Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

poruka: 2.535
|
čitano: 811.760
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: GTA 4
15 godina
protjeran
offline
Vodić za riješavanje problema kod GTA IV

 

 

 

 

Zbog mnogobrojnih problema koji se u zadnje vrijeme prijavljuju na ovaj forum vezanih za GTA IV odlučih se za pisanje riješenja za najčešće probleme.

Kao prvo, navesti ću službenu minimalnu konfiguraciju koju biste trebali zadovoljiti kako biste uopće pokrenuli ovog, svi znamo , dosta zahtjevnog diva (13 GB).

 

Minimum System Requirements
* OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
* Processor: Intel Core 2 Duo 1.8Ghz, AMD Athlon X2 64 2.4Ghz
* Memory: 1.5GB, 16GB Free Hard Drive Space
* Video Card: 256MB NVIDIA 7900 / 256MB ATI X1900

Recommended System Requirements
* OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
* Processor: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
* Memory: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista)
* 18 GB Free Hard Drive Space
* Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870

 

NAPOMENA - poneki sistem koji je mrvicu slabiji od navedenog moze pokrenuti igru ali ovo su službeni zahtjevi

 

1.)Prvo i osnovno svakako instalirajte najnovije drivere za  grafičku. Drivere možete naći ovdje za Nvidia grafičke kartice LINK

                                                                                                                                          a ovdje za ATI grafičke kartice LINK

2.)Zatim instalirajte ovo:

Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x86) Download

Microsoft Visual C++ 2005 SP1 Redistributable Package (x64) Download

Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x86) Download

Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x64) Download

Microsoft .NET Framework v2.0 Redistributable  Download (Setup/Setup-x64)

Microsoft .NET Framework v2.0 Service Pack 2 Redistributable  Download (Setup/Setup-x64)

Microsoft .NET Framework v3.0 Redistributable  Download (Setup/Setup-x64)

Microsoft .NET Framework v3.0 Service Pack 1 Redistributable  Download (Setup)

Microsoft .NET Framework v3.5 Redistributable  Download (Setup)

Microsoft .NET Framework v3.5 Service Pack 1 Redistributable  Download (Setup)

Microsoft .NET Framework v3.5 SDK  Website Download (Web Setup/DVD ISO)

Microsoft .NET Framework v4.0 Beta 1 Redistributable  Download (Setup)

Microsoft .NET Framework Developer Center  Website Download

 

Games for Windows - LIVE Setup LINK

 

3.) Zatim instalirajte najnovije Service packove za vaš operativni sustav

Windows XP: Service pack 3

Wiindows Vista: Service pack 2

Windows 7: Još nema Service packova ali je u planu LINK

 

4.) Nako toga skinite sve patcheve za igru koje možete nabaviti ovdje LINK

UPOZORENJE: Na nekim piratskim verzijama se nakon instaliranja patcha nije moglo preći misiju sa Internet caffeom pa se svima koji ju posjeduju ne preporuča patchiranje dok ju ne pređu.

 

POZOR POZOR... Došao je novi patch za GTA IV kojim Rockstar obećava veliku optimizaciju kako za singleplayer tako i za multiplayer              LINK

 

5.) Kada naiđete na problem prijavite ga ovdje a ja ču ga staviti u temu i njegovo riješenje, tako da ako se ponovi da nemoraju ljudi otvarat sto novih tema tipa GTA IV ovo, GTA IV ono.

 

6.) Ovdje su neki od najčešćih problema i kako ih riješiti

ERROR RMN20 – problem kod Viste kada nije instaliran SP1. Instalirajte SP2 za 32-bit vistu ili 64-bit vistu.

ERROR RMN30-problem kod XP 64-bit kada nije instaliran SP2. Instalirajte SP2 za XP 64-bit.

ERROR RMN40-problem kod XP-a jer nije instaliran SP3. Postoje 2 riješenja. Prvo, ako ste u dostupnosti interneta i možete skinuti SP3, skinite ga i instalirajte.

Drugo, za one koji nemaju brz Internet ili nisu u mogučnosti skidati velike fail-ove postoji caka ako imate instaliran SP2-Kliknete na STAR-Run-Upišete regedit i stisnete enter-idete u   

HKEY_LOCAL_MACHINE/ SYSTEM/ CurrentControlSet/ Control/ Windows i desnim klikom na CSDVersion-modify i pod value data upišete 300 gdje bi ako imate SP2 trebalo pisati 200. Spremite, izađete i restartirate kompjuter. RIJEŠENO.

ERROR AE10-NEMA DOVOLJNO SISTEMSKE MEMORIJE. Zatvorite sve aplikacije koje ne koristite i sve programe u pozadini pa pokušajte ponovo. Ne zaboravite da bi trebalo imati barem 2GB RAM-a za glatku igru.

SMPA60-nedovoljno memorije na grafičkoj. Najčešći uzrok problema jest stavljanje modova ili command linesa poput no mem restrict

NESTAJANJE TEXTURA Kod nestajanja tekstura može pomoći ulazak u benchmark i izlaženje iz njega.. (BY: 8ax)

 

Evo, to su neki najčešći problemi. Ako se pojavlju neki drugi, molim vas da ih napišete ovdje a ja ću osvježiti temu.

Evo za kraj još jedna zanimljivost iz svijeta GTA IV

GTA 4 u sebi ima zamke, Rockstar je potrošio 200 000 eura samo na to da se igra ne može crackirat, dolazi do treskanja kamere, ne možeš koristiti save ili je niko stalno pijan, sto se tice optimizacije i tu je zamka, kad kupiš original igru ona se spoji na net pročita konfiguraciju stroja i skine update za optimizaciji od par kilobajta i igra radi savršeno....

 

Neke korisne stranice u vezi sa GTA IV

http://www.gta4.net/ - Novosti, vodići kroz riješavanje misija, muzika i rasprave

http://www.gtamodding.com/index.php?title=Main_Page  - naziv stranice govori za sebe. Općenito sve što bi trebali znati o moddingu

 

EVO, NADAM SE DA ĆE BITI KORISNO

 

gta iv cover gta iv cover
cool Niko cool Niko
Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 14:03 (APazinjan).
Moj PC  
84 0 hvala 84
14 godina
neaktivan
offline
Vodić za riješavanje problema kod GTA IV

pise gta fatal erorr RMN30

Miltenovic Milos
Moj PC  
0 36 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

Gde mogu naci taj SP2 za XP 64-bit.

Miltenovic Milos
Moj PC  
1 33 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV
milta kaže...

Gde mogu naci taj SP2 za XP 64-bit.

LINK

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

odlična tema, svaka čast, nadam se da ce ovo smanjiti broj tema o gta-u na forumu.

mislim da bi u one programe potrebne za instalaciju trebao staviti i windows live for gaming, sto ne?

Moj PC  
9 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

gta mi šteka a ovo mi je konfa ako znate u ćem je problem pliz recite...

 

 

procesor:intel Q8200 2.33 quad

grafa:GTS 250 512 mb

RAM:4 gige

monitor 22

 

probao sam smanjiti rezoluciju skroz i detalje ali mislim da mi je komp dovoljno jak da pokrene GTA 4 tek sam ga kupio prije 2 tjedna...

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

mozes li molim te napisati koje postavke koristis te da li je igra pirat ili nije. Takodjer napisi jesi li instalirao patcheve.

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 15:20 (APazinjan).
16 godina
offline
Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

Ne mora to ništa značiti, je li ti pokrenut neki program koji bi mogao "srkat" resorse?? Neki antivirusni ili tako nešto??

I je li piratska verzija ili original??

 

EDIT:Prestiglo me.

BOG I HRVATI
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 15:21 (zero cool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

igru sam skinuo prije koji dan samo sam ju instaliro nisam nikakve patch-eve...dali mi je konfa dovoljno jaka za GTA 4...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

Dovoljno je jaka, je li ti u pozadini radi neki program koji možda troši puno resursa??

BOG I HRVATI
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

da imam antivirus.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

konfa je solidna, ali na kojim detaljima ti steka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV
srednjoškolac kaže...

igru sam skinuo prije koji dan samo sam ju instaliro nisam nikakve patch-eve...dali mi je konfa dovoljno jaka za GTA 4...

je dovoljno je jaka. Skini patcheve ali za sada instaliraj samo 1.1 jer imas piratsku igru pa tek kad predjes misiju sa intrernet caffeom onda ostale.

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

ne neradi sve sam iskljućio...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

gle kad krenem voziti ili trčim onda malo zašteka pa je normalno i tak stalno...

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV
srednjoškolac kaže...

ne neradi sve sam iskljućio...

daj molim te vise napisi na kojim detaljima igras

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV
APazinjan kaže...
srednjoškolac kaže...

igru sam skinuo prije koji dan samo sam ju instaliro nisam nikakve patch-eve...dali mi je konfa dovoljno jaka za GTA 4...

je dovoljno je jaka. Skini patcheve ali za sada instaliraj samo 1.1 jer imas piratsku igru pa tek kad predjes misiju sa intrernet caffeom onda ostale.

cek, sto nije u pitanju ona igrica kod vlada gdje trebas odnijeti onu Blistu u autopraonicu pa u garažu.

ja tu misiju nisam moga preci zato jer sam instalirao patch na piratsku verziju.

 

napravi benchmark pa vidi na koliko fpsa u prosjeku ti ide

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 15:28 (stipica_zd).
15 godina
protjeran
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV
stipica_zd kaže...
APazinjan kaže...
srednjoškolac kaže...

igru sam skinuo prije koji dan samo sam ju instaliro nisam nikakve patch-eve...dali mi je konfa dovoljno jaka za GTA 4...

je dovoljno je jaka. Skini patcheve ali za sada instaliraj samo 1.1 jer imas piratsku igru pa tek kad predjes misiju sa intrernet caffeom onda ostale.

cek, sto nije u pitanju ona igrica kod vlada gdje trebas odnijeti onu Blistu u autopraonicu pa u garažu.

ja tu misiju nisam moga preci zato jer sam instalirao patch na piratsku verziju.

 

napravi benchmark pa vidi na koliko fpsa u prosjeku ti ide

istina, ali ta je prije internet caffea. Tek nakon internet caffea nis vise ne prijeci instaliranje. I ja sam se namucio sa tom misijom za Vlada dok nisam skuzio da je patch kriv.

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
15 godina
protjeran
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV
stipica_zd kaže...

odlična tema, svaka čast, nadam se da ce ovo smanjiti broj tema o gta-u na forumu.

mislim da bi u one programe potrebne za instalaciju trebao staviti i windows live for gaming, sto ne?

hvala na prijedlogu. PrihvaćenCool

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

Izvini stvarno da te pitam jos ovo da li ima veze sto ja imam instalirano na visti a ovo sp2 sto si mi dao pise For windows Xp??

Miltenovic Milos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

pa pitao si me SP 2 za XP 64 bit. Da, ima veze. Ako imas Vistu skini SP2 za nju. Link ti je u vodiću( prvi post). Dobro pazi dal imas 32 ili 64 bit

Pala bomba u rodilište. Sad ima duplo više djece. /////// Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

složio sam instalirao sam ovaj zadnji patch i radi super,imam još zadnje pitanje zašto mi se kamera vrti...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV

Joooj pa gde sad da skinem sad od 32 bit??

Miltenovic Milos
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV
Ej ok hvala ti puno pronasao sam..:)Izvini na smetnji.HVALA PUNO!!!
Miltenovic Milos
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV
milta kaže...

Joooj pa gde sad da skinem sad od 32 bit??

na kraju krajeva, koji OS koristis?

XP ?

Vista ?

SP 1?

SP 2?

SP 3?

x32 ?

x64 ?

 

R
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV
Pa mislim da je to normalno u IV.I na originalu ce se vrteti.
Miltenovic Milos
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV
stipica_zd kaže...

odlična tema, svaka čast, nadam se da ce ovo smanjiti broj tema o gta-u na forumu.

mislim da bi u one programe potrebne za instalaciju trebao staviti i windows live for gaming, sto ne?

Bravo majstore za ovu temu, sad lijepo zamolit admine da pobrišu sve teme vezane uz GTA pa neka dolaze ovdje postati svoje probleme

14 godina
offline
RE: Vodič za rješavanje problema kod GTA IV
srednjoškolac kaže...

složio sam instalirao sam ovaj zadnji patch i radi super,imam još zadnje pitanje zašto mi se kamera vrti...

zato što nisi dobro instaliral patch-eve,...prilikom svokog inst. patcha zajdi u igru i minutu dvije i izajdi van....tako je meni bilo nakon toga radi normalno

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodić za riješavanje problema kod GTA IV

Odlicna tema.. Pomoglo mi je puno.. Pogledaj konfu pod moj pc.. igram na 30fps.. Ovo je po meni sticky tema..Belji sePozz

Samo lutam, drogu gutam, izvana tako fin, a iznutra pucam... Puno lažem i kradem i seksam, to mi je u kostima jer ja sam mali gengsta...xD... filip.grguric@hotmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za rješavanje problema kod GTA IV
Sta su to pachevi??Da li cu moci misije da obavljam ako ubacim to??
Miltenovic Milos
Moj PC  
0 10 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: GTA 4
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice