Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

poruka: 220
|
čitano: 68.234
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
kingmedo kaže...

Jedna opaska na miš. Kotačić je katastrofa kada se koristi kao tipka. Srednji klik jedva mogu pogoditi.

Meni je počeo proizvoditi zvukove, tj. škripi..Ne stalno, ali zna koji put zezati...

16 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Zna li netko možda neki link za skinuti (ili ako ga nekako može uplodati {#}) upravljački softver od ovog glodavca (baš od njega, a ne od sličnih modela, pošto sam pokušao ali ne rade)? Nekako mi se obrisao, i sada ne mogu namjestiti niti dpi, niti promjeniti svijetlo...A pojma nemam gdje sam zagubio original cd..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Bacam se u potragu za CDom, očekuj drivere u roku od 20min.

I don't give a fu*k
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Vapor kaže...

Bacam se u potragu za CDom, očekuj drivere u roku od 20min.

Ajde, hvala ti unaprijed. Lagano me izluđuje glodavac...

13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Meni sve šljaka, jedino što software zna nekad zezat i znaju se zaludit lampice. Kad uhvatim vremena malo ću ispravit review jer nisam baš zadovoljan softwareom.

 

Izvoli drajvere.

I don't give a fu*k
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Vapor kaže...

Meni sve šljaka, jedino što software zna nekad zezat i znaju se zaludit lampice. Kad uhvatim vremena malo ću ispravit review jer nisam baš zadovoljan softwareom.

 

Izvoli drajvere.

Hvala još jednom! Pravi si kolega forumaš{#}

 

EDIT: Ja uopće nisam zadovoljan softverom. Hardver je super, ali softver je skoro pa strašan..

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2011 21:31 (Riker).
13 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Pozdrav svima,ja sam danas bio u linksu u rijeci i kupio sam crnog prestigio pmsg1,mis je stvarno odlican nemam zamjerka i preporucujem ga svima!!!!!!!! {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
audi a4 2.0 kaže...

Pozdrav svima,ja sam danas bio u linksu u rijeci i kupio sam crnog prestigio pmsg1,mis je stvarno odlican nemam zamjerka i preporucujem ga svima!!!!!!!! {#}

Čestitam...ali, svejedno baci oko na gornje postove.

15 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

kupio i ja miš, zasad prezadovoljan. Savršeno leži u ruci, bio bi još zadovoljniji da je crni, ali nisam htio dat 80kn više samo radi crne boje!! {#}

=) =)
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Balvan8 kaže...

kupio i ja miš, zasad prezadovoljan. Savršeno leži u ruci, bio bi još zadovoljniji da je crni, ali nisam htio dat 80kn više samo radi crne boje!! {#}

{#}{#}  Nećeš vjerovati, ali imamo miš iste boje, i istu podlošku, ali ne samo to, nego je čak namještena u istoj poziciji! {#}

13 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Ja mislim kupiti ovaj mis,ali me zanima kakav kotačić kade se koristi kao tipka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Sorry za offtopic teme,htio sam pitati,da li mi moze tko dati macro software za ovaj mis posto ja nemam CD-a,a na internetu nista konkretno ili upload ako netko ima brzu vezu.

Hvala :)

Skinut' ću zvijezde s neba za tebe.... sam' pošalji torrent.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Stižu za 15 min.

 

EDIT: Evo ga.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2011 23:39 (Vapor).
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Hvala care puno,instalirao i ovaj moj Prestigio prepoznaje u makro komandama,ali ne znam da li ce raditi,posto to nije taj mis vec Carbo Optical racing mouse od 120 kn

valjda ce raditi :)

EDIT:ne radi,a prepoznaje kada upisujem makro naredbe,i spremim i ucitam ponovno,ali ne radi u igri.

Thx one more time.

Aprilia RS 125 Fanboy :D my xfire:matejsb22
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2011 23:57 (doky01akablava).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

najjači miš 
bolji mi se čini od nekih razera ( tron npr., ima ga frend, dobio za krizmu)
kupio sam ga u magazin rsu za 200 kn ( to mi je u susjedstvu )
jedina primjedba - driveri bi mogli biti opširniji 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
flateR7 kaže...

najjači miš 
bolji mi se čini od nekih razera ( tron npr., ima ga frend, dobio za krizmu)
kupio sam ga u magazin rsu za 200 kn ( to mi je u susjedstvu )
jedina primjedba - driveri bi mogli biti opširniji 

Totalno se slažem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2011 19:05 (TheShadow).
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Review malo osvježen, razlog zbog kojeg nisam baš ispravljao neke stvari koje sam skužio nakon dužeg korištenja miša je taj što sam se zasitio svakodnevnog praćenja periferija i malo sam odahnuo. Sad se opet vraćam, možda uzmem G400 kao miš za novi PC pa i nabacim review(ako kolega forumuaš koji ga je napravio nema ništa protiv). Ali otom potom, treba doć do novog PCa pa ćemo dalje vidit.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Ako mi netko moze reci kakav je za igrace manjih ruku, imam manju ruku, planiram ga kupiti ali bih volio znati dali dali ce mi odgovarati! hvala unaprijed! odgovor pls!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
MW_Gamer kaže...

Ako mi netko moze reci kakav je za igrace manjih ruku, imam manju ruku, planiram ga kupiti ali bih volio znati dali dali ce mi odgovarati! hvala unaprijed! odgovor pls!

Nisam vidio tvoj post. Brat mi ima prilično malu ruku, ali prema njegovim riječima nema nikakvih problema s udobnošću tokom igranja.

 

 

UPDATE: U review dodan trajni link za download drivera

 

Driveri donwload click

12 godina
protjeran
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

da li se moze na programabilne tipke staviti keystroke ili samo makroi kao na steelseries misevima.

*mislim da je odgovor "da, moze se" instalirao sam driver i na brzinu ga pogledao, i cini mise da je dosta samo snimiti pritsak na tipku i staviti na koju god tipku zelim.

A to je cini mi se isto sto je jedan decko na prethodnim stranicama pokusavao objasniti.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 13:50 (C.M.M.Rayne).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Evo koristim mis tek 2 sata i vec vidim da cu ga koristit dulje vrijeme.

Za one koji misle da je mis prevelik. Nije.

I ja sam imao osjecaj da je ogroman mis, nesto u klasi SS WoW misa, ali on je daleko od toga.

Sama baza je jako siroka, sto je dobro jer daje dovoljno mjesta za cjeli dlan. Mozda da je mis na zadnjem kraju malko samo dulji jer ovako imam osjecaj da  mi ne popunjava dlan u potpunosti, ali to je toliko sitan detalj da se ne vredi zamarati s tim.

Ono sto je bitno i cega sam se ja pobojavao je da je mis presirok za drzanje u ruci i da ce mi zamarati prste. Taj strah je nestao cim sam otpakirao mis, a kad sam ga primio u ruku odmah sam osjetio da mu je sirina ledja (dakle djela koji u biti drzite) savrsena i najslicnija je onom starom logitechovom optickom misu koji sam odrzavao na zivotu jako dugo upravo zbog te savrsene sirine.

 

Prva stvar koju sam napravio kad sam otpakirao mis je da sam ga rukom lagano stisnuo, ocekivao sam ono klasicno "cviljenje" plastike koje se cesto cuje na jeftinijim (manje poznatim) markama miseva ali na moje iznenadjenje mis je uzvratio cvrstocom. Cak i na mjestima gdje ocekujete pokoji zvuk koji indicira izmjenijivi ili nedovoljno cvrsto pricvrsceni element docekala me jedino tisina.

Znaci sama kvaliteta izrade je na zavidnoj visini. I prestigio mi mogao odrzati lekciju nekim razvikanim markama tipa roccat ciji mis  kovu sam imao donedavno i uvjek ju se bojao malo cvrsce stisnuti jer sam imao  osjecaj da cu ju zdrobiti.

 

Laserski senzor je odlican, z_axis tracking koji je boljka skoro svih laserskih senzora (ako ne i svih) je osjetljiv tek na DPI-u iznad 3200.

Manja  zamjerka na poziciju tipke  za prebacivanje DPI-a koja je po meni ipak malo previse povucena unazad.

 

Sto se tice gripova, default grip je solidan po gradji ali nije ni blizu drugog gripa sa konturama jer je od svih gripova koje sam dosad vidio u nedostatku bolje  rjeci savrsen.

Taj isti grip ce omoguciti korisnicima koji imaju  tzv. claw grip da lakse kontroliraju mis jer ce im  prsti udobno i cvrsto sjediti na konturama.

Lijevi grip je odlican sto se samog materijala tice, jedino mi se vrh koji zavrsava odmah ispod bocnih tipki nije svidio jer ima malo zadebljanje pa je sama udubina u koju palac treba sjesti nesto manja zbog cega sam palac stalno naslanjao na to zadebljanje sto je bilo malo iritantno u pocetku. Ali nakon sat vremena koristenja i taj osjecaj je nestao.

 

Sam scroll je dosta kvalitetan i mouse3 je jako mekan sto mi se iznimno svidjelo jer ga korstim u maxu konstanto za pomicanje prozora i okretanje modela.

Jedino je samo skrolanje malo tvrdje sto ja manja prepreka u igrama kad treba brzo  promjeniti oruzje a nikako da kotacic prebaci.

 

Jos jednu zamjerku moram uputiti samim nozicama. Iako volim mis koji klizi po podlozi ovaj mis na mojoj razer sphex podlozi jednostavno pre lagano klizi.Ne pruza nikakv otpor i nekad je malo teze biti precizan sto se najvise vidjelo u maxu i photoshopu.

Vjerujem da je upravo zbog iznimno skliskih nozca i sam mis napravljen natprosjecno tezi, a i dodatni utezi pomazu da se mis lakse kontrolira. Najbolje je ruku potpuno opustiti na ledjima i onda ga je jako lako drzati pod kontrolom.

Na nozice ce vjerujem najvise prigovora imati korsinici koji miz drze prstima, pogotovo ako vole DPI drzati na nesto visim vrijednostim jer se onda mis pomice i pri klikanju.

Srecom mouse 1 i 2 tipke su dosta mekane pa je i taj problem nesto manje primjetiv.

 

Nisam bio odusevljen sjajnom plastikom na ledjima misa, ocekivao sam da ce mi se mis sklizati ali zbog samih gripova mis drzim toliko cvrsto uz minimalni stisak prstima da bez obzira koliko mi se sam dlan znojio mis je uvjek stajao cvrsto u mojo ruci i nije bilo potrebe namjestati ruku na njemu.

 

Sa softverom zasad nisam imao problema. Volim dodjeliti pokoji keystroke koji kooristim kao kratice u odredjenim programima. A t o se lako moze napraviti preko makroa.

Jedino sto mi se u softveru nije svidjelo je manjak kontrole nad svjetlima koja imam naviku odmah iskljuciti.

Sam softver je napravljen dosta spartanski i sve osnovno sto mi treba je tu. Probao sam restartati racunalo da vidim hocu li imati kakvih problema sa profilima ili promjenama DPI-a al i zasad nisam primjetio nikakve probleme.

 

Sve u svemu za 240 kuna koliko sam ga platio u instaru ovo je jedan zaista odlican  mis koji u svom cjenovnom razredu sigurno nema suparnika.

Od svih miseva koje  sam imao (genius ergo 525, logitech mx518, steelseries ikari, steelseries xai, deathader, G500, roccat kova) ovaj  je definitivno naj udobniji i savrseno mi sjeda u dlan.

 

Evo moja mala procjena ovog misa koji iako imam svega nekoliko sati vec sad obozavam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
4 0 hvala 6
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Za isključit svijetla koristiš profil 7, odnosno posljednji koji crne boje.

 

Hvala što si podijelio mišljenje, link na tvoj post ide u prvi post reviewa.

www.e-sport.hr - Gaming portal sa dnevno sviježim vijestima. Organizator LAN turnira po Hrvatskoj, potiče hrvatsku gaming scenu na razvijanje. CS 1.6, COD4, COD2 serveri
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Vapor kaže...

Za isključit svijetla koristiš profil 7, odnosno posljednji koji crne boje.

 

Hvala što si podijelio mišljenje, link na tvoj post ide u prvi post reviewa.

Aha tako se dakle svjetla gase na njemu, hvala za tip :)

12 godina
protjeran
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Samo da se na brzinu nadovezem.

Sto se tice samih nozica na misu, keramika kakvu je prestigio koristio je definitivno preglatka. Na razer sphex podlozi mis je gotovo nemoguce kontrolirati, dok mi se na steelseries platnenoj podlozi "ukopavao".

Rjesenje sam nasao u teflonskim nozicama, koje su gotovo savrseno sjele na donju povrsinu.

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Mouse+skates%2C+ZOWIE+GEAR+Speedy+Skatez-BF%2C+za+EC1+%2F+EC2&option=artikl&id_kategorija=1018&id_artikl=101.800.186

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Evo i moj video unboxing PMSG1g miša...

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

I ja mislim kupiti Prestigio PMSG1. Mislio sam sivi, ali sad kad sam vidio tvoju sliku...Balvan8...(izgleda kao bijeli, ako se ne varam) pitam se gdje je mguče kupiti taj (bijeli)?? Ili se samo tako vidi zbog odbljeska, zapravo je žuti???

DaRC
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2011 16:27 (DaRC_99).
16 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Pa ovo u, mom unboxingu je sivi a u biti je crni.
213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Balvan8 kaže...

kupio i ja miš, zasad prezadovoljan. Savršeno leži u ruci, bio bi još zadovoljniji da je crni, ali nisam htio dat 80kn više samo radi crne boje!! {#}

I ja mislim kupiti Prestigio PMSG1. Mislio sam sivi, ali sad kad sam vidio tvoju sliku...Balvan8...(izgleda kao bijeli, ako se ne varam) pitam se gdje je mguče kupiti taj (bijeli)?? Ili se samo tako vidi zbog odbljeska, zapravo je žuti???

DaRC
16 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
191x7 kaže...
Pa ovo u, mom unboxingu je sivi a u biti je crni.

Ponavljam; s oznakom PMSG1g je SIVI koji je zapravo CRNI.

Bijelog nema koliko je meni poznato, mislim da ne postoji.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
191x7 kaže...
191x7 kaže...
Pa ovo u, mom unboxingu je sivi a u biti je crni.

Ponavljam; s oznakom PMSG1g je SIVI koji je zapravo CRNI.

Bijelog nema koliko je meni poznato, mislim da ne postoji.

znam da je to zapravo crni, ali sam napisao sivi jer se tako zove...

DaRC
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice