Luka21 kaže...

Planiram uzeti cloud alpha headset pa bi trebao preporuku za neku solidnu zvučnu karticu mora biti vanjska ne više od 400kn i da je plug and play(ili minimalno podešavanje postavka za solidan zvuk).

 protegni se još malo do ove

 

https://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-asus-xonar-u7-mkii/134304?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Razlika između nje i https://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-vanjska-usb-asus-xonar-u5-51/126868?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click nisam neki audiofil bitno mi je samo da dobijem maximum od slušalica tako da netrebam ništa posebno od zvučne što manje prčkanja po postavkama to bolje.

:)
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Luka21 kaže...
forumaš kaže...
Luka21 kaže...

Planiram uzeti cloud alpha headset pa bi trebao preporuku za neku solidnu zvučnu karticu mora biti vanjska ne više od 400kn i da je plug and play(ili minimalno podešavanje postavka za solidan zvuk).

 protegni se još malo do ove

 

https://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-asus-xonar-u7-mkii/134304?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Razlika između nje i https://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-vanjska-usb-asus-xonar-u5-51/126868?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click nisam neki audiofil bitno mi je samo da dobijem maximum od slušalica tako da netrebam ništa posebno od zvučne što manje prčkanja po postavkama to bolje.

 skuplja ima DAC

 

https://www.cirrus.com/products/cs4398/

 

+ još neke druge bolje karakteristike, ova jeftinija i nije na nekom glasu po kvaliteti.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
forumaš kaže...
Luka21 kaže...
forumaš kaže...
Luka21 kaže...

Planiram uzeti cloud alpha headset pa bi trebao preporuku za neku solidnu zvučnu karticu mora biti vanjska ne više od 400kn i da je plug and play(ili minimalno podešavanje postavka za solidan zvuk).

 protegni se još malo do ove

 

https://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-asus-xonar-u7-mkii/134304?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Razlika između nje i https://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-vanjska-usb-asus-xonar-u5-51/126868?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click nisam neki audiofil bitno mi je samo da dobijem maximum od slušalica tako da netrebam ništa posebno od zvučne što manje prčkanja po postavkama to bolje.

 skuplja ima DAC

 

https://www.cirrus.com/products/cs4398/

 

+ još neke druge bolje karakteristike, ova jeftinija i nije na nekom glasu po kvaliteti.

 Hvala na preporuci ako imaš iskustva sa njom je li plug and play ili treba nešto posebno prčkati po postavkama što se toga tiče sam laik pa što manje to bolje.

:)
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Luka21 kaže...
forumaš kaže...
Luka21 kaže...
forumaš kaže...
Luka21 kaže...

Planiram uzeti cloud alpha headset pa bi trebao preporuku za neku solidnu zvučnu karticu mora biti vanjska ne više od 400kn i da je plug and play(ili minimalno podešavanje postavka za solidan zvuk).

 protegni se još malo do ove

 

https://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-asus-xonar-u7-mkii/134304?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Razlika između nje i https://www.protis.hr/products/details/zvucna-kartica-vanjska-usb-asus-xonar-u5-51/126868?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click nisam neki audiofil bitno mi je samo da dobijem maximum od slušalica tako da netrebam ništa posebno od zvučne što manje prčkanja po postavkama to bolje.

 skuplja ima DAC

 

https://www.cirrus.com/products/cs4398/

 

+ još neke druge bolje karakteristike, ova jeftinija i nije na nekom glasu po kvaliteti.

 Hvala na preporuci ako imaš iskustva sa njom je li plug and play ili treba nešto posebno prčkati po postavkama što se toga tiče sam laik pa što manje to bolje.

 ima ju i radi bez softvera i drivera ako tako želiš, samo uštekaš u USB. ja sam si instalirao kompletni foftver je šteta je ne koristiti ga.

 

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice