Nova Half life igra! Half-Life: Alyx

poruka: 117
|
čitano: 18.765
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
Pa čak i ne treba. Jasno, što jači hw, to bolje, ali za potpuni doživljaj dovoljan ti je već 1070 uz neki i5. Čak me malo i iznenadilo koliko ta igra dobro radi na nekom prosječnom hw-u. Uzmeš rift s ili quest za cca 3k kn s amazona i igraš ko čovek. Sve oculus i steam vr igre možeš pokrenuti. Ne treba ti odmah index ili vive pro. Tko god igra neku od novijih pancake igara, ima dovoljno sposoban komp da pokrene i vr. Kako god, mislim da će valve na dalje proizvoditi isključivo vr igre. Zamislite Portal u vr-u. Što se tiče muke u vr-u, to je česta pojava, ali osjećaj se smanjuje i potpuno nestaju uz češće korištenje.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
dax-lax kaže...
Pa čak i ne treba. Jasno, što jači hw, to bolje, ali za potpuni doživljaj dovoljan ti je već 1070 uz neki i5. Čak me malo i iznenadilo koliko ta igra dobro radi na nekom prosječnom hw-u. Uzmeš rift s ili quest za cca 3k kn s amazona i igraš ko čovek. Sve oculus i steam vr igre možeš pokrenuti. Ne treba ti odmah index ili vive pro. Tko god igra neku od novijih pancake igara, ima dovoljno sposoban komp da pokrene i vr. Kako god, mislim da će valve na dalje proizvoditi isključivo vr igre. Zamislite Portal u vr-u. Što se tiče muke u vr-u, to je česta pojava, ali osjećaj se smanjuje i potpuno nestaju uz češće korištenje.

 Da bar, rasprodani već duže vrijeme...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
Ma bit će ih ponovo. Znalo se da će rulja nahrupiti na vr kad je valve najavio hl, ali svako malo se opet pojavi na lageru za kupnju. Sad će se malo više ulagati u vr igre, pa i u razvoj boljeg, jeftinijeg hardvera. Ja konačno zabršio Boneworks. Kakva je to bolest od igre. Vidljivo da je to bio poligon za razvoj Alyx-a. Štoviše, postoje puno grafita po zidovima s natpisom : what if this is just a tech demo haha. Elektronski headcrabiji, gravity gun, oružje i municiju uzimaš isto ko Jedi iz daljine. Fora je vr općenito. Treba mu dati šansu. Ne samo za igre, već za hrpu drugih primjena. Tko se bavi unutarnjim/ vanjskim uređivanjem, arhitekturom, s vr-om će puno lakše i bolje prezentirati investitoru svoje ideje. Isprobano u privatne svrhe i ljudi su fascinirani kad ih staviš u njihov budući prostor da prošeću njime. Sick
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
dax-lax kaže...
Ma bit će ih ponovo. Znalo se da će rulja nahrupiti na vr kad je valve najavio hl, ali svako malo se opet pojavi na lageru za kupnju. Sad će se malo više ulagati u vr igre, pa i u razvoj boljeg, jeftinijeg hardvera. Ja konačno zabršio Boneworks. Kakva je to bolest od igre. Vidljivo da je to bio poligon za razvoj Alyx-a. Štoviše, postoje puno grafita po zidovima s natpisom : what if this is just a tech demo haha. Elektronski headcrabiji, gravity gun, oružje i municiju uzimaš isto ko Jedi iz daljine. Fora je vr općenito. Treba mu dati šansu. Ne samo za igre, već za hrpu drugih primjena. Tko se bavi unutarnjim/ vanjskim uređivanjem, arhitekturom, s vr-om će puno lakše i bolje prezentirati investitoru svoje ideje. Isprobano u privatne svrhe i ljudi su fascinirani kad ih staviš u njihov budući prostor da prošeću njime. Sick

 Ma znam, ali već pričamo o mjesecima koliko je to nedostupno. Valjda bude uskoro lol

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
Jakovp kaže...
dax-lax kaže...
Ma bit će ih ponovo. Znalo se da će rulja nahrupiti na vr kad je valve najavio hl, ali svako malo se opet pojavi na lageru za kupnju. Sad će se malo više ulagati u vr igre, pa i u razvoj boljeg, jeftinijeg hardvera. Ja konačno zabršio Boneworks. Kakva je to bolest od igre. Vidljivo da je to bio poligon za razvoj Alyx-a. Štoviše, postoje puno grafita po zidovima s natpisom : what if this is just a tech demo haha. Elektronski headcrabiji, gravity gun, oružje i municiju uzimaš isto ko Jedi iz daljine. Fora je vr općenito. Treba mu dati šansu. Ne samo za igre, već za hrpu drugih primjena. Tko se bavi unutarnjim/ vanjskim uređivanjem, arhitekturom, s vr-om će puno lakše i bolje prezentirati investitoru svoje ideje. Isprobano u privatne svrhe i ljudi su fascinirani kad ih staviš u njihov budući prostor da prošeću njime. Sick

 Ma znam, ali već pričamo o mjesecima koliko je to nedostupno. Valjda bude uskoro lol

 kako nedostupan... imaš na amazon.de , imaš u mediamarktu imaš na saturnu .... na amazonu je doduše nenovi ali piše stanje ko novi ))))

14 godina
odjavljen
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
Ili nije nov ili je cijena debelo pretjerana, tako da ne hvala. Onda rade uzmem index... Novih za msrp nema jednostavno, to je poanta.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
Haha, čuj tebe. Za msrp ćeš kupiti nikada tako nešto što treba doći do nas.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
Joj.. ajmo opet lol. Govorim o normalnoj cijeni u europi, dakle 400 do 450 eura, naravno da ne mislim na msrp u dolarima.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
Jakovp kaže...
Joj.. ajmo opet lol. Govorim o normalnoj cijeni u europi, dakle 400 do 450 eura, naravno da ne mislim na msrp u dolarima.

 svi znamo kako ide formula:  400 USD = 450 eura = 4900 kuna ))(((... 

 

na amarički msrp obično ide još neki porez ili nešto .... barem u kaliforniji...

 

nekak si mislim da nema šanse da quest / rift s padnu spod ovih 449 eura uskoro ...

13 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
Ima Jakov pravo. Ni ja nisam pratio neko vrijeme amazon. Cijene su trenutno nerealne za bilo što iz vr svijeta. Gledam, quest, 570€ najjeftiniji korišten haha, a prije 3 mjeseca smo kupili s francuskog amazona 2 komada po 3000kn. Rift s je bio još jeftiniji. Prije god sam uzeo rift za 3200. Ludilo brale
15 godina
offline
Nova Half life igra! Half-Life: Alyx

Ma kakav oculus vidjevši linusa kako je oduševljen kad je nakon tih "govana" stavio valve idex ova igra ne zaslužuje ništa manje.Nema sick motiona, visok rr, ruke slobodne svaki prst ima senzor to je to ispod toga nikako. Nema kompromisa.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 15:13 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
Isto kao da kazes da se ne isplati imati nista ispod 2080ti, nemojmo pretjerivati.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx

Nije isto ovo je izgleda skroz drugačiji doživljaj. 2080ti za mene ne postoji dok ovo bi odmah kupio jer je booom.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 16:52 (dery).
12 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
a to znaš kako ??
15 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx

Pogledaj video i zaključi ako možeš.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
nemam vremena gledat video...idem staviti taj svoj drek pa malo otić do city 17....
13 godina
offline
Nova Half life igra! Half-Life: Alyx

dery , reci što te zanima? Slučajno imam sreću da mogu koristiti i quest i index. Nebi vjerovao, ali razlika je premala za razliku u cijenu. Nebi vjerovao čak ni da je u mnogim slučajevima slika na questu dosta bolja zbog oleda (reza je ista kao na indexu). Nebi vjerovao čak da 120/144Hz u vr-u nije ni približno različito kao što je slučaj kod monitorima. Što se kontrolera tiče, i dan danas su najbolji oni s prvog rifta.

Praćenje prstiju na index kontrolerima je odlična stvar kad se dobro iskoristi, ali previše stvari su na njima sfušali. Od škripe, gljive koja drifta nakon kratkog vremena, gljive koja nema graničnik u dizajnu, pa je možeš okretati u krug, a time polomit flat unutar nje pa gljiva gubi kapacitivnu senzoriku. Nešto su s time složili u zadnje vrijeme, ali od početka imaju probleme. 

Osobno, da ne pitam za pare, uzeo bi index, ali skroz iz različitog razloga. S kojim god headsetom da kreneš igrati alyx uz max postavke, vjeruj, bio bi i više nego zadovoljan.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
dax-lax kaže...

dery , reci što te zanima? Slučajno imam sreću da mogu koristiti i quest i index. Nebi vjerovao, ali razlika je premala za razliku u cijenu. Nebi vjerovao čak ni da je u mnogim slučajevima slika na questu dosta bolja zbog oleda (reza je ista kao na indexu). Nebi vjerovao čak da 120/144Hz u vr-u nije ni približno različito kao što je slučaj kod monitorima. Što se kontrolera tiče, i dan danas su najbolji oni s prvog rifta.

Praćenje prstiju na index kontrolerima je odlična stvar kad se dobro iskoristi, ali previše stvari su na njima sfušali. Od škripe, gljive koja drifta nakon kratkog vremena, gljive koja nema graničnik u dizajnu, pa je možeš okretati u krug, a time polomit flat unutar nje pa gljiva gubi kapacitivnu senzoriku. Nešto su s time složili u zadnje vrijeme, ali od početka imaju probleme. 

Osobno, da ne pitam za pare, uzeo bi index, ali skroz iz različitog razloga. S kojim god headsetom da kreneš igrati alyx uz max postavke, vjeruj, bio bi i više nego zadovoljan.

 

 bogme dobro si reko, nazvati oculusove hmdove drekom.... ne znam kaj reć, Linusova recenzija nije fer naspram questa, trebao je i quest udružiti sa jaćom grafuljom.... ali sad da ne ispadnem da svojeg konja hvalim... nisam probao ni riftS (moj IPD je 71 tak da rift S nije za mene ) a kamoli index, kolko vidim iz recenzije i on kaže da je najveća mjena na bolje upotreba indexovih kontrolera ....

ono kaj mogu iz vlastitog iskustva potvrditi da na mojoj kanti igra radi na ultra setingsima, i ja ( možda je do mene ne znam ) imam sreću i ne fali mi refresh ratea ... fali mi veeeeelika soba  i još dulji kabel ))))   

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2020 18:43 (mla_dend).
13 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
Uzmi si aktivni usb 3 produžni. Ja sam uzeo roline 5m cca 120-150kn komad za senzore. Radi s oculus linkom.
Kod frenda smo testirali refresh rate na questu i indexu u beat saberu. Ja nadobudno govorio da mora biti razlike jer se na monitorima vidi poprilično. Na kraju je bilo vidljivo u mirroru na samom monitoru, ali da me režeš, u vr-u nisam mogao razaznati razliku izmežu 120/144 i 72Hz. Nemojte mi reći da je u meni problem, pošto se na monitoru uredno vidjela razlika
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
dax-lax kaže...
Uzmi si aktivni usb 3 produžni. Ja sam uzeo roline 5m cca 120-150kn komad za senzore. Radi s oculus linkom.
Kod frenda smo testirali refresh rate na questu i indexu u beat saberu. Ja nadobudno govorio da mora biti razlike jer se na monitorima vidi poprilično. Na kraju je bilo vidljivo u mirroru na samom monitoru, ali da me režeš, u vr-u nisam mogao razaznati razliku izmežu 120/144 i 72Hz. Nemojte mi reći da je u meni problem, pošto se na monitoru uredno vidjela razlika

 imam baš taj 5 + 1 m ... i otprilike 3x4 metra prostora .... ali ja bih još ))) ja "sanjam" o tome da se praktički sam krećem bez "gljive" i teleporta .... ali zato mi treba bar 10x10 metara prostora, e to nemam )(  

6 godina
offline
Nova Half life igra! Half-Life: Alyx

ja bas u petak platio quest / HalfLife :D

 

dolazi do ovog petka navodno :D

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
Ako živiš u kući, baci krameraj s tavana, pa da vidiš prostora ahahahha
12 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
VladRi kaže...

ja bas u petak platio quest / HalfLife :D

 

dolazi do ovog petka navodno :D

 pa di si ga našo =? .... odma kupuj kabel za link )))

12 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
dax-lax kaže...
Ako živiš u kući, baci krameraj s tavana, pa da vidiš prostora ahahahha

živim u kući al bez tavana )... mislio sam sve selit u spavaću sobu ali onda imam problem sa Assetto corsom... ma preživjeti ću i sa trenutnim raspoloživim prostorom, ne možemo imati sve i odjednom heh.

onaj tvoj setup izgleda odlično ...

15 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx

Ima li mučnine i ako da u kojim situacijama se javlja -npr kad se penješ na stepenice?

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
ja ili hodam za pravo po prostoru ili se teleportiram... Kontinijus kretanje sa gljivom me malo hiće )) stepenice se teleportam....
12 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
ja ili hodam za pravo po prostoru ili se teleportiram... Kontinijus kretanje sa gljivom me malo hiće )) stepenice se teleportam....
6 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
mla_dend kaže...
VladRi kaže...

ja bas u petak platio quest / HalfLife :D

 

dolazi do ovog petka navodno :D

 pa di si ga našo =? .... odma kupuj kabel za link )))

 sta se ne moze koristiti kabel od punjaca?

 

damn! nikad necu pocet to igrati...

NULL!=NULL
13 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
Pretežno se javlja kad se krećeš u drugačijem smjeru od onog koji mozak očekuje. Recimo da ideš prema naprijed, a gljivom se krećeš u nekom drugom smjeru. Javlja se kad u vr-u iz brzog kretanja, ili npr. padanja/skoka s visine naglo staneš. Sve te kretnje koje se dešavaju u igri i glava ih pokušava pratiti, no tijelo nema povratne informacije. Sjebe centar za ravnotežu. Glava očekuje inerciju koja ne postoji. Nekome teleportacija riješava problem, netko se nikada ne riješi mučnine. Meni je prvi put muka bilo kod google eartha kad sam isključio sve comfort opcije i stavio se u humanscale. Šetnja Tokijem u 3d-u. Tad mi je prvi put bio susret s vr-om i prvi put muka. Drugi put u Aircar tech demou kod vratolomija dolje među zgradama. S vremenom sam potpuno otupio na to. Tj. Zan mi se ponekad malo javljati kod dugih sesija igranja. Govorim o 3+ sata u komadu, ali ne dođe više do onog kad nema povratka. Inače, kad vam baš bude muka u vr-u, osjećaj ne staje kad skinete naočale, nego traje dobra 2-3 sata. Ja ljudima pokušavam objasniti da mi odmah kažu čim malo osjete da im je muka. Nema tu sramote, ali većina ne želi reći, pa poslje cijelu veler ne žele više staviti cvike na glavu, ili smisle da im je od nečeg drugog.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Nova Half life igra! Half-Life: Alyx
Ne možeš koristit taj kabel, jer je to usb c sa 2.0 brzinom. Treba ti 3.0. Možeš kipit neki kraći, pa aktivni produžni usb a muški na ženski, ili jednostavno baciš hrpu para na oculusov hibridni optički.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice