Overwatch (Blizzard studios)

poruka: 3.497
|
čitano: 381.028
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Wack kaže...

Ja nisam strucnjak ni blizu,ali ono sto sam procitao je da igra koristi favor the shooter kad se pravi kompenzacija na lag.
Ako sam dobro shvatio znaci ako drugi lik laga tebi to nije bitno ti ako si ga pogodio pogodak/dmg ili eventualni kill ti ide.
Sada kad onaj kojem je lagalo gleda kill cam bar zadnjih 0.5 sec ako ne i vise njemu ce to liciti na crap teski jer dash,blink i slicno od takvih heroja ako ima laga kad se kill cam gleda nece valjati.
Meni licno AKO sam shvatio ovo mozda i nisam u pravu favor the shooter odgovara,milion puta u drugim igrama lik trci pogadjam ga ali nista jer laga,ovdje i ako laga ako ga pogodim dobijem hit reg.

BF nisam dugo igrao tako da su mozda i vjerovatno popravili to ali meni je BF3 mislim da je bio najgore iskustvo sa lagom,i smrti iza zidova bilo ni blizu nesto tako lose u OWu nisam dozivio.

PS:Vec sada imas 60tick servere,kad pravis custom game oni su automatski na 60 tickova.

Evo i ovo sigurno ce bolje od mene objasniti a opet kazem mozda ja nisam ni najbolje shvatio jer ovo nije moje polje znanja :)
Evo link ako te zanima:

 

Favor the shooter je ok i slazem se s takvom politikom. Samo što onda ostaje problem (a primjetim to u skoro svakom meču) da kada aktiviraš neki skill koji te spašava ili jednostavno skreneš u stranu da izbjegneš protivnicki napad koji npr. stiže za 0,2 sekundi nakon tvoje reakcije i vidiš da si ga izbjegao, ali server to ne registruje dovoljno brzo i onda pogineš. Na kill cam-u to jednostavno izgleda kao da nisi uopce reagirao jer je server odbacio tvoju kretnju, vjerovatno zbog favor the shooter. I mene zanima da li bi prebacivanje na 60 tick bar djelomično popravilo taj problem ili je to jednostavno do laga.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
HAL kaže...

Nego pošto sam skužio da se kužiš u dosta IT stvari vezanih uz igre, jel ovaj 20 tick o kojem se mantra stalno, ima stvarno takvog utjecaja na igru tipa OW?

 

Btw., negdje sam pričitao da će serveri za ranked biti 60Hz. Ja nisam neke pretjerane probleme imao do sada, osim onog usual laga, kad je meni konekcija u banani iz nekog razlika.

Bolje bi bilo da je u pitanju 60 ili 120, ali 20 samo znači da je igra znatno nježnija prema lagu i lošim vezama, nego što su to 60Hz serveri. To u praksi znači da će klijent slati stanje serveru 20 puta u sekundi i da će rezultate interpolirati sa simulacijom na serveru na osnovu tih podataka. U praksi, što je manja učestalost osvježavanja, to će onome tko ima dobru vezu sustav registracije pogodaka biti neprecizniji u smislu da ćeš ponekad promašiti ili pogoditi ako se radi o rubnom slučaju, bez obzira jesi li stvarno pogodio ili promašio (nepreciznost ide u oba smjera pa pomaže i odmaže). Za one s lošim vezama igra će također olakšati igranje, ali i biti nepreciznija, nego da se radi o učestalijem osvježavanju. No, radi se o razmacima od 20 ms, što je ispod neke strašne granice uočljivosti. U kombinaciji s pingom, latencijom monitora, lagom kontrola, latencijom mozga i ruke, u igri koja je prilično spora (kao što je spor Overwatch) to nije pretjerano strašno. Za igru kao Quake 3 Arena u LAN-u, tako nešto bi bilo dosta sporo, jer je igra brža i ima jako puno 1-shot mehanike. Za igre koje se odvijaju online s pingovima od 30-50-80, nema neke velike razlike. Broj osvježavanja pozicija je tu samo jedan faktor od njih desetke.

 

Stvar s FTS-om (favor the shooter) funkcionira tako da onaj tko puca ima prednost, s time da Blizzard u Overwatchu ne koristi baš FTS striktno, nego prednost daje mitigaciji pogotka, što je super, jer sprječava umiranje iza zida kakvo se događa u drugim pucačinama. Kako je server bog i batina, uvijek će biti važno što se događa i što server "zna". Npr. iako si shooter, ako sam ja prije tebe ušao u ice shield, iako ti to još ne vidiš, a ako server to zna, nećeš me raniti. Metak će me pogoditi na tvom ekranu, ali kako sam ja već zapravo u iceblocku, neću biti ranjen. Što je manji ping do servera, to će se manje događati situacije da nam se ne slažu podaci, ali glavni je server, on je u sredini, jer od mene prima informacije sa zakašnjenjem mog pinga, a od tebe zakašnjenjem tvog i stvarna situacija se kalkulira na razina toga, dakle, u sredini.

 

To je pojednostavljeno, jer osim tog jednostavnog mehanizma, imaš interpolaciju, spremnike naredbi, korekcije, simulacije na dvije lokacije (server/klijent), limite kod interpolacije (velike razlike se vjerojatno neće uzimati za ozbiljno, da se ne dogodi kao u nekim igrama da netko s ogromnim pingom ima prednost jer jer shooter, a ima ping znatno viši od metinog). 

 

Nažalost, servera u Hrvatskoj nemamo, nama je 20Hz uglavnom ok (ne baš idealno, ali ok), a 60 je super ludnica. Da smo negdje s pingom od 10ms, bilo bi značajno glađe da ide sve sa 60Hz i 20Hz bi strašno iritiralo. Srećom, mislim da ni igrača s pingom koji je velik neće baš biti puno. 

16 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Mene ko Reinharda redovno ubijaju iza shielda jer kasne informacije i ja ga dignem ali posto igra daje prednost shooteru onda padam mrtav. Igram relativno agresivno ali cesto backpedlam u zadnji tren gdi imam stotinjak HP-a i redovno umirem jer mi ne prizna da sam digao shield na vrijeme. Samim time sam morao smanjit agresivu i prije dici shield da bih prezivio pogodak u mene koji se zapravo nije desio, ali je server pocastio shootera.
Nadam se da bude 60Hz to popravilo a do onda budem vise pazio gdi se zaletavam.
14 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Tonči kaže...

 No, radi se o razmacima od 20 ms, što je ispod neke strašne granice uočljivosti. 

 

 

Zar nije razmak od 50 ms? Ako osvjezava 20 puta u sekundi onda je 1000ms/20 = 50ms

 

 

Stvar s FTS-om (favor the shooter) funkcionira tako da onaj tko puca ima prednost, s time da Blizzard u Overwatchu ne koristi baš FTS striktno, nego prednost daje mitigaciji pogotka, što je super, jer sprječava umiranje iza zida kakvo se događa u drugim pucačinama.

 

Hmm, mislim da se meni par puta desilo da me ubijaju iza zida, mada to nemogu garantovat.

Ali češto mi se dešavalo u nekim drugim situacijama da sam reagirao na vrijeme na svojoj klijent strani ali nije registrirano pa sam poginuo (kao što napisah post prije). Da li bi takve stvari bile rijeđe da radi na 60tick?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 14:01 (AFARON).
15 godina
online
Overwatch (Blizzard studios)

@Tonči - Overwatch-u je i u 20 Hz mode-u podešen klijent da šalje 60 puta u sekundi, ali server prema svim igračima šalje 20 puta u sekundi.

 

Ja na ovim serverima što igram, uglavnom imam 40-60 ms pinga, neki u grupi su rekli da su imali bolji hitreg kada su nešto downloada-li, tj. ping im je narastao. Može biti samo placebo.

 

Znači, onaj sa "pristojnim" pingom, koji ne petlja sa netlimiterima i slično će uvijek biti u "zaostatku" u odnosu na one koji ili igraju iz Australije s nama ili se "igraju sa net-om."

 

Taj problem je očit kada npr. igraš s Widowmaker-om ili te protivnički Widowmaker gađa. Ti recimo imaš 50ms, on ima 200ms ping. On će informaciju o tvojoj lokaciji dobiti, napucati te, tek onda ćeš ga vidjeti. Ako je taj drugi igrač sa "netcode prednosti" iole precizan ti si mrtav prije nego ga vidiš.

 

Znači, taj kompletni Favor the shooter je onak, meh. Imao sam situacija gdje sam pogodio Farah u zraku, ona bila mrtva, ali je tipa 0,1s nakon smrti ispucala rakete (koje doduše duže putuju od metka) i imali smo fini trade-kill (siguran sam da je dotični igrač ispucao rakete na vrijeme na svojem klijentu, ali ja tu informaciju nisam dobio na vrijeme).

 

Ruku na srce, ja nemam namjeru igrati competitive, ali i u PuG play-evima će takvo iskustvo biti jako iritantno, ako bar malo ne poprave situaciju.

 

@NEW_MAN, da, bilo je puno situacija da ti digneš štit, ja stojim iza štita i pucam, a ono padnem mrtav od lika koji "puca kroz štit". Na killcam-u je ispalo da si ti digao štit 0,2s nakon što je lik počeo pucati po meni... Iako smo i ti ja "znali" da si ga digao na vrijeme.

 

Da li bi dizanje tickrate-a na 60Hz ispravilo hrpu ovih situacija (od servera prema klijentima), ne znam, ali mislim da bi ih bar malo popravilo.

 

@AFARON, bi, bar malo popravilo situaciju, s obzirom da je ping limit navodno 250ms - uvijek će onaj koji puca a ima viši ping biti favored sa trenutnom implementacijom netcode-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 14:07 (TomoR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)

Ovo je popis heroja koje sam igrao, ali na kraju dana igram uvijek i stalno Reinhardta. Igram ga stalno jer ga skoro nitko ne igra i kad igraju ne igraju kak spada pa bolje onda da ja igram nego da me drugi zivciraju.

Mozete me dodat za frenda prek BombtrackM#1401

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 14:15 (NEW_MAN).
16 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
NEW_MAN kaže...
Mene ko Reinharda redovno ubijaju iza shielda jer kasne informacije i ja ga dignem ali posto igra daje prednost shooteru onda padam mrtav. Igram relativno agresivno ali cesto backpedlam u zadnji tren gdi imam stotinjak HP-a i redovno umirem jer mi ne prizna da sam digao shield na vrijeme. Samim time sam morao smanjit agresivu i prije dici shield da bih prezivio pogodak u mene koji se zapravo nije desio, ali je server pocastio shootera.
Nadam se da bude 60Hz to popravilo a do onda budem vise pazio gdi se zaletavam.

 Ja sam baš ovo pitanje postavio iz razloga što dosta čitam o tome, a meni se nije nikada dogodio takav ekstrem.

12 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

igra je prevuse zarazna. Svaku vecer igram sa frendom i njegovima iz norveske.

Najbolji mi je onaj mali sto izgradi turret xD. I samo stane ovaj spred njega sa shieldom i healer = gg defense haha

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Baš to, ja u zadnje vrijeme igram stalno s Reinhardtom 

 

Količina killova po partiji mi je strašno pala dolje, ali nevjerovatno koliko se strateški može on odigrati.

Još sam dobio Bloodhardt skin, koji izgleda brutalno dobro 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

sve više i više me živciraju hebeni torbjorn i njegov turret i bastion kad se pretvori u turret koji je po meni malo op jer skine ti 250 healtha onak za manje od sekundu i jednostavno ako te je vidio-gotov si.

nemaš vremena ni reagirati , na daleko je precizan za popizdit, nema spread metaka ...neznam užasno me frustriraju ta dva govanca u zadnje vrijeme.

ajde hebote od 21 heroja najjači su faking turreti.

i onda ekipa plače za mcraea koji po meni nije ni najmanje op , nego je jednostavno lijek za full bliske borbe i one heroje tipa genji i njemu slične.

blizzard neka riješi samo bastiona dok se pretvara u turret , to im mora biti prioritet.

i još sam zaboravio njegov ulti di se pretvara u tenkića kojem se povećava health na 500 i maltene ga je nemoguće uništiti ,a da ne kažem kad krene skakat i pucat te kakav ima splash damage.....jedna riječ : UŽAS.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
AFARON kaže...
Tonči kaže...

 No, radi se o razmacima od 20 ms, što je ispod neke strašne granice uočljivosti. 

 

 

Zar nije razmak od 50 ms? Ako osvjezava 20 puta u sekundi onda je 1000ms/20 = 50ms

 

 

Stvar s FTS-om (favor the shooter) funkcionira tako da onaj tko puca ima prednost, s time da Blizzard u Overwatchu ne koristi baš FTS striktno, nego prednost daje mitigaciji pogotka, što je super, jer sprječava umiranje iza zida kakvo se događa u drugim pucačinama.

 

Hmm, mislim da se meni par puta desilo da me ubijaju iza zida, mada to nemogu garantovat.

Ali češto mi se dešavalo da sam reagirao na vrijeme na svojoj klijent strani ali nije registrirano pa sam poginuo (kao što napisah post prije). Da li bi takve stvari bile rijeđe da radi na 60tick?

 

Da, lapsus, 20Hz je 50ms, naravno. Što se tiče rijetkosti, a ovisi. Overwatch, po onome što vidim, daje prednost bilo kakvoj mitigaciji, dakle neće dati prednost onome tko puca kad digneš shield, blinkaš se i sl., samo kod normalnog/običnog kretanja. 

 

Što se tiče 20Hz vs 60Hz, ne bi puno promijenilo. Likovi nisu 1 i 0, nego imaju dimenzije, brzinu i sl. Sklanjanje iza zaklona traje neko vrijeme. Kašnjenje osvježavanja mora pogoditi idealno trenutak da se poklope zadnji komadičak tvog lika koji ulazi iza zaklona, metak koji stiže do tebe, sredina vremena između dva osvježavanja u najgorem trenutku (početak i kraj)... 20Hz će imati utjecaja u malom broju slučajeva.

 

TomoR kaže...

@Tonči - Overwatch-u je i u 20 Hz mode-u podešen klijent da šalje 60 puta u sekundi, ali server prema svim igračima šalje 20 puta u sekundi.

Hmm, ovo nema logike. Gdje si dobio ovu informaciju? Imaš li izvor?

Ja na ovim serverima što igram, uglavnom imam 40-60 ms pinga, neki u grupi su rekli da su imali bolji hitreg kada su nešto downloada-li, tj. ping im je narastao. Može biti samo placebo.

Placebo

Taj problem je očit kada npr. igraš s Widowmaker-om ili te protivnički Widowmaker gađa. Ti recimo imaš 50ms, on ima 200ms ping. On će informaciju o tvojoj lokaciji dobiti, napucati te, tek onda ćeš ga vidjeti. Ako je taj drugi igrač sa "netcode prednosti" iole precizan ti si mrtav prije nego ga vidiš.

Ali tako to ne radi iz više razloga: prvi je da će on u svemu kasniti, i s pucanjem i s viđenjem tebe, što znači da ćeš ti odavno serveru javiti svoju poziciju i on te ne može pogoditi jer će uvijek imati stare informacije, a kako je Server glavni, on nikad ne može na vrijeme zapucati.

Znači, taj kompletni Favor the shooter je onak, meh. Imao sam situacija gdje sam pogodio Farah u zraku, ona bila mrtva, ali je tipa 0,1s nakon smrti ispucala rakete (koje doduše duže putuju od metka) i imali smo fini trade-kill (siguran sam da je dotični igrač ispucao rakete na vrijeme na svojem klijentu, ali ja tu informaciju nisam dobio na vrijeme).

Štos je da nije "kompletni FTS", jer je nemoguće. Pharah nikad neće nakon smrti pucati, jer će njena smrt odmah prekinuti njen ulti.  Mogu te pogoditi isključivo rakete koje je ispucala prije nego je umrla. 

@AFARON, bi, bar malo popravilo situaciju, s obzirom da je ping limit navodno 250ms - uvijek će onaj koji puca a ima viši ping biti favored sa trenutnom implementacijom netcode-a.

Neće. Visoki ping je negativan u Overwatchu jer server ima prioritet, a s visokim pingom nikad ne možeš ući u "prozor valjanosti" pogotka da budeš favoriziran. Također, pingovi s velikom razlikom pucača i mete invalidirani su na serveru u korist onoga s manjim pingom, čak i kada bi u normalnim okolnostima pucač imao prednosti. I da, siguran sam da mitigacija pogotka ima prednost pred pucanjem.

ZeNGe_CRO-mt kaže...

sve više i više me živciraju hebeni torbjorn i njegov turret i bastion kad se pretvori u turret koji je po meni malo op jer skine ti 250 healtha onak za manje od sekundu i jednostavno ako te je vidio-gotov si.

nemaš vremena ni reagirati , na daleko je precizan za popizdit, nema spread metaka ...neznam užasno me frustriraju ta dva govanca u zadnje vrijeme.

ajde hebote od 21 heroja najjači su faking turreti.

i onda ekipa plače za mcraea koji po meni nije ni najmanje op , nego je jednostavno lijek za full bliske borbe i one heroje tipa genji i njemu slične.

blizzard neka riješi samo bastiona dok se pretvara u turret , to im mora biti prioritet.

i još sam zaboravio njegov ulti di se pretvara u tenkića kojem se povećava health na 500 i maltene ga je nemoguće uništiti ,a da ne kažem kad krene skakat i pucat te kakav ima splash damage.....jedna riječ : UŽAS.

Moraš naučiti i counterati druge heroje (ili ih izbjegavati) i promijeniti heroja koji više odgovara danoj situaciji. Ako te Torbjorn ili Bastion ubiju, znači da imaš presporog ili preslabog heroja koji ih ne može counterati. Moraš promijeniti heroja i napasti drugačije. To radiš nakon smrti, u spawn zoni. Spread metaka ima (i to kakav), ali ovo nije igra s recoil mehanikom. Za to ćeš morati odustati i ići nazad na Battlefield. :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 14:54 (Tonči).
13 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

koji je heroj dobar protiv bastiona? da je učinkovit? genji kad mu reflecta metke nazad?

znam odgovor ali daj mi molim te odgovori.

 

nemoj reć tracer jer nije ,tracer je jedino učinkovit ak imaš ulti pa mu ga zakeljiš :)

paharah treba 3 direktne rakete da ga zroka, dotle te bastion u 90% slučajeva samo pogleda i ti padaš :P

reaper nije,

hanzo je jak ali ako te bastion ne skuži ili ne vidi.

junkrat može bit ali u večini slučajeva nije.

mei dođeš mu blizu i ne stigneš ga niti zamrznut ovaj se već okreće za tobom i rokne te u manje od sekundu.

symmetra-neznam baš

widowmaker da ako te ne skuži i treba ti čini mi se dva ili tri hita na 100% power, opet ni slučajno te nesmije vidjet.

soldier je dobar sa hydro raketama i komba puška, tu se brzo uništi.

mcrae moraš mu isto doći blizu da ga flashaš ,ali da se priznajem sa mcraem čak i izdaleka ali opet treba par metaka.

 

a da ne spominjem ak se nađu jedan ili dva reinharta i iza njega bastion u turretu plus lucio ili mercy LOOOL komba.

ja i dalje kažem da je malo op ali samo dok se pretvara u turret, barem iz svog iskustva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Ako ne mozes pharom kanterati bastiona, onda stvarno ne znam sto da ti kazem. 

 

 

Prelagano ga je counterat, ako ga ne ubijes pomaknes ga na drugo mjesto i push gg wp git gud

 

 

EDIT.

 

za sve koji zele znati o tickrateu i njegovom utjecaju na OW pogledajte ovaj video. ovo je jedini i pravi legit sto se tice tickratea 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 15:12 (NoniCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
ZeNGe_CRO-mt kaže...

koji je heroj dobar protiv bastiona? da je učinkovit? genji kad mu reflecta metke nazad?

znam odgovor ali daj mi molim te odgovori.

 

nemoj reć tracer jer nije ,tracer je jedino učinkovit ak imaš ulti pa mu ga zakeljiš :)

paharah treba 3 direktne rakete da ga zroka, dotle te bastion u 90% slučajeva samo pogleda i ti padaš :P

reaper nije,

hanzo je jak ali ako te bastion ne skuži ili ne vidi.

junkrat može bit ali u večini slučajeva nije.

mei dođeš mu blizu i ne stigneš ga niti zamrznut ovaj se već okreće za tobom i rokne te u manje od sekundu.

symmetra-neznam baš

widowmaker da ako te ne skuži i treba ti čini mi se dva ili tri hita na 100% power, opet ni slučajno te nesmije vidjet.

soldier je dobar sa hydro raketama i komba puška, tu se brzo uništi.

mcrae moraš mu isto doći blizu da ga flashaš ,ali da se priznajem sa mcraem čak i izdaleka ali opet treba par metaka.

 

a da ne spominjem ak se nađu jedan ili dva reinharta i iza njega bastion u turretu plus lucio ili mercy LOOOL komba.

ja i dalje kažem da je malo op ali samo dok se pretvara u turret, barem iz svog iskustva.

 A čekaj, ne možeš reći da Bastion ubije čim te pogleda, jer to jednostavno nije točno. Ima gadan rasap s daljinom i treba neko vrijeme pucati da ubije. Ako te Bastion ubio pogledom, imao si strašno malo healtha. Da bi ubio Bastiona (i Torbjrona) trebaš medium do high armored lika ili neki trik, Tracerov blink, ledeni zid, Genjijev blink, štit... nešto takvo. Junkrat ga može ubiti kao od šale i bez da ga vidi.

 

E sad, kako kažeš, ako su s njim Rein i sl. onda normalno da je problem, ali zato trebaš svoj tim da složite strategiju protiv. Bastion i Rein u kombinaciji s healerom su gadna stvar za defense, ali gadna stvar su i 3x Blackwidowice na jednu metu ili healer i soldier skupa ili dva healera, Rein i Torbjorn iza štita... pometu.

 

Poanta je da ljudi griješe u dvije stvari: igraju stalno istog heroja i očekuju da valja protiv svega i drugoj da ne igraju timski protiv timova ili misle da ako u timu postoji neki heroj, da je glupo uzeti isti. Nije. :) Treba se brzo i efikasno prilagođavati i igrati timski. Jedino je gadno u PUG-u gdje ljudi rijetko igraju kao tim. Dovoljno je da samo dvojica skupa igraju na suprotnoj strani i da izgubiš partiju u rekordnom roku.

16 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Bastion nikad ne stoji negdi solo, uvijek ga neko pokriva a najcesce Reinardt sa shieldom i onda jos neki stave turet sa strane ili kontra stranu da ako dojdes u mele range da dobijes utrp. Ako ekipa zna igrat def sa bastionom, turetom i vrhunskim widowmakerom onda nemres ni prismrdit.
Sam bastion po sebi nije problem jer ga se uvijek moze flenkat ali ako pored stoji healer koji daje heal dmg boost i Reinhardt onda mozes samo plakat.
16 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Ako imaš dobru podršku tima onda Winston uništava sve te statične heroje, ali nemoj zaboraviti da tu nema pravih countera u stilu 1 vs. 1, jer ipak iza tebe ili stoji tim koji zna kaj radiš i koji onda reagiraju sukladno tome ili su tulci, pa ti kreneš raditi dar mar po back lineu i odmah umreš jer ovi stoje iza i gledaju te ko tulci.

 

Jučer napadamo Anubis, likovi se brane na A pointu sa 4 Torbjorna, Reinhardtom i Mercy, drama sve dok nismo našli totalni counter sa 2 X Winston, 2 X Widow, Lucio i Junkrat. Da nismo pogodili taj combo zube bi razbili na njima.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Mene samo zanima kako bi bilo da si jucer igrao s nama custom game.

 

control mapa, 6 mei protiv svega ostalog.

 

znas li ti sta su te cure radile ?

 

pa razbio bi monitor kad bi vidio sta rade sa svojim onim musicama. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
NoniCRO kaže...

Mene samo zanima kako bi bilo da si jucer igrao s nama custom game.

 

control mapa, 6 mei protiv svega ostalog.

 

znas li ti sta su te cure radile ?

 

pa razbio bi monitor kad bi vidio sta rade sa svojim onim musicama. 

 Danas bi otišao kod onkologa malo se provjerit.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
HAL kaže...
NoniCRO kaže...

Mene samo zanima kako bi bilo da si jucer igrao s nama custom game.

 

control mapa, 6 mei protiv svega ostalog.

 

znas li ti sta su te cure radile ?

 

pa razbio bi monitor kad bi vidio sta rade sa svojim onim musicama. 

 Danas bi otišao kod onkologa malo se provjerit.

 ti si to trebao vidjeti, totalno cancer strat, onako nervira uzasno. ali sta ces. to tako mora biti tako su blizzardovci zamislili i vjerojatno postoji neki counter tog. ali sta ces, protivnici nisu adaptirali

13 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

tak smo i mi neki dan igrali attack čini mi se dorado ili hollywood nisam 100% siguran i uzeli 6 soldiera.

išli smo kao kroz putar. 

ma znam da se bastion da lako uništit ali u kombinaciji sa reinom i mercy zna biti prilično furstirajuće 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

kad mi netko kaze da je hanzoa tesko igrati, pogledaj ti taj hit box.... -.-

 

https://gfycat.com/RelievedBreakableElver

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

https://playoverwatch.com/en-us/career/pc/eu/Fy5-2582

 

Volim žene sa čestičnim topovima.

I'm very large!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Tonči kaže...

 

TomoR kaže...

@Tonči - Overwatch-u je i u 20 Hz mode-u podešen klijent da šalje 60 puta u sekundi, ali server prema svim igračima šalje 20 puta u sekundi.

Hmm, ovo nema logike. Gdje si dobio ovu informaciju? Imaš li izvor?

 Pogledaj video ispod, hrpa toga što si ti rekao je točno za "standardne" FPS-ove, ja nekako više vjerujem BattleNonSense-ovoj analizi.

NoniCRO kaže...

 

 

 Bastion nije toliko problem, njega se može counterat, ali kada flenkaš cijelu mapu sa Pharom i promoliš nos, a Bastionov turret te u mikrosekundi nalocka, e to je onako... Bastion bar mora gađati i okretati se "ručno".

NoniCRO kaže...

kad mi netko kaze da je hanzoa tesko igrati, pogledaj ti taj hit box.... -.-

 

https://gfycat.com/RelievedBreakableElver

 Je, ali kada ja igram s njim nemam osjećaj da imam tako veliki hitbox, ali ovo što je u gif-u, je česta situacija kada Hanzo mene ubije strelicom na kill-cam-u, koji baš ne mora biti točan, znam.

13 godina
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
NoniCRO kaže...

kad mi netko kaze da je hanzoa tesko igrati, pogledaj ti taj hit box.... -.-

 

https://gfycat.com/RelievedBreakableElver

 

pih a ja se čudim kaj mi hanzoi masivno rade krumpshotove 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
TomoR kaže...
Tonči kaže...

 

TomoR kaže...

@Tonči - Overwatch-u je i u 20 Hz mode-u podešen klijent da šalje 60 puta u sekundi, ali server prema svim igračima šalje 20 puta u sekundi.

Hmm, ovo nema logike. Gdje si dobio ovu informaciju? Imaš li izvor?

 Pogledaj video ispod, hrpa toga što si ti rekao je točno za "standardne" FPS-ove, ja nekako više vjerujem BattleNonSense-ovoj analizi.

Nije pitanje vjerovanja. Pogledao sam. Doslovno možeš pogledati, a što se tiče mehanike iza:  

(hvala kolegi)

 

Dakle, manje više ono što sam ja rekao gore s malom razlikom da oni rade predikciju na svakom klijentu također, a ne samo updejte sa servera (što je odlična stvar).

 

 

15 godina
online
Re: Overwatch (Blizzard studios)
Tonči kaže...

 

Dakle, manje više ono što sam ja rekao gore s malom razlikom da oni rade predikciju na svakom klijentu također, a ne samo updejte sa servera (što je odlična stvar).

 

 Je, super je.

 

Ja na svojem klijentu sam odlučio, trčeći da stanem iza zida. Njegov klijent i server su odlučili da sam ja zapravo htio istrčati van. Na njegovom klijentu mene je prikazalo van zaklona i on me ubije (jer shooter ima prednost), a ja fizički na svojem klijentu nikad nisam došao tamo. Znam da je to ekstremna situacija, ali u početku je tako i BF4 radio i imao sam takvih situacija smrti zbog (loše) predikcije.

 

S obzirom da Overwatch nije klasični shooter to možda nije toliko očito, i jako volim igrati tu igru, svejedno smatram da "netcode" treba finetuning.

10 godina
offline
Overwatch (Blizzard studios)

Igra je toliko dugo u beti bila  da ne vjerujem da ce nekih radnikalnih promijena da bude.
Ne bih se zalio ako bude nekih quality of life promijena naravno ali so far nema ni videa novih,ni mapa ni heroja makar najavljenih izgleda da mamuraju u blizzardu opasni su brojevi prodanih primjeraka za console je prva po prodaji a na PCu blizz ionako nikad ne proda nista ispod nekoliko miliona u prvih 48 sati.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Overwatch (Blizzard studios)

samo da se ne bi dogodilo kao starcraft ili nesto drugo.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Overwatch (Blizzard studios)
TomoR kaže...

 Je, super je.

 

Ja na svojem klijentu sam odlučio, trčeći da stanem iza zida. Njegov klijent i server su odlučili da sam ja zapravo htio istrčati van. Na njegovom klijentu mene je prikazalo van zaklona i on me ubije (jer shooter ima prednost), a ja fizički na svojem klijentu nikad nisam došao tamo. Znam da je to ekstremna situacija, ali u početku je tako i BF4 radio i imao sam takvih situacija smrti zbog (loše) predikcije.

Kad bi pozicije i dimenzije bile 1 i 0, ali u praksi to tako ne funkcionira. :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice