Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.653.019
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pogledaj si i Logitech g pro x

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pozdrav,gledam si uzeti neke slusalice koje bi mi sluzile primarno za ps4.Kakav je sony gold wireless headset i Logitech G432 u usppredbi.Za G432 sam citao da se 7.1 surround moze dobiti samo putem USB prikljucka sto pretpostavljam da se tako ne moze spojiti na ps4?Prednost je da se slusalice mogu spojiti i na tv,za netflix itd.Moze li se sony gold spojiti na tv i opcenito da li se isplati tih 600 kn za njih ili ima boljih za manje ili isto novaca?Hvala svima na savjetima!
┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
big_guy kaže...
Pozdrav,gledam si uzeti neke slusalice koje bi mi sluzile primarno za ps4.Kakav je sony gold wireless headset i Logitech G432 u usppredbi.Za G432 sam citao da se 7.1 surround moze dobiti samo putem USB prikljucka sto pretpostavljam da se tako ne moze spojiti na ps4?Prednost je da se slusalice mogu spojiti i na tv,za netflix itd.Moze li se sony gold spojiti na tv i opcenito da li se isplati tih 600 kn za njih ili ima boljih za manje ili isto novaca?Hvala svima na savjetima!

 Netko je spomenuo da Playstation prepoznaje Logitechove usb-e.

Pogledaj na Googleu za G432.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
CyberDemonVZ kaže...
big_guy kaže...
Pozdrav,gledam si uzeti neke slusalice koje bi mi sluzile primarno za ps4.Kakav je sony gold wireless headset i Logitech G432 u usppredbi.Za G432 sam citao da se 7.1 surround moze dobiti samo putem USB prikljucka sto pretpostavljam da se tako ne moze spojiti na ps4?Prednost je da se slusalice mogu spojiti i na tv,za netflix itd.Moze li se sony gold spojiti na tv i opcenito da li se isplati tih 600 kn za njih ili ima boljih za manje ili isto novaca?Hvala svima na savjetima!

 Netko je spomenuo da Playstation prepoznaje Logitechove usb-e.

Pogledaj na Googleu za G432.

 A opcenito kakav je G432 u pogledu sa Sony Gold(pod uvjetom da radi 7.1 na PS-u)?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ja ne bi znao.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Koje gaming slusalice do 50-70eura (sto manje to bolje0 po mogucnosti wireless ili da su kvalitetne da necu imati problema sa kablovima da posle nekog vremena pocne da prekida zvuk jer se kabal ostetio kao na svakim do sad, brzo ode kabal. 
Igram samo CS 1.6 i eto da ne uzimam neke pretereane koje nece imati previse svrhe za ovu staru igricu. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
antifriz13 kaže...

Koje gaming slusalice do 50-70eura (sto manje to bolje0 po mogucnosti wireless ili da su kvalitetne da necu imati problema sa kablovima da posle nekog vremena pocne da prekida zvuk jer se kabal ostetio kao na svakim do sad, brzo ode kabal. 
Igram samo CS 1.6 i eto da ne uzimam neke pretereane koje nece imati previse svrhe za ovu staru igricu. 

 

HyperX Cloud Stinger

4 godine
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
ibme74 kaže...
antifriz13 kaže...

Koje gaming slusalice do 50-70eura (sto manje to bolje0 po mogucnosti wireless ili da su kvalitetne da necu imati problema sa kablovima da posle nekog vremena pocne da prekida zvuk jer se kabal ostetio kao na svakim do sad, brzo ode kabal. 
Igram samo CS 1.6 i eto da ne uzimam neke pretereane koje nece imati previse svrhe za ovu staru igricu. 

 

HyperX Cloud Stinger

 

 

Kako vidim 40ak su sa kablom, a bez kabla 90.

Da li je kabal dovoljno dobar i kvalitet da mi sluze 3-4 godine?

Kakve su wifi, da li i one mogu se prikopcat na kabal?

Koliko baterija traje?
Sta kad ode vijek baterije pa pocne slabo da drzi

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2020 10:41 (antifriz13).
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Gledam bežične headsete do 1000 kn i za sada mi je favorit Corsair HS70. Al baš sad gledam ima i Pro verzija za otprilike istu lovu. Jel zna možda kakve su razlike između ta dva modela, te da li ima išta bolje u tom cjenovnom rangu?

 

Hvala! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2020 15:59 (geronimo4661).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
geronimo4661 kaže...

Gledam bežične headsete do 1000 kn i za sada mi je favorit Corsair HS70. Al baš sad gledam ima i Pro verzija za otprilike istu lovu. Jel zna možda kakve su razlike između ta dva modela, te da li ima išta bolje u tom cjenovnom rangu?

 

Hvala! 

 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
geronimo4661 kaže...

Gledam bežične headsete do 1000 kn i za sada mi je favorit Corsair HS70. Al baš sad gledam ima i Pro verzija za otprilike istu lovu. Jel zna možda kakve su razlike između ta dva modela, te da li ima išta bolje u tom cjenovnom rangu?

 

Hvala! 

 

 Gledao sam i taj, ali koliko vidim na nabavi nije nigdje raspoloživ u hrv. 

16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Poštovane forumašise i forumaši!

 

Odlucio se pocastiti novim sluskama jer ja to zasluzujem!

 

Samo je pitanje s kojima???

 

Malo surfario i ove mi upale u oko: Beyerdynamic Custom Game

 

https://www.techradar.com/reviews/beyerdynamic-custom-game

 

https://www.muziker.hr/beyerdynamic-custom-game?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Ima li sto bolje za tu lovu, i jesu li uopce te dovoljno dobre za lovu koju kostaju?

 

 

 

AMD Ryzen 3900X; asrock B450 Pro4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; Nvidia GeForce Palit 2080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Što se tiče sluški, uzeo bih Sennheiser HD 280 Pro, no dvoumim se između FiiO E10K i Xonar U7.

Je li netko možda imao jedan od ta dva dac-a pa da napiše iskustva ?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
big smoke kaže...

Što se tiče sluški, uzeo bih Sennheiser HD 280 Pro, no dvoumim se između FiiO E10K i Xonar U7.

Je li netko možda imao jedan od ta dva dac-a pa da napiše iskustva ?

 

 Koji je razlog izbora HD 280 Pro? Ne djeluju mi kao slušalice koje bi bile propručene u tom cjenovnom rangu, ali možda se varam (ne znam puno o njima).

 

Što se DAC-a tiče, FiiO je čisti DAC dok je Xonar U7 zvučna (dakle, koristi software).

Kad koristiš software dobijaš dodatno kašnjenje, modificiran zvuk itd - no i neke fičere koji bi ti možda odgovarali tipa različiti audio equalizeri, prilagodbljive postavke, virtualni urround, ...

U7 kao zvučna ima izlaze za spojiti 7.1 zvučni sustav (8 zvučnika), mikrofon i to. FiiO to nema, on je samo AMP&DAC.

 

Sve zavisi što ti treba.

 

Ja imam Xonar U5 ali ju koristim kao AMP&DAC tj na nju ne spajam ništa doli slušalica, čak ni mikrofon. Nisam mogao bolje za ~400 Kn lokalno nabaviti.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
protjeran
online
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
big smoke kaže...

Što se tiče sluški, uzeo bih Sennheiser HD 280 Pro, no dvoumim se između FiiO E10K i Xonar U7.

Je li netko možda imao jedan od ta dva dac-a pa da napiše iskustva ?

 

Imam ja U7, ali sa tom zvucnom se treba dobro poigrat i napravit da ti sve dobro stima, od zvuka, mikrofona do jacine i ostaloga...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...
big smoke kaže...

Što se tiče sluški, uzeo bih Sennheiser HD 280 Pro, no dvoumim se između FiiO E10K i Xonar U7.

Je li netko možda imao jedan od ta dva dac-a pa da napiše iskustva ?

 

 Koji je razlog izbora HD 280 Pro? Ne djeluju mi kao slušalice koje bi bile propručene u tom cjenovnom rangu, ali možda se varam (ne znam puno o njima).

 

Što se DAC-a tiče, FiiO je čisti DAC dok je Xonar U7 zvučna (dakle, koristi software).

Kad koristiš software dobijaš dodatno kašnjenje, modificiran zvuk itd - no i neke fičere koji bi ti možda odgovarali tipa različiti audio equalizeri, prilagodbljive postavke, virtualni urround, ...

U7 kao zvučna ima izlaze za spojiti 7.1 zvučni sustav (8 zvučnika), mikrofon i to. FiiO to nema, on je samo AMP&DAC.

 

Sve zavisi što ti treba.

 

Ja imam Xonar U5 ali ju koristim kao AMP&DAC tj na nju ne spajam ništa doli slušalica, čak ni mikrofon. Nisam mogao bolje za ~400 Kn lokalno nabaviti.

Ja ne kužim što pišeš... DAC je Digital-Analaog Converter, otiliti po naški "zvučna" .  Dakle "samo AMP/DAC" ne postoji kao entitet koji je različit od "zvučne", sve što ima "DAC" u sebi JEST "zvučna" kartica ili modul ili kako god to želiš zvat.

 

Neki imaju dodatan software koji omogućuje reprogramiranje pojedinih zvukova, poput softwarski podesivih equalizera, neki imaju statičke gdje ne možeš sam podešavati, ali vjeruj, SVAKI ima equalizer i svi na neki način interpretiraju različite kanale za mono, stereo, 5.1 ili 7.1.

Virtualni sorround 5.1 ili 7.1 je samo "napredniji" ili "vlastiti" način interpretiranja tih kanala, gdje se koriste tehnike zavaravanja da se nešto zvukom prikaže više lijevo ili više desno na način da ti je na lijevo zvuk glasniji sa lijeve strane, te da se uvede dodatna latecija za kanale sa desne strane, makar to su mikrokašnjenja, i ovisno o proizvođaču takav "virtualni sorround" može biti bolje ili lošije izveden.

 

U kratko, "DAC" je zvučna, 5.1 ili 7.1 virtual znači da imaju svoj vlastiti software koji analizira i mijenja kanale za prikaz zvuka lijevo, desno, stišava ili poglašnjava i uvodi latencije u pojedini kanal. Čisti "DAC" će tu odluku prepustit izvoru, ali i dalje je zvučna.

 

Svaki taj virtual sorround je "meh" iskreno, jer i najbolji na svijetu i dalje rade sa 2 zvučnika i iako lijevo/desno čuješ ne možeš precino pozicionirati je li nešto ispred, iza tebe, odnosno iznad ili ispod.

4 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Jel bitno uzeti 7.1 sound za cs 1.6 ili je dovoljaan i standard 2.0 na slusalicama HyperX Cloud Stinger

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Sad sam tek vidio da je ovo topic za odabir gaming sluški, a ne za glazbu.
Što se tiče U7 vs FiiO E10K, najvjerojatnije bi išao na E10K.
Malo čitam recenzije i kad se usporede, e10k ima nešto bolji amp.
Mislim s obzirom da bi spajao isključivo sluške i da najvjerojatnije neću koristiti fičere od U7 onda je e10k ono šta tražim.
E sad, jedino ako nema nešto bolje u tom cjenovnom rangu (na hd multimediji je trenutno 660 kn).

 

EDIT: Odlučio sam se na kraju za Beyerdynamic DT770 PRO (80 ohm) + FiiO E10K kombinaciju. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 16:32 (big smoke).
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Uzeo na kraju Corsair HS70 Pro za buraza. Kaže veliki upgrade u odnosu na Hyperx Cloud Stinger koje je imao prije, dok nije riknuo mic. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav

 

upravo mi umrle Plantronics RIG 500. Samo počeo pucketat zvuk u desnoj sluški, i ode.

 

Što biste mi preporučili kao zamjenu?

 

Gledam Logitech G Pro X, koristio bih 50/50 za igranje i za glazbu (deep house, house, itd..)

Što se još isplati pogledati u to cjenovnom rangu, cca €100 - 150?

 

Hvala

 

CB

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

U potrazi sam za bežičnim open back slušalicama s mikrofonom.

Dnevno imam par sati sastanaka i closed back slušalice mi ne budu pretjerano udobne jer ne čujem svoj glas tako da tražim neke bežične slušalice s mikrofonom gdje mogu sam sebe čuti.

Pokušao sam uključiti opciju "Listen to this device" od mikrofona međutim to mi je užasno neprirodno.

Radim od doma, tako da mi nije bitno ako netko čuje što ja slušam.

Budžet nije bitan, dolazi u obzir sve do par tisuća kuna za nešto što je jako dobro.

 

Ovu kombinaciju nisam baš uspio pronaći, budu ili žične open back slušalice s mikrofonom, ili bežične open back slušalice bez mikrofona

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Dolazi i Bluetooth u obzir?

Negdje sam ugledao ove: Ghostek Cannon Wireless Headphones

 

Nisam pogledao ni jedan review.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Da, ovo zadovoljava sve uvjete, ali slušalice su teška misterija.

Nema skoro ni jedan review i jako je malo dostupno tako da ne bih riskirao.

 

Mislim da mi nema druge ili prihvatiti žicu ili odlučit se za closed back bežične slušalice s tim da ću fizički otići i probati slušalice da vidim odgovaraju li mi.

 

14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Vrijedi li čemu Friendly Fire Headshot Melody ili da gledam šta drugo ?

Cijena ovoga s drostavom je 450kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
zabranjeniples kaže...

Vrijedi li čemu Friendly Fire Headshot Melody ili da gledam šta drugo ?

Cijena ovoga s drostavom je 450kn.

Nema nitko da je koristio navedeni headset ili da je bio u dodiru s navedenim ?

I još me zanima mišljenje o Eshark Koto V2 i Tako modelima i dal Tako vrijedi razliku u cijeni ?

Pitam za mišljenje o ovim headsetovima, ako ih je netko vidio/isprobao/koristio, tako da me ne zanima ''uzmi Hyper X''.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
zabranjeniples kaže...

Nema nitko da je koristio navedeni headset ili da je bio u dodiru s navedenim ?

I još me zanima mišljenje o Eshark Koto V2 i Tako modelima i dal Tako vrijedi razliku u cijeni ?

Pitam za mišljenje o ovim headsetovima, ako ih je netko vidio/isprobao/koristio, tako da me ne zanima ''uzmi Hyper X''.

 Dali vjeruješ no-name rebrandu kineskog otpada? Ako da, slobodno eksperimentiraj (aka kupi).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
191x7 kaže...

 Dali vjeruješ no-name rebrandu kineskog otpada? Ako da, slobodno eksperimentiraj (aka kupi).

 Ako bi se recimo išlo na Cloud Alpha, trebalo bi ić i na nekakvu sound card ?

Imam Asrock Z77 Extreme 6.

 

I btw., recimo da ću se ipak protegnit i dvoumim se između Cloud 2 i Cloud Alpha ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2020 21:19 (zabranjeniples).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ne moraš nužno "ić i na nekakvu sound card" iako bi s bilo kakvim slušalicama profitirao od boljeg izvora zvuka.

Cloud Alpha već spada u kategoriju slušalica s kojima se osjeti razlika lošijeg i boljeg izvora zvuka.

To ne znači da bi na Realteku s matične bio loš zvuk nego da bi s boljom zvučnom ili DAC-om zvuk bio bolji.

 

Alpha ima manji bundle nego Cloud 2, npr ne dobije se USB zvučna. Alpha zvuče otvorenije.

U suštini, jako slično. Ja čak ne bih ni preporučio te skuplje varijante kada je i obični Cloud "Pro" odličan.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Gdje je Cloud PRO jeftiniji, jer koliko vidim i on je 600+ ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Upravo naručen Hyper X Cloud 2, hvala 191x7 na objašnjenju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice