RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

poruka: 90
|
čitano: 61.620
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
15 godina
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

EUROPA UNIVERSALIS III

 

Developer: Paradox Interactive

Izdavač: Paradox Interactive

 

Minimalna konfiguracija:


Procesor: 1.9GHz Intel Pentium 4 ili sličan AMD

RAM: 512MB/ 1GB preporučeno

Grafička kartica: 128MB, s podrškom za Pixelshader 2.0

Mjesto na hardu: 1GB+

 

Plot:

 

Jedna od najdetaljnijh igara s povijesnom tematikom. Možete igrati s bilo kojom od zemalja koje su postojale u razdoblju od 1453. pa do 1789., iako je ovo s kanijim ekspanzijama prošireno od 1399. - 1821. Igra nema točno ograničene ciljeve nego si ih svaki igrač sam postavi tijekom igranja, hoće li oznovati trgovačku zemlju, biti kolonijalna sila ili jednostavno pokušati pokoriti cijeli svijet. U igri se nalazi preko 250 raznih država s kojima se može igrati. Sam svijet je predstavljen kroz 1700 provincija i pomorskih zona. Također u igri se nalazi preko 100 raznih jedinica, iako su neke dostupne samo određenim zemljama zavisno o tehnološkoj grupi kojoj pripadaju.

 

Zaključak:

 

Igra ima veliki broj igrača koji su veoma susretljivi tako da ukoliko se ima problema samo se ode na forum Paradox Interactive-a i odgovor ćete ili naći tamo ili će vam netko u vrlo kratkom vremenu odgovoriti. No treba napomenuti da se igra neće svidjeti svima jel zahtjeva posvećivanje pažnje mnoštvu detalja, a i tutorial nije bio od neke velike pomoći. Većina ljudi se zapravo nauči igrati jednostvno uzimajući neku od većih zemalja (Engleska, Portugal, Francuska...) i na njima učeći. Kako se shvaća sve više stvari nije rijetko da se krene igrati s onim zemljama koje su veoma zahtjevne, naišao sam na primjere u kojima je jedan igrač osvojio cijeli svijet igrajuči s Irokezima. No glavna zanimljivost igre je u njenom replayability-u, zbog mnoštva država niti jedna partije neće biti ista. Također igra ima veliki community support jer se lako moda te postoji brdo raznih modova, tako da svatko može naći nešto za sebe. Da napomenem, tijekom borbe, bi određujete samo mjesto borbe i jedinice koje će se boriti, no konačni ishod ovisi o vašoj sreći s kockicama.

 

,

 

Metacritic ocjena: 83

 

P.S. Pošto je ovo moj prvi opis nadam se da je bio u redu Smijeh

 

 

Gameplay 1 Gameplay 1
kolonizacija kolonizacija
borba borba
 
3 0 hvala 4
15 godina
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Odlična tema!

Još nam samo fali tema "RACEopedia-svi race naslovi od 2000.godine do danas" i onda će to biti super.Osmijeh

Kad stignem,budem i ja napisao koju recenziju.

 

Death has a thousand faces,evil only one.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Command and Conquer 3:Tiberium Wars(2007)

 

Minimum Required Specs:

 

 

  • Windows XP or Windows 2000
  • 1.3 GHz Intel Pentium IV or AMD Athlon processor
  • 256 MB RAM
  • Nvidia GeForce2 or equivalent video card with 32 MB RAM
  • DirectX 9.0b compatible sound card
  • 4 GB available hard disk space
  • Please note that while you will be able to play The Battle for Middle-earth(tm) with the specifications above, play experience can benefit from additional RAM, above the required 256 MB
  • Nvidia GeForce2 MX is not supported.

 

Required System:

 

 

  • Microsoft Windows XP
  • PC with 1.6 Ghz equivalent or higher processor
  • 256 MB of system RAM
  • 512 MB of system RAM for online play with 3 or more players
  • 6 GB available hard disk space
  • 8x speed or faster CD-ROM drive or DVD-ROM drive (for the Collector's Edition)
  • 64 MB GeForce3-class video card. The game only officially supports cards with ATI (Radeon 8500 or greater) and Nvidia chipsets, and the Intel GMA 900 and GMA 950 products. The GeForce 4 MX is not supported
  • Sound card with speakers or headphones
  • Microsoft Mouse or compatible pointing device
  • 56.6 Kbps or better modem for 1v1 online play
  • Broadband connection for online play with 3 or more players
  • DirectX 9.0c or above.

 

 

Igra vraća zaraćene strane NOD i GDI te uvlači još jednu.

GDI je neka vrsta futurističkog UN-a koji se obavezao zaštititi bogate države,dok je NOD kombinacija naroda,sekte i tko zna čega sve ne.

Pridošlice su vanzemaljci koji dodatno razvijaju priču o tiberiumu,čudesnog kristala oko kojeg se vodi rat.

 

Sve tri strane imaju svoje kampanje,s time da ćete za igranje sa vanzemaljicma trebati preći kampanje sa NOD-om i GDI-em.

Svaka strana ima drugačije jedinice pa je dobro za isprobati svaku.

Ovisno što dobijete pod ruku,imat ćete različit pristup-tako ćete sa GDI-em gomilati jedinice,NOD će imati odlično smišljene jedinice koje će koristiti tehnologiju za skrivanje i taktiku "udari i bježi",dok će Scrinovi(vanzemaljci)ponašati se slično kao GDI.

 

Ono što je obilježilo C&C je taktika "tank rush"

Zapravo to nije taktika,gomilate jedinice i onda ih pošaljete da razore sve pred sobom.

Makar zvuči glupo,fanovi obožavaju ovu stvar.

 

Ratovanje izgleda odlično jer čim se susretnu dvije različite strane nastaje vatromet.

I to doslovno jer rakete lete,laseri osvjetljavaju krajolik,a ako igrate sa NOD-om palit ćete neprijatelje bacačem plamena što izgleda vrlo efektno.

Kad tome dodate i maštovito napravljene jedinice,zabava je zagarantirana.

 

Kad završite sve tri kampanje,možete se okušati u skirmishu.

Nakon malo vježbanja možete uletjeti u mrežne sukobe preko Interneta.

Igra ima podršku za glasovnu komunikaciju što eliminira potrebu za vanjskim programima.

Zanimljiva stvar je što možete biti gledatelj mrežnih partija pa učiti trikove i poteze od onih vještijih od vas.

 

Zaključak:Teško mi se sjetiti bilo čega što je loše u ovoj igri,morate se pomiriti da je ovo zabavni RTS koji neće unaprijediti žanr.

U tom slučaju,jako ćete se dobro zabaviti uz ovu igru.

 

+:Zabavno,šareno,dobra mrežna igra

-:Apsolutno ništa neviđeno ne donosi igra što još nismo vidjeli u serijalu

 

Moja ocjena:88/100

 

Metacritic:85/100

 

Death has a thousand faces,evil only one.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2010 16:03 (luckyluke).
Moj PC  
3 1 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Zahvaljujem svima na recenzijama.Pa da i ja napišem jednu recenziju igre koja je meni među najdražima:

 

 

Rise of Nations

 

Developer: Big Huge Games

Izdavači: Microsoft game studio, Ubisoft

 

Minimalna konfiguracija:

Procesor: 500 MHz

RAM: 128 MB

Hard disk: 800 MB

Grafička kartica: 16 MB

 

Rise of Nations(kod nas poznat i kao Buđenje nacija) je RTS(real-time strategy) ali u nekim segmentima igre i TBS(turn-based strategy).U igri postoje tri moda za igranje: Learn to play(tutorial),Conquer the World(campaign) i slobodna igra.Igra je smještena u 6000 godina ljudske povijesti,od starog vijeka do "civiliziranog" svijeta.Na odabir imate 18 različitih naroda i velik broj teritorija(a možete ih i sami napraviti).Grafika u igri je solidna za 2003. godinu,a moguće je i približavanje da vidite detanje(ne tako dobro kao u Total waru,ali OK).Glazba je isto tako dobra,daje napetost u igri.

U slobodnoj igri možete odabrati svoju naciju a igra se kratko,dok ne dođete u novi vijek ili dok ne porazite sve suparnike(sami odabirete koliko će ih biti).

 

Conquer the World kampanja je malo složenija.Na početku odabirete svoj narod(npr.Kinezi,Mayi,Azteci,Rusi...) a zatim se pred vama pojavi karta svijeta.Na toj karti možete odabirati koga ćete napasti ili jednostavno propustiti potez(ovo podsjeća na TBS).Svakih nekoliko bitaka mijenja se vijek.Cilj kampanje je osvojiti 90% svijeta(to nećete moći napraviti tako brzo),a novi teritoriji donose rijetke resurse(npr.pamuk,sol,zlato) i pojačanja.

Osnovni resursi u igri koji služe za napredovanje su hrana,drvo,novac,kovina,znanje i nafta.Ti resursi se dobivaju trgovanje i izgrađivanjem pilana,farmi,rudnika,knjižnica,rafinerijama... Dobivanjem tih resursa moguća je gradnja novih gradova,utvrda,zgrada,vojnika itd. Bez tih resursa igra nije moguća pa ih ne trošite uzalud!Davanjem resursa moguće je i napredovanje i tako dobivate nova oružja i naprednije gradove.

Ratovanje između vojnika(prije strijelaca,konjanika),tenkova(topova) i ostale vojske se događa često tako da ćete se u ovoj igri nagledati akcije.

 

Zaključak:Ovu fantastičnu igri preporučam svim ljubiteljima RTS žanra.S njom ćete se zabavljati dugo vremena,neće vam brzo dosaditi.Ipak,moguća ja igra s 18 nacija,a svaka od njih drukčije izgleda i donosi nove pa uvijek možete isprobavati nešto novo

 

 

Metacritic ocjena: 89/100

 

 

malo starije doba malo starije doba
novo doba novo doba
karta svijeta karta svijeta
Fućkaj ga!
 
11 0 hvala 10
16 godina
neaktivan
offline
RE: RTS enciklopedija
Tomislav95 kaže...

 

Command & Conquer:Tiberian wars(1999.)

Igra se zove se Command & Conquer: Tiberian SunNamigiva

 

Inače super tema!

Pray nightfall release me! Then I could wander. Wander to deep sleep.
15 godina
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Rise & Fall: Civilization At War

 

Developer: Stainless Steel Studios

Publisher: Midway

 

OPIS:

Igru je samo po sebi moguće igrati u SP i MP modu.

U SP modu u kampanji ste u ulozi Grčkog osvajača Alexandra Velikog ili u ulozi Kleopatre dok u skirmish modu igre možete izabrati već navedene, te još dvije nacije: Rim i Perziju.

 

Kampanja je sama po sebi solidna, iskusan RTS igrač ju može proći za jedno posljepodne (samo sa jednim narodom).

Skirmish je već nešto drugo, u njemu pak možete namještati opcije koje vama odgovaraju tokom igranja, naprimjer visoki resursi, brzina gameplaya i drugo. Možete igrati u timu ili zasebno. Birate jednu od preko 10 mapa koje su raspoređene po veličini. Maximalan broj igrača na jednoj mapi je 8.

 

Za primjer gameplaya igre uzeti ćemo skirmish mod, razlog tomu je njegova raznovrsnost naspram SP moda. Krećete kao jedan od naroda sa izgrađenom takozvanom glavnom zgradom u kojoj obučavate radnike te heroja, za primjer ćemo uzeti Grčku, kod koje možete birati između Alexandra ili Ahila. Na vama je da odlučite koga jer svaki od njih ima neku slabost ili prednost. Glavni materijal za gradnju u igri je drvo i zlato. Njime trenirate vojsku te pravite zgrade.

Savjet: Najpametnije bi vam bilo pri igranju izgraditi još jednu gl. zgradu kako bi vaši radnici što prije mogli donositi resurse.

Sve što "pokreće" igru te vaš napredak jest takozvani fame. Njime unaprijeđujete svoga heroja (može biti max. lvl.10) te tako omogućavate način igranja herojem u prvom ili trećem licu gledanja. U fame meniju možete pronaći još nadogradnji koje će povećati veću proizvodnju, ili ubrzati vašu vojsku TE MOŽETE OJAČATI OKLOP VAŠE VOJSKE I NJIHOVA ORUŽJA ŠTO JE JAKO BITNO(!!!).

Svaki narod ima nešto posebno. U slučaju Grčke, oni imaju Spartansku akademiju u kojoj trenirate spartance koji pak podižu moral vaše vojske. Mogućnosti u igri su ogromne, tako da nema potrebe za pričati o njima.

Borba je sama po sebi dobro organizirana te se dobro simulira. Uvijek postoji neka ravnoteža između jedinica.

 

Zaključak je takav da vam toplo preporučam ovu igru.

Metacritic je dala ocjenu od minimalnih 64% dok je moja ocjena 90%. Zašto? Zato što će svaki pravi RTSovac uživati u ovoj igri (ako već nije) iako je grafika za današnji standard pomalo izlizana.

 

GAMEPLAY TRAILER:

 

Minimalna konfiguracija: Bakin kompjuter :)

MSN: ivan_babic_95@hotmail.com - E-Mail: ivan.stoposto@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2010 7:16 (4ucker).
Moj PC  
7 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
RE: RTS enciklopedija
D4RKL1NG kaže...
Tomislav95 kaže...

 

Command & Conquer:Tiberian wars(1999.)

Igra se zove se Command & Conquer: Tiberian SunNamigiva

 

Inače super tema!

Tako je,Tiberian Wars je iz 2007.,ispravio samNamigiva

Hvala!

Fućkaj ga!
15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Plants vs Zombies

Developer: PopCap
Izdavač: PopCap

Minimalna konfiguracija:
Procesor: 1.2 GHz+
RAM: 512 MB+

Plants vs Zombies je "Tower-defense" igra ali sam je stavio u popis RTS-ova jer ima neke značajke tog žanra.To je prije svega simpatična igra,opuštajuća i puna humora.U njoj se biljkama bori protiv zombija(kao što i naslov kaže).Naime,oni pokušavaju ući u vaš vrt i kuću a vi morate saditi biljke kako bi ih pobili.
Na početku igre dostupan je samo jedan mod:Adventure.U njemu se klasično prelaze leveli,u svakom je chapteru nekoliko levela.Ali početak može biti iznimno dosadan!Samo dvije biljke,sve isti zombiji,a lako ih pobjeđujete!Ali kasnije neće biti tako!Prelaženjem levela postaju vam dostupni više vrsta biljaka(oružja) a dolaze i moćniji zombiji.Svaki chapter donosi nešto novo: borba po danu,po mraku,u magli,na krovu...
Kada pređete određen broj levela upoznat ćete i Crazy Dave-a,susjeda od kojeg možete kupiti puno korisnih stvarčica.Ono što mi se sviđa u igri je to što je prelaskom cijele igre moguće nastaviti igrati sve ispočetka ali malo teže.Uz to dobivate i nove modove igranja:mini-games,surival i zen garden.Zen garden mi je posebno zanimljiv.U njemu sadite biljke,zalijevate ih,brinete se o njima itd. Kao u pravom vrtu.

Zaključak:
Preporučam ovu igru svima,s njom ćete se dobro zabaviti.Lagana je i za mlađu djecu pa će je i oni lako igrati.Ne mogu se sjetiti nikakve loše riječi o ovoj igri,sve je super.

(obavezno pogledajte trailer,puno toga će vam biti jasnije)

Metacritic ocjena: 88/100

 

 

 

header header
Napadaju!!! Napadaju!!!
Evo što se dogodi kad ih pustite u kuću... Evo što se dogodi kad ih pustite u kuću...
Fućkaj ga!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2010 9:12 (Tomislav95).
 
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Ljudi,gdje su recenzije?Ajmo malo,napišite neštoSmijeh

Fućkaj ga!
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Bravo na još jednoj enciklopediji.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan
I.Kk kaže...

Bravo na još jednoj enciklopediji.

Hvala!

Fućkaj ga!
14 godina
protjeran
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Stronghold

 

Poćetak

Kada zapoćnete igru vaš pomoćnik će vam ukratko objasniti kako igra ''štima'' neoćekujte nikakve napredna ućenja. Igrati možete na stvarno mnoge naćine te samim time igra dobiva veliki plus. Većina će se bazirati na svoje malo mjesto graditi će svoj dvorac pa ako žele kasnije će se baciti na vojsku.Jedan od važnih faktora igri su raspoloženja građana, na poćetku ste gotovo uvjek na 100% no kasnije je sve teže i teže održati tako visoko. Kako bi digli raspoloženje imate razne naćine tu su sprave za hvatanje lopova,koncertne dvorane,kazališta i još mnogo toga. Morate paziti i na porez građani nevole kada je prevelik uvjek ga održite na nekoj sredini. Naćin prikupljanja resursa je dobar. Naprimjer, trebate divljaći, nabavite lovca i promatrajte kako on gađa zećeve i ostale gamadi. Moćete napraviti cijelu farmu pa se igra ubrzo pretvara u neki simulator vođenja grada. Sustav borbe ne donosi ništa novo, no na svu sreću je zabavna. Neprijatelji nisu prepametni.Moramo naglasiti i mogućnost rušenja zidova.Tu su također neki igraći modovi poput obrane.

 

Grafika

Ona je solidna ne donosi ništa novo. Ali detalji kuća i svijeta je super, animacije su glatke i detaljne. Što se tiće orijentacije ona je jedina mana ove igre kada okrenete mapu teško se je orijentirati i pati od sitnijih bolesti. No ona i dalje obavlja svoju funkciju

 

Dali vrijedi?

Naravno igra nudi super igraće iskustvo nedajte da vas odavna lošija grafika.

 

+detalji.vođene grada,zaraznost,zabavna borba

-poćetak,orijentacija

 

Moja Ocjena:90

MetaCritic Ocjena:81

 

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
6 0 hvala 6
14 godina
protjeran
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

World in Conflict

 

U ovaj RTS spektakl zaobilazi onda dosadna polu kalibarska oružija i uvodi nas u doba nuklearnoga arsenala između Rusa i Amerikanaca,no sve koje ne zanima prića igra će ih privući sjajnim skriptiranim scenama.

 

14 misija vas neće odvesti u ćizme rusa nego ćete vi voditi rulju pripadnika NATO saveza. No u MultyPlayeru ćete ipak moći odigrati kao rusi.  Svima savjetujemo da prođete tutorial jer ni veterani neće moći odmah pohvatati dijelove WiC-a, zato jer Wic donosi malih sitnica koji mogu totalno preokrenuti situaciju ratovanja. WiC nudi mnoge novosti oni se kriju u mikromenagmentu, nije kao u ostalim RTS-ovima da morate prikupljati resurse nego prikupljate bodove tokom vaših zadataka. Naglasak je stavljen na taktiku i racionalnost. Jedinica je dovoljno no nikako previše te vas u tome ogranićava. Što se tiće grafike ona fenomenalna nemamo rijeći, briga za dealje je enormna, vidi se da su se autori potrudil. Zvuk je solidan nikako najboli, tehnićka strana je dovoljno dobra da bacanje nuklearne bombe čini nezaboravnima. Ovo je igra koju svaki ljubitelj RTS-ova mora probati

 

+grafika, gotovo sve je dobro

-hardverski zahtjevi

 

Metacritic:89

Moja ocjena:95

 

U ratu bez ikakvih interesa :D http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
3 0 hvala 6
14 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Evil Genius (2004.)

CD case CD case
Developer: Elixir Studios

Distributer: Sierra Entertainment Games

 

 

Minimalna kofiguracija:

 

OS: - Windows 98/Me/2000/XP

CPU: - Pentium 3 800 MHz ili jače

RAM: - 128 MB (Windows 98/Me)

        - 256 MB (Windows 2000/XP)

GPU: - NVIDIA GeForce 2 ili novija ili ekvivalentna grafička kartica sa 16 MB ili više memorije

        - DirectX 9.0 b ili jače

ZVUK: - DirectX 9.0b kompatibilna zvučna kartica

HDD: - 1.4 GB slobodnog prostora + dodatni prostor za save-ove i DirectX instalaciju

OPTIKA: - 16X CD ROM

PERIFERIJA: - miš i tipkovnica

 

 

Preporučena konfiguracija:

 

CPU: - Pentium 4 1.5 GHz

RAM: - 256 MB RAM-a

GPU: - NVIDIA GeForce™ 3 or equivalent with 64 MB RAM

        - DirectX 9.0b

ZVUK: - DirectX 9.0b kompatibilna zvučna kartica

HDD: - minimalno 1.4 GB slobodnog prostora

PERIFERIJA: - miš sa tri tipke

 

 

OPIS:

 

U svijetu postoji mnogo igara koje vas stavljaju u ulogu superjunaka ili nekog heroja koji će spasiti svijet. super je to stvar, ali nekad ste se priupitali kako bi izgledalo da vi imate ulogu ZLOG GENIJA koji je uzrokovao sav taj nered. Baš vam se posrećilo jer Elixir Studios donosi inovaciju u svijetu igranja, a dolazi pod nazivom Evil Genius.

Evil Genius računalna je igra, ironija na špijunske trilere iz 1960-ih, pružajući igraču priliku da i sam zaigra kao zločinac i preuzme kontrolu nad tvrđavom smještenom na skrivenom otoku, popunjenom snažnim pristalicama (Henchmen), odanim podanicima (Minions) i širokim rasponom sprava, uređaja i zamki.

Igrač postaje zli genij kriminalističke organizacije, čiji je naum osvojiti čitav svijet iz njegove/njene skrivene baze smještene u spilji na skrivenome otoku. Igra uključuje nekoliko aluzija na špijunske filmove poput serije filmova o Jamesu Bondu, i ostalih parodija na iste filmove, poput Austina Powersa.

Na početku igre birate svog zlog genija, tj. svoga avatara koja će predstavljati vaše carstvo, birate između tri različite osobe:

1. Shen Yu

2. Alexis

3. Maximillian

Slijeva nadesno: Shen Yu,Maximilian i Alexis Slijeva nadesno: Shen Yu,Maximilian i Alexis
Svaki od ovih EVIL GENIUS-a ima svoje pozitivne i negativne stvari,kojeg ćete odabrati ovisi o vama.

Što se tiče igre općenito ona je najsličnija poznatom naslovu "Dungeon Keeper", u kojoj isto tako gradite svoju "podzemnu bazu" i obavljate ponuđene zadatke.

U igri postoji 5 agencija odnosno saveza koji će pokušavati spriječiti Vaše zle namjere i smanjiti Vašu "popularnost" u svijetu na minimum.

 

 

Savezi su:

 

  • S.A.B.R.E. (MI5-zelena boja) Europa,Južna Afrika,Australija,Indija
  • P.A.T.R.I.O.T. (CIA-plava boja)
  • A.N.V.I.L (TeWu-narančasta boja) Kina, Jugoistočna Azija
  • H.A.M.M.E.R (KGB-crvena boja) Sovjetski Savez, Kuba
  • S.M.A.S.H (Interpool-žuta boja) Afrika, Bliski istok, Južna Amerika, Antarktika

 

World domination screen World domination screen
 

 

Naravno igrajući ovu igru u navratima Vas hvata osjećaj dosade koja će Vas pratit kroz cijelu igru,razlog tome je naravno što morate čekati jako dugo za razne stvari, one koje su od velike važnosti za daljnji napredak u igri kao npr. slanje podanika u svijet i gradnja dodatnih prostorija i objekata u bazi, te one najbezazlenije kao npr. gašenje požara u vašoj bazi ili izvan nje.

Najveći užitak će Vam pružati osjećaj zadovoljstva kada uspješno obavite određeni ZADATAK (Objective),GRADNJA BAZE (Base Building) kojom ćete proširiti prostor i funkcionalnost Vaše baze, te najzabavniji dio ISTRAŽIVANJE (Research) u kojem ćete otkrivati novije,jače i funkcionalnije stvari koje će vam olakšati put ka vladanju svijetom.

Bolje da Vam ne kažem sve što Vas očekuje u ovoj igri jer ću pokvariti iznenađenje koje dolazi na kraju igre; trenutak kada napokon zavladate svijetom, koji će biti popraćen videom kada obavite sve ponuđene glavne zadatke.

 

 

ZAKLJUČAK:

 

Evil Genius je igra koja je zadivila igrače svake dobi i koja dan danas žari i pali svojim zanimljivim gameplay-om,izvrsnim smislom za humor te nevjerovatnom popratnom glazbom koja budi osjećaj snage i želje za svjetskom dominacijom. Preporučam svim igračima i ljubiteljima ovakvog tipa RTS-a da isprobaju igru i da se međusobno priupitaju HOW EVIL ARE YOU?

 

 

+ hardverski zahtjevi,zvučni efekti i popratna glazba,humoristične scene,gameplay

- poveći bugovi,grafika te dizajn likova,prevelika usredotočenost na svojstva podanika

 

OCJENA:

 

Moja ocjena: 90

Metacritic: 75

IGN 7.8

Gamespot 7.3

 

Game review video

 

 

 

 

 

Gradnja baze Gradnja baze
Izgled baze Izgled baze
Istraživanje - sam proces istraživanja je zabavan za gledat Istraživanje - sam proces istraživanja je zabavan za gledat
Um caruje, snaga dobro dođe :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2010 2:26 (Krešo91).
Moj PC  
11 0 hvala 9
15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Patrician III

 

Developer: Ascaron

Izdavač: Encore

 

Minimalna konfoguracija:

Procesor: 233 MHz

RAM: 32 MB

Grafička kartica: 4 MB

 

Riječ je o malo starijoj igri iz 2003. koja se ne odlikuje grafikom ali je dosta igriva.Ova igra spada u žanr simulacije trgovanja.Dakle,cilj nije,kao u mnogim RTS naslovima,osvojiti svijet nego postati što poznatiji i bogatiji trgovac.Igra ima tutorial,kampanju i single player misije.Najvažnija je kampanja pa ću je i opisati u nekoliko riječi.

Igra vas smješta u prvi dio drugog tisućljeća,u oko 1200. godinu poslije Krista. Na početku ste vi samo mali,nepoznati trgovac iz Lubecka koji preprodaje po susjednim gradićima.Cilj prve misije je postati "trader".Znači važno je prodavati što više,i postati utjecajan i poznat u svojoj okolini.Kasnije se vaša reputacija širi i na druge države.Igra ima više stvari koje možete prodavati: pivo,pšenicu,drva,med,željezo,odjeću,meso i još mnošto drugih artikala i namirnica.

A kako zaraditi?E ovako: Npr.neki gradovi imaju puno odjeće pa je prodaju po niskoj cijeni,a vi putujete u taj grad,kupite odjeću i prodate u grad gdje je nema.Tako dobivate za odjeću više novaca nego što ste dali za nju.Osim tog načina zarade moguće je odrađivati "privatne" misije koje mogu biti i ilegalne pa zato pazite da vas netko ne otkrije.

Jednom kad postanete bogatiji,moći ćete graditi svoje farme,zapošljavati ribare i druge ljude koji će raditi za vas.Tako ćete sami dobiti potrebnu hranu koju ćete prodavati.

 

Zaključak:

Patrician III je igra iz rijetkog žanra koju morate barem probati.Ona se neće svidjeti svima,ali ako imate smisla za ekonomiju,svakako je zaigrajte.Igra se u početku može činiti teška dok ne "pohvatate" sve mogućnosti koje igra nudi.

 

Metacritic ocjena: 75/100

 

 

 

 

 

pogled na Luebeck pogled na Luebeck
pirati napadaju pirati napadaju
mapa mapa
Fućkaj ga!
 
4 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Još prije nekih mjesec dana sam mislio napraviti IDENTIČNU temu, tako da thubs up. Uglavnom, razmišljajući tada o temi došao sam do zaključka da je efektivnije napraviti jednu veliku STRATEGIJOPEDIJU. Zašto? Upravo zbog problema koji je ovdje već nastao, jedan dio igara na popisu ne predstavlja uopće RTS, nego su RTT-ovi, 4X-ovi, wargamei i slično (ergo drugi žanrovi). Ja isto imam listu brdo strategija, ali moja ide malo dalje od 2000. godine, čak i na početke RTS-a.

 

Uglavnom, ne predlažem izbacivanje drugih žanrova, nego preimenovanje teme :)

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.5.2010 16:40 (Adisuki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan
Adisuki kaže...

Još prije nekih mjesec dana sam mislio napraviti sličnu IDENTIČNU temu, tamo da thubs up. Uglavnom, razmišljajući tada o temi došao sam do zaključka da je efektivnije napraviti jednu veliku STRATEGIJOPEDIJU. Zašto? Upravo zbog problema koji je ovdje već nastao, jedan dio igara na popisu ne predstavlja uopće RTS, nego su RTT-ovi, 4X-ovi, wargamei i slično (ergo drugi žanrovi). Ja isto imam listu brdo strategija, ali moja ide malo dalje od 2000. godine, čak i na početke RTS-a.

 

Uglavnom, ne predlažem izbacivanje drugih žanrova, nego preimenovanje teme :)

Hvala na sugestiji ali htio sam i ja napraviti "strategopediju" ali sam odustao jer bi bilo previše naslova.Ne toliko previše,ali opet,mislim da je bolje imati jedan žanr kao RTS nego kao sve strategije.Isto bi bilo i da se u jednu temu stavljaju svi shooteri a ne FPS ili TPS.

Ove igre koje su Tower defence i city-building sam stavio ovdje zato što imaju neke značajke RTS-a a i prekvalitetni su da bi ih izbacio.

Fućkaj ga!
16 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan
Tomislav95 kaže...

Hvala na sugestiji ali htio sam i ja napraviti "strategopediju" ali sam odustao jer bi bilo previše naslova.Ne toliko previše,ali opet,mislim da je bolje imati jedan žanr kao RTS nego kao sve strategije.Isto bi bilo i da se u jednu temu stavljaju svi shooteri a ne FPS ili TPS.

Ove igre koje su Tower defence i city-building sam stavio ovdje zato što imaju neke značajke RTS-a a i prekvalitetni su da bi ih izbacio.

Ma da, ali to je kao da u FPS stavljaš TPS. U ovom slučaju 4X, RTT i wargame žanrove u RTSopediu. FPS i TPS razlika je očita iz naziva, međutim razlike u žanru strategija ne znaju svi. Recimo za wargame bi neznalci rekli da je TBS, za RTT bi rekli da je RTS, za 4X bi rekli da je RTT itd. Lakše je napraviti općenitiju listu, a kod svakog naslova u zagradu staviti [žanr], ili pak razdvojiti ih na općenite žanre. Doduše s time se misli na konkretne naslove, a svaki strategoliki komad obale. Sama činjenica da si druge žanrove zbog kvalitete stavio je dokaz da se RTS treba na STRATEGIJE proširiti.

 

Ti si otvorio temu pa mislim da bi u dogovoru sa moderatorima to mogao lagano ispraviti - ioanko neće narušiti postojeću temu jer je ionako izmješana.

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.5.2010 17:46 (Adisuki).
15 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan
Adisuki kaže...

Ma da, ali to je kao da u FPS stavljaš TPS. U ovom slučaju 4X, RTT i wargame žanrove u RTSopediu. FPS i TPS razlika je očita iz naziva, međutim razlike u žanru strategija ne znaju svi. Recimo za wargame bi neznalci rekli da je TBS, za RTT bi rekli da je RTS, za 4X bi rekli da je RTT itd. Lakše je napraviti općenitiju listu, a kod svakog naslova u zagradu staviti [žanr], ili pak razdvojiti ih na općenite žanre. Doduše s time se misli na konkretne naslove, a svaki strategoliki komad obale. Sama činjenica da si druge žanrove zbog kvalitete stavio je dokaz da se RTS treba na STRATEGIJE proširiti.

 

Ti si otvorio temu pa mislim da bi u dogovoru sa moderatorima to mogao lagano ispraviti - ioanko neće narušiti postojeću temu jer je ionako izmješana.

Ma ne,ipak to neću raditi.Radije ću ubaciti i ekspanzije za sve igre

Fućkaj ga!
16 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan
Tomislav95 kaže...

Ma ne,ipak to neću raditi.Radije ću ubaciti i ekspanzije za sve igre

Hvala na odgovoru. Ipak smatram da je sramota neke naslove smatrati RTS-ovima iako to nisu. Možda bi mogli i TPS-ove, i avanture ovdje staviti, kad je sve već jedan veliki bućkuriš. Hej, ionako su ljudi glupi pa neće skužiti razliku.

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.5.2010 21:15 (Adisuki).
14 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan

imaš i expanziju za Command & Conquer: Generals Zero Hour, također 2003. godina...

Dompa
14 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Ajde ljudi ovo je PREDOBRA TEMA da se ostavi sa strane

 

Opa moja recenzija je zasad rekorder u "HVALA"....hvala svima koji su me ocijenili Smijeh

Um caruje, snaga dobro dođe :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Sve pohvale za temu! Htio bih predložiti da u "prije 2000." dodaš Dune2 iz 1992. Ipak je ona majka svih RTS-ova i genijalna igra za to doba, zbog koje su mnogi od nas zavoljeli RTS (uključujući i moju malenkost)

 

EDIT: mislim da i Z spada tu isto

I tried being reasonable, I didn't like it.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.5.2010 23:39 (Moonwalker82).
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do dan
Moonwalker82 kaže...

Sve pohvale za temu! Htio bih predložiti da u "prije 2000." dodaš Dune2 iz 1992. Ipak je ona majka svih RTS-ova i genijalna igra za to doba, zbog koje su mnogi od nas zavoljeli RTS (uključujući i moju malenkost)

da, legendarna igra, inače sad si me još podsjetio na neke stare dobre igre, poput KKND ( Krush kill N Destroy ) iz 1997. , onda Arsenal Taste the Power iz 1998. , Dark Reign: The Future of War iz 1997. god. , nemrem se još sjetit, a sve sam ih skoro igro ko mali, ali ako mi padne koja, odmah ću je postat... ova tema nesmije propast....

 

edit: Sjetio se još jedne, Anno 1602 iz 1998. kad je stigla u Europu,a u sad-u brijem kasnije...

 

Zatim Star Wars: Galactic Battlegrounds iz 2001. god, također rts, Arsenal Extended Power iz 2002. god ( do danas updateana više puta )...

 

Dompa
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.5.2010 23:34 (Dompa).
15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Dodao sma neke ekspanzije na igre,u zagradi je napisano ako je igra ekspanzija.Znači,sada i vi možete pisati ekspanzije koje da dodam.

Hvala svima na recenzijama i prporukama!

Fućkaj ga!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Star Trek: Armada (2000)

Command & Conquer: The Covert Operations (1996) [Ekspanzija]

 

Pray nightfall release me! Then I could wander. Wander to deep sleep.
 
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Ako dodaješ ekspanzije dodaj ''Anno 1404 Venice''

Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Našao sam jednu ekspanziju: C&C Red Alert 2 Yuris Revenge

 

EDIT: jbg već ubačeno

Um caruje, snaga dobro dođe :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.5.2010 2:32 (Krešo91).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Ajmo ljudi!Znam da na forumu ima ljubitelja RTS žanra.Uključite se, komentirajte, recenzirajte...

Fućkaj ga!
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RTSopedia - svi RTS-ovi od 2000. godine do danas

Evo par RTS naslova

Settlers 7 (2010)

Settlers 7:Path to a Kingdom (2010) (ekspanzija)

Reading spoil vision, see only an illiterate :) http://crotrailers.co.cc/
Moj PC  
1 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice