Preporuka 2.1 zvučnika

poruka: 33
|
čitano: 10.730
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 (2.0) zvučnika

Pozdrav. Molio bih neku preporuku 2.1 ili 2.0 zvučnika. Cijena bi bila do 300-400kn. Uvijetki koji bi trebali biti su da nema kontrole za volume i bass na wuferu i po mogučnosti da su čim tanji ali nije uvijet. Preferiram drvo (pretpostavljam Genius).

 

Zvučnici bi se koristi sa muziku i filmove. Za 5.1 sistem mi soba nije dovoljno velika. 

 

EDIT: Prvenstveno ciljam na ugodan i čisti zvuk, ne za nešto tipa techno ili junp muzika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2012 22:44 (noodle).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika
Genius sp hf 3000 za 340 kn , nema ništa bolje nadaleko. http://www.protis.hr/products/details/genius-zvucnici-sphf-21-3000/52197
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka 2.1 zvučnika

ti nisu 2.1

ali su dobar izbor

mijenjam stan od 20 kvadrata za dva manja
12 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka 2.1 zvučnika
apoteka kaže...

ti nisu 2.1

ali su dobar izbor

Jesu,samo je kriva slika u Protisa.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Ja u paklu i vraga zajebavam ;)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka 2.1 zvučnika
mijenjam stan od 20 kvadrata za dva manja
15 godina
offline
Preporuka 2.1 zvučnika

Mislim da sam našao o kojim se to zvučnicima radi. Ipak nisu ovi legendarni SP-HF 2.0 3000A, nego mi se čini da se radi o SP-HF 2.1 3000. Piše da sateliti imaju 2x20W te sub 40W ( ukupno 80W). Naravno ni ovi zvučnici ne izgledaju loše. Budem sutra ako stignem nazvao Protis, premda ne vjerujem da će oni znat o kojim se zvučnicima radi. Kada sam zvao hipermarket prodavač mi je rekao da se ne razumije u zvučnike te da nezna o kojem se točno modelu radi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika
Apoteka i donator bubrega -miješate stvari. Sp hf 3000 je 2.0 model , a sw hf 3000 je 2.1 model. Ovdje u opisu piše da je 2.1 sp hf 3000 što je krivo i vjerovatno je to 2.0 model. EDIT:Rađe nazovi u Magazin rs , ovi u Protisu su nesposobni.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 0:15 (explorer 4).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika

Ako sam dobro skužio na SP-HF 2.1 3000 su kontrole glasnoće na subu a to mi nikako neodgovara. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka 2.1 zvučnika
Balvan8 kaže...

Mislim da sam našao o kojim se to zvučnicima radi. Ipak nisu ovi legendarni SP-HF 2.0 3000A, nego mi se čini da se radi o SP-HF 2.1 3000. Piše da sateliti imaju 2x20W te sub 40W ( ukupno 80W). Naravno ni ovi zvučnici ne izgledaju loše. Budem sutra ako stignem nazvao Protis, premda ne vjerujem da će oni znat o kojim se zvučnicima radi. Kada sam zvao hipermarket prodavač mi je rekao da se ne razumije u zvučnike te da nezna o kojem se točno modelu radi.

Teško da su 3000A, oni su odavno EOL u Europi i ne dilaju se, a 2.1 3000 su isto odlični zvučnici za tu lovu, i ja mislim da ću uzeti sebi jedan set.

Cemetary gates
15 godina
offline
Re: Preporuka 2.1 zvučnika
thedream kaže...

Teško da su 3000A, oni su odavno EOL u Europi i ne dilaju se, a 2.1 3000 su isto odlični zvučnici za tu lovu, i ja mislim da ću uzeti sebi jedan set.

i ja također razmišljam da si uzmem jedne, al trenutno nisam pri lovi (ako ih uzmeš javi kakvi su, jer mi se stvarno čine kao dobra kupnja)

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika
Onda nek netko nazove Magazin rs ili Protis i pita koji su to zvučnici , takva prilika se ne propušta baš.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika

Pošto radim u dučanu koji prodaje inf. opremu sad vidim da su dostupni samo HF 800 Pro, HF 11201A, SW-G2.1 1250 (kakvi su ti), HF2.1 1205 i 1200 pa koji od tih preporučate.

 

Ostali dolaze po geniusovoj logici za kojih 45 dana.

 

Zanimaju me ovi SW-g2.1 1250. Ima neko iskustva s njima? 

 

Možda nekve creative zvučnike?

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 11:03 (noodle).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika
Ok su ti zvučnici , to su isti kao sw j 1250 samo je g u nazivu jer su po dizajnu kao gaming zvučnici.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika

Ili se možda isplati riskirati za gigawirks t20?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka 2.1 zvučnika
noodle kaže...

Ili se možda isplati riskirati za gigawirks t20?

Kakav je to rizik, to su odlični zvučnici.

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka 2.1 zvučnika

Mislim rizik za dati 200kn više naprema geniusovima. Ako nisam bio dovoljno jasan razlika od 200kn u omjeru cijene/kvalitete naprema geniusovima.

 

Znam da su odlični zvučnici. Zato sam ih i naveo.

 

Edit: Kakvi su M-AUDIO studiophile AV-20?


Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2012 14:49 (noodle).
16 godina
offline
Re: Preporuka 2.1 zvučnika
thedream kaže...
Balvan8 kaže...

Mislim da sam našao o kojim se to zvučnicima radi. Ipak nisu ovi legendarni SP-HF 2.0 3000A, nego mi se čini da se radi o SP-HF 2.1 3000. Piše da sateliti imaju 2x20W te sub 40W ( ukupno 80W). Naravno ni ovi zvučnici ne izgledaju loše. Budem sutra ako stignem nazvao Protis, premda ne vjerujem da će oni znat o kojim se zvučnicima radi. Kada sam zvao hipermarket prodavač mi je rekao da se ne razumije u zvučnike te da nezna o kojem se točno modelu radi.

Teško da su 3000A, oni su odavno EOL u Europi i ne dilaju se, a 2.1 3000 su isto odlični zvučnici za tu lovu, i ja mislim da ću uzeti sebi jedan set.

I ja razmisljam :D

Ajd ti prvi pa cu onda ja mozda :)

 

Vidio sam u ponudi ove Geniuse, reviewer je fasciniran, cijena im je takodjer odlicna jer kako pise, nude mnogo za realnu cijenu.

Uzasno bi ih htio upiknut, jer po svemu sudeci su fascinantni.

 

Truth in engineering.
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika
Na kraju uzeo Gigaworks T40 II. Sad čekam dok stignu krajem tjedna ili početkom drugog.
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika
Dobri zvučnici , ali za tu lovu si trebao uzeti M audio AV 40 , uspoređivao sam ih jedne i druge i mogu reći da M audio daje prirodniji zvuk uz čišće visoke tonove te su nešto glasniji.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka 2.1 zvučnika
noodle kaže...
Na kraju uzeo Gigaworks T40 II. Sad čekam dok stignu krajem tjedna ili početkom drugog.

prvo ćeš se iznenaditi dimenzijama, stvarno su XL spram slika koje gledaš po netu i recenzija, zvuk će te oduševiti imaš li iole normalnu zvučnu a dizajn, zavoljet ćeš ih ukratko, u vrlo kratkom roku..

Cemetary gates
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka 2.1 zvučnika
Batista kaže...
thedream kaže...
Balvan8 kaže...

Mislim da sam našao o kojim se to zvučnicima radi. Ipak nisu ovi legendarni SP-HF 2.0 3000A, nego mi se čini da se radi o SP-HF 2.1 3000. Piše da sateliti imaju 2x20W te sub 40W ( ukupno 80W). Naravno ni ovi zvučnici ne izgledaju loše. Budem sutra ako stignem nazvao Protis, premda ne vjerujem da će oni znat o kojim se zvučnicima radi. Kada sam zvao hipermarket prodavač mi je rekao da se ne razumije u zvučnike te da nezna o kojem se točno modelu radi.

Teško da su 3000A, oni su odavno EOL u Europi i ne dilaju se, a 2.1 3000 su isto odlični zvučnici za tu lovu, i ja mislim da ću uzeti sebi jedan set.

I ja razmisljam :D

Ajd ti prvi pa cu onda ja mozda :)

 

Vidio sam u ponudi ove Geniuse, reviewer je fasciniran, cijena im je takodjer odlicna jer kako pise, nude mnogo za realnu cijenu.

Uzasno bi ih htio upiknut, jer po svemu sudeci su fascinantni.

 

One 2020 bi trebalo probati, samo ja ne bi koristio DAC ugrađen u njih, nego bi spajao analogno na svoju zvučnu.

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka 2.1 zvučnika
thedream kaže...
noodle kaže...
Na kraju uzeo Gigaworks T40 II. Sad čekam dok stignu krajem tjedna ili početkom drugog.

prvo ćeš se iznenaditi dimenzijama, stvarno su XL spram slika koje gledaš po netu i recenzija, zvuk će te oduševiti imaš li iole normalnu zvučnu a dizajn, zavoljet ćeš ih ukratko, u vrlo kratkom roku..

 

Još jedan savjet.Treba ih staviti na neko stabilno mjesto jer su jako visoki pa čim zaljuljaš primjerice stol odmah se vagaju lijevo desno. Ima ih prijatelj par soba od mene , dok su bili na stolu , uvijek je bilo krizno , hvataj zvučnik svako malo.Nedaj bože da ti padnu , imam osjećaj da bi se ona plastika rasprsla ko staklo.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika

Za tu lovu (520kn) nisam mogao nać AV40. Zato mislim da je to ok cijena za t40 II. 

 

Hvala za info oko  ljuljanja. Valjda mi nebudu pali dole. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika
Aha to si onda polovne uzeo.Ma to je super cijena , bit ćeš zadovoljan s njima.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika

Da polovne. 3mj stare, garancija samo što sam morao do Beča potegnut veze. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka 2.1 zvučnika
explorer 4 kaže...
Genius sp hf 3000 za 340 kn , nema ništa bolje nadaleko. http://www.protis.hr/products/details/genius-zvucnici-sphf-21-3000/52197

 

Uzeo sam ih jučer i oduševljen sam. Vrhunski zvučnici.

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika
Gdje si ih kupio i dali su to baš ovi zvučnici sa slike ?
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka 2.1 zvučnika

Baš ti, naručio sam ih direktno od uvoznika (preko firme). Interesantna priča, tražio sam po forumu preporuke za zvučnike, naletio na ovu temu i na još nekoliko tema vidio pohvale za te zvučnike. Kontaktirao dobavljača i baš se potrefilo da su imali još jedne na stanju, zadnje u Hrvatskoj :)

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika

Ali moguće da sam im upravo našao manu. Je li moguće da na sebi nemaju utor za slušalice?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka 2.1 zvučnika
Imaju , samo je malo teže dostupan. Utor je crn pa je malo teže primjetan , nalazi se lijevo od tipke za paljenje. P.s. Nabaci koju sliku u temi slike vašeg hardvera.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice