Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.765
|
čitano: 785.788
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Printer - preporuke

 

 

Vidim ove rasprave oko isplativosti  printanja. Imam dva printera iste marke i modela. Radi se o Canon Pixma 1900. 

Kako printam i tintu rješavam. Sa refilanjem orginalnih spremnika. Znači imam tinte koje sam posebno kupio upravo za refilanje orginalnih spremnika.

Tako da mi jedan spremnik traje 5-6 puta dok ga pritner više neće prihvatiti. I tako to funckionira. Još od studentskih dana.

Uglavnom to radim sa spremnikom crne tinte. 

 

Drugi printer sam slučajno kupio, jer sam mislio da mi je prvi pokvaren. Međutim, srećom nije bio, pa sada ima drugi printer neotvoren i nekorišten.

 

Ovo stvar sa refilanjem, morala bi raditi i sa Epsonom.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
PzKpfw kaže...

 

 

Vidim ove rasprave oko isplativosti  printanja. Imam dva printera iste marke i modela. Radi se o Canon Pixma 1900. 

Kako printam i tintu rješavam. Sa refilanjem orginalnih spremnika. Znači imam tinte koje sam posebno kupio upravo za refilanje orginalnih spremnika.

Tako da mi jedan spremnik traje 5-6 puta dok ga pritner više neće prihvatiti. I tako to funckionira. Još od studentskih dana.

Uglavnom to radim sa spremnikom crne tinte. 

 

Drugi printer sam slučajno kupio, jer sam mislio da mi je prvi pokvaren. Međutim, srećom nije bio, pa sada ima drugi printer neotvoren i nekorišten.

 

Ovo stvar sa refilanjem, morala bi raditi i sa Epsonom.

 

Tako sam i ja dugo vremena, punio injekcijom. Kasnije sam se prebacio na homemade CISS sistem, koji je slično radio samo sam imao "rezervar" u koji je stalo puno više tinte pa ne bi trebao često puniti. Jedno i drugo je šljakalo, ali je znalo biti jako prljavo. Nekad prestane raditi iz čista mira, pa dok bi sve rastavio cijeli bi se obojao tintom, užas.

 

Ovaj Epson ima ugrađene "rezervare" u koje stane puno tinte tako da je to po meni najbolje riješenje. Barem dok ne smisle nešto novo. Recimo ispis bez tinte i tonera. :)

13 godina
offline
Printer - preporuke
Bok, trebala bi mi preporuka za neki printer, printat će se par puta mjesečno par stranica... ograničen sam na sancta domenicu radi poklon bona. Koliko sam gledao toneri su cijene tu negdje i zamijenski i orginal.

HP DeskJet 2630 333Kn

HP DeskJet 3639 399Kn

HP DeskJet Ink Advantage 3789 449Kn
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Printer - preporuke
mzopg kaže...

 

Tako sam i ja dugo vremena, punio injekcijom. Kasnije sam se prebacio na homemade CISS sistem, koji je slično radio samo sam imao "rezervar" u koji je stalo puno više tinte pa ne bi trebao često puniti. Jedno i drugo je šljakalo, ali je znalo biti jako prljavo. Nekad prestane raditi iz čista mira, pa dok bi sve rastavio cijeli bi se obojao tintom, užas.

 

Ovaj Epson ima ugrađene "rezervare" u koje stane puno tinte tako da je to po meni najbolje riješenje. Barem dok ne smisle nešto novo. Recimo ispis bez tinte i tonera. :)

 a kod tog Epsona je i tinta stvarno superjeftina 45kn za 65ml - teško možeš zamislit da bi bilo jeftinije. Kod ispisa je skuplji papir od tinte. Problem je samo što vjerojatno većini ne treba toliki volumen ispisa. Dok mi je trebalo puno ispisa koristio sam ogromni kolor laser koji mi je sad u garaži (od same pomisli da bi tu grdosiju od 50kg nekud prenosio mi je muka) iako ima još resursa za 80-100k stranica (osvjetljivač, transfer...) i skoro pune tonere za još 4-5000str. Sad printam stvarno rijetko i malo, nekad mjesecima ništa pa onda samo par strana, a koristim prastaru Pixmu 4500 za koju imam još 1 set tinti (zamjenske su ekstremno jeftine, po 10-15kn svaka - ako još uopće postoje za tog oldtimera) tako da je meni kao i mnogim drugima teško opravdati 1000+kn za printer kad ti skoro i ne treba. Također mi je plus što ima kazetu za papir pa stalno stoji zatvoren.
Koliko misliš da Epson on može stajati bez ispisa? Ima li podataka o trajnosti glave? Nekako si mislim - mora bit neki catch kad je već tinta tako povoljna. Koliko mu je brz-spor duplex? Na Canonu ide prvo ono čekanje na sušenje tinte pa onda transfer papira koji nije baš brz, obostrano printanje je odokativno 5 puta sporije nego jednostrano.

14 godina
offline
Printer - preporuke

Ja upravo naručio Epson L3151 pa da vidimo

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
jozef kaže...

 a kod tog Epsona je i tinta stvarno superjeftina 45kn za 65ml - teško možeš zamislit da bi bilo jeftinije. Kod ispisa je skuplji papir od tinte. Problem je samo što vjerojatno većini ne treba toliki volumen ispisa. Dok mi je trebalo puno ispisa koristio sam ogromni kolor laser koji mi je sad u garaži (od same pomisli da bi tu grdosiju od 50kg nekud prenosio mi je muka) iako ima još resursa za 80-100k stranica (osvjetljivač, transfer...) i skoro pune tonere za još 4-5000str. Sad printam stvarno rijetko i malo, nekad mjesecima ništa pa onda samo par strana, a koristim prastaru Pixmu 4500 za koju imam još 1 set tinti (zamjenske su ekstremno jeftine, po 10-15kn svaka - ako još uopće postoje za tog oldtimera) tako da je meni kao i mnogim drugima teško opravdati 1000+kn za printer kad ti skoro i ne treba. Također mi je plus što ima kazetu za papir pa stalno stoji zatvoren.
Koliko misliš da Epson on može stajati bez ispisa? Ima li podataka o trajnosti glave? Nekako si mislim - mora bit neki catch kad je već tinta tako povoljna. Koliko mu je brz-spor duplex? Na Canonu ide prvo ono čekanje na sušenje tinte pa onda transfer papira koji nije baš brz, obostrano printanje je odokativno 5 puta sporije nego jednostrano.

Jako jeftin ispis, meni jedan od kupljenih nakon 2 godine printanja, svakodnevnog, ima još tinte 3/4, i još cijelu jednu crnu tintu. Tako da već dvije godine nisam kupovao tintu, a vjerojatno neću i treću godinu. Da ga nakon te tri godine bacim u smeće i kupim novi isplatilo se višestruko.

 

Davno sam imao sličan laser u boji, ogroman, težak, svaki toner 700kn x 4 kom. = 2.800 svako punjenje s kojim bi izbacio do 2000-2500 stranica. Skup sport.

 

Ovaj Epson je zgodan i jer ima WiFi pa se na mob skine aplikacija i vrlo jednostavno se može printati sa mobitela i za divno čudo sve radi iz prve.

 

Ne znam koliko točno Epson može bez printanja, ali imam prijatelja koji ga je kupio i on preko ljeta ode u vikendicu i ne koristi taj printer barem 4 mjeseca i još nije imao problema sa tintom. Ja bi svejedno izbacio barem jedan papir tjedno, za svaki slučaj. Ako se ne varam garancija je 3 godine, to uključuje i glavu, tako su mi rekli u trgovini.

 

Kod mene je manualni duplex, ali na jačem modelu ide odmah ispis. Jači modeli imaju i ladicu za skeniranje što je isto zgodno, ako se skenira više papira odjednom.

Kod manualnog nema čekanja na sušenje tinte, mogu odmah okrenuti i nastaviti ispis. Možda ako se printa na high quality na posebnom papiru, onda ide više tinte pa treba duže da se osuši, ali kod standardne kvalitete tinta se suši gotovo odmah.

 

U usporedbi sa laserom je osjetno sporiji, ali meni to nije bitno jer dnevno izbacim oko 50 papira, ako netko printa puno stranica u komadu onda bi ipak morao uzeti najjači model koji printa osjetno brže od ovog osnovnog.

 

nani kaže...

Ja upravo naručio Epson L3151 pa da vidimo

 Nadam se da ćeš biti zadovoljan. Javi dojmove. 

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
nani kaže...

Ja upravo naručio Epson L3151 pa da vidimo

 super, napiši dojmove kad stigne!

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
mzopg kaže...

Ne znam koliko točno Epson može bez printanja, ali imam prijatelja koji ga je kupio i on preko ljeta ode u vikendicu i ne koristi taj printer barem 4 mjeseca i još nije imao problema sa tintom. Ja bi svejedno izbacio barem jedan papir tjedno, za svaki slučaj. Ako se ne varam garancija je 3 godine, to uključuje i glavu, tako su mi rekli u trgovini.

 

imam L386 Epson i trudim se da bar jednom tjedno nesto isprintam....

 

minimalno jednom mjesečno radim "nozzle check" čisto da provjerim je li koja mlaznica začepljena (preko aplikacije na mobitelu pokrenem proces) ... i ako vidim da nesto nije u redu pokrenem čišćenje glave ... u jednom slučaju to nije pomoglo već sam morao uraditi i deep clean...ali nakon čišćenja sve je bilo u redu ... do sada sam isprintao oko 5000 stranica

12 godina
offline
Printer - preporuke

kupujem print/scan u jednom, iz nekog nepoznatog razloga pucam samo na HP, i sada totalno zbunjeno gledam razlike u cijenama...

može li mi netko ukratko objasniti raliku između ovog HP OfficeJet 8013 i HP Smart Tank 515?

osim cijene, po specifikacijama razlike nema nikakve, i ovaj jeftiniji za 13 stranica više izbacuje?

 

i zamolio bi preporuku do 1000 kuna, koristio bi za printanje c/b i možda za koju sliku...

hvala!

Do it for the people who want to see you fail!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

razlika je u tome sto taj skuplji radi na CISS principu, tj samo dopunjavaš tintu kad je potrošiš i daleko je isplatljiviji od tog jeftinijeg!

u toj klasi je Epson EcoTank L3151 i Canon G serija, npr Canon Pixma G3411

 

pogledaj specifikacije i izaberi nesto ... nećeš se razočarati

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 10:48 (BoTiA).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
SR3CKO kaže...

kupujem print/scan u jednom, iz nekog nepoznatog razloga pucam samo na HP, i sada totalno zbunjeno gledam razlike u cijenama...

može li mi netko ukratko objasniti raliku između ovog HP OfficeJet 8013 i HP Smart Tank 515?

osim cijene, po specifikacijama razlike nema nikakve, i ovaj jeftiniji za 13 stranica više izbacuje?

 

i zamolio bi preporuku do 1000 kuna, koristio bi za printanje c/b i možda za koju sliku...

hvala!

 Izbjegavaj HP u širokom luku, najskuplji za održavanje ( toneri, tinte, dijelovi itd.. )  Rađe uzeti Canon koji je u vlasništvu od HP-a, ali puno bolja opcija.

Osobno u firmi imam Canon i Konica Minolta ( sa Hp loša iskustva, iako jesu  kvalitetni printeri,  ali se i puno plaća marketing kod istog. )

Možda čak i epson uzet za kućne potrebe.....sve ovisi za što ti treba....

 

Ja osobno više nikad nebi uzeo tinti pisač, samo toner sistem. Dugoročno je ispis daleko jeftiniji, a i sami printeri puni izdržljiviji što se tiče količine ispisa,  a da ne trebaš odmah  servis ili kao što se dogodi kod tintnog da se zaštopa glava i slično.....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
11 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav, preporuka najjeftinijeg mogućeg printera ali da podržava one jeftine zamjene tinte/tonere pošto od kuće dosta printam za faks. Može i laserski ili obični printer. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav. Evo ovako, ne razumijem se u printere ali baš nimalo, nikada nisam posjedovao jedan a sad mi je potreban. Potreban mi je printer koji ima mogućnost printanja i A3 formata papira ali i da ima mogućnost skeniranja vrlo visoke kvalitete. Znam da nisu jeftini baš ali nemojte sad ni da košta malo bogatstvo. Treba mi mogućnost skeniranja vrlo visoke kvalitete jer se bavim crtanjem i potrebna mi je mogućnost da skenira crteže radi daljne digitalne obrade ali da ih skenira da na računalu izgledaju kao i na papiru prije toga. Preferiram Links čisto jer mi je tako rečeno niz ulicu. Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
ReverseFlash kaže...

Pozdrav. Evo ovako, ne razumijem se u printere ali baš nimalo, nikada nisam posjedovao jedan a sad mi je potreban. Potreban mi je printer koji ima mogućnost printanja i A3 formata papira ali i da ima mogućnost skeniranja vrlo visoke kvalitete. Znam da nisu jeftini baš ali nemojte sad ni da košta malo bogatstvo. Treba mi mogućnost skeniranja vrlo visoke kvalitete jer se bavim crtanjem i potrebna mi je mogućnost da skenira crteže radi daljne digitalne obrade ali da ih skenira da na računalu izgledaju kao i na papiru prije toga. Preferiram Links čisto jer mi je tako rečeno niz ulicu. Hvala unaprijed

 Ovaj topic je definicija mrtvog topica

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
ReverseFlash kaže...
ReverseFlash kaže...

Pozdrav. Evo ovako, ne razumijem se u printere ali baš nimalo, nikada nisam posjedovao jedan a sad mi je potreban. Potreban mi je printer koji ima mogućnost printanja i A3 formata papira ali i da ima mogućnost skeniranja vrlo visoke kvalitete. Znam da nisu jeftini baš ali nemojte sad ni da košta malo bogatstvo. Treba mi mogućnost skeniranja vrlo visoke kvalitete jer se bavim crtanjem i potrebna mi je mogućnost da skenira crteže radi daljne digitalne obrade ali da ih skenira da na računalu izgledaju kao i na papiru prije toga. Preferiram Links čisto jer mi je tako rečeno niz ulicu. Hvala unaprijed

 Ovaj topic je definicija mrtvog topica

Ovakav upit trebaš poslat ipak nekoj firmi koja se bavi opremom za printanje.

Jer naći printer sa A3 formatom je najmanji problem, ali da ima ultra kvalitetan skener je već malo teže.

Prvo pitanje, odakle si? Može na PM , pa ću te uputit u firme koje se time bave i mogu ti isti preporučit.

 

Ja osobno imam par komada printera 3u1 / 4u1 koje koristim, ali nemaju ultra kvalitetni  skener za nešto takvo kao što ti  trebaš.

 

Sumnjam da ti Links tako nešto ima u asortimanu.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
ReverseFlash kaže...
ReverseFlash kaže...

Pozdrav. Evo ovako, ne razumijem se u printere ali baš nimalo, nikada nisam posjedovao jedan a sad mi je potreban. Potreban mi je printer koji ima mogućnost printanja i A3 formata papira ali i da ima mogućnost skeniranja vrlo visoke kvalitete. Znam da nisu jeftini baš ali nemojte sad ni da košta malo bogatstvo. Treba mi mogućnost skeniranja vrlo visoke kvalitete jer se bavim crtanjem i potrebna mi je mogućnost da skenira crteže radi daljne digitalne obrade ali da ih skenira da na računalu izgledaju kao i na papiru prije toga. Preferiram Links čisto jer mi je tako rečeno niz ulicu. Hvala unaprijed

 Ovaj topic je definicija mrtvog topica

 Strpljen, spašen. 

 

Pogledaj ovaj model:

https://www.links.hr/hr/multifunkcijski-uredaj-epson-its-l1455-printer-scanner-copy-fax-ink-tank-system-iznimno-povoljan-ispis-a3-a4-duplex-lan-wifi-4800-dpi-usb-100730333

 

Ako ćeš dosta printati relativno brzo ćeš ga isplatiti. A3 modeli su uglavnom skupi, a ovaj ima sve što ti treba.

Crteže možeš bez problema skenirati i na jeftinijim skenerima i zatim obraditi u programu ili uz pomoć grafičkog tableta

 

Ima i jeftiniji model:

https://www.epson.hr/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-l7180

https://www.centro.hr/l7180.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 17:16 (mzopg).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
kostolomac kaže...
ReverseFlash kaže...
ReverseFlash kaže...

Pozdrav. Evo ovako, ne razumijem se u printere ali baš nimalo, nikada nisam posjedovao jedan a sad mi je potreban. Potreban mi je printer koji ima mogućnost printanja i A3 formata papira ali i da ima mogućnost skeniranja vrlo visoke kvalitete. Znam da nisu jeftini baš ali nemojte sad ni da košta malo bogatstvo. Treba mi mogućnost skeniranja vrlo visoke kvalitete jer se bavim crtanjem i potrebna mi je mogućnost da skenira crteže radi daljne digitalne obrade ali da ih skenira da na računalu izgledaju kao i na papiru prije toga. Preferiram Links čisto jer mi je tako rečeno niz ulicu. Hvala unaprijed

 Ovaj topic je definicija mrtvog topica

Ovakav upit trebaš poslat ipak nekoj firmi koja se bavi opremom za printanje.

Jer naći printer sa A3 formatom je najmanji problem, ali da ima ultra kvalitetan skener je već malo teže.

Prvo pitanje, odakle si? Može na PM , pa ću te uputit u firme koje se time bave i mogu ti isti preporučit.

 

Ja osobno imam par komada printera 3u1 / 4u1 koje koristim, ali nemaju ultra kvalitetni  skener za nešto takvo kao što ti  trebaš.

 

Sumnjam da ti Links tako nešto ima u asortimanu.

 

 Hvala na odgovoru, ne mora biti links, to sam čisto odabrao jer imam u blizini i ako šta rikne odnesem im na servis za 10 minuta

9 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
mzopg kaže...
ReverseFlash kaže...
ReverseFlash kaže...

Pozdrav. Evo ovako, ne razumijem se u printere ali baš nimalo, nikada nisam posjedovao jedan a sad mi je potreban. Potreban mi je printer koji ima mogućnost printanja i A3 formata papira ali i da ima mogućnost skeniranja vrlo visoke kvalitete. Znam da nisu jeftini baš ali nemojte sad ni da košta malo bogatstvo. Treba mi mogućnost skeniranja vrlo visoke kvalitete jer se bavim crtanjem i potrebna mi je mogućnost da skenira crteže radi daljne digitalne obrade ali da ih skenira da na računalu izgledaju kao i na papiru prije toga. Preferiram Links čisto jer mi je tako rečeno niz ulicu. Hvala unaprijed

 Ovaj topic je definicija mrtvog topica

 Strpljen, spašen. 

 

Pogledaj ovaj model:

https://www.links.hr/hr/multifunkcijski-uredaj-epson-its-l1455-printer-scanner-copy-fax-ink-tank-system-iznimno-povoljan-ispis-a3-a4-duplex-lan-wifi-4800-dpi-usb-100730333

 

Ako ćeš dosta printati relativno brzo ćeš ga isplatiti. A3 modeli su uglavnom skupi, a ovaj ima sve što ti treba.

Crteže možeš bez problema skenirati i na jeftinijim skenerima i zatim obraditi u programu ili uz pomoć grafičkog tableta

 

Ima i jeftiniji model:

https://www.epson.hr/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-l7180

https://www.centro.hr/l7180.aspx

 zapravo mi je bitniji fokus na skener nego printer, printer mi treba za printanje A3 crno bijelih fotki i to je uglavnom to, dok skener ipak mora biti high-res, koji će prilično kvalitetno skenirati crno bijeli crtež, strip i tako dalje. Hvala na linkovima ali to su ipak iznad mojih mogućnosti, mislio sam do najviše 1500 kn tu negdje, možda bih mogao navući na 2000.  Napomena, da može skenirati do 600 DPI.

 

Da skratim, da mogu skenirati kao što to radi ovaj na  videu

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 18:52 (ReverseFlash).
4 godine
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Molio bih vas za odgovor u cemu je razlika izmedu ova dva modela osim u cijena cca.200-tinjak kuna i boji crni i bijeli

Radi se o modelima Epson l3151 i Epson l3156

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
ReverseFlash kaže...

 zapravo mi je bitniji fokus na skener nego printer, printer mi treba za printanje A3 crno bijelih fotki i to je uglavnom to, dok skener ipak mora biti high-res, koji će prilično kvalitetno skenirati crno bijeli crtež, strip i tako dalje. Hvala na linkovima ali to su ipak iznad mojih mogućnosti, mislio sam do najviše 1500 kn tu negdje, možda bih mogao navući na 2000.  Napomena, da može skenirati do 600 DPI.

 

Da skratim, da mogu skenirati kao što to radi ovaj na  videu

 

Za te novce nećeš pronaći solidan skener i A3 printer. Ako kupuješ posebno doći će te još skuplje. Jedino ti ostaje pogledati što ima na njuškalu i oglasnicima, pa nešto polovno kupiti.

Manje više će ti bilo koji noviji skener biti dovoljno dobar za to što ti treba.

Kad poskeniraš lako pojačaš linije i izbijeliš podlogu uz pomoć kontrasta i svjetline.

 

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=canon+lide

Imaš tu solidnih modela, ima i jedan Lide 120 novi za ok cijenu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
LaoAs kaže...

Molio bih vas za odgovor u cemu je razlika izmedu ova dva modela osim u cijena cca.200-tinjak kuna i boji crni i bijeli

Radi se o modelima Epson l3151 i Epson l3156

Koliko vidim identični uređaji samo je jedan bijele boje, a drugi crne.

 

Evo pa usporedi sam.

https://www.epson.eu/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-l3156?productfinder=l3156#specifications

https://www.epson.eu/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-l3151?productfinder=l3151#specifications

9 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
mzopg kaže...
ReverseFlash kaže...

 zapravo mi je bitniji fokus na skener nego printer, printer mi treba za printanje A3 crno bijelih fotki i to je uglavnom to, dok skener ipak mora biti high-res, koji će prilično kvalitetno skenirati crno bijeli crtež, strip i tako dalje. Hvala na linkovima ali to su ipak iznad mojih mogućnosti, mislio sam do najviše 1500 kn tu negdje, možda bih mogao navući na 2000.  Napomena, da može skenirati do 600 DPI.

 

Da skratim, da mogu skenirati kao što to radi ovaj na  videu

 

Za te novce nećeš pronaći solidan skener i A3 printer. Ako kupuješ posebno doći će te još skuplje. Jedino ti ostaje pogledati što ima na njuškalu i oglasnicima, pa nešto polovno kupiti.

Manje više će ti bilo koji noviji skener biti dovoljno dobar za to što ti treba.

Kad poskeniraš lako pojačaš linije i izbijeliš podlogu uz pomoć kontrasta i svjetline.

 

https://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=canon+lide

Imaš tu solidnih modela, ima i jedan Lide 120 novi za ok cijenu.

 A ovako nešto npr

 

https://www.links.hr/hr/multifunkcijski-uredaj-hp-smart-tank-615-y0f71a-printer-scanner-copy-fax-4800dpi-inkjet-usb-wifi-100720090

12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

To ti nije A3 printer, a rekao si da ti treba A3.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
mzopg kaže...

To ti nije A3 printer, a rekao si da ti treba A3.

 

 Ups, krivi link, evo pravi

 

https://www.links.hr/hr/multifunkcijski-uredaj-hp-officejet-pro-7740-wide-format-all-in-one-g5j38a-printer-scanner-copy-fax-4800dpi-a3-512-mb-wifi-lan-usb-100730369?gclid=CjwKCAjwssD0BRBIEiwA-JP5rHfhp4TfEP89MlyknowUsiVtLKJNjQFhPIhXu1JDt9NL00EFCNpWWxoCU-IQAvD_BwE

 

Usput (uz uvjet da je ovaj solidan za ono što meni treba), koliko često treba mjenjati cartridge? Tj koliko dugo se jednostavno nadopunjavati jedni te isti cartridgi s novom bojom? Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 22:57 (ReverseFlash).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
ReverseFlash kaže...
mzopg kaže...

To ti nije A3 printer, a rekao si da ti treba A3.

 

 Ups, krivi link, evo pravi

 

https://www.links.hr/hr/multifunkcijski-uredaj-hp-officejet-pro-7740-wide-format-all-in-one-g5j38a-printer-scanner-copy-fax-4800dpi-a3-512-mb-wifi-lan-usb-100730369?gclid=CjwKCAjwssD0BRBIEiwA-JP5rHfhp4TfEP89MlyknowUsiVtLKJNjQFhPIhXu1JDt9NL00EFCNpWWxoCU-IQAvD_BwE

 

Usput (uz uvjet da je ovaj solidan za ono što meni treba), koliko često treba mjenjati cartridge? Tj koliko dugo se jednostavno nadopunjavati jedni te isti cartridgi s novom bojom? Hvala

U startu povoljnije, vrlo brzo skuplje od CISS sistema.

1600kn je printer, izbaciti ćeš 300-400 papira pa ide kupovina novih cartridga, komplet je 900kn i s njim isprintaš oko 500 stranica.

1500 stranica = 2700kn za tintu + 1600kn za printer = 4300 i eto te na cijeni Epsona koji ima tinte za 3 godine printanja.

Iznenaditi ćeš se koliko se brzo tinta u cartridgima troši.

 

Pod nadopunjavanje misliš injekcijama? To je dosta gnjavaže upitno je i je li čip na cartridgu, ako je onda i njega treba mijenjati ili paziti da ne zabilježi da je cartridge prazan...

Eventualno možeš pogledati postoje li zamjenske tinte, ali koliko vidim ovaj printer ima zasebnu glavu pa je lošijom tintom možeš prije uništiti.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
mzopg kaže...
ReverseFlash kaže...
mzopg kaže...

To ti nije A3 printer, a rekao si da ti treba A3.

 

 Ups, krivi link, evo pravi

 

https://www.links.hr/hr/multifunkcijski-uredaj-hp-officejet-pro-7740-wide-format-all-in-one-g5j38a-printer-scanner-copy-fax-4800dpi-a3-512-mb-wifi-lan-usb-100730369?gclid=CjwKCAjwssD0BRBIEiwA-JP5rHfhp4TfEP89MlyknowUsiVtLKJNjQFhPIhXu1JDt9NL00EFCNpWWxoCU-IQAvD_BwE

 

Usput (uz uvjet da je ovaj solidan za ono što meni treba), koliko često treba mjenjati cartridge? Tj koliko dugo se jednostavno nadopunjavati jedni te isti cartridgi s novom bojom? Hvala

U startu povoljnije, vrlo brzo skuplje od CISS sistema.

1600kn je printer, izbaciti ćeš 300-400 papira pa ide kupovina novih cartridga, komplet je 900kn i s njim isprintaš oko 500 stranica.

1500 stranica = 2700kn za tintu + 1600kn za printer = 4300 i eto te na cijeni Epsona koji ima tinte za 3 godine printanja.

Iznenaditi ćeš se koliko se brzo tinta u cartridgima troši.

 

Pod nadopunjavanje misliš injekcijama? To je dosta gnjavaže upitno je i je li čip na cartridgu, ako je onda i njega treba mijenjati ili paziti da ne zabilježi da je cartridge prazan...

Eventualno možeš pogledati postoje li zamjenske tinte, ali koliko vidim ovaj printer ima zasebnu glavu pa je lošijom tintom možeš prije uništiti.

 Ne planiram ja toliko puno printati, možda 4-5 A3 fotki na običnom papiru mjesečno i to crno bijelo. Pod nadopunjavanje sam mislio ovo na slici, refillovi, s tim se bočicama pune cartridgi zar ne?

12 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Moze preporuka za neki printer sa jeftinim zamjenskim bojama? 

Da ima osnovno, print/copy opciju..treba mi samo za printanje nekih dokumenta, jako rijetko..tek toliko da ne moram u kopiraonu hodat kad mi zatreba..

XBL - skols1555
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Printer - preporuke
ReverseFlash kaže...

 Ne planiram ja toliko puno printati, možda 4-5 A3 fotki na običnom papiru mjesečno i to crno bijelo. Pod nadopunjavanje sam mislio ovo na slici, refillovi, s tim se bočicama pune cartridgi zar ne?

 Da, pune se cartridgei, ali nisu kao kod CISS projektirani za to pa nije user-friendly. Zna bit dosta prljavo, s prolivenom tintom i neredom. 

 

Postupak izgleda otprilike ovako: 

 

Znači da ti uz tintu treba i 2 seta cartridgea, šprice i postupak resetiranja čipa. Zamjenske tinte su 90kn/komad. Ako nećeš baš puno printat i to ti je dobra opcija.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
ReverseFlash kaže...

 Ne planiram ja toliko puno printati, možda 4-5 A3 fotki na običnom papiru mjesečno i to crno bijelo. Pod nadopunjavanje sam mislio ovo na slici, refillovi, s tim se bočicama pune cartridgi zar ne?

Ako ćeš toliko printati ne treba ti printer. 

Bolje ti je onda slati u digitalnu tiskaru.

 

To nadopunjavanje koje si stavio ti ide preko injekcija. To je ok ako si malo napredniji korisnik računala, odnosno ako imaš nešto više znanja i volje za brljanje po printeru jer ne ide uvijek sve kako treba.

 

Uz to koliko ćeš ti printati (4-5 str. mjesečno) možeš kupovati i original tinte jer će ti trajati 10 godina.

 

sk0ls kaže...

Moze preporuka za neki printer sa jeftinim zamjenskim bojama? 

Da ima osnovno, print/copy opciju..treba mi samo za printanje nekih dokumenta, jako rijetko..tek toliko da ne moram u kopiraonu hodat kad mi zatreba..

Pretpostavljam da ti treba multifunkcijski, s obzirom da si naveo kopiranje.

Jeftiniji modeli obično nemaju zamjenske tinte, a skuplji imaju, e sad bilo bi dobro da navedeš koliko bi kuna potrošio.

14 godina
offline
Printer - preporuke

Mala napomena kupcima EPSON-ovih printera.

Ja nisam to znao, al trenutno je dostupno produljenje jamstva pa da vam ne promakne. Registraciju treba obaviti u roku od 30 dana nakon kupnje.

Meni registracija za moj EcoTank L3151 nije prošla od prve jer im forma za dodavanje uređaja ne radi (polje za unos datuma kupnje ne prima nikakav input) pa sam ih kontaktirao mailom i oni su mi registrirali uređaj.

Nadam se da sam bar nekome pomogao ovime, pozdrav.

Moj PC  
2 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice