Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

poruka: 36
|
čitano: 66.152
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

kak to napraviti i jeli to moguče uopće??

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??
Ako zelis 5.1, 7.1,... surround system, treba ti zvucna kartica, a ne ona integrirana. Ako netko zna bolje, neka napise.
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

Zvučnici od kućnog kina su pasivni ,zato ti treba pojačalo.

Najbrže i najjednostavnije je spojiti PC na kućno kino i imaš zvuk. Za to ti treba kabel koji na jednoj strani (PC) ima 3.5 mm sterero bananu ,a na drugoj (kućno kino) 2 činča.

Naravno ,ovisno o zvučnoj kartici i njezinim izlazima imat ćeš :

 

  • 2.0 stereo ako imaš samo jedan 3.5 mm banana izlaz ,obično označen zeleno.
  • 5.1 ili čak 7.1 (surround) ako imaš više izlaza ,a to moraš vidjeti u Control Panelu pod Sound ,koji je za prednji ,centar ,stražnje i subwoofer (bas).
  • Najbolje je ako imaš SPDIF ili optički izlaz ,kaj čisto sumnjam ako imaš integriranu zvučnu karticu.
Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2010 12:25 (kizo2703).
16 godina
offline
Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

Nove integrirane imaju digitalne izlaze.

 

Ako nemaš onu "centralnu jedinicu" od kućnog kina možeš nabaviti neki jeftini A/V reciver jer u njemu imaš 5 kanalno pojačalo, a subwoofer ti treba aktivni.

Ako ti je pak pojačalo za sve zvučnike već ugrađeno u sub onda samo spojiš na komp normalno.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

evo ovako izgledaju konektori od zvučnika od kućnog kina..

konektori od zvučnika konektori od zvučnika
zvučnik zvučnik
TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

Sad samo spojiš kablove od zvućne kartice do kučnog kina. Možda češ morat u postavkama od zvučne namještat izlaze za zvuk. Svaka novija matičan ti ima barem 5.1 zvuk. Moja ima 6 izlaza za zvuk + jedan digitalni i jedan optički koji može biti in ili out. I svaki izlaz na matičnoj za zvuk moraš namjestit jel hočeš da bude izlaz ili ulaz zvuka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2010 17:29 (vedrann).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??
razvan_rat kaže...

evo ovako izgledaju konektori od zvučnika od kućnog kina..

Ja sam našao jedan kabel kao taj samo što završava sa standarnim 3.5 "utičnicom". Spojio na integrirku zvučnu kartcu i svih 5 zvučnika mi radi.

Jesam moćan PUNIM
14 godina
offline
RE: Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??
vedrann kaže...

Sad samo spojiš kablove od zvućne kartice do kučnog kina. Možda češ morat u postavkama od zvučne namještat izlaze za zvuk. Svaka novija matičan ti ima barem 5.1 zvuk. Moja ima 6 izlaza za zvuk + jedan digitalni i jedan optički koji može biti in ili out. I svaki izlaz na matičnoj za zvuk moraš namjestit jel hočeš da bude izlaz ili ulaz zvuka.

a kak spojim?? ak imam ovakvu zvučnu sa ova 3 ulaza..i ja imam ovaj RCA kablove na kinu a treba mi za zvučnu ovi 3.5mm

zvučna zvučna
kablovi kablovi
TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
14 godina
offline
Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

kak onda spojim??

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

Znači nabavi jedan audio chinch kabel(crveno-bijeli),jedan kraj ukopčaj u AUX izlaz na kinu a drugi u adapter na slici dolje i onda ukopčaj u zvučnu i mora radit.

I onda upali kino stavi na AUX.

tu ukopčaš kabel tu ukopčaš kabel
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2010 18:23 (Regular John 19).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??
razvan_rat kaže...

kak onda spojim??

Treba ti ovakav kabel. 3,5 bananu spajaš na line out na zvučnoj kartici (slika) ,a rca chincheve na liniju. Kabel možeš naći u Chipoteci ,samo moraš znati dužinu od PC-a do linije.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??
razvan_rat kaže...

kak onda spojim??

trebaju ti tri kabela koja imaju 2*chinch na stereo(muški, a ne ženski kao s tvoje slike)

 

moraš vidjeti koji je izlaz na kartici recimo centar C, i tada 2 chincha u liniju i stereo na zvučnu u jack koji je centar (recimo zeleni), zatim vidiš koji ti je out za zadnji R i opet 2 chincha u liniju na rear i jedan na zvučnu i tako za sve.

 

Sad treba vidjeti za što su ti točno ti izlazi na zvučnoj, jeli jedan R(rear), jedan C (centar) i jedan front F. Može biti i da ti je jedan sub.

 

Identificiraj izlaze na kartici pomoću software-a zvučne i znat ćeš gdje šta spojiti.

 

, trebao bi uzet novu karticu sa 6 izlaza, tako ćeš maksimalno iskoristit zvučni sustav.

 

 

Dakako na liniji ti sve ide pod IN.

 

Sad me kolega prisjetio ovih kartica starih, s tom karticom nikako nećeš moć koristit sve zvučnike na liniji. Jer zeleni je out koji je stereo, jedan je microphone (ulaz), a treći je neki line in isto čini mi se..

 

Tebi za liniju treba 6 out-ova na kompjuteru da bi koristio 5.1 /nova zvučna/, s jednim ulazom na liniju ćeš čut samo jedan set zvučnika (prednji ili zadnji) ovisi di uključiš.

 

Premda svaka novija ploča u sebi ima dovoljan broj izlaza (intergriran zvuk)

Random chance seems to have operated in our favor.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2010 21:36 (Spock).
13 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti kucno kino na pc za 5.1 zvuk?

Nemam iskustva pa vas molim za pomocNeodlučan. Nisam zelio kupovati zvucnike za Pc jer imam  novo kucno pa me zanima kako to mogu povezati sa Pc-em. Samsung k.k. HT-TX250, koje ima opticki izlaz i componente aut sa tri cinca, audio kartica mi je obicna s(ja mislim 2.1 izlazom) izlazom za mikrofon i stereo izlaz. Konkretno da li moram kupovati audio karticu sa optickim izlazom (koja je poskupa) ili "obicnu" 5.1 karticu i na koji nacin da je spojim jer neznam da li je ovaj Componente out sa tri cin izlaza ( Y  Pb  Pr ) predvidjen za tu svrhu tj prenos zvuka. Kako cu dobiti najbolji zvuk.Izvinite na neznanju Smijeh. Hvala unaprijed. Pozz.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti kucno kino na pc za 5.1 zvuk?
rookye kaže...

Trebaš ovakav kabel.

3,5 mm bananicu uključiš u komp i dva chinca u kućno kino.

 

World Championships: 7, GP started: 259, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 1:09 (F1-IVO).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti kucno kino na pc za 5.1 zvuk?
ali meni treba 5.1 zvuk a to je kabl za stereo.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti kucno kino na pc za 5.1 zvuk?
rookye kaže...
ali meni treba 5.1 zvuk a to je kabl za stereo.

Jel imaš na matičnoj optički izlaz a na kućnom kinu optički ulaz?

World Championships: 7, GP started: 259, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti kucno kino na pc za 5.1 zvuk?
Na slici se vidi opticki ulaz na kucno kinu al nemam audio karticu sa tim optickim izlazom. Mene zanima dali moze bez optickog izlaza jer mi je to jeftinija varijanta, a u krajnjem slucaju bih onda kupio tu audio karticu sa ti optickim izlazom. Dali su mi vec prijedlog ( Zvučna kartica PCI Creative Labs Audigy SE).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti kucno kino na pc za 5.1 zvuk?
rookye kaže...
Na slici se vidi opticki ulaz na kucno kinu al nemam audio karticu sa tim optickim izlazom. Mene zanima dali moze bez optickog izlaza jer mi je to jeftinija varijanta, a u krajnjem slucaju bih onda kupio tu audio karticu sa ti optickim izlazom. Dali su mi vec prijedlog ( Zvučna kartica PCI Creative Labs Audigy SE).

Nažalost da bi dobio 5.1 zvuk sa kompa na tvoje kućno kino trebaš na kompu imat optički izlaz da spojiš na kućno kino.

Npr. ovakva zvučna i onda optičkim spojiš na kučno kino.

World Championships: 7, GP started: 259, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti kucno kino na pc za 5.1 zvuk?
Ok, mnogo hvala, ovo je ipak mnogo jeftinije od prijedloga drugih sa foruma koji su mi predlagali kartice od 400 pa do 800 kuna. Hvala jos jednom. Pozz iz Sarajeva.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti kucno kino na pc za 5.1 zvuk?
rookye kaže...
Ok, mnogo hvala, ovo je ipak mnogo jeftinije od prijedloga drugih sa foruma koji su mi predlagali kartice od 400 pa do 800 kuna. Hvala jos jednom. Pozz iz Sarajeva.

Ma nije ti potrebna tako skupa kartica. I ova šta sam ti dao link ti je sasvim dovoljna (naravno ako je kod vas ima i nije prevelika razlika u cijeni).

World Championships: 7, GP started: 259, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
12 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

Ja imam integriranu karticu, 3 utora mic, line in, line out.

Htio bih spojit kućno kino al da svi zvučnici rade,

Gledo sam po driverima i ima neka mogućnost da spojim ls i rs na line in(1), L i R na line out(2) a sub i centar na utor od mic(3) al neznam kolko bi to radilo a i nemam takve zvučnike nego su svi spojeni na kućno kino,

Dakle, spojio sam zvučnike na kućno kino i na onoj "centrali" gdje je dvd i sve, imaju L+ i R+ izlaz koje sam spojio na kompijutor   preko 3.5 al samo na onaj line in, znači samo na 1 utor, i radi mi samo lijevi i desni zvučnik, na kućnom kinu nemam više nikakve utore za zvuk, jel moguće kako spojit to da mi radi sve?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

to je to - nemaš nikakvih drugih opccija.

eventualno na tom kinu koristit opciju Dolby-pro logic II ako ima to ti je imitacija 5.1 zvuka i koristi se kad je izvor zvuka običnio stereo - a to tvoj komp daje van.

 

bolja i skuplja opcija je imat na MB optički/koaxialni i onda to spojit sa kinom koji ima takav ulaz (tvoj nema, to je sigurno)

Rossvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

dal zna ko kako spojiti zvučnike na dvd player ! :)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2012 19:18 (larkomate).
15 godina
offline
Re: Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??
larkomate kaže...

dal zna ko kako spojiti zvučnike na dvd player ! :)

 

Ovisi kakve - ako su to aktivni zvučnici (s ugrađenim pojačalom, recimo PC zvučnici) onda samo trebaš odgovarajući kabel (s jedne strane 2*cinch, s druge strane 3,5 mm utičnica). Ovo govorim za stereo zvuk, većinom je izlaz iz DVD playera (ako uopće postoji) izveden samo kao stereo.

 

Druga varijanta, s pasivnim zvučnicima, je upotreba pojačala koje se spoji ili na te cincheve (stereo zvuk) ili na optički ili koaksijalni digitalni audio izlaz playera (ako postoji takva mogućnost i na playeru i na pojačalu).

KaeR
11 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

Book ljudi,ovako imam jedan problem koji me sekira za popi*** . Radi se o grundig kućnom kinu,dakle iz subwoofera(od kina) su mi onih 5 izlaza za manje zvučnike,i sad ja sam si nabavio još jedan dobar sony subwoofer,i spojio ga na subwoofer od kučnog kina,međutim kod tog sony subwoofera se bass jako jako slabo ćuje,pa me sad zanima dali bi ja mogao nekako taj subwoofer spojit direktno na kućno kino?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

Možeš imati SAMO jedan subwoofer spojen u sistemu. Naravno ,pretpostavka je da su isti priključci za taj subwoofer na kućno kino i onda za ostale zvučnike ,da ih spojiš na njega.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
11 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

Evo ovako kupio sam si rabljeno kucno kino Vivax HT-100..i sad neznam kako se oni mali zvucnici (sateliti) spoje na veliki woofer..moze li mi tko dati shemu kako to spojiti ili mi moze tko objasniti..i jos ak nekom nije tesko kako to spojiti na PC..imam noviju zvucnu karticu sa 6 uticnica..hvala vam unaprijed..

lalalalal
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

eo da ne otvaram novu temu, ovde cu ostaviti svoj problem. 
Inače isto sam spajao kućno kino na komp pre pola godina i radilo je i sada kad sam se preselio i iskopčo sve ne radi više...
Uslikat cu vam sve pa mi recite da li znate rešiti problem...
Na kompu prikazuje da sve radi tj da prikazuje zvuk ali se ne čuje na zvučnicima..
eo i slike neke, ako treba jos neka informacija da bi mogli pomoc recite..

Šta radi plavuša na listu papira? Vozi A4 :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2013 0:25 (zile96).
11 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

Spojio sam kucno kino na comp ovim kablom i sad mi u realtek audio manageru radi samo lijevi, desni i prednji zvucnik dok mi sub i straznja dva (lijevi i desni) ne rade...

Kako i cime da spojim kucno kino na comp da rade svi zvucnici i sub?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti zvučnike od kučnog kina na PC??

kako staviti na AUX

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice