Philips zvučnici problem

poruka: 4
|
čitano: 1.532
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Philips zvučnici kako ih popravit?

pozdrav, imam problem sa philips zvučnicima (spa 5300), naime zvučnici ne reproduciraju zvuk, malo sam istraživao po internetu i naišao na ovo https://www.electronicspoint.com/threads/repairing-philips-spa5300-10-soundsystem.263370/ i u drugom postu lik je stavio sliku nečega (ispričavam se što ne znam naziv toga jer nemam baš znanja o elektrici) i ima dolje slika toga kako je kod mene (4. slika)... sad me zanima što je to, di se može kupiti i da li se može kako utvrditi je li u tome problem. Ako je problem prekompliciran za riješit molio bi da mi napišete i neko drugo riješenje, točnije što mogu kupiti kao zamjena za postojeću ploču i pojačalo? Prve tri slike su kabla od woofera a zadnja od pojačala.

don't look at me!
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Philips zvučnici kako ih popravit?

To "nešto" izgleda kao zener dioda, a za nju trebaš znati pravu vrijednost - znači, ne smiješ ubaciti koju god. Tako da bez sheme ili bez da netko tko ima isti uređaj izmjeri za koji napon je ta dioda, ne možeš kupiti odgovarajuću.

 

Ovo na prve tri slike ti je potrgan konektor? Ili je to nekakav adapter?

14 godina
offline
Re: Philips zvučnici problem

Znaci nista od popravka jer na internetu ima malo info o tim zvučnicima

Da, taj konektor je pokidan, tek sam sad skužio… uglavnom to je konektor sa dva pina od woofera i dolje su slike bez utora, ostala dva zvučnika imaju crvenu i bijelu činču… i evo slika jačine zvučnika

Ako sam dobro skužio trebao bi kupit pojačalo sa ugrađenim utorima? Malo sam gledao po ebayu i ne vidim da ikoji ima utor za woofer

don't look at me!
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.8.2017 11:18 (Genoxxx).
16 godina
moderator
online
Re: Philips zvučnici problem
Genoxxx kaže...

Znaci nista od popravka jer na internetu ima malo info o tim zvučnicima

Ovlašteni servis bi trebao imati pristup shemama pa bi oni trebali moći popraviti.

 

Ako zbilja smatraš da postoji velika mogućnost da je ta zener dioda pokvarena, onda je možeš odlemiti i pogledati piše li koja oznaka na njoj s druge strane. Ako je bez oznake, onda fakat ne znaš koju zener diodu kupiti, a ubaciš li krivu, ili neće raditi ili bi mogao uzrokovati veću štetu.

 

Genoxxx kaže...

Ako sam dobro skužio trebao bi kupit pojačalo sa ugrađenim utorima? Malo sam gledao po ebayu i ne vidim da ikoji ima utor za woofer

Pojačala vjerojatno imaju samo onaj blok u koji se žice stegnu šarafima, zar ne? Odcvikaš konektor na kabelu, oguliš centimetar žice, zavrneš oguljeni dio je tako da se male žičice ne rastepu i stegneš žicu u blok na pojačalu. Paziš samo da crvenu staviš u plus, a crnu u minus utor u bloku.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2017 16:28 (mbaksa).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice