FPSopedia - svi FPS-ovi od 2000. godine do danas

poruka: 486
|
čitano: 816.986
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
15 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Darkest Of Days-2009 god

 

Sama priča igre čini se zanimljiva, a tiče se misteriozne organizacije koja vas je otela tik prije vaše smrti i poslala na misiju da putujete naprijed-nazad vremenomu u poznate i ključne bitke u svjetskoj povijesti.

 

 

OCJENA:53/100

 

 

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS:
Operating System: Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2)
Processor: 2.0 Ghz
Memory: 768 MB RAM
Hard Drive: 5 GB available hard drive space
Video: nVIDIA® GeForce™ 6600 or ATI Radeon® 9800 with at least 128 MB of video memory
Sound: a working sound device
Keyboard, Mouse

 

 

RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS:
Operating System: Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2)/Windows® Vista
Processor: 2.0 Ghz or better dual-core CPU
Memory: 2.0 GB RAM
Hard Drive: 5 GB available hard drive space
Video: nVIDIA® GeForce™ 8800 or newer/ATI Radeon® 3000 or newer
Sound: a working sound device
Keyboard, Mouse

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2009 11:28 (big_guy).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Popis FPS igara od 2000. godine do danas
scorpion667 kaže...

Što se tiče prijedloga o redanju po abecedi - previše posla, a jako malo koristi.

Excel.

There is no place like 127.0.0.1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Odlično, svaka čast scorpion!

CerIna:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Popis FPS igara od 2000. godine do danas
andy0101 kaže...
scorpion667 kaže...

Što se tiče prijedloga o redanju po abecedi - previše posla, a jako malo koristi.

Excel.

Već riješeno Osmijeh zahvaljujući forumašu AlterEgo

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
16 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Portal (2007)

 

PROSJEČNA OCJENA: 90

 

Portal je prije svega logička igra, koja se igra iz prvog lica. Budite se u ćeliji i saznajete da ste vi pokusni kunić koji će isprobati portal gun, kroz igru vas vodi GladOS(umjetna inteligencija koja upravlja tim mjestom). Cilj je doći do kraja levela. Na početku ćete dobiti plavi portal gun koji otvara ulaz, izlaz vam je određen unaprijed. Kasnije, kada nadogradite portal gun ćete sami morati odrediti ulaz i izlaz. Igra kroz daljnje napredovanje postaje sve teža, ali GladOS postaje sve duhovitiji. Igra je pri kraju stvarno smiješna :D Uključite subtitlese, teško da ćete ga razumjeti. Igra je jako zabavna. Mnogi su ju odmah privoljeli. Činjenica jest, da ovakvu igru nigdje nećete naći. Humor i logika - Valve je jedan od rijetkih koji to može ujediniti na pravi način, a da pritom bude zabavno.

 

 

SYSTEM REQUIREMENTS

 

Minimum: 1.7 GHz Processor, 512MB RAM, DirectX® 8.1 level Graphics Card (Requires support for SSE), Windows® Vista/XP/2000, Mouse, Keyboard, Internet Connection

 

Recommended: Pentium 4 processor (3.0GHz, or better), 1GB RAM, DirectX® 9 level Graphics Card, Windows® Vista/XP/2000, Mouse, Keyboard, Internet Connection

Normal's overrated!
Moj PC  
3 0 hvala 5
15 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Evo i od mene jedna:

FEAR 2 Project Origin - 2009. godina


Fear je poznat kao FPS pucačina sa horror elementima, po mnogima je drugi dio bolji i zanimljiviji od prvog dijela, igra je zanimljiva no i predvidljiva, prepuna skriptiranih scena koje potpomagaju stvaranju atmosfere, igra je relativno kratka i nema neku punavljajuću vrijednost, no tu je zato multiplayer. u igri se nalazi i svakome poznati bullet-time. igra je dosta mračna i uglavom se odvije po zatvorenim prostorima, no ima i iznimki.

Priča se nastavlja tamo dje je stao prvi dio, a sama igra otpočinje jednom doista impresivnom scenom.

Fear nije igra koju ćete poželjeti ponovno prijeći nakon što je odigrate no to uopće ne znači da je loš, jednostavno nema ono nešto da privuće igrače natrag na ponovno prelaženje.

što se tiče tehničke strane igre igru vrti dosta brz engine Lihtech, grafika je solidna, no nije na razini ostalih FPS-ova 2009., zvuk i zvučni efekti su dosta dobri u također pridonose stvaranju atmosfere.

Fear 2 je jedna prosječna pucačina koju od ostatka dijelom izdvajaju bullet-time i elementi horrora. Ocjena 75/100


Minimalna konfiguracija:

Procesor: P4 2.8GHz (3.2GHz Vista)/Athlon 64 3000+ (3200+ Vista)
Grafička: DX9-capable graphics card with 256MB (SM 2.0b). NVidia 6800 or ATI X700.
RAM memorija: 1GB (1.5GB Vista)
Hard disk: 12GB
OS: Windows XP SP2/Vista SP1

Preporučena konfiguracija:

Procesor: Core 2 Duo 2.2GHz processor family / Athlon 64 X2 4400 + (required for host MP)
Grafička: Fully DX9-compliant graphics card with 512MB (SM 3.0). NVidia 8600 GTS or ATI HD 2900 XT.
RAM memorija: 1.5GB
Hard disk: 12GB
OS: Windows XP SP3/Vista SP1

Slike:

 

 

Cover Cover
Siddharta - "saznanje se može saopštiti, no ne i mudrost. Ona se može naći, u njoj se može živjeti i biti ponesen njome, ali se ne može iskazati i naučiti."
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2009 14:01 (thuglife).
Moj PC  
4 0 hvala 4
15 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Jeli se meni cini ili nema u listi Obliviona?!?!?!?

Zieg Heil!!!! Heil Hitler!!! GO HITLER, GO HITLER!!!
 
0 9 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Popis FPS igara od 2000. godine do danas
Living.Dead kaže...

Jeli se meni cini ili nema u listi Obliviona?!?!?!?

to nije shooter iz prvog lica

to je RPG koji se može igrat iz trećeg i prvog lica

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Popis FPS igara od 2000. godine do danas
doxy kaže...
Living.Dead kaže...

Jeli se meni cini ili nema u listi Obliviona?!?!?!?

to nije shooter iz prvog lica

to je RPG koji se može igrat iz trećeg i prvog lica

Nije li naslov teme popis FPS igara, a ne FPS shootera?

Znam i ja da nije čistokrvni FPS no može se igrati iz 1. lica stoga mislim da spada na listu.

Siddharta - "saznanje se može saopštiti, no ne i mudrost. Ona se može naći, u njoj se može živjeti i biti ponesen njome, ali se ne može iskazati i naučiti."
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2009 14:07 (thuglife).
15 godina
protjeran
offline
RE: Popis FPS igara od 2000. godine do danas
thuglife kaže...
doxy kaže...
Living.Dead kaže...

Jeli se meni cini ili nema u listi Obliviona?!?!?!?

to nije shooter iz prvog lica

to je RPG koji se može igrat iz trećeg i prvog lica

Nije li naslov teme popis FPS igara, a ne FPS shootera?

Znam i ja da nije čistokrvni FPS no može se igrati iz 1. lica stoga mislim da spada na listu.

pa oblivion je i TPS

a fps je ... hm... FIRST PERSON SHOOTER

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
16 godina
offline
RE: Popis FPS igara od 2000. godine do danas
Pa FPS je skraćenica za First-person shooter
14 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Mogu li se na popis uvrsiti i neki tactical shooteri koji kombiniraju obje perspektive?

 

Kao primjer uzet ću Conflict serijal jer sam igrao Desert Strike Storm. Igrač tijekom trčanja, postavljanja bombe i sl. gleda iz trećeg lica, ali klikanjem na desnu tipku miša pogled se mijenja u prvo lice. U praksi se uglavnom koristi prvo lice kod pucanja, iako se može pucati i u TPS-u (samo što tada nije toliko precizno). Spada li ovakva igra na listu?

 

EDIT: Desert Strike, Desert Storm, uvijek ih miješam.

There is no place like 127.0.0.1
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2009 2:11 (andy0101).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Kako je onda Portal dospio na listu?

Normal's overrated!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Popis FPS igara od 2000. godine do danas
Horagio kaže...

Kako je onda Portal dospio na listu?

Mene pitaš? Nemam pojma o gameplayu Portala, ali Conflict igre koriste TPS kao primarni način igranja. Prebacivanje u FPS mod je kao dodatak, može ga se ali i ne mora koristiti. Tijekom svih radnji (osim pucanja, čak ni to nije uvijek u FPS-u) koristi se TPS.

 

EDIT: došlo je do nesporazuma.

There is no place like 127.0.0.1
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2009 14:47 (andy0101).
16 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Ne. Portal se odvija iz prvog lica, ali nije nikakav shooter.

Normal's overrated!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Popis FPS igara od 2000. godine do danas
Horagio kaže...

Ne. Portal se odvija iz prvog lica, ali nije nikakav shooter.

Isto sa oblivion. Nije bas ono shooter ali je iz prvog lica(moze i iz treceg ali...). Jednostavno zapucas koju vatrenu kuglu ili strijelu.

Zieg Heil!!!! Heil Hitler!!! GO HITLER, GO HITLER!!!
16 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

koliko se sićam u hitmanu 2 si mogao birati hoćeš li igrati iz prvog ili trećeg lica

Konzolitis - destroying games since PS 2
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Battlezone 2

Battlezone 2 : Combat Commander (2000)

 

Igra koja je izašla početkom 2000. godine. U to vrijeme imala je impresivnu grafiku i engine koji je znao iskoristiti sve grafičke mogućnosti tadašnjih grafičkih kartica. I dan danas je teško pronaći igru koja joj je žanrovski slična i samim time predstavlja jedinstveno iskustvo. Battlezone 2 je primarno SF FPS, a ujedno je i RTS i TPS. Također ste mogli ulaziti u sva vozila i mechove koji su se nalazili na bojištu. Genijalna stvar, pogotovo ako uzmemo u obzir koliko je igra stara.

 

Prosječna ocjena: 75/100

 

Gameplay video ->

Recenzija -> http://www.gamespot.com/pc/strategy/battlezone2combatcommander/review.html

Demo download -> http://www.fileplanet.com/31138/0/0/0/1/section/Demos

 

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2010 2:04 (scorpion667).
Moj PC  
1 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Carnivores : Cityscape (2002)

 

Zadnji nastavak legendarnog serijala gdje je glavni cilj lovljenje dinosaura i skupljanje trofeja. Prvi Carnivores izašao je davne 1998 i bio je jedna od prvih FPS igara koja je nudila ogromna prostranstva kojima ste mogli neometano šetati. Ovaj nastavak Carnivoresa odmakao se od koncepta koji je bio u prva 3 dijela i pretvorio se u samo još jedan Run&Gun FPS (iako sasvim solidan). Još samo da napomenem da je ovaj nastavak Carnivoresa rađen na Serious Sam Engineu.

 

Prosječna ocjena : 57/100

Minimalna konfiguracija : P3 450 MHz, 64MB RAM, 16MB grafička, 450 MB prostora na disku

Gameplay video ->

Recenzija -> http://www.gamespot.com/pc/action/carnivorescityscape/review.html?tag=tabs%3Breviews

Demo download -> http://www.fileradar.net/files/view/Carnivores-Cityscapes_Carnivores-Cityscape-Demo/1715

Carnivores Carnivores
Carnivores Carnivores
Carnivores Carnivores
   

 

CHROME (2003)

 

Engine koji koristi današnji Call Of Juarez Bound In Blood vuče svoje korijene baš iz ove igre koja je izašla krajem 2003. godine. U svoje vrijeme bila je nevjerovatno grafički impresivna i malo koji stroj ju je mogao vući na maksimalnim detaljima. Radnja igre odvija se u 22. stoljeću gdje svemirskim prostorom uglavnom dominiraju razne korporacije. Vi se nalazite u ulozi plaćenika (Bolt Logan) koji u jednoj misiji biva prevaren od strane svog partnera. Priča je jako dobro napisana i što dalje napredujte kroz igru otkrivati će te sve više zanimljivih detalja. Bit će tu puno pucanja, snajperisanja, vozanja ludih vozila i prevrata u priči. Svakako odigrati, ako ništa barem probati.

 

Prosječna ocjena : 70/100

Minimalna konfiguracija : P3 850 MHz, 256MB RAM, 32MB grafička, 1700 MB prostora na disku

Gameplay video ->

Recenzija -> http://www.gamespot.com/pc/action/chrome/review.html?om_act=convert&om_clk=gssummary&tag=summary%3Bread-review

Demo download -> http://www.gamershell.com/download_3270.shtml

 

Chrome Chrome
Chrome Chrome
Chrome Chrome
Chrome Chrome
Chrome Chrome
Chrome Chrome
      

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2010 2:09 (scorpion667).
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Mortyr 2  (2005)

 

Za razliku od prvog nastavka (koji je izašao krajem 1999. godine) Mortyr 2 odbacio je SF elemente koji su bili nazočni u prvome dijelu i pretvorio se u standardni WW2 FPS. Uglavnom riječ je o jednom prosječnom FPS-u koji se od drugih sličnih WW2 pucačina razlikuje jedino po poprilično dobrom level designu.

 

Prosječna ocjena : 58/100

Minimalna konfiguracija : P3 800 MHz, 128 MB RAM, 32MB grafička, 300 MB prostora na disku

Gameplay video ->

Recenzija -> http://www.gamespot.com/pc/action/mortyr2/review.html

Demo download -> http://www.gamershell.com/download_7035.shtml

Mortyr 2 Mortyr 2
Mortyr 2 Mortyr 2
Mortyr 2 Mortyr 2
Mortyr 2 Mortyr 2
   

 

PARIAH (2005)

 

Nalazite se u ulozi Dr. Jack Masona. Igra počinje tako da u transportnom brodu prevozite neku misterioznu ženu koja je kriogenički zamrznuta. Nakon nekog vremena transportni brod biva pogoćen i ta žena pobjegne. Sada je na vama da je pronađete. Pariah ima uglavnom sve što jednom FPS-u treba, a kao glavne mane najčešće su se navodili loš AI neprijatelja i priča koja je teška za pratiti.

 

Prosječna ocjena : 69/100

Minimalna konfiguracija : 1.4 GHz CPU, 256 MB RAM, 32MB grafička (GeForce 3 ili bolje), 3000 MB prostora na disku

Gameplay video ->

Recenzija -> http://www.gamespot.com/pc/action/pariah/review.html?om_act=convert&om_clk=gssummary&tag=summary%3Bread-review

Demo download -> http://download.cnet.com/Pariah-single-player-demo/3000-7441_4-10415670.html

Pariah Pariah
Pariah Pariah
Pariah Pariah
Pariah Pariah
Pariah Pariah
     

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2010 2:15 (scorpion667).
Moj PC  
1 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

SERIOUS SAM 2  (2005)

 

Mislim da za ovu igru ne treba nikakvo posebno objašnjenje. Još jedan nastavak najpopularnijeg hrvatskog FPS-a. Nažalost ovaj nastavak nije uspio ponoviti slavu prethodnika. Ovaj put je sve nekakvo šareno i djetinjasto, ali u isto vrijeme i urnebesno zabavno.

 

Prosječna ocjena : 75/100

Minimalna konfiguracija : 1.5 GHz CPU, 256MB RAM, Grafička kartica kombatibilna s DirectX 8.0

Gameplay video ->

Serious Sam 2 Serious Sam 2
Serious Sam 2 Serious Sam 2
Serious Sam 2 Serious Sam 2
Serious Sam 2 Serious Sam 2
    

 

GENE TROOPERS  (2006)

 

U dalekoj budućnosti (i u drugoj galaksiji) tiranska vlada kontrolira sve planete uz pomoć svojih super vojnika. U želji za još većom moći temeljito tragaju za za superiornom DNA koju bi mogli iskoristiti za dobivanje još jačih vojnika i oružja. Tada u priču upadate vi (Johansson Bridger) koji se zajedno sa svojom kćeri nalazio na civilnom transportu kojeg su napali raideri. Tada je prisilno natjeran da sudjeluje u GT programu. Nakon što se probudi iz umjetno izazvane kome otkriva da ima razne super moći koje su bile rezultat genetskog eksperimentiranja, ali s jednom razlikom - proces mu nije isprao mozak kao ostalim vojnicima. Iz pritvora bježi uz pomoć 2 plaćenika koji će ga, kako igra prolazi, uvlačiti u sve kompleksniju i kompleksniju priču.

Što se same igre tiče riječ je o FPS-u s mnogo uzora (Unreal 2, Deus Ex, Tron 2.0....) što se vidi po raznim elementima igre. U igri također ima dosta RPG elemenata (npr. nadogradnje moći).

 

Prosječna ocjena : 50/100

Minimalna konfiguracija : 1.8 GHz CPU, 512MB RAM, 128 MB grafička s podrškom za DirectX 9.0c, 4 GB prostora na disku

Gameplay video ->

(zapravo je trailer ali ima u njemu gameplaya)
Gene Troopers Gene Troopers
Gene Troopers Gene Troopers
Gene Troopers Gene Troopers
Gene Troopers Gene Troopers
Gene Troopers Gene Troopers
     

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Moj PC  
2 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

PROJECT : SNOWBLIND  (2005)

 

Radnja igre odvija se 2065. godine u Hong Kongu. Grad biva napadnut od strane neprijatelja (Republic) koje predvodi odmetnuti kineski general Yan Lo. Vi ste Nathan Frost, poručnik u Liberty Coalitionu, koji biva teško ozljeđen prilikom napada na grad. Tijekom operacije život će mu spasiti razni eksperimentalni nano implanti koji su mu stavljeni u tijelo. Vaš cilj je doći do generala i zaustaviti njegov plan da postavi EMP bmbe u New Yorku, Parizu i Hong Kongu koje bi ugasile svu tehnologiju u tim gradovima i tako odveli svijet u tehnološko mračno doba.

Project Snowblind je FPS koji najviše podsjeća na legendarnog Deus Ex-a. Tu su implanti, tu su hrpe načina da se završi jedna misija..... jedina razlika je zapravo što je ova igra više skoncentrirana izravnu borbu, a ne toliko na šuljanje.

 

Prosječna ocjena : 77/100

Minimalna konfiguracija : 1.5 GHz CPU, 256MB RAM, 64MB DirectX 9 grafička, 3000 MB prostora na disku

Gameplay video ->

Recenzija -> http://www.gamespot.com/pc/action/snowblind/review.html?om_act=convert&om_clk=gssummary&tag=summary%3Bread-review

Demo download -> http://www.gamershell.com/download_8867.shtml

Project : Snowblind Project : Snowblind
Project : Snowblind Project : Snowblind
Project : Snowblind Project : Snowblind
Project : Snowblind Project : Snowblind
    

 

RED OCEAN  (2007)

 

Vi ste Jack Hard. Ronioc koji je unajmio još jednog ronioca da mu pomogne istražiti staru sovjetsku podmornicu. Jack prilikom istraživanja naiđe na ulaz u nekakav podzemni kompleks blizu podmornice. Radi se o tajnoj sovjetskoj bazi koju su preuzeli teroristi.

O samoj igri nema se baš što puno reći. Red Ocean je klasični FPS koji nije donio nikakvu inovaciju u žanr.

 

Prosječna ocjena : 50/100

Minimalna konfiguracija : 1.8 GHz CPU, 512 MB RAM, 64 MB grafička kompatibilna sa DirectX 8.1, 800 MB prostora na disku

Gameplay video ->

Demo download -> http://www.fileshack.com/file.x/10321/Red+Ocean+Demo

Red Ocean Red Ocean
Red Ocean Red Ocean
Red Ocean Red Ocean
Red Ocean Red Ocean
Red Ocean Red Ocean
     

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2010 2:21 (scorpion667).
Moj PC  
3 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
RE: Popis FPS igara od 2000. godine do danas
thuglife kaže...
doxy kaže...
Living.Dead kaže...

Jeli se meni cini ili nema u listi Obliviona?!?!?!?

to nije shooter iz prvog lica

to je RPG koji se može igrat iz trećeg i prvog lica

Nije li naslov teme popis FPS igara, a ne FPS shootera?

Znam i ja da nije čistokrvni FPS no može se igrati iz 1. lica stoga mislim da spada na listu.

Oblivion je prije svega RPG i to svatko zna. To što je u zadnje vrijeme trend da svaki RPG bude iz prvog lica nema nikakve veze sa FPS-om kao žanrom. FPS-ovi su ipak malo jednostavniji od toga.

 

 

 

@Horagio - Portal je uglavnom svugdje opisivan kao "čudan" FPS ili FPS/logička igra. Iz tog razloga, a i iz razloga da imamo cijelo vrijeme portal gun i pogled iz prvog lica igra je dospjela na listu. Ne moraju svi FPS-ovi biti nasilni.

 

Još netko je pitao može li se ovdje uvrstiti TPS ako ima mogućnost odabira igranja iz prvog lica. Odgovor je DA, ali samo oni TPS-ovi gdje imaš mogućnosti odigrati CIJELU igru first person ili third person. Nikako one igre gdje se može samo povremeno pogled mijenjati iz 3rd u 1st. Iz tog razloga Deadly Dozen je izbačen s liste.

 

 

P.S. Hajde ekipa aktivirajte se malo. Nabacite pokoji opis igre pa da napokon popunimo ovu listu. Kao što vidite po par mojih prijašnjih poruka tolerirat će se i dupli, trodupli itd. postovi ako imaju valjan razlog (Npr. u slučaju ovih mojih opisa koji se nalaze  iznad ove poruke - 3 igre u jednoj poruci su previše, a kako ima ograničenje na samo 10 slika po poruci onda bih bio prisiljen staviti 3 screenshota po igri što je premalo)

 

 

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2009 18:09 (scorpion667).
16 godina
online
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Ne vidim na popisu The suffering (2004) kao niti nastavak.

Odlična igra.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Popis FPS igara od 2000. godine do danas
191x7 kaže...

Ne vidim na popisu The suffering (2004) kao niti nastavak.

Odlična igra.

E vidiš baš sam razmišljao o tome da li ću staviti The Suffering (pošto ima mogućnost odabira da se cijela igra igra iz prvog lica). Pa ako se ostali slažu neka kliknu na "thumb-up" iliti "slažem se" i uvrstit ću je.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
16 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Project IGI  (2000)

 

Legendarni FPS iz davne 2000-te godine. Vi ste David Lewelyn Jones, bivši član SAS-a, koji sada radi kao freelance operativac za Britansku i Američku vladu. Project IGI nudio je idealnu kombinaciju stealtha, nadziranja i akcije. Zapravo, o kakvoj igri se radi može se najlakše predočiti jednim natpisom koji se nalazio na stražnjem coveru igre : Sneak your way in - shoot your way out. Must-play za sve ljubitelje ovakvih igara. Čak štoviše - obavezna literatura.

 

Prosječna ocjena : 70/100

Minimalna konfiguracija : P2 300 MHz, 64 MB RAM, 8 MB 3D kartica, 500 MB prostora na disku

Gameplay video ->

 

Recenzija -> http://www.gamespot.com/pc/action/projectigiimgoingin/review.html

Demo download -> http://www.fileshack.com/file.x/870/Project+IGI+Demo

Project IGI Project IGI
Project IGI Project IGI
Project IGI Project IGI
Project IGI Project IGI
Project IGI Project IGI
     

 

TIMESHIFT  (2007)

 

Timeshift je jedan od onih FPS-ova koje ili volite ili mrzite. Sredine gotovo da i nema. Priča se vrti oko Dr. Krone-a koji je ukrao specijalno odijelo s kojim može putovati kroz vrijeme. On je nešto učinio i stvorio je novu alternativnu stvarnost. Vi dobivate eksperimentalno beta odijelo i na vama je da zaustavite ludog doktora.

Glavna odlika Timeshifta je ta što vam odijelo omogućava da zaustavite vrijeme, da ga usporite ili pak da ga vraćate unazad. Unatoč tome što mnogi kritičari kažu riječ je o jednom vrlo zabavnom FPS-u.

 

Prosječna ocjena : 73/100

Minimalna konfiguracija : 2.0 GHz CPU, 512 MB RAM, 128 MB grafička s podrškom za pixel shader 2.0, 8GB prostora na disku

Gameplay video ->

 

Recenzija -> http://www.gamespot.com/pc/action/timeshift/review.html

Demo download -> http://www.gamershell.com/download_21417.shtml

Timeshift Timeshift
Timeshift Timeshift
Timeshift Timeshift
Timeshift Timeshift
Timeshift Timeshift
     

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2010 2:25 (scorpion667).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Bioshock (2007)

 

Bioshock je FPS kojeg je razvio i izdao 2K Games 2007. godine.

 

Setting je postavljen u alternativnoj povjesti 1960. godine. Igrač preuzima ulogu jedinog preživjelog iz aviona koji se srušio negdje u Atlantskom oceanu. Jedini izlaz iz vode igrač pronalazi u malom otoku sa svjetionikom. Tu priča počinje kako se Jack (naš protagonist) spušta u podvodni grad koji je zamišljen kao najslobodnije i najljepše mjesto na svijetu. Na žalost sudbina je imala drugačije namjere.

 

Bioshock sadrži elemente klasičnog RPG naslova iako samo u tragovima. Napredak igrača, nadogradnja oružja i nešto malo magje osiguravaju da Bioshock nudi taman dovoljno raznolikosti u borbama da ne ostane klasičan FPS.

 

 

 

Vrhunska ideja, odličan setting, dobar gameplay i zanimljiva priča osigurali su da Bioshock dobije jako dobre kritike i da bude prilično dobro prihvaćen što od recenzenata što od samih igrača. Što ovu igru čini jednom od boljih FPS-ova 2007. pa čak i globalno.

 

Prosječna ocjena: 95/100

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
 
3 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Bioshock je dobio 96(PC verzija) na metacriticu.

Normal's overrated!
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Far Cry (2004)

 

Far Cry je fantastični FPS koji je razvio njemački Crytek a izdao Ubisoft.

Far Cry je prvenstveno  poznat po svojoj kvalitetnoj priči i po velikom pomaku u grafičkom prikzu igre. Isto tako bila je to igra koja je svijetu predstavila Cry Engine.

 

Naš protagonist u igri je bivši član specijalnih jedinica američke vojske Jack Carver koji je 'zapeo' na misterioznom otoku. U potrazi je za novinarkom koju je doveo do otoka kako bi istražili aktivnosti na istome, a koja je nestala nakon što je njihov brod uništila grupa plaćenika. Igra uključuje mnoge teatralne trenutke i napeta je od početka do samog kraja.

 

Od protivnika igrač se susreće sa raznim genetski modificiranim bićima kao i sa običnim ljudima.

 

Teren na otoku je raznolik i to je nešto što je svakako privuklo mase, budući da je sam prikaz bio nešto novo, i nešto najbolje u ono vrijeme.

Okoliš unutar igre pruža igraču dovoljno mogućnosti za različite pristupe igri, a ovisno o tome različito reagiraju i protivnici tako da se svakom malom bitkom unutar igre otkrije nešto novo i svaka je različita.

 

Igra također ima multiplayer sa 3 različita game moda. Deathmatch, Team deathmatch i Assault (attack/defend).

 

 

 

Igra je doživila jako dobar prijem ponajprije zbog zanimljive priče i grafičke superiornosti za to vrijeme.

 

Prosječna ocjena: 89/100

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
 
11 0 hvala 8
16 godina
neaktivan
offline
Popis FPS igara od 2000. godine do danas

Veliko hvala svima koji pomažu, pogotovo Horagiu, Danny_HR i big_guy-u, kao i Armoru i piratu na podršci još od početka. I naravno ostalim forumašima koji su davali razne prijedloge i sugestije. Da postoji gumbić za "Veliko hvala" svima bih vam ga kliknuo 10 putaCool

 

P.S. odkad je lista prvotno napravljena dodano je još nekih 60 do 70 igara koje sam našao pretraživajući razne stranice + nekih 5 igara što su forumaši predložili. Trenutno se na listi nalazi 321 igra.

 

Idemo dalje s opisima......

 

Code of Honor 2: Conspiracy Island  (2008)

 

Vi ste narednik Boulet, član elitnog tima koji su poslani na nekakav udaljeni otok na pacifiku kojeg su preuzeli plaćenici i poubijali sve znanstvenike. O samoj igi se nema baš što puno za reći osim da je prekratka i prelagana. Code of Honor serijal nikada nije bio nešto naročito popularan, a ni kritičari ga ne vole. A budući da ovaj serijal stalno dobiva nove ekspanzije i nastavke možda bi se moglo reći da je našao svoju publiku.

 

Prosječna ocjena : 33/100

Minimalna konfiguracija : Windows 2000/XP/Vista; DirectX 9.0c; 2.0 GHz processor; 512 MB RAM; GeForce 5700 or Radeon 9700 with 128 MB; 3 GB hard disk space; internet or LAN connection

Gameplay video ->

Recenzija -> http://pc.ign.com/articles/901/901117p1.html

Demo download -> http://www.gamershell.com/download_28910.shtml

Code Of Honor 2 Code Of Honor 2
 

 

 

Code Of Honor 2 Code Of Honor 2
Code Of Honor 2 Code Of Honor 2
Code Of Honor 2 Code Of Honor 2
Code Of Honor 2 Code Of Honor 2
When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2010 2:29 (scorpion667).
Moj PC  
4 0 hvala 4
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Igropedije, liste, popisi i sl.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice