Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

poruka: 220
|
čitano: 68.243
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Lako moguce da si dobio defektan primjerak jer do sad nisam nikog cuo da se zalio na takav problem !

 

Reklamiraj , nemas kaj izgubit !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

dobio sam mis i mogu samo napisat rijeci hvale!

kao prvo najbitnije mi je bilo kako lezi u ruci i tu je perfektan posto imam malo vecu ruku,prsti mi uopce nemaju dodira sa podlogom,odusevljen sam s ovim drugim gripom za prste :)

inace uzeo sam onu SS Qck podlogu i po njoj mis bas klizi,naravno zasad jos treba malo vremena da se naviknem posto sam prije imao dosta manji mis gdje mi je ruka bas patila,prsti stalno dodirivali podlogu xD

sa softwerom se jos nisam ozbiljnije bavio jedino sam si nastimao dpi-e koji mi najbolje odgovaraju!

kad vec spominjem dpi zanima me posto ima opcija namjestit posebno za x i y os jeli bolje ostavit da budu iste ili namjestit drugacije x od y prema rezoluciji monitora?

primjer manje rezolucije 800 x 600

da se stavit x=800 a y=600 (omjer je 800/600~1.33) ili za brze pokrete ako hocu 1200 dpi stavim x=1200 a y=1200/1.33~900

sta vi mislite o tome?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Quest kaže...

dobio sam mis i mogu samo napisat rijeci hvale!

kao prvo najbitnije mi je bilo kako lezi u ruci i tu je perfektan posto imam malo vecu ruku,prsti mi uopce nemaju dodira sa podlogom,odusevljen sam s ovim drugim gripom za prste :)

inace uzeo sam onu SS Qck podlogu i po njoj mis bas klizi,naravno zasad jos treba malo vremena da se naviknem posto sam prije imao dosta manji mis gdje mi je ruka bas patila,prsti stalno dodirivali podlogu xD

sa softwerom se jos nisam ozbiljnije bavio jedino sam si nastimao dpi-e koji mi najbolje odgovaraju!

kad vec spominjem dpi zanima me posto ima opcija namjestit posebno za x i y os jeli bolje ostavit da budu iste ili namjestit drugacije x od y prema rezoluciji monitora?

primjer manje rezolucije 800 x 600

da se stavit x=800 a y=600 (omjer je 800/600~1.33) ili za brze pokrete ako hocu 1200 dpi stavim x=1200 a y=1200/1.33~900

sta vi mislite o tome?

gle možeš ili namjestiti rezolucije kao rez od monitora ili ostaviti x i y iste, no onda ćeš miš više micati u lijevo i desno jer je veća rez monitora u širinu... ja imam widescreen pa sam stavio drugačije x i y da ne moram micati mš po cijelom stolu...
ja sam miš isto kupio jer imam veću šaku, no prije koji tjedan sam shvati da mi je i ovaj premali miš... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2012 8:42 (flateR7).
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Osobno ne koristim različite koordinate jer bi si uništio muscle memory u FPS igrama, iako je zgoda feature da ne vučeš puno miš po podlozi.

 

Meni je na FullHD na 800DPI, navikao tako i zatvorenih očiju moga pogađat stvari na desktopu.

 

EDIT: Preko 15.000 čitanja, veoma lijepo :)

Pingu ;)
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.9.2012 19:53 (Vapor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
asibulj kaže...

I ja imam navedeni mouse i imam par problema s njim.

Kao prvo odjednom su mi nestale back i forward tipke. Sad u njegovom softweru tamo piše button 4 i button 5 i nemaju nikakvu funkciju.

Kao drugo tipke mode i lift ne rade. Nažalost nemam više papire njegove jer su završili u smeću skupa s kutijom i bundleom (FML), inače bih još imao važeću garanciju.

Da li sam ja nešto krivo napravio i mogu li se ovi problemi riješiti nekako? Probao sam reinstall softwarea i ne pomaže. Hvala na svakoj pomoći.

 

Usput miš se radi pod brendom Revolteca i Samsunga (možda i još koje firme). Stavio sam Revoltecov software, pretpostavljao sam da neće raditi i bio sam u pravu ali izgleda puno bolje od Prestigiovog.

 

Pošto mi nitko nije odgovorio odgovorit ću sam sebi.
Problem je bio u tome što se gornji dio miša gdje se nalaze back, forward, lift i mode tipke misteriozno odvojio od "matične ploče" miša. Ne znam kako da se drugačije izraziti ali u tome je bio problem. Možda je bio loše umetnut u tvornici ili možda nije podnio terapije u bad companyju.

Uglavnom sad sve normalno radi osim što laser grozno lagguje na mojoj podlozi (exact mat), pogotovo na control strani  dok bez nje radi normalno tako da sam se vratio na M8000.
I još da napomenem ako će te ići rastavlajti ovaj miš da dobro pripremite živce jer sam ja spomenuo svakog kineza ponaosob dok sam ga rastavljao i sastavljao.

12 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Vapor kaže...
sLim95 kaže...

Mis mi se skroz cudno ponasa, neznam jel ovo normalno, nisam znao kako da vam objasnim pa sam snimio video. 

Cujete ovo skljocanje na desnom kliku? I kako je labava lijeva tipka? To na desnom kliku mi se ponekad dogada, ponekad i scroll malo zakripi...Sto mislite?

Veoma čudno. Jedino objašnjenje je da je druga serija miševa lošija, a zbog toga i jeftinija.

 

Snimit ću do sutra i svoj, kod mene sve čvrsto spojeno.

Daj molim te snimi svoj, da vidim kolika je razlika i da vidim jer imam sanse za reklamaciju.

13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
sLim95 kaže...
Vapor kaže...
sLim95 kaže...

Mis mi se skroz cudno ponasa, neznam jel ovo normalno, nisam znao kako da vam objasnim pa sam snimio video. 

Cujete ovo skljocanje na desnom kliku? I kako je labava lijeva tipka? To na desnom kliku mi se ponekad dogada, ponekad i scroll malo zakripi...Sto mislite?

Veoma čudno. Jedino objašnjenje je da je druga serija miševa lošija, a zbog toga i jeftinija.

 

Snimit ću do sutra i svoj, kod mene sve čvrsto spojeno.

Daj molim te snimi svoj, da vidim kolika je razlika i da vidim jer imam sanse za reklamaciju.

Pokušat ću do ponoć uploadat.

Pingu ;)
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Evo video, možda sam malo prejako udarao ali čini mi se da nije blizu tvom klapanju.

 

Pingu ;)
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
sLim95 kaže...

Mis mi se skroz cudno ponasa, neznam jel ovo normalno, nisam znao kako da vam objasnim pa sam snimio video. 

Cujete ovo skljocanje na desnom kliku? I kako je labava lijeva tipka? To na desnom kliku mi se ponekad dogada, ponekad i scroll malo zakripi...Sto mislite?

Izluduje me vise ovaj desni klik! Slao bi ga prije na reklamaciju, ali je problem sta je kupljen u Protisa, a ja sam iz Splita i kako cu ja njima sada objasniti sto se dogada s misem, kada se ovaj desni "dvoklik"  ponekad dogada (dosta cesto, ali mozda bas kad ga oni budu provjeravali bode dobar...)? Kako uopce idu reklamacije s Protisom?

14 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Da vas pitam da li se isplati ovaj miš uzet za normalnu uporabu, tu i tamo odigram nesto ali vecinom radim u windowsima i na internetu a za ove pare gledam nema neki miševa predobrih.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Naravno da se isplati !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
PlayMaker10 kaže...

Da vas pitam da li se isplati ovaj miš uzet za normalnu uporabu, tu i tamo odigram nesto ali vecinom radim u windowsima i na internetu a za ove pare gledam nema neki miševa predobrih.

  Kupuj.

14 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Ništa pričekat ću da ih Links dobije, jer gledam za 150 kn od ligitecha su sve neki mali miševi za te pare, Genius nisu neki bajni a vidim da dosta hvalite ovaj miš.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
PlayMaker10 kaže...

Ništa pričekat ću da ih Links dobije, jer gledam za 150 kn od ligitecha su sve neki mali miševi za te pare, Genius nisu neki bajni a vidim da dosta hvalite ovaj miš.

Gle ovaj miš je bio best-buy za 200-250kn.

 

Sad je must-buy za 150kn.

Pingu ;)
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Imam PMSG1g 

Vjerojatno ste čuli za Ozone verziju PMSG1-a pod nazivom Smog
Na netu sam našao (ne sjećam se gdje) da bi driveri od Smoga trebali raditi i na defaultnom PMSG1, čak štoviše, trebali bi ispraviti bug koji je izazvan stavljanjem kompa u sleep mode...
skinuo sam drivere sa Ozone stranice, no oni ne prepoznaju miš na Visti Business 32bit...
Da li netko zna riješiti navedeni problem?
Normalni driveri od PMSG1 su radili bez problema, dok mi se prije tjedan dana nisu sami počeli crashat...instalirao sam ih ponovo, problem je bio riješen, no eto slučajno sam saznao za Ozone Smog i njihove drivere...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
flateR7 kaže...

Imam PMSG1g 

Vjerojatno ste čuli za Ozone verziju PMSG1-a pod nazivom Smog
Na netu sam našao (ne sjećam se gdje) da bi driveri od Smoga trebali raditi i na defaultnom PMSG1, čak štoviše, trebali bi ispraviti bug koji je izazvan stavljanjem kompa u sleep mode...
skinuo sam drivere sa Ozone stranice, no oni ne prepoznaju miš na Visti Business 32bit...
Da li netko zna riješiti navedeni problem?
Normalni driveri od PMSG1 su radili bez problema, dok mi se prije tjedan dana nisu sami počeli crashat...instalirao sam ih ponovo, problem je bio riješen, no eto slučajno sam saznao za Ozone Smog i njihove drivere...

Daj mi link drivera koje si skinuo da testiram na svom PCu, a ako bude funkcioniralo ubacit ću link u review.

 

Iako moram priznat otkad koristim PC(a ne laptop) da mi se ne događa ovaj problem jer sleep rijetko koristim. Ja i brat koristimo isti PC, dva user accounta. Il mi je PC ugašen, il je na log off screenu, tako da kad god sjedam za komp nanovo se pokreće softver.

 

U dva mjeseca, možda mi se dva puta zbugalo.

 

Problem ovisi o načinu korištenja računala, ali ako se Sleep koristi često, stvarno postaje iritantno.

Pingu ;)
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Kakav sam ja baksuz. {#}

 

Tek sam danas skužio da se profili mogu imenovat(Button settings) dvoklikom na "Unknown mode #". 

 

Napravih video sa download linkovima, čisto da stranci koji gube drivere lako pronađu.

 

Pingu ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2012 23:01 (Vapor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Probao sam Ozone Smog drivere i ne rade.
Pingu ;)
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Pozdrav. Dakle zanima me znali netko dali ima ovaj mis za kupiti negdje u arena centru?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2012 7:20 (dewexx).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Kolko vidim na Nabavi , trenutno ga nema nigdje kod nas !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

U Tehnomarketa je bilo prije dva tjedna na policama za 199kn. Vjerojatno još ima jer je bilo svih boja, po više komada. Ovo govorim za ST, vjerojatno u ZG ima TM negdje,

 

Imaš u Jankomiru, West Gateu, i u GG(što god ovo bilo).

 

http://www.technomarket.hr/stores

Pingu ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2012 13:09 (Vapor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Problem je u tome sto ja nisam iz Zagreba ja sam tu iz Novske inace imam mis logitech g500 koji mi se pokvario i koji se sad na servisu no buduci da ja idem na lan za 17 dana a mis nece biti gotov prije 20 dana treba mi neka decent zamjena a zelim ga kupit u areni zato jer sam za tjedan dana sa razredom na izletu tamo a da kupujem neki skuplji nemam novaca niti mi se isplatim.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Imam Prestigio više od godinu dana i nikad problema do danas. Mijenjao sam ploču i procesor pa samim time i nanovo instalirao windowse, ali iste koji su i prije bili. Sad kad se komjuter ugasi i ponovno upali miš izgubi softver. Svijetle sve diode ali se nemože više DPI namještati, a u programu pod DPI su prazni slajderi i piše 0 pod x i y. Kad se program - drajver  ponovno učita sve radi do sljedečeg gašenja. Ploča je Asrock z77 ekstreme 4.

K4lim3ro
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Uspio sam ga natjerati da radi, kompabiliti mod, ali kod svakog pokretanja računala traži me dozvolu za promjene na računalu (UAC) jer drajveri nemaju digitalni potpis odobren od Microsofta. Jedino kad isklučim UAC onda se sustav podigne bez ikakvih zaustavljanja. Kako da to izbjegnem a da ne isključim UAC?

K4lim3ro
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2012 15:23 (Kendo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

ima di za kupit jos prestigia?

GAMERS DONT DIE, THEY RESPAWN
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
MilkMan kaže...

ima di za kupit jos prestigia?

 Ima u Velikoj Gorici - Microteam, još jedan na stanju.

K4lim3ro
12 godina
odjavljen
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Koliko je miš dobar toliko mu je software loš

Svaki put nakon sleepa moram restartati software i to me stvarno iritira

Sljedece, neki dan mi se mis poceo gubiti. Znaci sve lijepo podešenu u driverima i kad igram/surfam ko da zašteka. Ko da preskoči neke moje pokrete. I ne uvijek. Nekad super nekad ne

Karikiram.

Napravim pokret prema gore za 10 cm. Strelica napravi 8 i tu zastane i tu sekundu ko da je dpi na -10 a ne na 500 na koliko mi je podešen

Jel imao neko slican problem?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Zin8 kaže...

Koliko je miš dobar toliko mu je software loš

Svaki put nakon sleepa moram restartati software i to me stvarno iritira

Sljedece, neki dan mi se mis poceo gubiti. Znaci sve lijepo podešenu u driverima i kad igram/surfam ko da zašteka. Ko da preskoči neke moje pokrete. I ne uvijek. Nekad super nekad ne

Karikiram.

Napravim pokret prema gore za 10 cm. Strelica napravi 8 i tu zastane i tu sekundu ko da je dpi na -10 a ne na 500 na koliko mi je podešen

Jel imao neko slican problem?

Stisni tipku lift i brzo miči miš po podlozi dok LEDice ne prestanu blinkat.

 

Uvijek riješi problem zapinjanja.

Pingu ;)
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Updateani su driveri u prvom postu. 

 

Ako link prestane radit samo me kontaktirajte u PP.

Pingu ;)
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

3 godine da ga imam, radi kao prvi dan unatoč neznam koliko sati CSa i klikćanja.

 

 

Ako vas zanima kako radi in-game...

 

 

Pingu ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice