RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

poruka: 90
|
čitano: 61.606
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
14 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Command & Conquer: Red Alert 3 (2008.)

 

DVD case DVD case
 

Developer: EA Los Angeles

Distributer: Electronic Arts

 

 

Minimalna konfiguracija:

 

OS: - Windows XP/Vista (32-bit)

CPU: - XP: 2.0 GHz (Intel Pentium 4/AMD Athlon 2000+/bilo koji višejezgreni procesor)

        - Vista: 2.2 GHz (Intel Pentium 4/AMD Athlon 2200+/bilo koji višejezgreni procesor)

RAM: - XP/Vista: 1 GB

GPU: - NVIDIA GeForce 6800/ATI Radeon X1800/ ili jača GPU sa DirectX 9.0c

ZVUK: - DirectX 9.0c kompatibilna zvučna kartica

OPTIKA: - 8x DVD

HDD: - 6 GB instalacija/12 GB za EA Link verziju

PERIFERIJA: - miš s tri tipke/tipkovnica

MREŽA: - 512 kbps ili jače

 

 

Opis:

 

Red Alert 3 je nastavak Red Alert sage,koji donosi inovacije u svijetu igranja Red Alert-a.

Do prije 10 godina ova saga je bila potpuno zaboravljena,dok tu nije uskočio poznati EA Los Angeles i totalno ju promijenio, ali je ostao isti način igranja. Igra se opet prati iste zaraćene strane: SSSR i Saveznike.

SSSR-ovci su došli do te točke da ni vlastiti narod im više ne vjeruje, zato su osmislili genijalan plan.

Naime dok je rat bio pri završetku, SSSR je vidio da jedini put do pobjede nad Saveznicima je bio da maknu čovjeka glavnog odgovornog za njihovu tehnološku superiornost: Albert Einstein (Albert Ajnštajn).

SSSR-ov glavni znanstvenik Dr. Gregor Zelinsky je osmislio i sagradio vremeplov, kojim su on, premijer Cherdenko i general Krukov otputovali natrag u povijest da bi maknuli Einstein-a sa lica Zemlje. Kad su se vratili u sadašnjost sve se promijenilo, zauzeli su veći dio svijeta i naravno stvorili novog neprijatelja: Carstvo izlazećeg Sunca i bio je tehnološki najnaprednija nacija koja je gazila sve pred sobom.

 

 

Gameplay:

 

Na početku igre birate svoj nadimak i napravite account za online igru (ako imate internet vezu). Imate Tutorial koji preporučam svima, bilo profesionalac ili totalni početnik,svi prođite Tutorial jer nećete znati o čemu se radi.

U kampanji očekuju vas sve tri nacije: Saveznici,Sovijeti i Carstvo izlazećeg Sunca.

Svaki ima svoju priču i vlastiti završetak, naravno ova odluka leži u Vašim rukama.

U kampanji dobivate glavne zadatke koji su obavezni te sporedne zadatke koji nisu obavezni ali olakšavaju igranje kampanje.

Naime u igri vas očekuju sve stare i nove jedinice, naime u igri je izmjenjen način izgradnje produkcijskih zgrada za svaku frakciju,svaka jedinica ima nekakvu posebnu funkciju te ovisno o količini zdravlja svaka jedinica ima različite komentare kad je potpuno zdrava i kad je na rubu uništenja.

 

 

Igra donosi dvije velike inovacija:

 

1. Top Secret Protocols: posebne nadogradnje ili oružja koja možete birati tijekom igre, a različiti su za svaku frakciju

2. Kooperativna igra u Single-player modu: tijekom igranja single-player misija dakle kampanje, prije početka misije možete birati hoćete li odigrati tu misiju zajedno sa prijateljem umreženo ili će vam igra dodijeliti AI igrača kojem možete narediti da postavi svoje jedinice na određeno mjesto na mapi, da započne napad na neprijatelja na određenom mjestu na mapi, da napadne neku određenu građevinu ili da nastavi svojim načinom igranja

Zaključak:

Red Alert 3 je igra koja je opet obogatila svijet RTS-ova svojim filmskim scenama, humorističnim izrekama jedinica i odličnom razradbom priče te grafikom koja oduzima dah.

Igru preporučam svim uzrastima jer je ovo jedan prevelik spektakl koji ne vrijedi propustiti.

 

+ grafika,zvuk,jedinice

- hardverski zahtjevi,potrebna prva zakrpa na početku, jer igra izbacuje nakon 3. misije kod svake frakcije

 

Ocjena:

 

Moja ocjena: 95

Metacritic: 82

IGN: 8.2

Gamespot: 8.0

 

Apocalypse tank...gazi sve pred sobom Apocalypse tank...gazi sve pred sobom
Mirage tank....snaga svijetlosti je ogromna Mirage tank....snaga svijetlosti je ogromna
Razorna moć Kirov Airship-a Razorna moć Kirov Airship-a
U boj! U boj! Za narod svoj!! U boj! U boj! Za narod svoj!!
Avatar...ready....clear a path
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2010 17:12 (Krešo91).
Moj PC  
9 0 hvala 12
15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

World in Conflict: Soviet Assault (2009)

 

Developer: Massive Entertainment

Izdavač: Ubisoft

 

Minimalni hardverski zahtjevi: 2.2GHz CPU, 512Mb RAM (1Gb Vista), 128Mb 3D GPU

Preporučeni          -||-           : 2.5GHz CPU, 2Gb RAM, 256Mb 3D card

 

Soviet Assault je ekspanzija WiC-a koja u priču prethodnika ubacuje i rusku stranu priče. U igru su uključene 6 novih misija i 2 multiplayer mape(koje su doduše izdane besplatno), dok nema novih vozila, zračne podrške itd.

 

Igra započinje Sovjetskim napadom na Zapadnu Njemačku 1989. godine, te onda slijedi par misija na Američkoj strani iz originalne igre(što može biti iritantno veteranima WiC-a). Nove misije su jedva isprepletane sa radnjom originala što bi bilo puno bolje riješeno da su nove misije napravljene kao zasebna kampanja. Dobra strana Soviet Assaulta jest i da su se hardverske razlike od 2007.(izlaska originalne igre), te 2009. drastično promijenile, te će se danas igrati mnogo glađe i sa većim detaljima. U igri vas također zabavljaju ruski glasovi i komentari što čini igru autentičnijom.

 

Nažalost, tu pohvale završavaju: osim 6 novih misija, ne postoji apsolutno NIŠTA što bi vas nagnalo da igru zaigrate još jednom nakon završetka kampanje. Nikakva nova vozila, tenkovi, air dropovi, jedinice nisu uključene, a kao da i to nije dovoljno, igra vas tjera da prelazite staru kampanju kako biste došli do novih misija. Također, postoje zamjerke na AI. Tenkovi se ponašaju kao Hummeri, a ne kao grdosije od 40 tona, jedinice ne traže nikakav zaklon, dakle kakav je bio AI iz prvobitnog WiC-a, takav je i ostao u ekspanziji. Također, zračne i zemljane podrške(artiljerija, air to ground attack, air to air itd.) su tako reći isti; osim modela zrakoplova/helikoptera, ne razlikuju se po ničemu.

 

Zaključak je da je igra mogla puno bolja i dorađenija, a ispala je kao prosječna strategija pod superiornim WiC-om gdje se većina igre svodi na "napadni neosvojivo brdo" ili "neobranjivu poziciju koju će preplaviti tenkovi" uz izuzetak od par misija gdje vodite neki specijalni tim koji mora nešto uništiti. Cijeli Soviet Assault se svodi na 3-4 sata.

 

Moje mišljenje je da su tih 20$ za koje se igra prodavala bili prevelika cijena za takav nastavak napravljen "na silu". No, ako stavimo na stranu sve nedostatke, onaj tko nije igrao prvi dio mogao bi se i zabaviti, no uz napomenu da je čak i na easy, igra relativno teška za casual gamera koji je tek par puta zaigrao RTS.

 

Metacritic: 72

Cover Cover
PSN: filip99 // Meanwhile, in North Korea: NOM, NOM, NOM!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 17:28 (AlienWare1).
Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan
AlienWare1 kaže...

Fali ti World in Conflict: Soviet Assault (2009)

 

Krenuo sam raditi recenziju, stigao do pola, ali mi je tekst zvučao glupo jer je nikada nisam radio pa sam sve izbrisao Izlanuo se

 

EDIT: S.W.I.N.E. (2001)

Hvala!

Slobodno napiši recenziju.I moje su prve koje sam ikada napisao,nisu nešto posebno ali sam ih stavio.Napiši i zalijepi,trud će ti biti nagrađen

Fućkaj ga!
15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

znam da si rekao od 2000. godine do danas, ali zanemariti HOMM serijal je grijeh :-D Isto vrijedi i za Populous :-P Ili Dungeon Keeper XD

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan
ibazulic kaže...

znam da si rekao od 2000. godine do danas, ali zanemariti HOMM serijal je grijeh :-D Isto vrijedi i za Populous :-P Ili Dungeon Keeper XD

Ok, ali zašto da trpa u RTSopediju nešto što nije RTS?

Ili bolje rješenje je da se tema preimenuje u Strategopediju i onda može ić i Heroes serijal, Civilization, Alpha Centauri...

Pray nightfall release me! Then I could wander. Wander to deep sleep.
16 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan
D4RKL1NG kaže...

Ok, ali zašto da trpa u RTSopediju nešto što nije RTS?

Ili bolje rješenje je da se tema preimenuje u Strategopediju i onda može ić i Heroes serijal, Civilization, Alpha Centauri...

Na drugoj (2.) stranici sam pokušao prosvjetliti ljude, ali tvrdoglavost, ili možda lijenost ih sprječava da naprave ispravnu stvar. A ništa, kažu da je puno lakše živjeti u gluposti, valjda je to.

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2010 10:52 (Adisuki).
15 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan
D4RKL1NG kaže...
ibazulic kaže...

znam da si rekao od 2000. godine do danas, ali zanemariti HOMM serijal je grijeh :-D Isto vrijedi i za Populous :-P Ili Dungeon Keeper XD

Ok, ali zašto da trpa u RTSopediju nešto što nije RTS?

Ili bolje rješenje je da se tema preimenuje u Strategopediju i onda može ić i Heroes serijal, Civilization, Alpha Centauri...

 

imas praf, DK i HOMM serijal mozda i ne spadaju u RTSove. Ali Populous to jest.

15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Slušajte ljudi.Nije u pitanju lijenost da se ovo preimenuje ili da se doda više igri.I ja sam to htio ali na sugestiju moderatora sam stavio samo RTS naslove.Ako imate primjedbu na neku igru koja nije RTS a nalazi se u temi,napišite to ovdje pa ću je izbrisati!

Fućkaj ga!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan

Nemam primjedbu, ali stvarno ne bi bilo loše ubaciti i neke naslove koji nisu RTS, a definitivno zaslužuju biti navedeni pod strategije. Pogotovo zato jer je za njih besmisleno raditi neku novu -pediju.

Pray nightfall release me! Then I could wander. Wander to deep sleep.
16 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan
D4RKL1NG kaže...

Nemam primjedbu, ali stvarno ne bi bilo loše ubaciti i neke naslove koji nisu RTS, a definitivno zaslužuju biti navedeni pod strategije. Pogotovo zato jer je za njih besmisleno raditi neku novu -pediju.

Da, lakše bi bilo samo preimenovati temu, ionako se na početku nije zvala RTSopedija. RTS nije tako masovan žanr da će probiti stratosferu kao RPGopedia i FPSopedia, jedino strategije kao cjelina mogu biti u tom rangu, pa ne vidim neki problem.

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
14 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Army Men: RTS (2002.)

CD case CD case

 

Developer: Pandemic Studios

Distributer: 3DO

 

 

Minimalna konfiguracija:

 

OS: Windows 98/ME/2000/XP

CPU: Pentium 2 @ 233 MHz

RAM: 64 MB RAM

HDD: 310 MB slobodnog prostora

GPU: 16 MB

Zvuk: DirectX Compatible

DirectX: 8.0

Periferija:

- Miš

- Tipkovnica

DVD-ROM

 

 

Preporučena konfiguracija:

 

OS: Windows 98/ME/2000/XP

CPU: Pentium 2 @ 400 MHz

RAM: 96 MB

HDD: 310 MB slobodnog

GPU: 32 MB

Sound Card: DirectX Compatible

DirectX: 8.0

Periferija:

- Miš s 3 tipke

- Tipkovnica

DVD Rom Drive

 

 

Opis:

 

Kao klinci svi smo se voljeli igrati rata naravno sa malim plastičnim vojnicima, smišljali smo plan napada, pravili zasjede i postavljali klopke....sad to možemo i na PC-u.

San svakog malog zapovjednika se ostvario, jer je Pandemic Studios izradio još jedan nastavak Army Men-a....RTS verziju iliti Real Time Strategy (strategiju u stvarnom vremenu).

Igra se sastoji od 15 kampanjskih misija, 8 specijalnih operacija (Special Operations) i 8 najvećih bitki (Greatest Battles) koje su jedna teža od prethodne, ovisno koju težinu stavite.

Glavni cilj igre je zaustaviti poludjelog pukovnika Tan-a.

Ovo je zadnji nastavak serijala Army Men-a kojeg su mnogi igrali i dan danas igraju.

 

 

Gameplay:

 

Ciljevi svakog RTS naslova su:

  1. Skupljanje resursa
  2. Izgradnja baze
  3. Proizvodnja jedinica
  4. Uništavanje neprijateljskih jedinica

 

1. Resurse koje skupljate u igri su plastika i energija odnosno struja, te dvije resurse skupljaju posebna vozila zvani Dump Trucks koji automatski skupljaju i odnose u Resource Depot (slika dolje)

Skupljanje plastike Skupljanje plastike

 

2. Sve zgrade se prave na isti način. Otvorite izbornik zgrada, odaberete onu koju hoćete, nađete mjesto za nju, rotirate ju na željenu stranu i postavite ju...za par trenutaka će doći prvi slobodni Dozer truck (hrv. buldožer) i napravit će ogromnu lokvu/hrpu plastike i iz nje će se uzdizati vaša zgrada. (slika)

Gradnja baze Gradnja baze
 

3. Proizvodnja jedinica je najlakši dio igranja (ako imate resurse za njih Namigiva) samo odaberete neku zgradu za proizvodnju nekih jedinica npr. Barracks (za proizvodnju pješadije) i samo naredate koliko god jedinica hoćete i oni će izlazit dokle god ima resursa

 

4. Ako ste napravili onoliko jedinica koliko ste htjeli, slijedi ratovanje. Svaka jedinica ima svoje jakosti i slabosti npr. snajperist ubija pješadiju sa jednim ili 2 metka dok će obični pješak (Grunt) ubiti za 5 ili više hitaca

 

Naravno to nije sve jer igra sadrži i multiplayer mod do 8 igrača u kojem možete igrati u LAN-u ili direktno spojenim kompjuterima.

 

 

+ hardverski zahtjevi, humor, glazba, grafika (za igru iz 2002. god. je odlična grafika)

- ništa posebno

 

 

Ocjena:

 

Moja ocjena: 85

Metacritic: 67

 

Pooooozor!!! Pooooozor!!!
Avatar...ready....clear a path! .......................IN GAME: IWEK91
Moj PC  
4 0 hvala 5
15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Bravo Krešo,odlična recenzijaNamigiva

Konačno da se tema malo probudila.Svi koji želite,pišite,recenzirajte,recite ako ima neka igra koju nisam stavio...

This world is spinning around me, this world is spinning without me, every day sends future to past, every breath leaves one less to my last - DT
 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

 

Command & Conquer: Red Alert 2 (2000.)

CD case CD case
 

Developer: Westwood Pacific

Distributer: EA Games

 

 

Minimalna konfiguracija:

 

OS: Windows 95/98/NT/ME/2000

CPU: 266 MHz

RAM: 64 MB RAM

GPU: 2 MB

HDD: 350 MB slobodnog prostora

OPTIKA: 4x CD-ROM Drive

PERIFERIJA:

 - Tipkovnica

 - Miš

 

Preporučena konfiguracija:

 

Sve iznad minimalne

 

 

Opis:

 

Red Alert 2 je frakcija Command & Conquer serijala i dolazi kao nastavak na Red Alert "1"....u igri se "prikazuje" alternativni kraj II Svjetskog rata, u smislu "a što bi bilo kad bi bilo".

Svi ste čuli za Dr. Albert-a Einstein-a, najpoznatijeg fizičara ikada......ma znate ono, teorija relativnosti i to.....errr.....nuklearna bomba a.k.a. A-bomb Namigiva, on je uspio napraviti nekakvu vrstu vremeplova (nazvao ga je Chronosphere) s kojim je otišao u prošlost (prije II Svj. rata) i zauvijek promijenio put vremena.

Naime on je omogućio da Saveznici (SAD, Francuska, Njemačka i Velika Britanija) pobijede SSSR (Rusija, Kuba, Libija i Irak) uz pomoć napredne tehnologije i tako se nastavio rat, kojim naravno vi upravljate i odlučujete tko će pobijediti.

 

Raspodijela frakcija na karti svijeta Raspodijela frakcija na karti svijeta
 

 

Gameplay:

 

I igri vas očekuje kratka kampanja koja je podijeljena na dva dijela:

  1. Saveznička kampanja
  2. Sovjetska kampanja

 

 

Prvo što morate učiniti ako niste uopće igrali C&C serijal je proći tutorial....u ovom slučaju Boot Camp....tu ćete saznati sve što trebate o upravljanju jedinicama, izgradnji baze i borbi s neprijateljom.

Mnoštvo jedinica vas očekuje u 2. nastavku Red Alert-a kao npr. Sovjetske jedinice: Apocalypse tank, što god bacite na njega on to uspije uništit; Terror drone, koje god vozilo postoji on će ga raskomadati....kod Saveznika ćete pak imati: Prism tank, snagom svjetlosti sprži sve živo i razvali sve neživo; Mirage tank, sad ga nevidiš sad ga....opet ne vidiš jer dok trepneš nema te.

 

Kad završite kampanju sa svakom frakcijom možete igrati Skirmish ili u LAN-u sa frendom pa ga onda 0wnati.

Sve u svemu odlična igra koja je prepuna komičnih poštapalica vaših jedinica u igri (svaka ima svoju sa vlastitim naglaskom) i odličnih filmskih scena sa realističnim scenama, naime te filmske scene nekada uspore igru ali to se skoro ni ne primjeti jer ćete biti prezauzeti sa obranom baze, skupljanjem sirovina i upravljanjem cijelog bataljuna tenkova s kojim gazite svog neprijatelja.

 

 

 

+ hardverski zahtjevi, zvuk, glazba, filmske scene

- grafika, kratka kampanja

 

 

Ocjena:

 

Moja ocjena: 90

Metacritic: 84

 

 

 

If you can't beet 'em....NUKE 'em If you can't beet 'em....NUKE 'em
Avatar...ready....clear a path! .......................IN GAME: IWEK91
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 21:01 (Krešo91).
Moj PC  
5 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan

Ne znam jesi li igrao RA 2, ali ga možeš nakrcati GOMILOM addonova.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Gola, gola, skini mi se gola, možeš gola, možeš i do pola, ja sam ovde turista, budi malo nudista. - Ekrem Jevrić
15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Bravo KrešoNamigiva.Još jedna odlična recenzija od tebe.

Ugledajte se na Krešu pa napišite koju recenziju,ne može čovjek sve samBelji se

This world is spinning around me, this world is spinning without me, every day sends future to past, every breath leaves one less to my last - DT
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan

Sve te -pedije su zarmle,jbg.

 

Početna euforija, 100 forumaša piše recenzije,a na kraju 2-3 mjesečno ako i toliko.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Gola, gola, skini mi se gola, možeš gola, možeš i do pola, ja sam ovde turista, budi malo nudista. - Ekrem Jevrić
14 godina
odjavljen
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan
AlienWare1 kaže...

Sve te -pedije su zarmle,jbg.

 

Početna euforija, 100 forumaša piše recenzije,a na kraju 2-3 mjesečno ako i toliko.

  Dok sam ja na ovom forumu, FPSopedia nece zamrjeti, i ako treba ja cu sve igre dovrsiti. Eno, jedna godina je skoro gotova (2000.).

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ]
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 21:22 (Weky).
15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Black & White(2001)

 

Developer: Lionhead Studios

Izdavači: EA Games i Feral Interactive(za Mac)

 

Minimalna konfiguracija:

 

Procesor: Pentium II 350 MHz

RAM: 64 MB

Hard disk: 800 MB

Grafička kartica: 8 MB

 

Black & White je igra koja je spoj strategije,simulacije života i borbe.Igra ima jedinstven stil, jer u njoj vi imate ulogu boga(bez uvrijede).Zapravo, upravljate selom i imate kontrolu nad svime.To je vaša zadaća u igri.

 

Gameplay:

 

Na početku igre imate zadatak da spasite djete koje se utapa.Nakon tog "zadatka", vi dolazite u selo i započinjete s nizom malo lakših zadataka koji su vam zapravo uvod u igru.S vama su cijelo vrijeme dva "lika" , jedan dobar(anđeo) i drugi loš(vrag).Oni vam predlažu kako da obavite zadatak, što da napravite itd.Oni vam daju različite savjete, ovisno o njima.Čini se kako su oni dobra stvar u igri ali zapravo su jako dosadni, jer stalno pričaju, dijalozi traju predugo(bla,blaIzlanuo se).

Tijekom igre imate različite zadatke ali vam neću puno otkriti.Primjerice, pomažete svojim ljudima graditi hram u selu, premještate im građevinski materijal(ako se to tako može nazvati).Osim toga, morate i pronalaziti izgubljene ljude, "sveto" kamenje i neke slične gluposti ali to je samo uvod.

Prva zanimljiva stvar u igri je kada birate stvorenje koja će biti zaštitnik vašeg sela.Možete izabrati raličite životinje, recimo majmuna ili tigra.Nemojte misliti da da samo jedna životinja može spasiti selo, jer su one abnormalno velike.

 

Zaključak:

Ako već niste, odigrajte ovu igru(osim ako vam smeta malo zstarjela grafika, igra je iz 2001.).Jedina iritirajuća stvar u igri su dugi dijalozi(ponekad monolozi) ali igru svejedno vrijedi odigrati.

 

 

Metacritic ocjena: 90

 

 

This world is spinning around me, this world is spinning without me, every day sends future to past, every breath leaves one less to my last - DT
 
2 0 hvala 2
15 godina
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Tomi,dodaj ovo u popis

 

 

Victoria II(2010)

Death has a thousand faces,evil only one.
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Je dobra šta ta igra victoria 2, nisam je igrao ali ako je dobra bi mogo probati.

ma da
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan
Daniman123 kaže...

Evo par RTS naslova

Settlers 7 (2010)

Settlers 7:Path to a Kingdom (2010) (ekspanzija)

Settlers 7:Path to a Kingdom nije ekspanzija, nego puni naziv Settlersa 7 :0)

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
13 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Majesty 2 Fantasy Kingdom Sim - 2009

 

Drugi dio igre Majesty koji donosi noviju grafiku, svjetliju atmosferu i male promjene.

 

Majesty nije obican RTS jer vi ne upravljate vojskom. Mozete birati sto i gdje hocete sagraditi, ali stanovnici vašeg grada 'odlucuju' sami što ce raditi.

Vi mozete postaviti zastavu i staviti 'bounty' na nju. Što je bounty veci vece su sanse da vasi ratnici idu stititi ili napadati metu.

Igra ima i RPG elemente. Kad vaši ratnici ubiju neko cudoviste onda dobe experience, levelaju se i dobe zlato.

Sa tim zlatom kod vas kupuju stvati u trznici ili oruzarnici koje morate sagraditi i tako vi zaradujete. Za sve se koristi samo zlato, nema drugih resursa.

 

Metacritic - 72/100

 

Moj PC  
2 0 hvala 3
14 godina
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Supreme Commander 2

 

Developer: Gas Powered Games

Publisher: Square Enix

 

Minimalna konfiguracija:

2.6GHz CPU

1GB RAM(XP), 1.5GB RAM (Vista/7)

GPU w/ 256MB VRAM

 

Preporučena konfiguracija:

3.0GHz dual-core CPU

2GB RAM

Radeon X1800 or equivalent w/ 256MB VRAM

 

 

Plot:

Nasljednik uspješnog hita iz 2007 godine dolazi nam u ponešto pojednostavljenom izdanju. To znači manji broj jedinica i građevina, sve u svrhu jednostavnijeg igranja.

Ako ste igrali prvi dio vjerojatno ćete se odmah snać sa kontrolama te načinom upravljanja vašim komanderom, dok će oni noviji morati proći kroz vrlo opširan tutorial.

Kampanja je ukupno podjeljena na 3 velika djela (plus tutorial) te se svaki taj dio sastoji od šest levela.

U prvih šest levela ste u ulozi UEF vojnika, oficira Dominica Maddoxa, sljedećih šest levela pratite Thaliu Kael, te naposljetku u zadnjih šest levela vi ste Ivan Brackman.

Tom razdjelom kampanje na tri djela postigla se određena dinamičnost u vidu promjene rase s kojom igrate te samih jedinica.

Igrica je zabavna, može se odigrati u nešto kraćem roku, dok se može to totalno odužiti, ovisno o vašem načinu igranja.

Tako ako se branite, te samo gomilate vojsku kako bi napravili tank rush igra će vam trajati dosta duže nego da odmah napadate protivnika.

U igri su još uvjek dostupne eksperimentalne jedinice, te je uveden novi sustav nadoradnje pomoću istraživačkih bodova.

Što više imate istraživačkih tvornica, imate više bodova, a njima se kupuju (otključavaju) eksperimentalne, i ostale jedinice.

 

Zaključak:

Ponešto drukčiji nastavak od prvog dijela, pojednostavljen te sa dosta bolje riješenim HUD-om. Isplati se odigrati ako ste igrali prvi dio te ste fan.

Igra se dosta glatko izvodi, nije toliko gladna procesora kao i prvi dio te bi se morala moći izvoditi i na nešto starijim strojevima.

 

Metacritic ocjena: 77/100

Moja ocjena: 77/100

 

Video gameplay.

 

Neke slike

http://about.me/antesirkovic
Moj PC  
3 0 hvala 3
14 godina
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Emergency 2012

 

Developer: Quadriga Games

Publisher: Deep Silver

 

Minimalna konfiguracija:

CPU 2,5 Ghz

1 GB RAM

WindowsXP / Windows Vista / Windows 7

DX9 compatible graphic card(min. GeForce 6) with 256 MB VRAM

DVD

DSL internet connection for multiplay

 

Preporučena Konfiguracija:

CPU Dual-Core 2 Ghz

2 GB RAM

WindowsXP / Windows Vista / Windows 7

DX9 compatible graphic card (min. GeForce 8) with 512 MB VRAM

DVD

DSL internet connection for Multiplayer

 

 

Plot:

Igra nas stavlja u ulogu upravljača spasilačkih timova poput vatrogasaca, hitne pomoći, policije i sličnih jedinica.

To je sve smješteno u 2012 godinu, početak smaka svijeta te se zbog toga događaju određene vremenske nepogode, na vama je da ih spriječite.

Misija ima raznolikih, od požara, potresa, poplava, sve do prosvjeda (izgreda) građana.

Na početku svakog levela dobijete određeni broj vozila koje možete iskoristiti tijekom misije. Osobno više mi se sviđa način iz starijih verzija igrice, gdje imate određen budžet i za te novce/bodove kupujete vozila.

Iako ovaj način otvara nešto lakše igranje jer u početku znate da vam ništa neće trebati od ostalih vozila, samo ponuđena.

Misije su zanimljive, te ih se prelazi sa zadovoljstvom.

Grafika je na zadovoljavajućem nivou, moglo bi se reć ispod prosjeka za današnje standarde.

 

Zaključak:

Emergency bi mogao probuditi dijete u vama, dane kada ste se igrali autićima. Igra je zabavna, nije toliko kratka što bi vam trebao biti još veći poticaj da ju kupite.

Doduše od igre bi vas mogli odvojiti sitni bugovi, te neke nedorađene sitnice. Možda će bit ispravljeno u patchevima, dotad vam preostaje povremeno živciranje.

 

Metacritic ocjena: 64/100

Moja ocjena: 75/100

 

Video gameplay

 

Neke slike.

http://about.me/antesirkovic
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Odlične recenzije. Samo tako nastavi{#}

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Sirka, hvala na osvježavanju teme{#}

Odlične recenzije

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
 
1 0 hvala 1
13 godina
protjeran
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Total War: Shogun 2


Proizvođač: Creative Assembly

Izdavač: Sega

 

Odmah na početku bih napomenuo da će svim "iskusnim" stratezima i vrsnim poznavateljima Total War serijala Shogun 2 biti veliko razočaranje, dok će novim igračima Total War serijala pružiti vjerojatno "nezaboravno iskustvo". Razlog zašto je Shogun 2 razočaranje je taj što donosi jako malo promjena, ne u odnosu na njegov prethodnik, nego u odnosu na Napoleon: Total War.

 

Pitate se sigurno zašto u odnosu na Napoleon; zato što su u principu jako slični uz, naravno iznimke da u Nappyu imate kampanje koalicije te samu kampanju velikog osvajača te naravno zato što je Shogun prestar za usporedbu sa novim.

 

U Shogunu 2 će Vas dočekati jako lijep "meni" te - hmm, recimo, njegova jednostavnost. Odmah napominjem da postoji SP i MP mod... Pošto MP mod nije vrijedan opisivanja ni pišljive bobe, njega ću preskočiti te samo kazati da ima toliko bugova da ih ni sam Bog ne bi mogao prebrojati.

 

Kod SP moda birate jednu od prilično dosta frakcija te sa kojim započinjete kampanju. Svaka od frakcija ima neku posebnu mogućnost, primjerice bolje samuraje, strijelce, itd. Primarni cilj je zauzeti središte Shogunata, te postati Shogun. Krećete sa jednom (ili dvije) pokrajine nakon čega će Vam se ubrzo pojaviti misije koje ćete moći, a i ne morati izvršiti. Ono što će Vas najviše zasmetati jest "NERAZNOLIKOST" kod jedinica, svi imaju iste, dosadne jedinice kojih ima 40-tak te nikako nisu raznovrsne kao u Napoleonu, no o tomu kasnije. Veće preinake je doživio HUD koji je sad malo razmješten te sad imate dodanu Total War Enciklopediju koja je odličan dodatak samoj igri. Diplomacija je podignuta, haj'mo reći na novi nivo iako ni ona nije doživjela neke prevelike preinake u odnosu na Napoleona: TW. Tu su sada i Martial Arts grane razvijanja koje možete razviti u jako različitim smjerovima.

 

Krenimo na AI koji ću ukratko opisati: Prilično je dobro isprogramiran te će računalo "znati" što radi i čak onda kad kažete "vidi ga, jest glup" iznenaditi će Vas nekom novom taktikom ili novim neočekivanim napadom. Na AI nema primjedbe ni što se diplomacije tiče, računalo će ratovati i bez Vas jedno protiv drugih itd... Sve u svemu, zadovoljavajuće.

 

Borba: Jedan od najgorih dijelova. Zašto? Zato što nije ispolirana i sve su jedinice iste, borba piksela... Kad se sastanu nećete znati tko su njihovi, a tko Vaši. Naravno, razlog tomu je već spomenuta neraznolikost. Čak i samuraji će biti svi skoro pa isti. Mape nisu tako velike i "taktički ispolirane" kao u Napoleonu, te su sve tzv. siege bitke bivane odvijane na istoj mapi. Često ćete morati slati sve jedinice u napad jer neće biti drugog načina "zeznuti" te nadmudriti AI (možda sam previše navikao na "puške" u Nappyu, hehe)... Uglavnom suhoparna i dosadna borba.


Grafička strana je trla-la... Nemogućnost uključivanaj AA filtra je neoprostiva, ostatak se nekako može prožvakati.

 

Pozitivno: Total War Enciklopedija, zvuk, HUD, ponekad bitke.

Negativno: Sve već viđeno, tek male preinake, MP, grafika, nedostatak AA filtra, neraznovrsnost mapa te jedinica.

 

Zaključak: Igra koja je trebala biti novi kralj Total War serijala je vjerojatno razočarala sve stratege i vrsne poznavatelje TW serijala u koje ubrajam i sebe, te je to tek solidna igra među mnogim drugima u svom žanru.


Moja ocjena: 72%
Metacritic: 90% LINK

 

 

 

 

Sting like a bee, flow like a butterfly...
Moj PC  
2 4 hvala 2
14 godina
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Company Of Heroes

Developer: Relic Entertainment
Publisher: THQ

Minimalna konfiguracija:

CPU: 2.0 GHz Intel Pentium IV or AMD Athlon XP or equivalent
Hard Drive Space: 6.5 GB
DVD-ROM: 8X DVD-ROM
RAM: 512 MB RAM
Video Card: DirectX 9.0c 64 MB VRAM with Pixel Shader 1.1

Plot:
Igra iz 2006 koja je unijela pravu pomutnju u RTS svijet, neki je nazivaju najboljom RTS igrom ikada, dok drugi idu u još veću krajnost i nazivaju je najboljom igrom.
Zaslužuje li ova igra te epitete? Naravno da zaslužuje. U igri preuzimate vođu amerikanaca za vrijeme drugog svjetskog rata. Igra počinje iskrcavanjem na normandiju, te vas nakon toga vodi kroz 15 misija, koje nisu poredane kronološki već nekom drugom zamišljenom linijom.
Prije svake misije dobit ćete lagani uvod u priču, i što trebate konkretno u toj misiji napraviti.
Gradnja baze vam neće biti prioritet kao u dosta drugih RTSova, već taktiziranje i osvajanje terena. Osvajanjem kontrolnih točaka dobivate resurse za izgradnju tenkova, vojnika i ostalog.
Posebno zgodan dodatak su elitni vojnici, koje možete na početku misije pozvati iz prošle, u kojoj su već skupili iskustvo.
Duljina igre ovisi isključivo o vama i vašem stilu igranja, možete napraviti rush, možete polako gomilati vojsku i osvojiti sve. No otprilike igra nudi 15ak sati gameplaya.
U skirmishu možete biti i na njemačkoj strani, koja je nešto tehnološki razvijenija, ali skuplja.

Igra ima i svoje minuse, ponekad glupava fizika, gdje komad razrušene kuće odleti na drugi kraj mape, i tako neki sitni bugovi, ali neka vas to ne omete.

Zaključak:
Ako niste još odigrali ovu igru - odigrajte je, a ako jeste - odigrajte je opet.


Metacritic ocjena: 93/100
Moja ocjena: 96/100

 

Video gameplay

 

 

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2011 6:56 (sirka666).
Moj PC  
4 0 hvala 3
8 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Tema je stara, dugo nije ništa pisano.

 

Ima li novih recenzija igara?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan

Fale ti najbolji RTS u zadnjih par godina

Wargame franšiza od Eugen studija.

 

European Escalation, Airland Battle i Red Dragon (posljednji)

 

Igre su tolki vrh. Svi ostali RTSovi su maleni naspram ovoga.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice