Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.652.069
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Imate li možda preporuku za neke dobre over ear bežične slušalice za stariju osobu? Živim sa bakom u istoj kući pa nema smisla da joj je TV cijeli dan na ultra glasno, pa sam joj spojio TV sa svojim bežičnim slušalicama i super joj je, ali kaže da joj je zvuk ipak malo nerazgovjetan. Sad ako postoje neke koje se mogu same dosta pojačavati bilo bi super.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

To što tražiš se zove "posjet otorinolaringologu, mjerenje sluha i izdan slušni aparat".

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Znam, znam, ima već slušni aparat, pitam samo ako netko slučajno zna za slušalice namijenjene za starije osobe. I da su pritom bežične over ear :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Reci to sto trazis na glas pred mobitelom i google ce ti kroz dan opalit oglase. Sluse po mogucnosti, ali mislim da si u krivoj temi. 

 

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

jel ko koristio sharkoon rush er2 sluske? kako su se pokazale? ili marvo vidim ima isto dosta gaming slusalica.. pa ako moze preporuka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
dennocro kaže...

imam vec jedno 5-6 god g930 slusalice ali lagano pocinju prekidati vezu, ne znam koji bi mogao biti razlog, niti preko kabla ne ostane spojeno, izgubi na par sekundi pa se vrati.

 

 e sad da li ici na g935 ili imaju jos neke bole za te novce al bezicne obavezno. ici na senhheizer ili neke trece, jel isprobao neko vise vrsti?

 

najvj u americi cu uzet tako da je izbor malo siri

 

Nalazim se u slicnoj situaciji, imao sam 2 godine g933, ali sam ih morao poslati na garanciju, te su mi danas javili da ne mogu nabaviti takve, ali da ce zamjeniti u istom iznosu.

 

S G933 sam bio relativno zadovoljan, neke od stvari koje me iritirale je recimo kad ih upalis treba 5-10s tak sec da "prorade", kad sam ih spojio na USB punjac tijekom rada ugasile bi se i upalile i slicno.

Duzina baterije mi se cinila adekvatna, zvuk mi je bio OK.

Ono sto mi je jako smetalo je bio zvuk struganja plastike pri ikakvom pomicanju, to su valjda jedine slusalice koje su imale taj problem, jer imam G930 i kod njih toga nema. A i nakon nekog vremena bi postale teske na glavi, cca 3-4 sata (nisam nikad precizno mjerio).

 

Eh sad.. Imam G903 koji je vec 4 puta bio na servisu, sad koristim 5og i vec vidim da ce ici i on - i to samo u 2 godine. Sluske su takoder Logitech, riknile. Woofer na Z523 mi zuji osim ako ga ne okrenem na bok. G930 se 3 minute sinca ako imam software instaliran na kompu (bez softwera instant sync). Tako da imam vec pomalo odbojnost prema Logitechu...

 

Sto uopce uzeti? Imam 1800 kn na "raspolaganju" koje moram potrositi, a vjerujem da bi mogao dodati jos ukoliko je potrebno za neki dobar buy.

 

Trebam headset, volio bih barem 8-10h bateriju, wireless, zvucnu izolaciju, po mogucnosti noise cancellation na mikrofonu jer ih dosta koristim za poslovne sastanke.

 

I kao secer na kraju, imam vremena do sutra u podne da odlucim :)

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Radio sam tablicu dok sam birao, neke stvari su u njoj nebitne, a nekome mozda pomogne. Cijene su vrlo okvirno, cisto da se vidi razred cijene. Naravno da nisu sve stvari navedene.

 

Ukratko, odlucio sam se za Sennheiser GSP 670.

Razlog: udobnost, baterija, mali usb dongle, bluetooth, kvaliteta zvuka (audiofil razina)

 

Iduci pick bi mi bio Artis Pro Wireless, iako ne trebam drugu bateriju i ne svida mi se receiver box, ali zgodno mi je kad telefon zvoni da prebaci na slusalice.

 

Naravno, nije nijedno dobavljivo.

Jedino dobavljivo je Logitech G935, ali prije nego sam stigao potvrditi, javljeno mi je da ce mi poslati nove G933.

 

Tako da puno truda i ulozenih sati u istrazivanje za nista.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2020 16:29 (rogi85).
 
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Dakle... znam da su HyperX Cloud II / Alpha najvise preporucene slusalice ovdje, i evo imam nekoliko godina HyperX Cloud II... i zadovoljan sam zvukom i svim ostalim, ali kvaliteta izrade... umjetna koza koju koriste je ocito najvece smece koje postoje, potpuno se iskidala i raspada se i ispusta posvuda crne ljuskice... dakle pitanje, postoji lika neka alternativa s kvalitetnijom izradom, slican ili malo visi cjenovni rang, ili da opet kupujem HyperX pa racunam da cu ih baciti za 3 godine? :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Minneyar kaže...

Dakle... znam da su HyperX Cloud II / Alpha najvise preporucene slusalice ovdje, i evo imam nekoliko godina HyperX Cloud II... i zadovoljan sam zvukom i svim ostalim, ali kvaliteta izrade... umjetna koza koju koriste je ocito najvece smece koje postoje, potpuno se iskidala i raspada se i ispusta posvuda crne ljuskice... dakle pitanje, postoji lika neka alternativa s kvalitetnijom izradom, slican ili malo visi cjenovni rang, ili da opet kupujem HyperX pa racunam da cu ih baciti za 3 godine? :)

 

Ne znam koja je cijena sluški te isplati li se ovo ali ima zamjenskih, ne original ali za Cloud 2. 

 

https://www.amazon.com/Brainwavz-Replacement-Memory-Foam-Earpads/dp/B00MFDT894

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
gocc01 kaže...
Minneyar kaže...

Dakle... znam da su HyperX Cloud II / Alpha najvise preporucene slusalice ovdje, i evo imam nekoliko godina HyperX Cloud II... i zadovoljan sam zvukom i svim ostalim, ali kvaliteta izrade... umjetna koza koju koriste je ocito najvece smece koje postoje, potpuno se iskidala i raspada se i ispusta posvuda crne ljuskice... dakle pitanje, postoji lika neka alternativa s kvalitetnijom izradom, slican ili malo visi cjenovni rang, ili da opet kupujem HyperX pa racunam da cu ih baciti za 3 godine? :)

 

Ne znam koja je cijena sluški te isplati li se ovo ali ima zamjenskih, ne original ali za Cloud 2. 

 

https://www.amazon.com/Brainwavz-Replacement-Memory-Foam-Earpads/dp/B00MFDT894

 Ma znam al nisu samo earpads nego doslovno svugdje, i rajf i earpads i sve se raspalo. Dobro doduse traju vec skoro 5 god tak da ajd nije kraj svijeta uzeti nove, ali glupo mi je ipak s obzirom da ne samo da su i dalje funkcionalne nego su i dalje pri samom vrhu realno...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Minneyar kaže...

Dakle... znam da su HyperX Cloud II / Alpha najvise preporucene slusalice ovdje, i evo imam nekoliko godina HyperX Cloud II... i zadovoljan sam zvukom i svim ostalim, ali kvaliteta izrade... umjetna koza koju koriste je ocito najvece smece koje postoje, potpuno se iskidala i raspada se i ispusta posvuda crne ljuskice... dakle pitanje, postoji lika neka alternativa s kvalitetnijom izradom, slican ili malo visi cjenovni rang, ili da opet kupujem HyperX pa racunam da cu ih baciti za 3 godine? :)

 Ne nego onu košuljicu za "rajf" odnosno headband i druge jastučiće (brainwavz hm5). Ja tako imam i perfekt je.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Minneyar kaže...
gocc01 kaže...
Minneyar kaže...

Dakle... znam da su HyperX Cloud II / Alpha najvise preporucene slusalice ovdje, i evo imam nekoliko godina HyperX Cloud II... i zadovoljan sam zvukom i svim ostalim, ali kvaliteta izrade... umjetna koza koju koriste je ocito najvece smece koje postoje, potpuno se iskidala i raspada se i ispusta posvuda crne ljuskice... dakle pitanje, postoji lika neka alternativa s kvalitetnijom izradom, slican ili malo visi cjenovni rang, ili da opet kupujem HyperX pa racunam da cu ih baciti za 3 godine? :)

 

Ne znam koja je cijena sluški te isplati li se ovo ali ima zamjenskih, ne original ali za Cloud 2. 

 

https://www.amazon.com/Brainwavz-Replacement-Memory-Foam-Earpads/dp/B00MFDT894

 Ma znam al nisu samo earpads nego doslovno svugdje, i rajf i earpads i sve se raspalo. Dobro doduse traju vec skoro 5 god tak da ajd nije kraj svijeta uzeti nove, ali glupo mi je ipak s obzirom da ne samo da su i dalje funkcionalne nego su i dalje pri samom vrhu realno...

Ja sam s Cloud 2 dobio zamjenski set jastučića, jedni su foam letaher, drugi velur...

Vidi da nemaš koji set u kutiji?

coffe,coffe,coffe.....
5 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ekips, šta bi izabrali od ova 4 modela, namjena je PUBG, bitno da se dobro čuje odakle su pucnjevi i koraci ako je neko blizu.

 

Također je bitno da se ne čuje bebač koji se stalno dere u sobi do (mikrofon da ne kupi previše jel):

 

https://www.hgshop.hr/slusalice-mikrofon-kingston-hyperx-stinger-core-gaming-zicne-xbox-3-5mm-crne/proizvod/244353

 

https://www.hgshop.hr/slusalice-mikrofon-roccat-renga-boost-pc-ps4-xbox-one-smartphone-3-5mm-crne/proizvod/242333

 

https://www.hgshop.hr/slusalice-mikrofon-logitech-g332-gaming-crno-crvene/proizvod/244000

 

https://www.hgshop.hr/slusalice-mikrofon-kingston-hyperx-cloud-stinger-gaming-3-5-mm-crne/proizvod/216658

 

 

Čitao sam po netu da nije velika razlika između Stinger Cloud i Core, uglavnom build quality. Ja koristim slušalice slične G332 (Logitech G430) i brutalne su za PUBG (čujem bolje i prije smjer pucanja ili korake nego ljudi koji koriste Cloud Alpha ili još bolje modele).

 

Hvala unaprijed na pomoći.

 

P.S. šogor preferira HG Spot jer mu samo tamo na rate prolazi kartica a uzima više stvari pa će sve na rate valjda provuć.

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Od tog samo obično Stinger donekle valja, al ni on nije baš nešto, pogotovo ako se spaja na neku žnj zvučnu.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
5 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Jes me bacio u depru sad, šta bi ti preporučio da je oko tog budzeta?

Divide et impera!
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
omeyer kaže...

Jes me bacio u depru sad, šta bi ti preporučio da je oko tog budzeta?

 Za taj niski budget možda neke Superlux 668b ili 669 u kombinaciji s nekakvim mikrofonom tipa lavalier lapel mikrofona kakav na ebayu dođe par dolara.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
7 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

kako vi koji imate hyper x cloud ll rješavate problem sa mikrofonom? 

Slušalice su odlične što se tiče svega ostaloga ali je moj mikrofon jako tih i prigušen i razmišljam da ih zamjenim za neke druge samo zbog toga.

Probala sam ih pojačat preko onog programa Peace, ali onda pak imam neke šumove, krči itd..

Koristim ih sa onom zvucnom karticom 7.1surrounding preko usba, i ukopčane su mi na ove standardne usb portove sa prednje strane kućišta

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

0mnia_x, ja ne koristim mikrofon od Clouda već dugo, prešao sam na pro rješenje prije nekoliko godina.

Mikrofon bolji od onoga na Cloud seriji je teško naći na headsetima, čak i na skupljima, ali je zato lako naći za par dolara solidan lavalier lapel mikrofon na eBayu kojeg zakačiš na vrh cloud mikrofona i zvuči bolje nego mikrofoni 90% headseta na tržištu.

Oni mali "bubice" mikrofoni. Samo treba paziti da nema 4-polni banana konektor (kao za mobitele), takvi baš i ne šljakaju najbolje kad se spoje na komp.

 

Nego, prednji USB portovi na večini kućište, pogotovo tipa USB2.0, imaju znatno niži napon nego stražnji. Spoji zvučnu natrag, imati ćeš bolji zvuk.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav ljudi.

 

Preporuka in ear "gaming" sliušalica?!

SVEMOGUĆI
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Nisam Ja,Nisi Ti kaže...

Preporuka in ear "gaming" sliušalica?!

 Ne. Možda Panasonic HJE120 ili HJE125, ali bolje ne.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
4 godine
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pozdrav, nivi sam u forumu. zanimaju me bežične slušalice za ps4, ne znam koje su kompatibilne. Supruga mi je za rođendan naručila ove i sad se bojim da se neće htjet spojit bežično na konzolu.

Philips SHB3075RD
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav ekipa,
Trenutno imam headset Sony WH-CH500 (bezicne) skoro dvije godine i odlučio sam promjeniti. 
Jako me dobro sluze, samo je stvar u tome što me uši bole ako ih dugo drzim jer su on-ear. 
Najviše mi služe za sastanke i dok radim da slušam pjesme. Pozitivna je stvar što baterija stvarno moze dugo. 
Planirao sam izdvojiti nekih 400-800KN za nove slušalice. 
Isto tako bih volio da nisu on-ear nego over-ear, osim ako od tih on-ear nece usi bolit... i da su bezicne. Napomena - glava mi nije mala. Imate kakav savjet?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
gerrard_8 kaže...
Pozdrav, nivi sam u forumu. zanimaju me bežične slušalice za ps4, ne znam koje su kompatibilne. Supruga mi je za rođendan naručila ove i sad se bojim da se neće htjet spojit bežično na konzolu.

Philips SHB3075RD

 Nista osim original Sony headseta za PS4 neces moc BTom spojit na ps.

Svejedno imas joy u rukama. Ustekas 3,5mm i to je to. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
13 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav,

 

Nakon dugogodišnjeg druženja sa svojim Plantronics GameCom 367 došlo je vrijeme da im nađem zamjenu. One su mi bile savršene i da se mene pita, opet bih ih kupio da imam gdje. Znači htio bih neke slušalice koje će mi prekrit cijele uši kao što su to ove radile (imam normalne uši, nemam neke ogromne ), nisam neki stručnjak za zvuk, ovaj iz prošlih slušalica mi je bio vrhunski i sa nečim sličnim bih bio zadovoljan i za kraj, ono najbitnije, volio bih kad bi bile do 300kn.

Dolje su linkovi nekih prijedloga koji me zanimaju pa ako ima koja duša da se osvrne na neke slušalice i da prijedlog, bio bih veoma zahvalan.

 

Također, ako netko ima prijedlog za koji se baš isplati dat još malo više novaca, samo pucajte. 

 

RAMPAGE Alpha-X....284,05 kn

 

PLANTRONICS RIG 400....284,05 kn

HyperX Cloud Stinger Core Gaming....284,05 kn

 

LOGITECH Gaming G332 Silver Edition....299 kn

ROCCAT® CROSS Stereo....299 kn

 

KINGSTON HyperX Cloud Stinger Gaming....349 kn

 

Unaprijed hvala!!

0 RAMPAGE Alpha-X
2 PLANTRONICS RIG 400
1 HyperX Cloud Stinger Core Gami
2 LOGITECH Gaming G332 Silver Ed
0 ROCCAT® CROSS Stereo
5 KINGSTON HyperX Cloud Stinger
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.4.2020 11:01 (gamer001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

1. Otpad

2. Otpad

3. Otpad ali malo manje nego 1., 2., 4. i 5.

4. Otpad

5. Otpad

6. Headset koji može proći za light gaming ako ti je donekle bitan zvuk.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Kupujem headset za gaming, uglavnom wireless, e sad me zanima jel stvarno steelseries arctis pro wireless vrijedi toliko više novca od arctis 7?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Rononi2 kaže...

Kupujem headset za gaming, uglavnom wireless, e sad me zanima jel stvarno steelseries arctis pro wireless vrijedi toliko više novca od arctis 7?

 Nijedan od tih ne vrijedi ni blizu iznos koji traže za njih.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
7 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Koje wireless onda kupiti do 1200-1300 kn?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ciao momci.

Molim Vas preporuku za slusalice.

Cijena do 500-1500 KN.

Uvjeti.

Da ima mikrofon i drugi uvjet bitniji od života, da ima maksimalnu izolaciju zvuka mogucu oko mene.

Znaci kad ih stavim da ne cujem ljude oko sebe, sto manje moguce, ni deranje, kašljanje.

I treće da su na stanju znaci Links, Futura, HGspot... iz Zga sam pa eto htio bih sto prije uzet

da ostanem normalan doma u vrijeme ove izolacije.

Hvala lijepa

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Bozu64 kaže...

Ciao momci.

Molim Vas preporuku za slusalice.

Cijena do 500-1500 KN.

Uvjeti.

Da ima mikrofon i drugi uvjet bitniji od života, da ima maksimalnu izolaciju zvuka mogucu oko mene.

Znaci kad ih stavim da ne cujem ljude oko sebe, sto manje moguce, ni deranje, kašljanje.

I treće da su na stanju znaci Links, Futura, HGspot... iz Zga sam pa eto htio bih sto prije uzet

da ostanem normalan doma u vrijeme ove izolacije.

Hvala lijepa

 Kad god su se negdje spominjale "noice canceling slušalice" koje aktivno smanjuju vanjsku buku, mislim da je UVIJEK na prvom mjestu: Sony WH-1000XM3 ili prošlogodišnja verzija Sony WH-1000XM2.

Na žalost, kod nas su oko 2000 kn :(

 

A sad nešto što nije "aktivno", nego samo debeli jastučići (koji moraju biti od kože jer tkanina propušta zvuk) bilo bi ti dobro da uzmeš neke od standardno ovdje preporučenih i da naručiš dodatne Brainwavz jastučiće.. ali pošto ti treba brzo, ovo također otpada :(

 

I onda malo surfaš, pronađeš ovo:

https://headphonesaddict.com/best-noise-isolating-earbuds/

 

I vidiš da kod nas koštaju 900 kn:

https://www.nabava.net/search.php?q=DT+770

 

Ima ih s različitim otporima. Uzmeš ovisno gdje ih spajaš. Ako je konektor na matičnoj, uzmi najniži otpor.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice